o2.pl forum.o2.pl
poczta.o2.pl
E-mail 20GB
Pudelek.pl - plotki, zdjęcia, sensacje
Pudelek
Wrzuta.pl - video, muzyka, mp3
Wideo+mp3
  Strona główna» forum o2.pl / Opinie czytelników do artykułów
 » Odpowiedz na ten temat

Operacja błąd lekarski

1 2 3 4 Strony tematu:
[24.10.2006] 16:30
Redakcja o2.pl
Zapraszamy do komentowania artykułu:

"Przez błędy lekarzy straciła wzrok", "Pacjentka po znieczuleniu do porodu zapadła w śpiączkę", "W brzuchu chusta chirurgiczna", "Zarazili 11-latka żółtaczką". Wbrew pozorom to nie zapowiedzi kolejnego amerykańskiego horroru, tylko doniesienia prasowe z całej Polski. Szacuje się, że rocznie ma miejsce 15-20 tys. błędów lekarskich. Jaka naprawdę jest ich liczba? Nie wiadomo, bo nikt nie prowadzi takich statystyk.

http://wiadomosci.o2.pl/?s=512&t=7649 --
Redakcja o2.pl
[24.10.2006] 18:10
frycek__
Pracowałem w szpitalu na początku jako sanitariusz, nie było tak źle. Ale gdy zrobiono ze mnie „sekretarkę medyczną” ( niewiele pielęgniarek i lekarzy potrafi obsługiwać komputer) zaczął się koszmar. Nie sposób było odczytać kart lekarskich wypisywanych przez lekarzy. Były oczywiście wyjątki, jak dwóch chirurgów starej daty piszących na maszynie do pisania ( chcieć znaczy móc !! ). Lekarze który pisali te krzywizny często sami nie mogli się rozczytać w swoim piśmie, gdy się ich prosiło o przeczytanie ( pod warunkiem , że zapomnieli o konkretnym przypadku ... bo normalnie to z pamięci dyktowali heh). Gdyby nie Pan Piotr Hubert który pomagał mi w rozczytaniu tych hieroglifów to chyba bym się zaraz zwolnił. Pozdrawiam wszystkich pracowników Spec. Szpit. Miej. Im M. Kopernika na Batorego w Toruniu ( rehabilitację i chirurgię !! ).

http://frycek.radnet.pl
[24.10.2006] 20:41
O.N.A.
Bo prawdziwi, wykwalifikowani lekarze, chirurdzy polscy żyją za granicą...
Ale błędy sa nie tylko w Polsce chciałam zaznaczyć...
Na szczęście moja rodzina pomimo wielu operacji (kamienie, zaćmy, wrzody, cesarskie cięcie...itp.itd.) wyszła calo, bez dodatkowych przygód... Zbieg okoliczności czy może, pomimo 12 operacji dziennie w Godulskim szpitalu /woj.śląskie/ baaaardzo nieliczne operacje kończą się tragicznie...
Jedno wiem na pewno, gdyby mowiono także o udanych, a nie tylko o błędach to by bardziej mobilizowano lekarzy, ale po co... tylko w Polsce jak zawsze jest najgorzej... Tylko w Polsce nie da się życ...
Kolejny artykuł namawiający do niechęci, a nawet nienawiści do kraju polskiego...
Zaczynam nienawidzieć o2...
[24.10.2006] 20:47
O.N.A.
Zapomniałam dodać, że babacia moja miała po 65 latach 4 bardzo skomplikowane operacje... przeżyła je i dożyła sędziwego wieku 84 lat..

Nasi lekarze nie są najgorsi, a artykuł znowu sieje propagandę... czuję się jak za komuny...

Żalosne o2...

I PROSZĘ MNIE NIE POTĘPIAĆ, BO BĘDĘ BRONIĆ POLSKĘ i swoje zdanie!!!!!
[24.10.2006] 22:51
Frycek_
O.N.A. (06.10.24 20:47):
Zapomniałam dodać, że babacia moja miała po 65 latach 4 bardzo skomplikowane operacje... przeżyła je i dożyła sędziwego wieku 84 lat..

Nasi lekarze nie są najgorsi, a artykuł znowu sieje propagandę... czuję się jak za komuny...

Żalosne o2...

Nikt nie mowi ze nasi lekarze sa najgorsi, mowa o tym ze nie wyciaga sie wnioskow z bledow, ale w naszym kraju to nic nowego. Pozatym sluzba zdrowia jest strasznie niedofinansowana ( poprawka jest dofinansowana, ale gdzies po drodze te pieniadze przepadaja) i faktycznie wierze w to ze wielu ludzi ginie przez felerny sprzet medyczny, tak jak wielu ludzi ginie przez dziury w drogach. Ale o takich rzeczach sie nie mowi - zly lekarz, glupi kierowca...

A swoja drogą ile Ty masz lat dziecko ze opowiadasz o komunie ??
o2 tez zalosne bo polskie ??
[31.03.2020] 17:29
[24.10.2006] 23:53
Krzysiekkkk
"zly lekarz, glupi kierowca..." dobrze powiedziane, zawsze wine zrzuca się na lekarza, czesto faktycznie błąd popełnia lekarz, ale jak ma nie popełniać błędów jak często z powodów oszczędności nie może wysłać pacjenta na badanie. Atrakcyjna współpraca:www.acn.go.pl
[25.10.2006] 00:27
maxnetstudent
a moze tak ktos policzy ile isnien ludzkich ratuja lekarze??????? co??
[25.10.2006] 00:44
Wu
Jak lekarz, który pracuje 12, a czasem i 24h bez przerwy ma się nie mylić?
Dzisij słyszałam w radio o zamknięciu 1 oddziału szpitala w pewnej miejscowości, bo na całą placówkę zostało 3 lekarzy (reszta jest pewnie za granicą - ci najlepsi). Jak 3 lekarzy ma pracować przez 24h 7 dni w tygodniu - to 56h na osobę zakładajac, ze w szpitalu jest tylko 1 lekarz. 1 lekarz nie jest w stanie zrobić obchodu, operować i obsługiwać izbe przyjęć równocześnie. Więc równoczesnie musi pracowac choćby 2, a to juz 112h tygodniowo na osobe. Jak człowiek pracujacy 112h w tygodniu ma nie popełnić błedu?
Zamiast wieszac psy na lekarzach pomózmy im w stworzeniu godnych warunków pracy.
"Słuzba zdrowia" - słuzacy traktowany jak niewolnik odejdzie do innego "pana"
[25.10.2006] 01:33
margaretta69
maxnetstudent (06.10.25 00:27):

A co moze robią łaskę , ze ratują zycie ? Podpisujesz się " student " a już masz taki stosunek do przyszłego zawodu , ze .. aż strach pomysleć jaki będzie z ciebie lekarz " pożal aię Boże " . No , chyba , ze ktoś da " w łapę " , prawda ? 80 % lekarzy w Polsce to banda karierowiczów leczących wyłącznie dla kasy z zerowową etyką lekarską . Zapomnieli , ze lekarz powinien służyć ludziom , a nie szpanować w poczuciu wyższosci jak to często ma miejsce .
[25.10.2006] 03:31
axl
Ja pracowalam pare lat w jakosci w duzej firmie produkcyjnej - kazdy blad na produkcji - wynikajacy z nieuwagi czy zmeczenia pracownika, zlego ustawienia parametrow maszyny czy testera, czy wadliwych polproduktow - analizowalismy po stokroc aby uniknac ich w przyszlosci.Powstaly rozne systemy zapewnienia jakosci, w tej chwili to prawie odrebna galaz nauki..
Mysle ze wiele rzeczy mozna z powodzeniem zastosowac w szpitalach czy przychodniach, chocby analize FMEA - przyczyn i skutkow bledow czy japonski system poka-yoke (nie wiem czy tak wlasnie sie to pisze), polegajacy na uniemozliwieniu pracownikowi zrobieniu bledu (np dwa przyciski do uruchomienia prasy, wtedy na 100% pracownik nie wlozy lapy pod w/w - no chyba ze kumpel mu pomoze
Jako firma dbalismy o naszego klienta - on odbieral nasz towar i dzieki niemu istnielismy. Jako ludzie - jestesmy klientami lekarzy i mamy prawo wymagac wysokiej jakosci ich uslug. Musimy nauczyc lekarzy szacunku dla pacjenta. Wtedy wszystko sie zmieni.
[25.10.2006] 07:52
gosc1
O.N.A. (06.10.24 20:47):

Żalosne o2...

to sie ciesz...moja 4-letnia siostra prawie zeszla na tamten swiat bo @@@ony lekarz taka czcionka @@@al ze nikt sie niemogl rozczytac w wyniku czego podali inny lek i malo tego zamiast doustnie to zostal zaaplikowany dozylnie...jak niepotrafia pisac to niech @@@ drukowanymi pisza !!!
[25.10.2006] 07:57
gosc1
www.zieloni.w.pl (06.10.25 06:45):
Lekarz jak adwokat - jak znajdzie klienta, wydusi z niego ostatni grosz

W ich interesie jest nie wyleczyć chorego, lecz jak najdłużej utrzymywać go w chorobie, by płacił za kosztowne leki i leczenie, wizyty, kolejne badania

\"Zdrowie\" jest nieopłacalne

NAJLEPIEJ NIE CHOROWAĆ=JAK? WIECZNIE CHORZY POLACY:MIESO,MLEKO,WÓDKA,PAPIEROSY,KAWA=LEPIEJ ZYĆ ZDROWO I NIE CHOROWAĆ,ZAPOBIEGAĆ NIŻ BEZSKUTECZNIE SIĘ LECZYĆ=CZY TO NIE ZNAK BY PRZESTAĆ JEŚĆ MIĘSO?

WEGETARIANOM NIE PSUJĄ SIĘ NAWET ZĘBY,TO PRZEZ MIĘSO– ZMIENIAJACE NATURALNY ZASADOWY ODCZYN SLINY NA KWAŚNY POJAWIA SIE PRÓCHNICA.

INNE MITY:
\"CUKIER KRZEPI\" cukier psuje zęby
\"PIJ MLEKO BĘDZIESZ WIELKI\" poszukaj artykułu \"PIJ MELKO BĘDZIESZ KALEKA\" = mleko krowy jest zdrowe dla cielakow ale nie dla ludzi,tym bardziej dorosłych a nie dzieci
\"ALKOHOL W MAŁYCH ILOSCIACH np. wino PRZECIWDZIAŁA MIAZDZYCY\" alkohol pity regularnie powoduje martwicę wątroby, zatruwa organizm i prowadzi do uzaleznienia (szczególnie regularnie, małe dawki)

MIĘSO=MORDERSTWO ZWIERZĄT,ZDROWOTNE SAMOBÓJSTWO!BSE(SZALONE KROWY) TEŻ UKRYWANO =W ANGLII ZMARŁO DO DZISIAJ OKOŁO 300 OSÓB(OSTATNIO 18-LETNIA DZIEWCZYNA-ŚMIERĆ TO POSTĘPUJĄCY PARALIŻ I ZWYRODNIENIE MÓZGU).SZACUJE SIĘ ŻE ZARAŻONYCH SKAŻONĄ WOŁOWINA JEST OKOŁO 300 TYS. OSÓB.30% ANGLIKÓW PO TYM SKANDALU Z NIESKUTECZNĄ KONTROLĄ(W HIPERMARKETACH SPRZEDAWANO SKAZONE MIĘSO Z FAŁSZYWYMI WYNIKAMI BADAŃ) UNIKA MIĘSA.

EKOLODZY OSTRZEGALI PRZED PRZEMYSŁOWĄ HODOWLĄ-NP.DODAWANIE DO PASZ MARTWYCH KRÓW SPOWODOWAŁO POWSTANIE EPIDEMII SZALONYCH KRÓW

NAIWNOŚCIĄ JEST WIERZYC,ZE SKAZONE MIESO BYŁO NISZCZONE-DUZA CZESC SPRZEDANO LUDZIOM BY ZMNIEJSZYC STRATY HODOWCÓW. Faktem jest ze badania są fałszowane-też w Polsce,a części mięsa wogóle się nie bada(próbki wyrywkowe)

Wśród wegetarian aż o 95%. mniejsze jest ryzyko zachorowania na raka, o 99% ryzyko choroby wieńcowej serca, wreszcie o 90% - przedwczesnej śmierci - to dane z najszacowniejszego pisma medycznego \"British Medical Journal\"=wyniki z 13 lat badań stanu zdrowia 11 tys. osób-wegetarian. Badania nazwane\"Studiami Oksfordzkimi\",określiły pozytywne konsekwencje zdrowotne diety wegetariańskiej.

Organizacje ekologiczne wskazują także, że hodowla zwierząt i produkcja mięsa jest największym źródłem zanieczyszczenia środowiska, w tym szczególnie poprzez erozję gleby powoduje katastrofalne susze i zniszczenie środowiska (np. Grecja jest przykładem erozji gleb na skutek nadmiernego wypasu zwierząt) a mięso np. jest przyczyna głodu w Afryce-ZBOŻA Z GŁODUJACYCH KRAJÓW TUCZA ZWIERZETA W EUROPIE,z 1 ha można wykarmić 60 osób jedzących soje , a tylko 2 jedzące mięso

Z punktu widzenia etyki produkcja i sprzedaż mięsa często wiąże się ze zbędnym okrucieństwem i zabijaniem zwierząt.

Mięso zawiera 10-1000x więcej szkodliwych substancji niż rośliny kumulowanych ze środowiska (bo na 1 kg mięsa potrzeba 10 kg paszy roślinnej)+szkodliwe pozostałości tuczu i przemysłowego przetwarzania mięsa:konserwanty,antybiotyki,sztuczne hormony i inne dodatki.

MIĘSO PRZYCZYNĄ DEPRESJI,CHORÓB:WEGETARIANIZM=MIĘSO POWODUJE STRACH,CIERPIENIE,BÓL,WYRZUTY SUMIENIA=BEZ MIĘSA=BRAK CHORÓB SYCHICZNYCH,RAKA,CHORÓB: SERCA,ŻOŁĄDKA MIAŻDZYC,ZAWAŁU,WYLEWU,CUKRZYCY,90%ZATRUĆ,OTYŁOŚCI,BSE(SZALO SZALONE KROWY)PTASIEJ GRYPY,SARS,PRYSZCZYCY(ŚWINIE)PASOŻYTÓW

ty glupi debilu!!!!!!! co ty wiesz o miesku??? miesko towarzyszy nam od zarania dziejow !!
moja kolezanka wegetarianka skonczyla (na szczescie tylko) u lekarza przez ta wasza @@@ona gadke ze mieso zle itp... zostala poinformowana ze jesli niezacznie jesc miesa to odbije sie to jej na zdrowiu...
[25.10.2006] 07:58
ktos2
margaretta69 (06.10.25 01:33):

A co moze robią łaskę , ze ratują zycie ? Podpisujesz się \\\" student \\\" a już masz taki stosunek do przyszłego zawodu , ze .. aż strach pomysleć jaki będzie z ciebie lekarz \\\" pożal aię Boże \\\" . No , chyba , ze ktoś da \\\" w łapę \\\" , prawda ? 80 % lekarzy w Polsce to banda karierowiczów leczących wyłącznie dla kasy z zerowową etyką lekarską . Zapomnieli , ze lekarz powinien służyć ludziom , a nie szpanować w poczuciu wyższosci jak to często ma miejsce .

wez sie kobito nie wypowiadaj jak nic nie wiesz na ten temat. Karierowiczów... no po prostu mnie niezle rozbawilas. Moj ojciec, zastepca ordynatora pracuje ponad 20 lat w zawodzie i wiesz ile zarabia? 1500 zl. A musi byc na kazde skinienie. Niewazne ze juz skonczyl prace. Musi wracac do szpitala bo cos sie dzieje. Ludzie nie maja szacunku do tego co maja. Mysla ze wszystko im sie nalezy i lekarz ma byc zawsze. A co oni zycia nie moga miec wlasnego? Nie moga dostac godziwego wynagrodzenia za ratowanie zycia - najwazniejszego zawodu jaki jest. Nie mowie ze wszyscy sa w porzadku. Ale wiekszosc ludzi, ktorzy przychodza z jakimis upominkami, jest po prostu wdzieczna za to co robia dla nich. Lekarze ich nie prosza zeby z tym przychodzili
[25.10.2006] 08:30
Ania 111
Ludzie nie rozśmieszajcie mnie. Wszyscy piszą biedni lekarze, fakt może i zarabiają po 1500zł ale za to na kilku etatach. Skoro sa tacy biedni to czemu każdy lekarz ma b. ładny dom? Jakoś nie spotkałam dotąd biednego lekarza. Może fiskus powinien się tym zainteresować. Oprócz tego nie jest tajemnicą że ludzie ci częszto pasożytują na strachu pacjentów. Kiedy moja babcia lezała w szpitalu to pies z kulawą nogą (lekarz) jej nie odwiedził dopóki nie dostał...wyrazu wdzięczności. Oprócz tego leżenie na korytarzu też chyba nie pomaga pacjentom.
Odnosnie błędów każdy je popełnia ale każdy też powinien za nie odpowoadać. Dlaczego lekarze orzecznicy zawsze zwalają winę na pacjenta? Od dawna mnie to intryguje.
[25.10.2006] 08:57
rzenka

A co moze robią łaskę , ze ratują zycie ? Podpisujesz się \" student \" a już masz taki stosunek do przyszłego zawodu , ze .. aż strach pomysleć jaki będzie z ciebie lekarz \" pożal aię Boże \" . No , chyba , ze ktoś da \" w łapę \" , prawda ? 80 % lekarzy w Polsce to banda karierowiczów leczących wyłącznie dla kasy z zerowową etyką lekarską . Zapomnieli , ze lekarz powinien służyć ludziom , a nie szpanować w poczuciu wyższosci jak to często ma miejsce .

Taaaak, dla kasy.... Lekarz rezydent razem z dyzurami zarabia 1500 pln miesiecznie. tyle, ile zarabia np. moja znajoma, przekładając papierki w dziekanacie pewnej uczelni. Ludzie, skończcie mysleć mitami. Owszem zdażają się czekoladki kawa, lub koniak przy wypisie. Ale w mojej praktyce tylko dwa razy usiłowano wcisnąć mi tzw. "kopertę"- zawsze z tym samym skutkiem (kategoryczna odmowa- nie chcę za 100-200 pln stracic prawa wykonywania zawodu). A że niektórzy medycy dobrze zarabiają-fakt, ale za jaką cenę??? Mój kolega, chcąc utrzymać rodzine na przyzwoitym poziomie nie wychodził praktycznie ze szpitala- etatowa praca, dyzur na oddziale i pogotowiu.. Zerowq etyka.. wiesz, gdyby tak było, to w Polsce nie miał by kto leczyc- wszyscy dawno by wyjechali...ale niech mi ktos powie, dlaczego mam pracowac za darmo???
to co dostaje w tej chwili to praktycznie zasiłek dla pracujących. Jestem niezmiernie ciekawy czy każdy inny zawód z "powołaniem" miąłby tyle cierpliwości w wysłuchiwaniu kompletnych bzdur na swój temat. Czy prawnicy, którzy też mają obowiązek pomagać ludziom pracują za darmo? więc dlaczego lekarze muszą???
[25.10.2006] 09:03
omepcia
Lekarze sa ludzmi wiec jak kazdy zdarzaja sie pomylki. Niesstety. Ale dlaczego nikt nie pisze o tym, ile zyc zostalo uratowanych i ile osob wyleczonych?? Przeciez codzien ratuje sie tez tysiace istnieen, prawda?? Czy lekarze sa tylko po to, by zabijac i brac lapowki??
[25.10.2006] 09:18
rzenka
Ania 111 (06.10.25 08:30):
Ludzie nie rozśmieszajcie mnie. Wszyscy piszą biedni lekarze, fakt może i zarabiają po 1500zł ale za to na kilku etatach. Skoro sa tacy biedni to czemu każdy lekarz ma b. ładny dom? Jakoś nie spotkałam dotąd biednego lekarza. Może fiskus powinien się tym zainteresować. Oprócz tego nie jest tajemnicą że ludzie ci częszto pasożytują na strachu pacjentów. Kiedy moja babcia lezała w szpitalu to pies z kulawą nogą (lekarz) jej nie odwiedził dopóki nie dostał...wyrazu wdzięczności. Oprócz tego leżenie na korytarzu też chyba nie pomaga pacjentom.
Odnosnie błędów każdy je popełnia ale każdy też powinien za nie odpowoadać. Dlaczego lekarze orzecznicy zawsze zwalają winę na pacjenta? Od dawna mnie to intryguje.

Nie- może. Goła pensja młodszego asystenta na Akademii Medycznej to ok 800-900 pln. Dodatkowo dochodza dyżury. jak zarobi w ciągu miesiąca te 1500 pln to jest baaardzo happy. A musi pracowac i na oddziale w klinice- prowadzic pacjentów, wypełniac bzdurne papierzyska,a ponadto musi prowadzić normalne zajęcia ze studentami. Pytam- gdzie czas na dodatkową pracę? A czas na życie rodzinne? Żeby otworzyć prywtną praktykę, trzeba mieć specjalizację - gdzie czas na uzupełnianie wiedzy???Owszem, ten czas na dokształcanie musi sie znaleźć- kosztem odpoczynku, snu... Ponadto wyposażenie prywatnego gabintu kosztuje. Głupi spiromert kosztuje od 8 tys. pln wzwyż.
Druga sprawa. Ilu pacjentów powraca do szpitala ze wzgledu na własne zaniedbania?? Jaki sens ma leczenie pijaczka, który za dwa trzy dni i tak trafi do nas z powrotem, bo zamiast leków kupi jakiegos bełciora? A ja musze leczyć go tak samo jak każdego innego pacjenta, bo przysięgałem ratowac ludzkie zdrowie i życie bez wzgledu na okoliczności.. newt jesli wiem, że to syzyfowy wysiłek.
Dlaczego obarczasz wina lekarzy za to, że szpitale są niedofinasowane? Sorry, ale to nie nasza wina. Podobnie jak to, że do każdego pacjenta musimy wypełniac kupę czasami idiotycznych papaierzysk...musimy wypełniac RĘCZNIE. A jak masz 8 pacjentów,to robisz wszystko,aby jak nawięcej czasu im poświęcic... ale i tak okazuje się, że wiekszość czasu spędzasz na pisaninie. a ludzie naoglądają się głupich seriali chcą, żeby w każdym szpitalu było jak w Leśnej Górze...
[25.10.2006] 09:32
Centrum DochodzeniaOdszkodowań
Zapraszam do Centrum Dochodzenia Odszkodowań. Możliwe, że udam Nam się cos z tą sprawą zrobić. Porady są bezpatne.

www.e-legeartis.pl
[25.10.2006] 09:38
Meral
Żalosne o2...

[25.10.2006] 09:39
białe oko
lekarz w Polsce to \"BÓG\" nieosiagalny chocby niewiadomo co .........
[25.10.2006] 10:10
swist
jestem jedna z ofiar zaniedbania i zarazem bledu lekarzy.
mysle ze nie mozna tego udowodnic, bo w rozmowie w "cztery oczy", lekarz bezczelnie mi odpowiedzial ze to co mam to wina wypadku a nie jego...
a ja jestem inwalida...
[25.10.2006] 10:58
Tomek151
Czy ten idiota co wymyślił ten temat zastanowił sie ile osób ,, URATOWALI \" lekarze ????
[25.10.2006] 11:03
ewuszka

A co moze robią łaskę , ze ratują zycie ? Podpisujesz się \\\" student \\\" a już masz taki stosunek do przyszłego zawodu , ze .. aż strach pomysleć jaki będzie z ciebie lekarz \\\" pożal aię Boże \\\" . No , chyba , ze ktoś da \\\" w łapę \\\" , prawda ? 80 % lekarzy w Polsce to banda karierowiczów leczących wyłącznie dla kasy z zerowową etyką lekarską . Zapomnieli , ze lekarz powinien służyć ludziom , a nie szpanować w poczuciu wyższosci jak to często ma miejsce .

wiesz... swoja droga mowisz jak idiota. moj brat jest lekarzem.. za takie pieniadze...taka odpowiedzialnosc.. na dzien dzisiejszy te studiawybieraja nie karierowicze, tylko ci ktorzy to lubia. to naprawde ciezka praca. etyka lekarska jest naprawde wielka.. tylko co powiesz na to ze lekarzy zwalnia sie jesli przepisuja za duzo badan, bo \"sa niedochodowi\" zastanow sie czlowieku o czym piszesz.. zdaje sie ze sam uwazasz sie za centrum wszechswiata... aaaajjj.. idiota idiota z ciebie...
[25.10.2006] 11:27
mistrzadada
O.N.A. (06.10.24 20:41):
Bo prawdziwi, wykwalifikowani lekarze, chirurdzy polscy żyją za granicą...

nie wszyscy chca byc popychadelkami obcokrajowcow. Moze nie zdajesz sobie sprawy jak sie traktuje polskiego pracownika w obcym kraju? Taki specjalista przy kazdym zabiegu bedzie stal z boku.
[25.10.2006] 11:29
jhyfytrxhtrsx
A kto pisze o tym, ile osób lekarze w Polsce uratowali? kto pisze o tym, że nie pracuja za gówniane pieniądze i pracują nadgodziny, bo ci \\\"lepsi\\\" wyjechali za granicę. Polska medycyna kuleje, ale nie przez brak kfalifikacji lekarzy, ale głównie przez niesprawną administrację i brak funduszy.
Ludzie kochają sobie w Polsce ponarzekać na słuzbę zdrowia, ale jak tylko coś zaboli, to od razu pedzą do doktora i ocekują cudu.
[25.10.2006] 11:31
elzi
Jestem ofiarą błędu lekarskiego i do dnia dzisiejszego cierpię i walczę z chorobami, które mogłam uniknąć nie zgadzając się na operację - "drobiazg"-usunięcie torpieli z jajnika, ktora według profesora PISARSKIEGO musiała być przeprowadzona. Podczas operacji zarażono mnie gronkowcem złocistym, po operacji przeszłam zapalenie otrzewnej (w jednym roku 7-krotnie wracałam do szpitala z silnymi bólami brzucha).
Otrzymałam dużą dawkę hormonów, które w ostateczności doprowadziły do powstania zakrzepu żylnego.
Nie chciałabym tutaj całej mojej historii pisać bo zajęłabym całą stronę i chyba zanudziłabym wszystkich.
Byłam 16 razy w szpitalu a mam dopiero 35lat,oddziały: ginekologiczny (zapalenia,torbiele,lecznie endokrynologiczne, początki osteoporozy), dermatologiczny (poważne zmiany skórne spowodowane gronkowcem złocistym), neurologiczny (podjerzenie tentniaka), wewnętrzny(krwotoki z nerek i pęcherza moczowego spowodowane lekami), chirurgiczny (zakrzep żylny).Od roku 1995 biorę leki różnego rodzaju, niektóre muszę już brać do końca życia.
Pozbawiono mnie możliwości bycia matką, pozbawiono mnie normalnego życia, pozbawiono mnie nawet nadziei że będzie dobrze. Leki które biorę w przyszłości będą powodowały krwawienia narządów wewnętrznych i w ostatecznośi umrę z przedawkowania leków. Nie wspomnę o kosztach jakie ponosiłam, ponoszę i będę ponosiła i długach jakie mam z tego tytułu.
Moje schorzenia wymagają nieraz natychmiastowego badania, pomocy lekarskiej ale niestety terminy są tak odległe że zmuszają mnie do korzystania tylko z leczenia prywatnego, bo ja chcę jeszcze żyć.
Przytoczę może kilka tekstów lekarzy: "Pani jest jak zardzewiała maszyna której nawet nie da się naoliwić", "Ja już tu nie mam nic do zrobienia","no szkoda żeby taka młoda osoba odeszła ale takie są realia, młodsze osoby umierają"...itp.
I jak ja mogę wyrazić pozytywną opinię na temat lekarzy???????????
Może ktoś mi odpowie???? Zniszczyli mi życie, które mam tylko jedno!!!!
Nienawidzę ich za to, że rozkładają ręce nie wiedzą nawet jak mi pomóc i umywają się od odpowiedzialności. Nawet nie jestem wstanie zliczyć ile lekarzy analizowało mój przypadek, i zawsze kończyło się tylko na gadaniu....a postępów żadnych.
Ale jak to się mówi: - JESZCZE ŻYJĘ!!!
[25.10.2006] 11:34
Grz.
część jest racji w tym artykule ale bardzo mała. np. gdyby lekarze z poradni rodzinnej nie żałowali 12 pln na rtg u wieloletnich palaczy i nie leczyli ich antybiotykami zanim nowotwór będzie nieoperacyjny udało by się uratować na pewno conajmniej tysiąc Polaków rocznie więcej ( z około 21 tys. które umiera ) a ten temat akurat znam od podszewki. a tak to te kilkanaście złotych idzie w zysk poradni doktora a pacjent wykupuje kolejne leki z kieszenie - a może pomogą.
piszącym na tym portalu wydaje się że pacjenci obłożnie chorzy to leżą w domach wypielęgnowani jak w amerykańskicj filmach i tak jest w większości. natomiast to kosztuje albo czasu albo pieniędzy. natomiast jak z emerytki dziadka ( a niejednokrotnie górnicza czy mundurowa jest ponad 3000 pln! ) potrzebuje się napić zięć z kolegami, wnuczka musi kupić nowe stringi to dziadek leży w obeschniętej kupie z odleżynami. a jak z tych zakażonych odleżyn takich że pięść wchodzi do środka pójdzie posocznica ( sepsa ) i zabiorą go jak już bardzo źle do szpitala gdzie umrze to już wina doktora, a i pan redaktor się znajdzie oburzony że mordercy w fartuchach itp.
jak pijany menel,który nie skalał się pracą w życiu leży pod ławką to trzeba koniecznie nawet go nie dotknąc żeby się czasem nie obudził i wezwać pogotowie że \\\"nieprzytomny\\\", żeby karetka jechała 140 km/h na sygnałach przez skrzyżowania bo to bardzo bezpieczna jazda i wszyscy się usuwają samochodami z drogi od razu. i po przewiezieniu 3 żuli np. z zadrapana główką po północy w weekend zwłaszcza po 10-tym doktor jest wypoczęty, uśmiechnięty i pełen wiary w pacjentów.
a człowiek który nie spał 24 godziny ma tak opóźnioną reakcję jakby miał 1 promil alkoholu. czyli doktor nie musi być pijany, wystarczy ze nie spał bo pacjent nie potrafi zażyć coś na ból brzucha czy pleców tylko od razu karetka, bo się należy, bo on płaci składki itp.

niestety przez te kilka procent pacjentów cierpi cała reszta.

nie chciałem nikogo z tej sympatycznej i wdzięcznej reszty pacjentów urazić
[25.10.2006] 11:38
JaMuszka
A mojej przyjaciółce zmarło dziecko przy porodzie. Lekarze nie zrobili ani cesarki, ani nic innego, choć poród trwał za długo i dziecko było duże (4kg 30). Udusiło sie... Najgorsze, że w opiniach o tym szpitalu takie właśnie sutuacje pojawiają się co tydzeń... Rzeźnicy.
[25.10.2006] 11:43
grzesiek__
www.zieloni.w.pl (06.10.25 06:45):
Lekarz jak adwokat - jak znajdzie klienta, wydusi z niego ostatni grosz

W ich interesie jest nie wyleczyć chorego, lecz jak najdłużej utrzymywać go w chorobie, by płacił za kosztowne leki i leczenie, wizyty, kolejne badania

\"Zdrowie\" jest nieopłacalne

NAJLEPIEJ NIE CHOROWAĆ=JAK? WIECZNIE CHORZY POLACY:MIESO,MLEKO,WÓDKA,PAPIEROSY,KAWA=LEPIEJ ZYĆ ZDROWO I NIE CHOROWAĆ,ZAPOBIEGAĆ NIŻ BEZSKUTECZNIE SIĘ LECZYĆ=CZY TO NIE ZNAK BY PRZESTAĆ JEŚĆ MIĘSO?

WEGETARIANOM NIE PSUJĄ SIĘ NAWET ZĘBY,TO PRZEZ MIĘSO– ZMIENIAJACE NATURALNY ZASADOWY ODCZYN SLINY NA KWAŚNY POJAWIA SIE PRÓCHNICA.

INNE MITY:
\"CUKIER KRZEPI\" cukier psuje zęby
\"PIJ MLEKO BĘDZIESZ WIELKI\" poszukaj artykułu \"PIJ MELKO BĘDZIESZ KALEKA\" = mleko krowy jest zdrowe dla cielakow ale nie dla ludzi,tym bardziej dorosłych a nie dzieci
\"ALKOHOL W MAŁYCH ILOSCIACH np. wino PRZECIWDZIAŁA MIAZDZYCY\" alkohol pity regularnie powoduje martwicę wątroby, zatruwa organizm i prowadzi do uzaleznienia (szczególnie regularnie, małe dawki)

MIĘSO=MORDERSTWO ZWIERZĄT,ZDROWOTNE SAMOBÓJSTWO!BSE(SZALONE KROWY) TEŻ UKRYWANO =W ANGLII ZMARŁO DO DZISIAJ OKOŁO 300 OSÓB(OSTATNIO 18-LETNIA DZIEWCZYNA-ŚMIERĆ TO POSTĘPUJĄCY PARALIŻ I ZWYRODNIENIE MÓZGU).SZACUJE SIĘ ŻE ZARAŻONYCH SKAŻONĄ WOŁOWINA JEST OKOŁO 300 TYS. OSÓB.30% ANGLIKÓW PO TYM SKANDALU Z NIESKUTECZNĄ KONTROLĄ(W HIPERMARKETACH SPRZEDAWANO SKAZONE MIĘSO Z FAŁSZYWYMI WYNIKAMI BADAŃ) UNIKA MIĘSA.

EKOLODZY OSTRZEGALI PRZED PRZEMYSŁOWĄ HODOWLĄ-NP.DODAWANIE DO PASZ MARTWYCH KRÓW SPOWODOWAŁO POWSTANIE EPIDEMII SZALONYCH KRÓW

NAIWNOŚCIĄ JEST WIERZYC,ZE SKAZONE MIESO BYŁO NISZCZONE-DUZA CZESC SPRZEDANO LUDZIOM BY ZMNIEJSZYC STRATY HODOWCÓW. Faktem jest ze badania są fałszowane-też w Polsce,a części mięsa wogóle się nie bada(próbki wyrywkowe)

Wśród wegetarian aż o 95%. mniejsze jest ryzyko zachorowania na raka, o 99% ryzyko choroby wieńcowej serca, wreszcie o 90% - przedwczesnej śmierci - to dane z najszacowniejszego pisma medycznego \"British Medical Journal\"=wyniki z 13 lat badań stanu zdrowia 11 tys. osób-wegetarian. Badania nazwane\"Studiami Oksfordzkimi\",określiły pozytywne konsekwencje zdrowotne diety wegetariańskiej.

Organizacje ekologiczne wskazują także, że hodowla zwierząt i produkcja mięsa jest największym źródłem zanieczyszczenia środowiska, w tym szczególnie poprzez erozję gleby powoduje katastrofalne susze i zniszczenie środowiska (np. Grecja jest przykładem erozji gleb na skutek nadmiernego wypasu zwierząt) a mięso np. jest przyczyna głodu w Afryce-ZBOŻA Z GŁODUJACYCH KRAJÓW TUCZA ZWIERZETA W EUROPIE,z 1 ha można wykarmić 60 osób jedzących soje , a tylko 2 jedzące mięso

Z punktu widzenia etyki produkcja i sprzedaż mięsa często wiąże się ze zbędnym okrucieństwem i zabijaniem zwierząt.

Mięso zawiera 10-1000x więcej szkodliwych substancji niż rośliny kumulowanych ze środowiska (bo na 1 kg mięsa potrzeba 10 kg paszy roślinnej)+szkodliwe pozostałości tuczu i przemysłowego przetwarzania mięsa:konserwanty,antybiotyki,sztuczne hormony i inne dodatki.

MIĘSO PRZYCZYNĄ DEPRESJI,CHORÓB:WEGETARIANIZM=MIĘSO POWODUJE STRACH,CIERPIENIE,BÓL,WYRZUTY SUMIENIA=BEZ MIĘSA=BRAK CHORÓB SYCHICZNYCH,RAKA,CHORÓB: SERCA,ŻOŁĄDKA MIAŻDZYC,ZAWAŁU,WYLEWU,CUKRZYCY,90%ZATRUĆ,OTYŁOŚCI,BSE(SZALO SZALONE KROWY)PTASIEJ GRYPY,SARS,PRYSZCZYCY(ŚWINIE)PASOŻYTÓW

a czy zdajesz sobie sprawę że gdyby prymitywny człowiek nie zacząłby jeść mięsa to dziś nie pisałabyś na komputerze tylko waliłabyś głową o tamtama?
[25.10.2006] 11:48
grzesiek__
ktos2 (06.10.25 07:58):

A co moze robią łaskę , ze ratują zycie ? Podpisujesz się \\\\\\\" student \\\\\\\" a już masz taki stosunek do przyszłego zawodu , ze .. aż strach pomysleć jaki będzie z ciebie lekarz \\\\\\\" pożal aię Boże \\\\\\\" . No , chyba , ze ktoś da \\\\\\\" w łapę \\\\\\\" , prawda ? 80 % lekarzy w Polsce to banda karierowiczów leczących wyłącznie dla kasy z zerowową etyką lekarską . Zapomnieli , ze lekarz powinien służyć ludziom , a nie szpanować w poczuciu wyższosci jak to często ma miejsce .

wez sie kobito nie wypowiadaj jak nic nie wiesz na ten temat. Karierowiczów... no po prostu mnie niezle rozbawilas. Moj ojciec, zastepca ordynatora pracuje ponad 20 lat w zawodzie i wiesz ile zarabia? 1500 zl. A musi byc na kazde skinienie. Niewazne ze juz skonczyl prace. Musi wracac do szpitala bo cos sie dzieje. Ludzie nie maja szacunku do tego co maja. Mysla ze wszystko im sie nalezy i lekarz ma byc zawsze. A co oni zycia nie moga miec wlasnego? Nie moga dostac godziwego wynagrodzenia za ratowanie zycia - najwazniejszego zawodu jaki jest. Nie mowie ze wszyscy sa w porzadku. Ale wiekszosc ludzi, ktorzy przychodza z jakimis upominkami, jest po prostu wdzieczna za to co robia dla nich. Lekarze ich nie prosza zeby z tym przychodzili

coś Ci powiem- Twój ojciec jest widać wyjątkiem, bo ludzie jeśli przychodzą z upominkami do lekarza PO leczeniu to przeważnie musieli dać kopertke PRZED leczeniem. nikt nie powie mi że jest inaczej bo sam poszedłem do lekarza i rozmowa się zmieniła dopiero gdy dostał do kieszonki. dlaczego mam płacić dodatkowo żeby mnie dobrze przebadano skoro płacę również ubezpieczenie?
[25.10.2006] 11:57
grzesiek__
rzenka (06.10.25 08:57):

Taaaak, dla kasy.... Lekarz rezydent razem z dyzurami zarabia 1500 pln miesiecznie. tyle, ile zarabia np. moja znajoma, przekładając papierki w dziekanacie pewnej uczelni. Ludzie, skończcie mysleć mitami. Owszem zdażają się czekoladki kawa, lub koniak przy wypisie. Ale w mojej praktyce tylko dwa razy usiłowano wcisnąć mi tzw. \"kopertę\"- zawsze z tym samym skutkiem (kategoryczna odmowa- nie chcę za 100-200 pln stracic prawa wykonywania zawodu). A że niektórzy medycy dobrze zarabiają-fakt, ale za jaką cenę??? Mój kolega, chcąc utrzymać rodzine na przyzwoitym poziomie nie wychodził praktycznie ze szpitala- etatowa praca, dyzur na oddziale i pogotowiu.. Zerowq etyka.. wiesz, gdyby tak było, to w Polsce nie miał by kto leczyc- wszyscy dawno by wyjechali...ale niech mi ktos powie, dlaczego mam pracowac za darmo???
to co dostaje w tej chwili to praktycznie zasiłek dla pracujących. Jestem niezmiernie ciekawy czy każdy inny zawód z \"powołaniem\" miąłby tyle cierpliwości w wysłuchiwaniu kompletnych bzdur na swój temat. Czy prawnicy, którzy też mają obowiązek pomagać ludziom pracują za darmo? więc dlaczego lekarze muszą???

jeżeli nie wziąłeś to jesteś wyjątkiem. dlaczego dostajesz mało za swoją pracę? zapytaj tych co siedzą na górze, bo gdyby to ode mnie zależało to lekarze byliby dobrze finansowani. a co powiesz na coś takiego: lekarz źle mnie przebadał( dosłownie źle bo nawet nie raczył poświęcić mi 5 minut a gdy dawał do zrozumienia że chce w łapę i wreszcie dostał to dopiero przebadał lepiej) i w wyniku złej diagnozy nie słyszę na jedno ucho? lekarze to karierowicze a wyjątki potwierdzają regułę.

1 2 3 4 Strony tematu:
 » Odpowiedz na ten temat