o2.pl forum.o2.pl
poczta.o2.pl
E-mail 20GB
Pudelek.pl - plotki, zdjęcia, sensacje
Pudelek
Wrzuta.pl - video, muzyka, mp3
Wideo+mp3
  Strona główna» forum o2.pl / Opinie czytelników do artykułów
 » Odpowiedz na ten temat

Kawa... na zdrowie?

1 2
[28.09.2006] 17:37
Redakcja o2.pl
Zapraszamy do komentowania artykułu:

"Mała czarna" jako składnik zdrowej diety? Czemu nie! Picie kawy zmniejsza ryzyko zachorowania na cukrzycę, choroby serca i marskość wątroby. Te sensacyjne wyniki badań opublikowano w raporcie periodyku "The Journal of the American Medical Association".

http://wiadomosci.o2.pl/?s=513&t=7475 --
Redakcja o2.pl
[30.09.2006] 00:07
mojaopinia.net
ja nie lubie kawy ale co tam moze jest zdrowa

www.mojaopinia.net
[30.09.2006] 00:40
z Kopa
Neskafe klasyk rozpuszczalna jest znośna w smaku a dwie kopiaste małe łyżeczki dają kopa że zmartwychwstajesz z najgorszego przemęczenia i frustacji
[30.09.2006] 00:43
z Kopa
P. S. najlepiej wypić te dwie łyżeczki zalane połową szklanki wody na pusty żołądek a różnica pomiędzy tradycyjną kawą jest znacząca
[30.09.2006] 00:50
frędzel
....na pusty żołądek - buuuahahahahhahahaaa
[31.03.2020] 18:13
[30.09.2006] 00:51
frędzel
a po kaffce oczywiście papierosek I tak codziennie rano- Żyjmy zdrowo !
[30.09.2006] 01:22
tholomyes  tholomyes@tlen.pl
kawa kawa
to jest fajna sprawa
zostanie po nas tylko trawa
więc co sobie żałowac
kawa kawa
[30.09.2006] 01:57
Mysza3
Nie ma to jak czarna, sypana kawka z rana na czczo,potem zawsze małe \"czyszczenie\" i człowiek jak nowo narodzony po południu rozpuszczalna z mleczkiem i cukrem, pycha.
[30.09.2006] 03:52
Zbyszek z Czeladzi
A jaki wplyw ma kawka na nereczki? Ja naduzywam kawy notorycznie dzieki czemu (m.in. - uwarunkowania genetyczne maja tu jednak wplyw podstawowy...) co 3-4 lata laduje na intensywnej z atakiem kamicy nerkowej. Dotychczas mialem 2 porody, a kawe dale zlopie... Nospa czyni cuda. Milo poczytac, ze jednak na cos kawka robi dobrze...
[30.09.2006] 03:55
Zbyszek z Czeladzi
Spotkalem sie z teoria, ze kawa mielona zalewana wrzatkiem w szklance "po turecku" zwieksza poziom cholesterolu we krwi, w calkowitym przeciwienstwie do kawy z ekspressu, ktora to rzekomo poziom ten obniza. O kawie instant tutaj nie nalezy wspominac, bo z kawa ma to nie wiele wspolnego (poza kofeina...)...
[30.09.2006] 06:55
kasia58
kawka dobrze sporzadzona zawsze bedzie dobra - na pol litra wody 4 lyzeczki kopiaste kawy to wszystko do radelka i gotujemy 2do 3 min smacznego to jest dobra kawka
[30.09.2006] 08:14
agneska
uwielbiam kawke pomaga mi przetrwac senne dni
jhezeki jej nie wypije chodze jak jakis lunatyk
wydaje mi sie ze zrowa dawka kawy to 2 kubeczki dziennie
bo pije w kubeczku i jakos nie smakuje mi w szklance lub filizance...
pozdrwaiam wszystkich kawoszy!!!
[30.09.2006] 08:17
Ana22
JA tam lubie kawusie, piję 4-5 filiżanek dziennie. Może to i prawda, że chamuje zachorowania? Sama nie wiem......?
[30.09.2006] 08:18
Ambroży Śmietana
wszystko to ladnie i pieknie ale sa ludzie (jak ja na przyklad) ktorzy kawy pic nie moga. i nie chodzi tu o przeciwwskazania lekarza. ja po prostu nie toleruje jej zapachu. nie wiem jak dla innych ale dla mnie jest bardzo drazniacy. kiedys sie zdobylem zeby sprobowac jak to smakuje i (fuj) niewiele brakowalo a jeszcze raz bym zobaczyl to co przed chwila zjadlem. jak wiec widac nie kazdemu kawa moze pojsc na zdrowie...
[30.09.2006] 08:21
Ambroży Śmietana
P.S. a poza tym to widze same pozytywy z niepicia kawy. kiedy widze kolegow z pracy ktorzy nie moga sie obudzic bez filizanki kawy to sie ciesze ze nigdy nie moglem jej pic. po prostu nie przyzwyczajalem organizmu do dopalaczy i przez to ich nie potrzebuje. a zeby rano sie obudzic polecam zimny prysznic. tak rozbudza i poprawia krazenie ze jestem rzeski przez caly dzien. nawet po zle przespanej nocy...
[30.09.2006] 08:30
Ana22
To prawda nie każdemu kawa smakuje.
W moim przypadku to już nałóg, próbowałam sie oduczyć, ale nic z tego nie wyszło gorzej się czułam jak jej nie piłam brakowało mi w organiźmie stałej dawki kofeiny. Więcej nie będę próbować się odzwyczajać.
Przekonałam się jak się czują osoby, które chcą rzucić palenie. Koszmar....!!
[30.09.2006] 09:52
oliweira
Ambroży Śmietana (06.09.30 08:21):
P.S. a poza tym to widze same pozytywy z niepicia kawy. kiedy widze kolegow z pracy ktorzy nie moga sie obudzic bez filizanki kawy to sie ciesze ze nigdy nie moglem jej pic. po prostu nie przyzwyczajalem organizmu do dopalaczy i przez to ich nie potrzebuje. a zeby rano sie obudzic polecam zimny prysznic. tak rozbudza i poprawia krazenie ze jestem rzeski przez caly dzien. nawet po zle przespanej nocy...

hm hm...nie przekonam cię do kawy..bo jeśli zapach cię drażni...to co właśnie najbardziej mnie nęci...to nie będziesz smakoszem na pewno..co do pobudzenia....ja piję kawę bo mi smakuje..cenię jej aromat..i niesamowity smak....a nie dlatego, że ma mi oczy otworzyc rano
[30.09.2006] 09:55
mumineczek
Uwielbiam kawę! Ten wspaniały aromat Najlepsza z ekspresu lub gotowana z przyprawami mmm... Rozpuszczalna tylko w ostateczności Prawda,że niektórym kawa pomaga a niektórym szkodzi. Ja,np nie znosze alkoholu (nawet od samego zapa@@@est mi niedobrze, tak jak ktoś tu wyżej napisał o kawie),a dla niektórych lampka wina do obiadu do zdrowie i przyjemność. Pozdrawiam wszystich miłośników kawy
[30.09.2006] 10:38
skra
Właśnie piję 2gą kawę. Nie ma jak to natura, w przeciwieństwie do takiego wytworu jak np.CocaCola
[30.09.2006] 10:38
Rude Wredne
Kawa...hmmm...cudowny wynalazek. Rano mocna, żeby można było rozkleić oczy, po uczelni słaba, z mleczkiem. Bez niej jest cieżko ale można się odzwyczaić (złaszcza wtedy, gdy można wstawać koło 11:30 i nie mieć nic konkretnego do roboty w domu ani poza nim). A że czasem wsypię sobie za dużo do fliliżanki..cóż-bywa:]
Mumineczek-dziękuję za pozdrwienia
[30.09.2006] 10:52
prof.kawka
A do tego dobre ciacho!!!
[30.09.2006] 10:57
lesinka
właśnie dowiedziałam się, że mam kamienie w pęcherzyku żółciowym.... uwielbiam kawę...mmmmmm... tylko pech, że jestem kobitką (a podobno u facetów zmniejsze ryzyko zachorowania).... hi hi, ale i tak sobie popijam kawkę... mam w sobie wiele pierwistków męskich...
a wszystkim życzę miłego picia kawusi w dobrym towarzystwie..
[30.09.2006] 11:09
bojlerekk
hmmm w tamtym roku jak pracowalem w wakacje to jak pilem 3 kawy dziennie po 4 miesiacach pracy myslalem ze walne na zawal tak mnie serce... bolalo.. wiec juz sam nie wiem...
[30.09.2006] 11:14
78668
ja się zastanawiam czy życie bez kawy jest możliwe? jak dawniej ludzie żyli? dla mnie jest niezbędna jak woda (którą pozyskuje pijąc kawę )
[30.09.2006] 11:26
-alla-
A jaka kawe lubicie chodzi mi o firme???
[30.09.2006] 11:40
anioł_1981
dobra kawa nie jest zła
[30.09.2006] 11:45
laaaara
ja uwielbiam kawe i piję jej bardzo dużo. to czy dobrze ona wpływa na nasze zdrowie to nie wiem. ogólnie to nie widzę różnicy pomiędzy okresem w ktorym nie piłam kawy a teraz kiedy nadużywam. moja koleżanka która kiedyś piła dużo kawy wylądowała któregoś razu u lekarza i jej zabronił picia bo źle na nią wpływała. moim zdaniem więc kawa na kązdego wpływa inaczej na innych lepiej na innych gorzej. pozdrawiam kawoszy
[30.09.2006] 12:07
ana0000
Może i kawa jest dobra na to żey w przsyzłości nie mieć np marskości wątroby. Ale też pewnie trzeba umiarem ją pic nieprzesadzac npz ilością w ciągu jedengo dnia hehe. www.ploteczka.fora.pl
[30.09.2006] 12:53
lloolliittaa
Hej.Ja piję kawę bo gdybym nie piła,to źle bym się czuła,mam niskie ciśnienie.Nawet teraz jak jestem w ciąży pije i lekarz mi nie zabrania przy moim ciśnieniu,wskazane jest pic słaba kawke nie mocną.
[30.09.2006] 13:07
Mysza3
-alla- (06.09.30 11:26):
A jaka kawe lubicie chodzi mi o firme???

Jak sypana to Dawidoff czerwony (droga,ale warto) ewentualnie Thibo granatowa, rozpuszczalna Nescafe Gold(zwykła mi nie bardzo smakuje),ale wolę Maxwell House. Bardzo dobre są też aromaty do kawy Thibo o różnych zapachach,ale żadko je sotykam w sklepach.O dziwo Jacobs zielony był pyszny jak dostałam kiedyś z Niemiec,ten co u nas sprzedają jest ochydny.
[30.09.2006] 13:15
HERONA
ja nie lubie kawy - wiem jedno ma jakies tam moze minimalne zalety ale rowniez duze szkodzi "Wiedzieć, że wiemy, co wiemy, i że nie wiemy tego czego nie wiemy - oto prawdziwa wiedza."

1 2
 » Odpowiedz na ten temat