o2.pl forum.o2.pl
poczta.o2.pl
E-mail 20GB
Pudelek.pl - plotki, zdjęcia, sensacje
Pudelek
Wrzuta.pl - video, muzyka, mp3
Wideo+mp3
  Strona główna» forum Sci-fi / Fantasy
 » Odpowiedz na ten temat

TRON

[12.02.2006] 23:01
Koper
W sobotę AleKino! przypomniało ten klasyk cyberpunkowej sci-fi. Prekursor wszelkich "Matrixów" i innych cudów-niewidów.
Choć fabuła naiwna a efekty zestarzały się, to jednak mimo wszystko ogląda się to zupełnie dobrze. Prymitywna grafika komputerowa (momentami wspomagana cyba odręcznym malowaniem klatek filmowych) jakoś tutaj pasuje, a całość nabiera bardzo surrealistycznego kształtu.
Dobra. Co by nie pisać. Klasyka. "...thus have we made the world.

Thus have I made it."
[13.02.2006] 18:58
gregor
Parę tygodni temu był Plan 9 z kosmosu na ale kino , to dopiero był klasyk
Polecam świetna zabawa , chociaż intencje reżysera pewnie były inne
[13.02.2006] 21:36
Koper
My się teraz śmiejemy z takich filmów jak ten Plan 9... (czy to ten film z facetem w kostiumie goryla i z hełmem płetwonurka mającym udawać kosmitę, czy jeszcze inne arcydzieło? ) ale zobaczycie. Za 40 lat, takie filmy jak "Van Helsing", "Alien vs Predator" itp. gnioty będą podobnie wyśmiewane. (pomijam fakt, że już teraz są przez niektórych, ale za jakiś czas będą przez wszystkich niemalże)

A oglądał ktoś do końca ulubiony film sci-fi kanału TCM czyli "Zakazana Planeta" z drugoplanową rolą Leslie Nielsena? Bo ja nigdy nie dotrwałem do końca, a ciekaw jestem jak się skończyło. Podobnoż ten film ma jakieś głębsze przesłania, ale mnie tak bawi zawsze ten koślawy robor i córka szalonego profesora biegająca wśród sarenek, że nie mogę się skoncentrować na głębi tego obrazu. "...thus have we made the world.

Thus have I made it."
[14.02.2006] 19:40
gregor
No , ba
Pewnie że widziałem tylko nie wiem który to Nielsien w Zakazanej planecie bo wtedy nie miał białej czupryny .
A film się kończy tak że planeta razem z profesorkiem robi bum natomiast kapitan wyrywa panienkę na swój latający spodek
[14.02.2006] 20:42
Koper
O ile pamiętam to Nielsen był okrętowym kuchcikiem.

A tam pod koniec to chyba była jakaś taka narysowana bestia (taka niby, że z energii, czy coś takiego ) - o co chodziło? A może to nie ten film? "...thus have we made the world.

Thus have I made it."
[03.04.2020] 01:26
[15.02.2006] 15:31
gregor
Na planecie obcy zostawili aparaturkę która umożliwiała zamianę myśli w materię stałą ale doktorek miał mało pozytywne myśli które stworzyły potworka i to jest właśnie to przesłanie : demony drzemią w nas .
Nie wiem czy widziałeś ale elektrownia obcych została dosyć solidnie zrobiona wizualnie z rozmachem i nawet dzisiaj nieźle się prezentuje.
[15.02.2006] 19:48
Koper
No właśnie nie dotrwałem nigdy. Ten robot i te sarenki... Sorry, ale nie mogłem. "...thus have we made the world.

Thus have I made it."
[16.02.2006] 21:05
gregor
A widziałeś taki film jak Zardoz z Seanem Connery ?
[17.02.2006] 22:50
Koper
Hmmm... Tytuł nic mi nie mówi. Jakieś szczegóły? "In this world (...)
there will always
be rich and poor.
Rich in gifts...
poor in gifts.
Rich in love...
poor in love."
[19.02.2006] 15:16
gregor
A co się będę męczył
http://www.filmweb.pl/FilmDescriptions?id=11 951#11951
[19.02.2006] 21:11
Koper
Chyba żem niestety nie oglądał. Chociaż pewne elementy fabuły fabuły wydają się być znane z innych filmów i książek. "In this world (...)
there will always
be rich and poor.
Rich in gifts...
poor in gifts.
Rich in love...
poor in love."
[09.01.2020] 11:20
Malwa2311
Pobierz najnowsze mp3 http://www.ivevo.pl/ Mega baza Mp3 download

» Odpowiedz na ten temat