o2.pl forum.o2.pl
poczta.o2.pl
E-mail 20GB
Pudelek.pl - plotki, zdjęcia, sensacje
Pudelek
Wrzuta.pl - video, muzyka, mp3
Wideo+mp3
  Strona główna» forum o2.pl / Opinie czytelników do artykułów
 » Odpowiedz na ten temat

Intercyza czy miłość?

1 2 3
[19.06.2007] 18:18
koza549
Z moim mężem jesteśmy po ślubie niedługo, mój mąż pochodzi z zamożnej rodziny a ja niestety nie. Nie minął nawet miesiąc od naszego ślubu a już doszło do scysji między mną a moją teściową, a z tego wszystkiego wynikło, że jego ojciec a mój teść postawił mu warunek. Jeśli nie spiszemy pomiędzy sobą intercyzy to nie przepisze na niego niczego, ja oczywiście nie mam nic przeciwko, bo nie wyszłam zamąż dla majątku jego rodziców tylko z miłości do niego ale on nie ma zamiaru niczego podpisywać, jak mam go skłonić do tego żeby się zgodził? a ja żebym w końcu miała święty spokój ze strony jego rodziców?
[12.10.2007] 17:37
bla bla bla P
:]
[13.10.2007] 13:40
młoda- żonka
Intercyza to totalna głupota !!!!!!! 4 miesiące przed ślubem rodzice mojego przyszłego męża zaproponowali byśmy podpisali intercyze !!!! Poczułam sie jak zwykła szmata poszukująca bogatego męża, nie pochodze z biednej rodziny i poczułam sie urażona. Przecież nie żyjemy w serialu brazylijskim gdzie kobiety wychodzą za milionerów dla kasy !!!! Moi rodzice przez całe zycie cięszko pracowali i może nie zarabiają tyle co moi przyszli teściowie ale to nie znaczy by odrazu podpisywac taki pakt !!! Nie zgodziłam sie na to i zagroziłam odwołaniem ślubu, naszczęście miłość zwycięzyła i dziś jesteśmy szczęśliwym małżeństwem. Przez cały czas udowadniam swoim teścią że wraz z mężem jako jedność potrafimy dobrze zarządzać naszym rodzinnym budżetem. Mam nadzieje że kiedyś przyznają mi racje o ZŁEJ intercyzie
[07.02.2009] 16:19
Wawuszek
Dziwną zasadę obserwuję: Nie posiadasz niczego - jesteś zdecydowanie przeciw intercyzie! Ciekawe...
[08.02.2009] 17:21
Adatowypada
Człowiek uczciwy nie ma dylematu : czy podpisać, czy nie.
On nie łączy intercyzy z miłością. żałowanie czegoś to strata czasu
[25.06.2019] 22:27
[14.02.2009] 15:37
sasa456a
Dobra intercyza chyba nie jest zła ? ?

..
http://www.slub.efrr.pl
//
[27.02.2009] 01:34
kasia g
Jestem w związku z meżczyzna po przejsciach,tzn. jest po rozwodzie. W pierwszym malzenstwie wziaz slub cywilny i ma jedno dziecko, na ktore placi alimety 550zl. Obecnie zyjemy w komkubinacie i planujemy slub za rok, mamy juz dziecko. Partner ma teraz 2 dzieci z dwuch zwiazkow. Ja dostalam w ramach darowizny i zapisu dom,ziemie,gospodarstwo. Jestem wlaścicielka. Zastanawiam sie nad intercyza. Poniewaz nie chce zeby to drugie dziecko mialo jakiekolwiek prawo do mojego majatku. A jesli wziela bym rozwod z partnerem to czy bede musiala go splacic w jakikolwiek sposob, zeby wyrownac majatki??? Poniewaz moj partner nie poiada nic, tylko pieniadze zarabiajace na bierzaco do tego ma alimety, ma zamiar otworzyc firme,na ktora chce wziasc kredyt. Bardzo sie martwie o ten dorobek co mam co odziedziczylam, nie chce sie nim dzielic w razie rozwodu, poniewaz jest to ciezka praca moich rodzicow. Nalezy to sie mi i mojej córce, nie chce, zeby obce dziecko mojego partnera mialo jakies prawo do mojego dorobku jaki mam i na jaki zapracuje. Czy intercyza w takim wypadku jest dobrym rozwiazaniem?? Prosze o pomoc..
[02.06.2011] 15:10
tasiemka702
Piszę artykuł o intercyzie i korzyściach jakie z niej wynikają. Jeśli chcielibyście podzielić się ze mną swoimi doświadczeniami, proszę o informację na adres mailowy: tasiemka702@gazeta.pl Będę wdzięczna za wszelką pomoc. Gwarantuję również anonimowość.
[04.06.2011] 12:10
rozsądny i romatyczny
Intercyza nie służy targowaniu się rozwodzących małżonków o majątek, ale w dobie gospodarki wolnorynkowej, gdzie jest duże ryzyko utraty wszystkiego przy ryzykownych biznesach SŁUŻY OCHRONIE RODZINY.
Wyobraźcie sobie, że mąż i żona prowadzą dwie odrębne firmy.
Na wypadek bankructwa nie trzeba z dziećmi lądować pod mostem, a komornik nie musi buszować, zwykle w jednym czasie nie upadają 2 firmy.
Czułostkowym życzę dużo sił, jeśli nie są na "państwowych" etatach z zerową odpowiedzialnością finansową.
[04.07.2011] 13:41
michor
nierozumiem dlaczego ktoś postawił pytanie "intercyza a miłośc" ? a co to intercyza wyklucza miłość ? Wszędzie na swiecie intercyza jest normą a u nas jakies oburzenie że przecież miłość, zaufanie, ofiarnośc etc. Znam mnóstwo przykładów na problemy związane z jej brakiem. Dramaty dotyczą w 90 % przypadków facetów którzy cełe zycie robili na swoje zony i dzieci, budowali domy, kupowali mieszkania a po 10 , 15 latach małżeństwa żona wytacza pozew rozwodowy z byle powodu i puszcza goscia w skarpetkach bo w Polsce sąd zawsze zasądzi opiekę nad dziećmi żonie i jednocześnie zasądzi jej dom z racji opieki na dziećmi ZAWSZE Znam kilku facetów tak urządzonych, żony zrobiły z nich przed sądem pijaków zboczeńców schizofremików, to kurde nie są żarty Panowie jeśli nie chcecie obudzić sie z ręką w nocniku podpisujcie ten papier tymardziej jesli wasza wybranka to tzw "gołodupiec " bo kobiety zupełnie inaczej rozumieją słowo " lojalnośc " od nas
[15.07.2011] 11:47
uczciwa
michor (11.07.04 13:41):
nierozumiem dlaczego ktoś postawił pytanie "intercyza a miłośc" ? a co to intercyza wyklucza miłość ? Wszędzie na swiecie intercyza jest normą a u nas jakies oburzenie że przecież miłość, zaufanie, ofiarnośc etc. Znam mnóstwo przykładów na problemy związane z jej brakiem. Dramaty dotyczą w 90 % przypadków facetów którzy cełe zycie robili na swoje zony i dzieci, budowali domy, kupowali mieszkania a po 10 , 15 latach małżeństwa żona wytacza pozew rozwodowy z byle powodu i puszcza goscia w skarpetkach bo w Polsce sąd zawsze zasądzi opiekę nad dziećmi żonie i jednocześnie zasądzi jej dom z racji opieki na dziećmi ZAWSZE Znam kilku facetów tak urządzonych, żony zrobiły z nich przed sądem pijaków zboczeńców schizofremików, to kurde nie są żarty Panowie jeśli nie chcecie obudzić sie z ręką w nocniku podpisujcie ten papier tymardziej jesli wasza wybranka to tzw "gołodupiec " bo kobiety zupełnie inaczej rozumieją słowo " lojalnośc " od nas
Zgadzam się z autorem, że intercyza nie wyklucza miłości, a wręcz przeciwnie. Jeśli ktoś chce uprawiać prostytucję małżeńską, tj. uczepić się pracowitego, a czasem nawet go zdradzać. Nie zgadzam się z generalizowaniem, że KOBIETY NIE SĄ LOJALNE. Jeśli autor trafił na nielojalną, to na świecie jest jeszcze parę miliardów KOBIET UCZCIWYCH, NIECH DOBRZE POSZUKA. faceci nie są lepsi - to seksizm.
[16.07.2011] 11:19
ania.bedzin
Jeśli nie czujecie się pewnie w relacjach z płcią przeciwną, może już najwyższy czas to zmienić i zrobić jakiś krok naprzód ja także chciałam coś zrobić z moją samotnością i zapisałam się na kurs uwodzenia do Wyższej Szkoły Uwodzenia, Wywierania Wpływu i Rozwoju Wewnętrznego (www,wyzszaszkolauwodzenia,pl). Jestem pod wrażeniem ich pracy i profesjonalizmu klasa sama w sobie, dlatego też mają pozytywne oceny wśród uczestników i wysokie oceny w testach polecam szczerze
[10.10.2013] 16:11
Rozwodnik
Trochę za dużo emocji, a za mało faktów. Intercyza, czyli rozdzielność majątkowa to żaden dowód nielojalności, strachu przed zdradą czy "zakładania rozwodu". W wielu krajach to wręcz normalna praktyka, najważniejsze to szczerze pogadać na wstępie i już. Zresztą sami poczytajcie, że to nie takie straszne, bo DUŻO gorzej robi się, gdy jest już za późno:
http://rozwod-z-klasa.pl/rozwod/podzial-maja tku-przed-slubem.html
[20.11.2013] 10:16
Tezeusz258
Jeżeli chcecie się dowiedzieć trochę więcej o intercyzie , polecam odwiedzić tą stronę:
pozew-rozwodowy.net/intercyza-na-czym-polega.html
Dzięki temu serwisowi, dowiedziałem się co nieco na temat intercyzie między innymi.
[07.01.2014] 10:36
Hanieczka
Moim zdaniem , naprawdę warto zastanowić się nad intercyzą!! Według mnie lepiej dmuchać na zimne, zwłaszcza ze pooxniej nie będziemy musiały się nikogo pytać co będziemy mogły zrobić z naszym majątkiem, do tego jest nie droga wedlug tego taryfikatora: http://e-prawnik.pl/narzedzia/wskazniki/opla ty/taksa-notarialna.html , kosztuje około 400 złotych!
[12.01.2014] 18:41
niewolnik r.p.
Intercyza tak ale z zapisem że winny rozpadu małżeństwa płaci dożywotnio alimenty drugiej stronie,oraz wypłaci jedno razowe odszkodowanie za lata spędzone razem.
[13.07.2014] 12:02
ewka156
Ja też mam zamiar podpisać intercyzę ale jedynie w zakresie pożytków. Tzn. chcę żeby odsetki od moich oszczędnosci zwiększały mój majątek osobisty. Intercyza to nie kwestia zaufania ale zdrowy rozsądek. Zabezpieczenia nie w razie rozwodu ale na wypadek np. śmierci małżonka. Mam zgromadzone oszczędnosci które są wynikiem wielu wyrzeczeń i cieżkiej pracy. Mój narzeczony w tym samym wieku nie ma żadnego majątku. Wiadomo, że te oszczędnosci są moim majątkiem osobistym, ale odsetki od niego już nie. Zalożmy że przez 5 lat po ślubie nie będziemy mieli dzieci, a mąż np. zginie w wypadku dlaczego odsetki od moich oszczędności maja wejść w mase spadkową. Wiadomo jesli nie będziemy mieli testamentu a nie mając dzieci to będzie dziedziczyla takze teściowa. Poza tym mój przyszły mąż prawdopodobnie dostanie połowe mieszkania, jesli będzie chciał je wynajmowac niech te pieniadze z wynajmu też będą jego dochodem powiekszajacym majątek osobisty. Przeciez nic mi do tego, nie moje mieszkanie, czemu mam korzystać z tego co jest jego. On dostanie mieszkanie a ja nie mam takiej mozliwości bo po rodzicach dostane jedynie jakąs działkę pewnie niewiele warta więc te oszczędnosci mogą kiedyś dla mnie byc na wagę złota.
[31.05.2015] 10:01
Oracz Paweł
Jeśli uda Ci się namówić męża na podpisanie intercyzy to powinnaś zaprowadzić go do dobrego notariusza. Lepiej mieć pewność, że przygotowane dokumenty będą ważne i nic im się nie stanie. Ja podpisywałam intercyzę z mężem uwww.annakopczynska.notariusz.pl
[09.06.2015] 22:31
anna286
My z mężem zdecydowaliśmy się na podpisanie intercyzy, to była obustronna decyzja i myślimy, że to była dobra decyzja. Oboje wnieśliśmy do małżeństwa spory majątek. Z wszelkimi formalnościami związanymi z intercyzą pomógł nam polecony notariusz zwww.szczecin-kancelaria-notarialna.pl. Wszystko poszło sprawnie. Ta kancelaria jest rzetelna, na wysokim poziomie. Gdybyście zdecydowali się na intercyzę polecam ich fachowe, rzetelne usługi
[25.11.2018] 22:17
moniczka54
Jedno drugiego nie wyklucza. Intercyzę podpisuje się często, chcąc uchronić drugą osobę przed posiadanymi długami. Jej przygotowanie warto jest powierzyć profesjonalnemu notariuszowi. Jeśli poszukiwałabyś takiego na terenie Krakowa, proponowałabym skorzystać z usługi kancelarii notarialnej https://krakowskinotariusz.pl/lokalizacja.ht ml

1 2 3
 » Odpowiedz na ten temat