o2.pl forum.o2.pl
poczta.o2.pl
E-mail 20GB
Pudelek.pl - plotki, zdjęcia, sensacje
Pudelek
Wrzuta.pl - video, muzyka, mp3
Wideo+mp3
  Strona główna» forum o2.pl / Opinie czytelników do artykułów
 » Odpowiedz na ten temat

Sekta czy religia?

1 2 3   » 11 Strony tematu:
[19.03.2007] 17:33
Redakcja o2.pl
Zapraszamy do komentowania artykułu:

Media mówią o fali zainteresowania neopogaństwem, podając liczbę 4000 wyznawców. Oni sami wolą mówić o sobie: wyznawcy wiary etnicznej albo rodzimej i twierdzą, że jest ich o wiele więcej. Z jednej strony przez niektóre środowiska katolickie wymieniani jako sekta, z drugiej chwaleni przez innych za celebrację życia zgodnie z naturą. Kim tak naprawdę są rodzimowiercy?

http://wiadomosci.o2.pl/?s=512&t=8549 --
Redakcja o2.pl
[19.03.2007] 21:48
polihistor
Sekta. Organizacje, które promują "neopogaństwo", "religie naturalne", powrót do wierzeń dawnych ludów zamieszkujących Europę jest sekciarska: robią ludziom wodę z mózgu twierdząc, że to takie "naturalne", "niewymuszone" i nawet (sic!) zgodne z doktryną kościoła katolickiego (jak sugeruje się w artykule).

To brednia! Dla tych, co nie wiedzą: jeżeli będziecie uczestniczyli w takich praktykach, to wyłączacie się z kościoła katolickiego.

Poza tym, nie można powiedzieć, że każdy człowiek może sam ustalać sobie moralność, zasady postępowania. To nonsens i utopia.

Bardzo niedobre jest też mieszanie kultury z religią. To są dwie różne rzeczy. Kultura, praktyki dawnych Słowian można sobie badać, ale uczestnictwo w podobnych obrzędach, wiara w nie, to już zupełnie co innego. Zacieranie tej różnicy to typowe pranie mózgu.

Wstyd, że w kraju, w którym większość populacji identyfikuje się z chrześcijaństwem, pisuje się takie niedoinformowane i stronnicze artykuły, które osobom nie obznajomionym z dziedziną robią wodę z mózgu.

Bardzo nieładnie. Przydałoby się więcej dziennikarskiej rzetelności.
[19.03.2007] 23:14
GHunter
Każda religia to sekta. Choćby tak wychwalane chrześcijaństwo.
Dajecie na tacę, modlicie się, spotykacie, postępujecie wg. określonych norm. Jak każda sekta. Ot i prawda, choć bolesna i kłuje w oczy. Strona z jajami ^^

www.ghunter.info ^^

www.SUPERAUTA.info -- najnowsze, najdroższe, najexluzywniejsze auta z Polski TYLKO TU!!! Zapraszamy także do naszego klubu!!! Odwiedź nas!!! Zapraszamy!!!

Bonus ^^

http://skocz.pl/plusorangeera

Sprawdź

Chcesz mieć własną stronę? Poszukujesz dobrej firmy hostingowej? Mam coś dla Ciebie!

http://skocz.pl/ultrahosting
[20.03.2007] 00:18
Polishlizaka
polihistor (07.03.19 21:48):
Sekta. Organizacje, które promują \"neopogaństwo\", \"religie naturalne\", powrót do wierzeń dawnych ludów zamieszkujących Europę jest sekciarska: robią ludziom wodę z mózgu twierdząc, że to takie \"naturalne\", \"niewymuszone\" i nawet (sic!) zgodne z doktryną kościoła katolickiego (jak sugeruje się w artykule).

To brednia! Dla tych, co nie wiedzą: jeżeli będziecie uczestniczyli w takich praktykach, to wyłączacie się z kościoła katolickiego.

Poza tym, nie można powiedzieć, że każdy człowiek może sam ustalać sobie moralność, zasady postępowania. To nonsens i utopia.

Bardzo niedobre jest też mieszanie kultury z religią. To są dwie różne rzeczy. Kultura, praktyki dawnych Słowian można sobie badać, ale uczestnictwo w podobnych obrzędach, wiara w nie, to już zupełnie co innego. Zacieranie tej różnicy to typowe pranie mózgu.

Wstyd, że w kraju, w którym większość populacji identyfikuje się z chrześcijaństwem, pisuje się takie niedoinformowane i stronnicze artykuły, które osobom nie obznajomionym z dziedziną robią wodę z mózgu.

Stronniczy artukuł????????????????? Człowieku. Czy ty czytałeś swoją wypowiedź przed zamieszczeniem tego na forum? To dopiero stronniczość.

Wmawiasz ludziom, że nikt NIE MOŻE żyć wg. własnych zasad, tylko różaniec i wio? Coś ci sie (delikatnie mówiąc) POPIER....
To TY , tatko rydzyk, giertych i młodzież wszechdebile zachowują się jak w sekcie. To kościół rzykskokatolicki jest największą sektą, MAFIĄ pracującą w bieły dzień. "Kultura, praktyki dawnych Słowian można sobie badać, ale uczestnictwo w podobnych obrzędach, wiara w nie, to już zupełnie co innego. Zacieranie tej różnicy to typowe pranie mózgu." Człowieku... a może stwierdzenie, iż byli @@@istymi chrześcijanami byłoby ok? Po cholere badać religie. Jest TYLKO JEDNA PRAWDZIWA. To właśnie ta religia zrobiła tobie wode z mózgu.
Amen
[20.03.2007] 00:18
qwerty5
GHunter (07.03.19 23:14):
Każda religia to sekta. Choćby tak wychwalane chrześcijaństwo.
Dajecie na tacę, modlicie się, spotykacie, postępujecie wg. określonych norm. Jak każda sekta. Ot i prawda, choć bolesna i kłuje w oczy.

a ciebie klulo twoje zdjecie, ktore zamieniles na tego japonskiego animca ? nie wierze, ze jestes az tak wszechstronnie uzdolniony i wiesz wszystko na wszystkie tematy, ze sie w kazdym artykule tak udzielasz? takie sprawy jak kwestie wiary nie powinny byc w ogole poruszane. To jest indywidualna sprawa kazdego czlowieka, jego osobiste doswiadczenie zyciowe. I chocbym nie wiem co napisal teraz na ten temat i mojej relacji z Chrystusem, to czy bylbym w stanie Cie przekonac do czegokolwiek jesli sam tego nie doswiadczysz?

natomiast wrzuty i obelgi na forum wchodza jak noz w maselko
[31.03.2020] 17:19
[20.03.2007] 00:25
Bóg istnieje
to aksjomat, cała reszta to domysły.
[20.03.2007] 00:29
lalkamido
kazda religia kiedys byla sektą. nawet te wielkie.
[20.03.2007] 00:34
a może nie
Bóg istnieje (07.03.20 00:25):
to aksjomat, cała reszta to domysły.

Dla mnie bardziej aksjomatyczna jest ta cała reszta. Co do istnienia boga... obecnie odczuwam ambiwalencje.
Pozdrawiam
[20.03.2007] 00:46
TREMINATOR
Sekta. Organizacje, które promują \"neopogaństwo\", \"religie naturalne\", powrót do wierzeń dawnych ludów zamieszkujących Europę jest sekciarska: robią ludziom wodę z mózgu twierdząc, że to takie \"naturalne\", \"niewymuszone\" i nawet (sic!) zgodne z doktryną kościoła katolickiego (jak sugeruje się w artykule).

czytajac twoj przepelniony chrzescijanska miloscia blizniego tekst zaczalem sie powaznie zastanawiac czy ty pisales tio na powaznie, czy tez sililes sie na jakas marna prowokacje. mozesz powiedziec jak bylo naprawde? tak czy owak nie czekajac twojej odpowiedzi pozwole sobei na maly drobny komentarz:
czy jesli faktycznie jestes katolikeim to nie wstyd ci za chaniebne dokonania twojej sekty na przestrzenie dwoch tysiecy lat? chodzi mi miedzy innymi o sprawy takie jak:
1. krwawe wykorzenienie wiary rodzimej (chlosta, wybijanie zebow, palenie swiatyn)
2. wyprawy krzyzowe,
3. polowanie na czarownice,
4. swieta inkwizycja,
5. zwalczanie teorii darwina oraz teorii heliocentrycznej,
6. bierna pomoc w holokauscie zydow w trakcie drugiej wojny swiatowej,
7. tuszowanie gigantycznych afer pedofilijnych

oraz akcje na naszym polskim podworku takie jak:

1. kolaboracja z zaborcami
2. nagminny udzial w intrygach dworskich
3. masowa wspolpraca kleru z sb
4. oszustwa podatkowe i gospodarcze na gigantyczna skale
5. nagminne wtarcanie sie do polityki
6. prowadzenie ogolnopolskiego komitetu obrony przed sektami (interesujace, ze twoja sekta zalozyla or
ganizacje sluzaca tylko do zwalczania innych "konkurencyjnych" sekt)
7. tadeusz rydzyk i jego media powiedz mi, jako polak-katolik, ze podpisujesz sie obiema rekoma (lub wieksza ich iloscia, jesli takowa posiadasz) pod wszystkimi chaniebnymi wystepkami kosciola. powiedz mi, ze kosciol katolicki nie jest najbardziej krwawa, bezduszna, balwochwalcza, zaklamana, zbordnicza, zlodziejska sekta na swiecie. powiedz to katolu.
[20.03.2007] 00:47
ANTYLKERYKALNA ATEISTKA
W pewnym sensie jest to sekta, ale w mniejszym stopniu. Chciałam zaznaczyć, iż chrześcijanizm jest największą sektą na świecie (ale o tym się nie mówi). Ludzie wyznający neopoganizm chcą podtrzymać naszą tradycję, ponieważ poganizm jest naszą religią! Jedyną religią! Nie posiada ona w sobie podłości, nienawiści, nie manipuluje ludźmi (tak jak to sie ma w chrześcijaństwie). Ja pragnę świeckiego państwa, ale takiego w którym pogaństwo będzie odgrywać znaczną i ważną rolę, bo poganizm jest najbardziej związany z kulturą niż z samymi "modłami" - chrześcijaństwo zaś będzie wkońcu z boku, a kler przestanie wpływać na życie całego kraju. Osobiście nie wyznaje neopogaństwa, bo wiara w wszelkie bóstwa nie jest mi potrzebna. Aczkolwiek interesuję się mitologiami słowiańskimi, kulturą słowian - bo to jest częścią mnie, jestem wkońcu Polką. Poganizm jest naszą prawdziwą tradycją, natomiast chrześcijanizm przyszedł "nie wiadomo skąd" na nasze ziemie i dzięki instytucji zwanej klerem - ma niestety ogromny, negatywny wpływ na naród. Myślę, że to się wkrótce zmieni. Jestem pewna. Prawdziwa tradycja przetrwa!
[20.03.2007] 01:05
liberał nad liberałami
sekta nie sekta, to przecież tylko nazwy, nie one się tu liczą. Liczą się nadrzędne wartości i ludzka skłonność to przynależenia.
[20.03.2007] 01:09
Armand Zyzman
Jeśli chodzi o neopoganizm słowiański: no cóż przede wszystkim niewiele wiemy o wierzeniach (a jeszcze mniej o obrzędach) Słowian. W dodatku to co wiemy jest zlepkiem z wielu regionów i epok (Ruś, źródła niemieckie itp.; VII-XIIw.).

Ten cały \\\"powrót do natury\\\" wydaje mi się raczej new age\\\'owy, niż słowiański. Ci ludzie - jak się wydaje - cenili postęp, bardzo szybko adaptowali sobie obce wzorce (miecze, ostrogi, strzemiona, koło garncarskie, fortyfikacje, świątynie i wreszcie chrześcijaństwo).

Poza tym kultura wczesnośredniowiecznych Słowian wydaje się o wiele bardziej pozbawiona indywidualizmu, niż (ówczesne) chrześcijaństwo. Ustrój w którym żyli Słowianie doby przed państwowej prof. K. Modzelewski nazywa \\\"Babarzyńskim Kolektywizmem\\\" (\\\"Barbarzyńska Europa\\\" K. Modzelewskiego, Warszawa, 2004 - polecam). W tej rzeczywistości religijno-prawnej nie rozdziału na strefę sacrum (świętą, religijną) i profanum (świecką, bezreligii, ludzką). Religia przenika wszelkie dziedziny życia. Zaś sam człowiek miał prawa (i obowiązki społeczne) tylko jako część wspólnoty (rodowej, opolnej itp.) Człówiek bez wspólnoty nieznaczył nic. Z drugiej jednak strony oznaczało to odpowiedzialność zbiorową całej wspólnoty (przeważnie rodowej) za poczynania każdego z członków rodu (do \\\"kary śmierci\\\" łącznie).

Taki sposób myślenia jest - jak mi się wydaje - zupełnie obcy współczesnemu człowiekowi, dlatego uważam ruchy neopogańskie za coś nowego (bądź zabawę w prasłowian), jedynie częściowo usiłującego wzorować się na przeszłości. Choć nie uważam ich za coś złego, przy okazji propagują nauki historyczne (z archeologią na czele) i stymulują zainteresowanie nimi.
[20.03.2007] 01:14
NieNeopoganin
Jak obserwuje przyrodę to mam wrażenie że niektóre zjawiska mają własne życie. Np wiatr lub fale na morzu. Uspokaja mnie to. Uspokaja mnie szum wiatru w sośnie stojącej obok mojego domu.

Wierzę że kosmos jest jednym wielkim bóstwem. Wierzę w równowagę która kiedy jest zakłócona to się znów przywróci. Wierzę że w kosmosie nie ma hipokryzjii.

Wierzę że umysł ludzki ma własne niezależne życie. Wierzę że za nie słuchanie swojego wewnętrznego głosu będzie się ponosić konsekwencje.
[20.03.2007] 01:18
NieNeopoganin

Taki sposób myślenia jest - jak mi się wydaje - zupełnie obcy współczesnemu człowiekowi, dlatego uważam ruchy neopogańskie za coś nowego (bądź zabawę w prasłowian), jedynie częściowo usiłującego wzorować się na przeszłości.

Być może tworzy się nurt religijny odmienny od wczesnego pogaństwa. Ale odnoszę wrażenie ze neopogaństwo odnosi się przedewszystkim do odnowy umysłu i integracji z tym czego nie widać.
[20.03.2007] 02:07
religia czy sekta=
władza i kasa z tym związana [ulgi przywileje itp.]

w zamian za wtłaczanie ludziom bajek i w razie czego pogrożenie palcem [bożym]!!!!!!

od początku istnienia cywilizacji
było to cywilne ramię władzy-ostatnia deska ratunku [ludy prymitywne-szamani , starożytny Egipt -kapłani]

[dalej już tylko wojsko zostaje] !!!
[20.03.2007] 02:54
DAGGER
Romanus XIII (07.03.20 00:52):
Ciekawe kiedy się ten śmieszny Dagger pojawi. Spóźnia się do pracy. Ci z o2 nie zapłacą mu za utrzymywanie pustej frekwencji i ilości słów (a nie jakości) na forum.o2.pl Chyba że tramki założył na lewą stronę i teraz nie może pisać na klawiaturze. Albo go żona/dziewczyna bije bo znowu nie miała orgazmu... Biedna będzie się musiała zgłosić do fachowców. Widocznie impotencja intelektualna idzie w parze z seksualną (może z powodu tej impotencji palce nie chcą mu stanąć przy klawiaturze) i nic jeszcze biedaczysko nie napisał.

halo halo romku jak tam u ciebie w pustej czaszce? mamy jakis przekaz czy nadal wieje wicher od ucha do ucha? ty z jakoscia masz niewiele wspolnego losiu bo jak widac nic nie napisales na temat tylko jakies osobiste pierdzenie ze ci moja osoba nie odpowiada,widzisz ja twoje cieniutkie i niekonstruktywne wypociny przyjmuje z usmiechem bo dla mnie rzecza oczywista jest ze jestes glupkiem wiejskim ktory jest o 4 poziomy intelektualne nizej odemnie ale nie martw sie kiedys i ty posiadziesz zdolnosc rozumienia tekstu,przeczytaj kilka ksiazek bo widze ze ostatnia jaka czytales byl 'lysek z pokladu idy' a artykol chyba troszke dla ciebie za trudny i za dlugi ze niemogles przeczytac co? romku powiedz nam jak to jest?

a tak btw skoro juz tu jestem artykul calkiem interesujacy ,ciekawe zagadnienie zupelnie mnie to zaskoczylo bo 1 slysze ze wogole tacy dziwni ludzie istnieja,mozna by ich sekte czy wiare troche porownac do amishow w stanach tylko ze tutaj mamy do czynienia z metafizycznym powrotem do korzeni a amerykanscy wielbiciele dawnych tradycji w pelnej krasie zatrzymali sie w czasie,mozna ta wiare zakwalifikowac jako sekte,troche dziwna ale z pewnego punktu widzenia jest to wiara prosta i czysta ideologicznie nie tak zasmiecona wielowiekowym naplywem brudu zla ludzkiego jak wiara chrzescijanska czego najlepszym przykladem jest wynaturzony kler w polsce...

fajnie to wyglada tak prosto,bez wasni i sporow,bez ludzkich praw,bez sztucznej moralnosci,poszanowanie dla otoczenia i blizniego, bardzo przypomina mi to plemienne wierzenia rdzennych indian,ich wierzenia takze opieraja sie na nieodlacznej wiezi pomiedzy czlowiekiem a natura,jedynie pozostaje pytanie poco to wszystko?

na swiecie obecnie jest obserwowany straszny rozrost roznego typu sekt mniej lub bardziej groznych ,ale zawsze w jakis sposob oddzialujacych na swiadomosc co moze powodowac grozne w skutkach zniewolenie,dosc popularna sekta w stanach jest obecnie kosciol scjentologiczny niewiadomo na ile ta sekta jest niebezpieczna organizacja kontrolujaca swiadomosc a na ile tylko nowym trendem ktory pozwala byc na topie,jedno jest pewne jak kazda sekta na swoich wiernych zarabia krocie i to moze byc najwieksze zagrozenie dla ludzi ktorzy wejda w jej szeregi,zmierzam tutaj do tego ze jesli tych neopogan mozna okreslic sekta to tylko z definicji podrecznikowej bo nie stanowia zadnego zagrozenia dla otoczenia ani dla swoich czlonkow jak inne organizacje podciagniete pod ta definicje ,wiec nalezalo by uwazac ich za nieszkodliwych dziwakow ktorzy z nudow badz z innych powodow szukaja sposobu aby sie wyrozniac i znalezc nowy styl zycia

osobiscie niemam nic do takich praktyk jesli komus sie podoba zabawa w prastarych slowian to niech sie bawi,niewidze tu zadnych przeslanek aby to w jakis sposob obrazalo religie chrzescijanska czy bylo naruszeniem zasad wspolzycia spolecznego cold as ice
[20.03.2007] 02:58
svarozyc1
A ja od kilku lat wożę przytroczony do wstecznego lusterka mini-posążek Świętowita.
Nie wyznaję żadnej religii ale mam w sobie jakiś sentyment do \"tamtych\" czasów, wierzeń itp. Choć za nic na świecie nie chciałbym się do tamtych cięzkich czasów przenieść. Karol Modzelewski bardzo przystępnie zobrazował zbiorową świadomość człowieka tamtych czasów, barbarzyńcę

A co do KK, to mam nadzieję, że jego zgubny wpływ na świadomość Polaków w końcu osłabnie. Istnieje jednak obawa, że inne destrukcyjne idee wpłyną na zbiorowy światopogląd (np. przesadna tolerancja rasowa: wpuszczanie do Europy ludzi z innych stron Świata, których mentalność jest po prostu dzika, kończy się nieciekawie - przykład: Francja).

Pytanie do katolików. W miejscach, w których NKWD, lub hitlerowcy, czy też carscy żołdacy (i wszelaki wraży pomiot) zamordowali Polaka (lub w ogóle osobę), zwykle spotkac można tablice ku pamięci zamordowanych.
Dlaczego nie ma takich tablic tam, gdzie funkcjonariusze Kościoła Katolickiego mordowali ludzi?
Pytam, bo w moim miasteczku w XVIw katolicy \"osądzili\" i spalili kobietę.
A propos; dlaczego Watykan do dziś nie ujawnił wszystkich dokumentów dotyczących \"procesu\" i zamordowania Giordano Bruno?
[20.03.2007] 03:05
DAGGER
Romanus XIII (07.03.20 00:52):
Ciekawe kiedy się ten śmieszny Dagger pojawi. Spóźnia się do pracy. Ci z o2 nie zapłacą mu za utrzymywanie pustej frekwencji i ilości słów (a nie jakości) na forum.o2.pl Chyba że tramki założył na lewą stronę i teraz nie może pisać na klawiaturze. Albo go żona/dziewczyna bije bo znowu nie miała orgazmu... Biedna będzie się musiała zgłosić do fachowców. Widocznie impotencja intelektualna idzie w parze z seksualną (może z powodu tej impotencji palce nie chcą mu stanąć przy klawiaturze) i nic jeszcze biedaczysko nie napisał.

aha i jeszcze jedno o2 mi nie placi za wypowiadanie sie,dla mnie satysfakcjonujace jest czytanie wypocin takich pajacow jak ty,poprawia mi to nastroj na caly dzien
a ty moze powinienes sprawdzic czy twoja kobieta sasiad sie nie zajmuje podczas gdy czekasz na moja odpowiedz hmm?...bo na forum o orgazmie tez niemiales nic do powiedzenia wiec moze twoja kobieta juz poszukuje amatora w temacie skoro w domu ma buca ktory o seksie wie tyle co rzeznik o show biznesie-czyli wie ze jest ,niebardzo wie co to ale ogladal o tym w tiwi cold as ice
[20.03.2007] 03:08
DAGGER
svarozyc1 (07.03.20 02:58):
A ja od kilku lat wożę przytroczony do wstecznego lusterka mini-posążek Świętowita.
Nie wyznaję żadnej religii ale mam w sobie jakiś sentyment do \\\"tamtych\\\" czasów, wierzeń itp. Choć za nic na świecie nie chciałbym się do tamtych cięzkich czasów przenieść. Karol Modzelewski bardzo przystępnie zobrazował zbiorową świadomość człowieka tamtych czasów, barbarzyńcę

A co do KK, to mam nadzieję, że jego zgubny wpływ na świadomość Polaków w końcu osłabnie. Istnieje jednak obawa, że inne destrukcyjne idee wpłyną na zbiorowy światopogląd (np. przesadna tolerancja rasowa: wpuszczanie do Europy ludzi z innych stron Świata, których mentalność jest po prostu dzika, kończy się nieciekawie - przykład: Francja).

Pytanie do katolików. W miejscach, w których NKWD, lub hitlerowcy, czy też carscy żołdacy (i wszelaki wraży pomiot) zamordowali Polaka (lub w ogóle osobę), zwykle spotkac można tablice ku pamięci zamordowanych.
Dlaczego nie ma takich tablic tam, gdzie funkcjonariusze Kościoła Katolickiego mordowali ludzi?
Pytam, bo w moim miasteczku w XVIw katolicy \\\"osądzili\\\" i spalili kobietę.
A propos; dlaczego Watykan do dziś nie ujawnił wszystkich dokumentów dotyczących \\\"procesu\\\" i zamordowania Giordano Bruno?

moze masz w sobie dusze slowianina po reinkarnacji niektorzy wierza ze jest mozliwe w takiej sytuacji odczuwanie podswiadomej teskonty i sentymentu do czsow z ktorych dusza pochodzi cold as ice
[20.03.2007] 03:26
a ja jestem kosmitą

[nie mam nic do powiedzenia]
[20.03.2007] 04:09
big_bob
nie przeczytam nawet poprzednich postow na forum bo wiem, ze napewno bym sie wkur... ekhem, zdenerwował...

otóż nie rozumiem, dlaczego największa SEKTA na świecie - kościół katolicki nazywa inne wiary sektami skoro sam - IDENTYCZNIE praktykuje pewne okreslone przyzwyczajenia i naucza to, w co wieży "lud" (chodzi mi o to, ze w kazdej sekcie sie praktykuje jakies wierzenia, przesądy)

co do pogan - jako ateista do nich nic nie mam, i serdecznie współczuje tego, ze KK rozpier* wszystko w co wierzyli i przez swoje drogi krzyzowe zniszczył bardzo ciekawą kulture

z artykułu tylko nie rozumiem jednego - jak to mozliwe, ze poganie praktykują swoje wierzenia skoro większość przekazów oraz informacjii na temat obrzędów wykonywanych przez pogan została zniszczona we wczesnych latach chrześcijaństwa? jak wiadomo KK chial sie rozprawic z "niewierzącymi" jak najsilniej tylko mógł, chcial aby "pogaństwo" (bo nie wiemy dokladnie jak nazywala sie ta "wiara" wczesniej)nie przetrwała w jakichkolwiek przekazach, nawet ustnych. Rozumiem, ze mozemy znac nieliczne wiadomosci na ten temat, ale nie jestem przekonany czy znamy ten światopogląd na tyle dobrze aby go praktykowac...

Chciałbym jeszcze dodac, ze z pewnych źródeł wiem, jakoby poganie nie byli "święci" (kolejne słowo, ktore zostalo wpojone do slownika j. polskiego przez kosciol :/) i mieli swoje dosyc krwawe obrzędy powiązane z "ofiarą składaną z bliskich" oraz sexualnością (to chyba jeden z lepszych obrzędów )

pzdr
[20.03.2007] 04:49
Re big_bob
taki duży i nie wie
że
punk widzenia zależy od punktu siedzenia !!!!!
[20.03.2007] 06:56
gredzio
http://oszustwo-20.webpark.pl/
[20.03.2007] 07:52
olaf2
nie wiem czy sekta czy religia mało mnie to obchodzi bo nie interesuje mnie to wcale chciałem tylko pogratulowac o2 ze czasem napiszą coś co nie jest związane z sexem
tematy wam sie skończyły czy co? bo aż to szok!!!! ze nie ma cycków
zróbcie coś jeszcze z tymi reklamami na forum bo totalnej k....cy można dostać
[20.03.2007] 07:52
Aninam
Zakładacie że te religie prasłowiańskie były pokojowe, a ja czytałam że niektóre z nich były dość okrutne i skladano ofiary z ludzi. Jak taki sekciarz za bardzo się przejmie i zacznie składać ofiary to przestanie być tak wesoło i fajnie.
[20.03.2007] 08:07
tomian
Jestem rodzimowiercą i postaram się nie komentować tego \"artykuliku\".
Szkoda że autor nie bardzo wiedział o czym pisze. Jest nas coraz więcej...
[20.03.2007] 08:12
tomian
Nie wiem czy wiesz ale to chrześcijaństwo nie było religią pokojową...
W Rzymie chrześcijanie po dojściu do władzy rozprawiali się z poganami. To była prawdziwa wojna domowa. Gdy weszli do ziemi świętej to zabijaki wszystkich jak leci, wymordowali Katarów. ...Gdy jeden z rycerzy powiedział kiedyś jednemu biskupowi jak poznają swoich (katolików) ten mu odpowiedział: Zabijcie wszystkich, Bóg pozna swoich.
[20.03.2007] 08:22
izabellaz
Polishlizaka (07.03.20 00:18):
Sekta. Organizacje, które promują \\\\\\\"neopogaństwo\\\\\\\", \\\\\\\"religie naturalne\\\\\\\", powrót do wierzeń dawnych ludów zamieszkujących Europę jest sekciarska: robią ludziom wodę z mózgu twierdząc, że to takie \\\\\\\"naturalne\\\\\\\", \\\\\\\"niewymuszone\\\\\\\" i nawet (sic!) zgodne z doktryną kościoła katolickiego (jak sugeruje się w artykule).

Stronniczy artukuł????????????????? Człowieku. Czy ty czytałeś swoją wypowiedź przed zamieszczeniem tego na forum? To dopiero stronniczość.

Wmawiasz ludziom, że nikt NIE MOŻE żyć wg. własnych zasad, tylko różaniec i wio? Coś ci sie (delikatnie mówiąc) POPIER....
To TY , tatko rydzyk, giertych i młodzież wszechdebile zachowują się jak w sekcie. To kościół rzykskokatolicki jest największą sektą, MAFIĄ pracującą w bieły dzień. \\\"Kultura, praktyki dawnych Słowian można sobie badać, ale uczestnictwo w podobnych obrzędach, wiara w nie, to już zupełnie co innego. Zacieranie tej różnicy to typowe pranie mózgu.\\\" Człowieku... a może stwierdzenie, iż byli @@@istymi chrześcijanami byłoby ok? Po cholere badać religie. Jest TYLKO JEDNA PRAWDZIWA. To właśnie ta religia zrobiła tobie wode z mózgu.
Amen

[20.03.2007] 08:41
światowidka
\"Wrócisz tam skąd przyszłeś\"
[20.03.2007] 08:48
ARGENTYNAS
izabellaz (07.03.20 08:22):
Polishlizaka (07.03.20 00:18):
Sekta. Organizacje, które promują \\\\\\\\\\\\\\\"neopogaństwo\\\\\\\\\\\\\\\", \\\\\\\\\\\\\\\"religie naturalne\\\\\\\\\\\\\\\", powrót do wierzeń dawnych ludów zamieszkujących Europę jest sekciarska: robią ludziom wodę z mózgu twierdząc, że to takie \\\\\\\\\\\\\\\"naturalne\\\\\\\\\\\\\\\", \\\\\\\\\\\\\\\"niewymuszone\\\\\\\\\\\\\\\" i nawet (sic!) zgodne z doktryną kościoła katolickiego (jak sugeruje się w artykule).

To TY , tatko rydzyk, giertych i młodzież wszechdebile zachowują się jak w sekcie. To kościół rzykskokatolicki jest największą sektą, MAFIĄ pracującą w bieły dzień. \\\\\\\"Kultura, praktyki dawnych Słowian można sobie badać, ale uczestnictwo w podobnych obrzędach, wiara w nie, to już zupełnie co innego. Zacieranie tej różnicy to typowe pranie mózgu.\\\\\\\" Człowieku... a może stwierdzenie, iż byli @@@istymi chrześcijanami byłoby ok? Po cholere badać religie. Jest TYLKO JEDNA PRAWDZIWA. To właśnie ta religia zrobiła tobie wode z mózgu.
Amen

mASZ PRAWO KOMENTOWAć CZYJEś WYPOWIEDZI, ALE RóB TO W SPOSóB TAKTOWNY I KULTURALNY NIE OBRAżAJąC NIKOGO. TWóJ ZASóB SłOWNICTWA JEST TAK żAłOSNY,żE NIEGODNY GRUPY, KTóREJ PRóBUJESZ BRONIć. TE ARGUMENTY NIE TRAFIą DO NIKOGO. WIDAć ABY CIEBIE JAKO OKROPNEGO CZłOWIEKA
[20.03.2007] 08:53
izuniazio
Nie oceniajmy, nie będziemy oceniani.

1 2 3   » 11 Strony tematu:
 » Odpowiedz na ten temat