o2.pl forum.o2.pl
poczta.o2.pl
E-mail 20GB
Pudelek.pl - plotki, zdjęcia, sensacje
Pudelek
Wrzuta.pl - video, muzyka, mp3
Wideo+mp3
  Strona główna» forum Niepełnosprawni
 » Odpowiedz na ten temat

Wrzodzejące zapalenie jelita grubego-porada

1 «   3 4 5 Strony tematu:
[26.06.2017] 12:52
weź już wypierrdalaj
z tymi darmowymi reklamami
[18.03.2018] 19:15
Gluten
W 2008 roku zdiagnozowano u mnie wzjg, brałem encorton, sulfasalazyne, kwas foliowy itd. standardowo przy tej chorobie. Wszelkie objawy ustąpiły i odstawiłem leki. Przez kilka lat był spokój. Był nawrót ale po krótkim czasie brania sulfasalazyny przeszło, było tak dwa razy. W lipcu 2014 miałem nawrót i myślałem że jak poprzednio po sulfasalazynie mi przejdzie ale niestety w jamie ustnej robiły mi się jakieś bąble a objawy wzjg pozostawały. Lekarz przepisał asamax ale przy dawkach 4x2 nic się nie zmieniło aż do czasu gdy znalazłem na jakimś forum wpis o tym że komuś objawy ustały po wykluczeniu z diety glutenu. Potwierdzam, w sobotę wyłączyłem z diety gluten a w poniedziałek ostry stan ustąpił. Zamiast 5 wizyt w ubikacji była 1. W tym czasie cały czas brałem asamax 3x2. Cały czas jednak utrzymywała się krew w stolcu. Chcąc się upewnić że poprawa nastąpiła po wyłączeniu glutenu a nie po tabletkach zdecydowałem sie całkiem odstawić leki i objawy się nie nasiliły. Jednak krew wciąż się utrzymywała, więc dołożyłem ten asamax i po jakimś czasie krew znikła. Podsumowując dziś jestem na diecie bezglutenowej i dwóch asamaxas dziennie, wszelkie objawy znikły. Myślę że za jakiś czas zupełnie odstawię tabletki. Jak wpiszecie w wyszukiwarkę objawy nietolerancji glutenu to zobaczycie że między innymi jest WZJG. W moim przypadku to się sprawdziło. Może komuś z Was ta informacja się przyda. Pozdrawiam i życzę powodzenia w leczeniu i zdrowia.
Taką wypowiedź zamieściłem na tym forum trzy lata temu i dzisiaj ją potwierdzam. Z tym, że nie tyle gluten ile konkretnie pszenica i produkty ją zawierające. Jak unikam to nie mam żadnych problemów. Kiedyś pszenica była zupełnie inna, nie tak bardzo zmodyfikowana i skażona glifosatem.
[23.06.2018] 09:46
Henia
Miałam w życiu to szczęście, że trafiłam na irydolog, zielarkę Urszule Kapałę (a medycyna twierdzi, że wrzodziejące zapalenie jelita grubego to choroba nieuleczalna...).
Swoje leczenie skrupulatnie spisałam - tak na wszelki wypadek.. kontakt: mkkce@interia.pl
[23.06.2018] 11:59
dobra, kapała
Możesz już wybrać sekwencję kroków.
[15.08.2018] 23:27
rkokokoko12
Wiele lat temu spotkałem zaskakująco cichego, wycofanego młodego człowieka. Zaskakujące, ponieważ znałem jego bystrą, żywą żonę i zastanawiałem się, co ją przyciągnęło. Ledwie uczestniczył w rozmowach nawet na przyjacielskich spotkaniach rodzinnych.
Kilka lat później ten sam człowiek przeszedł transplantację osobowości. Był bezpośredni i zabawny, inteligentny i interesujący. Poprosiłem http://www.wzjgforum.pl/wrzodziejace-zapalen ie-jelita-gribego-i-probiotyki/ wspólnego znajomego, co mogło wyjaśnić oczywistą transformację.
Odpowiedź: chirurgiczne usunięcie chronicznie zapalonego okrężnicy w celu leczenia wrzodziejącego zapalenia jelita grubego. Po uwolnieniu się od bolesnych skurczów brzucha, uporczywej biegunki, zmęczenia, nudności oraz depresji i lęku, które mogą towarzyszyć tym objawom, ożył. Nawet posiadanie worka z kolostomią nie tłumiło jego nowo przebudzonego ducha.
Dzisiaj to raczej drakońskie leczenie jest zarezerwowane dla nielicznych pacjentów z chorobą zapalną jelit - Crohna i wrzodziejącym zapaleniem okrężnicy - których wyniszczające objawy nie odpowiadają na coraz większą liczbę mniej inwazyjnych nowoczesnych terapii.
Chociaż wiele osób z przewlekłymi zapaleniami jelit wciąż ma operację, jest prawie zawsze mniej agresywne, rzadko wymaga zewnętrznego torebki, aby zastąpić chirurgicznie usuniętą okrężnicę i odbytnicę.
[14.10.2019] 23:18
[08.09.2019] 13:06
ada2222
Udaj się do dobrego specjalisty z Wrocławia polecam p. Barbarę Stolarską
[20.09.2019] 13:07
Mirella345
Pomoże tylko dobry lekarz, który poprowadzi leczenie w najlepszy możliwy sposób. A przy wzdęciacg i gazach [url=https://kebene.pl ]Kebene[/url] polecam. Bezpieczny i skuteczny lek.
[13.10.2019] 20:42
Józef
Proszę wejść na link pomagam.pl/i6numcez jest tam ciekawa informacja na temat WZJG

1 «   3 4 5 Strony tematu:
 » Odpowiedz na ten temat