o2.pl forum.o2.pl
poczta.o2.pl
E-mail 20GB
Pudelek.pl - plotki, zdjęcia, sensacje
Pudelek
Wrzuta.pl - video, muzyka, mp3
Wideo+mp3
  Strona główna» forum Ogólne forum dla studentów
 » Odpowiedz na ten temat

Co wg. Was naprawde warto studiować?

1 2 3   » 8 Strony tematu:
[06.12.2005] 21:15
x_nika_x
Zastanawiam sie nad wyborem kierunku studiow... i tak naprawde, nie mam żadnego dobrego planu na przyszłość... dlatego, mam nadzieje, że forumowicze mi pomogą... a przynajmniej rozjaśnią ciemność mojego umysłu(jeśli chodzi o tą kwestię...) Pozdrawiam... Idź własną drogą...
[06.12.2005] 21:30
Arwenka
a ja filologie angielska

.... ....SUPERCALIFRAGILISTICEXPIALIDOCIOUS....[lov e]....
[06.12.2005] 22:01
bambi7
studiuje się to, po czym będzie można znaleźć robotę... KONIEC ODPOWEDZI

PS. Arwenka - czemu w awatarze nie ma Twojego zdjęcia? W nagrodę dostaniesz jeden z tych ślicznych pierścionków (widać go po lewej stronie) na Mikołajki.... Posiadam specjalny pierścionek - teraz tylko szukam odpowiedniej kobiety....
[06.12.2005] 23:11
r_o_n_i_n
odpowiedz sobie na jedno zaj.ebiscie trudne pytanie. Co chcesz robic. A potem to rob

Polecam promocje lub plantacje pomidorow.
[07.12.2005] 00:32
bambi7
szczwany lis (05.12.06 22:16):
tylko informatyka się liczy..

a co rozumiesz pod pojęciem informatyka?

instalowanie internetu w biurze? znajomość baz danych? znajomość programowania?

powiem Tobie, że bez znajomości baz danych to jest "cienizna" bo widzę sporo konkretnych ofert - wymagania: SQL, php... i inne Posiadam specjalny pierścionek - teraz tylko szukam odpowiedniej kobiety....
[05.04.2020] 13:00
[07.12.2005] 10:49
x_nika_x
taaa to co sie lubi... uwierzcie, że to co lubie nie jest praktyczne... bądź możliwe... bo jak tu np. zostać dziennikarzem bez znajomości? :| realne? nie sądze Idź własną drogą...
[07.12.2005] 10:53
Arwenka
bambi7 (05.12.06 22:01):

PS. Arwenka - czemu w awatarze nie ma Twojego zdjęcia? W nagrodę dostaniesz jeden z tych ślicznych pierścionków (widać go po lewej stronie) na Mikołajki....

to znaczy ze dobrze ze nie ma mojego zdjecia czy nie??

a moze wlasnie TO jest moje zdjecie

[07.12.2005] 10:56
Arwenka
filolog ang. (05.12.07 10:52):

a gdzie studiujesz?

juz nie studiuje ale nie zebym skonczyla.. dziekanke wzielam

a studiowalam na OKROPNEJ Wyzszej Szkole Ekonomiczno Humanistycznej ...oglne wrazenie -

a Ty??

[07.12.2005] 11:08
Arwenka
filolog ang. (05.12.07 10:58):
UW

szczesciarz.. badz szczesciara

[07.12.2005] 18:10
Positive  rafallek@tlen.pl
A znacie jakieś ciekawe stronki informacyjne o kierunkach na studia, jaką prace po czym można znaleźć itp.? "A ja to wszystko zbijam, dopóki słońce świeci
Idę przez świat szeroki w sercu mi muza leci"
[07.12.2005] 18:20
bambi7
Arwenka (05.12.07 10:53):

to znaczy ze dobrze ze nie ma mojego zdjecia czy nie??

a moze wlasnie TO jest moje zdjecie

hehe... czekam na Twoje zdjęcie, no chyba że nie chcesz nagrody

na pewno tak nie wyglądasz - ta Pani po lewej jest osoba ogólnie znaną w tzw. wielkim świecie... Posiadam specjalny pierścionek - teraz tylko szukam odpowiedniej kobiety....
[07.12.2005] 18:26
bambi7
Positive (05.12.07 18:10):
A znacie jakieś ciekawe stronki informacyjne o kierunkach na studia, jaką prace po czym można znaleźć itp.?

jesli chodzi o szkoły państwowe, to prawie na 100% dostaniesz coś takiego w dziekanacie (różnie to się może nazywać, więc nazwy nie podam - ale to coś w rodzaju większej broszury)

PS. nie kieruj się takimi informacjami - teraz są takie czasy, że i tak nie wiadomo co będziesz tak naprawdę robił.... Posiadam specjalny pierścionek - teraz tylko szukam odpowiedniej kobiety....
[07.12.2005] 19:49
Pan-Tofelek 3
[06.12] 21:15 x_nika_x
Co wg. Was naprawde warto studiować?
[...]
Idź własną drogą...

Pozdrawiam Stopka, rączka, dupka... .
[07.12.2005] 20:31
Narya  sh33p@tlen.pl
Amen. messis quidem multa, operarii autem pauci
[11.12.2005] 11:49
druga ly
Arwenka (05.12.07 10:56):
filolog ang. (05.12.07 10:52):

a gdzie studiujesz?

juz nie studiuje ale nie zebym skonczyla.. dziekanke wzielam

a studiowalam na OKROPNEJ Wyzszej Szkole Ekonomiczno Humanistycznej ...oglne wrazenie -

Ar..przypadkiem w Lodzi moze?
lelumpolelum
[14.12.2005] 15:02
___pistacja___
Polecam kierunek: Inwestycje i Nieruchomości - W Górnośląskiej Wyższej Szkole Przedsiębiorczości w Chorzowie.
"Jeśli wszystko wokół wydaje Ci się szare rozejrzyj się
...w poszukiwaniu koloru..."
[15.12.2005] 14:04
Mrraucel
Wydaje mi się, że najbardziej uniwersalne są języki, prawo i medycyna (no i może jeszcze pedagogika)-coś, co zawsze było, jest i będzie potrzebne bez względu na różne trendy w tych sprawach..
Osobiście studiuję filologię angielską i niemiecką i najważniejsze w tym jest to, że studiuję coś, co bardzo lubię.
Bardzo ciekawa jest też na pewno dyplomacja, ale jestem zdania, że nie ma zawodów, które dają pewną pracę. Dlatego wychodzę z założenia, by po pierwsze robić to, co się lubi, a po drugie robić to jak najlepiej.
Jeśli umiesz zrobić użytek ze swoich umiejętności, zawsze sobie poradzisz.
[28.10.2006] 19:28
milacron
Witam.Jestem obecnie studentem 4 roku wydziału mechanicznego we wrocławiu na kierunku budowy maszyn.Wg mnie najbardziej warto studiować kierunki techniczne( np. mechatronika, automatyka i robotyka,technika światłowodowa itp.)Wystarczy przejerzeć oferty pracy i wnioski same sie nasuwają.Tylko podstawaowy problem leży w tym żeby to pogodzić ze swoimi zainteresowaniami.Bo równie dobrze moze cie interesować coś czego studiowanie nie ma żadnego sensu
(np.turystyka i rekreacja ) i na odwrót. ;p.Z góry odradzam studiowanie wszelkich bzdetów typu : prawo, marketing i zarządzanie dziennikarstwo , polonistyka , politologia,tyrystykja i takie tam inne.Strata czasu i kupy pieniędzy.Ja tak dokładnie jestem na specjlaności : obróbka ubytkowa i programowanie CNC i pewnien jestem ze prace po tym bede mieć.Obecnie największe zapotrzebowanie jezeli chodzi o kierunki techniczne jest na specjalistów od spawalnictwa ( jak nie wierzysz to sprawdz).Tak wiec moze ta dziedzina ci zainteresuje a jak nie to jest wiele innych "poszukiwanych profesii" technicznych.Pogadaj z kims kto studiuje jakis techniczny kierunek i przemyśl to co ci napisałem.POzdri
[28.10.2006] 19:52
Mrraucel
milacron (06.10.28 19:28):
Witam.Jestem obecnie studentem 4 roku wydziału mechanicznego we wrocławiu na kierunku budowy maszyn.Wg mnie najbardziej warto studiować kierunki techniczne( np. mechatronika, automatyka i robotyka,technika światłowodowa itp.)Wystarczy przejerzeć oferty pracy i wnioski same sie nasuwają.Tylko podstawaowy problem leży w tym żeby to pogodzić ze swoimi zainteresowaniami.Bo równie dobrze moze cie interesować coś czego studiowanie nie ma żadnego sensu
(np.turystyka i rekreacja ) i na odwrót. ;p.Z góry odradzam studiowanie wszelkich bzdetów typu : prawo, marketing i zarządzanie dziennikarstwo , polonistyka , politologia,tyrystykja i takie tam inne.Strata czasu i kupy pieniędzy.Ja tak dokładnie jestem na specjlaności : obróbka ubytkowa i programowanie CNC i pewnien jestem ze prace po tym bede mieć.Obecnie największe zapotrzebowanie jezeli chodzi o kierunki techniczne jest na specjalistów od spawalnictwa ( jak nie wierzysz to sprawdz).Tak wiec moze ta dziedzina ci zainteresuje a jak nie to jest wiele innych \"poszukiwanych profesii\" technicznych.Pogadaj z kims kto studiuje jakis techniczny kierunek i przemyśl to co ci napisałem.POzdri

Niestety, nie interesują mnie kierunki techniczne. Do tego trzeba mieć talent, podobnie jak do języków. Ty masz do swojego kierunku zdolności, ja do swojego tak więc nawet nie czuję potrzeby zastanawiania się, czy dobrze zrobiłem, wybierając translatorykę. Zresztą już teraz pracuję (w biurze tłumaczeń oraz w biurze europosła), a na trzecim roku zamierzam dodatkowo starać się o pracę lektora w szkole językowej.
Tak, jak napisałem wcześniej - jeśli ma się do czegoś talent, można zrobić z tego użytek.
Pozdrawiam wszystkich studentów.
[28.10.2006] 21:06
eutanazy
Jak nie masz planów na przyszłość to się zastanów , czy studia ci są do czegokolwiek potrzebne . alkohol + kofeina + hazard =
[28.10.2006] 22:30
budowniczu na 102
tylko Polibuda, idz na polibude--->robota sie znajdzie
[04.02.2008] 14:46
aga13
Mrraucel (05.12.15 14:04):
Wydaje mi się, że najbardziej uniwersalne są języki, prawo i medycyna (no i może jeszcze pedagogika)-coś, co zawsze było, jest i będzie potrzebne bez względu na różne trendy w tych sprawach..
Osobiście studiuję filologię angielską i niemiecką i najważniejsze w tym jest to, że studiuję coś, co bardzo lubię.

Witam ja także mam problem z wyborem kierunku studiów. Wiem napewno, że chcę studiowac język obcy. Tylko nie wiem czy wybrac się na filologię germańską czy angielską? I czy mam wogule jakieś szanse. Moje pytanie jest takie czy trudno było się dostac na obie filologie?, jaki poziom trzeba reprezentowac?
[04.02.2008] 15:53
Szarlotka...
aga13 (08.02.04 14:46):
Mrraucel (05.12.15 14:04):

Witam ja także mam problem z wyborem kierunku studiów. Wiem napewno, że chcę studiowac język obcy. Tylko nie wiem czy wybrac się na filologię germańską czy angielską? I czy mam wogule jakieś szanse. Moje pytanie jest takie czy trudno było się dostac na obie filologie?, jaki poziom trzeba reprezentowac?

Wiesz aby studiować jakiś język obcy trzeba najpierw dobrze umieć mówić i PISAĆ w swoim języku tak "w ogÓle", a tak poza tym to trzeba mieć talent do tego, nie każdy ma tak giętki język i chłonna pamięć,a poziom jest bardzo wysoki, chyba że masz na myśli szkoły wyższe, prywatne lub studia zaoczne, bo na te dostaniesz się bez problemu...
[04.02.2008] 18:43
aga13
Wiesz aby studiować jakiś język obcy trzeba najpierw dobrze umieć mówić i PISAĆ w swoim języku tak \"w ogÓle\", a tak poza tym to trzeba mieć talent do tego, nie każdy ma tak giętki język i chłonna pamięć,a poziom jest bardzo wysoki, chyba że masz na myśli szkoły wyższe, prywatne lub studia zaoczne, bo na te dostaniesz się bez problemu...

Myślę właśnie o studiach zaocznych tylko nie wiem czy tam sobie poradzę. Mój niemiecki jest na poziomie średnio-zaawansowanym, a angielski podstawowy, tylko czy nie lepiej przyłożyc sie przez rok do nauki angielskiego i za rok spróbowac sił na filologi angielskiej. Angielski to jednak wg większosci ludzi bardziej przydatny język.Czy jednak wybrac się na filologię germańską?
[04.02.2008] 19:20
Szarlotka...
aga13 (08.02.04 18:43):
Wiesz aby studiować jakiś język obcy trzeba najpierw dobrze umieć mówić i PISAĆ w swoim języku tak \\\"w ogÓle\\\", a tak poza tym to trzeba mieć talent do tego, nie każdy ma tak giętki język i chłonna pamięć,a poziom jest bardzo wysoki, chyba że masz na myśli szkoły wyższe, prywatne lub studia zaoczne, bo na te dostaniesz się bez problemu...

Myślę właśnie o studiach zaocznych tylko nie wiem czy tam sobie poradzę. Mój niemiecki jest na poziomie średnio-zaawansowanym, a angielski podstawowy, tylko czy nie lepiej przyłożyc sie przez rok do nauki angielskiego i za rok spróbowac sił na filologi angielskiej. Angielski to jednak wg większosci ludzi bardziej przydatny język.Czy jednak wybrac się na filologię germańską?

To może idź najpierw do jakiegoś kolegium językowego, tam naprawdę dają popalić, i kiedy sie porządnie przyuczysz języka, spróbuj sił na studiach, tak robi np moja koleżanka, po kolegium myśli studiować zaocznie i pracować jednocześnie, właśnie wykorzystując swoja wiedzę nabyta w tym kolegium a jeśli w trakcie stwierdzisz, że języki obce to jednak nie to co lubisz i chcesz robić, 2 lata w szkole pomaturalnej, językowej na pewno Ci nie zaszkodzą, a wręcz przeciwnie, wpiszesz sobie w CV ...A na język najlepiej najpierw zdecyduj się jeden, niemożliwością jest studiowanie 2 języków na raz oba zaczynając od pierwszego roku, na 2 lub 3 roku możesz wybrać sobie drugi
pozdrawiam
[04.02.2008] 19:25
aga13
To może idź najpierw do jakiegoś kolegium językowego, tam naprawdę dają popalić, i kiedy sie porządnie przyuczysz języka, spróbuj sił na studiach, tak robi np moja koleżanka, po kolegium myśli studiować zaocznie i pracować jednocześnie, właśnie wykorzystując swoja wiedzę nabyta w tym kolegium a jeśli w trakcie stwierdzisz, że języki obce to jednak nie to co lubisz i chcesz robić, 2 lata w szkole pomaturalnej, językowej na pewno Ci nie zaszkodzą, a wręcz przeciwnie, wpiszesz sobie w CV ...A na język najlepiej najpierw zdecyduj się jeden, niemożliwością jest studiowanie 2 języków na raz oba zaczynając od pierwszego roku, na 2 lub 3 roku możesz wybrać sobie drugi
pozdrawiam
[04.02.2008] 19:52
bleeehhhh
budowniczu na 102 (06.10.28 22:30):

kolega dobrze prawi;]
W dzisiejszych czasach najlepiej studiować na politechnice. Nieważne co i gdzie - popyt na inżynierów jest co roku coraz większy
[04.02.2008] 20:35
mechatron
MECHATRONIKA
[04.02.2008] 22:07
an88
bleeehhhh (08.02.04 19:52):
budowniczu na 102 (06.10.28 22:30):

kolega dobrze prawi;]
W dzisiejszych czasach najlepiej studiować na politechnice. Nieważne co i gdzie - popyt na inżynierów jest co roku coraz większy

jak skończysz dobry kierunek na polibudzie, to wręcz sami Cię znajdą ^^
[18.03.2008] 10:42
Niezgodny
To ja mogę Ci odpisać chłopcze że nie masz racji....jeśli nazywasz studia prawnicze bzdetami.... to są moim zdaniem jedne z najtrudniejszych studiów....może poza medycyną ....a iść na polibudę tylko dlatego żeby mieć robotę....zadajmy sobie pytanie po co człowiek studiuje??? nie po to żeby zdobyć zawód a żeby się rozwinąć na tyle żeby go zdobyć...taka mała różnica... jeśli jesteś dobry w tym co robisz nawet po zarządzaniu znajdziesz prace....tylko musisz wiedzieć co chcesz w życiu... a co do tego prawa nie słyszałem o bezrobotnym magistrze prawa nawet bez aplikacji chyba że ktoś jest totalnym lewarem ...pozdrawiam
[18.03.2008] 14:30
an88
Niezgodny (08.03.18 10:42):
To ja mogę Ci odpisać chłopcze że nie masz racji....jeśli nazywasz studia prawnicze bzdetami.... to są moim zdaniem jedne z najtrudniejszych studiów....może poza medycyną ....a iść na polibudę tylko dlatego żeby mieć robotę....zadajmy sobie pytanie po co człowiek studiuje??? nie po to żeby zdobyć zawód a żeby się rozwinąć na tyle żeby go zdobyć...taka mała różnica... jeśli jesteś dobry w tym co robisz nawet po zarządzaniu znajdziesz prace....tylko musisz wiedzieć co chcesz w życiu... a co do tego prawa nie słyszałem o bezrobotnym magistrze prawa nawet bez aplikacji chyba że ktoś jest totalnym lewarem ...pozdrawiam

nie ważne,co się robi.ważne jak! w takim razie wytłumaczcie mi fenom zarabiających ogromną kasę stylistów,fryzjerów,kowali,operatorów filmowych,kucharzy,trenerów dla zwierząt (np.psów) itp. czy tym ludziom do sukcesu potrzebne są studia? N I E . są świetni w tym,co robią,a ich zawód jest potrzebny i stąd nie muszą się trudzić,a sami ich znajdą.mało to się słyszy,że "a ten to jest dobry,warto to i tamto u niego","polecam Ci,świetny jest". także pitu-pitulenie o tym,że po polibudzie masz bank pracę jest g--wno warte. jak ktoś jest ofiarą i czego się nie tknie,to rozpitula,to nic mu nie pomoże. taka prawda - bycie dobrym w danej dziedzinie gwarantuje sukces.
ps.popieram odnośnie zdania o prawnikach (a według jakichś tam badań wynika,że 100% zatrudnieniem cieszy się "zawód"... księdza )
amen

1 2 3   » 8 Strony tematu:
 » Odpowiedz na ten temat