o2.pl forum.o2.pl
poczta.o2.pl
E-mail 20GB
Pudelek.pl - plotki, zdjęcia, sensacje
Pudelek
Wrzuta.pl - video, muzyka, mp3
Wideo+mp3
  Strona główna» forum Poznam dziewczynę
 » Odpowiedz na ten temat

jak spiepszyc przed wku???

1 2 3   » 249 Strony tematu:
[15.08.2006] 07:36
antyywojskowy
ostatnio dostalem list zwoja lecz nie odebralem podejrzewam ze to bilet co teraz mnie ratuje przed tym kurestwem????
[15.08.2006] 09:47
heheheeee
studia, studium, szkoła jakakolwiek jeszcze masz czas żeby gdzieś sie zapisać i nie odbieraj listów albo szybko za granice
[15.08.2006] 10:27
wku
jak już masz bilet to nic nie zrobisz
[15.08.2006] 10:32
heheheeee
wku (06.08.15 10:27):
jak już masz bilet to nic nie zrobisz

jak ma bilet w ręku to nic nie zrobi ale dopóki go nie odbierze to jeszcze może się wymigać
[15.08.2006] 10:35
napisz do travisa
on tu może wszystko
[19.02.2019] 20:30
[15.08.2006] 11:05
scalpp
mozesz zawsze zlozyc podanie o sluzbe zastepcza!!!!!!!!!!!
musisz podac konkretny powod najlepszy to to ze wiezysz w pacyfizm i jestes pacyfista, nie sprawdzaja sie raczej podody religijne no chyba ze jestes wyznawca Hare krishna(chrzescijanstwo zawsze wspieralo walke o pokoj nawet z karabinem takze lepiej nawet o tym nie wspominac)
musisz napisac pizmo do wku w tej sprawie o przeniesienie do sluzby zastepczej i w skrocie opisac swoj powod.
wojskaowy musi przyjac to pisma, jak bedzie burzyl to odrazu kieruj sie do najwyzszej osoby w danym wku, w polskim prawie jest zapis ze mozesz sie odwolac co do sluzby i nie ma nikt prawa tego zabronic!aha jak bedziesz zanosil pismo to zrob 2 kopie i popros aby osoba przyjmujaca zlozyla na nim podpis lub pieczatke, bo zdazaja sie dowcipnisie i twardziele ktore za wszelka cene beda chcialy cie zmusic do wojska i czasem wyzucaja lub odkladaja byle gdzie te pisma , a tak bedziesz mila potwierdzenie!!!
po zlozeniu pisma po dwoch tygodniach otrzymasz potwierdzenie listowne ze wojsko rozpatrza twoj wniosek i wystawi ci date na rozmowe w ktorej bedziesz musial potwierdzic twoj wniosek ustnie.
Na rozmowie bedzie przepytywac cie gropka specjalistow , beda to robic tak zeby wyszukac czy nie sciemniasz. Bedzie tam wojskowy(musisz uwazac na jego pytania bedzie wiercil dlugo aby zlapac cie na bledzie- najlepszym argumenten do niego jest to ze wszelkiego rodzaju konflikty najlepiej rozwiazywac poprzes rozmowe nawet do skutku- moze ci skoczyc po takiej odpowiedzi). jakis historyk, religioznawca, psycholog i chyba jakas osoba nie majaca z niczym nic wspolnego- jak juz mowilem na religie sie nie powoluj bo religio znawcy nie zagniesz, historyk moze pytac o roznego rodzaju konflikty te obecne- mozna mo powiedziec ze nie mozesz ogladac tv i niewiesz co sie dzieje bo przytlaczaja cie obecne wojny ktore polegaja tylko na unicestwieniu a nie dazo do pokoju...no zreszta jak czaisz oco chodzi to jakos pojdzie...
musisz sie przygotowac...
- jesli nalezysz do jakiegos klubu sportowego typu boks,karate itp-to lepij otym nie wspominaj - bo to sztuki walki takze oparte na przemocy a ty przeciez jestes przeciwko niej
-jesli stoisz na bramce w dyskotece lub tym podobne sprawy to tez omijaj ten temat
- jesli chodzisz na silownie to staraj sie udowodnic ze robisz to dala swojego zdrowia nie na pokaz i nie do zbicia slabszych
GENERALNIE WSZYSTKIE SPRAWY Z PRZEMOCA MOGA CIE ZWIESC W TAKIE BAGNO JAKIM JEST OBOWIAZKOWA SLUZBA WOJSKOWA

Aha , jesli przyjma twoj wniosek to twoje papiery z wojsak zostaja przeniesione do urzedu pracy i tam bedziesz na pulecce sluzba zastepcza ktora polega na odpracowaniu wojska w przedsiebiorstwie w ktorym panstwo czerpie 50 % zysku, za najnizsza zdaje sie niewiem to 300zl miesiecznie nie czaje...ale zreszta jak ogolnie wiadomo pracy w polsce nie ma no a w szczegolnosci w panstwowkach wiec mozesz zostac ominiety!!!
ja jestem na sluzbie zastepczej juz dwa lata nie doszlo do mnie zadne pismo w sprawie odpracowanie i oby nie doszlo
zycze powodzenia!!!! "Nothing will benefit human health and increase chances for survival of life on Earth as much as the evolution to a vegan diet. ~Albert Einstein"
[15.08.2006] 11:23
heheheeee
a niby dlaczego mam odbywać służbe zastępczą dla państwa które nie robi nic dla swoich obywateli

Jakakolwiek służba przymusowa to ingerencja w wolność, trzeba się wymigać tak żeby wogóle jej nie odbyć

Tak jak powiedziałem, nauka jest dobrym sposobem ucieczki od wojska, sposób w pełni legalny bez ściemy
[15.08.2006] 11:34
studentka AR
Idz na studia ....
[15.08.2006] 11:37
travis
idź w góry!unikniesz woja a partyzantka też ma swoje zalety!
[15.08.2006] 11:41
travis
zostań mnichem górskim i medytacją pokonaj wojsko
[15.08.2006] 11:54
taka tam ...Ania
studia lepsze... albo jakaś szkoła policealna
[15.08.2006] 11:56
grilerr
albo szkoła fryzjerów
[17.08.2006] 10:08
scalpp
PDF (06.08.15 13:08):
JESTESCIE ZALOSNYMI IMITACJAMI FACETOW... ZAMIAST NAUCZYC SIE ZYCIA... MIEC JEDYNA OKAZJE POBAWIC SIE W WOJNE FAJNYM SPRZETEM I POZNAC NAPRAWDE SWOJE MOZLIWOSCI I LIMITY, TO ZACHOWUJECIE SIE JAK
P I Z D Y, KTORE BOJA SIE JEDNEGO WYSTRZALU. JA UKONCZYLEM ZSW I WSPOMINAM SUPER I KAZDEMU ODRADZAM UCIEKANIE, BO TO TAK JAKBY UCIAC SOBIE JAJA. A NA STUDIA MOZNA ISC PO WOJSKU. JESTEM TEGO NAJLEPSZYM PRZYKLADEM ZALOSNE C I P K I

W myśl ogólnie przyjętych zasad, każdy pełnoletni chłopak musi odbyć służbę w wojsku, by tam zrobiono z niego "prawdziwego mężczyznę". A jakim to wspaniałym zabiegom podawani są poborowi by osiągnąć ten cel. Tresowani niczym zwierzęta w cyrku. Poniżani na każdym kroku i zmuszani do wykonywania uwłaczających Ich godności rozkazów. Napuszczani na siebie nawzajem - "starzy" gnębią "młodych" - o to sposób na utrzymanie porządku w armii. Zjawiska tzw. "fali" nie wyeliminują pokazowe procesy, bo jak twierdzą i oprawcy i ich ofiary "fala w wojsku była, jest i będzie". Skoszarowani w brudzie i smrodzie (jak podaje raport NIK-u), z dala od domu i bliskich. Ciągły stres i wojskowy rygor prowadzą poborowych do licznych przypadków dezercji i samobójstw! "Ale przecież Wojsko wychowuje!"
Efekt wychowawczy jest dobrze widoczny... gdy pijani rezerwiści opuszczają koszary. "Urobieni" przez armię młodzi ludzie często nie potrafią już "podskoczyć" ani szefowi w pracy, ani politykom na stołkach - i tylko ślepo i posłusznie wykonują swoje obywatelskie "obowiązki". Właśnie władzy tak naprawdę najbardziej potrzebna jest armia. Jest ostatnią deską ratunku i gwarantem sprawowania rządów dla politycznych bankrutów, gdy udręczone społeczeństwo wystąpi przeciwko nim. Wtedy władza nie waha się użyć armii przeciwko własnym obywatelom (np.1956, 1970, 1981). Dlatego właśnie pomimo że żołnierze nie strajkują, pieniądze dla wojska zawsze się znajdą, podczas gdy brakuje ich np. na oświatę i służbę zdrowia. Koszta związane ze wstąpieniem do NATO (o których mówi się mało albo wcale) jeszcze bardziej uszczuplą nasze portfele. Podczas gdy NATO wcale nie gwarantuje nam bezpieczeństwa, bo jeśli nie będzie się to opłacało to nikt nie będzie "umierał za Gdańsk". Patrząc na przykłady konfliktów w Wietnamie, Afganistanie czy dzielnie walczący naród Czeczeński, widzimy że jeśli ludzie chcą i mają o co walczyć potrafią odpierać atak nawet największych potęg militarnych. Dlatego alternatywę dla przymusowej armii widzimy w dobrowolnych oddziałach zorganizowanych oddolnie przez samych obywateli. Armia taka była by zależna od decyzji lokalnych społeczności "na dole", a nie elit politycznych "na górze". Pierwszym jednak krokiem jest: Przeciwstawienie się armii, która deprawuje i poniża człowieka zmuszając go do wyrzeczenia się sumienia i godności. Uczącej przemocy i zabijania! Dlatego teraz wspólnie krzyczymy

idz do wojska poznasz wielkosc swoich jaj!!
"Nothing will benefit human health and increase chances for survival of life on Earth as much as the evolution to a vegan diet. ~Albert Einstein"
[17.08.2006] 10:12
miso
bylem we woju nie jest zle jak ktos nieche isc to jest straszna stara ciotka obcinka jest fajna 50 paskow na dupe a potem 40 pommpek musisz wypic siki wszystkich zolnierzy a pozatym cie koca
a pozatym codzien szmata i froterujesz korytaz a potem maski wloz
trepa gowno obchodzi ze jest 30 stopni w cieniu czlowiek poci sie czuje jak swina a w koncu ucieka a jak ma za duzo w dupie to ucieka od wojska wojsko jest fajen pozdro dla jw1965
[17.08.2006] 12:28
miso
najlepeiej podłożyć ogień pod WKU
[17.08.2006] 17:14
co wy pierdo.licie
widac ze Boletus_Satanas i scalpp nigdy w wojsku nie byliscie ani nawet nie otarliscie sie o nie. tak @@@anych wywodow dawno nie slyszalem.sam bylem w wojsku,w piatek wrocilem i wcale nie jest tak zle.kadra w przewazajacej wiekszosci traktowala nas bardzo wporzadku,z sierzantami i chorazymi mozna bylo pogadac jak z kumplem,ale kiedy trzebabylo cos zrobic to potrafili dac w kosc.ale bez zadnej zlosliwosci z ich strony.
wasze stereotypy o wojsku wywodza sie chyba z glebokiej komuny jeszcze,wileu kumpli bylo w wojsku i zaden nie narzekal.
u mnie w jednostce bylo kilku gosci,prawdziwe cipki ale nawet oni dali rade,wiec jesli ktorys z was by sie zalamal,to naprawde musicie byc niezle kaleki
[17.08.2006] 18:55
scalpp
co wy pierdo.licie (06.08.17 17:14):
widac ze Boletus_Satanas i scalpp nigdy w wojsku nie byliscie ani nawet nie otarliscie sie o nie. tak @@@anych wywodow dawno nie slyszalem.sam bylem w wojsku,w piatek wrocilem i wcale nie jest tak zle.kadra w przewazajacej wiekszosci traktowala nas bardzo wporzadku,z sierzantami i chorazymi mozna bylo pogadac jak z kumplem,ale kiedy trzebabylo cos zrobic to potrafili dac w kosc.ale bez zadnej zlosliwosci z ich strony.
wasze stereotypy o wojsku wywodza sie chyba z glebokiej komuny jeszcze,wileu kumpli bylo w wojsku i zaden nie narzekal.
u mnie w jednostce bylo kilku gosci,prawdziwe cipki ale nawet oni dali rade,wiec jesli ktorys z was by sie zalamal,to naprawde musicie byc niezle kaleki

-stary popierwsze zauwaz jaki jest temat forum...
-po drugie forum nie polega na wzajemnym obrazaniu tylko na wypowiadaniu swojej opini
-po trzecie ja zglosilem do wojska papiery ze jestem pacyfista choc nim naprawde nie jestem ani troche i nikt mi nie nasral w papierach to jakas totalna bzdura...nikt nie mam prawa tego zrobic bo to kierunek twojego myslenia a nie choroba psychiczna, jestem tego przykladem , mam dobra prace i nie trace czasu na odbywanie sluzby tylko rozwijam sie w pracy "Nothing will benefit human health and increase chances for survival of life on Earth as much as the evolution to a vegan diet. ~Albert Einstein"
[17.08.2006] 19:50
UneFemme
Wiesz podobno niektórzy sobie ucinają kciuk i wskazujący palec prawej ręki.. Wtedy nie można salutować i strzelać i do woja takich nie biorą ...Wszystko ma swój koniec, ale każdy koniec ma gdzieś swój początek...
[17.08.2006] 22:55
no to stary
scalpp (06.08.17 10:08):
JESTESCIE ZALOSNYMI IMITACJAMI FACETOW... ZAMIAST NAUCZYC SIE ZYCIA... MIEC JEDYNA OKAZJE POBAWIC SIE W WOJNE FAJNYM SPRZETEM I POZNAC NAPRAWDE SWOJE MOZLIWOSCI I LIMITY, TO ZACHOWUJECIE SIE JAK
P I Z D Y, KTORE BOJA SIE JEDNEGO WYSTRZALU. JA UKONCZYLEM ZSW I WSPOMINAM SUPER I KAZDEMU ODRADZAM UCIEKANIE, BO TO TAK JAKBY UCIAC SOBIE JAJA. A NA STUDIA MOZNA ISC PO WOJSKU. JESTEM TEGO NAJLEPSZYM PRZYKLADEM ZALOSNE C I P K I

W myśl ogólnie przyjętych zasad, każdy pełnoletni chłopak musi odbyć służbę w wojsku, by tam zrobiono z niego \"prawdziwego mężczyznę\". A jakim to wspaniałym zabiegom podawani są poborowi by osiągnąć ten cel. Tresowani niczym zwierzęta w cyrku. Poniżani na każdym kroku i zmuszani do wykonywania uwłaczających Ich godności rozkazów. Napuszczani na siebie nawzajem - \"starzy\" gnębią \"młodych\" - o to sposób na utrzymanie porządku w armii. Zjawiska tzw. \"fali\" nie wyeliminują pokazowe procesy, bo jak twierdzą i oprawcy i ich ofiary \"fala w wojsku była, jest i będzie\". Skoszarowani w brudzie i smrodzie (jak podaje raport NIK-u), z dala od domu i bliskich. Ciągły stres i wojskowy rygor prowadzą poborowych do licznych przypadków dezercji i samobójstw! \"Ale przecież Wojsko wychowuje!\"
Efekt wychowawczy jest dobrze widoczny... gdy pijani rezerwiści opuszczają koszary. \"Urobieni\" przez armię młodzi ludzie często nie potrafią już \"podskoczyć\" ani szefowi w pracy, ani politykom na stołkach - i tylko ślepo i posłusznie wykonują swoje obywatelskie \"obowiązki\". Właśnie władzy tak naprawdę najbardziej potrzebna jest armia. Jest ostatnią deską ratunku i gwarantem sprawowania rządów dla politycznych bankrutów, gdy udręczone społeczeństwo wystąpi przeciwko nim. Wtedy władza nie waha się użyć armii przeciwko własnym obywatelom (np.1956, 1970, 1981). Dlatego właśnie pomimo że żołnierze nie strajkują, pieniądze dla wojska zawsze się znajdą, podczas gdy brakuje ich np. na oświatę i służbę zdrowia. Koszta związane ze wstąpieniem do NATO (o których mówi się mało albo wcale) jeszcze bardziej uszczuplą nasze portfele. Podczas gdy NATO wcale nie gwarantuje nam bezpieczeństwa, bo jeśli nie będzie się to opłacało to nikt nie będzie \"umierał za Gdańsk\". Patrząc na przykłady konfliktów w Wietnamie, Afganistanie czy dzielnie walczący naród Czeczeński, widzimy że jeśli ludzie chcą i mają o co walczyć potrafią odpierać atak nawet największych potęg militarnych. Dlatego alternatywę dla przymusowej armii widzimy w dobrowolnych oddziałach zorganizowanych oddolnie przez samych obywateli. Armia taka była by zależna od decyzji lokalnych społeczności \"na dole\", a nie elit politycznych \"na górze\". Pierwszym jednak krokiem jest: Przeciwstawienie się armii, która deprawuje i poniża człowieka zmuszając go do wyrzeczenia się sumienia i godności. Uczącej przemocy i zabijania! Dlatego teraz wspólnie krzyczymy

jesli tylko wypowiadasz swoje zdanie to nie w taki sposob bo w dupie byles i gowno widziales.
i nie placz potem jak jakis @@@ek ze ktos w ostry sposob nie zgodzil sie z twoja obrazliwa wypowiedzia
[18.08.2006] 06:14
yurekkk
wojsko to strata czasu i tyle potrzebne to jest jak wrzod na dupie najgorze 9 mieisiecy z zycia wziete!!!!!11
[18.08.2006] 10:13
scalpp
PDF (06.08.18 09:26):
Jak was czytam skarpetki mi sie smieja ... Stereotypy o niszczeniu ludzi. Naogladali sie \"samowolki\" i trzesa gaciami. A w wojsku uczysz sie odpowiedzialnosci, karnosci, dbalosci o sprzet, precyzji dzialania, opanowania siebie i swojej psychiki, bo lezec jajami w blocie tez trzeba umiec. Wojsko, a szczegolnie sluzba, zawsze byla spolecznym wyroznieniem. Tylko wy C I P K I i stereotypiarze wypaczacie ten wizerunek. Zostac oficerem to awans spoleczny i pelna stabilizacja w zyciu. Czego wy chcecie... Widocznie Mobbing szefa w pracy gdzie za@@@ a c i e po 12h w biurze czy w fabryce bardziej wam odpowiada, by potem moc sie walnac na kanapie przed telewizorem. Takie zycie z dnia na dzien, bo wygodniej. Zadnej wyzszej ideii. I macie racje zostancie smierduchy cywilami. Ja jak wrocilem po ZSW nie moglem znalezc wspolnego jezyka z rowiesnikami. Bo to zwyczajni zjadacze chleba byli, z waskim horyzontem swiadomosci, nieswiadomi swoich mozliwosci i umiejetnosci, czyli tego co zyskali by przez te 9 ( a ja bylem 12 m-cy). A potem wstyd sie dziewczynie przyznac... Wiesz ja karabim to trzymalem tylko na strzelnicy i to lufa do siebie... Buhahahaha zalosniacy usprawiedliwiajacy swoje wygodne poglady. Zal czytac takie bzdury.

wiesz a mi sie wydaje ze to wlasnie chodzi o stereotyp chlopca ktory staje sie mezczyzna dopiero w wojsku jest ogolnie przyjety i starszy od uciekania od wojska....
no i sam jestes przykladem co wojsko zrobilo z toba ,sam sobie zaprzeczasz, piszesz ze nie mogles dogadac sie z rowiesnikami!!!to nie normalne -bo tutaj jest zycie ulica, dom , rodzina a nie koszary...to znaczy ze czul bys sie tylko dobrze na wojnie z karabinem?
a jezeli uwazasz wwojsko za wyzsza idee???nie rozumiem tego calkowicie jesli mozesz to wytlumacz mi to..na prawde nie wiem i czekam na odp.

tzn. ze twoje horyzonty sie powiekszyly po odbyciu sluzby wojskowej...a przypadkiem nie jest szkola od tego...a wogole to samemu mozesz sie rozwijac- czytaj ksiazki,sluchaj muzyki, rozmawiaj z ludzmi-w wojsku domyslam sie ze te horyzonty zostaly ci wpojone nie doszedles do nich sam...chociaz jakie to horyzonty..stary straszne mi sie to wydaje...
nie czaje ...mam kuzyna w wojsku i nie moge go sluchac totalny ignorant niestety juz ma papke w glowie.....bo tematy oprocz skladania karabinu..super sprzetu wojskowego- to sa jego horyzonty...

zreszta to twoja sprawa , twoj wybor mnie i tak nie przekonasz ja sam doszedlem do takiego zdania poprzez rozmowe, ksiazki...sam !!!nikt mnie do niczego nie przekonywal!!!
nara "Nothing will benefit human health and increase chances for survival of life on Earth as much as the evolution to a vegan diet. ~Albert Einstein"
[18.08.2006] 10:15
buhahahaha
PDF (06.08.18 09:26):
Jak was czytam skarpetki mi sie smieja ... Stereotypy o niszczeniu ludzi. Naogladali sie \"samowolki\" i trzesa gaciami. A w wojsku uczysz sie odpowiedzialnosci, karnosci, dbalosci o sprzet, precyzji dzialania, opanowania siebie i swojej psychiki, bo lezec jajami w blocie tez trzeba umiec. Wojsko, a szczegolnie sluzba, zawsze byla spolecznym wyroznieniem. Tylko wy C I P K I i stereotypiarze wypaczacie ten wizerunek. Zostac oficerem to awans spoleczny i pelna stabilizacja w zyciu. Czego wy chcecie... Widocznie Mobbing szefa w pracy gdzie za@@@ a c i e po 12h w biurze czy w fabryce bardziej wam odpowiada, by potem moc sie walnac na kanapie przed telewizorem. Takie zycie z dnia na dzien, bo wygodniej. Zadnej wyzszej ideii. I macie racje zostancie smierduchy cywilami. Ja jak wrocilem po ZSW nie moglem znalezc wspolnego jezyka z rowiesnikami. Bo to zwyczajni zjadacze chleba byli, z waskim horyzontem swiadomosci, nieswiadomi swoich mozliwosci i umiejetnosci, czyli tego co zyskali by przez te 9 ( a ja bylem 12 m-cy). A potem wstyd sie dziewczynie przyznac... Wiesz ja karabim to trzymalem tylko na strzelnicy i to lufa do siebie... Buhahahaha zalosniacy usprawiedliwiajacy swoje wygodne poglady. Zal czytac takie bzdury.

Masz racje - awans społeczny, który można uzyskać po szkole podstawowej
[18.08.2006] 10:15
scalpp
no to stary (06.08.17 22:55):
scalpp (06.08.17 10:08):

W myśl ogólnie przyjętych zasad, każdy pełnoletni chłopak musi odbyć służbę w wojsku, by tam zrobiono z niego \\\"prawdziwego mężczyznę\\\". A jakim to wspaniałym zabiegom podawani są poborowi by osiągnąć ten cel. Tresowani niczym zwierzęta w cyrku. Poniżani na każdym kroku i zmuszani do wykonywania uwłaczających Ich godności rozkazów. Napuszczani na siebie nawzajem - \\\"starzy\\\" gnębią \\\"młodych\\\" - o to sposób na utrzymanie porządku w armii. Zjawiska tzw. \\\"fali\\\" nie wyeliminują pokazowe procesy, bo jak twierdzą i oprawcy i ich ofiary \\\"fala w wojsku była, jest i będzie\\\". Skoszarowani w brudzie i smrodzie (jak podaje raport NIK-u), z dala od domu i bliskich. Ciągły stres i wojskowy rygor prowadzą poborowych do licznych przypadków dezercji i samobójstw! \\\"Ale przecież Wojsko wychowuje!\\\"
Efekt wychowawczy jest dobrze widoczny... gdy pijani rezerwiści opuszczają koszary. \\\"Urobieni\\\" przez armię młodzi ludzie często nie potrafią już \\\"podskoczyć\\\" ani szefowi w pracy, ani politykom na stołkach - i tylko ślepo i posłusznie wykonują swoje obywatelskie \\\"obowiązki\\\". Właśnie władzy tak naprawdę najbardziej potrzebna jest armia. Jest ostatnią deską ratunku i gwarantem sprawowania rządów dla politycznych bankrutów, gdy udręczone społeczeństwo wystąpi przeciwko nim. Wtedy władza nie waha się użyć armii przeciwko własnym obywatelom (np.1956, 1970, 1981). Dlatego właśnie pomimo że żołnierze nie strajkują, pieniądze dla wojska zawsze się znajdą, podczas gdy brakuje ich np. na oświatę i służbę zdrowia. Koszta związane ze wstąpieniem do NATO (o których mówi się mało albo wcale) jeszcze bardziej uszczuplą nasze portfele. Podczas gdy NATO wcale nie gwarantuje nam bezpieczeństwa, bo jeśli nie będzie się to opłacało to nikt nie będzie \\\"umierał za Gdańsk\\\". Patrząc na przykłady konfliktów w Wietnamie, Afganistanie czy dzielnie walczący naród Czeczeński, widzimy że jeśli ludzie chcą i mają o co walczyć potrafią odpierać atak nawet największych potęg militarnych. Dlatego alternatywę dla przymusowej armii widzimy w dobrowolnych oddziałach zorganizowanych oddolnie przez samych obywateli. Armia taka była by zależna od decyzji lokalnych społeczności \\\"na dole\\\", a nie elit politycznych \\\"na górze\\\". Pierwszym jednak krokiem jest: Przeciwstawienie się armii, która deprawuje i poniża człowieka zmuszając go do wyrzeczenia się sumienia i godności. Uczącej przemocy i zabijania! Dlatego teraz wspólnie krzyczymy

jesli tylko wypowiadasz swoje zdanie to nie w taki sposob bo w dupie byles i gowno widziales.
i nie placz potem jak jakis @@@ek ze ktos w ostry sposob nie zgodzil sie z twoja obrazliwa wypowiedzia

obrazliwa wypowiedzia to sa fakty....
kto to @@@ek wytlumacz mi...
stary to jest forum....przeczytaj sobie zasady!!!
nie obrazilem cie ani jednym slowem...
zastanow sie "Nothing will benefit human health and increase chances for survival of life on Earth as much as the evolution to a vegan diet. ~Albert Einstein"
[18.08.2006] 10:21
mysle ze tyle wystarczy
"Tresowani niczym zwierzęta w cyrku"
[18.08.2006] 19:00
PDF
Kontynuuajac temat. Scalpp'a. Kochaniutki. Nie moglem sie dogadac z rowiesnikami na plaszczyznach zycia swiadczacych o tym, ze moi rowiesnicy nie znali zjawisk ciezkiego niekiedy wysilku, duzej odpowiedzialnosci i zaradnosci jakiej czlowiek sie uczy (a nie przyswaja na szkoleniach). A i oczywiscie, ze chlopiec sie staje po wojsku mezczyzna. Zal patrzec na biznesmenkow biegajacych z karabinkami paintballowymi udajac ze sie zabijaja. To jest moim zdaniem zenada. Nie problem uniknac wojska i cale zycie slaniac sie przed trudnosciami zycia. Ludzie, ktorzy poznaja swoje mozliwosci bedac szkolonymi by przetrwac w trudnych warunkach sa o wiele lepiej przystosowania do znoszenia trudow zycia, a studenciki w moim wieku nadal zyli na rachunek rodzicow i tekst typu "nie mam co jesc bo wydalem na piwo, a mama nie przyslala kasy" zwalal mnie z nog. Prosty przyklad w wojsku byloby to nie do pomyslenia. Nie masz, nie jesz, glodujesz... raz tak zrobisz, na drugi raz sie nauczysz. Proste i tanie, a jakie skuteczne. I nie zaluje. Wyszedlem naprawde bogatszy o doswiadczenie. Rozpoczalem studia i przez caly okres studiowalem dziennie. Malo tego... wyprzedzalem o cala dlugosc w kwestii doswiadczenia i podejscia do sprawy moich "konkurentow" kandydatow na stanowiska pracownicze. Coz zycie. Cywile stworzyli "Wyscig Szczurow", a paradoksalnie wojsko przygotowuje do tego by w tym wyscigu sie utrzymac. Swoja droga takie zjawisko w wojsku nie istnieje, to poprostu kuznia charakterow. I dobrze im wiecej takich leserow jak wy, tym lepiej dla nas. Ktos w koncu musi wami zarzadzac nawet w cywilu. Moim zdaniem rzadzi wami komformizm i lenistwo. I sie zwyczajnie usprawiedliwacie. Moim zdaniem i go na swoj trepiarski sposob nie zmienie. Pozdrawiam i mam nadzieje, ze traficie kiedys w moje lapki.
[18.08.2006] 19:11
Iza1980
Oj i tu sie z PDFem zgodze w 100%. Faceci z jalowym podejsciem do zycia i bez charakteru to maminsynki w bronia paintballowa. Moj chlopak tez byl w woju i wspomina super, a i ja dostrzeglam, ze niesamowicie sie zmienil. Zrobil sie meski stanowczy i odpowiedzialny. Zgadzam sie. Armia to kuznia charakterow.
PDFie pozdrawiam Nie daj sie tym lojtkom.
[18.08.2006] 19:17
ADA_X
Scalpp to najzwyczajniej Cienias. W zyciu z takim czlowiekiem nie zamienilabym slowa. Poszerzanie horyzontow poprzez ksiazki i sluchanie muzyki... Jezu co za mieczak. A polez raz w zyciu jajami w blocie bys wiedzial po co sie zyje. Scalpp to typowy reprezentant spoleczenstwa o jakim pisze PDF.
PDF ja rowniez Pozdrawiam Masz moze gg ??? Swietne podejscie

Pozdr
[18.08.2006] 19:21
Tora Tora
PDF ma racje !!!!!! Scalpp ty zyciowy leserze pamietaj ze tlumacza sie winni. Ty sie tlumaczysz, a PDF prezentuje poglad i tu przegrywasz moj drogi. Pozdrawiam Forumowiczow
[18.08.2006] 19:24
scalpp
ADA_X (06.08.18 19:17):
Scalpp to najzwyczajniej Cienias. W zyciu z takim czlowiekiem nie zamienilabym slowa. Poszerzanie horyzontow poprzez ksiazki i sluchanie muzyki... Jezu co za mieczak. A polez raz w zyciu jajami w blocie bys wiedzial po co sie zyje. Scalpp to typowy reprezentant spoleczenstwa o jakim pisze PDF.
PDF ja rowniez Pozdrawiam Masz moze gg ??? Swietne podejscie

Pozdr

..nie znasz mnie wiec nie wypowiadaj sie na moj temat...
po pierwsze do wszytkiego dochodze sam..i nie sadze zebym po sluzbie byl lepszym czlowiekiem...pochodze z biednej rodziny a ustawilem sie na tyle ze nie brak mi niczego..w wojsku stracil bym czas na pompki, karabin, czolg i komendy..ktore teraz w zyciu sa zbedne...
zreszta tematem bylo jak uciec z wojska a nie jak sie do niego przekonac!!! "Nothing will benefit human health and increase chances for survival of life on Earth as much as the evolution to a vegan diet. ~Albert Einstein"
[18.08.2006] 19:30
scalpp
Tora Tora (06.08.18 19:21):
PDF ma racje !!!!!! Scalpp ty zyciowy leserze pamietaj ze tlumacza sie winni. Ty sie tlumaczysz, a PDF prezentuje poglad i tu przegrywasz moj drogi. Pozdrawiam Forumowiczow

przeczytaj sobie cale forum a pozniej zajrzyj do encyklopedi co oznacza slowo poglady!!!!! "Nothing will benefit human health and increase chances for survival of life on Earth as much as the evolution to a vegan diet. ~Albert Einstein"
[18.08.2006] 19:32
scalpp
PDF (06.08.18 19:00):
Kontynuuajac temat. Scalpp\'a. Kochaniutki. Nie moglem sie dogadac z rowiesnikami na plaszczyznach zycia swiadczacych o tym, ze moi rowiesnicy nie znali zjawisk ciezkiego niekiedy wysilku, duzej odpowiedzialnosci i zaradnosci jakiej czlowiek sie uczy (a nie przyswaja na szkoleniach). A i oczywiscie, ze chlopiec sie staje po wojsku mezczyzna. Zal patrzec na biznesmenkow biegajacych z karabinkami paintballowymi udajac ze sie zabijaja. To jest moim zdaniem zenada. Nie problem uniknac wojska i cale zycie slaniac sie przed trudnosciami zycia. Ludzie, ktorzy poznaja swoje mozliwosci bedac szkolonymi by przetrwac w trudnych warunkach sa o wiele lepiej przystosowania do znoszenia trudow zycia, a studenciki w moim wieku nadal zyli na rachunek rodzicow i tekst typu \"nie mam co jesc bo wydalem na piwo, a mama nie przyslala kasy\" zwalal mnie z nog. Prosty przyklad w wojsku byloby to nie do pomyslenia. Nie masz, nie jesz, glodujesz... raz tak zrobisz, na drugi raz sie nauczysz. Proste i tanie, a jakie skuteczne. I nie zaluje. Wyszedlem naprawde bogatszy o doswiadczenie. Rozpoczalem studia i przez caly okres studiowalem dziennie. Malo tego... wyprzedzalem o cala dlugosc w kwestii doswiadczenia i podejscia do sprawy moich \"konkurentow\" kandydatow na stanowiska pracownicze. Coz zycie. Cywile stworzyli \"Wyscig Szczurow\", a paradoksalnie wojsko przygotowuje do tego by w tym wyscigu sie utrzymac. Swoja droga takie zjawisko w wojsku nie istnieje, to poprostu kuznia charakterow. I dobrze im wiecej takich leserow jak wy, tym lepiej dla nas. Ktos w koncu musi wami zarzadzac nawet w cywilu. Moim zdaniem rzadzi wami komformizm i lenistwo. I sie zwyczajnie usprawiedliwacie. Moim zdaniem i go na swoj trepiarski sposob nie zmienie. Pozdrawiam i mam nadzieje, ze traficie kiedys w moje lapki.

a mis ei wydaje ze jezeli idziesz tak ostro...
to zrobili ci pralnie mozgo w wojsku...polecam film elephant...zobacz co dzieci robia z pistoletami!!! "Nothing will benefit human health and increase chances for survival of life on Earth as much as the evolution to a vegan diet. ~Albert Einstein"

1 2 3   » 249 Strony tematu:
 » Odpowiedz na ten temat