o2.pl forum.o2.pl
poczta.o2.pl
E-mail 20GB
Pudelek.pl - plotki, zdjęcia, sensacje
Pudelek
Wrzuta.pl - video, muzyka, mp3
Wideo+mp3
  Strona główna» forum Sci-fi / Fantasy
 » Odpowiedz na ten temat

pojedynek krasnoludów i elfów!!

1 2 3 4 Strony tematu:
[27.03.2006] 20:59
Alien xp
Niczego takiego nie ustaliliśmy.

Może i Conan by posiekał tych wszystkich krasnoludów i elfów swoim mieczem, ale dopiero po podziurawieniu i solidnym obślinieniu ich przez Obcych. I co się gapisz???
[27.03.2006] 21:35
Narya
koper: Conan? nie podzielam tego zdania i nieczego nie ustaliliśmy
kipol: przykładów więcej podaj skoro ich mnóstwo było
Alien: skarlałe sztywniaki? no no widzę że nigdy nie miałaś doczynienia z krasnoludem i obcy chyba nie są w fantasy ale w science-fiction świat to pomidor
[27.03.2006] 23:53
Conan the Forummaster
Jak śmiesz nie podzielać zdania, że jestem najlepszy!?!
[28.03.2006] 08:55
Alien xp
Narya (06.03.27 21:35):
i nieczego nie ustaliliśmy

To już powiedziałam..
Alien: skarlałe sztywniaki? no no widzę że nigdy nie miałaś doczynienia z krasnoludem i obcy chyba nie są w fantasy ale w science-fiction

No niby w science-fiction, ale Obcy są tacy zdolni, że bez trudu by wskoczyli do świata fantasy i podziurawili tych twoich sztywniaków. I co się gapisz???
[28.03.2006] 12:06
Kipol  yadeya@tlen.pl
Ha.Jeden dzień byłem zajęty...a tu taka dyskusja."Po kolei,a może i po dwóch"jak mawiał O.Zagłoba.
Ale o czym wy jeszcze gadacie, skoro już ustaliliśmy, że Conan to by wziął tych wszystkich elfów i krasnoludów posiekał swoim mieczem.
Lubię Conana,a wiadomo,że to ludzie byli jedynymi poważnymi sprzymierzeńcami krasnoludów.
Jak śmiesz nie podzielać zdania, że jestem najlepszy!?!
Jesteś najlepszy.
No niby w science-fiction, ale Obcy są tacy zdolni, że bez trudu by wskoczyli do świata fantasy i podziurawili tych twoich sztywniaków.
Obcy już wskoczyli(inni obcy)do świata fantasy.Geralt z Riwii już się z nimi rozprawił.Przy niewielkiej pomocy brodatych drwali... żadna gwara, nieuku, to nieznany ci język polski..
[06.04.2020] 00:06
[28.03.2006] 12:39
Kipol  yadeya@tlen.pl
Przykłady:Maeglin(Eol Ciemny Elf to przy nim wzór cnót)i po kolei:Maedhros,Maglor,Kelegorn,Kurufin,Karantihiri sam Feanor.Ich poddani to tylko ręce i plecy posłusznie popełniające każdą zbrodnię.Elfy Zielone
mieszkańcy Ossiriandu"nigdy nie chcieli walczyć w otwartym polu".A i znalazłem fragment:Karanthir był wyniosły i nawet nie starał się ukrywać pogardy dla niepozornej postaci Naugrimów,a podwładni naśladowali wodza.Jeśli zastanawiasz się dlaczego wymieniłem akurat te elfy to naprawdę Naryo powinnaś wrócić do książek Mistrza.Wyjaśnię tylko jedną rzecz:Krew ojców spada na ich potomstwo... żadna gwara, nieuku, to nieznany ci język polski..
[28.03.2006] 21:52
Narya
Conan the Forummaster: a jesteś? guzik prawda najlepszy jest Jaś Fasola
Alien xp: sztywniacy? kto? jacy oni? boooję się..
Kipol: wiesz jestem płci męskiej Maeglin nie był zły, był samotny i źle rozumiał rzeczywistość taki samolubek noo ród Feanora taak ale on był przeklęty od momentu jak złamał zakaz Valarów i dokonał rzezi na elfach morskich a więcej? bo to tylko ród Feanora i Maeglin a co do tego że elfy leśne walczyły jak partyzanci to był odmienny sposób wolałbyś żeby wszyscy walczyli jak berserkerzy? wtedy byłaby nuda.. aa ja tam cie rozumiem i nawet popieram ale patrzysz jednostronnie przynajmniej ja to tak odczuwam ze elfy "be" czemu nie wspominasz tez o dobrych elfasch jak Fingolfin, Finrod, Galadriela, Thingol (przed silmarilem bo potem oszalał później zresztą krasnoludy też oszalały i tu jest źródło późniejszego konfliktu między tymi rasami), Bereg (chyba tak.. ) przyjaciel Berena, Glorfindel, ten.. zapomniałem..no czytałem tę książkę 2 lata temu władca Gondolinu, Luthien, Elrond, Arwena, Cirdan. Mam więcej przykładów od ciebie

pozdrawiam! świat to pomidor
[28.03.2006] 23:53
Conan the Forummaster
Narya (06.03.28 21:52):
Kipol: wiesz jestem płci męskiej

Jeden cios mego miecza może to zmienić. O ile jest w ogóle co obcinać...
[29.03.2006] 00:46
Kipol  yadeya@tlen.pl
A to przepraszam Narya za pomyłkę.Te awatary elfów ...Nie wiadomo bić się z takim,czy dać mu buzi...Nie sztuka być dobrym,gdy wokoło jest piękny świat,ma się buzię szesnastoletniej dziewicy,zna się magię i tysiące lat do przeżycia.Problem elfów polega na tym,że są za słodkie,a w razie poważnych kłopotów kita pod siebie i chodu.Wielkie bitwy przeżywają zazwyczj najtchórzliwsi,trzymający się z tyłu-tak było u elfich plemion...U krasnoludów nie ma podziału na równych i równiejszych.Hird wybiera wodza do bitwy...O odwadze krasnoludów i elfów nie ma co rozmawiać,choć...Bitwa trzech Armii...Pokaż mi elfy,które zrobiłyby to co Thorin Dębowa Tarcza z towarzyszami... żadna gwara, nieuku, to nieznany ci język polski..
[29.03.2006] 01:10
Narya
Conan the Forummaster: wolę nie, jestem do tej części ciała przywiązany
kipol: Fingolfin i jego przeprawa przez przełęcz lodową? (Silmarillion) Finrod jak poświęcił się w walce na pieśni z Sauronem? (też Silmarillion) Bereg Mistrz Łuku jak oddał życie dla swojego przyjaciela Turina? (też też Silmarillion) jak Luthien poświęciła się dla Berena? (też też też Silmarillion) albo jak Arwena poświęciła się dla Aragorna? (Władca Pierścieni) jak Cirdan oddał pierścień swój (o nazwie Narya ) Gandalfowi? (Silmarillion) jak Thingol przyjął Tuora i adoptował go jak syna? (Silmarillion)jak Celebrimbor współpracował z krasnoludami z Morii? (Silmarillion) jak Finwe prosił o przebaczanie u Valarów za swojego brata Feanora i jego potomków?
elfy prowadziły partyzantkę krasnoludy to berserkery gdyby było inaczej byłoby nudno acha i jeszcze jedno Morgorth porywał dobre wszystkie istoty i zmieniał ich naturę w złą i szkaradną tak Tolkien opisuje

dla mnie nie ma że elfy są be albo krasnoludy są be NIE każda rasa ma swoje zalety i wady świat to pomidor
[29.03.2006] 01:12
Narya
acha i zapomniałem dodać że w I erze elfy nauczyły (Noldorowie) krasnoludów mowy i sztuki rzemiosła (Silmarillion) świat to pomidor
[29.03.2006] 15:56
Kipol  yadeya@tlen.pl
Tak muszę przyznać,że elfy coś tam jeszcze potrafiły robić.W końcu,gdyby były całkiem złe,żaden z Khazad by z nimi nie trzymał.
cyt.
Podczas spotkania krasnoludówi i elfów:"Krasnoludowie znali już podówczas dobrze arkana różnych kunsztów,a kowale i murarze z Nogrodu i Belegostu słynęli w całym plemieniu z mistrzostwa;" i jeszcze jeden
"Wśród ciemności Ardy krasnoludowie już tworzyli bardzo piękne przedmioty,gdyż od pierwszych dni swy@@@ców wyróżniali się szczególną biegłością w obróbce metali i kamieni,lecz w najdawniejszych czasach woleli żelazo i miedź od złota i srebra."
Ja tak przytaczać mogę długo,ale nie lepiej samemu poczytać Silmarillion(zamiast pleść głupoty)? żadna gwara, nieuku, to nieznany ci język polski..
[29.03.2006] 17:30
Conan the Forummaster
Na Croma, najpotężniejszego z bogów, przestańcie w końcu bredzić o tym, czy lalusiowate maminsynki są fajniejsze od brodatych kurdupli. Dajcie mi ich adresy, a zaraz rozwiąże problem, bo wybiję wszystkich co do jednego i będziecie się mogli kłócić co najwyżej, których ciała szybciej się rozłożą...
[29.03.2006] 19:47
Kipol  yadeya@tlen.pl
Conan the Forummaster (06.03.29 17:30):
Na Croma, najpotężniejszego z bogów, przestańcie w końcu bredzić o tym, czy lalusiowate maminsynki są fajniejsze od brodatych kurdupli. Dajcie mi ich adresy, a zaraz rozwiąże problem, bo wybiję wszystkich co do jednego i będziecie się mogli kłócić co najwyżej, których ciała szybciej się rozłożą...

Ty się Conan lepiej za córkę Ymira zabierz,zamiast swym barbarzyńskim umysłem czynić próby zrozumienia o czym mówimy.Wiem,że"Bedziemy żyć krótko,ale wesoło[bo}z Conanem Podżynaczem Gardeł i jedno i drugie mamy zapewnione". żadna gwara, nieuku, to nieznany ci język polski..
[29.03.2006] 23:10
Conan the Forummaster
Na potęgę posępnego czerepu! Mocy przybywaj!!!

Cholera... nie ta bajka...
[29.03.2006] 23:46
Kipol  yadeya@tlen.pl
Conan the Forummaster (06.03.29 23:10):
Na potęgę posępnego czerepu! Mocy przybywaj!!!

Cholera... nie ta bajka...

Skleroza?Choć tamten to też barbarzyńca,jednak w wydaniu Lundgrena to totalna klapa była. żadna gwara, nieuku, to nieznany ci język polski..
[30.03.2006] 01:18
lance
Ja tam wolę Szadoki.
[30.03.2006] 09:13
Kipol  yadeya@tlen.pl
lance (06.03.30 01:18):
Ja tam wolę Szadoki.

A mają coś wspólnego z Elven i Khazad?Czy to po prostu następna bajka Dhoine...? żadna gwara, nieuku, to nieznany ci język polski..
[30.03.2006] 17:19
Koper
He-Man miał przynajmniej fajnego kota. "In this world (...)
there will always
be rich and poor.
Rich in gifts...
poor in gifts.
Rich in love...
poor in love."
[30.03.2006] 18:17
Narya
kipol: )))
Conan the Forummaster: )))
lance: Szadoki fajne
koper: lubisz koty? nono czego my sie tu dowiadujemy świat to pomidor
[30.03.2006] 21:50
Kipol  yadeya@tlen.pl
Chyba przyniosę topór z piwnicy...a wtedy od alienów począwszy na elfach skończywszy... żadna gwara, nieuku, to nieznany ci język polski..
[30.03.2006] 22:45
Koper
Narya, nie przepadam za kotami, dużo bardziej wolę psy. Zresztą mam jednego i on bardzo kotów nie lubi.
Ale kot He-Mana był niczego sobie. Nie miauczał, nie pił mleka i nie chodził po drzewach. "In this world (...)
there will always
be rich and poor.
Rich in gifts...
poor in gifts.
Rich in love...
poor in love."
[31.03.2006] 00:06
Kipol  yadeya@tlen.pl
Zmieniamy temat na zoologiczny?Oprócz pewnego statku kosmicznego nie spotkałem się z kocimi podróżnikami w SF- w fantasy jest ich za to trochę-inteligentnych i niezwykłych.Psy natomiast to chyba Morgotha słudzy? żadna gwara, nieuku, to nieznany ci język polski..
[31.03.2006] 15:35
Narya
kipol: imiesłowy na -wszy -łszy tyczą się czasu przeszłego a imiesłowy na -ąc -ący/a/e - czasu teraźniejszego a propo
koper: no ten HeMana był dobry powiem więcej był bardzo dobry świat to pomidor
[31.03.2006] 16:37
lance
Kipol (06.03.31 00:06):
Oprócz pewnego statku kosmicznego nie spotkałem się z kocimi podróżnikami w SF

Był jeszcze jeden, kot który w wyniku długotrwałego lotu kosmicznego ewoluował do hominida.

http://www.filmweb.pl/Czerwony ,Karze%B3,(2003),o,filmie,Film,id=103853
[31.03.2006] 16:40
lance
Poprzedni link można sobie wsadzić w d...
Ten jest fajny:

http://czerwonykarzel.info/rd_zaloga.html
[31.03.2006] 17:59
Narya
dobre toto świat to pomidor
[31.03.2006] 20:48
Dr Peter Silberman
Psów w fantasy/sci-fi faktycznie nie bardzo, ale w drugoplanowych rolach już nawet, nawet... No, a wilki i wilkołaki w horrorach i fantasy to już nawet dość często. Most paranoid delusions are intricate...but this is brilliant
[31.03.2006] 21:43
gregor
No to w końcu kto wygrał ?
Krasnoludy czy elfy ?
Koty czy psy ?
Czy jeśli w pierwszej parze wygrają krasnoludy a w drugiej koty to czy dojdzie do finału krasnoludy vs koty ?
[31.03.2006] 21:45
gregor
No to w końcu kto wygrał ?
Krasnoludy czy elfy ?
Koty czy psy ?
Czy jeśli w pierwszej parze wygrają krasnoludy a w drugiej koty to czy dojdzie do finału krasnoludy vs koty ?

1 2 3 4 Strony tematu:
 » Odpowiedz na ten temat