o2.pl forum.o2.pl
poczta.o2.pl
E-mail 20GB
Pudelek.pl - plotki, zdjęcia, sensacje
Pudelek
Wrzuta.pl - video, muzyka, mp3
Wideo+mp3
  Strona główna» forum o2.pl / Opinie czytelników do artykułów
 » Odpowiedz na ten temat

Wstyd być Polakiem

1 2 3   » 20 Strony tematu:
[19.12.2006] 17:41
Redakcja o2.pl
Zapraszamy do komentowania artykułu:

- Wyobraź sobie taką sytuację - opowiada Marta. - Wchodzisz po zakupy do supermarketu w jakiejś małej mieścinie w Holandii. Gdzieś spomiędzy półek dobiegają polskie słowa, wszystkie na "k" i na "ch". Co robisz? Milkniesz. Za żadne skarby nie przyznasz się, że też jesteś z Polski. A dlaczego? Dlatego, że ci wstyd. I to za swoich.

http://wiadomosci.o2.pl/?s=513&t=8006 --
Redakcja o2.pl
[19.12.2006] 18:02
Pińcet złotych renty
To jest śmiech też na sali... A tu dykty ciężkie, uwierają mnie.
[19.12.2006] 18:34
taka sobie tam Polka
Wstyd byc Polakiem ...Moze i wstyd gdy ma sie obok siebie pijane geby i prostakow kalajacych jezyk ojczysty.
Ale glowa sama unosi sie gdy mowia o Chopinie czy Karolu Wojtyle, gdy trzeba wyjasnic Francuzom, ze Maria Curie to byla najpierw Sklodowska i ze Kopernik naprawde byl Polakiem, lub gdy dreszcze czujesz na plecach sluchajac Mazowsza...
Nie wszyscy jestesmy polaczkami i wierze, ze ta "polaczkowatosc" nie jest nasza cecha narodowa
Zreszta, ja tez zyje na emigracji i duza czesc najlepszych ludzi jakich tu spotkalam to wlasnie Polacy ...
[19.12.2006] 19:33
szszszsz....
kumpel we wrześniu wybrał się na trzy dni do Amsterdamu. Pod namioty. Gdy zajechali na camping i w trakcie realizowania rezerwacji, wyszło, że są Polakami, to skierowano ich w wydzielone miejsce "dla Polaków". Trochę zastanawiające, nieprawdaż...?
[19.12.2006] 21:29
kalioo
niestety taka prawda smutna ale coz poradzic, ja obecnie jestem w anglii i powiem szczerze ze kiedy slysze jezyk polski to nie sa to nazbyt wysublimowane sformulowania, wtedy tez siedze cicho badz gdy jade ze znajoma mowimy po angielsku, niestety czasem smutne jest to ze gdy powiem ze jestem polka nie czuje sie z tego dumna ze wzgledu na wyrobiona opinie przez ludzi ktorzy nam ja zepsuli, sama trafilam dwa razy na polaczkow oszustow ktorzy wynajeli mi mieszkanie, niestety ale kazdego przestrzegam przed polakami za granicami bo wiekszosc to oszusci, nie mowie wszyscy ale wiekszosc, oraz wychodze z zalozenia ze duzo tu choloty a nie normalnych ludzi
[23.03.2019] 14:19
[19.12.2006] 22:34
faraniaaa
zgadzam sie z kalibo, tez tak mam, nawet sie nie przyznaje
[19.12.2006] 22:34
asia28
Od dwoch lat przebywam na terenie Wielkiej Brytanii.Jedno co wam powiem to NIE UFAJCIE POLAKOM!
[19.12.2006] 22:48
mamony
tam nie przetrwa przyjazn,bo liczy sie tylko kasa nie sprowadzajcie swoich znajomych, jezeli chcecie by dalej nimi pozostali
[19.12.2006] 23:05
jolek
Mieszkam we Wloszech od ponad 10 lat i dopiero teraz nie wstydze sie ze jestem Polka,przeciwnie,jestem dumna z tego!Juz nie musze czytac w gazecie zdania typu:3 Polakow okradlo Wlocha albo pijani imigranci polskiej narodowosci potracili przechodnia (smierc natychmiastowa)!
Sytuacja sie zmienila bo po prostu tego chlamu juz prawie nie ma.Wszystko dzieki UE.Teraz ich miejsce zajeli Rumuni. Teraz oni "odwalaja " brudna robote (i naprawde sie staraja!). Obecnie wiekszosc Polakow ktorych znam to ludzie spokojni,uczciwi w pracy i przede wszystkim maja ustabilizowane zycie przede wszystkim sa doceniani.
Tylko trzeba chciec zeby to osiagnac.
[19.12.2006] 23:33
jolek
Zapomnialam dodac :
Nasz ukochany Papiez byl i jest najukochanszym papiezem takze dla Wlochow.Zostal nazwany:Jan Pawel 2 Wielki
[19.12.2006] 23:46
kaszjaa
To fakt że nie nalezymy do najkulturalniejszych narodów swiata,ale nie jest z nami tak źle,wszedzie znajdą sie paskudne indywidua,na których widok uszy i oczy więdną,spedziłam troche czasu na Wyspach i nie powiedziałabym ze Angole mogli by nas uczyć czystości języka czy porzadku w ogóle, sterty smieci na ulicach i w autobusach, nie swiadczą o nich najlepiej,a przekleństwa sa dla większości chlebkiem powszednim, dobra nie powiem kilka razy miałam ochote nie przyznawac sie z kąd pochodze, ale po dłuzszym zastanowieniu to wstyd mi że w ogóle o tym pomyslałam,sądze że pokutuje w nas jeszcze taki komunistyczny kompleks nizszosci,nie doceniamy sie dostatecznie, natomiast to co negatywne wyolbrzymiamy do kolosalnych rozmiarów,przysłaniając to co w nas pozytywne.
[20.12.2006] 00:11
rambo 8 w telewizji
Najsmutniejsze jest nie to ze za granica Polakow postrzegaja jak Najgorsze zlo za co wielu z nas sie wstydzi ale to ze za samych polakow jest nam wstyd w naszym kraju... spojrzmy choc by na to co sie w rzadzie dzieje... i na cala jego strukture... i na to ze demokratycznym krajem rzadza tak naprawde emeryci i radio maryja... dla demokracji to prawdziwy wstyd nie tylko dla nas Polakow !!! Dla calej Europy albo i calego swiata... kiedy wszystkie cywilizowane kraje ida za postepem to Polska MUSI sie cofac w rozwoju ?!?!?! To dopiero jest WSTYD !!!
[20.12.2006] 00:15
justyśka27
Oj wstyd i to wielki z zdania nie zmienie.. Mieszkałam z polaczkami, pracuje z polaczkami i mijam ich na ulicy.. oni sa wszedzie tylko czemu nie moga zachowywac jak wszyscy.. czyli normalnie.. kiedy polaczek idzie ulica uzywa słów na k.... ch.. i takich tam jeszcze i myśli przy tym ze nikt go nie rozumie bo to ANGLIA ale niestety w TEJ anglii jest wiecej polakow niz mus ie wydaje......
[20.12.2006] 00:21
testo
Jeśli osoby cytowane w tym artykule obracaja sie w takim towarzystwie to tylko wspolczuc. Uwazam ze to nie zalezy od tego, czy jestesmy w Polsce czy za granica. Prastacy sa i tu i tam, tak Polacy, jak i Slowacy, Ukraincy czy Bialorusini. To sa tylko stereotypy, natomiast Polacy juz od dawien dawna sa "Chrystusem Narodów" i musza "cierbiec za miliony". Podobnie nasi rodacy za granica musza sie wstydzic za innych. A czy bedac w Polsce nie wstydzicie sie za sasiada, ktory nie odstepuje budki z piwem na krok??? Kazdy stereotyp jest krzywdzacy, a te przedsawione w artykule szczegolnie, gdyz tworza je sami Polacy. Czesto bezpodstawnie, na podstawie jednej zaslyszanej opowiesci. Smutne, ze od czasow Mickiewicza tak niewiele sie nauczylismy jako Narod...
[20.12.2006] 00:21
Miki_Preston_UK
Mieszkam w Anglii od prawie 1,5 roku i również przychylam się do opinii zawartej w artykule.Ogólnie z dala od Polaków,chyba,że znasz te osoby od dawna i im ufasz w wystarczającym stopniu.Niestety,jak to już było napisane,jedna osoba rujnuje skutecznie cały "dorobek" wypracowany przez resztę.Mało kto zapamięta o kilku dobrych Polakach za to wielu zapamięta tego jednego złego.I opinia o nas leci "na łeb i szyję".BTW.U mnie w Preston "bramka" nie wpuszcza jakiegokolwiek Polaka na największą i najbardziej popularną dyskotekę w mieście.A to "dzięki" kilku Polakom,którzy urządzili tam dwie czy trzy bijatyki.No comments....
[20.12.2006] 00:25
nikczemny s.
Zgadzam sie ze wstyd byc Polakiem. W Anglii np. jest wiecej tanich polaczkow niz Polakow. Przyjechaly chudzinki z jakis grajdolkow, zarobily pare funtow i mysla, ze Pana Boga za nogi zlapali. Pozniej sie chwala bajkopisarze, sciemniaja i knuja jak tu cie wykorzystac. Mialem z tym tematem do czynienia. Teraz mam sposob na tanich polaczkow. - Tresuje ich. Jak spotkam takiego od razu jade z nim jak z kupa. Pokazuje mu gzdie jego miejsce. A jak trzeba to nieomieszkam dac plaskacza.
pozdro...
[20.12.2006] 00:26
wald77
Już Dostojewski opisywał Polaczków i ich szwindle. Jak widać nic się nie zmienia. Wciąż wstyd być Polakiem.
[20.12.2006] 00:30
Elisha Cuthbert
Taaa..madre słowa!!! Polacy za granica sa tylko z kilku rzeczy znani Z pijaństwa, z kradziezy i z kradzierzy Jestem obecnie w Niemczech..I jak jestem w jakims markecie i nagle dochadzi domnie mowa polska i to zazwyczaj zaczynajaca sie na litere K,ch, itp tooo wole sie nie przyznawać ze należe do tej społeczności booo tooo totalna kicha i wstyd na cały świat!!! A za ta zazdroscia o kesz to swieta prawda Znam polki które jakby mogły to by Ci fuche z rak wyrwały!!!! smutne to i godne politowania ||..Miłość jest wizja DUSZY dla tego komu wolno spojrzeć na nieśmiertelne piękno..||
[20.12.2006] 00:31
nieprzytomny  tomny@tlen.pl
No i czemu klamia? Przeciez nikt w Holandii nie wywiesza tabliczek, ze
campingi nie dla Polakow. Przeciez to jest karalne. Jak mozna
publikowac slowa takiego zaklamanego prostaka.
Spedzilem dwa lata w Holandii i widzialem pijane bandy Holendrow, ktore nie tylko rzucaly niedopalki na bruk, ale tez urynowaly na srodku drogi.
Dziwne, ze nikt z nas nigdy nie napisze czegos pozytywnego o Polsce
i o rodakach. Pewnie jest zapotrzebowanie tylko na zle wiesci i tania sensacje.
A ci co wydaja takie miazdzace werdykty, jak cytowane powyzej,
to oczywiscie krysztalowi altruisci, gotowi niesc pomoc kazdej bratniej
duszy spotkanej za granica.
Polacy sa ogolnie wysoko cenieni w Europie. Jednak zaden pijaczyna, niezaleznie od nacji nie dostanie dobrze platnej pracy. Najczesciej w ogole nie dostanie pracy. Ja widzac skandaliczne zachowania nielicznych Polakow nigdy nie bylem bierny. W kazdym narodzie sa szumowiny,
ale w naszym interesie lezy, aby nie uogolniac i okazac, ze to tylko margines.

W branzy rolniczej w Holandii pracuja prosci ludzie i trudno
wymagac od nich manier. Ale oskarzac gremialnie o nieprzyzwoitosc, to kalanie wlasnego gniazda. Wstyd!!!
[20.12.2006] 00:38
WIECZNY SKANSEN EUROPY
Wstydze się nie tylko dlatego, że wielu z nas prezentuje się z tej złej strony. Najwięk wstyd przynoszą mi politycy. W tyłek jedwabny prezydent Kaczyński.Wystarczy na niego spojżeć ... prosze bardzo... reprezentant kraju... maskotka kaczogrodu.
Czy człowiek pochodzi od małpy? To pytanie tylko w polsce pozostaje bez odpowiedzi. Wieczny SKANSEN EUROPY.
Kaczorki zamiast coś zmieniać, rozliczają innych z przeszłości.
K U R X A M A Ć !!! Kiedy ten kibel ruszy z miejsca?
[20.12.2006] 00:38
tralala341
wstyd za naszych rodaków, ale nie można się wstydzić tego, że się jest Polakiem, bo to jest tchórzostwo. To tak jakby było wstyd przyznać się do własnej matki...
[20.12.2006] 00:40
Dziqseck
Niestety duzo prawdy w tym artykule. Mieszkam w Anglii i sam sie z tym spotykam w sklepach. najczesciej pierwsze polskie slowo jakies uslysze gdzies, to przeklenstwo. Calkiem niedawno grupka polaczkow ukradla motor honde i na caly glos miedzy domami krzyczy, ze to najbardziej kradziony motor na swiecie. eh
[20.12.2006] 00:41
WIECZNY SKANSEN EUROPY
tralala341 (06.12.20 00:38):
wstyd za naszych rodaków, ale nie można się wstydzić tego, że się jest Polakiem, bo to jest tchórzostwo. To tak jakby było wstyd przyznać się do własnej matki...

Człowieku. A może powiesz mi z czego mam być dumny. Że jestem POLAKIEM? Nigdy! Jak tylko pomyśle, że ludzie nas kojażą z naszymi politykami, to aż wstydze sie napisać nazwe tego państwa z wielkiej litery.
[20.12.2006] 00:42
Całkiem kobieca
w naszym narodzie jak w każdym innym są ludzie i ludziska i tak trzebaby było to właśnie szufladkować, ja byłam w Holandii zostalam bed pracy i dachu nad głową przygarneła mnie rodzina u której pracowała jako au-pair polka. prosila prosila i sie zgodzili. nie musiala dla mnie tego robic znałyśmy sie moze 3 tygodnie. a innym razem poznałam gościa zaprzyjaźniłam się z nim traktowal mnie jak młodszą siostre i do tej pory nie moge odzyskac moich 600euro ludzie przywożą tysiące do domu.. niby nic ale kiedy nie ma sie grosza to naprawde duzo. i co oboje byli z Polski? to zależy od człowieka nie od tego jakim językiem włada czy jaki ma kolor skóry. Litości. zastanówmy sie zanim ocenimy.
[20.12.2006] 00:43
Dziqseck
A jezeli jakis cudzoziemiec, lub Anglik mowi, ze zna pare slow po Polsku, to zgadnijcie jakie . Tylko tyle nas stac nauczyc cudzoziemcow?
[20.12.2006] 00:43
dejtafon
ja teraz jestem w nowym jorku. drugi raz... rzeczywiscie zdecydowana wiekszosc tutejszej poloni to zwykle chamy i prostaki... taka prawda
[20.12.2006] 00:44
leocan
a ja z pobytow w ROZNYCH krajach europejskich pamietam ze, bywalo, ze nie chcialem sie przyznac ze jestem tej samej narodowosci. ale i w Polsce do podobnych ludzi bym sie nie chcial odezwac nawet.
nikt nie pisze o tym ze takze jestesmy postrzegani jako:
- fachowcy
- pracowici
- radzacy sobie w kazdej sytuacji
i o niebo tansi od obywateli EU polnocnej.
Jakby bylo tak zle to tyle z nas by nie pracowalo w UK czy w ROI czy gdziekolwiek.
A teraz, wg mnie, jestesmy:
- lepsi zawodowo
- chetniejsi
- sprytniejsi
- TANSI
i to sprawdzil rynek. i to ze pisze sie o zurach to prawo mediow.
lepiej pisac o cudzych niz o swoich.
Polacy. Naprawde. Nie mamy zadnych powodow do kompleksow.
A to ze we wlasnym kraju nie mozemy sie dogedac to, chyba, tylko kwestia braku srodkow.
Niezaleznie od tego gdzie wyladuje NIGDY nie bede udawal ze nie jestem Polakiem.

powodzenia generalnie i zdrowych i wesolych
[20.12.2006] 00:48
leocan
Elisha Cuthbert (06.12.20 00:30):
Taaa..madre słowa!!! Polacy za granica sa tylko z kilku rzeczy znani Z pijaństwa, z kradziezy i z kradzierzy Jestem obecnie w Niemczech..I jak jestem w jakims markecie i nagle dochadzi domnie mowa polska i to zazwyczaj zaczynajaca sie na litere K,ch, itp tooo wole sie nie przyznawać ze należe do tej społeczności booo tooo totalna kicha i wstyd na cały świat!!! A za ta zazdroscia o kesz to swieta prawda Znam polki które jakby mogły to by Ci fuche z rak wyrwały!!!! smutne to i godne politowania

to jeszcze nie usprawiedliwia stawania sie volksdeutschem. Ciebie to, oczywiscie, nie dotyczy.
pzdr
michoo8
Od poand roku mieszkam w Bristolu (UK)to, jacy ludzie tu przyjezdzaja (niestety w wiekszosci) jest zenujace. To nawet nie "Polaczki", to polskie buractwo w najgorszym wydaniu. Dlatego nazywam ich Polactwem Ci ludzie po pierwsze prezentuja "dresiarsko-prostacki" model myslenia, po drugie zapomnieli o tym ze nie sa u siebie na dyskotece w remizie strazackiej. Kiedy czlowiek przyjezdza do innego kraju zyc i pracowac to powinien mimo wszystko dostosowac sie i uszanowac inna kulture! Nie mowie, ze nalzey sie obsciskiwac z Angolami i integrowac sie za szelka cene ale uwierzcie ze kiedy Anglicy widza Polaka ktory wykazuje chocby minimalne zainteresowanie ich historia czy kultura to od razu patrza na niego inaczej. Zaczynaja widziec w nim normalnego Europejczyka a nie jakiegos prymitywa oderwanego granatem od pluga. Wiekszosc polskich emigrantow za wszelka cene chce pokazac calemu swiatu swoja dume narodowa ale sprowadza sie to glownie do zachwalania polskiej wodki, kiszonych ogorkow i Papieza. Dla normalnych polskich emigrantow kontakt z ojczyzna ( np.:wakacje, swieta,itp) to nieraz przygnebiajace doswiadczenie bo nagle widzimy ze to Polactwo, ktore nas tak drazni na emigracji, tu w Polsce jest codziennoscia. Ktos tu na forum pisal ze nie mozna generalizowac, ze nie wszyscy tacy sa... Niestety mozna generalizowac bo ja jednak widze ze noramlnych Polakow zarowno na emigracji i w Polsce jest mniej niz Polactwa. Niestety nie widze aby cokolwiek zmienialo sie na dobre. Nasz kraj potrzebuje jeszcze minimum 20 lat aby zmienila sie polska mentalnosc. Dziwne jest to ze nasi unijni sasiedzi czyli Czesi,Slowacy mimo wspolnych korzeni sa mentalnie zupelnie od nas inni i nie musze sie wstydzic za swoich rodakow za granica. Dlaczego Polacy musza?
flamen
dokładnie..nie obrażając nikogo ale najgorsze polskie bydło ludzkie spotkasz za granica .granatem od pługa oderwane kmioty jada jako ambasadorzy kultury pracy...koszmar ,,,tez się wstydze..
[20.12.2006] 00:49
100 prawda
Ten artykul to 100% prawda, niestety wstyd i zero kultury, wiekszosc polakow nie ma zakodowanych podstawowych zasad dobrego wychowania. Zachowuja sie jak bydlo, oczywiscie nie wszyscy sa jednostki normalne, ale niestety wiekszosc to kretacze i naciagacze dbajacy o wlasna swoja dupe, w mysl zasady co ja z tego bede mial... i ile..." .To przykre.

Napisze szczerze gdybym mial mozliwosc to zrzekl bym sie polskiego obywatelstwa, moze ktos moze mi w tym pomoc??

1 2 3   » 20 Strony tematu:
 » Odpowiedz na ten temat