o2.pl forum.o2.pl
poczta.o2.pl
E-mail 20GB
Pudelek.pl - plotki, zdjęcia, sensacje
Pudelek
Wrzuta.pl - video, muzyka, mp3
Wideo+mp3
  Strona główna» forum o2.pl / Opinie czytelników do artykułów
 » Odpowiedz na ten temat

Niebezpieczny autogaz?

    1 2 3   » 9 Strony tematu:
[12.01.2006] 16:59
Redakcja o2.pl
Zapraszamy do komentowania artykułu:

http://wiadomosci.o2.pl/?s=513&t=5490 --
Redakcja o2.pl
[12.01.2006] 18:57
Toni
Ewentualny wybuch wyciekającego gazu da z cała pewnościa olbrzymie zniszczenia więc dmuchają na zimne. Ucieczki gazu należy sie spodziewać z powodu choćby podwyższonego ciśnienia w samochodowej butli. Rozwiązaniem byłyby i wykrywacze i wzmożona wentylacja, w obu przypadkaćh i koszty i mozliwośc wybuchu przy niesprawności systemów.
Gaz ziemny ? Naturalnie te same zagrożenia + koniecznośc rozbuwowy dystrybucji.
W Szwecji wybrano inna drogę, alkohol produkowany z odpadu leśnego, można także produkować z byle jakich odpadków organicznych tak jak samogon, a w tym ludzie maja spora wprawę.
Takich samochodów jeździ już kilka tysięcy, także stare samochody przechodzą na alkohol, po minimalnej korekcie zasilania. Jeżeli taki samochód na powrót zatankować benzyna to komputer samochodowy potrzebuje ok 3 minut aby "wyczuć" zmianę paliwa i silnik dalej pracuje płynnie.
Przy okazji moc wzrasta ok.20 % , alkohol ma więcej energi.
Sieć dystrybucji paliw płynnych już jest, skażenie środowiska takie jak przy gazie ziemnym.
[12.01.2006] 19:06
damar
Toni (06.01.12 18:57):
Ewentualny wybuch wyciekającego gazu da z cała pewnościa olbrzymie zniszczenia więc dmuchają na zimne. Ucieczki gazu należy sie spodziewać z powodu choćby podwyższonego ciśnienia w samochodowej butli. Rozwiązaniem byłyby i wykrywacze i wzmożona wentylacja, w obu przypadkaćh i koszty i mozliwośc wybuchu przy niesprawności systemów.
Gaz ziemny ? Naturalnie te same zagrożenia + koniecznośc rozbuwowy dystrybucji.
W Szwecji wybrano inna drogę, alkohol produkowany z odpadu leśnego, można także produkować z byle jakich odpadków organicznych tak jak samogon, a w tym ludzie maja spora wprawę.
Takich samochodów jeździ już kilka tysięcy, także stare samochody przechodzą na alkohol, po minimalnej korekcie zasilania. Jeżeli taki samochód na powrót zatankować benzyna to komputer samochodowy potrzebuje ok 3 minut aby \"wyczuć\" zmianę paliwa i silnik dalej pracuje płynnie.
Przy okazji moc wzrasta ok.20 % , alkohol ma więcej energi.
Sieć dystrybucji paliw płynnych już jest, skażenie środowiska takie jak przy gazie ziemnym.

alkohol do baku? czyśty zwariował?
[14.01.2006] 00:01
stalker021
kurcze...
[14.01.2006] 00:01
SeniorEuchenio
hehe Jestem 3 ! Opole rulez
[17.08.2019] 15:28
[14.01.2006] 00:03
stalker021
fajna jazda by była jak by dolał alhokolu do baku...
[14.01.2006] 00:20
Ambroży Śmietana
mam gaz w samochodzie i nie przejmuje sie takimi zakazami.moim zdaniem wyciek gazu nie jest bardziej niebezpieczny niz wyciek benzyny.w obu przypadkach wystarczy iskra lub bezmyslnie rzucony niedopalek.a jesli sie o samochod dba i robi regularne przeglady to niebezpieczenstwa wycieku nie ma.
a tak na marginesie to samochod jest mi potrzebny do pracy.jesli mialbym jezdzic na benzynie to rownie dobrze moge zwinac interes.jesli mam nic nie zarobic to w tym czasie wole sobie polezec.
poza tym to watpie czy wprowadza nowa akcyze na gaz bo to juz by grozilo buntem spolecznym...
[14.01.2006] 00:48
Ambroży Śmietana
P.S.wlot gazu mam w takim miejscu ze w razie kontroli i tak nikt nie zauwazy ze samochodzik mam opalany gazem.no.... chyba ze zechce zajrzec do bagaznika
[14.01.2006] 01:21
www.zieloni-bialystok.w.pl
SŁOŃCE-EKOLOGICZNIE,DARMO?CZY KOLEJNY POMYSŁ MAFII PALIWOWEJ np.WODÓR BY
NIE WYPAŚC Z RYNKU?PRZYSZŁOŚĆ:ENERGIA ODNAWIALNA:SAMOWYSTARCZALNOŚĆ ENERGETYCZNA POLSKI:ZASOBY 1000X PRZEKRACZAJĄ POTRZEBY!UPADEK KONCERNÓW ENERGETYCZNYCH!
“Zielonych” interesuje jeszcze kwestia - braku uzależnienia nas - konsumentów od KONCERNÓW ENERGETYCZNYCH ,KTÓRE UZALEZNIAJA NAS OD SWEGO MONOPOLU NA SPRZEDAŻ ENERGII(ROPA,ATOM,WODÓR,WĘGIEL itp.),GDY WOKÓŁ JEST PEŁNO DARMOWEJ I ODNAWIALNEJ!!!!

niszcząca świat “cywilizacja ropy” - poprzez. m.in. efekt cieplarniany powodujący anomalie pogodowe jak: podniesienie poziomu oceanów, huragany, wichury, ulewne deszcze, powodzie, susze, wielkich koncernów korumpujących polityków i media i działających dla zysku na naszą szkodę, np. hamując rozwój energii odnawialnych (zasoby energii geotermalnej, słońca i wiatru przy dzisiejszych niedoskonałych urządzeniach i technologiach 30 - krotnie przekraczają maksymalnie przewidywane potrzeby energetyczne świata).

NP.POLSKIE ZASOBY ENERGII Z DOŚĆ KONWENCJONALNEGO ŹRÓDŁA ODNAWIALNEJ ENERGII JAK BIOMASA 10-CIO KROTNIE PRZEWYŻSZAJĄ POTRZEBY ENERGETYCZNE POLSKI, PODOBNIE ZASOBY ENERGII GEOTERMALNEJ RÓWNIEŻ OKOŁO 10 - CIO KROTNIE PRZEWYŻSZAJĄ POTRZEBY. POKRYCIE KOLEKTORAMI SŁONECZNYMI DZISIEJSZEJ 25% POWIERZCHNI TERENÓW ZABUDOWANYCH DOSTARCZYŁOBY WYSTARCZAJĄCEJ ILOŚCI ENERGII.
Chociaż Energetyka Odnawialna też podlega pewnym ograniczeniom środowiskowym (np. nadmierne skupisko elektrowni wiatrowych może powodować np. hałas, zmiany krajobrazu, zmiany klimatyczne - np. podniesienie temperatury na skutek osłabienia wiatru) i napotyka na opór lobby surowcowego i czerpiącego zyski z eksploatacji przestarzałych i szkodliwych społecznie, zdrowotnie i środowiskowo technologii.
Energetyka Odnawialna stwarza także nowe lokalne miejsca pracy i powoduje rozwój gospodarczy (np. elektrownie wiatrowe są atrakcją turystyczną).
EKOLOGICZNE CZYSTE PALIWA,POJAZDY NA ENERGIE ODNAWIALNA-ludzkość na skraju kolejnego przełomu technologicznego-póki co np. paliwa wodorowe pochodzą tez z konwencjonalnych elektrowni-węglowych lub atomowych więc powodują tez zanieczyszczenia tylko w sąsiedztwie elektrowni ZAMIAST NP. ENERGII SŁONECZNEJ CZYSTEJ I DOSTĘPNEJ ZA DARMO - TYLKO KONCERNY NIE CHCĄ PRZESTAĆ ISTNIEĆ GDY ICH PALIWA STANĄ SIĘ NIEPOTRZEBNE LUDZIOM

ENERGIA SŁONECZNA ZA DARMO=NIEZYSKOWNA DLA KONCERNÓW=NIE CHCĄ PRZESTAĆ ISTNIEĆ GDY ICH PALIWA STANĄ SIĘ NIEPOTRZEBNE LUDZIOM
W zawodach pojazdów słonecznych samochody jeżdzą ponad 300km/h,samolot obleciał ziemie itp.,nie ma tez problemów z magazynowaniem, tylko koncerny nie chcą przestać istnieć gdy ich paliwa staną się niepotrzebne ludziom
np. pierwszy komputer ważył kilka ton i zajmował ogromna halę, wykonując operacje na poziomie dzisiejszego kalkulatora. Nakłady i zainteresowanie jakąś dziedziną techniki powoduje postęp, miniaturyzację, obniżkę kosztów i zwiększenie dostępności...

już dzisiaj elektryczne mają taki sam zasięg jak seryjne-samochody spalinowe,nawet seryjne przerobione na elektryczne-dochodzi ciężar akumulatorów,ale odchodzi ciężar silnika spalinowego,układu przeniesienia napędu,wydechowego,wyciszenia,skrzyni biegów,ciężaru paliwa-silniki elektryczne są lżejsze,do tego elektryczne mają lepsze przyspieszenie,są tańsze w konstrukcji,ciche itp.Acha,ładują się stojac/jadąc w dzień(nawet pochmurny)

POLSKA I TAK MA NADMIAR ENERGII:SŁOŃCA,WIATRU,BIOMASY,GEOTERMII-ZA DARMO
[14.01.2006] 01:33
kri100
ludzie i znow sie okazuje ze nie wiecie o czym mowice ale oczywiscie kazdy najmadzejszy....i wszystko wie az sie serce kraja mozg paruje od ilosci nowych informacji jkich mozna sie naczytac w tych komentarzach...

Pracuje w rafinerii LPG (Liquid Petrolium Gas - mieszanina Propanu i butanu dla wyjasnienia),

tak wyciek jest niebezpieczny zgadza sie
lpg jest ciezszy od powietrza i w sprzyjajacych warunkach moze \"zalegac\" (warunkiem jest oczywiscie brak wentylacji)i wybuchnac oczywiscie. Ale trzeba na prawde sie postarac.
w garazach podziemnych z reguly wystepuje efekt kominowy i obieg powietrza jest zapewniony
ale jak sie ktos w naszym kraju uprze to mozna zrobic i zabronic wszystkiego a jak...

A jesli chodzi o gaz ziemny no ten jest akurat lzejszy od powietrza wiec sie szybko ulotni z podziemi garazu i nie bedzie problemu.
[14.01.2006] 01:35
gut3
W Polsce jest tak malo podziemnych garazow, ze nei ma sie czym przejmowac. Poza tym nie ma regulacji prawnych dotyczacych zakazu wjazdu do podziemnych garazow, zakazy ustanawiane sa tylko przez wlascicieli, swoja droga przy rozpoczaciu takiej inwesycji , jaka jest wielopietrowy garaz, inwestorzy mogliby pomyslec o instalacjach gazowych.

Ostatnio PSL wyszlo z incjatywa zmian prawnych odnosnie propagowania paliw naturalnei odnawialnych, ale przy tym poziomie problemow, jakimi zajmuja sie teraz polsowie takie inicjatywy pewnie stana sie wazne w przyszlym stuleciu.
pozdrawiam
[14.01.2006] 01:58
Seba_-
Wybuchowość gazu każdy zna .. i zastanówcie się czy nie lepiej dmuchać na zimne ? Oczywiście w garażach nad którymi nie ma lokali mieszkalnych czemu miały by być takie zakazy .. ale popatrzmy na stan polskiej motoryzacji i samochody które są na gaz .. są to w większości starsze samochody u których własnie taki wyciek jest bardzo prawdopodobny .. fakt instalacje gazowe są nowe ale wiadomo ze minimalny wyciek wystarczy przez pare godzin i robi się BUM .. czy postawiliście się na miejscu tych ludzi którzy mieszkają w tym bloku ? Wiekszosc garaży tego typu ma bramy z gumową uszczelką na dole .. wszystkie garaże są w większości szczelnie zamknięte i sądze że lepiej dmuchać na zimne niż potem oglądać w wiadomościach jak pół budynku runeło bo wybuch gazy spowodował naruszenie fundamentu .. zastanowice sie i postawcie na miejscu innych a nie swoim
[14.01.2006] 02:16
Kucza
Nastepne glupoty wymyslaja, zeby utrudnic czlowiekowi zycie. Zastanowcie sie, ile to niby bylo takich przypadkow w Polsce, ze wybuchl samochod zasilany LPG?? Szczerze mowiac, ja o takim nie slyszalem. Kolejna sprawa, samochodow zasilanych gazem jest ok. 15%, czyli prawdopodobienstwo wycieku benzyny gazu jest blisko 7 razy nizsze. Sposrod 100 zaparkowanych samochodow 85 jest na benzyne, a tylko 15 na gaz. Wyciek ze zbiornika, czy to benzyny, czy gazu, jest rownie prawdopodobny, a jednak samochodow na gaz jest o wiele mniej, czyli wieksze niebezpieczenstwo lezy po stronie samochodow zasilanych benzyna. Nie zgadzam sie rowniez z tym, ze wiekszosc samochodow zasilanych gazem jest stara. Na logike, majac samochod warty 1000 czy 2000 zl czlowiek nie zdecyduje sie raczej na instalacje gazowa, czesto przekraczajaca wartosc auta.
Pozdrawiam
[14.01.2006] 02:36
emileq
Ludzie to chyba jakiś obłęd! Sam do końca nie wierze w to co przeczytałem! Spoko przypuszczenia, ze gaz się może ulatniać... Gdyby tak było to auto byłoby niesprawne technicznie i nienadawało by się do jazdy po drogach! Chyba każdy kierowca ma troche tego oleju w głowie i zdaje sobie spawe z niebezpieczenstwa, ktore niesie za soba niesprawne auto! To jest tak jakby wprowadzić przepis używania aut terenowych na niektórych polskich drogach poniewaz jechanie innymi autami moze spowodowac ich uszkodenie (np pęknięcie opony) a w nastęstwie wypadek! A akcya no cóż pesymista nie jestem ale po naszej super ekipie rządzącej wszystkiego mozna się spodziewac...ten świat staje sie coraz bardziej chory...
[14.01.2006] 03:38
mczarny25  mczarny25@tlen.pl
wychodzi na to ze kolejny rzad chce narod wykonczyc.... Czyzby za pare lat bedziemy drugimi Chinami?

wszystko na to wskazuje....

A wiec kogo nie bedzie stac na paliwo sruuu na rowerek Ps.
Jedyne wyjscie to wiac z tego kraju jak najdalej....zachcialo nam sie uni
[14.01.2006] 05:33
kd
gut3 (06.01.14 01:35):
W Polsce jest tak malo podziemnych garazow, ze nei ma sie czym przejmowac. Poza tym nie ma regulacji prawnych dotyczacych zakazu wjazdu do podziemnych garazow, zakazy ustanawiane sa tylko przez wlascicieli, swoja droga przy rozpoczaciu takiej inwesycji , jaka jest wielopietrowy garaz, inwestorzy mogliby pomyslec o instalacjach gazowych.

Ostatnio PSL wyszlo z incjatywa zmian prawnych odnosnie propagowania paliw naturalnei odnawialnych, ale przy tym poziomie problemow, jakimi zajmuja sie teraz polsowie takie inicjatywy pewnie stana sie wazne w przyszlym stuleciu.
pozdrawiam
Garaży a nie garażów
[14.01.2006] 08:19
A tak na serio
www.zieloni-bialystok.w.pl (06.01.14 01:21):
SŁOŃCE-EKOLOGICZNIE,DARMO?CZY KOLEJNY POMYSŁ MAFII PALIWOWEJ np.WODÓR BY
NIE WYPAŚC Z RYNKU?PRZYSZŁOŚĆ:ENERGIA ODNAWIALNA:SAMOWYSTARCZALNOŚĆ ENERGETYCZNA POLSKI:ZASOBY 1000X PRZEKRACZAJĄ POTRZEBY!UPADEK KONCERNÓW ENERGETYCZNYCH!
“Zielonych” interesuje jeszcze kwestia - braku uzależnienia nas - konsumentów od KONCERNÓW ENERGETYCZNYCH ,KTÓRE UZALEZNIAJA NAS OD SWEGO MONOPOLU NA SPRZEDAŻ ENERGII(ROPA,ATOM,WODÓR,WĘGIEL itp.),GDY WOKÓŁ JEST PEŁNO DARMOWEJ I ODNAWIALNEJ!!!!

niszcząca świat “cywilizacja ropy” - poprzez. m.in. efekt cieplarniany powodujący anomalie pogodowe jak: podniesienie poziomu oceanów, huragany, wichury, ulewne deszcze, powodzie, susze, wielkich koncernów korumpujących polityków i media i działających dla zysku na naszą szkodę, np. hamując rozwój energii odnawialnych (zasoby energii geotermalnej, słońca i wiatru przy dzisiejszych niedoskonałych urządzeniach i technologiach 30 - krotnie przekraczają maksymalnie przewidywane potrzeby energetyczne świata).

NP.POLSKIE ZASOBY ENERGII Z DOŚĆ KONWENCJONALNEGO ŹRÓDŁA ODNAWIALNEJ ENERGII JAK BIOMASA 10-CIO KROTNIE PRZEWYŻSZAJĄ POTRZEBY ENERGETYCZNE POLSKI, PODOBNIE ZASOBY ENERGII GEOTERMALNEJ RÓWNIEŻ OKOŁO 10 - CIO KROTNIE PRZEWYŻSZAJĄ POTRZEBY. POKRYCIE KOLEKTORAMI SŁONECZNYMI DZISIEJSZEJ 25% POWIERZCHNI TERENÓW ZABUDOWANYCH DOSTARCZYŁOBY WYSTARCZAJĄCEJ ILOŚCI ENERGII.
Chociaż Energetyka Odnawialna też podlega pewnym ograniczeniom środowiskowym (np. nadmierne skupisko elektrowni wiatrowych może powodować np. hałas, zmiany krajobrazu, zmiany klimatyczne - np. podniesienie temperatury na skutek osłabienia wiatru) i napotyka na opór lobby surowcowego i czerpiącego zyski z eksploatacji przestarzałych i szkodliwych społecznie, zdrowotnie i środowiskowo technologii.
Energetyka Odnawialna stwarza także nowe lokalne miejsca pracy i powoduje rozwój gospodarczy (np. elektrownie wiatrowe są atrakcją turystyczną).
EKOLOGICZNE CZYSTE PALIWA,POJAZDY NA ENERGIE ODNAWIALNA-ludzkość na skraju kolejnego przełomu technologicznego-póki co np. paliwa wodorowe pochodzą tez z konwencjonalnych elektrowni-węglowych lub atomowych więc powodują tez zanieczyszczenia tylko w sąsiedztwie elektrowni ZAMIAST NP. ENERGII SŁONECZNEJ CZYSTEJ I DOSTĘPNEJ ZA DARMO - TYLKO KONCERNY NIE CHCĄ PRZESTAĆ ISTNIEĆ GDY ICH PALIWA STANĄ SIĘ NIEPOTRZEBNE LUDZIOM

ENERGIA SŁONECZNA ZA DARMO=NIEZYSKOWNA DLA KONCERNÓW=NIE CHCĄ PRZESTAĆ ISTNIEĆ GDY ICH PALIWA STANĄ SIĘ NIEPOTRZEBNE LUDZIOM
W zawodach pojazdów słonecznych samochody jeżdzą ponad 300km/h,samolot obleciał ziemie itp.,nie ma tez problemów z magazynowaniem, tylko koncerny nie chcą przestać istnieć gdy ich paliwa staną się niepotrzebne ludziom
np. pierwszy komputer ważył kilka ton i zajmował ogromna halę, wykonując operacje na poziomie dzisiejszego kalkulatora. Nakłady i zainteresowanie jakąś dziedziną techniki powoduje postęp, miniaturyzację, obniżkę kosztów i zwiększenie dostępności...

już dzisiaj elektryczne mają taki sam zasięg jak seryjne-samochody spalinowe,nawet seryjne przerobione na elektryczne-dochodzi ciężar akumulatorów,ale odchodzi ciężar silnika spalinowego,układu przeniesienia napędu,wydechowego,wyciszenia,skrzyni biegów,ciężaru paliwa-silniki elektryczne są lżejsze,do tego elektryczne mają lepsze przyspieszenie,są tańsze w konstrukcji,ciche itp.Acha,ładują się stojac/jadąc w dzień(nawet pochmurny)

POLSKA I TAK MA NADMIAR ENERGII:SŁOŃCA,WIATRU,BIOMASY,GEOTERMII-ZA DARMO

A tak na serio w Radiu Maryja bardzo często w Rozmowach niedokończonych jest o tym mowa
[14.01.2006] 08:34
Ambroży Śmietana
www.zieloni-bialystok.w.pl (06.01.14 01:21):
SŁOŃCE-EKOLOGICZNIE,DARMO?CZY KOLEJNY POMYSŁ MAFII PALIWOWEJ np.WODÓR BY
NIE WYPAŚC Z RYNKU?PRZYSZŁOŚĆ:ENERGIA ODNAWIALNA:SAMOWYSTARCZALNOŚĆ ENERGETYCZNA POLSKI:ZASOBY 1000X PRZEKRACZAJĄ POTRZEBY!UPADEK KONCERNÓW ENERGETYCZNYCH!
“Zielonych” interesuje jeszcze kwestia - braku uzależnienia nas - konsumentów od KONCERNÓW ENERGETYCZNYCH ,KTÓRE UZALEZNIAJA NAS OD SWEGO MONOPOLU NA SPRZEDAŻ ENERGII(ROPA,ATOM,WODÓR,WĘGIEL itp.),GDY WOKÓŁ JEST PEŁNO DARMOWEJ I ODNAWIALNEJ!!!!

niszcząca świat “cywilizacja ropy” - poprzez. m.in. efekt cieplarniany powodujący anomalie pogodowe jak: podniesienie poziomu oceanów, huragany, wichury, ulewne deszcze, powodzie, susze, wielkich koncernów korumpujących polityków i media i działających dla zysku na naszą szkodę, np. hamując rozwój energii odnawialnych (zasoby energii geotermalnej, słońca i wiatru przy dzisiejszych niedoskonałych urządzeniach i technologiach 30 - krotnie przekraczają maksymalnie przewidywane potrzeby energetyczne świata).

NP.POLSKIE ZASOBY ENERGII Z DOŚĆ KONWENCJONALNEGO ŹRÓDŁA ODNAWIALNEJ ENERGII JAK BIOMASA 10-CIO KROTNIE PRZEWYŻSZAJĄ POTRZEBY ENERGETYCZNE POLSKI, PODOBNIE ZASOBY ENERGII GEOTERMALNEJ RÓWNIEŻ OKOŁO 10 - CIO KROTNIE PRZEWYŻSZAJĄ POTRZEBY. POKRYCIE KOLEKTORAMI SŁONECZNYMI DZISIEJSZEJ 25% POWIERZCHNI TERENÓW ZABUDOWANYCH DOSTARCZYŁOBY WYSTARCZAJĄCEJ ILOŚCI ENERGII.
Chociaż Energetyka Odnawialna też podlega pewnym ograniczeniom środowiskowym (np. nadmierne skupisko elektrowni wiatrowych może powodować np. hałas, zmiany krajobrazu, zmiany klimatyczne - np. podniesienie temperatury na skutek osłabienia wiatru) i napotyka na opór lobby surowcowego i czerpiącego zyski z eksploatacji przestarzałych i szkodliwych społecznie, zdrowotnie i środowiskowo technologii.
Energetyka Odnawialna stwarza także nowe lokalne miejsca pracy i powoduje rozwój gospodarczy (np. elektrownie wiatrowe są atrakcją turystyczną).
EKOLOGICZNE CZYSTE PALIWA,POJAZDY NA ENERGIE ODNAWIALNA-ludzkość na skraju kolejnego przełomu technologicznego-póki co np. paliwa wodorowe pochodzą tez z konwencjonalnych elektrowni-węglowych lub atomowych więc powodują tez zanieczyszczenia tylko w sąsiedztwie elektrowni ZAMIAST NP. ENERGII SŁONECZNEJ CZYSTEJ I DOSTĘPNEJ ZA DARMO - TYLKO KONCERNY NIE CHCĄ PRZESTAĆ ISTNIEĆ GDY ICH PALIWA STANĄ SIĘ NIEPOTRZEBNE LUDZIOM

ENERGIA SŁONECZNA ZA DARMO=NIEZYSKOWNA DLA KONCERNÓW=NIE CHCĄ PRZESTAĆ ISTNIEĆ GDY ICH PALIWA STANĄ SIĘ NIEPOTRZEBNE LUDZIOM
W zawodach pojazdów słonecznych samochody jeżdzą ponad 300km/h,samolot obleciał ziemie itp.,nie ma tez problemów z magazynowaniem, tylko koncerny nie chcą przestać istnieć gdy ich paliwa staną się niepotrzebne ludziom
np. pierwszy komputer ważył kilka ton i zajmował ogromna halę, wykonując operacje na poziomie dzisiejszego kalkulatora. Nakłady i zainteresowanie jakąś dziedziną techniki powoduje postęp, miniaturyzację, obniżkę kosztów i zwiększenie dostępności...

już dzisiaj elektryczne mają taki sam zasięg jak seryjne-samochody spalinowe,nawet seryjne przerobione na elektryczne-dochodzi ciężar akumulatorów,ale odchodzi ciężar silnika spalinowego,układu przeniesienia napędu,wydechowego,wyciszenia,skrzyni biegów,ciężaru paliwa-silniki elektryczne są lżejsze,do tego elektryczne mają lepsze przyspieszenie,są tańsze w konstrukcji,ciche itp.Acha,ładują się stojac/jadąc w dzień(nawet pochmurny)

POLSKA I TAK MA NADMIAR ENERGII:SŁOŃCA,WIATRU,BIOMASY,GEOTERMII-ZA DARMO


po pierwsze silniki sie nie laduja bo nie maja poemnosci i nie maja gdzie magazynowac energii.ladowac mozna akumulator.chociaz (z wyksztalcenia jestem elektrykiem) kiedy akumulator stoi nieuzywany to sie rozladowuje.nie wiem skad te bzdury biezecie.fakt, silniki elektryczne maja duza moc na jednostke masy ale do przyspieszenia potrzeba mocy, do ktorej potrzeba baterii akumulatorow.i tu masa samochodu niestety rosnie.i tego sie nie zredukuje przez odjecie skrzyni biegow a juz napewno nie przez odjecie wydechu czy ciezaru paliwa.

nie bojcie sie, paliwa kopalne sa na wyczerpaniu i chca nie chcac bedziemy musieli niedlugo po energie alternatywna.robicie wielkie halo wokol koncernow energetycznych a wydaje mi sie ze jedno wam umknelo.paliwa kopalne sa to zwiazki wegla i wodoru czyli weglowodory.trzeba bylo na chemii w szkole uwazac to byscie wiedzieli ze przy odpowiednim wyregulowaniu silnika czyli spalaniu przy pelnym dostepie tlenu jedynymi produktami tej reakcji sa dwutlenek wegla (ktory jest roslinom potrzebny do zycia) i woda.wiec buntujecie sie troche na wyrost...
[14.01.2006] 08:39
Ambroży Śmietana
Seba_- (06.01.14 01:58):
Wybuchowość gazu każdy zna .. i zastanówcie się czy nie lepiej dmuchać na zimne ? Oczywiście w garażach nad którymi nie ma lokali mieszkalnych czemu miały by być takie zakazy .. ale popatrzmy na stan polskiej motoryzacji i samochody które są na gaz .. są to w większości starsze samochody u których własnie taki wyciek jest bardzo prawdopodobny .. fakt instalacje gazowe są nowe ale wiadomo ze minimalny wyciek wystarczy przez pare godzin i robi się BUM .. czy postawiliście się na miejscu tych ludzi którzy mieszkają w tym bloku ? Wiekszosc garaży tego typu ma bramy z gumową uszczelką na dole .. wszystkie garaże są w większości szczelnie zamknięte i sądze że lepiej dmuchać na zimne niż potem oglądać w wiadomościach jak pół budynku runeło bo wybuch gazy spowodował naruszenie fundamentu .. zastanowice sie i postawcie na miejscu innych a nie swoim


zeby doprowadzic do wybuchu trzeba zmieszac gaz z powietrzem w proporcjach 1/8. ja mam butle 60 l i wydaje mi sie ze to stanowczo za malo w stosunku do powierzchni garazu zeby taka mieszanine stworzyc, zwlaszcza ze w warunkach miejskich nigdy nie mam zatankowane do pelna...
[14.01.2006] 08:46
Ambroży Śmietana
Kucza (06.01.14 02:16):
Nastepne glupoty wymyslaja, zeby utrudnic czlowiekowi zycie. Zastanowcie sie, ile to niby bylo takich przypadkow w Polsce, ze wybuchl samochod zasilany LPG?? Szczerze mowiac, ja o takim nie slyszalem. Kolejna sprawa, samochodow zasilanych gazem jest ok. 15%, czyli prawdopodobienstwo wycieku benzyny gazu jest blisko 7 razy nizsze. Sposrod 100 zaparkowanych samochodow 85 jest na benzyne, a tylko 15 na gaz. Wyciek ze zbiornika, czy to benzyny, czy gazu, jest rownie prawdopodobny, a jednak samochodow na gaz jest o wiele mniej, czyli wieksze niebezpieczenstwo lezy po stronie samochodow zasilanych benzyna. Nie zgadzam sie rowniez z tym, ze wiekszosc samochodow zasilanych gazem jest stara. Na logike, majac samochod warty 1000 czy 2000 zl czlowiek nie zdecyduje sie raczej na instalacje gazowa, czesto przekraczajaca wartosc auta.
Pozdrawiam


nie do konca sie z toba zgodze.ja rok temu kupilem swoj samochod (85 rocznik) za 2500 zl.mam instalacje gazowa bo go z nia kupilem i to bylo jednym z podstawowych kryteriow wybory samochodu.ile lat temu ja ktos zamontowal to nie wiem ale na przegladzie wyszlo ze jest jak najbardziej sprawna i szczelna...

P.S.chociaz moj samochod ma juz 21 lat nie znajdziecie na nim ani plamki rdzy
[14.01.2006] 09:06
treg
garaze garazami jesli zas chodzi o kwestie cen gazu
to jest to nowe piepprzenie nowego rzadu........
maja teraz nowy cel- jak zameczyc i tak juz styrany Narod Polski......
wiec nie ma co czekac ze kiedys bedzie lepiej tylko trzeba bedzie pojsc za przykladem prawie mln polakow i wyjechac w cholerę do jakiegos KRAJU gdzie z dnia na dzien nie wprowadza sie chorych przepisow bez informowania opini publicznej......
[14.01.2006] 09:08
Rafałpr
Dajcie nam zarabiać uczciwe pieniądze, a mniejszą krajową to będzie nas stać kupować benzynkez.
[14.01.2006] 09:09
Rafałpr
Rafałpr (06.01.14 09:08):
Dajcie nam zarabiać uczciwe pieniądze, a nie mniejszą krajową to będzie nas stać kupować benzynke.

[14.01.2006] 09:09
mikku
Mieszkam w Holandii od kilku lat, ale nigdy nie spotkalem sie z takim zakazem, nawet na parkingach do 3 pkondygnacji ponizej poziomu zero. Wydaje mi sie to absurdem. Kluczem do rozwiazania problemu jest chyba jak juz ktos wspomnial odpowiednia wentylacja parkingow.
[14.01.2006] 09:19
Sebastian-GLI
Zobaczymy jak ceny artukułów pójda do góry, nie wszyscy jezdżą na ropkę ..., i wtedy zobaczymy co zrobi nasz Rządzik, a tak jeszcze- po co płacimy za przegląd instalacji LPG ???
[14.01.2006] 09:21
artpol
chyba jest to jakaś paranoja, znowu szuka się pieniędzy u najbiedniejszych, niedługo rządy naszego kraju wprowadzą zakaz oddychania powietrzem atmosferycznym lub obłożą go podatkiem, jeżeli wprowadzi się takie restrykcje spadnie sprzedaż aut zamknięte zostaną zakłdy montarzu tegoż lpg i ciekaw jestem kto będzie za to wszystko płacił, bo sfery nic nierobiące czytaj rządzące dalej będą się miały dobrze, gdy podrożeje gaz niektóre małe firmy padną ponieważ będą musiały płacić krocie za paliwo, a my dalej będziemy nabijać kieszenie lobby paliwowemu, wracając do podziemnych garaży jest to oczywiście w interesie zarządcy aby panów wpuścił do waszego garażu ponieważ w umowie sprzedaży wspomnianego nie zastrzegł sobie jak mniemam w umowie że aut z gazem nie wolno parkować tak więc nie wywiązał się z umowy za co powinien oddać kasę wraz z odsetkami które ewemtualnie mógł pan nabyć trzymając kase w banku.
[14.01.2006] 09:32
rederyk
może jeszcze jakieś kłody pod nogi????
[14.01.2006] 09:38
miki77
ktos cos zrobil i teraz to sie modne zrobi w calej Polsce ZBACZYCIE!! ZAKAZY zamias zajac sie ta wentylacja. Akurat mam gaz LPG w samochodzie i mam nowy typ wielozaworu przy bultli i naprawde nawet po obcieciu obu rurek miedzianych ktore wchodza do butli gaz sie nie bedzie z niej ulatnial. Tylko tyle zejdzie LPG co jest w rurce i filtrze czyli nic !!! Co innego jak jest stary typ!!! bedzie uciekal ze hoho no chyba ze zamarznie ale to musialby byc wypadek albo ktos specjalnie przecial;((
WIECIE JAK RZAD DA AKCYZE NA LPG TO SADZE ZE DUUUUUZO LUDZI STRACI PRACE WARSZTATOW JEST MNUSTWO. A MOZNA JUZ W WIELU MIEJSCACH ZATANKOWAC PALIWO ZA 3,50-3,60 I TO NA FIRMOWYCH STACJACH WIEC JAK BY LPG KOSZTOWALO 2,50 TO JUZ TO JEST CALKOWICIE NIE OPLACALNE ZERO ZAROBKU A JESZCE DOCHODZI DROZSZY PRZEGLAD I TLUMIKI. PRZY OBECNEJ CENIE 2,10 TO JUZ JEST BARDZO DROGO. JAK RZAD DOLOZY NAM AKCYZA TO JADE DO STACJI DIAGNOSTYCZNEJ I ZA 30 ZLOTY DAJA MI PAPIER ZE NIE MAM INSTALACJI LPG I MAM ICH GDZIES, ZDEMONTUJE JA I TYLE NA MNIE ZAROBIA I SADZE ZE NIE BEDE JEDYNY. PO CO PLACIC KASE ZA COS JAK NA TYM ZYSKU NIE NA???? JA UWAZAM ZE MAKSYMALNA CENA LPG TO POWINNA BYC 1,80 TO JUZ GORNA GRANICA, A NARAZIE CENA NIE SPADA a w butli
11 kg jest syf nie filtrowany wiec sie nie pojezdzi
[14.01.2006] 10:00
nesio
Jeżdżę samochodem na gaz już od około 7 lat (trzeci samochód z LPG). Żaden normalny kierowca (właściciel samochodu z LPG) nie będzie jeździł z niesprawną instalacją. Równie niebezpieczna o może nawet bardziej jest niesprawna instalacja benzynowa - benzyna ma mniejszą temperaturę zapłonu niż gaz. Instalacje gazowe są sprawdzane przynajmniej raz w roku na przeglądzie, kto sprawdza stan przewodów paliwowych? LPG jest odpadem produkcyjnym, zastanawia mnie więc cena tego paliwa. Co będą z nim robić producenci benzyny jeśli samochody przestaną go używać z powodu wysokiej ceny? Co stanie się z setkami ludzi żyjących z montażu tych instalacji? W życiu nie zdecydowałbym się na montaż instalacji gazowej gdyby cena gazu była porównywalna z ceną benzyny, zwłaszcza że gazu spala się trochę więcej. Gaz jest również bardziej ekologiczny niż benzyna. Nasze rządy zawsze coś znajdą żebyobywatel miał gorzej. A może sobie obniżą diety i będą jeździć na benzynie - o tym chyba jeszcze nigdy nie pomyśleli jako o źródle oszczędności.
[14.01.2006] 10:10
h8r
Toni (06.01.12 18:57):
Ewentualny wybuch wyciekającego gazu da z cała pewnościa olbrzymie zniszczenia więc dmuchają na zimne. Ucieczki gazu należy sie spodziewać z powodu choćby podwyższonego ciśnienia w samochodowej butli. Rozwiązaniem byłyby i wykrywacze i wzmożona wentylacja, w obu przypadkaćh i koszty i mozliwośc wybuchu przy niesprawności systemów.
Gaz ziemny ? Naturalnie te same zagrożenia + koniecznośc rozbuwowy dystrybucji.
W Szwecji wybrano inna drogę, alkohol produkowany z odpadu leśnego, można także produkować z byle jakich odpadków organicznych tak jak samogon, a w tym ludzie maja spora wprawę.
Takich samochodów jeździ już kilka tysięcy, także stare samochody przechodzą na alkohol, po minimalnej korekcie zasilania. Jeżeli taki samochód na powrót zatankować benzyna to komputer samochodowy potrzebuje ok 3 minut aby \"wyczuć\" zmianę paliwa i silnik dalej pracuje płynnie.
Przy okazji moc wzrasta ok.20 % , alkohol ma więcej energi.
Sieć dystrybucji paliw płynnych już jest, skażenie środowiska takie jak przy gazie ziemnym.


Co Ty pier.... człowieku? Mózg Ci odebrało?
Po pierwsze, gaz ziemny ma bardzo wysoką temperaturę zapłonu, a jego wyciek z butli jest praktycznie niemożliwy. W tej butli jest on składowany pod bardzo wysokim ciśnieniem, więc jeśli pojawi się nieszczelność, gaz ziemny jako lżejszy od powietrza w ułamek sekundy ucieknie do atmosfery. Wybuch gazu ziemnego możliwy jest tylko przy bardzo dużym jego stężeniu i dodatkowo punkcie zapłonu (jak np. w kopalniach).
A alkohol ma tylko 60% wartości opałowej benzyny, choć jego liczba oktanowa wynosi 160, dzięki czemu można podnosić stopień sprężania silnika.
[14.01.2006] 10:25
Kat_ja
Ambrozy nie wypowiadaj sie juz prosze...przynajmniej na ten temat \"spalaniu przy pelnym dostepie tlenu jedynymi produktami tej reakcji sa dwutlenek wegla (ktory jest roslinom potrzebny do zycia) i woda.wiec buntujecie sie troche na wyrost...\"

Jesli widziales samochod ktory emituje przy spalaniu tylko wode i dwutlenek wegla, to pokaż mi taki =)

Ale nawet gdyby tak bylo - to CO2 jest jednym z glownych czynnikow powstawania nadmiernego efektu cieplarnianego, wiec to nie do konca jest buntowanie sie na wyrost.

Ale zgadzam sie z tym, ze jak ropa,gaz sie wyczerpia (w ciagu 50 lat a moze i mniej) bedzie istny Fallout =]

    1 2 3   » 9 Strony tematu:
 » Odpowiedz na ten temat