o2.pl forum.o2.pl
poczta.o2.pl
E-mail 20GB
Pudelek.pl - plotki, zdjęcia, sensacje
Pudelek
Wrzuta.pl - video, muzyka, mp3
Wideo+mp3
  Strona główna» forum o2.pl / Opinie czytelników do artykułów
 » Odpowiedz na ten temat

Chorzy z urojenia

1 2 3
[20.10.2006] 17:03
Redakcja o2.pl
Zapraszamy do koentowania artykułu:

Bartek zapytany, jak się dzisiaj czuje, niezmiennie odpowiada: - Źle. Ma zaledwie 26 lat, kierownicze stanowisko w prywatnej firmie. Prezentuje się świetnie - 185 cm wzrostu, dobrze zbudowany - jednak codziennie narzeka na ból głowy, pleców, ogólne osłabienie. Koleżanki z biura podpuszczają - Może chcesz aspirynę, bo jesteś taki blady. Śmieją się, że żaden komplement tak go nie cieszy jak uwaga, że wygląda na chorego...

http://wiadomosci.o2.pl/?s=512&t=7623 --
Redakcja o2.pl
[21.10.2006] 20:11
GHunter
Hm...
Nie żebym się czepial, ale większość facetów z draśniętym palcem ma wrażenie że tracą rękę

Co do artykulu, to niestety takie coś jest chore... Ale wynika czasami z braku zainteresowania ze strony otoczenia, przez co czlowiek musi się "wyróżniać" ... Rozmowy z Dziećmi PoKeMoNaMi, PoKeMoNy z pamiętników Bravo, Blachary z Fotki, amatorskie dotąd nie publikowane filmy i wiele więcej! To wszystko tylko w serwisie PoKeWaRs!

www.ghunter.info ZAPRASZA!

Doładowanie komórczaka za free? Niemożliwe? A jednak! 2 zł dostajesz już na starcie!!

http://skocz.pl/plusorangeera

Sprawdź

[21.10.2006] 23:29
przyspamie...
GHunter (06.10.21 20:11):
Co do artykulu, to niestety takie coś jest chore... Ale wynika czasami z braku zainteresowania ze strony otoczenia, przez co czlowiek musi się \"wyróżniać\" ...

Tak, dokładnie to samo, dużo jednak zgrabniej, napisał autor artykułu.
[22.10.2006] 12:30
GHunter
Neosofista- nie obstawiam, wchodzę i czytam z nudów Rozmowy z Dziećmi PoKeMoNaMi, PoKeMoNy z pamiętników Bravo, Blachary z Fotki, amatorskie dotąd nie publikowane filmy i wiele więcej! To wszystko tylko w serwisie PoKeWaRs!

Doładowanie komórczaka za free? Niemożliwe? A jednak! 2 zł dostajesz już na starcie!!

Sprawdź

[23.10.2006] 00:18
martaaaaa
Z tymi kobietami to sie zgadzam i silne i rozsadne ale i wyjatki sa. Moja babcia tez byla hipochondryczka. Lekkie drasniecie a ona dziure juz miala. Ciezkie to jest i moze sie udzielac. A co do opisow objawow roznych chorob to sa one tak charakteryzowane, ze na upartego to kazdy u siebie moze cos znalezc.
Co do badan to warto je czasem zrobic.
Ja bym chciala i z kolei sie boje, ze mnie za hipochondryczke wlasnie wezma...
A faceci no coz...Moj były jak sie lekko uderzyl to taki teatr odstawial, ze smiac mi sie chcialo. Ja jak powaznie przywale to potre to miejsce i spokoj a nie zwijanie sie, klniecie i bog wie co jeszcze...
[19.06.2019] 05:15
[23.10.2006] 00:25
oj boli
znam meszczyzne ,ktory zwalnia sie z pracy,by sprwdzic czy wzial lekarstwo...okazalo sie ze wzial...apteczka pelna...ksiazek o chorobach i lekarstwach bez liku..szkoda jednak,ze i jego male dzieci tez zaczynaja to samo....bez szemrania lykaja to co ojciec im podaje
[23.10.2006] 00:38
Open_Minded
Jest kapitalny film o hipochondrii, Brzuch architekta, reż. Greenawaya. jak macie okazję to polecam bardzo gorąco, (film, a nie hipochondrii rzecz jasna ) Muzyka do filmu tez niesamowita.
[23.10.2006] 00:52
mu
duzo w tym prawdy...co prawda w moim przypadku nie jest to przewrazliwienie na uszkodzenia ciala (pracowalem przy ciezkim sprzecie to sie chyba przyzwyczailem ) ale czasem zastanawiam sie czy nie siedzi we mnie jakies powazne chorobsko...czasem ..no moze troche czesciej
[23.10.2006] 00:55
mu
a Tobie GHunter jak sie nudzi to nzjadz sobie kobiete bo na kazdym temacie figurujesz jako pierwszy w odpowiedziach...
[23.10.2006] 00:56
bella maxi
Artykuł jest tendencyjny. Dziadek jest przykładem hipochondrii, kobiety zawsze lubiły bawić się w dom, a faceci musieli zdobywać dobra nadstawiając dupy dinozaurom, niedźwiedziom i wilkom co też lubili, ale teraz toksycznym szefom lepiej urodzonym od nich. Męskie poświęcenie jest dla wymagań kobiet! Łatwe jest życie na cudzym garbie. Faceci są maszynami do zarabiania kasy a baby rozczulają się nad małymi smrodkami bo tak im każe instynkt. Skąd oni mają czerpać energię? Zostało im tylko zrzędzenie albo nerwice. Wciąż pokutuje stary model społeczeństwa z czasów Biskupina tyle że upudrowany. Ewa wzięłabyś się za pożyteczną robotę, a nie zabawę w feministkę. Nie udało ci się wsadzić kija w mrowisko bo temat jest nie dosyć że trywialny to jeszcze wyeksploatowany. Poświęcam swój czas na bazgroły tylko po to by o2 raczyło napisać coś ciekawego dla odmiany.
[23.10.2006] 01:03
mooshka
Zgadzam sie ze faceci w wiekszosci lubia sie nad soba pouzalac i jecza nad byle zadrapaniem. Chociaz sa wyjatki - mojego meza ciezkodo lekarza zaprowadzic, grype przelazi, skaleczenia nie zdezynfekuje, ogolnie kompletne przeciwienstwo hipochondrii - jemu nigdy nicnie jest, nawet jesli objawy wskazuja na co innego... To tez nie zdrowe jest :/
[23.10.2006] 06:11
mro
A mnie ten problem nie dotyczy. Wychodzę z założenia, że nie warto marudzić i się zamartwiać, bo to źle wpływa na samopoczucie. Przykładowo - skaleczę się, to pójdę ranę opłukać pod zimną wodą, zdezynfektuję, a jak jest większa to założę plaster. Po tych czynnościach, dalej pracuję lub wykonuję swoje obowiązki. Kiedy mam gorączkę to jeden dzień poświęcam na tzw. "wykurowanie się", a potem znów powracam do życia codziennego.
Nawet, gdy głowa boli to za bardzo się tym nie przejmuję. Można powiedzieć, że do tego przywykłem.
Podchodząc do wszystkiego w ten sposób, człowiek staje się wytrzymalszy. Również wzmacniam swój organizm poprzez uprawianie sportów takich jak gimnastyka, bieganie, piłka nożna.

Zauważyłem, że niektórzy ludzie przywykli do ciągłego brania leków lub środków przeciwbólowych. To nie jest dobre, bo łykanie tabletek na dłuższą metę wiąże się z przyzwyczajeniem się organizmu do niektórych substancji. Przy ciężkich dolegliwościach nie będzie już można wspomóc się takim lekiem.
[23.10.2006] 07:52
Agip
tacy ludzie co im ciagle cos dolega a w rzeczywistosci to tylko ich wymysły-sa zazwycza odtraceni lub czuja sie samotni, oznajmujac ze cos im dolega prubuja wzbudzic czyjes zainteresowanie i wspolczucie, daja sygnaly ze jest im zle; nie koniecznie fizycznie.Wydaje mi sie ze coraz wiecej jest takich ludzi, moze nie umimu wspolczuc albo po prostu sie lubieć.
[23.10.2006] 08:18
1980
Mężczyźni, nie czytajcie pism dla kobiet to będziecie zdrowi i... mężczyznami...
[23.10.2006] 08:28
pho
To zabawne - wygląda jakby to faceci mieli predyspozycje do urojeń na punkcie zdrowia bo są słabsi od silnych kobiet... brednie. Myślę że taki feministyczny bełkot nie poparty jakimiś wynikami badań tylko paroma przypadkami ma tylko wywołać jakieś kontrowersje lub poprawić poczucie własnej wartości kilku feministek. Bo prawda jest taka że przeciętny facet w tym kraju nie dba w ogóle o zdrowie i umiera o ponad 10 lat wcześniej niż kobieta. Wniosek? Zamiast urojeń ma syndrom pracoholika i szybko wysiada mu serce, dostaje udar ect.
Jak jest natomiast z kobietami? Raporty WHO z początku naszego wieku (2001r) potwierdzają że:
1)kobiety dłużej żyją, cząściej robią badania lekarskie, stosują się do zaleceń lekarzy
2)kobiety częściej są przewrażliwione na punkcie zdrowia (np. lekomania, hipohondria, anoreksja)
A co do tego która płeć jest silniejsza...
Fajnie opisuje to książka "Płeć mózgu" i pochodne. Poprostu uzupełniamy się. Nie ma płci lepszej/gorszej. Po prostu są inne. Drogie feministki pogódźcie się z tym.

[23.10.2006] 09:25
GHunter
1980 (06.10.23 08:18):
Mężczyźni, nie czytajcie pism dla kobiet to będziecie zdrowi i... mężczyznami...

Ot, odwieczna prawda

Tyle że teraz nawet pisma dla facetów straciły swój urok, każde zawiera masę pierdół o kosmetykach, wodach po goleniu, o ciuchach etc... Innymi słowy- metroseksualiści nadal w modzie :| Rozmowy z Dziećmi PoKeMoNaMi, PoKeMoNy z pamiętników Bravo, Blachary z Fotki, amatorskie dotąd nie publikowane filmy i wiele więcej! To wszystko tylko w serwisie PoKeWaRs!

Sprawdź

[23.10.2006] 09:41
maniek mamuci
ej ludzie przeciez temu sie da zaradzic w jeden sposob. POSWIECIC CZLOWIEKOWI CHOC TROCHE UWAGI DO JASNEJ... i po sprawie przeciez im chodzi tylko o to zeby zwrucic uwage, nie robia tego usmiechem - niepotrafia tak zachecic/zainteresowac soba. nauczyli sie ze inni reaguja tylko jak dzieje sie cos zlego. tak sa wychowani i juz. WYSTARCZY POGADAC! ale o czym sinnymn niz choroby! ZABRAC DZIDZIUSIA DO KINA I KOLACJE i na 100% wieczorem siadzie przed tv i nie bedzie marudzi o bulach bo dzis czul sie wazny.
[23.10.2006] 09:49
nocna_zmora
Nie zgadzam się z jedną z powyższych opinii, że artykuł jest niezgodny z prawdą. Obserwacje są tylko trochę jednokierunkowe.
Moja matka jest hipohondryczką. Ale u niej wszystko zaczęło się od tego, że naprawdę była chora. Miała raka. Wzięła się za siebie. I to sama. Żyje dzięki temu.
Ale tak jej już zostało, że sensem jej zycia stało się narzekanie, że ją boli, że chyba jej już niewiele życia zostało.
I to jedyny przypadek płci żeńskiej jaki znam.

Dwóch moich byłych robiło wielkie halo o każdy ból, a kiedy chciałam pomóc, wysyłałam do lekarza, to było: nie, jestem facetem, nic mi nie jest, a zaraz znowu.
Nie wiem z czego to wynika.
Wiem, że facet w dzisiejszych czasach jest zagubiony. A te feministyczne babsztyle z łopatą tylko to potęgują. Facet ma mieć wszystko. Nawet bliznę, ale najlepiej przyklejaną, bo kiedy będą szli na bal, jak to będzie wyglądało: blizna i smoking.

Ja jestem silna, dałabym sobie radę sama. Sama bym mogła zrobić prawie wszystko i wcale nie musiałabym prosić o pomoc faceta. Ale wiem, że muszę w nim pielęgnować jego męskość, pozwolić mu się wykazać. W zamian za to będę żyła u boku prawdziwego i spełnionego życiowo faceta. A jak będzie chory, sama go wcisnę do łóżka.
[23.10.2006] 09:57
niniaa
GHunter (06.10.22 12:30):
Neosofista- nie obstawiam, wchodzę i czytam z nudów
GHunter - ludzie inteligentni nie mają czasu na nudę
[23.10.2006] 10:12
paul86
Jak wyleczyć hipochondrię? Proponuję tym ludziom płacić za nieuzasadnione wezwanie pogotowia. Od razu pomoże.
[23.10.2006] 10:15
Jonas
Ja mialem to samo i jeszcze ataki leku. Niech idzie do dobrego bioterapeuty. Teraz jestem zdrowszy niz inni, wszystko siedzi w przeplywie energii w plecach.
[23.10.2006] 10:28
nocna_zmora
Jasne, przepływ energii w pleckach. Przepływ energii w pokoiku sypialnym, i ze względu na ten przepływ pewnie ktoś karze Ci przestawiać na noc łóżko pod drzwi, bo wtedy energia da Ci dobry, regenerujący sen.
Człowieku, bioenergoterapeuci to zwykli oszuści,a ich siła tak na dobrą sprawę wcale nie pomaga. Wiem, blisko siebie miałam namacalny przykład.
[23.10.2006] 10:36
Jonas
Wiesz, ja nie pisze tego po to zeby dyskutowac, mozesz wiezyc w co chcesz
[23.10.2006] 10:43
Ja 564321
To nie hipochondria, tylko nerwica. Zamiast się nabijać, lepiej pomóc choremu wsparciem, bo tylko pogłębiacie taki stan. Miałem taki stan przez kilka lat. Pomogła psychoterapia i herbatki uspokajające przed snem - dzięki temu spałem dobrze i rano nic mnie faktycznie nie bolało. Co za bzdury. Robicie z osób, które żyją w stresie nienormalnych, podczas gdy sami często do takowych należycie.
[23.10.2006] 10:45
assasasas
Jedzenie kaczkek lekem na wszystko
[23.10.2006] 10:48
lek. med.
www.zieloni.w.pl (06.10.23 09:51):
NAJLEPIEJ NIE CHOROWAĆ=JAK? WIECZNIE CHORZY POLACY:MIESO,MLEKO,WÓDKA,PAPIEROSY,KAWA=LEPIEJ ZYĆ ZDROWO I NIE CHOROWAĆ,ZAPOBIEGAĆ NIŻ BEZSKUTECZNIE SIĘ LECZYĆ=CZY TO NIE ZNAK BY PRZESTAĆ JEŚĆ MIĘSO?

WEGETARIANOM NIE PSUJĄ SIĘ NAWET ZĘBY,TO PRZEZ MIĘSO– ZMIENIAJACE NATURALNY ZASADOWY ODCZYN SLINY NA KWAŚNY POJAWIA SIE PRÓCHNICA.

INNE MITY:
\"CUKIER KRZEPI\" cukier psuje zęby
\"PIJ MLEKO BĘDZIESZ WIELKI\" poszukaj artykułu \"PIJ MELKO BĘDZIESZ KALEKA\" = mleko krowy jest zdrowe dla cielakow ale nie dla ludzi,tym bardziej dorosłych a nie dzieci
\"ALKOHOL W MAŁYCH ILOSCIACH np. wino PRZECIWDZIAŁA MIAZDZYCY\" alkohol pity regularnie powoduje martwicę wątroby, zatruwa organizm i prowadzi do uzaleznienia (szczególnie regularnie, małe dawki)

MIĘSO=MORDERSTWO ZWIERZĄT,ZDROWOTNE SAMOBÓJSTWO!BSE(SZALONE KROWY) TEŻ UKRYWANO =W ANGLII ZMARŁO DO DZISIAJ OKOŁO 300 OSÓB(OSTATNIO 18-LETNIA DZIEWCZYNA-ŚMIERĆ TO POSTĘPUJĄCY PARALIŻ I ZWYRODNIENIE MÓZGU).SZACUJE SIĘ ŻE ZARAŻONYCH SKAŻONĄ WOŁOWINA JEST OKOŁO 300 TYS. OSÓB.30% ANGLIKÓW PO TYM SKANDALU Z NIESKUTECZNĄ KONTROLĄ(W HIPERMARKETACH SPRZEDAWANO SKAZONE MIĘSO Z FAŁSZYWYMI WYNIKAMI BADAŃ) UNIKA MIĘSA.

EKOLODZY OSTRZEGALI PRZED PRZEMYSŁOWĄ HODOWLĄ-NP.DODAWANIE DO PASZ MARTWYCH KRÓW SPOWODOWAŁO POWSTANIE EPIDEMII SZALONYCH KRÓW

NAIWNOŚCIĄ JEST WIERZYC,ZE SKAZONE MIESO BYŁO NISZCZONE-DUZA CZESC SPRZEDANO LUDZIOM BY ZMNIEJSZYC STRATY HODOWCÓW. Faktem jest ze badania są fałszowane-też w Polsce,a części mięsa wogóle się nie bada(próbki wyrywkowe)

Wśród wegetarian aż o 95%. mniejsze jest ryzyko zachorowania na raka, o 99% ryzyko choroby wieńcowej serca, wreszcie o 90% - przedwczesnej śmierci - to dane z najszacowniejszego pisma medycznego \"British Medical Journal\"=wyniki z 13 lat badań stanu zdrowia 11 tys. osób-wegetarian. Badania nazwane\"Studiami Oksfordzkimi\",określiły pozytywne konsekwencje zdrowotne diety wegetariańskiej.

Organizacje ekologiczne wskazują także, że hodowla zwierząt i produkcja mięsa jest największym źródłem zanieczyszczenia środowiska, w tym szczególnie poprzez erozję gleby powoduje katastrofalne susze i zniszczenie środowiska (np. Grecja jest przykładem erozji gleb na skutek nadmiernego wypasu zwierząt) a mięso np. jest przyczyna głodu w Afryce-ZBOŻA Z GŁODUJACYCH KRAJÓW TUCZA ZWIERZETA W EUROPIE,z 1 ha można wykarmić 60 osób jedzących soje , a tylko 2 jedzące mięso

Z punktu widzenia etyki produkcja i sprzedaż mięsa często wiąże się ze zbędnym okrucieństwem i zabijaniem zwierząt.

Mięso zawiera 10-1000x więcej szkodliwych substancji niż rośliny kumulowanych ze środowiska (bo na 1 kg mięsa potrzeba 10 kg paszy roślinnej)+szkodliwe pozostałości tuczu i przemysłowego przetwarzania mięsa:konserwanty,antybiotyki,sztuczne hormony i inne dodatki.

MIĘSO PRZYCZYNĄ DEPRESJI,CHORÓB:WEGETARIANIZM=MIĘSO POWODUJE STRACH,CIERPIENIE,BÓL,WYRZUTY SUMIENIA=BEZ MIĘSA=BRAK CHORÓB SYCHICZNYCH,RAKA,CHORÓB: SERCA,ŻOŁĄDKA MIAŻDZYC,ZAWAŁU,WYLEWU,CUKRZYCY,90%ZATRUĆ,OTYŁOŚCI,BSE(SZALO SZALONE KROWY)PTASIEJ GRYPY,SARS,PRYSZCZYCY(ŚWINIE)PASOŻYTÓW
CO ZA BZDURY!!!!!!!!!!!!!!!! JESTEM LEKARZEM I FARMACEUTĄ!!!!!!!!!! GŁOŚCIE TO DALEJ, TO POLSKIE SPOŁECZEŃSTWO DOPIERO NABAWI SIĘ DEPRESJI!!!!!!!!!!
[23.10.2006] 12:26
wd40
kiepski ten artykuł
puenta mnie już rozwaliła totalnie - wnioskowanie na poziomie gimnazjum

"mężczyźni są częściej niż kobiety hipochondrykami... ergo kobiety są rozsądniejsze" - genialne

idąc tym tokiem rozumowania mogę powiedzieć
"kobiety bardziej niż mężczyźni dbają o swój wygląd, więc mężczyźni nie są narcyzami" - ile osób przyzna rację temu stwierdzeniu?

Podejrzewam że nikt, a sprawa jest analogiczna do stwierdzenia w artykule
[23.10.2006] 13:15
nerissa
NAJLEPIEJ NIE CHOROWAĆ=JAK? WIECZNIE CHORZY POLACY:MIESO,MLEKO,WÓDKA,PAPIEROSY,KAWA=LEPIEJ ZYĆ ZDROWO I NIE CHOROWAĆ,ZAPOBIEGAĆ NIŻ BEZSKUTECZNIE SIĘ LECZYĆ=CZY TO NIE ZNAK BY PRZESTAĆ JEŚĆ MIĘSO?

WEGETARIANOM NIE PSUJĄ SIĘ NAWET ZĘBY,TO PRZEZ MIĘSO– ZMIENIAJACE NATURALNY ZASADOWY ODCZYN SLINY NA KWAŚNY POJAWIA SIE PRÓCHNICA.

INNE MITY:
\\\"CUKIER KRZEPI\\\" cukier psuje zęby
\\\"PIJ MLEKO BĘDZIESZ WIELKI\\\" poszukaj artykułu \\\"PIJ MELKO BĘDZIESZ KALEKA\\\" = mleko krowy jest zdrowe dla cielakow ale nie dla ludzi,tym bardziej dorosłych a nie dzieci
\\\"ALKOHOL W MAŁYCH ILOSCIACH np. wino PRZECIWDZIAŁA MIAZDZYCY\\\" alkohol pity regularnie powoduje martwicę wątroby, zatruwa organizm i prowadzi do uzaleznienia (szczególnie regularnie, małe dawki)

MIĘSO=MORDERSTWO ZWIERZĄT,ZDROWOTNE SAMOBÓJSTWO!BSE(SZALONE KROWY) TEŻ UKRYWANO =W ANGLII ZMARŁO DO DZISIAJ OKOŁO 300 OSÓB(OSTATNIO 18-LETNIA DZIEWCZYNA-ŚMIERĆ TO POSTĘPUJĄCY PARALIŻ I ZWYRODNIENIE MÓZGU).SZACUJE SIĘ ŻE ZARAŻONYCH SKAŻONĄ WOŁOWINA JEST OKOŁO 300 TYS. OSÓB.30% ANGLIKÓW PO TYM SKANDALU Z NIESKUTECZNĄ KONTROLĄ(W HIPERMARKETACH SPRZEDAWANO SKAZONE MIĘSO Z FAŁSZYWYMI WYNIKAMI BADAŃ) UNIKA MIĘSA.

EKOLODZY OSTRZEGALI PRZED PRZEMYSŁOWĄ HODOWLĄ-NP.DODAWANIE DO PASZ MARTWYCH KRÓW SPOWODOWAŁO POWSTANIE EPIDEMII SZALONYCH KRÓW

NAIWNOŚCIĄ JEST WIERZYC,ZE SKAZONE MIESO BYŁO NISZCZONE-DUZA CZESC SPRZEDANO LUDZIOM BY ZMNIEJSZYC STRATY HODOWCÓW. Faktem jest ze badania są fałszowane-też w Polsce,a części mięsa wogóle się nie bada(próbki wyrywkowe)

Wśród wegetarian aż o 95%. mniejsze jest ryzyko zachorowania na raka, o 99% ryzyko choroby wieńcowej serca, wreszcie o 90% - przedwczesnej śmierci - to dane z najszacowniejszego pisma medycznego \\\"British Medical Journal\\\"=wyniki z 13 lat badań stanu zdrowia 11 tys. osób-wegetarian. Badania nazwane\\\"Studiami Oksfordzkimi\\\",określiły pozytywne konsekwencje zdrowotne diety wegetariańskiej.

Organizacje ekologiczne wskazują także, że hodowla zwierząt i produkcja mięsa jest największym źródłem zanieczyszczenia środowiska, w tym szczególnie poprzez erozję gleby powoduje katastrofalne susze i zniszczenie środowiska (np. Grecja jest przykładem erozji gleb na skutek nadmiernego wypasu zwierząt) a mięso np. jest przyczyna głodu w Afryce-ZBOŻA Z GŁODUJACYCH KRAJÓW TUCZA ZWIERZETA W EUROPIE,z 1 ha można wykarmić 60 osób jedzących soje , a tylko 2 jedzące mięso

Z punktu widzenia etyki produkcja i sprzedaż mięsa często wiąże się ze zbędnym okrucieństwem i zabijaniem zwierząt.

Mięso zawiera 10-1000x więcej szkodliwych substancji niż rośliny kumulowanych ze środowiska (bo na 1 kg mięsa potrzeba 10 kg paszy roślinnej)+szkodliwe pozostałości tuczu i przemysłowego przetwarzania mięsa:konserwanty,antybiotyki,sztuczne hormony i inne dodatki.

MIĘSO PRZYCZYNĄ DEPRESJI,CHORÓB:WEGETARIANIZM=MIĘSO POWODUJE STRACH,CIERPIENIE,BÓL,WYRZUTY SUMIENIA=BEZ MIĘSA=BRAK CHORÓB SYCHICZNYCH,RAKA,CHORÓB: SERCA,ŻOŁĄDKA MIAŻDZYC,ZAWAŁU,WYLEWU,CUKRZYCY,90%ZATRUĆ,OTYŁOŚCI,BSE(SZALO SZALONE KROWY)PTASIEJ GRYPY,SARS,PRYSZCZYCY(ŚWINIE)PASOŻYTÓW

musze się nie zgodzić. bardzo bliska mi osoba nie je mięsa (jak równiez miesopochodnych produktów-np. żelatyna, kostki rosołowe, nabiał i jaja-tak, ryby-nie)od połowy postawówki. nie uchroniło jej to od otyłości i nerwicy, ma problemy hormonalne. nie twierdze, że wegetarianinizm jest przyczyną jej dolegliwosci, ale mimo dugortwałęj diety wegetraijańskiej jest chora, więć w jej przypadku nie miało to wpływu na poprawe zdrowia.
[23.10.2006] 13:33
bla

INNE MITY:
\\\\\\\"CUKIER KRZEPI\\\\\\\" cukier psuje zęby
\\\\\\\"PIJ MLEKO BĘDZIESZ WIELKI\\\\\\\" poszukaj artykułu \\\\\\\"PIJ MELKO BĘDZIESZ KALEKA\\\\\\\" = mleko krowy jest zdrowe dla cielakow ale nie dla ludzi,tym bardziej dorosłych a nie dzieci
\\\\\\\"ALKOHOL W MAŁYCH ILOSCIACH np. wino PRZECIWDZIAŁA MIAZDZYCY\\\\\\\" alkohol pity regularnie powoduje martwicę wątroby, zatruwa organizm i prowadzi do uzaleznienia (szczególnie regularnie, małe dawki)

Wśród wegetarian aż o 95%. mniejsze jest ryzyko zachorowania na raka, o 99% ryzyko choroby wieńcowej serca, wreszcie o 90% - przedwczesnej śmierci - to dane z najszacowniejszego pisma medycznego \\\\\\\"British Medical Journal\\\\\\\"=wyniki z 13 lat badań stanu zdrowia 11 tys. osób-wegetarian. Badania nazwane\\\\\\\"Studiami Oksfordzkimi\\\\\\\",określiły pozytywne konsekwencje zdrowotne diety wegetariańskiej.

Ale wy jesteście juz żałośni z tymi poglądami. Idź człowieku na jakieś wasze chore forum i tam wypisuj głupoty. Czemu o2 nie kasuje wypowiedzi całkowicie niezgodnych z tematem? Co do artykułu; skoro Polacy żrą najwięcej leków W Europie to nie dziwię się, że hipochondria jest tak częsta..
[23.10.2006] 13:35
CandyFloss
Ok, moze artykul nie jest najlepszy, ale nasuwa sie jedno pytanie:
Jak postepowac z hipohondrykami?
Mam kolezanke, ktora ciagle opowiada ile przez tydzien wydala na lekarza, co ja boli caly czas, a co zaczelo bolec niedawno. Robi badania, wszystkie wychodza bardzo dobrze,jej to nie wystarcza, bo przeciez 'zle sie czuje', wiec zglasza sie do poradni onkologicznej, bo przeciez jak nie boli, nie oznacza, ze moze czegos nie byc, bo przeciez podstawowe badania nie musza wykryc grozniejszych chorob itp.
Takie gadanie jak na mloda kobiete (jestesmy razem na studiach) jest jakas paranoja!
Pytanie brzmi: Co robic, by przestali przesadzac? Powiedziec wprost : czlowieku, jestes hipohondrykiem, idz do psychiatry???
[23.10.2006] 13:43
jolka 10
Ja 564321 (06.10.23 10:43):
To nie hipochondria, tylko nerwica. Zamiast się nabijać, lepiej pomóc choremu wsparciem, bo tylko pogłębiacie taki stan. Miałem taki stan przez kilka lat. Pomogła psychoterapia i herbatki uspokajające przed snem - dzięki temu spałem dobrze i rano nic mnie faktycznie nie bolało. Co za bzdury. Robicie z osób, które żyją w stresie nienormalnych, podczas gdy sami często do takowych należycie.

popieram...wszyscy zapomnieliscie ze to jest choroba - nerwica,a nie tylko wymysl czy sposob na zwrocenie na siebie uwagi..wiem bo tez na to cierpialam i wiem z wlasnej \'obdukcji\' wiec moze poczytajcie troche wiecej na ten temat zanim zaczniecie sie wypowiadac...hipochondrycy wcale nie chca nimi byc, to zatruwa zycie i strasznie jest meczace...wezcie pod uwage co oni czuja w srodku, a wierzcie mi nie jest to mile.

1 2 3
 » Odpowiedz na ten temat