o2.pl forum.o2.pl
poczta.o2.pl
E-mail 20GB
Pudelek.pl - plotki, zdjęcia, sensacje
Pudelek
Wrzuta.pl - video, muzyka, mp3
Wideo+mp3
  Strona główna» forum Forum o książkach
 » Odpowiedz na ten temat

KRYMINAŁY

1 2
[11.02.2013] 12:31
SocAl
Ostatnio miałam okazję przeczytać "Wrocławska Madonna" J. Kalety - akcja toczy się w latach 70 w głębokim PRL - właściwie to tam się zaczyna. Historia zaczerpnięta z prawdziwego zdarzenia - w jedej z kaplic w Ostrowie Tumskim księża dokonują przerażającego odkrycia - bezcenny obraz "Madonna pod Palmami" wiszący na ścianie okazuje się być podróbką. Kościół postanawia wytropić i odzyskać obraz - jednak w trudnych czasach ma do dyspozycji niewielkie środki i możliwości. W ślad za zaginionym obrazem (kto zna aferę Żelazo?) wysyłają historyka sztuki - przystojnego i elokwentnego w przebraniu księdza wyjeżdża na zachód, aby przekonać się jakie niebezpieczeństwa czekają na niego za żelazną kurtyną. Bowiem uczestnicy intrygi z zaginionym obrazem wcele nie ułatwią mu zadania wytropienia obrazu. Doprawdy znakomita powieść. Dużo ciekawych wątków, suspensów, niespodzianek Pani Kaleta ma znakomite pióro do tego typu powieści!
[11.02.2013] 18:57
janueszek233
SocAl (13.02.11 12:31):
Ostatnio miałam okazję przeczytać "Wrocławska Madonna" J. Kalety - akcja toczy się w latach 70 w głębokim PRL - właściwie to tam się zaczyna. Historia zaczerpnięta z prawdziwego zdarzenia - w jedej z kaplic w Ostrowie Tumskim księża dokonują przerażającego odkrycia - bezcenny obraz "Madonna pod Palmami" wiszący na ścianie okazuje się być podróbką. Kościół postanawia wytropić i odzyskać obraz - jednak w trudnych czasach ma do dyspozycji niewielkie środki i możliwości. W ślad za zaginionym obrazem (kto zna aferę Żelazo?) wysyłają historyka sztuki - przystojnego i elokwentnego w przebraniu księdza wyjeżdża na zachód, aby przekonać się jakie niebezpieczeństwa czekają na niego za żelazną kurtyną. Bowiem uczestnicy intrygi z zaginionym obrazem wcele nie ułatwią mu zadania wytropienia obrazu. Doprawdy znakomita powieść. Dużo ciekawych wątków, suspensów, niespodzianek Pani Kaleta ma znakomite pióro do tego typu powieści!

Pani Kaleta wydała już 4 powieści wszystkie są super
[12.02.2013] 12:55
Fiori
Polecam Ziarno prawdy Miłoszewskiego; fajny bohater, mocne osadzenie w rzeczywistości, smaczki historyczno-społeczne. Polecam:
serwis turystyczny: http://www.urlopwpolsce.pl/
portal książkowy: http://www.biblionetka.pl/
[02.07.2013] 12:31
Monika Migow
Tu masz listę kryminałów, znasz tą maniaczkę więc sama najlepiej wiesz co by ją zainteresowało. Poczytaj opisy i zdecyduj co jest takim strzałem w dziesiątkę
http://www.book24.waw.pl/katalog ,1203,sensacja,kryminal.xhtml
[04.07.2013] 09:10
reddress1987
Co prawda kryminałów nie czytam jakoś regularnie, ale czasme mnie nachodzi taka ochota,żeby coś pochłonąć! Najlepiej chyba sprawdzają tu się skandynawskie. Poczytałabym coś na urlopie... Nie pamiętam już nic z tamtych dni
[15.10.2019] 01:13
[08.07.2013] 10:55
Ricko
reddress1987 (13.07.04 09:10):
Co prawda kryminałów nie czytam jakoś regularnie, ale czasme mnie nachodzi taka ochota,żeby coś pochłonąć! Najlepiej chyba sprawdzają tu się skandynawskie. Poczytałabym coś na urlopie...

Bo skandynawskie są najlepsze. Może to kwestia ich klimatu. że im tak kryminały wychodzą.
Czytałaś już coś może Roberta Karjela? To jest jeden z takich fajniejszych. Kiedyś był wojskowym i to trochę wychodzi w jego książkach - w pozytywnym sensie.
[08.07.2013] 11:24
alis
Skandynawskie kryminały mają rewelacyjny klimat, podoba mi się też że często mamy świetnie zarysowane tło społeczne, moim mistrzem jest w tym Stieg Larson, z jego powieści wyłania się bardzo negatywny obraz szwedzkiego społeczeństwa, bardzo mroczny. A Roberta Karjela nie znam, co napisał? Have a nice day
[08.07.2013] 15:15
milawanila
Rico - a jak to może wyjść pozytywnie w książce??? Bardzo mnie zaciekawiłeś. Skoro umie pisać, to raczej zwykłym "trepem" nie był. Pewnie to jakis oficer od zadań specjalnych - mam rację?
[08.07.2013] 15:35
Karlaaa
Wydaje mi się, że Ricko raczej miał na myśli doświadczenie autora. Dużo łatwiej się piszę o czymś co zna się z własnego życia a nie tylko z wyobraźni. Jak dla mnie to ogromny plus. Bo faktycznie nie raz mile się zaskoczyłam w podobnych sytuacjach
[09.07.2013] 10:59
Ricko
milawanila (13.07.08 15:15):
Rico - a jak to może wyjść pozytywnie w książce??? Bardzo mnie zaciekawiłeś. Skoro umie pisać, to raczej zwykłym "trepem" nie był. Pewnie to jakis oficer od zadań specjalnych - mam rację?

-Z tego co o nim znalazłem, to jest podpułkownikiem sił powietrznych. Zresztą w ogóle pilotów ciężko nazwać trepami, bo to jest jednak kwestia sporej wiedzy, żeby coś nowocześniejszego sterować i jeszcze z tego strzelać...
alis - właśnie to nie wiem, co dokładnie napisał, bo dopiero pierwsza książka będzie się ukazywać (na świecie to będzie już czwarta.
Jak będzie już w księgarniach "szwed, który zniknął", to będę mógł bardziej ocenić. Tylko spodobało mi się, że to wojskowy pisze książki - kto ma się znać na kryminałach, jak nie tacy właśnie ludzie.
[09.07.2013] 11:27
alis
No to biografie ma muszę przyznać imponującą ten Karjel. Piloci to bardzo inteligentni ludzie, testy które muszą przejść są bardzo ciężko. A kiedy dokładnie jest premiera książki w Polsce? Have a nice day
[09.07.2013] 12:29
Ricko
alis- już za chwili powinna się pojawić w księgarniach, bo miała być jakoś w połowie lipca.
[24.07.2013] 19:51
lipka02
NAPEWNO JĄ ZASKOCZYSZ KSIAZKĄ "WSZEDZIE SNIEG"-GREG OLSEN
http://swiatksiazkii.blogspot.com/2013/07/ws zedzie-snieg-gregg-olsen.html
[05.08.2013] 11:32
reddress1987
Ricko (13.07.09 12:29):
alis- już za chwili powinna się pojawić w księgarniach, bo miała być jakoś w połowie lipca.

Ukazała, juz nawet przeczytana - czegoś takiego jeszcze nie czytałam! Cały czas trzyma w napieciu, a wątek "miłosny" pod koniec po prostu zwalił mnie z krzesła. Nie pamiętam już nic z tamtych dni
[05.08.2013] 16:02
truski
dobre i polecane kryminały znajdziesz w serwisie http://www.coczytac.pl/ opinie wysyłane przez samych czytelników, warto się sugerować bo osoby opiniujące rzetelnie podchodzą do wystawiania opinii
[14.08.2013] 20:14
Emillka
Może "Miłosierna siekiera". To jest jakby kontynuacja "Zbrodni i kary". Polecam. Amor vincit omnia
[17.08.2013] 01:31
Emillka
coś Borysa Akunina, fajne kryminały w stylu retro. Amor vincit omnia
[15.02.2015] 15:01
bombay
ja jestem zachwycona książką W cieniu A.S.A Harrison, bardzo dobrze napisany thriller, wciąga, trzyma w napięciu a po lekturze nie można przestać o niej myśleć. Ma wszystkie cechy dobrej książki.
[01.03.2015] 18:02
amymmm
może to nie kryminał ale na pewno dobra i mocna książka, czyli House of cards. świetnie napisana, super się ją czyta, nie można się oderwać. Ma wszystko, co powinna mieć dobra książka.
[18.03.2015] 12:19
krysa111
Długo czekałam na ksiązkę "Dotknąć prawdy" (Antoinette van Heugten)
zamawiałam w Matrasie http://www.matras.pl/dotknac-prawdy ,p,224295 na przedsprzedaży dzisiaj dopeiro jest premiera, jest to thriller psychologiczny/kryminał, takie lubię najbardziej
[08.04.2018] 19:46
reddress1987
Ja ostatnio dobrze trafiam Ledwo skończyłam czytać Anatomię skandalu, nie pamiętam autorki, zagraniczna, a dostałam "Bezdech" - autorstwa Grzegorza Kapli. Książkę można wciągnąc wręcz, 3 wieczorki i dojazdy rnao do pracy. Aczkolwiek lekka nie jest, szczególnie na początku, gdzie jest nieco o metodach przesłuchań zomo... Ogólnie punktem wyjścia jest topielica znaleziona na brzegu wisły, jakby ukamienowana, ale ważniejsze okazują się wątki bardziej osobiste policjantów. One stanowią prawdziwa zagadkę... Jest moc. Nie pamiętam już nic z tamtych dni
[09.04.2018] 12:03
feldkurat katz
Jak ktoś lubi przedwojenne kryminały to polecam Edgara Wallace'a. Cokolwiek, wszystko, a jest tego niemało.
[01.05.2018] 20:37
miko342
Jedną z moich ulubionych książek jest Dziewczynka z zapalniczką http://www.taniaksiazka.pl/dziewczynka-z-zap alniczka-mariusz-czubaj-p-1008251.html
[02.05.2018] 08:44
goń się z tą darmową reklamą
badziewnej księgarni, upierdliwy pracowniku firmy
[13.03.2019] 14:22
bankor
Obowiązkowa pozycja, ale to dopiero w kwietniu - https://www.empik.com/zlota-klatka-lackberg- camilla ,p1209147006,ksiazka-p Moim zdaniem autorka jest znakomita, ale przecież akurat ją większość zna. Babka ma pojęcie o temacie - po prostu to się czyta tak przyjemnie, że trudno położyć się spać. Czysta przyjemność
[14.03.2019] 15:39
c.maciej@tlen.pl
Ostatnio czytam kryminały retro. Jestem z Wielkopolski, a u nas paru regionalnych autorów takie retro wydaje. Teraz czytam Ćwirleja Ryszarda, ale czekam na przesyłkę z książką B. Głębpcki "Musza Góra". Kryminały poznańskie bardzo dobrze się czyta. Kto lubi kryminały rodem z Wlkp.?

1 2
 » Odpowiedz na ten temat