o2.pl forum.o2.pl
poczta.o2.pl
E-mail 20GB
Pudelek.pl - plotki, zdjęcia, sensacje
Pudelek
Wrzuta.pl - video, muzyka, mp3
Wideo+mp3
  Strona główna» forum o2.pl / Opinie czytelników do artykułów
 » Odpowiedz na ten temat

Czy bijesz swoje dziecko?

1 «   16 17 18 Strony tematu:
[29.01.2017] 18:30
Paskowana
Ja dostawalam tylko jednym pasem takim zwyklym waskim od spodni ojca,ale zawsze czulam go na tylku czasem mocniej czasem slabiej zalezalo jak rodzice silno nim lali w pupe!
[30.01.2017] 23:57
dobra rada
gość_izka (17.01.2017.28 11:24):
szerszym pasem mniej boli?? dobre sobie. ja dostawalam szerokim pasem lanie i bolalo jak diabli. wczesniej odstawalam wezszym to bolalo mniej.

Po pierwsze to bardzo trudno porównać lanie, które dostałaś np. wczoraj z laniem, które twoja pupa doświadczyła miesiąc temu. A to czy lanie, które dostało się rok temu było bardziej bolesne od ostatniego to już tylko wróżenie z fusów.
Mogłaś mieć odczucie, że lanie jakimś pasem boli bardziej, a innym nieco mniej. Mnie jednak nie chodzi o odczucia tylko o czystą fizykę, a dokładniej o zasady dynamiki Newtona.
Przyjmijmy w uproszczeniu, że dostając lanie jesteś uderzana jakimś narzędziem w pośladki z określoną stałą siłą. To co czuje w takim momencie twoja pupa jest odwrotnie proporcjonalnie do powierzchni, jaką to narzędzie kontaktuje się z pośladkami. Im większą powierzchnią pas styka się pupą tym mniejsza siła (ból) przypadająca na cm kwadratowy. Jeśli pas powoduje pręgę o długości na 30 cm to przy pasie o szerokości 3 cm cała siła uderzenia rozkłada się na 90 cm2, a w przypadku pasa o szerokości 4 cm już na 120 cm.
Oczywiście, jak bardzo boli lanie dużo zależy od tego jak pupa jest ułożona jeśli jest mocno wypięta, wtedy boli bardziej bo uderzenie pasa jest słabiej amortyzowane (to też czysta fizyka). Jeśli pupa jest chuda to boli bardziej, jeśli tłustawa to mniej, bo pas głębiej wchodzi w pośladki i uderzenie jest w naturalny sposób amortyzowane.
[11.02.2017] 09:53
gość_izka
dobra rada (17.01.2017.30 23:57):
gość_izka (17.01.2017.28 11:24):
szerszym pasem mniej boli?? dobre sobie. ja dostawalam szerokim pasem lanie i bolalo jak diabli. wczesniej odstawalam wezszym to bolalo mniej.

Po pierwsze to bardzo trudno porównać lanie, które dostałaś np. wczoraj z laniem, które twoja pupa doświadczyła miesiąc temu. A to czy lanie, które dostało się rok temu było bardziej bolesne od ostatniego to już tylko wróżenie z fusów.
Mogłaś mieć odczucie, że lanie jakimś pasem boli bardziej, a innym nieco mniej. Mnie jednak nie chodzi o odczucia tylko o czystą fizykę, a dokładniej o zasady dynamiki Newtona.
Przyjmijmy w uproszczeniu, że dostając lanie jesteś uderzana jakimś narzędziem w pośladki z określoną stałą siłą. To co czuje w takim momencie twoja pupa jest odwrotnie proporcjonalnie do powierzchni, jaką to narzędzie kontaktuje się z pośladkami. Im większą powierzchnią pas styka się pupą tym mniejsza siła (ból) przypadająca na cm kwadratowy. Jeśli pas powoduje pręgę o długości na 30 cm to przy pasie o szerokości 3 cm cała siła uderzenia rozkłada się na 90 cm2, a w przypadku pasa o szerokości 4 cm już na 120 cm.
Oczywiście, jak bardzo boli lanie dużo zależy od tego jak pupa jest ułożona jeśli jest mocno wypięta, wtedy boli bardziej bo uderzenie pasa jest słabiej amortyzowane (to też czysta fizyka). Jeśli pupa jest chuda to boli bardziej, jeśli tłustawa to mniej, bo pas głębiej wchodzi w pośladki i uderzenie jest w naturalny sposób amortyzowane.

szerszy pas jest cięższy przez co i bardziej boli lanie takim pasem, tyle
[19.02.2017] 01:37
dobra rada
gość_izka
Idąc twoim tokiem rozumowanie to nie wiem dlaczego nie poprosiłaś rodziców, żeby dawali ci lania smyczą (taką do prowadzania jamników). Jest przecież lżejsza od paska.
[13.12.2017] 13:03
anasalina
Jeżeli dziecko sprawia problemy wychowawcze to zamiast stosować przemoc, warto zaprowadzić je do poradni rodzinnej. Jeżeli jesteście z Szczecina lub okolic to polecam wamwww.poradnia-rodzinna.pl Tam wasze dziecko otrzyma odpowiednią pomoc.
[21.01.2019] 09:14
[13.12.2017] 16:23
możesz już wypierrdalać
z tą darmową reklamą komercyjnej placówki?
[17.06.2018] 09:29
Natalia;)
konsekwentna (10.02.2010.21 20:56):
wczoraj moja córka nie odrobiła pracy domowej.powiedziałam jej że ma przygotować sznur i położyć się z gołą pupa na łużko.zrobiła tak a ja spóściłam jej lanie wszech czasów

Jakoś nie chce mi się wierzyć że masz dziecko i jesteś dorosładna że względu na twoją ortografie np.łużko serio? Żałosna jesteś
[17.06.2018] 12:49
No ale
Natalia (18.06.2018.17 09:29):
konsekwentna (10.02.2010.21 20:56):
wczoraj moja córka nie odrobiła pracy domowej.powiedziałam jej że ma przygotować sznur i położyć się z gołą pupa na łużko.zrobiła tak a ja spóściłam jej lanie wszech czasów

Jakoś nie chce mi się wierzyć że masz dziecko i jesteś dorosładna że względu na twoją ortografie np.łużko serio? Żałosna jesteś

tego gimbusa, co prowokacyjnie i pod nudę umieścił ten komentarz (nie żadna ona), nie ma to od 8 lat, a ty bezmyślnie zwracasz się do niego w formie osobowej.
[26.07.2018] 17:25
Belfedorek
zarabiaj na wypełnianiu ankiet-zobacz jakie to proste !!!
http://rejestracja.opinie.pl/zapros.htm?u=76 500258
[26.07.2018] 17:30
sdsaew
zarabiaj na wypełnianiu ankiet-zobacz jakie to proste !!!
http://rejestracja.opinie.pl/zapros.htm?u=76 500258
[05.01.2019] 12:58
lanie
no i trzeba bic dzieci bo jak pyskuja do mnie to biore pasa i bije a tata mi pomaga w laniu jak wleje mojej córce to potem idzie do kota na golasa jak moja córka odrabia lekcie aja siedze przyniej jak sie pomili to dostaje 50 razy kablem i mnie nie przeprosi szmata jedna dzieci trzeba bić bo jak ich sie nie bije to nierozumio a ile twoje dziecko ma lat lanie dobrze robi dla dzieci
[12.01.2019] 12:56
mariia_wa_s
moje dorosle juz corki dostawaly oczywsicie lanie w czasach, gdy byla to skuteczna metoda wychowawcza (lata 80). nie dostawaly oczywiscie za byle co tylko przy powaznych wyskokach lub gdy oceny zbytnio poszly w dol. zawsze gdy sie uzbieralo grzeszkow byla dluga rozmowa, a pozniej nieprzyjemna kara, ktora musialy odbyc, a zeby kara byla skuteczna to musiala zabolec wiadoma czesc ciala. pogodzone z sytuacja corki musialy z opuszczonymi spodniami/spodnica polozlyc sie na tapczanie. lanie wymierzal maz ja@@@ rodziny przystalo. corki lanie dostawaly starym grubym skorzanym pasem od spodni. ilosc pasow byla rozna w zaleznosci od przewinienia. po laniu byla kolejna rozmowa na temat zachowania i wszystko wracalo do normy.

1 «   16 17 18 Strony tematu:
 » Odpowiedz na ten temat