o2.pl forum.o2.pl
poczta.o2.pl
E-mail 20GB
Pudelek.pl - plotki, zdjęcia, sensacje
Pudelek
Wrzuta.pl - video, muzyka, mp3
Wideo+mp3
  Strona główna» forum o2.pl / Opinie czytelników do artykułów
 » Odpowiedz na ten temat

Operacja błąd lekarski

1 2 3 4 Strony tematu:
[27.10.2006] 12:03
Lu_Grainne
Podpisuję się pod zdaniem,że należy oddzielić błędy lekarskie od zaniedbań. Jest to trudne,ale często możliwe.
Nigdy nie zrozumiem,dlaczego dermatolog przepisujący pacjentom po kolei taki sam lek na trądzik, który nie dość, że kosztowny, to u wielu znajomych nie działa, dostaje zbliżoną kasę za swoją pracę jak ten,który wykonuje zabiegi ratujące życie... Nie chcę absolutnie obrazić dermatologów, ale wydaje mi się, że jeśli mówić o pracy lekarza i jego zarobkach, należałoby wziąć pod uwagę poziom odpowiedzialności, jaki na siebie biorą.
Zdarzają się karierowicze i ludzie z powołaniem, jak chyba w każdym zawodzie.
Jest dla mnie sprzeczne ze zdrowym rozsądkiem, aby tyle samo uwagi i pieniędzy szło na ratowanie życia notorycznego alkoholika czy palacza, co na ofiarę wypadku potrąconą np. przez pijanego kierowcę czy rodzącą kobietę.

Studia medyczne trwają 6 LAT, obowiązkowe są miesięczne praktyki po każdym roku w wakacje, później ponad roczny staż i dopiero można się specjalizować, co trwa od 4 lat wzwyż. Nikt nikogo do nich nie zmusza,ale z pewnością byłoby milej kończyć je i optymistycznie patrzeć na swój zawód. Zmiany jakiekolwiek należy zaczynać od siebie.
Jeśli krytyka jest punktem wyjścia do zmian na lepsze, popieram ją i tylko w takiej sytuacji.
Wiem, że moja wypowiedź składa się z kilku wątków, ale chciałam aby czytający spojrzeli z innego punktu widzenia(który, jak wiadomo, zależy od punktu siedzenia)na całość.

Studiuję medycynę. Przez wakacje pracowałam kilka dni w piekarni i mam szacunek do jej pracowników, ja się do tego zupełnie nie nadaję.Dlatego jestem gdzie jestem.Na praktykach usłyszałam, że chyba mnie rodzice nie kochają, skoro pozwolili mi na te studia.
Wolę optymizm. pozdrawiam i życzę zdrowia ducha i ciała!!
[27.10.2006] 12:04
aike
Lekarze popełniają błedy, bo są tylko ludźmi. Tylko, że powinni za nie odpowiadać jak wszyscy. Moja mama prawie wykrwawiła się, bo sześciu ginekologów nie potrafiło rozpoznać u niej mięśniaka macicy i wysłali ją do kliniki hematologicznej. Dopiero po kansultacji z innym doktorem w 24h była operowana. Tak zły był jej stan, że nie można było czekać. A tamte mendy leczyły ją ponad rok. I nawet prostego ludzkiego przepraszam nie potrafili powiedzieć. Teraz każdy z nas, jak coś mam jest to idzie do conajmniej 2 niezależnych specjalistów. Tylko, że oczywiście NFZ nie refunduje.
[27.10.2006] 21:16
uleczony
nawet nie chce mi się czytać tego co ktokoleiek z was napisał, sam jestem poszkodowany, w zasadzie mam niepełnosprawną kończynę dolną (a jestem młody i żyłem raczej bardzo sportowo) wskutek działań tych uczonych i tu na usta cisną mi się same wulgaryzmy.A co tam, wspomnę jeszcze o gronkowcu dzielnie wspierającym martwicę, która wdała się dzięki "UTRZYMYWANIU WYSOKIEGO STOPNIA HIGIENY W PLACÓWCE". chirurdzy "wyspecjalizowani", "ambitni", "pełni pomocy", właśnie ci RZEŹNICY i to bardzo renomowanego szpitala w tym kraju (Śląsk) potrafią cię pociąć i z premedytacją, uśmiechnięci zapewniać że wszystko w jest jak najepszym porządku, kiedy wcale tak nie jest. W KOŃCU DO TEGO DOJRZAŁEM: PODAJE SZPITAL DO SĄDU I SZCZERZE NAMAWIAM WSZYSTKICH POSZKODOWANYCH KTÓRZY, tak jak ja stracili wiarę w ludzi w białych kitlach,ZASKARŻAJCIE NA POTĘGE SZPITALE, LEKARZY I WIERZMY ŻE TO PRZYNIESIE JAKIEKOLWIEK ZMIANY.pozdrawiam
[27.10.2006] 22:24
bb*
Nie każde powikłanie po zabiegu medycznym wynika z błedu lekarskiego. Medycyna to nie matematyka, tu nie wszystko jest czarno białe. Mnie akurat bardzo drażni, gdy się próbuje obciążać winą za śmierć lekarza np. o to, że kogoś nie udało się uratować po wypadku zamiast SPRAWCĘ WYPADKU. Drażni mnie też, gdy o tym czy coś było czy nie było błędem chce decydować ktoś, kto nic nie wie na temat procesu leczenia.
Lekarz nie jest ani Bogiem ani jasnowidzem i być może np. gdy 6 lekarzy nie rozpoznało jakiejś choroby (takiej jaką u innej pacjentki rozpoznają na pierwszy rzut oka), to może to wcale nie wynikało z ich błędu, tylko z wyjątkowego przebiegu i wyjątkowych objawów akurat w tym przypadku. Dlaczego więc za problemy winić ich a nie samą chorobę?! **** wiem, że nic nie wiem****
[28.10.2006] 00:12
aike
Nie chodziło mi tyle o błąd, ale o to, że żaden nie powiedział po prostu, że nie wie i żeby się gdzieś skonsultować. Zamiast tego leczyli, udając pewmych siebie. Tu w zacznej mierze chodzi o zwykłą cywilną odwagę. O świadomość własnych ograniczeń i umięjętne jej wykorzystanie. I ta cecha powinna być w tym zawodzie szczególnie ważna, bo tu na szali stoi ludzkie życie i zdrowie.
[31.03.2020] 17:44
[28.10.2006] 10:21
lanfer
no wlasnie a dlaczego nikt sie nie zastanowi nad tym ile lekarze ratuja ludzi, ilu pomagaja, sluzba zdrowia jest w fatalnym stanie to wina rzadu oczywiscie bo pieniadze z NFZ nigdy nie trafiaja tam gdzie trzeba, poza tym prawda jest ze wielu lekarzy musi pracowac po wiele godzin z tego powodu ze po prostu nie ma ich kto zastapic, szpitale nie maja czesto potrzebnych lekow czy odpowiedniej ilosci aparatury bo ich na to nie stac, no i lekarz jest przeciez czlowiekiem a nie cudotworca i nie sposob zawsze przewidziec jak na leki zareaguje pacjent kazdy organizm jest inny, no i trzeba zawsze miec tez swoj zdrowy rozsadek i przeanalizowac diagnoze czy propozycje leczenia i nie zawsze slepo ufac temu co lekarz powie bo to przeciez tylko czlowiek taki sam jak my.
[28.10.2006] 19:47
marcelinka_79  marcelinka_79@tlen.pl
Lekarz to człowiek, tak samo jak dziennikarz, ksiądz i sprzedawca.Tak samo jak Ty i ja. Jesteśmy istotą najbardziej doskonałą - Homo Sapiens, ewolucja jednak pozostawiła na nas piętno omylności. Każdy z nas powinnien być tego świedomy, zwłaszcza Ci, którzy postawili sobie za cel walkę o ludzkie istnienie.Błędy lekarskie są zwykle nieodwracalne a wyrządzoną krzywdę nie zrehabilituje żadne zadośćuczynienie.Bo jak wybaczyć śmierć bliskiej osoby, powodowaną wyłącznie niewiedzą lekarza?...
[28.10.2006] 23:21
medek
ewuszka (06.10.25 11:03):
margaretta69 (06.10.25 01:33):
maxnetstudent (06.10.25 00:27):
a moze tak ktos policzy ile isnien ludzkich ratuja lekarze??????? co??

A co moze robią łaskę , ze ratują zycie ? Podpisujesz się \\\\\\\" student \\\\\\\" a już masz taki stosunek do przyszłego zawodu , ze .. aż strach pomysleć jaki będzie z ciebie lekarz \\\\\\\" pożal aię Boże \\\\\\\" . No , chyba , ze ktoś da \\\\\\\" w łapę \\\\\\\" , prawda ? 80 % lekarzy w Polsce to banda karierowiczów leczących wyłącznie dla kasy z zerowową etyką lekarską . Zapomnieli , ze lekarz powinien służyć ludziom , a nie szpanować w poczuciu wyższosci jak to często ma miejsce .

Tak lekarze wydaje im sie , że robią łaskę, że pracują> Drodzy państwo nie każdy musi być lekarzem, jeśli ktoś kto jest lekarzem zarabia za mało to niech zmieni zawód i będzie miał problem rozwiązany a nie przychodzić do pracy i partaczyć. sam jestem lekarzem i widze ilu lekarzy partaczy swoją pracę , widzę to na codzień
pozdrawiam
p

wiesz... swoja droga mowisz jak idiota. moj brat jest lekarzem.. za takie pieniadze...taka odpowiedzialnosc.. na dzien dzisiejszy te studiawybieraja nie karierowicze, tylko ci ktorzy to lubia. to naprawde ciezka praca. etyka lekarska jest naprawde wielka.. tylko co powiesz na to ze lekarzy zwalnia sie jesli przepisuja za duzo badan, bo \\\"sa niedochodowi\\\" zastanow sie czlowieku o czym piszesz.. zdaje sie ze sam uwazasz sie za centrum wszechswiata... aaaajjj.. idiota idiota z ciebie...

[06.11.2006] 14:01
aol
Pewnie... najlepiej to wytykac komus czyjes bledy, a nie widziec swoich. BRAWO, dziekujemy wam za wspanialy artykul, ktory robi z nas-lekarzy mordercow.
Oby tak dalej: wypisujcie te bzdury, statystyki, a potem LECZCIE SIE SAMI!!
[27.11.2015] 15:40
prawda_boli
Popieram przedmówcę aol ma rację, takie błędy zdarzają się stosunkowo rzadko, a lekarz też jest niestety tylko człowiekiem i czasem zawodzi. Jak każdy.
[02.01.2020] 08:20
Arek Granwa
Oczywiście że nożna ubiegać się o odszkodowanie http://inf.edu.pl/czym-jest-odszkodowanie-za -bledy-lekarskie/ poczytajcie od czego zacząć, ja wygrałem.
[07.02.2020] 09:53
Radek Z
Ja wywalczyłem odszkodowanie http://komunikacjarynkowa.pl/czym-jest-blad- lekarski-przy-porodzie/ mi się udało po prostu wywalczyłem sobie to.
[05.03.2020] 10:12
Daniel Kawres
Długo walczyłem http://michalloniewski.pl/jak-uzyskac-odszko dowanie-za-blad-lekarski/ udało się trzeba zabiegać o to co się należy.

1 2 3 4 Strony tematu:
 » Odpowiedz na ten temat