o2.pl forum.o2.pl
poczta.o2.pl
E-mail 20GB
Pudelek.pl - plotki, zdjęcia, sensacje
Pudelek
Wrzuta.pl - video, muzyka, mp3
Wideo+mp3
  Strona główna» forum Ogólne forum dla studentów
 » Odpowiedz na ten temat

Co wg. Was naprawde warto studiować?

1 2 3 4   » 8 Strony tematu:
[24.03.2008] 20:17
Jadzia_j
a co myślicie o logistyce?
[25.03.2008] 13:06
erwtewtrwt
najlepsze sa posty - "idz na polibude, to robota sie znajdzie".

To brzmi jakbyś conajmniej przegrał życie. Wybierz cos zwiazanego z dystrybucja i sprzedażą.
Potem jakis przedstawiciel, handlowiec i wogole pełno forsy
[25.03.2008] 21:22
OnZielony
Moim zdaniem warto iść na kierunki techniczne oraz np. stomatologia, farmaceltyka.
Ja skonczylem budownictwo i nie narzekam.
Pozdrowienia
[26.03.2008] 10:20
xLenax
polecam pedagogikę (jest szansa na realna pracę już w trakcie studiów)
psychologia (jeśli jesteś ambitna to jest zawód z przyszłością w Polsce brakuję wykształconych psychologów) socjologia (obszerna dziedzina dla ludzi z wyobraźnią pracy dla specjalistów socjologii jest mnóstwo)
Wszystkie 3 propozycję mają w sobie wspólne cechy i generalnie moim zdaniem to najciekawsze kierunki dla początkującej studentki. pzdr
[26.03.2008] 15:51
Sancho
Zastanowił mnie ten wątek. Chociaż ja nie podchodzę do tej sprawy w kategoriach "co warto...'. Nie umiałbym studiować czegoś, co mnie nie pociąga intelektualnie, co nie poszerza moich horyzontów. Nie wyobrazam sobie, aby przez 5 lat tkwić w czymś, co nie daje mi satysfakcji. Dlatego moje zdanie jest takie: jeśli chcesz studiować, to znaczy naprawdę się rozwijać, to wybierz coś, co daje Ci przyjemność, nawet jeśli wedługo obiegowych opinii nie miałby to być "kierunek na czasie". Jeśli człowiek jest dobry w tym co robi, to pracę znajdzie. Jeśli natomiast miotasz się, bo tak naprawdę nic nie daje Ci satysfakcji, to popytaj znajoych gdzie jest naprawde łatwo, w innym razie się zamęczysz. Nie polecałbym wyboru kierunku tylko ze względów typowo "przyszłościowych" - na studiach TRZEBA się uczyć, i cięzko jest wytrwać kiedy nie ma się serca do tego, co akurat realizujemy na zajęciach.

Uffffffff, trochę się rozpisałem
Prywatnie polecam Filologię polską
[31.03.2020] 14:58
[26.03.2008] 23:15
OnZielony
Praca sie zawsze znajdzie ale za ile. Jesli chcesz miec w przyszlości pieniądze wybiera sie najtrudniejszy kierunek jaki mozliwy ale z perspektywa iż po nim mozna zarabiać a nie wegetować.

Moj kolega studiował Politologie przez cale studia 4,5 zawsze stypendium i mowil do mnie iż ze mnie nieluk bo ja 3 czasami 4 .
( Zazwykaj moja sesja trwałą bardzo dlugo dodatkowo pracowałem troche ) On w tym czasie impezy wakacje itp.
A teraz on pracuje za grosze a ja niedługo bede kierownikim budowy.

Mówię wam lepiej mieć 5 lat pod gorke ale poznije z górki niż odwrotnie.
[29.03.2008] 18:09
Julietta88
Wydaje mi sie, ze najlepiej studiowac to, co sie kocha, a jesli niczego sie nie kocha, to studiowac cos przyszlosciowego.Najlepiej kochac to, co przyszlosciowe Tak na serio, fakt faktem, popyt na inzynierow jest ogromny, ale nie mozna sie do niczego zmuszac.Ja studiuje architekture krajobrazu, troche polibudy, troche ASP, troche rolniczej - dla mnie bomba . Pzdr.
[29.03.2008] 18:37
wexer
ja aktualnie szukam pracy i z tego co widze najwiecej jest ofert po rachunkowosci i finansach ja koncze stosunki miedzynarodowe na ae cos idzie po tym znalezc niby ale jednak polecam cos zwiazanego z finansami rachunkowoscia, zreszta zamierzam na podyplomowe isc z tej dziedziny. w sumie rozwiazanie moize tez byc takie - idziesz na to co cie interesuje a potem robisz roczna podyplomówke z czegoś przydatnego i wsumie techniczne kierunki niektore typu architektura budownictwo tez sa przydatne raczej. ogólnie nie polecam żadnych psychologii ani politologii , filozofii, bo to raczej gówniane kierunki po których można raczej do anglii pojechać na zmywak
[30.03.2008] 14:44
slodd
tylko to co cie narpawde interesuje, inne studia to strata czasu trochę męskiego tuninguwww.auto-swiat.pl/dax
[30.03.2008] 17:29
gościówa
slodd (08.03.30 14:44):
tylko to co cie narpawde interesuje, inne studia to strata czasu

zgadzam się
[31.03.2008] 15:35
Krzysiek F
Elektrotechnikę na Elektrycznym nie warto

http://krzysiek.informacja.pl/wyklady.html
http://www.krzysiek.informacja.pl/linki.html
[17.04.2008] 21:12
BlueFruit
A ja końzcę biologię nienauczycielską i myslę o diagnostyce laboratoryjnej albo o podyplomówce z ochrony srodowiska. A zawsze chciałam studiowac chemię na polibudzie
[27.04.2008] 17:51
malaga103
hej.. ja tez jestem tegoroczną maturzystką i nie wiem jakie studia wybrac.. zawsze marzłam o psychologii ale chodzą słuchy, że w krakowie więksość miejsc wykupiona.. nie wiem co robić.. na maturze bede zdawać biologię,angielski i polski wszystko podstawowe.. tyle że ja średnią mam słabą (3,5) i co mam robić?? gdzie iść?? pomocy
[12.05.2008] 08:11
tomas10100
Krzysiek F (08.03.31 15:35):
Elektrotechnikę na Elektrycznym nie warto

http://krzysiek.informacja.pl/wyklady.html
http://www.krzysiek.informacja.pl/linki.html
Krzysiek, naprawdę nie warto tego studiować?A ja tam zamierzam iść!
Jestem pewny,że pójdę na polibudę i to chyba własnie na elektrotechnikę.
[17.05.2008] 16:37
nanananananana

potworne bzdety, tak samo wyzej (co ludzie pisza)
studiowac to co sie kocha? to co sie lubi?
trzeb sie usamodzielnic, jesli chce sie byc chociaz niezaleznym finansowo, np. ktos lubi wychowanie fizyczne, to pojdzie na awf na to i pozniej co?

@@@icie bo zycia nie znacie, studiuje sie najpierw patrzac na przyszlosc, potem na zainteresowania (oczywiscie w pewnym stopniu powinny sie nakladac)
[17.05.2008] 16:42
Słoneczko01
A studiuje ktoś może prawo,zarządzanie międzynarodowe lub informatykę i ekonometrię na Uniwersytecie Łódzkim???bo chciałabym sie dowiedzieć jaki był próg % na tą uczelnię oczywiście na te kierunki,oraz czy są przewidywane rozmowy lub testy klasyfikacyjne dla "nowych matur"???HELP!!!
[17.05.2008] 17:26
blablablaaaa
nanananananana (08.05.17 16:37):

potworne bzdety, tak samo wyzej (co ludzie pisza)
studiowac to co sie kocha? to co sie lubi?
trzeb sie usamodzielnic, jesli chce sie byc chociaz niezaleznym finansowo, np. ktos lubi wychowanie fizyczne, to pojdzie na awf na to i pozniej co?

@@@icie bo zycia nie znacie, studiuje sie najpierw patrzac na przyszlosc, potem na zainteresowania (oczywiscie w pewnym stopniu powinny sie nakladac)

Życia to Ty właśnie nie znasz "specjalisto". Jak ktoś ma zamiar studiować 5 lat a potem pracować 40 lat w dziedzinie która jest dla niego piekielnie nudna i nieciekawa to jest zwykłym kretynem.
Ale jeżeli chcecie przegrać swoje życie dla głupich paru złotych to wasz ból. Jak ktoś jest w czymś dobry to po wszystkim znajdzie dobrą pracę.
[17.05.2008] 20:22
Milaaaaaa
a co myślicie o jakimś kierunku ekonomicznym jest tu może jakiś absolwent takiego kierunku?
[17.05.2008] 22:09
może byćććććć
Milaaaaaa (08.05.17 20:22):
a co myślicie o jakimś kierunku ekonomicznym jest tu może jakiś absolwent takiego kierunku?

ja studiuję na wydziale ekonomicznym . wydaję mi się, że studia ekonomiczne to jedne z lepszych, gdyż prawie każda firma, korporacja, bank, inna placówka administracyjno - biurowa potrzebuje ekonomisty.
oczywiście w zależności od kierunku, specjalizacji itp płace są bardzo zróżnicowane. chyba najlepiej płatne są te z tytułu rachunkowości, bankowości, biegłych rewidentów, analityków fin itp.
ja z pracą nie mam najmniejszego problemu nawet w trakcie studiów, ponieważ po takich, można robić setki rzeczy.
[17.05.2008] 22:10
gggffds
hej szukam tytułu do piosenki w której teledysk rozgrywa sie w angielskiej szkole gdzie tańcza ucznnice w spódniczkach w krate i stoi nauczyciel taki siwy przy tablicy rodzaj muzyki to jakiś dance czy co
prosze o pomoc ludzi dobrej woli
[18.05.2008] 11:58
Evelinka7788888
gggffds (08.05.17 22:10):
hej szukam tytułu do piosenki w której teledysk rozgrywa sie w angielskiej szkole gdzie tańcza ucznnice w spódniczkach w krate i stoi nauczyciel taki siwy przy tablicy rodzaj muzyki to jakiś dance czy co
prosze o pomoc ludzi dobrej woli

H2O what we gonna be
[18.05.2008] 12:08
Eso
Jeśli chodzi o kierunki techniczne, to wydaje mi się, że dobrym rozwiązaniem jest coś z mechatroniki([url]http://pl.wikipedia.org/wiki/Mechatronika [/url]).
Z robotą w tym kierunku raczej nie będzie problemu, a przynajmniej obecnie jest to jeden z najbardziej poszukiwanych zawodów. Jest to nowy kierunek więc i dosyć przyszłościowy, przynajmniej moim zdaniem.
[21.05.2008] 00:08
pawel02923
hej.a mnie interesuje kierunek mechaniczny, dokladnie jakas mechanika maszyn roboczych. co sadzicie o tym? na co klada nacis przy takich studiach? bylem w liceum na profilu humanistycznym, ale np znam sie jak na ucznia liceum dobrze na mechanice, matme tez rozumiem jak chodze do szkoly nie na browara;P pomozcie ...
[21.05.2008] 11:08
bonkiers
pawel02923 (08.05.21 00:08):
hej.a mnie interesuje kierunek mechaniczny, dokladnie jakas mechanika maszyn roboczych. co sadzicie o tym? na co klada nacis przy takich studiach? bylem w liceum na profilu humanistycznym, ale np znam sie jak na ucznia liceum dobrze na mechanice, matme tez rozumiem jak chodze do szkoly nie na browara;P pomozcie ...

Po mechanice też robota sie znajdzie.Np. jako konstruktor.Wtedy ostro bierzesz się za programy typu CAD i jak jesteś w miarę kumaty to możesz załapać się do jakiegoś działu konstruktorskiego w jakiejś firmie motoryzacyjnej.Ewentualnie możesz wybrać mechatronikę lub automatykę.Tam liczą się głównie zdolności w programowaniu.Praca po takim kierunku to np.inżynier utrzymania ruchu.Dobre firmy nieźle płacą.Należy także pamiętać,że oprócz umiejętności technicznych ważny jest też angielski co najmniej na poziomie czytania(ze zrozumieniem ) dokumentacji technicznej.
Techniczne kierunki to głównie matma i fiza pod wieloma postaciami.
[21.05.2008] 17:56
redvist
Dodam jeszcze, że jeżeli chcesz sie bawić w konstreuktora musisz znac jeden z 3 programów jakie domniują w branży , tj CATIA V4/V5, Unigraphics albo Pro/ENGINEER WidlFire. Szczególnie istotne jest tu
modelowanie powierzchniowe/hybrydowe
Warto też ćwiczyć wyobraznie przestrzenną co szczególnie przydaje w branży Automotive, oraz tworzenie pełnej dokumentacji technicznej-tj rysunki wykonawcze, złożeniowe, analiza MES, itp.
[02.06.2008] 20:04
Michael5555
Cześć wszystkim.Mam ogromny problem bo zupełnie nie wiem jakie studia rozpocząć.Skończyłem technikum elektroniczne.Ale po skończeniu a raczej już w czasie zauważyłem że elektronika mnie nie kręci.Lubie komputery.Zastanawiałem się więc nad informatyką.Tyle że na studiach informatycznych jest sporo matmy.A z kolei ja z matmy nie jestem za mocny.To znaczy według oceny to miałem 3.Zastanawiam się czy na takich studiach bym sobie poradził.Potrzebuje kogoś kto np aktualnie studiuje informatykę i napisze mi czy przeciętny uczeń może sobie dać radę na takim kierunku.Jeśli ktoś taki się znajdzie to prosze o kontakt na gg 6169919

Lubie się też uczyć języka angielskiego.Słyszałem jednak że aby podjąć studia związane z językiem to nauki tam jest prawie tyle co na medycynie.
Więc też chciałbym popisać o tym z kimś kto ma o tym pojęcie.
Pozdrawiam i z góry dziękuje za pomoc.
[30.06.2008] 22:36
Zagubionaaaa
Kurczątko, bo ja mam ten sam problem... I co gorsza nie ma jedenej dziedziny z której czuje się mocna i której nauka daje mi przjemność. Już niedługo matura, a ja nie wiem za co się zabrać. Wiem, że jestem w stanie zdać rozszerzone przedmioty takie jak chemia, biologia, fizyka i matematyka. Tylko co wybrać? Co wybrać by studiowanie sprawiało mi przyjemność, a znalezienie pracy w przyszłości nie sprawiało mi problemu... Pomóżcie.
[30.06.2008] 22:58
Zagubionaaaa
help
[08.07.2008] 13:13
roszpunka-
Ja też zastanawiam się nad wyborem kierunku studiów.Ciągle myślę i myślę To naprawdę ciężka decyzja, nie ma co tu dużo gadać.Ale dochodzę do wniosku, że trzeba wybrać studia, które naprawdę dadzą satysfakcję i zainteresują.Ja myślę o dziennikarstwie i komunikacji społecznej, albo ewentualnie o filologii polskiej ze specjalnością prasową.Myślałam też o prawie, no bo jak to mówią wszyscy, to studia z przyszłością.Ale mam coraz więcej wątpliwości.Myślę, że studiowanie prawa nie dałoby mi pełnego zadowolenia.Chyba nie chcę się tym zajmować w przyszłości.Chciałabym pracować w jakiejś fajnej(ambitnej gazecie.Być może piszę jakieś głupoty i nie mam żadnych szans, żeby zrealizować to marzenie.Ale to co piszą niektórzy mnie czasem przeraża.Nie jestem jakąś egzaltowaną panienką, która nie zna życia.Wiem, że pieniądze są bardzo ważne, nie oszukujmy się.Ale życie jest krótkie.Jesteśmy na świecie i za chwilę nas nie ma.Wiem coś o tym.Więc co mi po studiach, skoro nie będą mnie interesowały?Będę się tylko męczyć, a po skończeniu studiów umrę.Różnie to w życiu bywa.Więc skoro mam robić wszystko w życiu tylko dla kasy to dzięki.Ja odpadam
[08.07.2008] 13:58
zaza1
Witam,

Jesli chcecie studiowac cos technicznego to polecam Metalurgie...albo Inżynierie Materiałową ze wskazaniem na to pierwsze...

- Studia ciezkie ale ciekawe
- Swietni wykladowcy
- Prawie żadnej konkurencji w Europie
- Gigantyczne możliwości rozwoju
- Kierunek mało popularny bo wydaje sie brudny - ale dzięki temu że nikt nie chce go studiować - problemu ze znalezieniem dobrej pracy nie ma - a jeśli dla kogoś własne biuro z komputerem i wyjazdy po Europie do największych hut - to jest brudna praca to ...
- Moja pierwsza płaca po studiach 12000 brutto (za 3-lata 2 razy tyle)

Pozdrawiam!!

1 2 3 4   » 8 Strony tematu:
 » Odpowiedz na ten temat