o2.pl forum.o2.pl
poczta.o2.pl
E-mail 20GB
Pudelek.pl - plotki, zdjęcia, sensacje
Pudelek
Wrzuta.pl - video, muzyka, mp3
Wideo+mp3
  Strona główna» forum o2.pl / Opinie czytelników do artykułów
 » Odpowiedz na ten temat

Chorzy czy lenie?

1 «   10 11 12 Strony tematu:
[09.04.2007] 11:42
ashka
DAGGER (07.04.08 23:20):
sluchaj,moge miec jak dla ciebie nawet 7 latek i mnie to wali bo ja nie gustuje w idiotkach juz nie wspominajac o wdawaniu sie z nimi w dyskusje,wiec juz chyba wiesz dlaczego tak a nie inaczej ci odpowiedzialem hmm?

ashka (07.04.08 23:00):
DAGGER (07.04.08 02:44):
wiesz co ashka? pociagnij mnie za ptashka

ashka (07.04.07 23:14):
DAGGER (07.04.07 20:57):
homoseksualizm to tak samo jak pedofilia dewiacja seksualna,wiec jakby niepatrzec schorzenie a wszyscy nogami i rekami sie zapieraja ze to dwie rozne rzeczy a pochodzenie rzekomo maja podobne jak rowniez dziwnym trafem niemal kazdy pedofil to takze pederasta...

a dysleksja-zobacz tak sie pisze nie dysleKCJA,to dys-funkcja jak prefiks na to wskazuje

obiektyw/ (07.04.07 20:51):
to ciekawe.. dyskcja to schorzenie
a homosexualizm tym nie jest
fajnie nie?

NIE z CZASOWNIKAMI pisze sie ODDZIELNIE ty osle,wiec nie ucz poprawnej pisowni innych.a teraz powtarzaj:NIE Z CZASOWNIKAMI PISZE SIE ODDZIELNIE.....tak do bolu az sie nauczysz.wiesz co to czasownik, twoja rodzina pedagogow ci jeszcze nie wytlumaczyla?

ojej ale ty jestes niegrzeczny chlopiec dagger.swoja droga twoj wiek sie ujawnia,nie gustuje w smarkaczach.

no widzisz idioto? ciebie nie mozna brac powaznie! juz sie obraziles
[09.04.2007] 11:55
Dendryt1
pafnucy (07.04.09 00:49):
Niech mi jaki dyslektyk powie ile książek w życiu przeczytał. Okaże się, że niewiele. Nigdy nie byłem pilnym uczniem, ale mając 5 lat nauczyłem się czytać i pisać korzystając jedynie z uwag starszego o 4 lata brata. Zasad polskiej pisowni nigdy nie zgłębiałem, ale z dyktand nigdy nie otrzymałem gorszej oceny jak 4. Ja języka polskiego uczyłem się wyłącznie z przeczytanych książek, a nie były to lektury szkolne. Przez dziesięć lat czytałem 3-5 książek tygodniowo. Wśród moich rówieśników w szkole trudności z pisaniem mieli jedynie lenie, którym czytać po prostu się nie chciało. Wśród wszystkich \"dyslektyków\" tych prawdziwych jest mniej niż jeden procent, a cała reszta to symulanci i lenie \"wyprodukowani\" przez nadopiekuńczych rodziców.

ja średnio jedną dziennie. Ale widzę, że to mało w stosunku do ciebie bo ty czytasz 24godz/h (Następny BARAN?)
[09.04.2007] 12:04
connan1973  connan12345@tlen.pl
Co jeszcze mogę dać.... To to że w podstawówce kładło się nacisk na znajomość języka ojczystego. Czytało się o wiele więcej lektur szkolnych,pisało obowiązkowe dyktanda ,wypracowania,rozprawki..... Oj było tego fest by POMÓC takiemu małemu Polakowi. Były to piękne czasy choć nie byłem kujonem, a w końcu klasowego "peletonu" ,bo szkoła podstawowa nr149 W Łodzi na Tatrzańskiej zapewniła mi niezwykle gruntowne wykształcenie, które bardzo przydało mi się w techniku.
Co do udawanej dysleksji, to winę ponoszą też i rodzice ,i nauczyciele. Ci pierwsi w pogoni za pieniądzem zapominają o swoich dzieciach, a drudzy to już nie ta kadra co była za moich czasów ciesząca się autorytetem i wielkim szacunkiem. A taki rośnie i myśli jakby świat oszukać....
Zgadza się, jest wiele takich ludzi z dysleksją. Ale też jest odmiana nabyta jak i wrodzona. Ta ostatnia no to jest bardzo ciężka do zwalczenia a jeśli jeszcze dziecko ma ADHD to niemożliwa,prawie. Nabyta to ma inną nazwę to potocznie nazywane LENISTWO.
Zauważył ktoś dysleksje na gruncie gier typu CounterStrike czy Doom3 ? No nie ma ! Nie mylą się jakoś klawisze,ruchy padem nie stwarzają problemu.... To pokolenie tych udawaczy jest populacją "internetową". Jak się taki do niczego nie nadaje , jest lewusem to albo tworzy strony www (i jest opisywany jako biznesmen ),albo macha pałeczką i jest dresiarzem. Problem jak widać jest rozwiązywalny ale tego trzeba CHCIEĆ. Ja na szczęście mam córkę która dobrze pojmuje "wiedza to potęgi klucz". I cwana to jest do kolegów i koleżanek ale w szkole nie ma z nią kłopotów. Myślę że wyjdzie "na ludzi" i będzie miała godną pracę której nie będzie się wstydzić. A że nie w Polsce.... No jak rządzą takie udawacze to i rzeczywistość jest nie udana.
[09.04.2007] 12:11
DAGGER
co niby widze? jedyne co widze to ze twoje odpowiedzi wkasuja na to ze jetes slodka idiotka i zazwyczaj niemasz nic do powiedzenia w temacie,dlatego niechce mi sie odpierac twoich zarzutow,pierdze na takie proste dziewki jak ty

ashka (07.04.09 11:42):
sluchaj,moge miec jak dla ciebie nawet 7 latek i mnie to wali bo ja nie gustuje w idiotkach juz nie wspominajac o wdawaniu sie z nimi w dyskusje,wiec juz chyba wiesz dlaczego tak a nie inaczej ci odpowiedzialem hmm?

homoseksualizm to tak samo jak pedofilia dewiacja seksualna,wiec jakby niepatrzec schorzenie a wszyscy nogami i rekami sie zapieraja ze to dwie rozne rzeczy a pochodzenie rzekomo maja podobne jak rowniez dziwnym trafem niemal kazdy pedofil to takze pederasta...

a dysleksja-zobacz tak sie pisze nie dysleKCJA,to dys-funkcja jak prefiks na to wskazuje

fajnie nie?

NIE z CZASOWNIKAMI pisze sie ODDZIELNIE ty osle,wiec nie ucz poprawnej pisowni innych.a teraz powtarzaj:NIE Z CZASOWNIKAMI PISZE SIE ODDZIELNIE.....tak do bolu az sie nauczysz.wiesz co to czasownik, twoja rodzina pedagogow ci jeszcze nie wytlumaczyla?

ojej ale ty jestes niegrzeczny chlopiec dagger.swoja droga twoj wiek sie ujawnia,nie gustuje w smarkaczach.

cold as ice
[09.04.2007] 12:20
asiaaaaaaa ma racje! jeśli każdy ma dostęp do takich zaświadczeń to nie powinny być one brane pod uwagę. Jedynie w przypadku DOSYĆ DŁUGIEGO LECZENIA ... co najmniej 12 miesięcy .... bo mniej to... można już kombinować nad asekuracyjnym zabezpieczeniem od nieczytania książek....
[31.03.2020] 18:58
[09.04.2007] 12:21
hmmmm .... nie asiaaaaa a iwonaaaaa (żona mnie zagadała) przepraszam
[09.04.2007] 18:42
ashka
DAGGER (07.04.09 12:11):
co niby widze? jedyne co widze to ze twoje odpowiedzi wkasuja na to ze jetes slodka idiotka i zazwyczaj niemasz nic do powiedzenia w temacie,dlatego niechce mi sie odpierac twoich zarzutow,pierdze na takie proste dziewki jak ty

fajnie nie?

jestes prostak i szowinista, nie ma z toba dyskusji.obrazasz wszystkich tu na forum a nie wyrazasz opinii,nikt cie tu nie popiera gluptasie,internet to twoj jedyny przyjaciel.ale smutne...
[09.04.2007] 19:55
Tinker
Jestem lektorem angielskiego - prowadzę szkolenia językowe w firmach. I wyobraźcie sobie, że mam dorosłego kursanta z dysortografią - ma kiepski słuch - ma problemy z rozróżnieniem "three" i "tree", "fourteen" i "forty" na przykład, przestawia litery w wyrazach, gorzej mu się uczyć słownictwa a uparł się jeszcze na metodę Callana. I idzie do przodu. Idzie, bo jest ambitny. I jest mu czasem przykro, że jego podwładni (jest na wysokim kierowniczym stanowisku w bardzo dużym wydawnictwie) uczą się szybciej i bez takiego wysiłku. Że planują zdawać za semestr lub dwa FCE o którym on może tylko pomarzyć.
[10.04.2007] 15:29
DAGGER
nie szowinista tylko szczery zaraz jak kobiecie wygarne ze idiotka to juz cham ,typowo kobiece zachowanie niemoze z pokora przyjac krytyki ale zaraz obelgami obrzuci,pamietaj ze to ty mnie pierwsza do osla porownalas zeby niebylo ze to ja pierwszy z wyzwiskami wyjezdzam

ashka (07.04.09 18:42):

fajnie nie?

jestes prostak i szowinista, nie ma z toba dyskusji.obrazasz wszystkich tu na forum a nie wyrazasz opinii,nikt cie tu nie popiera gluptasie,internet to twoj jedyny przyjaciel.ale smutne...
cold as ice
[10.04.2007] 15:55
ashka
DAGGER (07.04.10 15:29):
nie szowinista tylko szczery zaraz jak kobiecie wygarne ze idiotka to juz cham ,typowo kobiece zachowanie niemoze z pokora przyjac krytyki ale zaraz obelgami obrzuci,pamietaj ze to ty mnie pierwsza do osla porownalas zeby niebylo ze to ja pierwszy z wyzwiskami wyjezdzam

fajnie nie?

ty naprawde jestes niepowazny, a moze za wrazliwy bo odpowiadasz mi kasliwie na kazde uwage, dorosnij troche.
[10.04.2007] 16:08
DAGGER
zluzuj nie odbijaj juz pileczki,widac bylo jak na dloni jak doglebnie cie dotknela prawda o twojej malej mentalnie i fizycznie osobie, mnie zupelnie twoja krytyka nie tknela a jedynie musialem ci konkretnie wygarnac bo jestes nadetym burakiem ,jestes jak kobiety o ktorych wspominales kiedys,ich inteligencja jest wymyslona tak samo jak twoja..

widzisz obiektyw mozna cie porownac do przydroznej kaluzy,kierowcy omijaja ja z respektem bo strasznie metna szeroka i kto wie co jest w srodku,a jak sie przyjrzysz blizej to okazuje sie ze jest zupelnie niegrozna i pospolicie plytka....

a ty niewiesz ze poza godzinami wieczornymi jest caly dzien? i co ty chciales tym udowodnic ze 2 dni siedzialem pod wieczor? chyba to ze ty czesciej walisz pracie w kacie i dlatego tak rzadko cie tu widac

ja wiem gdzie lezy podstawa twojej wydumanej dysleksji,ty poprostu jestes ze wsi i tam cie nauczyli pisac i mowic a w szkole nie uwazales stad niepotrafisz nawet odmienic wyrazu 'login',przepisac mojego nick'a poprawnie czy innych 'trudnych' wyrazow,bo jak sie czyta twoje posty ma sie wrazenie ze z drugiej strony siedzi farmer w gumofilcach
poza tym nigdy nie logowalem sie na innych nickach,zazdroscisz ze ciebie prawie nikt nie popiera w twoich madrosciach?

cos mnie sie wydaje lornetko ze ta twoja niesamowita zagadka zostala przez cebie wymyslona,tylko ty znasz na nia odpowiedz i w swojej naiwnosci myslisz ze to stawia cie wyzej od innych,haha zabawne

nadymasz sie jak balon do cyrku,podniecasz sie ze znasz odpowiedz na jedna zagadke normalnie pol-bog niech ktos mu zlozy ofiare!,to chyba jedyne z czym mozesz wyjsc przed szereg,przeciez dobrze wiesz ze jestes szarym zjadaczem chleba ktory na forum gra wielkie indywiduum
widzisz obiektyw,ja nigdy nie musialem sie chwalic swoim iq zeby podniesc swoja niska samoocene,nigdy tez nie mowilem ze jestem ponad przecietny a calkiem niezle wychodzi mi obnazanie twojej polaczkowatosci

a i jeszcze jedno,zaden wyksztalcony i inteligentny czlowiek niewierzy w takie bajki jak astrologia i inne legendy z pogranicza metafizyki to karma dla plebsu ktory niepotrafi samodzielnie analizowac rzeczywistosci

...jeszcze raz smiech na sali-puste krzesla-wystapil obiektyw
obiektyw/ (07.04.09 23:31):
i kto tu udezyl w czuly punkt kogo?
08.04 godz.23 niedziela deger siedziw domu,
07.04 godz 22 sobota deger siedzi w domu
itd itd
zapomniany przez wszystkich pozal sie boze studencik, ktory za wszelka cene chce cos komus udowodnic
co dzien siedzi na forum, nie ma znajomych, nikt go nie lubi,
wypisuje bzdury na prawo i lewo, czasem na innym logingu,
bo podobal mu sie film,\"kilerow 2\" wiec robi wersje degerow 2 ,3,5...ect
nie rozumie co ludzie pisza, bo jest za plytki
okolo 25 -27 lat. nie ma kobiety, i nie mial nigdy
szpiki z nosa wystaja, okulary zaparowane od walenia konia.
zakompleksiony, bo nikt go nie he slychac w realnym swiecie,
cos.. wszyscy maja dosc jego gllupot,
choc sam uwaza sie za kogos kim nigdy nie bedzie,
powoluje sie na slowo inteligencja, chocpytanie ktore kiedys mu zadalem przerastalo go 5 krotnie
tak tak, wiem wiem ze te wszystkie testy sa idiotyczne na IQ zwlaszcza dla tych co uwazaja sie za inteligetnych a testow niestety nie zdaja
echhh.. kurdupelku.. o sposob myslenia bys zmienil. szkoda nawet wymagac ale chocwyjdz i zrob cos zeby cie ludzie zaczeli lubiec,
baranie wydymany przez zycie
to tyle do ciebie, jak kiedy bede mial czas to zagladne jeszcze na forum na o2.
no coz ty tu zawsze jestes, wiec pewne ze sie posmieje z ciebie napewno;)
echhh..
cold as ice
[10.04.2007] 16:12
DAGGER
wiesz ze kazdy w domku glaszcze cie po glowce i nie powie ze jestes glupiutka to zrozum to ze ja jestem ich dokladnym przeciwienstwem

i co kobietko tylko na moja dojrzalosc bedziesz najezdzac? mowilem ci ze w idiotkach nie gustuje i mnie to nie rusza

ashka (07.04.10 15:55):

fajnie nie?

ty naprawde jestes niepowazny, a moze za wrazliwy bo odpowiadasz mi kasliwie na kazde uwage, dorosnij troche.
cold as ice
[10.04.2007] 20:39
Grok
chyba sie wtrace bo jak czytam te niektore duperelasy to nawet nie wiem co o tym pomyslec. Ludzie czy was poj....o a zwlaszcza ciebie panie dagger wyzywasz tutaj ludzi od debili, kretynow... a sam okazujesz sie palantem, prostakiem debilem i kretynem i pewnie cholera wie kim jeszcze, ale juz mie sie nie chce pisac bo by bylo tego troche za duzo, zreszta nie oto chodzi czyba zeby sie wyzywac, a wiec: Dysleksja rozwojowa - specyficzne trudnosci w czytaniu i pisaniu.(szersze znaczenie). Dysleksja w wezszym znaczeniu to trudnosci w czytaniu, dysortografia - to trudnosci w prawidłowym zapisie wyrazow, w tym bledow ortograficznych pomimo znajomosci zasad oraz odpowiednij motywacji do poprawnego pisania. Dysgrafia - znieksztalcenie strony graficznej pisma. przyczyny dysleksji: opoznione dojrzewanie pewnych struktur mozgowych, z przyczyn hormonalnych kiedy kobieta bedac w ciazy ma podwyzszony poziom testosteronu wowczas dysleksja dotyczy tylko chlopcow dlatego pewnie dyslektykow meskiej jest czterokrotnie wiecej niz dziewczat. Dagger chlopie oczywiscie nie neguje wszystkiego co napisales bo niektorzy rzeczywiscie symuluja i kombinuja, ale odroznijmy zdowa krytyke od krytykanctwa. zajrzyj moze najpierw do jakiejs literatury bo krytykowac jest latwo ale pomysl jak bys sie czul gdyby ten problem dotyczyl ciebie.
[10.04.2007] 22:08
ashka
DAGGER (07.04.10 16:12):
wiesz ze kazdy w domku glaszcze cie po glowce i nie powie ze jestes glupiutka to zrozum to ze ja jestem ich dokladnym przeciwienstwem

i co kobietko tylko na moja dojrzalosc bedziesz najezdzac? mowilem ci ze w idiotkach nie gustuje i mnie to nie rusza

fajnie nie?

wybacz o madrosci ty moja!!wytlumacz mi co ty masz na mysli ze-tu cytuje po raz kolejny"w idiotkach nie gustuje",ja do ciebie sie nie zalecam. znow nie rozumiesz dziecko...
[10.04.2007] 22:18
Fionapechowa
DAGGER, coś ci powiem, to ty jesteś chory. Na nietolerancje, niezrozumienie i głupotę. Wiesz kto to jest dyslektyk? To ktoś komu wszystko przychodzi z trudem, kto przeważnie ma wysoko rozwinięte wnętrze i słaby kontakt z otaczającymi go \"normalnymi\" ludźmi. Ja tez często mam problem z odróżnieniem prawej strony od lewej, a mimo to z matematyki mam najlepsze oceny z klasy. Z dyktanda nigdy nie dostałam więcej niż trzy podobnie jak z wypracowań. Dopóki w 4 klasie nie wykryto u mnie dysleksji. Moja nauczycielka od nauczania początkowego była taką samą hipokrytka jak ty.
Na szczęście później trafiłam na wspaniałych nauczycieli z czego jedna polonistka sama była dyslektykiem, a druga miała syna z tą przypadłością. W to żeby pisać składne i poprawne zdania włożyłam mnóstwo pracy, takiej o jakiej ci się nie śniło. Ale ja miałam szczęście, bo mój Tato również ma dysleksje i on wiedział jak z tym walczyć. Od 4 roku życia umiem czytać i lubię to, podobnie z matematyką, to dzięki niemu; a mimo to nadal potrafię robić błędy w najprostszych wyrazach, mimo, że ze znajomości reguł ortograficznych nikt mnie nie zagnie. Mam niesamowitą wyobraźnię przestrzenną. Świetnie maluję i mam szansę na stypendium, a mimo to moje pismo jest prawie nie czytelne. A wiesz czemu?

Dyslektyk to osoba, która widzi obrazowo, osoba, która umie się skupić tylko na jednej czynności na raz, więc myślenie o formie tekstu i jego treści to dla nas za dużo.

Wiesz, ja na dodatek mam ADHD, czyli zespół nadpobudliwości psychiczno- ruchowej, jest to dość zabawna sytuacja, bo miewam dni w których pracuję jak najlepszy komputer i takie w których zrozumienie najprostszego zdania jest dla mnie trudne. Lecz dzięki temu udało mi się w pewnym stopniu zapanować nad swoją chorobą ( tak na marginesie są na to leki, które biorę od kilku lat, a które dla przeciętnego Polaka są po prostu za drogie).

Wszystko co dziś umiem zawdzięczam szczęściu do osób, które wiedziały jak się wobec mnie zachować.

A teraz mam dla ciebie garść faktów:
Wiesz, że Bethoven, był dysgrafikiem? Utwór \"Dla Elizy\" był tak naprawdę \"Dla Teresy\", ale jego pismo było tak nie czytelne, że żle zinterpretowano jego literki przez współczesnych mu.

Einstein został wyrzucony ze szkoły, miał problemy ze składnymi wypowiedziami, nie mówiąc już o pisaniu, a wymyślił teorię względności.

Popularna przecież, matka kryminału, Agatha Christie, którą w żaden sposób nie da się oskarżyć o brak logiki, skończyła tylko cztery klasy, gdyż wyrzucono ją ze szkoły, miała dyskalkulię i dysleksję (najgorsza z możliwych kombinacji).

A teraz coś co cię doprowadzi do szewskiej pasji.
Jestem dyslektykiem, piszę powieści i wiersze, a za swoje utwory ostatnio otrzymałam pierwsze miejsce w konkursie na najpiękniejszy wiersz o miłości. W przyszłości chcę zostać pisarką lub edytorem tekstu. W tym roku piszę maturę (rozszerzony polski i matematyka). Od trzech lat oprócz nauki w liceum uczęszczam trzy razy w tygodniu na 3-4 godzinne zajęcia z rysunku dla własnej przyjemności i jestem jedną z lepszych osób z grupy. Dyslektyk to osoba, która ma niesamowite problemy i równie wielkie zdolności w innych dziedzinach, ale musi mu ktoś pomóc, żeby je odkrył.
[11.04.2007] 02:33
DAGGER
ty juz dobrze wiesz co to znaczy a jak niewiesz to niebede sie w takie bezcelowe dyskusje wdawal...umrzesz w niepewnosci hahaha

ashka (07.04.10 22:08):
DAGGER (07.04.10 16:12):

fajnie nie?

wybacz o madrosci ty moja!!wytlumacz mi co ty masz na mysli ze-tu cytuje po raz kolejny\"w idiotkach nie gustuje\",ja do ciebie sie nie zalecam. znow nie rozumiesz dziecko...
cold as ice
[11.04.2007] 02:44
DAGGER
widzisz nie doprowadza mnie to do zadnej pasji,szanuje kogos kto wklada w to mnostwo pracy i to ciezkiej pracy na tyle zeby siebie pilnowac i doprowadzic swoja pisownie i styl wypowiedzi do stanu uzywalnosci,ale razi mnie kiedy taki kretyn jeden z drugim np. obiektyw wrecz szafuja sie ze swoja ulomnoscia nie zrobia nic w tym kierunku doslownie jakby chcieli przez to powiedziec 'ja mam dyslekcje macie mi wspolczuc i mnie szanowac bo ja taki juz zostane', czy to nie irytujace ze czlowiek dojrzaly podobno jak taki obiektyw nic nie zrobil ze swoim debilizmem i uwaza ze wszystko jest ok ze nawet slowa niepotrafi przepisac poprawnie?

ty dopiero bedziesz pisac mature a sa stare mongoly co maja 40 na karku i dalej nie potrafia czytac i pisac bo im sie niechcialo popracowac,to juz jest analfabetyzm a nie dysleksja rozwojowa

a to odroznianie stron prawej od lewej pozostawie bez komentarza bo szanuje cie za prace jaka wlozylas aby osiagnac obecny stan

btw: polonistka z dysleksja to normalnie joke roku,niezle sie usmialem

Fionapechowa (07.04.10 22:18):
DAGGER, coś ci powiem, to ty jesteś chory. Na nietolerancje, niezrozumienie i głupotę. Wiesz kto to jest dyslektyk? To ktoś komu wszystko przychodzi z trudem, kto przeważnie ma wysoko rozwinięte wnętrze i słaby kontakt z otaczającymi go \\\"normalnymi\\\" ludźmi. Ja tez często mam problem z odróżnieniem prawej strony od lewej, a mimo to z matematyki mam najlepsze oceny z klasy. Z dyktanda nigdy nie dostałam więcej niż trzy podobnie jak z wypracowań. Dopóki w 4 klasie nie wykryto u mnie dysleksji. Moja nauczycielka od nauczania początkowego była taką samą hipokrytka jak ty.
Na szczęście później trafiłam na wspaniałych nauczycieli z czego jedna polonistka sama była dyslektykiem, a druga miała syna z tą przypadłością. W to żeby pisać składne i poprawne zdania włożyłam mnóstwo pracy, takiej o jakiej ci się nie śniło. Ale ja miałam szczęście, bo mój Tato również ma dysleksje i on wiedział jak z tym walczyć. Od 4 roku życia umiem czytać i lubię to, podobnie z matematyką, to dzięki niemu; a mimo to nadal potrafię robić błędy w najprostszych wyrazach, mimo, że ze znajomości reguł ortograficznych nikt mnie nie zagnie. Mam niesamowitą wyobraźnię przestrzenną. Świetnie maluję i mam szansę na stypendium, a mimo to moje pismo jest prawie nie czytelne. A wiesz czemu?

Dyslektyk to osoba, która widzi obrazowo, osoba, która umie się skupić tylko na jednej czynności na raz, więc myślenie o formie tekstu i jego treści to dla nas za dużo.

Wiesz, ja na dodatek mam ADHD, czyli zespół nadpobudliwości psychiczno- ruchowej, jest to dość zabawna sytuacja, bo miewam dni w których pracuję jak najlepszy komputer i takie w których zrozumienie najprostszego zdania jest dla mnie trudne. Lecz dzięki temu udało mi się w pewnym stopniu zapanować nad swoją chorobą ( tak na marginesie są na to leki, które biorę od kilku lat, a które dla przeciętnego Polaka są po prostu za drogie).

Wszystko co dziś umiem zawdzięczam szczęściu do osób, które wiedziały jak się wobec mnie zachować.

A teraz mam dla ciebie garść faktów:
Wiesz, że Bethoven, był dysgrafikiem? Utwór \\\"Dla Elizy\\\" był tak naprawdę \\\"Dla Teresy\\\", ale jego pismo było tak nie czytelne, że żle zinterpretowano jego literki przez współczesnych mu.

Einstein został wyrzucony ze szkoły, miał problemy ze składnymi wypowiedziami, nie mówiąc już o pisaniu, a wymyślił teorię względności.

Popularna przecież, matka kryminału, Agatha Christie, którą w żaden sposób nie da się oskarżyć o brak logiki, skończyła tylko cztery klasy, gdyż wyrzucono ją ze szkoły, miała dyskalkulię i dysleksję (najgorsza z możliwych kombinacji).

A teraz coś co cię doprowadzi do szewskiej pasji.
Jestem dyslektykiem, piszę powieści i wiersze, a za swoje utwory ostatnio otrzymałam pierwsze miejsce w konkursie na najpiękniejszy wiersz o miłości. W przyszłości chcę zostać pisarką lub edytorem tekstu. W tym roku piszę maturę (rozszerzony polski i matematyka). Od trzech lat oprócz nauki w liceum uczęszczam trzy razy w tygodniu na 3-4 godzinne zajęcia z rysunku dla własnej przyjemności i jestem jedną z lepszych osób z grupy. Dyslektyk to osoba, która ma niesamowite problemy i równie wielkie zdolności w innych dziedzinach, ale musi mu ktoś pomóc, żeby je odkrył.
cold as ice
[11.04.2007] 22:17
Zlotousty
DAGGER (07.04.08 14:12):
mam za zadanie doyebac kazdemu kto :
1. jest glupi a struga filozofa
2. kto mnie obrazil bez podstaw,czyli jako pierwszy
3. kto jest zaklamanym fajansem i namnaza wszechobecna ideologiczna ciemnote
4. kazdego ulomnego debila osiadajacego na laurach bo natura go spertolila to niebedzie nad soba pracowal i juz,lub tez takiego ktory swoja glupota stwaza jakiekolwiek zagrozenie
5. nadetych pseudo-erudytow ktorzy ledwo skonczyli gimnazjum
6. kazdego kto broni zlych ludzi,w tym pedofili,mordercow,zlodziei,gwalcicieli,pederastow(wzglednie )
7.kazdego kto sadzi niesprawiedliwie
8. reszte oszolomow politycznych,swiatopogladowych i cala ta szara strefe zatruwajaca normalnym obywatelom ich zycie swoimi pogladami i zachowaniami

to tak w skrocie moje postulaty nie sa az tak powazne sa pol zartem ,zaraz zapewne bedziesz skomlec ze faszysta jestem i na kolnierzu mam symbole SS,to ci powiem gowno prawda,poprostu razi mnie glupota ludzka najbardziej ze wszystkich wad polakow i reaguje dosc krewko na wszelkie jej przejawy bo zwyczajnie jej nie zniese...

gwoli wyjasnienia,nikt mnie nie jedzie dziecko drogie,wrecz przeciwnie,ludzie w moim srodowisku szanuja mnie za to ze twardo stapam po ziemi ,nienawidze klamstwa i prostactwa,cwaniakowania i nie boje sie powiedziec co mi lezy

wystarczy ci tyle wyjasnienia?

skuwka (07.04.08 09:00):
DAGGER (07.04.07 21:18):
kolejny co kozaczy swoim wyimaginowanym IQ...nie osmieszaj sie chlopaku,ludzie inteligentni nie obnosza sie ze swoim intelligence quotient,chcialem zaznaczyc ze to gowno prawda ze wiekszosc dyslektykow ma wysoki iloraz inteligencji,trafi sie moze jeden taki na 100 a reszta mysli ze dysleksja bedzie dla nich przepustka do mensy...ludzie przejrzyjcie na oczy

Dwa pytania:
1.Czy twoim zyciowym celem zardzewialy wyszczerbiony scyzoryku ejst do.je.bac kazdemu bo odreagowujesz wten sposob naforum ze tyraja cie znajomi/domownicy/wspolpracownicy/kasjerka na poczcie itd.???
2.Czy pochwalisz sie przed nami swoim emotional quotient intelektualizujacy i ze wszechmiar wyksztalcony wiesmaku-tepaku???

Sorka ale nie wytzrymalam.
Pozdraiwam wszystkich.nie dajci sie.
To mamy obaj alergie na glupote i na glupcow,jednak nie zgadzam sie co do produktow kosciola katolickiego i cywilizacji talbudu.
Poniewaz ci pedaly czy osoby o odmiennych podnietach sexualnych dopuki nikogo nie gwalca,tylko czania to w swoich kragach,niech sobie robia co chca,Ich energia zyciowa byla hamowana przez purytanskie poglady obojga religii,dla wlasnego interesu,przykrawnie pokrywka i trzamanie pokrywki nad zupka milosno sexualna zawsze doprowadzi do wykipienia i smrodu,czym sa wymienione prze Ciebie osoby zboczone na tle sesualnym,ktory przynosi obajgu religiowyznawca milonowe zyski okradajac a tym odwaracjac ich uwage od otoczenia.Zazwyczaj waznawacami byli tacy co im ptaszek nie starczal na wiecej jak zaplodnienie po ciemku kobiety.
Ci ludzie mimi swojej ulomnosaci jako ofiary systemu katolicko -judaistycznego,jakos dziwnie budza we mnie litosc ale talko dopuki nie prubuja narzuacac normalnym swoich pogladow.
Podoba mi sie twoja postawa co do tepienia glupoty,ale ciagle w swoim podnieceniu zapominasz sie, ze swini nie da sie nauczac spiewu,a tylko sie ja w.wi.I dlatego sadze ze to nie pozwala wielu uwazac cie za kogos za kogo Ty sie uwazasz.
Probowalem juz wczesniej sie wtracic, ale tu system ucina wypowiedzi w polowie ,badz odrzuca za dlugie.
Gdzies sie tez doczatalem ze robisz doktorat,a gdzies indziej ze studiujesz zywnosc,mysle ze wiesz,jak co wplywa na samopoczucie.
I na agresje.zebys sie nie denerwowal ja byly wikary,i autor malej ksiazeczki ,pt " pokaz mi twoj wozek a powiem ci na co bedziesz chora",podpowiem ci ,zanim siadziesz do kompa zjedz sobie cos co pozwoli sie nie denerwowac,bo na spokojnie rozmawia sie z Toba calkiem przyjemnie.Bye
[12.04.2007] 16:48
00aisa
pafnucy (07.04.09 00:49):
Niech mi jaki dyslektyk powie ile książek w życiu przeczytał. Okaże się, że niewiele. Nigdy nie byłem pilnym uczniem, ale mając 5 lat nauczyłem się czytać i pisać korzystając jedynie z uwag starszego o 4 lata brata. Zasad polskiej pisowni nigdy nie zgłębiałem, ale z dyktand nigdy nie otrzymałem gorszej oceny jak 4. Ja języka polskiego uczyłem się wyłącznie z przeczytanych książek, a nie były to lektury szkolne. Przez dziesięć lat czytałem 3-5 książek tygodniowo. Wśród moich rówieśników w szkole trudności z pisaniem mieli jedynie lenie, którym czytać po prostu się nie chciało. Wśród wszystkich \"dyslektyków\" tych prawdziwych jest mniej niż jeden procent, a cała reszta to symulanci i lenie \"wyprodukowani\" przez nadopiekuńczych rodziców.

coś ci powiem jestem dyslektyczką, dysgrafką, i dysortografką, mam również problemy z liczeniem (dyskalkulia) i wiesz co? w zyciu przeczytałam bardzo dużo książek fakt że czytałam zawsze wolniej od rówieśników nie zniechęcał mnie zbytnio, poprostu lubiłam książki i je pochłaniałam. w szkole raczej unikałam czytania na głos bo wtedy się jąkałam jak nie wiem co a nauczyciele nie nalegali ponieważ w opini z poradni psychologiczno pedagogicznej, pisało że sie tego nie zaleca. z dyktand miałam zawsze banie. ale za to gdy pisałam opowiadanie czy wypracowanie to nauczyciele czytali je na głos jako wzór, nie chodziło o stylistyke ani o ortografie ale o TREŚĆ, i to za nią zawsze dostawałam dobre oceny. Do poradni chodze regularnie od 1 kl Szp. miałam różnego rodzaju zajęcia na których ciwiczyliśmy pisownie. niestety na wiele się nie zdały bo nie każdego można z dyslekcji wyleczyć. I wkuża mnie gdy czytam co poniekturych, kóży nie wiedzą czym jest dyslekcjia:/ a jeszcze ponadto zazdroszczą bo mamy "ulgi" może i je mamy ale czy nie uważacie ze są one nam potrzebne? (i tak nie wszyscy nauczyciele je akceptują) inaczej nie dali byśmy rady. i jeszcze jedno w dobie komputerów dyslekcjia już nie jest taka straszna (choć i komp. nie wszystko poprawi) najwazniejsze moim zdaniem jest to co człowiek chce przekażac, bo tym reprezętuje siebie, najstraszniejsza to jest reakcjia taka jak co poniektórych tutaj idiotów:/ i jeszcze jedno nikt nie wystawi opini ot tak sobie:/ a żeby cokolwiek poprawić trzeba naprawde sporo nauki. nawet sobie nie wyobrażacie ile. wieżcie mi wolała bym nie być dyslektyczką.
[10.09.2008] 23:55
Matylda16
HERONA (07.04.06 17:24):
Sissy (07.04.06 13:14):
nie rozumiem ... skoro dzieciak potrafi nauczyć się dodawać i odejmować, potrafi zapamiętać wzór chemiczny, czy inny matematyczny ... to i potrafi nauczyć się reguł odmiany ... dla mnie to zwykłe lenistwo.

dokladnie - mam takie samo zdanie
np. czytajac duzo ksiazek, to przez samo \\\"patrzenie\\\" na wyrazy mozna sie nauczyc jaka jest ich poprawna pisownia, ja jeszcze rozumiem jak są jakies trudne wyrazy...
ale lepiej usiasc przed TV i powiedziec ze jestem dyslektykiem

No niekoniecznie. Można mieć na przykład bardzo słabą krótkotrwałą pamięć wzrokową.

Poza tym... artykuł jest bardzo nieprofesjonalny. Przede wszystkim autor chyba nawet nie bardzo rozumie, o czym pisze. Dysgrafię myli z dysortografią, nie wiedząc jednocześnie, że zarówno dysgrafia jak i dysortografia, to dysleksja rozwojowa.
Człowiek jest bardzo skomplikowaną istotą. Nie do końca poznaną. Jeśli ktoś jest przeciętny ze wszystkich dziedzin, bez uzdolnień, to jest wg społeczeństwa normalny. Natomiast wystarczy mieć którąkolwiek z postaci dysleksji rozwojowej i mimo iż jest się świetnym muzykiem, plastykiem, politykiem, naukowcem... to NORMALNE społeczeństwo wyzwie go od głupków. A tak się składa, ze niemal wszyscy dyslektycy, to jednostki o bardzo wysokim ilorazie IQ i wielu talentach oraz zdolnościach.
No tak, ale jeśli się jest takim zadowolonym z siebie przeciętniakiem, to się niczego wymykającego poza ustalone ramy nie jest w stanie zrozumieć. Autor artykułu jest tego żywym przykładem.
[11.09.2008] 00:04
Matylda16
DAGGER (07.04.11 02:33):
ty juz dobrze wiesz co to znaczy a jak niewiesz to niebede sie w takie bezcelowe dyskusje wdawal...umrzesz w niepewnosci hahaha "Nie" z czasownikami pisze sie rozłącznie, Panie Normalny. No i warto byłoby stosować jakieś znaki interpunkcyjne: przecinki, kropki... Emotka nie jest znakiem interpunkcyjnym, tak więc po zdaniu należałoby najpierw postawić kropkę, a potem dopiero emotkę.
[17.09.2010] 12:28
dendryt1
TĘPIĆ_LENISTWO_PÓKI_CZAS (07.04.07 03:27):
Teza się sama broni(treść Twoich wyniosłych wypowiedzi ją udowadnia).

Nara.

Wali mnie to
[09.01.2020] 09:52
Malwa2311
Pobierz najnowsze mp3 http://www.ivevo.pl/ Mega baza Mp3 download
[08.03.2020] 20:59
ada11111
Player to nowa platforma wideo na żądanie, która umożliwia Ci oglądanie Twoich ulubionych seriali i filmów w dowolnym miejscu i czasie. W naszej ofercie posiadamy zarówno krajowe hity jak i zagraniczne nowości filmowe. Dodatkowo możesz obejrzeć kanały Na Żywo emitowane na antenie TVN lub topowe wydarzenia sportowe. Player dostępny jest na wielu urządzeniach z Nami możesz włączyć swój ulubiony serial leżąc wygodnie na kanapie, ale też obejrzeć kanały na żywo w drodze do pracy!
http://bit.ly/player-player

1 «   10 11 12 Strony tematu:
 » Odpowiedz na ten temat