o2.pl forum.o2.pl
poczta.o2.pl
E-mail 20GB
Pudelek.pl - plotki, zdjęcia, sensacje
Pudelek
Wrzuta.pl - video, muzyka, mp3
Wideo+mp3
  Strona główna» forum Niepełnosprawni
 » Odpowiedz na ten temat

Jąkanie

1 2
[24.03.2006] 13:39
Raxio
jakanie to tez niepelnosprawnosc piszccie jesli macie problem z jakaniem moze sie uda pomoc
[16.05.2008] 13:59
nieznajoma1985
witam serdecznie mam problem z wypowiadaniem podczas rozmowy sie zacinam nie zawsze ale jednak probuje nad tym panowac ale sie nie udaje
czasami chce cos powiedziec a nie moge wydobyc słowa
sa moze jakies cwiczenia na to
za 3 miesiące biore slub i boje sie ze nie wypowiem ani słowa pomocy
[02.06.2008] 15:05
Boguslaw
Witaj!
To nie jest sprawa "nerwowego tla". Generalnie jakanie wiaze sie (powinno wiazac sie) z praca nad emocjami. Ktos kto jaka sie to najczesciej umie mowic plynnie (np. gdy jest sam/a w pomieszczeniu). Nie potrzeba "uczyc sie" mowic od poczatku tylko eksponowac na mowe w tzw. trudnych sytuacjach (np. w wiekszej grupie, w trakcie rozmowy telefonicznej itd.), poznajac wczesniej techniki uplynniajace mowe.
Najlepsze efekty daje terapia prowadzona w grupie (czasem po kilku uprzednich spotkaniach indywidualnych...).
Jak sie wydaje Twoja terapia jest prowadzona w formie indywidualnej przez logopede. Zwykle wowczas jest duzo mniejsza skutecznosc.
Polecam Ci zastanowienie sie nad uczestniczeniem w naszym letnim turnusie w Lebie...

Serdecznie pozdrawiam!

Boguslaw Pietrus
[05.08.2009] 17:42
Jaro1111
nieznajoma1985 (08.05.16 13:59):
witam serdecznie mam problem z wypowiadaniem podczas rozmowy sie zacinam nie zawsze ale jednak probuje nad tym panowac ale sie nie udaje
czasami chce cos powiedziec a nie moge wydobyc słowa
sa moze jakies cwiczenia na to
za 3 miesiące biore slub i boje sie ze nie wypowiem ani słowa pomocy

Miałe ślub rok temu. 10 lat temu leczyłem się u Pani Standowicz. Rezultaty były ale później troch ę gorzej. Kilka dni przed ślubem zacząłem jednak ćwiczyć to co się nauczyłem na terapii-dało rewelacyjny efekt. Przysięga płynnie wypowiedziana mimo mega stresu.
POzdrawiam Jarek z Leszna
[09.08.2009] 16:50
z F23_ale miły
A czy to nie jest tak, że jakający sie ludzie, jakają się bo obawiają sie jakania? Przemyslcie te kwestię. Czy np powiedzenie sobie : "No to najwyzej bede sie jakać" nie pomogło by? Oczywiscie moze pisze "bzdury" ale jesli to w doberj intencji. Pozdrawiam
[23.10.2019] 15:19
[06.12.2010] 18:42
Pati555225
Wiem co czujesz. Mam 17 zazwyczaj byłam dobrą uczennicą zgłaszam sie dostawałam same 5 za aktywnośc za zadania. Teraz już tak nie moge.Mój problem z jąkniem zaczął się w wieku ok. 14 lat na początku nie zdawałam sobie sprawy z mojego problemu dopiero przy wypowiedziach ustnych kiedy śmieli się ze mnie zrozumiałam że się jąkam. To jest okropne boje się zgłosić boje się cokolwiek powiedzieć to jest kalectwo, a kulami dla mnie są inne słowa którymy moge zastąpić dany wyraz. Najgorzej jest kiey mam czytać na polskim. Serce mi bije ręce sie pocą mam już tego dosyć !!!! Powtarzam spógłoski np. p-p-p-pomoc. WEszyscy się śmieją. Doszlo do tego że nie moge spać po nocach. Kto tego nie przeżył ten nie wie co to jest za świństwo,więc się niech lepiej nie odzywa.
[23.12.2010] 09:28
n2
Pati555225 (10.12.06 18:42):
Wiem co czujesz. Mam 17 zazwyczaj byłam dobrą uczennicą zgłaszam sie dostawałam same 5 za aktywnośc za zadania. Teraz już tak nie moge.Mój problem z jąkniem zaczął się w wieku ok. 14 lat na początku nie zdawałam sobie sprawy z mojego problemu dopiero przy wypowiedziach ustnych kiedy śmieli się ze mnie zrozumiałam że się jąkam. To jest okropne boje się zgłosić boje się cokolwiek powiedzieć to jest kalectwo, a kulami dla mnie są inne słowa którymy moge zastąpić dany wyraz. Najgorzej jest kiey mam czytać na polskim. Serce mi bije ręce sie pocą mam już tego dosyć !!!! Powtarzam spógłoski np. p-p-p-pomoc. WEszyscy się śmieją. Doszlo do tego że nie moge spać po nocach. Kto tego nie przeżył ten nie wie co to jest za świństwo,więc się niech lepiej nie odzywa.
Jak masz tak głupich albo niedouczonych nauczycieli to może papier z poradni ich oświeci, że powinni Cię oceniać (głównie) na podstawie zadań i odpowiedzi pisemnych.
[06.05.2011] 12:43
ktoś.
ja mam 12 lat, w lipcu będzie już 13. Jąkanie zaczęło się u Mnie w wieku 6 lat, od tej pory ciągle muszę się starać... ale to jest wkurzające! Raz miałam taki moment gdy rozkleiłam się całkowicie, poryczałam - byłam wtedy sama w domu. Krzyczałam, zwalałam wszystko ze stołu, prawie wszystkie moje koleżanki mają chłopaków, mnóstwo przyjaciół. Ja zawsze jestem na boku, owszem mam dwie koleżanki z którymi chodzę na przerwach ale to nie to... najgorsze jest właśnie na polskim gdy muszę czytać. Ludzie się nie śmieją ale Ja sama jestem podenerwowana, nie powtarzam spółgłosek typu : w-w-w-widziała. U Mnie najgorzej jest z wyrazami na 'g' oraz 'k' z trudem wypowiadam słowa na tą literę. Poruszam wargami aż w końcu wydobywam z siebie słowo, ale to jest takie okropne gdy ludzie patrzą na Ciebie wyczekująco aż w końcu wydusisz to z siebie... lub gdy marszczą czoło w sposób jak mówili ' co mówisz?' tak bardzo chciałabym mieć chłopaka...zakochałam się w takim jednym ale wiem że nie mam szans. Kto chciałby być z jąkałą? Pozdrawiam...
[18.07.2011] 20:28
sarenka
Hej. Mam prośbę pisze prace licencjacką o jakąniu dzieci w szkole i mam problem z znalezieniem książek . Chodzi mi o to że bibliografie już mam ale mam problem z odnalezieniem chociaż części książek .
[22.07.2011] 15:21
MaciekZ
Miałem znajomego, który się strasznie jąkał. Pamiętam, że strasznie go to męczyło zwłaszcza właśnie w szkole jak mu kazali odpowiadać przy tablicy. Obecnie mówi normalnie. Wiem że brał udział w terapii w jakimś ośrodku chyba w Katowicach. Na początku musiał mówić wolno ale teraz, tak jak napisałem, mówi ok. Może spróbujcie tam. Pozdrawiam serdecznie. M
[23.07.2011] 17:07
isabel
...- mnie też męczy ten problem, mam 26 lat, wspaniałego męża,który musi na mnie patrzeć jak na kosmitę... Nie jąkam się cały czas ale są dni kiedy mówię czysto szybko i jestem w tedy taka szczęśliwa ale takich dni jest raz na rok. Wiem, tez że jest to rodzinne moja mama mówi też szybko i kiedy się zdenerwuje tez sie zacina ... Moja starsza siostra też się jąka ale na dzisiejszą chwile to ja gorzej mówię od niej kiedyś ona cały czas ale od kąd wyjechała do Anglii gdy rozmawiam z nią przez telefon naprawdę ładniej mówi ode mnie... Nie pamiętam aż tak dokładnie kiedy się zaczęło ale w szkole podstawowej, koledzy i koleżanki śmiejący się ze mnie stres nerwowi rodzice to wszytko skumulowało się u mnie w mózgu i rujnuje moje życie nienawidzę swojej wymowy tak bardzo że jak o tym mówię chce mi się płakać, sprawia że ludzie mnie nie lubią bo z nimi nie rozmawiam boje się cokolwiek powiedzieć jak wyjawię swoja tajemnicę to jest troszkę lepiej ... Pierwszy był mój mąż był dla mnie niewyrozumiały gdy kłóciliśmy się ja przeważnie zamykam się w sobie czekam aż minie złość i staram sie wyjaśnić choć i tak on tego czasami nie rozumie przez jąkanie nie jestem tym kim bym chciała być jestem zdesperowana!!!!! Mam problem z wypowiedzeniem słów na r,t najbardziej a jeszcze ś wiem że to nie tylko jakąnie mam wadę wymowy ... mówię szybko i czasami niewyraźnie ale pracuje nad tym ... Obecnie jestem w Irlandii z mężem i staramy sie na razie tu żyć pracować. Fakt myślę o tym aby gdzieś się udać ... Codziennie modle ię do boga by dał mi nową mowę niczego więcej nie chcę!! Co powinnam zacząć robić ???
[25.09.2012] 13:26
Aska127127  jakaniemoznawyleczyc@tlen.pl
JĄKASZ SIĘ?
NAPISZ DO NAS!
JĄKANIE MOŻNA WYLECZYĆ!
SPOTKAJMY SIĘ
Jesteśmy grupą wspierającą się w walce z jąkaniem. Mamy za sobą przebyte konsultacje u logopedów, terapeutów, psychologów. Organizujemy spotkania, na których wymieniamy się doświadczeniami, ćwiczymy (stacjonarnie i w terenie) lub po prostu cieszymy się swoim towarzystwem. Jeśli szukasz pomocy, chcesz się czegoś dowiedzieć lub masz własny pomysł na radzenie sobie z jąkaniem napisz do nas! Spróbuj zmienić swoje życie! Warto!
Mail:
1)jąkaniemoznawyleczyc@gmail.com
2)mayananasy@gmail.com
[01.10.2012] 16:47
Roksana : )
Witam
Od lat mam problemy z mowa zaczelo sie to w wieku 4 lat teraz minelo 10 a ja wciaz sie jakam.Owszem jest lepiej ale ciagle to powraca przy odpowiedziach przy trudnej rozmowie.. nie zycze tej męczarni nikomu nawet najgorszemu wrogowi.To jest straszne gdy masz cos waznego do powiedzenia a masz blokade na klatce piersiowej i meczysz sie z tym powtarzajac w kolko to samo...
Ludzie sie smieja bo tego nie przezyli nie wiedza jak to jest.
Przy czytaniu tekstu rece ci drża boisz sie cokolwiek powiedziec bo wiesz,ze bedziesz sie jakac.. nawet starania nie pomagaja.
Odrazu jak przyjde do domu zaczynam plakac i nienawidziec samej siebie..
Jezeli macie podobnie napiszcie do mnie chetnie wyslucham bo razem razniej to moje gg : 31550330
[22.02.2013] 22:09
mikko
Mam 29 lat. Jąkam się od 5 roku życia. Jest to skrajnie ciężki przypadek, w wielu sytuacjach nie jestem w stanie w ogóle komunikować się z otoczeniem. Załatwienie najprostszej sprawy w kiosku czy w banku nie jest możliwe. Nie mogę wydobyć dźwięku, wykrzywiam całą twarz. Jąkam się nawet wówczas gdy mówię sam do siebie, choć zdarzają się sytuacje, w których porozumiewam się w miarę normalnie z bliskimi mi osobami. Mimo mojego problemu skończyłem studia i znalazłem pracę, ale mam problemy z codziennym funkcjonowaniem. Nie mam przyjaciół, bo każda rozmowa stanowi dla mnie ogromny problem. Chętnie nawiążę kontakt z osobami jąkającymi się. Mój adres mailowy to mikko1984@o2.pl
[03.06.2013] 19:56
Arek 97
Ja mam 16 lat i już mam tego dość , ludzie nie rozumieją mnie , ciągle upominają ,tak jakby to było proste.nawet rodzina tego jeszcze nie zaakceptowała , a przy kłótni z nimi wyzywają mnie od jąkał. Nie mam w nich wsparcia i to mnie boli.Nie rozumiem tego ,że nie ma na to sposobu "leku".
[07.06.2013] 14:56
marta12123
Cześć, mam 27 lat i ja też nalężę do osób jąkających się- a jąkam się odkąd pamiętam, jestem też dość zamknięta w sobie, chociaż mam garstkę przyjaciół do których mam zaufanie. Dla mnie jąkanie też jest zmorą której nie mogę przezwyciężyć, jestem bardzo ładną dziewczyną jednak dość bardzo zakompleksioną z powodu jąkania, co powoduje że nie zachowuje się do końca naturalnie, czuję że część osób próbuje mi dokopać tym że się jąkam z powodu mojej urody. U mnie jąkanie występuje najczęściej wtedy, gdy próbuje powiedzieć coś od siebie wyrazić swoje zdanie, albo jak czuje że ktoś nie da mi dokończyć swojej wypowiedzi i próbuję mówić szybciej aby nie wejść sobie w słowo.
[15.06.2013] 13:28
ekstrasens
Mam hmm... 25 lat i podobnie jak Wy, też się jąkam. Czasem bardziej, czasem mniej, ale jednak... Jąkanie potrafi bardzo utrudnić życie, zwłaszcza jeśli nie jest to nasza jedyna wada. Samotność, poczucie bycia gorszym, innym - to codzienność wielu z nas. Gdyby ktoś chciał tak po prostu pogadać, to niech pisze. Trzymajmy się w kupie, bo kupy nikt nie rusza
[27.06.2013] 19:39
marta12123
może jakaś jąkająca sie dziewczyna w podobnym wieku do mojego szuka kumpeli jestem z wawki
[14.07.2013] 15:48
Arek 97
Mam pytanie czy ktos z was byl na turnusie? Jakie cwiczenia sa tam wykonywane? Czy ktos moze z was wie , bo na stronach takich turnusow nie sa opisane takie cwiczenia .
[02.08.2013] 14:26
ula
Arek 97 (13.07.14 15:48):
Mam pytanie czy ktos z was byl na turnusie? Jakie cwiczenia sa tam wykonywane? Czy ktos moze z was wie , bo na stronach takich turnusow nie sa opisane takie cwiczenia .[/cytat
Dużo o turnusach i o samych jąkaniu możesz dowiedzieć się na demostenes.biz, to jest forum ludzi jąkających się, opowiadają o swoich doświadczeniach, historiach itp. Musisz się tylko zalogować, nie musisz się ujawniać możesz być tam anonimowy.
[05.08.2013] 23:06
aga aga :-)
hejka masz ochotę się zaprzyjaźnić pomailowć chętnie cię poznam zaprzyjaźnie się w prawdzie nie jakam się ale nie przeszkadza mi jak ktoś inny się jąka dlatego pisze tutaj tego posta . Mam 24lata agnieszka
[16.09.2013] 22:38
Grzesieklublin2013
W Krakowie od 19 do 22.09.2013 będzie Zjazd Osób Jąkających się. Szykuje się ciekawe, organizowane z rozmachem i w przystępnej cenie wydarzenie.
Informacje i zapisy na zjazd:
http://zjazdjakajacychsiekrakow.pl/
[18.10.2013] 22:03
Klub J - Kami
Czytając Wasze wypowiedzi doskonale Was rozumiem. Wielkimi krokami zbliża się nasze małe święto, choć wiem, że każdy z Nas oddałby naprawdę wiele by móc mówić normalnie, przez przerw, pięknie i wyraźnie. Wrzucam kilka informacji odnośnie Światowego Dnia Osób Jąkających się. Musimy wspierać się i wierzyć, że z każdym dniem będzie coraz lepiej!
22 października - Światowy Dzień Osób Jąkających się
Jąkanie to olbrzymi problem społeczny. Każde, choćby małe przedsięwzięcie, które ma na celu obalanie stereotypów, uświadamianie społeczeństwa o problemie oraz informacyjne wsparcie rodziców dzieci jąkających się jest niezwykle istotne. Ułatwia bowiem funkcjonowanie osób jąkających się w społeczeństwie i może wspomóc ich wyleczenie.
Szkoła, jako instytucja będąca w służbie młodemu człowiekowi, szuka rozwiązań, które dadzą uczniowi szansę spełnienia w dorosłym życiu i aktywnego uczestnictwa w życiu społecznym. Pomóżmy także dzieciom i młodzieży jąkającej się, dla której niepłynność mowy, może okazać się przeszkodą w osiąganiu założonych celów, budowania poprawnych relacji społecznych, sprawnym codziennym funkcjonowaniu. Nauczyciele i rodzice często nie wiedzą, jak postępować z dzieckiem, którego mowa jest zaburzona. Może to rodzić frustrację obu stron zarówno dorosłych, jak i młodego człowieka. Podczas spotkań ze specjalistami w terapii jąkania, udzielimy niezbędnych wskazówek, jak pomóc osobie dotkniętej problemem jąkania.
Serdecznie zapraszamy nauczycieli, pedagogów, rodziców i osoby jąkające się na wykłady i bezpłatne konsultacje, objęte honorowym patronatem przez Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty, które odbędą się:
22 października w Zachodniopomorskim Instytucie Psychoterapii przy ul. Królowej Korony Polskiej 26/1a w Szczecinie pod hasłem:
Dziecko jąkające się w Rodzinie i Klasie
11.00-13.00konsultacje nt. jąkania dla osób jąkających się, rodziców, nauczycieli;
13.00-15.00wykład dla pedagogów, nauczycieli, rodziców pt. DZIECKO JĄKAJĄCE SIĘ W RODZINIE I KLASIE prowadzi neurologopeda Sylwia Kuleta;
15.00-17.00konsultacje nt. jąkania dla osób jąkających się, rodziców, nauczycieli i wszystkich zainteresowanych tematyką;
17.00-19.00wykład dla pedagogów, nauczycieli, rodziców pt. DZIECKO JĄKAJĄCE SIĘ W RODZINIE I KLASIE prowadzi logopeda Ewa Ślozowska;
W godzinach 11.00-19.00 telefoniczny dyżur logopedyczny pod numerami:
600 005 119 i 696 980 523
Serdecznie zaprasza zespół Klubu J osoby jąkające się i logopedzi
[23.10.2013] 14:03
Tez się jąkam i całkowicie odbiera mi to przyjemność z życia w wielu sytuacjach.. Obecnie kończe studia, uważam się za osobę inteligentną i ambitną i chciałabym coś osiągnąć w życiu, a wiem że to nie będzie możliwe.. W gronie najlepszych znajomych czuje się swobodnie i wtedy jąkanie mniej mi dokucza.. Są dni, że mówię praktycznie płynnie, a sa takie gdzie nie moge wydusić prawie słowa żeby się nie jąkac mimo zupełnego braku stresu czy napięcia.. Nigdy się nie leczyłam, jedynie jako mała dziewczynka byłam prowadzana do logopedy który kazał czytac mi jakies fragmenty książeczek jednak gdy spokojnie je czytałam nie jąkałam się i lekarze w związku z tym byli bezradni.. Z wiekiem jąkanie nasiliło się, poczatkowo kilka razy w roku miałam okresy że trochę się jąkałam jednak już dawno jąkanie stało się dla mnie codziennościa.. Prezentacje na uczelni sa dla mnie koszmarem, faszeruję się melisą i czasem to pomaga ale nie zawsze.. W przyszłym roku czeka mnie szukanie pracy i układanie sobie zycia zawodowego jednak wiem, że każdy możliwy pracodawca będzie patrzył na mnie jak na śmieszny ewenement, odczułam to niedawno szukając praktyk gdzie po przedstawieniu się zaczynałam się jąkac i widzialam TEN wzrok.. Dlatego postanowiłam coś z tym zrobic a nie zakłądac że jakoś to będzie.. Na początku myślałam o wizycie u logopedy jednak chciałabym na początku iśc do kogoś z NFZ i zobaczyc czy to ma sens, a wtedy ewentualnie wybrac sie prywatnie do lepszego specjalisty.. Czy istnieje logopeda finansowany przez NFZ? i Czy orientujecie się może czy jąkanie jest uznane za niepełnosprawność i możliwa jest renta?
[18.11.2013] 21:47
studentka1
hej czy ktoś z osób jąkających się wypowiadający się na forum, wyraził by chęć wzięcia udziału w badaniach magisterskich? Poszukuję kobiety i mężczyzny. Udział w badaniach polegał by na wystąpieniu w krótkim 5 min filmiku (gwarantujemy zachowanie anonimowości poprzez zakrycie oczu). Filmi@@@ by był na uczelni KUL w Lublinie. Jeśli znalazła by się osoba chętna do wzięcia udziału, bardzo proszę o kontakt e-mail: kubas.kat@gmail.com. Pozdrawiam
[30.01.2014] 19:34
Tamaraaa
W przypadku problemów z wymową takich jak jąkanie pomocna może być wizyta u logopedy, u mojego dziecka od początku występowały takie problemy, zaczęliśmy chodzić tutaj http://besenseo.pl na terapię zaburzeń mowy, już po paru wizytach można było zauważyć poprawę, zatem polecam coś takiego wszystkim którzy mają podobne problemy.
[24.04.2014] 21:38
Lukasz+  lukasz_s79@tlen.pl
Na jąkanie są sposoby! Trzeba się spotkać z ludźmi o podobnych problemach, wymienić informacjami, uwierzyć w siebie!.
Najlepiej uczestnicz w turnusach Terapeutycznych dotyczących mowy. Na nich otrzymasz mnóstwo wiadomości, dużo poćwiczysz pod opieką specjalistów logopedów i psychologów, a następnie będziesz te informacje wykorzystywać na codzień. Zobaczysz że będzie coraz lepiej. Mówię to z własnego doświadczenia. Oto link z informacjami o turnusie dla osób jąkających się organizowany przez Ogólnopolskie Stowarzyszenie Osób Jąkających się OSTOJA, oraz Centrum Wspierania rozwoju Osobistego i funkcjonowania Społecznego ARKA Fundacji FROGOS
http://www.frogos.org.pl/index.php?option=16 &amp ;action=&cat_id=12&menu_id=127&page=262
Życzę powodzenia.
[31.08.2014] 21:36
Karolina RATIO
JĄKANIE, NIEPŁYNNOŚĆ MOWY
Zapraszamy na szkolenie
4 października 2014r. (sobota)
SZKOLENIE
Logopedyczno-psychologiczna metoda terapii jąkania u dzieci - projekt autorski
Prowadzenie - dr Krzysztof Szamburski
Szkolenie skierowane do logopedów, psychologów, ale także do wszystkich zainteresowanych zagadnieniem terapii jąkania, rodziców, opiekunów.
Miejsce: ŁÓDŹ, godz. 9:45-16.30
więcej nawww.ratio.edu.pl
[01.09.2014] 14:47
Bogdan Szalony Wilk
Są jakieś skuteczne sposoby na jąkanie? http://www.ckwilcza.pl/
[20.11.2014] 13:21
esselte
na jąkanie polecam terapię -www.jakanie.pl , sama w niej uczestnicze i jestem zadowolona, naprawde z niesmialej osoby zmienilam sie o 180 stopni
Mam prosbe, pisze prace magisterska o jakajacych sie, chodzi o osoby w wieku od ok. 20 do ok. 35 lat. Prosze o pomoc w wypelnieniu anonimowych ankiet. Prosze zglaszac sie na e-mail catvampir@interia.pl i wysle ankiety, pozdrawiam, zycze wytrwalosci i dziekuje
[28.04.2015] 00:14
Adrraww
Problem z jąkaniem jest dość powszechny. Moi znajomi cierpią na tę dolegliwość i z tego co wiem, to uczęszczają do centrum psychologiczno - terapeutycznegowww.carpediem.szczecin.pl gdzie wspólnie z logopedą pracują nad pozbyciem się problemu.

1 2
 » Odpowiedz na ten temat