o2.pl forum.o2.pl
poczta.o2.pl
E-mail 20GB
Pudelek.pl - plotki, zdjęcia, sensacje
Pudelek
Wrzuta.pl - video, muzyka, mp3
Wideo+mp3
  Strona główna» forum Sci-fi / Fantasy
 » Odpowiedz na ten temat

pojedynek krasnoludów i elfów!!

1 2 3 4 Strony tematu:
[19.03.2006] 23:34
Narya
która rasa wg was jest lepsza i dlaczego?
moim zdaniem elfy są lepsze ponieważ:
-są ponoć najpiękniejsze, wieczne i dobre
-są przepełnione magią i mądrością
-ich ulubioną są łuki i strzały (moja ulubiona broń )
moim zdaniem krasnoludy są lepsze także ponieważ:
-są waleczne i honorowe
-potrafią rzucić się z jednym toporkiem na 20-osobową bandę orków (naturanie a) na pewną śmierć b) łut szczęścia i wyrżnąć całą bandę)
-mają poczucie humoru i są wierne towarzyszom podróży do końca

PS czyli 50%/50% wg mnie
PSS a wg was, która rasa jest lepsza?
[21.03.2006] 20:53
Alien xp
Fan Legolasa się znalazł.. I co się gapisz???
[21.03.2006] 20:55
Narya
Alien xp (06.03.21 20:53):
Fan Legolasa się znalazł..

fanka alienów się znalazła
[21.03.2006] 20:57
Alien xp
Wiedziałam, że to powiesz. No, zgadza się... I co się gapisz???
[21.03.2006] 20:58
Narya
Alien xp (06.03.21 20:57):
Wiedziałam, że to powiesz. No, zgadza się...

jasnowidzka?
[06.04.2020] 00:23
[21.03.2006] 20:59
Alien xp
Moooże I co się gapisz???
[21.03.2006] 21:00
Narya
Alien xp (06.03.21 20:59):
Moooże

morze jest długie i szerokie
[21.03.2006] 21:03
Alien xp
Nie o to ''może'' chodziło I co się gapisz???
[21.03.2006] 21:05
Narya
Alien xp (06.03.21 21:03):
Nie o to ''może'' chodziło

morza są piękne masz rację może teraz nad morze w wakacje wyjadę?
[21.03.2006] 21:41
locos22
Przejdźmy od słów do czynów.

Bijcie się a filmik walki wrzuccie na forum.
[22.03.2006] 09:29
Narya
locos22 (06.03.21 21:41):
Przejdźmy od słów do czynów.

Bijcie się a filmik walki wrzuccie na forum.

trochę nierealne jak idee Marks&EngelsCO
[22.03.2006] 15:39
hooleryk
masz racje ale krasnoludy też sa odważne,silne i honorowe musi buć lepiej-tylko kiedy
[22.03.2006] 18:56
Kipol  yadeya@tlen.pl
Tak..kobry nie będziemy lubić,bo ma jadowite ząbki a spiczastouchych tchórzy za urodę,czarnoksięstwo i zatrute strzały będziemy?!Rozumiem,że czasem(rzadko!)trafia się elfi renegat,który nie chce strzelać zza drzew,uciekać,gdzie pieprz rośnie-przepraszam:za morze-i nie porzuca swoich towarzyszy na polu walki,ale jak mówi przysłowie-wyjątek potwierdza regułę.Nie przepadam za złodziejstwem a wiadomo,że elfie zręczne rączki o długich palcach są niesłychanie lepkie.Zagłębijmy się dalej-tortury stosowane przez elfy lasów,pól i mórz obrosły legendą a każdy krasnolud tylko z najwyższym obrzydzeniem i powodowany przymusem decyduje się torturować wroga.I ostatnia sprawa orki to śmiertelny wróg plemion krasnoludzkich.Stworzone zostały przez Odwiecznego Wroga...ale z kogo...z elfów?...Morgoth sam nie stwarzał życia-wydobywał tylko zło z istot,które wpadły mu w ręce.Z krasnoludów nie miał pożytku i tępił zawzięcie;jego sługa Sauron nawet przy pomocy 7 pierścieni nic nie uzyskał,tylko orki ze swymi łukami i krzywymi szablami(Jakie podobne do elfów upodobania!)stanowią zmorę tych co nigdy nie uciekali i... się nie poddali! żadna gwara, nieuku, to nieznany ci język polski..
[22.03.2006] 23:25
Narya
hooleryk: i z poczuciem humoru
kipol: fee nie lubię ludzi skrajnych co widzą że wszystko co złe to elfy feefeee ja rozumiem że można nie lubieć elfów ale bez przesady
1) Morgoth porwał elfy i torturował je a w ciemnościach z tortur i okropieństw doznanych zrodzili się orkowie
2) ten przykład ze złodziejstwem do zwinności elfów jest nie trafiony chyba że mówisz o mrocznych elfach ale tych była garstka w porównaniu do reszty elfiej społeczności
3) elfy Tolkiena na pewno nie porzucały swoich towarzyszy i nie uciekały..
4) Sauron zdobył 3 pierścienie (ostatni od Thraina syna Thorina który był jego jeńcem w DolGuldur) a 4 zostały zniszczone przez smoki
tymczasem 3 elfickie pierścienie przetrwały ale mniejsza o to...
konflikt między elfami i krasnoludami istniał na podłożu jedynie bogactwa (wpierw Silmaril w pałacu Thingola potem Erebor i Moria) ale walczyli razem wspólnie przeciwko Morgothowi !!
poczytaj Silmarillion dokładniej.... FEEE
[24.03.2006] 18:51
Kipol  yadeya@tlen.pl
Haha,Czytałem!Czytałem!Ale nie tylko Śródziemiem wszyscy żyją!Mistrz mieszkając blisko Zielonej Wyspy zwyczajnie nasiąkł uwielbieniem dla elfów,ale już w Islandii elfy nie są dobrotliwymi istotami.Historia walk pomiędzy elfami i krasnoludami została przemilczana przez pana Tolkena,lecz niestety musiał nawet on zaznaczyć o niesnaskach pomiędzy dwoma najstarszymi plemionami.Nik Pierumow również pisał o Śródziemiu i nie tylko jasne strony przedstawił(choć niewątpliwie stawia pierworodnych w jasnym świetle).Ale dyskusja miała stwierdzić kto jest lepszy:elfy czy krasnoludy.Wypowiedź elfa mówi sama za siebie:"Czego szukasz tutaj,nieszczęsny śmiertelniku, i dlaczego opuściłeś swój kraj,aby wejść do tego,zakazanego twojemu plemieniu?Co masz na swoje usprawiedliwienie,abym cię nie musiał surowo ukarać za zuchwalstwo i szaleństwo?"Dalsza część pokazuje stosunek elfów do reszty świata.Jak widzisz czytam Silmarillion dokładnie. żadna gwara, nieuku, to nieznany ci język polski..
[25.03.2006] 03:13
Kipol  yadeya@tlen.pl
Jeszcze jedno.Kiedy po raz pierwszy przeczytałem Władcę Pierścieni elfy również mi się podobały,było to jednak kilkanaście tysięcy książek temu...One są jak obrazek:ładne na pokaz.Już pisałem-z krasnoludów nie dało się stworzyć żadnej złej istoty,nie było w nich tyle zła;za to z elfów...po usunięciu dobrych cech(niewiele tam trzeba było usuwać)powstały orki... żadna gwara, nieuku, to nieznany ci język polski..
[25.03.2006] 16:47
gregor
No to żeby nie było że kipol sam do siebie coś tam o trzeciej nad ranem gada to też zabiorę głos
Elfy to takie nadęte bubki a krasnoludy to swojaki , odpowienik naszych fedrowników ze śląska . Jak bym miał do wyboru z kim wychylić browarka to bez wachania przysiadłbym się do krasnoludów.
[25.03.2006] 18:51
Koper
Ja też, z tym że gdybym miał do czynienia z płcią przeciwną, to jednak wybrałbym elficę. "In this world (...)
there will always
be rich and poor.
Rich in gifts...
poor in gifts.
Rich in love...
poor in love."
[25.03.2006] 19:22
Narya
hmm sami fani krasnoludów
no cóż to jest wasze zdanie ja sądzę jednak że każda z obu tych ras ma w sobie dobre i złe cechy charakteru i nie ma potrzeby wychwalania 100% krasnoludów a robienia z elfów 100% złych jak kipol czy robienia z krasnoludów 100% złych a z elfów 100% uwielbienia NIE każdy ma swoje zalety i wady świat to pomidor
[25.03.2006] 19:37
dolgorlz
Narya (06.03.22 23:25):
3) elfy Tolkiena na pewno nie porzucały swoich towarzyszy i nie uciekały..

No tak,ale ze strachu ze Śródziemia uciekały przed Sauronem.....No,ale z drugiej strony krasnoludy też się pod górami chowali..... http://s4@@@.pl/c.php?uid=49918
Klikajcie a zobaczycie zabawną stronkę!!!!
[25.03.2006] 19:39
dolgorlz
Cholera,to od "no tak" już nie miało być w cytacie......
Ale tak na serio,to nie przepadam ani za elfami ani za krasnoludami,ale jak bym miała wybierać,to padłoby na elfy.Ale... proszę,byle nie Legolasa,bo filmowy Legolas to hańba elfów..... http://s4@@@.pl/c.php?uid=49918
[25.03.2006] 20:30
Narya
dolgorlz (06.03.25 19:37):
No tak,ale ze strachu ze Śródziemia uciekały przed Sauronem.....No,ale z drugiej strony krasnoludy też się pod górami chowali.....

być może tak było ale w książce (i w filmie) było że płynęły na Zachód bo świat się zestarzał a nie ze strachu
a co do filmowego Legolasa to hańba zgadzam się.. lepiej wypadł filmowy Gimli świat to pomidor
[25.03.2006] 20:37
dolgorlz
Najlepiej to wypadł Gandalf,jego po prostu świetnie odzwierciedlili....no i niczego sobie był Aragorn i Gollum,a Froda to trochę z niego takiego pierdołę zrobili..... http://s4@@@.pl/c.php?uid=49918
[25.03.2006] 20:57
Narya
dolgorlz (06.03.25 20:37):
Najlepiej to wypadł Gandalf,jego po prostu świetnie odzwierciedlili....no i niczego sobie był Aragorn i Gollum,a Froda to trochę z niego takiego pierdołę zrobili.....

ale czary Gandalfa spartolili Gollum był świetny i Aragorn też a Froda to sknocili maxymalnie! świat to pomidor
[25.03.2006] 23:40
Koper
bla, bla, bla...
Najlepszy to był Arnie jako Conan i tyle. "In this world (...)
there will always
be rich and poor.
Rich in gifts...
poor in gifts.
Rich in love...
poor in love."
[27.03.2006] 00:46
Kipol zły  yadeya@tlen.pl
Koper (06.03.25 23:40):
bla, bla, bla...
Najlepszy to był Arnie jako Conan i tyle.

Zgadzam się z tym zdaniem.
[27.03.2006] 09:19
Kipol  yadeya@tlen.pl
Narya (06.03.25 19:22):
no cóż to jest wasze zdanie ja sądzę jednak że każda z obu tych ras ma w sobie dobre i złe cechy charakteru i nie ma potrzeby wychwalania 100% krasnoludów a robienia z elfów 100% złych jak kipol czy robienia z krasnoludów 100% złych a z elfów 100% uwielbienia NIE każdy ma swoje zalety i wady

Niestety,nie będzie 100%-owo złych krasnoludów-co do tego faktu wszyscy piewcy światów fantasy są zgodni.Mnóstwo jest jednak całkowicie złych elfów lub w których zło stosunkowo szybko dochodzi do głosu;ale co tam...dobry Feanorek dobry AGHHH.... żadna gwara, nieuku, to nieznany ci język polski..
[27.03.2006] 09:29
Kipol zły  yadeya@tlen.pl
no cóż to jest wasze zdanie ja sądzę jednak że każda z obu tych ras ma w sobie dobre i złe cechy charakteru i nie ma potrzeby wychwalania 100% krasnoludów a robienia z elfów 100% złych jak kipol czy robienia z krasnoludów 100% złych a z elfów 100% uwielbienia NIE każdy ma swoje zalety i wady

[27.03.2006] 09:37
Kipol  yadeya@tlen.pl

Raz mi post nie poszedł,potem nie chciało mnie logować na niebiesko-zwykła elfia robota.Do rzeczy.
Nie ma 100%-towo złych krasnoludów.Zgodni są co do tego wszyscy twórcy światów fantasy.Jeśli chodzi zaś o elfy to sporo ich lub takich w których,przy próbie charakteru,zło wyłazi uszami.Dobry Feanorek dobry AGHHH... żadna gwara, nieuku, to nieznany ci język polski..
[27.03.2006] 14:15
Alien xp
Krasnoludy to tylko takie skarlałe sztywniaki. Najlepszy to jest Obcy. I co się gapisz???
[27.03.2006] 15:53
Koper
Ale o czym wy jeszcze gadacie, skoro już ustaliliśmy, że Conan to by wziął tych wszystkich elfów i krasnoludów posiekał swoim mieczem. "In this world (...)
there will always
be rich and poor.
Rich in gifts...
poor in gifts.
Rich in love...
poor in love."

1 2 3 4 Strony tematu:
 » Odpowiedz na ten temat