o2.pl forum.o2.pl
poczta.o2.pl
E-mail 20GB
Pudelek.pl - plotki, zdjęcia, sensacje
Pudelek
Wrzuta.pl - video, muzyka, mp3
Wideo+mp3
  Strona główna» forum Gospodarka i giełda
 » Odpowiedz na ten temat

Praca w Irlandii

[18.07.2006] 10:25
marios155
Mam zamiar wyjechać z kolegą do irlandii pod koniec sierpnia wtedy może już nie będzie tylu polaków i łatwiej o prace bedzie czy moglibyście pomóc w znalezieniu pracy i mieszkania?Chociaż prace to być mozę uda mi sie zdobyc w inwentaryzacjii co o tym myłicie
[13.10.2006] 15:15
krzysiek74
Dość fajną stronką na temat pracy w Irlandii i w ogóle na temat mieszkania i zagospodarowania się po przyjeździe jest: http://irlandia.zachlebem.info

Może ci pomoże. Pozdrawiam
[20.07.2008] 18:00
werterson
Musisz zebrac duuuuuuuuuzo informacji co do zamieszkania i tej pracy. Najgorzej to jechac w ciemno lub niedoinformowanym!
Pomyśl tez o jakimś koncie na zarobki. Może byc jakiś bank irlandzki, np. AIB, albo łatwiej - polski.
Fajna oferte ma WBK dla emigrantów. I podpisał umowę z tym AIB, wiec są korzyści.
[20.07.2008] 23:49
TyWo
AIB, to nie jakiś tam bank irlandzki, tylko najłagodniej rzecz ujmując, jeden z największych, a przy okazji inwestor w WBK, więc wcale się nie dziwę, że powstała w końcu taka oferta dla emigrantów. Dziwi mnie bardziej to, że do tej pory takiej oferty nie było, a przecież w Unii jesteśmy już kilka lat...
[21.07.2008] 23:44
Ankolia
Tak, lepiej sobie tutaj poczytaj http://www.zagranica.bzwbk.pl/ , żebyś sobie potem nie pluł w brodę, gdy będziesz musiał płacić 10 % od przekazu do Polski...
[13.12.2018] 07:31
[22.07.2008] 17:33
miloszeks
W wbk przelew jest za 2,5 funta jak doczytałem. To najmniej na naszym rynku. A i nowoczesne fajne konto internetowe. Bez irlandzkich pośredników z dziwnym akcentem
[24.07.2008] 00:31
127
miloszeks (08.07.22 17:33):
W wbk przelew jest za 2,5 funta jak doczytałem. To najmniej na naszym rynku. A i nowoczesne fajne konto internetowe. Bez irlandzkich pośredników z dziwnym akcentem

No tak, opłata za przelew jest, można powiedzieć, że symboliczna, biorąc pod uwagę innych pośredników. A co z kursem wymiany, bo znalazłem w sieci paru pośredników, którzy oferują lepsze kursy?
[25.07.2008] 16:22
jakitaki
no, na ten temat musisz sam pomysleć, co ci sie oplaca i kalkuluje. Np. widzialem u konkurencji 10gbp za przelew. Ale za to niby po najlepszym kursie.
Jak to wyjdzie w praktyce nie wiadomo. Wiec najlepiej wziąć najnizszą oplate, i nawet jak poskoczy kurs, to i tak wyjdziesz na swoje.
[26.07.2008] 22:25
Gnire
jakitaki (08.07.25 16:22):
no, na ten temat musisz sam pomyśleć, co ci się opłaca i kalkuluje. Np. widziałem u konkurencji 10gbp za przelew. Ale za to niby po najlepszym kursie.
Jak to wyjdzie w praktyce nie wiadomo. Wiec najlepiej wziąć najniższą opłatę, i nawet jak poskoczy kurs, to i tak wyjdziesz na swoje.

Gość jeszcze nie wyjechał, nie zarobił ani grosza, a Wy mu już radzicie jak słać kasę do Polski. Może jeszcze poradźcie mu jak ma te zarobione funty wydać... A poważnie mówiąc, te firmy, które oferują lepszy kurs wymiany na swoich stronach internetowych, stosują nieuczciwą reklamę. Banery reklamowe nie są aktualizowane (może celowo?) i gdy przychodzi do przekazu, to się okazuje, że, kurs właśnie przed chwilą niby spadł. Opcja przelewu za pośrednictwem BZ WBK jest po prostu lepsza i tańsza.
[25.03.2010] 22:39
xLejla
tu se mozesz zobaczyc mieszkanie
http://www.daft.ie/
[25.03.2010] 22:47
xLejla
a tak w ogole propo irlandii do jakiego miasta wyjezdzasz ??
sama mieszkam w irlandii i moge ci powiedziec ze z praca tu troche ciezko nie biora do prace polakow a na odwrót wyrzucają z pracy.. staraja sie brac do pracy irlandczykow.. i jeszcze zalezy jak znasz angielski
a tak ogolem troche nudno tu jest.
[31.05.2010] 22:38
enzos
stary nawet sie nie wybieraj jak juz to strcisz kase na bilet i jakis tydzien zycia watpie zebys prace znalazl jezeli twoj angielski jest bardzo bardzo dobry masz szanse ale bedziesz musial sie ostro postarac a jezeli twoj angielski jest taki seeeeeeeeeeee to zapomnij nawet nie ma opcji mowie ci szczerze bo sam tutaj przyjechalem rok temu w ciemno bez jezyka szukalem pracy ponad dwa tygodnie wszedzie tylko tyle co umialem jezyk ze szkoly!Trafilem na zmywak bo to normalka dla polakow pracuje dalej w tej restauracji mam zarobki kolo 400euro tygodniowo pracuje wiec biore dobre pieniadze plus jedzenie ile mi sie podoba w pracy i do domu jeszcze biore nauczylem sie jezyka na 5 wiec mam mozliwosci poznalem zasady bycia tutaj i wiem co pisze jezeli nikt ci na pewno nie zalatwia to nawet sie nie wybieraj chyba ze desperat jestes!Ja skonczylem studia w polsce nie jestem jednych z jakis tam debili co sie chowaja przed alimentami,policja itd itd w polsce robisz po 10godz dziennie i masz 1500zl smiech na sali i zenada doslownJja kazdego tygodnia po 300euro odloze wiec nie ma na co nazekac pisze o tym wszystkim bo czesto wysmiewaja nas polakow ktorzy sa w UK.Pamietajcie tez ze sa tu normalni ludzie ktorzy cos soba reprezentuja jak mam w polsce po studiach zarabiac 1500zl a na czysto 500 bo dojda ci dojazdy jedzenie itd itd to mam to gdzies tu przynajmniej nauczylem sie jezyka i naucze perfekcyjnie wiec drzwi sa otwarte w kazdy zakotek swiata studia sa i jezyk to najwarzniejsze!!
[15.04.2011] 15:18
Olaf
Jak szukasz mieszkania albo pracy to Poloniusz powinien pomóc
[www.poloniusz.pl ], masz tutaj bardzo dużo polskich ogłoszeń. Dość łatwo się dogadać, jak nie szukasz czegoś super to na początek bez problemu znajdziesz pracę...
[22.04.2011] 21:39
Oferty pracy
Dodajcie swoje ogłoszenie w http://ogloszenianet.pl
[13.05.2011] 11:50
smichalek
Teraz praca w Irlandii zupełnie się nie opłaca. Mają gospodarkę w kiepskim stanie, generalnie jest recesja. Zresztą zobaczcie info na ten temat:
http://szukajeksperta.com/blogs/view/359/rec esja_w_irlandii_z_polska_nuta
Teraz już tam nikt nie wyjeżdża. Odradzam. Lepiej wybrać się do Niemiec.
[23.05.2011] 11:23
Olaf
Smmichałek masz rację, przeglądałam na bieżaco oferty z Irlandii na Poloniuszu i faktycznie jest ich znacznie mniej niż jeszcze pół roku temu. Patrząc na ogłoszenia odnośnie pracy w Niemczech liczba wzrosła co najmniej 5 krotnie!
[03.06.2011] 19:19
Canadinio
Jak się chce to się znajdzie. Popieram post wyżej. Sama prawda.
[13.06.2011] 12:37
agnes435677
PRACA W IRLANDII
Ja bylam w Irlandii 5 lat, qwyjechalam w 2005 roku w lipcu, wrocilam rok temu w sierpniu.Jeszcze 5 lat temu, bylo duzo pracy i brali nawet bez jezyka, teraz nie.Jesli ktos nie zna jezyka i to dobrze nie ma szans na prace, nawet na zmywak, jest kryzys i ciezko o prace, a na wakacje szczegolnie bo biora uczniow irlandzkich do pracy bo maja doplaty za to.A życie w Irlandii to nuda, praca, pub, dom HEHE no chyha ze ktos lubi takie zycie tylko picie i nic wiecej.Pogoda jest okropna, ciagle pada i zimno jest, ;lata w ogole nie ma.Irlandczycy sa z reguly w porzadku, nie pomoga ale tez nie zaszkodza, szanuja Polakow i w ogole obcokrajowcow, ale wiadpomo,ze zdarzaja sie wyjatki, to ogolnie bardzo ciemny narod, malo inteligentnt i bardzo brudny Nie myja sie, chodza zaniedbani nie maja gustu i uroda nie grzesza
Co do Polakow za granica to: wiekszosc patologia,pija, cpaja, bzykaja sie, wyslowic sie nie umieja.Polki to przewaznie takie latwe ladacznice, przykre ale tak jest, za gar zupy dadza sie ... Ale tez sa CI ,,normalni,, ktorzy sa inteligentni i maja jakis cel.POZDRAWIAM
[13.06.2011] 12:44
kamilooooo
PRACA I ZYCIE W IRLANDII
Ja ylem w Irlandii tez 5 lat i bardzo sie ciesze, ze juz tam nie jestem,zarobki byly dobre, zaznaczam byly.Spokojnie od 400-5-- euro np. restauracja,pub,hotel,sklep,jakas firma.Fachowcy ok 700 euro. Ale teraz juz tak nie jest kolorowo,od 2 lat juz jest kryzys, ciezko o prace, a bez jezyka nie ma nawet cio sie wybierac, bo straci sie tylko.Jezyk to podstawa wyjazdu i to w stopniu komunikaTYWNYM, A NIE TYLKO HELLO I WHAT YOU NAME? kLIMAT TAM JEST KIEPSKI, ZIMNO, DESZCZE, WIATRY, SŁONCE JEST BARDZO RZADKO, zYCIE NUDNE, NIE MA TAM NIC CIEKAWEGO.cHYBA,ZE MASZ 30 LAT I NIE SZUKASZ JUZ WRAZEN, MASZ RODZINE TO MOZESZ TAM SIEDZIEC, ALE POGODA WYKONCZYC MOZE CLZOWIEKA.iRLANDCZYCY SA OK, NIE NARZEKAM NA NICH, TROCHE CIEMNI SA, ALE MOZNA SIE DOGADAC. NIE POLECAM IRLANDII ANI ANGLII BO IDZIE TYLKO DOLA TAM ZALAPAC Z TYCH NUDOW I TEJ POGODY, ZERO PERSPEKTYW JAKIEGOS ZYCIA NORMALNEGO.
[13.06.2011] 12:47
DO YOU SPEAK ENGLISH?
W IRLANDII I ANGLII TO SAME BURAKI TAM SA.TAKA PAtologia ze jak tam bylem na wakacje ok 4 miesiace to sie zalamalem.Tylko picie, sex, dragi, za zlotowke dadza sie wyru.... Polki to porazka, takie latwe i glupie, sama patologia polska tam wyjechala, ale co sie dziwic czy ktos narmalny moglby tam zyc i funkcjonowac??w tym syfie?? Chyba, ze ktos ma naprawde fajna prace, jest z rodzina i nie chpodzi mu tylko o kase. POZDRO
[13.06.2011] 12:53
zlotowy
Polacy to zlotowy, szczwegolnie region wawy, garwolina, radom, lublin, przysucha tam to tylko kasa i kasa innego tematu nie ma.Jak pojechalam do Irl w 2006 roku i poznalam ludzi stamtad to bylam w szoku, o kazde euro sie upomna, wylicza co do grosza, albo jeszcze wala Tobie wytna, Taniej kupie drozej sprzedam, az wstyd ze mamy takich rodakow, wyjadaja z lodowki drugiemu wspollokatorowi, nie pojde na disco bo szkoda pieniedzy, a koni, basen zapomnij, bo zbieraja nba DOM hahaha, po 10 lat siedza w irlandii i nic nie zwiedzaja, ubieraja sie tylko w PEEnysie albo w dansie, zarcie to tylko lidl i aldi nawet do polskiego sklepu nie chodza bo im szkoda na swojska nasza kielbache 4 euro, wola z lidla za 1 euro syf jesc, tylko moi drodzy pozniej to wam na zdrowiu sie odbije, a o owocach zapomnij, nie jedza czegos takiego.Bo dorgo, przeciez mozna kupic 1 kg ziemniakow i wpierolic, albo jakies mrozonki z lidla za 2 euro kupic albo puszkowe zarcie i tak jest non stop kolor.Zyja tylko praca,w zime nie ogrzewajamieszkan bo szkoda na gaz i prad, zyja jak biedoki chociaz zarabiaja po 400, 5000 euro.Wspolczuje Wam naprawde, bo co za zycie macie?Ciagle tylko liczycie te pieniadze i do skarpety chowacie.$ km do lidla maja ale@@@ tam jada po jedna rzecz bo tam taniej o 3 centy!!buhahaaa, zalosne polaczki!!chytrusy, skapcy,
[13.10.2013] 23:36
diana102  lady_di1984@tlen.pl
przyleciałam tu do faceta miesiąc temu szukam pracy narazie faktycznie nic zaczyna mnie to wkurzać, jakbyście coś wiedzieli piszcie, trochę głupio bo napisałam pracę licencjacką na temaT LOCAL GOVERNMENT IN IRELAND mam to w cv ale i tak nikt nie dzwoni. Co robić? Help!!!
[14.10.2013] 13:50
praca za granicą
http://pracodawcy.info/praca-za-granica - praca za granicą
[16.10.2013] 17:31
praca za granica
http://pracodawcy.info/praca-za-granica
Oferty pracy za granicą
[24.05.2014] 10:48
Poloniusz
Jest jeszcze serwis http://poloniusz.eu
[23.08.2015] 13:42
Mila35783