o2.pl forum.o2.pl
poczta.o2.pl
E-mail 20GB
Pudelek.pl - plotki, zdjęcia, sensacje
Pudelek
Wrzuta.pl - video, muzyka, mp3
Wideo+mp3
  Strona główna» forum Niepełnosprawni
 » Odpowiedz na ten temat

szumy uszne

1 «   14 15 16 Strony tematu:
[21.08.2018] 20:13
tereza13
Ryszardd (18.08.2018.14 13:46):
Co powoduje szumy uszne i czy da się je całkowicie wyleczyć?

Dobre pytanie , moze ktos ma gotowa odpowiedz.
[18.11.2018] 12:43
Merida79
Mam pytanie. Czy ktos z was ma szumy slyszalne w halasie? Od 7 miesiecy borykam sie z tym problemem i cale moje zycie leglo w gruzach. Czy warto korzystac z terapi neurobiola Adama Pabisia ktory prowadzi klinike w Warszawie i innych placowkach w Polsce.
[23.11.2018] 11:26
ktotolom
Przy różnego rodzaju problemach ze słuchem w pierwszej kolejności należy wybrać się po konsultację laryngologiczną. Jeżeli mieszkacie we Wrocławiu i poszukujecie tutaj odpowiedniego miejsca, w którym otrzymacie pomoc to skontaktujcie się zwww.dermaderm.pl
[23.11.2018] 20:49
grażaa2
JoannaKa (18.08.2018.19 10:44):
Jestem załamana bo przyszłam do szpitala z poskiem w jednym uchu a wyszłam z dwoma. W poniedziałek idę na konsultacje odnośnie komory hiperbarycznej. Oby to w jakiś sposób uciszylo te piski bo gdybym wiedziała że po szpitalu będzie piszczec w obydwu to nigdy bym nie poszla! Może ktoś ma jakieś rady czemu tak się stało? Bo lekarze rozkładają ręce. A i dodatkowo raz dziennie przyjmuje Metyperd i jak by na parę godzin piski są mniejsze.
Trzymajcie się Kochani!

Tak sie stało bo to czeste,najpierw jedno ucho potem drugie, stopniowo choruja oba po urazach, nie zawinili raczej lekarze a nawet bez leków mogło być gorzej.
[23.11.2018] 20:56
grażaa2
Merida79 (18.11.2018.18 12:43):
Mam pytanie. Czy ktos z was ma szumy slyszalne w halasie? Od 7 miesiecy borykam sie z tym problemem i cale moje zycie leglo w gruzach. Czy warto korzystac z terapi neurobiola Adama Pabisia ktory prowadzi klinike w Warszawie i innych placowkach w Polsce.

Z tego co czytam nie warto (patrz grupa otwarta tinnitus szumy uszne na Fb, same negatywne opinie realnych osób, nikt się nie wyleczył tam, wszyscy wkurzeni,uważają że zostali oszukani). Poczytaj o neuromodulacji np na forum tinnitustalk, i o rTms, zerowe szanse moim zdaniem.
[17.10.2019] 12:43
[04.12.2018] 18:35
Jacek_szum
szymon84 (16.06.2016.13 09:16):
Nie do końca wiem, skąd się wzięły, ale nie dawała mi spokojnie żyć przez 3 lata - to było koszmarne. Ciągle coś piskało, gwizdało, szumiało, no szło zwariować. Lekarze rozkładali ręce, ja ciągle chodziłem zły i niewyspany... W kocu szukając czegoś w internecie trafiłem na tę stronę http://latestfromtheworld.com/48/hearclearpr o/ i wszystko zaczęło wracać do normy. Polecam każdemu, kto chce pozbyć się tego nieznośnego problemu!

Wstydziłbyś się! Reklama w takim miejscu! Tutaj piszą ludzie, którzy naprawdę cierpią. Aparat, który polecasz to zwykły aparat słuchowy, który wzmacnia dźwięki zewnętrzne w naturalny sposób maskując szumy w naszej głowie. Jak to wyłączysz to szum wróci.
[04.12.2018] 19:02
Jacek_szum
Pod tym linkiem możecie przeczytać historię leczenia "Navari". Początkowo zapalił się do terapii w Kinetic-cna ale ostatecznie zmienił zdanie. Link do forum: https://www.wykop.pl/wpis/23951227/zdechne-z -tymi-piskiem-w-prawym-uchu-9-lat-lazenia/
Przekazujcie to dalej, bądźmy solidarni. Na rynku mnóstwo jest naciągaczy a my, nieszczęśliwi ludzie kupimy wszystko, co mogłoby pomóc.
[05.12.2018] 14:45
encepence
Jacek_szum (18.12.2018.04 19:02):
Pod tym linkiem możecie przeczytać historię leczenia "Navari". Początkowo zapalił się do terapii w Kinetic-cna ale ostatecznie zmienił zdanie. Link do forum: https://www.wykop.pl/wpis/23951227/zdechne-z -tymi-piskiem-w-prawym-uchu-9-lat-lazenia/
Przekazujcie to dalej, bądźmy solidarni. Na rynku mnóstwo jest naciągaczy a my, nieszczęśliwi ludzie kupimy wszystko, co mogłoby pomóc.

No więc właśnie, narzekają ludzie na lekarzy konwencjonalnych, że cudownie nie umieją uleczyć tinnitusa, na którego nauka od lat nie ma sposobu, a co takie Kajetany więcej mogą? Pół biedy jak przyjedziesz szybko po zdarzeniu, ale już później to po ptakach, i zostają pabisie i inne takie, zdesperowani pójdą niestety wkurzeni na Kajetany i innych lekarzy. Tak to wygląda. Nie idźcie tą drogą.
[14.12.2018] 21:11
iledecybeli
dobrze by bylo tez uswiadamiac ludzi co do przyczyn szumow bo widze w okolo ze malo kto wie jaka ilosc db jest szkodliwa:
https://zdrowie.pap.pl/srodowisko/co-warto-w iedziec-o-dzwiekach-i-halasie#
[24.02.2019] 11:33
nosilence
Witam. I mnie dopadły szumy. Ciężko bardzo się z tym pogodzić . Życie zmienia się o 180 stopni. Ale muszę żyć bo mam rodzinę . Jedyne co mi pomaga to zmiana uwagi na coś innego ale strasznie to trudne a dodatkowo mam depresje. Myślę że stało się to po przyjmowaniu leków antydepresyjnych pisk mi narastał zgłaszałem lekarzowi ale ten kazał mi nadał brać. Piszczało tak że nie do wytrzymania. Inny lekarz kazał odstawić mi jeden z 2 leków które brałem i przeszło na 2 dnia ale wskoczyło na lewe ucho i nadal trzyma. Pisk jest niesamowicie ciężki do wytrzymania. Chyba zapisze się na terapię TRT bo nie wiem jak mam się leczyć. OSTRZEGAM CZYTAJCIE ULOTKI I SPRAWDZAJCIE CZY DANY LEK NIE JEST OTOTOKSYCZNY !!!
[24.02.2019] 12:22
nosilence
mam jeszcze nadziej że to może być somatyzacja mojej nerwicy i depresji przez uszy . Czy ktoś leczył się na nerwice i miał szumy uszne i wyleczył się z nerwicy i przeszły mu szumy uszne ? Problemem może być to że nadal biorę leki antydepresyjne i mogą mieć taki skutek uboczny . Może ktoś ma doświadczenie z lekami antydepresyjnymi i szumami ?
[26.02.2019] 11:41
wiezewziola
A ja polecam naturalny i ziołowy Venofortn, jest stosowany w niewydolności krążenia mózgowego dzięki czemu działa również na szumy uszne. A przede wszytkim jest naturalny. Jeśli kogoś interesują szczegóły jest na ten temat cały wpis:
https://www.facebook.com/627621737661580/pho tos/a.627751660981921/630750947348659/?type=3&amp ;theater
[09.03.2019] 16:24
unitra
nosilence, mam podobny problem.. mój szum (prawe ucho, wysoki syk), pojawił się w momencie przyjmowania paroksetyny na nerwicę lękową. Nie mam pojęcia czy paroksetyna jest aż tak ototoksyczna - czy to kolejny objaw mojej choroby.. w każdym razie, mam to 3 miesiąc...
[23.03.2019] 07:31
Krisu
Witam mam do was pytanie w Tarnowskich górach jest klinica Limed czekam na wizyte i proponują mi metode leczenia Elektrostymulacji mozecie cos o tej metodzie powiedzieć
[16.04.2019] 09:47
Michał_84
Cześć
Mam pisk w lewym uchu i polecam sprawdzenie aparatu słuchowego z generatorem szumu.Można wypożyczyć na jakiś czas i potestować.Ja mam teraz taki wewnątrzkanałowy (Signia silk NX) żebym mógł spać z nim i jak dla mnie przynosi ulgę.Polecam też sprawdzić aparat bez generatora bo można kupić je taniej ,a szum własny aparatu może okazać się wystarczający.
[11.06.2019] 10:18
Aneta5555
szumy uszne mogą mieć podłoże w innych chorobach, niekoniecznie związanych z uszami. Mi przeszło po ziołach poprawiających krążenie: https://ziola-na.net/nadcisnienie/ Trzeba sprawdzić uszy w pierwszej kolejności oczywiście.
[18.06.2019] 08:52
teżnosilence
nosilence (19.02.2019.24 12:22):
mam jeszcze nadziej że to może być somatyzacja mojej nerwicy i depresji przez uszy . Czy ktoś leczył się na nerwice i miał szumy uszne i wyleczył się z nerwicy i przeszły mu szumy uszne ? Problemem może być to że nadal biorę leki antydepresyjne i mogą mieć taki skutek uboczny . Może ktoś ma doświadczenie z lekami antydepresyjnymi i szumami ?

Tak, to przez ssri. Ja też mam szumy po kilkuletnim ich braniu, ostatni to Elicea, syf nad syfy, wszystkie powodują szumy! Uwaga, informujcie o tym lekarzy! Te leki są dość młode, dopiero my, pacjenci tworzymy ich historię by ostrzec innych. Teraz to dopiero jest dramat, wcześnietsza depresja i nerwica, na które lekarz zapisywał leki to pikuś!! Te leki robią uszom ogromną krzywdę, na stałe! Tylko terapia!! Nie bierzcie tych leków.
[22.07.2019] 09:53
tartarana
Jeżeli rozglądacie się za dobrym i zaufanym laryngologiem na terenie województwa łódzkiego to polecam wam skontaktować się z przychodnią http://www.ga-med.pl/ Tam możecie liczyć na pomoc doświadczonych specjalistów.
[25.08.2019] 16:01
ssri powodują tinnitusa
ja mam szumy po duloksetynie. najpierw pojawiały się sporadycznie w jednym uchu od początku brania leku, popiskiwania, następnie lekarz zmniejszył dawkę, nic to nie dało, pisk przeszedł w stały, gdy w drugim uchu zaczął się dźwięk, odstawiliśmy lek i nowy dźwięk już się nie pojawiał, niestety pisk został. Ostrzegam.
[27.08.2019] 13:43
ssri są ototoksyczne
Polecam tę stronę
http://hearinglosshelp.com/blog/selective-se rotonin-reuptake-inhibitors-ssris/
"Ogólnie SSRI jako klasa nie są dobre dla naszych uszu.Są one moim zdaniem dość ototoksyczne.Zdecydowanie trzymałbym się z dala od SSRI, takich jak Citalopram, Escitalopram, Fluoksetyna, Fluwoksamina, Paroksetyna i Sertralina, jeśli cenisz sobie uszy.
Wszystkie powyższe mogą powodować ataksję, zawroty głowy i zawroty głowy, a większość z nich może powodować przekrwienie, utratę słuchu, ból ucha i szum w uszach"
Większość lekarzy nie ma o tym pojęcia, nie śledzą doniesień, mi dopiero pani profesor neurologii zwróciła uwagę i lekarz w szpitalu.
[20.09.2019] 07:48
Gamlare
Powodów moze byc bardzo wiele:
choroby układu krążenia, takie jak miażdżyca czy nadciśnienie, które powodują zwężenie naczyń krwionośnych,
ciągłe przebywanie w hałasie lub słuchanie głośnej muzyki, zwłaszcza na słuchawkach,
poważne urazy głowy oraz kręgosłupa,
podeszły wiek,
stres, który najczęściej objawia się wieczornymi szumami i trudnościami z zasypianiem
zalegająca woskowina, której jednak nie należy usuwać mechanicznie,
nadczynność bądź niedoczynność tarczycy,
niektóre antybiotyki oraz leki ototoksyczne (uszkadzające słuch),
Polecam zorientowac się czy macie w okolicy salon Geers:
https://www.geers.pl
Jest tam możliwosć przebadania sobie słuchu.
[20.09.2019] 13:04
szumimi
Stres nie objawia się szumami wieczorem, to uszkodzenia słuchu/ucha, które w nocy wyraźnie słychać w ciszy.Może problemy z ciśnieniem owszem, powoduja szumy słyszalne wieczorem...Stres to się przyczynia do problemów z ciśnieniem i do uszkodzeń słuchu, bo wydziela się np. kortyzol rozwalający komórki słuchu i mamy pisk słyszalny nocą. Ale nie ma czegoś takiego, że stres sam w sobie powoduje szum akirat wieczorem, nie wiem skąd te mity.
Szkoda, że na tej stronie tyle reklamodawców aparatów słuchowych, o których większość z szumisiów wie, a które nie leczą, tylko maskują.
[20.09.2019] 13:09
szumimi
Dodam jeszcze tylko, że stres + leki ototoksyczne lub hałas itp czynniki także genetyczne tj słabsze komórki słichu = większe ryzyko tinnitusa.

1 «   14 15 16 Strony tematu:
 » Odpowiedz na ten temat