o2.pl forum.o2.pl
poczta.o2.pl
E-mail 20GB
Pudelek.pl - plotki, zdjęcia, sensacje
Pudelek
Wrzuta.pl - video, muzyka, mp3
Wideo+mp3
  Strona główna» forum Poznam dziewczynę
 » Odpowiedz na ten temat

Powiedzcie mi dziewczyny, dlaczego porządny facet nie może znaleźć dziwczyny???

1 «   47 48 49 50 51   » 392 Strony tematu:
[24.07.2009] 16:40
ćmaaa
adminuss (09.07.24 07:17):
ćmaaa (09.07.23 16:24):
może odbiegnę trochę od tematu, ale niestety dyda trochę ma racji
w dzisiejszych czasach jak nie dajesz z siebie wszystkiego w pracy, to jej nie masz, nie każdy może założyć swoją firmę i pracować na siebie, a własna firma wymaga je3szcze więcej poświęcenia niż praca dla kogoś...

zgodze sie ale też nie do końca , dawanie wszytkiego w pracy w wiekszosci przypadkow - przynajmniej z mojej obserwacji - zle sie konczy bo to sie wykorzystuje przeciwko tobie - szef zleca dodatkowe zadania bo sobie poradzisz, koledzy prosza o wsparacie itp..czlowiek w pewnym momencie sie wypala,
praca to jest jak gra, trzeba pokazac ze sie jest dobrym ale i swiadomie robic bledy :0 tam gdzie to jest niegroźne , i jednoczesnie cieszyc sie z tego czym jest dla Ciebie ta praca (praca ktora jest pasja ), od czasu do czasu zostac po godzinach i od czasu do czasu dac do zrozumienia szfom ze masz cos wazniejszego w zyciu niz praca

a zajmowanie sie wlasna firma tez nie jest trudne, choc to zalezy od tego jaki profil dzialanosci ma ta firma

ja stosuje ta strategie i jak narazie dziala wysmienicie , srednio raz, dwa razy na kwartal dostaje propozycje zmiany pracy bo moi poprzedni prezesi polecaja nie innym

już przystopowałam z pracą, nadal szukam swojego miejsca na ziemi ale już nie uciekam w prace, po prostu nauczyłam się mówić nie
choć nie zawsze mogę sobie na to pozwolić, ale to moja decyzja
pozdrawiam cię adminuss ja też nie szukam...
http://pl.youtube.com/watch?v=G_2DQsvrB2E&fe ature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2uCejy1zJVc&f eature=related
[24.07.2009] 17:21
tjaaaaaaa
liliaa (09.07.24 14:35):
proszę (09.07.24 12:40):

pozostała wiekszość ogłoszeń zaczyna sie od \\\\\\\"powyżej 180cm, minimum 185\\\\\\\"

a czego Ty chcesz? jeśli kobieta jest wysoka to co ma napisać - poszukuje faceta, który będzie mi buty wiązał?????? jeśli mam 180 cm to chce by mój parner miał chociaż te 180 nawet 175 ale zdecydowanie wole wyższego. to dosyć logiczne.

tjaaa i piszą to panny 155-165
bo podają swój wzrost też
[24.07.2009] 18:02
franka_frania
czytam czytam to forum i nie mogę się powstrzymać od myśli, że ten świat świruje, niestety my kobiety nie pomagamy ani sobie ani facetom;
faceci są nauczeni, że się ich podrywa ci w pubach zwłaszcza, a my kobietki na to przystajemy czytałam ostatno statystyki 2,5 kobiety przypada na 1 mężczyznę ! Dla was drodzy panowie to świetne pole do popisu możecie wybierać przebierać; no i niestety czytając nie mogę oprzeć się pokusie, że wybieracie : ta za dużo pracuje (a może musi bo jest sama a żyć trzeba), tamta za gruba (możliwe że to genetyczne, albo już taka jest), kolejna za głupia (coż nie wszyscy mają duży rozumek, niektóre mają duży biust) ... czyli co, czekacie aż ta idealna \"jak to brzmiało porządna\" sama was znajdzie ? Skoro te z dyskoteki są nie ok to zacznij szukać w okolicy biblioteki, kina. Ty nie palisz rozglądaj się za tą która nie stoi w kąciku przystanku z dymkiem .
I nie rozumiem tłumaczeń bo jestem świetny tylko za niski - skoro tak piszesz to jesteś też głupi. Mnóstwo kobiet lubi niskich. Moj chłopak jes o pół głowy niższy ale dla mnie to nie ma znaczenia. Wiem, że kocham go za to kim jest, za to, że w nocy o północy ściągnę go z łóżka (w różnym celu) a on będzie przy mnie i ze mną. Bo się rozumiemy, bo mamy wspólną pasję, bo lubimy te same książki bo ja nie cierpię jak mi wkłada rękę we włosy, albo jak dzwoni, że nie wyłączył żelazka biegnę na złamanie karku bo mam bliżej z pracy niż on a ten \"krętacz\" siedzi z zadziornym uśmieszkiem i liczy że uda mu się mnie zaciągnąć ....
[24.07.2009] 18:16
ahąś
ahaś, wszystko jest takie proste... tylko dziesiątki osób narzekających na to samo czystym nieznanym nikomu przypadkiem nie trafia na te... rzekome 2.5 kobiety (nie wiem skąd tak bezsensowene dane, kiedy ludzi jest 50/50)
same nieudaczniki tak ? a te cudowe i dobre kobiety wcale nie wymagają bogatego księcia z bajki lub z drugiej strony jego totalnego przeciwieństwa z poprawczaka ?
[24.07.2009] 18:21
matsilver  matsilver@tlen.pl
Ogólnie kobiet jest więcej od mężczyzn bo żyją dłużej!!! Natomiast młodych kobiet w stosunku do młodych mężczyzn jest mniej o jakieś 20%.
[20.07.2019] 06:04
[25.07.2009] 00:16
Znawca_23
Kupcie sobie prozac... Albo fabrykę do tego lit napewno nastroje się poprawią.
[26.07.2009] 00:30
plac
zorgiria
> Ależ drodzy mężczyźni... daremno szukać porządnej
> kobiety na serwisach randkowych

Nie wierzę własnym oczom... sugerujesz,że bycie porządnym człowiekiem zależy od Twojego podejścia do seksu???

>skoro przebywają
> tam dziewuchy które szukają jakiś chorych
> przygód, adoracji, bóg wie czego, z pewnością nie
> stałego związku.

Hehe, mam dużo znajomych, którzy przebywają na takikch serwisach i nie ma tam kobiet, które szukają chorych przygód. Jest mnóstwo kobiet które szukają po prostu przygód, zresztą tak samo jak i poza serisami randkowymi. Większość właśnie szuka związku, gdyby chciały się puścić lepiej byłoby iść do klubu i mieć wszystko na tacy niż gadać parę dni z anonimowym gościem, który w realu okaże się cipką i nie będzie wiedział, jak się zabrać za kobietę.

> Też prawdopodobny wydaje się fakt, że nieśmiałym
> facetom trudniej znaleźć upragnioną wybrankę.

No pewnie, bo nieśmiałość jest niemęska. Samiec alfa jest zdobywcą, brutalem, przywódcą a nie zakompleksionym romantykiem siedzącym w kącie.

>Ja
> z kolei mam taką zasadę, że nie wyjdę jako
> pierwsza z chęcią poznania się z facetem i
> wierzcie, że większość kobiet też ma podobnie...
> Moim zdaniem jest to narzucanie się, to mężczyzna
> powinien wyjść z taką inicjatywą.

No pewnie. Jeśli jest się atrakcyjmną kobietą, ma się setki propozycji randek w miesiącu.

>o takiego
> myślenia skłoniły mnie wypowiedziane kiedyś przez
> kolegę słowa:"łatwo przyszło łatwo poszło", więc
> sami widzicie. Co Wam poradzić... Trzeba zebrać w
> sobie odwagę i działać. Co tu dużo gadać...

Teraz będzie najlepsze:

> A na co te głupie że tak powiem "pipy" teraz lecą
> to ja nie wiem. Mają przy sobie mężczyznę, który
> je kocha, są dla niego całym życiem, i co??
> Zostawiają. Ale dlaczego, skoro miały rzekomo to
> wszystko, czego od niego oczekiwały o pragnęły?
> Dziwne. Chore.

BUAAAHAHAHAHA!!! Ludzie, skąd sie wzięło u was takie popieprzone myślenie, że ludzie z natury wiążą się na całe życie? To absurd. Wskaż mi gatunej w porzyrodzie, który jest monogamiczny do końca życia - wiem, że jest kilka gatunków ptaków, much i jakiś jaszczurek, które tak mają, ale to wyjątki. Większość stworzeń w okresie godowym szuka po prostu najlepiej pachnącej dziury.

A dlaczego kobiety zostawiają facetów, którzy dają im wszystko? No właśnie dlatego, że samiec alfa jest egoistą, samicom podoba sie u samcó parcie do władzy, siła, zdolność do realizacji założonych celów. By miec te cechy, trzeba być egoistą. A egoista nigdy nie daje innym wszystkiego. Gdy facet daje kobiecie wszystko, ona może go kontrolować, nie musi go już zdobywać bo jest na każde jej zawołanie, czyli nie ma czym jej zaimponować. Kobiety cenią mężczyzn, których trzeba zdobywać i którzy nie będą się łąsić do niej jak piesek, któzy mają swoje zdanie, którzy mogliby w każdej chwili mieć inną kobietę. Facet który ma powodzenie ma większą wartość bo jest pożądany przez innych. Wszyscy chcemy mieć coś, czego ini nam zazdroszczą, z górnej półki. Taka nasza natura. Więc jak facet jest cipa i nie umie rozpalic, rozerwać kobiety tylko cały czas się łai, ma jak w banku, że będzie miałrogi do sufitu.

Wiem, co mówię, bo sam spotykałem się z kobietami, które w tym czasie był w stałych związkach i co lepsze, kochały swoich chłopaków i pytałęm je, dlaczego szukają przygody u mnie, skoro mają kochającego faceta. Mówiły, że tamten jest dla nich za dobry, że one im rozkazują, a one chciałyby twardej ręki, chciałyby być zdobywane a nie zastępczymi matkami dla swych chłopaków. Że ich chłopacy już nie stanowią dla nich wyzwania, że są nudni, rutynowi. I mimo iż ich kochają, potrzebują, by ktoś w końcu je pożądał, potraktował jak sukę, zdobył. Kobiety podobnie jak i mężczyźni działają atawistycznie, kierują się instynktem. Warto o tym pamiętać by uniknąć przykrych niespodzianek.

> Ale z kolei jest tak, że podobne
> przyciąga podobne(przynajmniej ja tak zauważam);
> tępawa dziewczyna adoratora odnajdzie w równie
> tępawym chłopaku.

O atrakcyjności seksualnej nie decyduje poziom inteligencji czy zasób wiedzy. W żadnym stopniu.

> Rozwijając to dojść można do
> wniosku, że dziewczyna, która opuszcza porządnego
> chłopaka, który kochał ją, był wobec niej
> uczuciowy itd. nie zasłużyła na niego, a taki
> facet ma szansę żeby znaleźć sobie kogoś, kto na
> niego w pełni zasługuje.

Facet, który nie potrafi być dla kobiety na tyle atrakcyjny by chciała z nim być, nie zasłuzył na żadną kobietę. I następna, choćby niue wiem jak była porządna, też go zostawi dla tępego mięśniaka, jeśoli ten drugi będzie potrafił dobrze ją przelecieć. Mówie brutalnie, ale bez owijania w bawełnę.

> I wierzcie, że
> dziewczyny porządne, nie jakieś głupie "psity"
> które w życiu same nie wiedzą czego chcą i w
> efekcie zostają starymi pannami(w najlepszym
> przypadku)

Niektórym jest lepoiej być singlem i nie zawsze świadczy to o porażce.

> lub są w nieszczęśliwym związku, w
> którym czegoś brakuje nie wyginęły. Może i trzeba
> poszukać jak ze świecą, ale takie szukanie nie
> pozostanie bez efektu.

Ta. Po vczym ta laska od
[26.07.2009] 00:54
i dlatego sznur
i dlatego tylko sznur zostaje, jak po kolejnej randce ktoś mówi, że nie będzie drugiej
bo ile razy można próbować bez powodzenia i zawsze kończy sie tak samo... ja już mam dość
dziś znów to samo, wczoraj znów to samo... "nie iskrzy" "nie czuję chemii do ciebie" "pewnie że fajnie sie gada ale ja potrzebuję czego innego" a wcześniej 3 miesiące na GG
[26.07.2009] 00:59
i dlatego sznur
z inną panna chyba z 4 miesiące na GG i wogóle fajnie sie gadało i przez telefon... spotkanie na żywca i ... nie spotkamy sie drugi raz, bo "nie czuła chemii i iskry"
nie chce żyć już
2 lata
[26.07.2009] 14:08
rozżalona
Niestety podobne historia spotkała mnie ... Poznałam świetnego faceta, inteligętny oczytany i taki przystoiny, nogi się pode mną ugieły kiedy zaczoł ze mną rozmawiać i poprosił o meila albo komórkę
Pisaliśmy codziennie ze sobą potem doszły randki (ok 5 randek). Było chyba świetnie jak dla mnie. Czasem wypowiadaliśmy jednocześnie tę samą myśli ... Pisał do mnie z pracy, że myśli o mnie i nie potrafi się skupić, jaka jestem śliczna i jakie szczęście znalazł
Aż po którejś randce esemes musimy przestać się spotykać bo myślę, że nie zaiskrzyło między nami a ty jesteś dla mnie za dobra !
Cholera jak za dobra ! Jeśli na kimś ci zależy chcesz aby tej osobie było z tobą dobrze; starasz się !
Nie wiem może ja powinnam być sama i może tak bedzie dla mnie lepiej.
Trudno sobie poradzić kiedy kolejny raz dostajesz po tyłku i nie masz pojęcia dlaczego ???
Nie szukam już szczęścia, żyję sobie i tyle ...
Ale czasem trudno tak samej wszystko
Mam wesele gdzieś tam w rodzince i już wszyscy z założenia stwierdzili, że ja to sama - no bo nadal nikogo nie mam !
[26.07.2009] 15:20
pewnaa-dziewczynaa
dokładnie - lepiej nie szukać, ale żyć sobie i cieszyć się z tego, co się ma ... tylko dlaczego czasem jest tak trudno ?...
[26.07.2009] 15:30
ćmaaa
pewnaa-dziewczynaa (09.07.26 15:20):
dokładnie - lepiej nie szukać, ale żyć sobie i cieszyć się z tego, co się ma ... tylko dlaczego czasem jest tak trudno ?...

dobrze że tylko czasami ja też nie szukam...
http://pl.youtube.com/watch?v=G_2DQsvrB2E&fe ature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2uCejy1zJVc&f eature=related
[27.07.2009] 08:26
co za idiotkaaaaaaaa

po pierwsze to wątek o odrzucanych za porządność facetach a nie kobietkach co marudzą bo księciunia z bajki nie spotkały

po drugie z czego się cieszyć jak sie nie ma najważniejszego ???

po trzecie kobieta ma 100 razy łatwiej - jak chce pieszczot, czułości, bliskości - wystarczy, że jest ładna i ma co chce raz dwa na skinienie palcem
a facet jak przytulić, objąć, pocałować, to nie ma
[27.07.2009] 11:54
liliaa
co za idiotkaaaaaaaa (09.07.27 08:26):

po pierwsze to wątek o odrzucanych za porządność facetach a nie kobietkach co marudzą bo księciunia z bajki nie spotkały

po trzecie kobieta ma 100 razy łatwiej - jak chce pieszczot, czułości, bliskości - wystarczy, że jest ładna i ma co chce raz dwa na skinienie palcem

za to Ty jesteś inteligentny, że aż strach... Ad. 3 ale filozofia, tylko... analogicznie - " wystarczy, że jest przystojny i ma co chce raz dwa na skinienie palcem"... Bob Marley-"three little birds"
[27.07.2009] 13:50
ale baran z ciebie bebebebebe

[27.07.2009] 17:27
pewnaa-dziewczynaa

też Cię lubię

po czwarte - nie zawsze jest różowo, fakt, czasem bardzo brakuje kogoś, ale po co użalać się nad sobą i jęczeć? mam dwie ręce, dwie nogi, słyszę, widzę, mam pracę, wielu ludzi może tylko o tym pomarzyć...
no i popieram Lilię - jeśli facet jest przystojny i ma co chce raz dwa na skinienie palcem
[27.07.2009] 17:43
anonim 27
Dobra, dobra Panowie, nie narzekać, że kobiety się wami nie interesują, tylko świętować - dziś Dzień Singla! samotnika czy jak kto chce Ja z tej okazji wypiłem sobie dużego browara A powód miałem podwójny, bo jak na zamówienie dwie dziewczyny które poznałem w poprzednim tygodniu zamilkły, mówiąc najprościej olały, z jedną miałem iść na randkę, no ale jak w międzyczasie pojawił się jakiś przystojniak na jej drodze to co poradzić? I niech mi ktoś powie, że wygląd faceta nie ma znaczenia... tylko nigdy nie sądziłem, że jestem aż tak brzydki . No dobra niech się zabawiają, a ja dalej sobie świętuję! Samotność to jednak niezła sprawa, tak to musiałbym się męczyć na jakieś randce, wymyślać tematy do rozmowy, zastanawiać się co powiedzieć, gdy laska okaże się niekumata, a tak mam wolny czas i spokojną głowę
[27.07.2009] 18:18
polaaa
anonim 27 (09.07.27 17:43):
Dobra, dobra Panowie, nie narzekać, że kobiety się wami nie interesują, tylko świętować - dziś Dzień Singla! samotnika czy jak kto chce Ja z tej okazji wypiłem sobie dużego browara A powód miałem podwójny, bo jak na zamówienie dwie dziewczyny które poznałem w poprzednim tygodniu zamilkły, mówiąc najprościej olały, z jedną miałem iść na randkę, no ale jak w międzyczasie pojawił się jakiś przystojniak na jej drodze to co poradzić? I niech mi ktoś powie, że wygląd faceta nie ma znaczenia... tylko nigdy nie sądziłem, że jestem aż tak brzydki . No dobra niech się zabawiają, a ja dalej sobie świętuję! Samotność to jednak niezła sprawa, tak to musiałbym się męczyć na jakieś randce, wymyślać tematy do rozmowy, zastanawiać się co powiedzieć, gdy laska okaże się niekumata, a tak mam wolny czas i spokojną głowę

[27.07.2009] 18:19
polaaa
anonim 27 (09.07.27 17:43):

gratuluje podejścia
więc dodam ze swojej strony Panie nie narzekać na Panów
ja też singielka, nie wiedziałam że dziś jest taki dzień, ale ja świętuje dziś bez bro..., tak też można
no i przede wszystkim nic na siłę, pominę może monolog i tak już ich całe mnóstwo na tym temacie, tylko narzekanie jakie to kobiety... i jacy to mężczyźni
a przecież cały w tym ambaras żeby dwoje chciało na raz,
pozdrawiam i życzę powodzenia
[27.07.2009] 19:59
ladnadziewczyna
No to ja tez sobie wsamotności poswiętuję, jutro wczas do pracy, więc najmnioejszy browarek odpada, ale temu Panu powyżej, zycze miłego samotnego świetowania

Miłego wieczorku
[28.07.2009] 08:23
bosska dziewczyna
ladnadziewczyna (09.07.27 19:59):
No to ja tez sobie wsamotności poswiętuję, jutro wczas do pracy, więc najmnioejszy browarek odpada, ale temu Panu powyżej, zycze miłego samotnego świetowania

Miłego wieczorku

Taaak i żeby takich miłych świątecznych samotnych dni singla miał spędził jak najwięcej
Powodzenia w tym
[29.07.2009] 13:22
kubaa22
Może po prostu warto miłości szukać w serwisie matrymonialnym?
To obecnie popularny i skuteczny sposób. Można kogoś poznać w internecie poprzez http://iduo.pl , umówić się na randkę i być może się uda.
Pozdrawiam
[29.07.2009] 15:00
Lena78
Widzisz....tak samo jest w przypadku porządnych dziewczyn, kiedy w koncu kogoś mają to tamten szuka jakiejś księżniczki żeby się jeszcze wyszaleć...rzadko kiedy dochodzi do spotkania dwóch identycznie odczuwających i mających identyczne potrzeby osób....
[29.07.2009] 16:13
adminuss
Lena78 (09.07.29 15:00):
Widzisz....tak samo jest w przypadku porządnych dziewczyn, kiedy w koncu kogoś mają to tamten szuka jakiejś księżniczki żeby się jeszcze wyszaleć...rzadko kiedy dochodzi do spotkania dwóch identycznie odczuwających i mających identyczne potrzeby osób....

taki już poukładany dziwnie jest ten świat ...umówiłem się z Tobą by się zestarzeć ...
[29.07.2009] 17:14
ćmaaa

jeśli się odnajdzie tą drugą polówkę,
to tak jakby trafić szóstkę w totolotka
i by starczyło tej wygranej do końca życia ja też nie szukam...
http://www.youtube.com/watch?v=xz3Rl4MV8w8
[29.07.2009] 17:48
matsilver  matsilver@tlen.pl
ćmaaa (09.07.29 17:14):

i by starczyło tej wygranej do końca życia

Zgadzam się w 100% :]
[29.07.2009] 18:10
CytrynowA MgłA
No tak, a widzicie na ulicach zakochane pary?
To ewidentny dówód, że można
Co to Totolotka: żeby wygrać, trzeba grać ,
a nie wzdychać i marudzić
[29.07.2009] 18:16
ćmaaa
matsilver (09.07.29 17:48):
ćmaaa (09.07.29 17:14):

i by starczyło tej wygranej do końca życia

Zgadzam się w 100% :]

Bo tak w większości przypadków jest
wiele w tym temacie narzekań ze kobiety materialistki, ze patrzą tylko na wygląd i portfel itp...
na mężczyzn też tu parę niepochlebnych uwag,
ale proponuje czasem spojrzeć jacy ludzie i jakie pary nas, was otaczają? jacy są wasi rodzice, przyjaciele, znajomi w związkach...

Czasami jest to słynne "coś" co przyciąga i nie mówię tu o portfelu, choć wielu wymieniło właśnie to (smutne), ale wiem że czasami prawdziwe,
Myślę że z zauroczeniem nie da się walczyć, kiedy trwa jest cudownie, kiedy mija nie zawsze pozostaje pięknem, ale zdarza się że zamienia się w piękną i czystą miłość aż do grobowej deski
i tego sobie i wam życzę ja też nie szukam...
http://www.youtube.com/watch?v=xz3Rl4MV8w8
[29.07.2009] 18:45
no i zjechałaś
no i zjechałaś dokładnie z topicu i jedna i druga
piszecie o "to coś", właśnie o tym jest cały topic, że porządni w kobietach tego nie wywołują i dlatego siedzą tu latami , a wy kobiety znowu o "to coś" a nie "dobry, uczciwy, porządny, wierny a nie chemia i iskrzenie"
[29.07.2009] 23:48
AniuŚś--
Widze, ze odkrylam jakies stare forum... nie wiem czy ktos tu jeszcze zaglada ale wypowiem sie na temat
Niestety taka jest prawda, ze dziewczyny leca na tych z grubym portfelem, szczuplych, wysokich, wysportowaych i tych "drani" poprostu. Facet musi byc troche niedostepny, nie zawsze odpisac na smsa, czasami nie miec dla Nas czasu Dziewczyny czesto pisza, ze facet musi byc czuly, kochany, wrazliwy, mily... to prawda Poznalam takiego chlopaka, ale niestety Go nie docanilam. Byl wrazliwy, uczuciowy i latwo bylo Go zranic... Jego wrazliwosc naprawde mnie ujęła, ale po pewnym czasie, a dokladnie po pol roku okazalo sie ze ten zwiazek stal sie poprostu nudny. Mysle, ze bylo Nam poprostu za dobrze... On mial dla mnie zawsze czas, odpisywal na kazdego smsa, caly czas chcial sie przytulac i chcial mi dac wszystko... Napoczatku oczywiscie bylam zachwycona i nie wierzylam, ze poznalam tak wspanialego faceta. On mogl nawet przyciagnac dla mnie niebo... Niestety stalam sie nagle obojetna, zimna, nie odpisywalam mu na smsy, a czasami szybko zbywalam piszac, ze jestem zajeta albo ide juz spac i nie mam czasu z Nim sobie popisac;-/ Niestety teraz widze, ze nie mozna mi dogodzic... jak facet jest dobry i kochany to ZLE, ale jak jest draniem, ktory uderzy albo pije tez ZLE;-/ Wiem, ze trafilam na cudownego chlopaka i niestety juz Go stracilam... ale nie zasluzylam na Niego i pewnie inna doceni to jaki jest bardziej niz Ja

1 «   47 48 49 50 51   » 392 Strony tematu:
 » Odpowiedz na ten temat