o2.pl forum.o2.pl
poczta.o2.pl
E-mail 20GB
Pudelek.pl - plotki, zdjęcia, sensacje
Pudelek
Wrzuta.pl - video, muzyka, mp3
Wideo+mp3
  Strona główna» forum Gdzie i jak wyjechać?
 » Odpowiedz na ten temat

Platformy wiertnicze

1 «   31 32 33 Strony tematu:
[22.10.2015] 15:07
margarita20
Prace na wysokościach są naprawdę niebezpieczne, dlatego należy pamiętać o bezpieczeństwie osób pracujących. Sprawdźcie artykuł ->
http://www.safetyexpert.pl/porady/86-jak-zap ewnic-bezpieczenstwo-osobom-pracujacym-na-wysokosci
[11.11.2015] 11:45
PAWEL08
witam a mi zalatwilbys prace na platformie?
[12.11.2015] 17:40
Logan1983
siema
mam juz BOSIET I MIST A takze HUET I EBS zrobione w Aberdeen petrofac , angielski bardzo dobry w mowie i pismie dobry , pracuje od 12 lat na wyspach (anglia irlandia) chce zaczac prace na platformie , mozesz mi podeslac jakiegos maila z info na moj adres erwuha@wp.pl ,z gory dziekuje i pozdraawiam
Pawel
[12.11.2015] 19:24
rafcoo
Do Logan 1983
Czy możesz napisać jaki był łączny koszt i czas realizacji tych kursów?
[13.11.2015] 20:44
nbaarny
odniose sie do tego watku bo czytam i czytam
napisze tak , pare osob faktycznie ma jakies pojecie ,reszta pisze tylko bzdury
sam praccuje w sektorze norweskim i niestety nie jest tak latwo sie dostac a obecnie sektor norweski przechodzi kryzys
tak jak ktos wspomnial na poczatku trzeba ogarnac kursy , jesli ktos ma kursy z innego kraju jak norwegia musi je nostryfikowac na norweski w moim przypadku musialem uzupelnic moj bosiet na sektor norweski no i badania rowniez musza byc norweskie
ja akurat skonczylem szkole w Kanadzie jako roughneck ale nie pracuje w tym zawodzie bo nie mam doswiadczenia , ale za to udalo mi sie dostac przez firme norweska w innym zawodzie i za nie dlugo bedzie 2 lata
ale spotykam duzo chlopakow z polski na rusztowaniach i na izolacji
do kolegi ktory pytal o suwnice to powiem szczerze ze bylem jak na razie moze na 5 platformach i generalnie takimi sprawami zajmuja sie dzwigowi
pozdrawiam
[20.04.2019] 01:07
[13.11.2015] 22:48
KoKojambo
A ja powiem tak taki nbarny, który nigdy nie marzył o pracy na platformie, przy wypadkowej wielu zdarzeń się tam dostał ktoś inny będzie marzył, kombinował i mu się nie uda. Nbarny i tak wpadł w wielkie gówno bo mógł pracować w Kanadzie za podobny hajs, albo gdzieś w krajach, miejscach gdzie jest słońce 300 dni w roku, ciepło, fajne klimaty, fajne laseczki, a on wylądował w Norwegii, gdzie jednak angielski nie jest językiem powszechnym, siedzi na platformie wiatr mu w oczy pluje mokrą bryzą i zapitala po 12h przez 14 albo może nawet 21 dni gdzie na dworze died maroz. Czy to jest marzenie, jechać tam i zarabać 15000 zł po odliczeniu podatków, opłat, kasy na alkohol bo bez niego to tam można w depresej wpaść gdzie się ma na czysto 8000 zł to czy to tak fajnie? W Polsce, posadzisz trochę jabłek cebuli czy czego innego i też możesz mieć te 80000 zł/rok. Co to za życie siedzić na tykającej bombie lepiej mieć swój biznes, wtedy seszele, tajlandia, bora bora nie są problemem, lepije dostać się do koryta na wiejskiej przywileje na całe życie.
A najlepiej to kopać gałę i wtedy można pokazywać wszystkim jak żyć.
[13.11.2015] 23:09
nbaarny
KoKojambo (15.11.2015.13 22:48):
A ja powiem tak taki nbarny, który nigdy nie marzył o pracy na platformie, przy wypadkowej wielu zdarzeń się tam dostał ktoś inny będzie marzył, kombinował i mu się nie uda. Nbarny i tak wpadł w wielkie gówno bo mógł pracować w Kanadzie za podobny hajs, albo gdzieś w krajach, miejscach gdzie jest słońce 300 dni w roku, ciepło, fajne klimaty, fajne laseczki, a on wylądował w Norwegii, gdzie jednak angielski nie jest językiem powszechnym, siedzi na platformie wiatr mu w oczy pluje mokrą bryzą i zapitala po 12h przez 14 albo może nawet 21 dni gdzie na dworze died maroz. Czy to jest marzenie, jechać tam i zarabać 15000 zł po odliczeniu podatków, opłat, kasy na alkohol bo bez niego to tam można w depresej wpaść gdzie się ma na czysto 8000 zł to czy to tak fajnie? W Polsce, posadzisz trochę jabłek cebuli czy czego innego i też możesz mieć te 80000 zł/rok. Co to za życie siedzić na tykającej bombie lepiej mieć swój biznes, wtedy seszele, tajlandia, bora bora nie są problemem, lepije dostać się do koryta na wiejskiej przywileje na całe życie.
A najlepiej to kopać gałę i wtedy można pokazywać wszystkim jak żyć.

to sadz sobie jablka jak tak wolisz
ja wole poleciec sobie na dwa tygodnie na platforme i wracajac z powrotem z usmiechem na twarzy pomysle o twoich jablkach i kupie pare owych jablek i zjem ze smakiem
podadto 15tys to zarabialem na shipyardzie
[14.11.2015] 20:36
rafcoo
do nbaarny...
czy możesz mi trochę więcej opisać na temat obecnej sytuacji i szans dostania się na platformę w Norwegii lub gdziekolwiek indziej? Jestem tegorocznym absolwentem AGH na wydz wiertnictwa inżynieria nafty i gazu. Udało mi się odbyć 2-tygodniową praktykę na platformie LOTOS Petrobaltic na Bałtyku, bardzo spodobało mi się tam, ja również zrobiłem dobre wrażenie. Mam jeszcze wcześniejszy 6 m-czny staż w firmie z branży automatyki, jako asystent w biurze kierowników projektu. Posiadam międzynarodowe świadectwo morskie,jak również zintegrowany kurs bezpieczeństwa STCW na Akademii Morskiej w Gdyni. Piszesz jednak,że Norwegowie nie uznają naszych badań i kursów, czy musiałbym więc powtórnie robić je w Norwegii? Może posiadasz jakieś kontakty lub możesz mi doradzić gdzie wbijać żeby dostać się na platformę. Będę zobowiązany za każdą pomoc i wskazówkę
[14.11.2015] 21:54
nbaarny
rafcoo (15.11.2015.14 20:36):
do nbaarny...
czy możesz mi trochę więcej opisać na temat obecnej sytuacji i szans dostania się na platformę w Norwegii lub gdziekolwiek indziej? Jestem tegorocznym absolwentem AGH na wydz wiertnictwa inżynieria nafty i gazu. Udało mi się odbyć 2-tygodniową praktykę na platformie LOTOS Petrobaltic na Bałtyku, bardzo spodobało mi się tam, ja również zrobiłem dobre wrażenie. Mam jeszcze wcześniejszy 6 m-czny staż w firmie z branży automatyki, jako asystent w biurze kierowników projektu. Posiadam międzynarodowe świadectwo morskie,jak również zintegrowany kurs bezpieczeństwa STCW na Akademii Morskiej w Gdyni. Piszesz jednak,że Norwegowie nie uznają naszych badań i kursów, czy musiałbym więc powtórnie robić je w Norwegii? Może posiadasz jakieś kontakty lub możesz mi doradzić gdzie wbijać żeby dostać się na platformę. Będę zobowiązany za każdą pomoc i wskazówkę

napisz do mnie na maila nbaarny@yahoo.com
pozdrawiam
[18.11.2015] 21:26
margarita20
Prace na wysokościach są naprawdę niebezpieczne, dlatego należy pamiętać o bezpieczeństwie osób pracujących. Sprawdźcie artykuł ->
http://www.safetyexpert.pl/porady/86-jak-zap ewnic-bezpieczenstwo-osobom-pracujacym-na-wysokosci
[12.12.2015] 16:37
Gooral
Cześć. A jak z dostaniem się jako spawacz do jakiejś firmy produkcyjnej? Mam ponad 2-letnie doświadczenie jako spawacz oraz ważne kursy na MIG i TIG. Norweskiego niestety nie znam, ale po angielsku się dogadam.
Najbardziej interesowałaby mnie praca w Stavanger.
[15.02.2016] 10:57
jarekw  -@tlen.pl
Witam,
Mógłbyś podać więcej szczegółów odnośnie pracy na platformie. Jakie są potrzebne kursy, szkolenia itp. Jestem absolwentem AGH wydziału Wiertnictwa Nafty i Gazu. Posiadam doświadczenie w branży "oil&gas" (3 lata) dozór średni specjalności wiertniczej (ale raczej nikt tego za granicą nie respektuje)polski kurs przeciwerupcyjny (nie IWCF). Chciałbym się dowiedzieć jak wygląda rekrutacja i czy wymagany jest język angielski techniczny. Będę wdzięczny za odpowiedź.
[01.04.2016] 04:06
Engineer
Pacuje na platformie jako inzynier. Zapraszam do polubienia mojej strony na facebooku, wystarczy wejsc na facebooka i wpisac w wyszukiwarke Lubie Platformy Wiertnicze. Jesli macie jakies pytania prosze polubcie strone I piszcie.
[01.04.2016] 04:11
Engineer
rafcoo (15.11.2015.14 20:36):
do nbaarny...

Sprobuj sprawdzic firmy Schlumberger, Halliburton. Firmy te obsluguja platform i dostarczaja cement i plyny do odwiertow. Jak chcesz wiedziec wiecej to zapraszam na moja stronke na facebooku, jest swiezutka. Wystarczy wejsc na facebooka i wpisac Lubie Platformy Wiertnicze
[15.04.2016] 08:41
Engineer
Na facebooku prowadze strone na temat platform wiertniczych. Prosze o odwiedziny, wystarczy wpisac w wyszukiwarke na facebooku platform wiertnicze i kliknac na niebieska platform. Zapraszam
[30.04.2016] 21:35
Depir
Jeżeli chcesz pracować w takim miejscu musisz miec odpowiednie kwalifikacje. Wiem, że można je zdobyć na różnych szkoleniach. Takie szkolenia które przygotowują do pracy na morzu mają oni http://www.polcargo.pl/ więc myślę, że warto abyś zajrzał
[24.05.2016] 20:50
kafi
ci wyksztalceni ta sa glaby zarozumiale pedaly
[04.06.2016] 17:52
antonio1
kiedyś już tu się udzielałem. pare lat temu. napisze krótko : sprawdzcie najpierw sobie wymagania jakie sa potrzebne na platformy a potem kombinujcie.osobiscie polecam 2 portale w j.polskimwww.7oceans.pl orazwww.pm.pl gdzie możecie znaleźć robote na platformach (ale również na statkach) od inżynierów poczynając a na stewardach konczac. Sa to płatne portale ale warto wydac te chyba 5 złotych i zapoznać się z wymaganiami na poszczególne stanowiska a potem się zastanowić czy warto ?
i nie pytajcie nigdy o to czy ktoś może wam załatwić robote bo w tej branży JEST TO NIEMOŻLIWE !!!
[13.06.2016] 14:27
JachuPiesurowiec
marcinboniewicz (13.04.2013.25 13:49):
Witam,
chciałbym się dowiedzieć jakie są szanse na zatrudnienie na platormie wiertniczej, z zawodu jestem fizjoterapeutą (licencjat), mam 4-letnie doświadczenie w pracy. Jeśli ktoś z Was mógłby mnie pokierować i podać jakiekolwiek namiary na pracodawców będę bardzo wdzięczny. Rejona świata jest mi obojętny. Z góry dziękuję. marcin_boniewicz@onet.eu

Proponuje wyslac CV na platforme roksapl tam potrzebuja masazystow, w szcegulnosci nuru i bu ka ke.
[13.06.2016] 21:24
Dawid7777
jasiofixfarciaż (06.09.2006.19 09:40):
a ja miałem poprostu @@@istego farta i znajomości staruszków.może to i niewiem niechonorowe czy cos w tym stylu.niemam żadnego doświadczenia z praca na platformach,pływałem ale tylko żaglowcami,jedyne co mam to patent sternika morkiego wiele sie nameczyłem zeby go zdobyc ale chyba na niewiele sie zda na platformie.niewiem.ja poprostu mam staruszków ze znajomosciami i przyfarciło mi sie,tydzien temu podpisalem kontrakt na 5 lat 16 dni pracy 24 w dupie tak jak w durnych ogłoszeniach od oszustów.kasa nienażekam!!!na poczatku listodpada zaczynam 1 kurs a w styczniu przyszłego roku wyjeżdżam,na norweską platforme,bedziecie ciezko to juz wiem napewno ale jakos dam rade.po pierwrzym powrocie z platformy napisze do was jak to jest jak to wyglada oglądane okiem niedoswiadczonego gnojka(mnie)moze pomoge niektórym tym najbardziej zdecydowanym i zdeterminowanym w dostaniu sie na platforme.zobaczymy jak to bedzie.puki co zajarany jestem jak dzwonek że przyfarciło i sie!!!!w chu...j ciezkiej pracy mnie czeka i pieniazków sporo za nia.pozdrawiam wrzystkich i zycze wam powodzenia.kombinujcie ile sia da!!!(jasio0

Odezwij sie jeśli bedzie miejsce dla silnego bystrego chłopaka . Mam 28 lat. Chce zarobić prawdziwe pieniądze +48600902263
[15.06.2016] 13:38
bolowski
Dawid7777 (16.06.2016.13 21:24):
jasiofixfarciaż (06.09.2006.19 09:40):
a ja miałem poprostu @@@istego farta i znajomości staruszków.może to i niewiem niechonorowe czy cos w tym stylu.niemam żadnego doświadczenia z praca na platformach,pływałem ale tylko żaglowcami,jedyne co mam to patent sternika morkiego wiele sie nameczyłem zeby go zdobyc ale chyba na niewiele sie zda na platformie.niewiem.ja poprostu mam staruszków ze znajomosciami i przyfarciło mi sie,tydzien temu podpisalem kontrakt na 5 lat 16 dni pracy 24 w dupie tak jak w durnych ogłoszeniach od oszustów.kasa nienażekam!!!na poczatku listodpada zaczynam 1 kurs a w styczniu przyszłego roku wyjeżdżam,na norweską platforme,bedziecie ciezko to juz wiem napewno ale jakos dam rade.po pierwrzym powrocie z platformy napisze do was jak to jest jak to wyglada oglądane okiem niedoswiadczonego gnojka(mnie)moze pomoge niektórym tym najbardziej zdecydowanym i zdeterminowanym w dostaniu sie na platforme.zobaczymy jak to bedzie.puki co zajarany jestem jak dzwonek że przyfarciło i sie!!!!w chu...j ciezkiej pracy mnie czeka i pieniazków sporo za nia.pozdrawiam wrzystkich i zycze wam powodzenia.kombinujcie ile sia da!!!(jasio0

Odezwij sie jeśli bedzie miejsce dla silnego bystrego chłopaka . Mam 28 lat. Chce zarobić prawdziwe pieniądze +48600902263

Az zal jak sie czyta takie glupoty. Ludzie patenty zeglarskie maja sie tak do pracy na morzu jak karta rowerowa do licencji pilota samolotu. Zeglarze bawia sie w marynarzy i uprawnienia pya czy innego ya nie maja nic wspolne z papierami konwencyjnymi, typu stcw oraz branzowymi opito, olf czy nogepa. Zeby podjac prace na morzu trzeba byc profesjonalista a nie malym chlopcem z patentem na plywanie lodka. Polecam akademie morskie, agh, training centers typu petrofac, survivex czy falk. Duzo wydanej kasy, duzo czasu , tysiace wyslanych cv i perfekt angielski. Idealnie jesli masz doswiadczenie offshore, a takie mozesz zdobyc na najprostrzych statkach typu offshore za psie pieniadze. Ale zeby tam sie dostac potrzebujesz miec papiery konwencyjne, czyli i tak czeka cie wyjazd lub kilka na zwykly statek. Dostanie pracy na platformie to nie jest event, tylko dlugi zmudny proces. Zwykly fizol, ktory zamiata na wiezy ma teczke pelna kursow (i to nie takich z akademi zeglarskiej, czy innego badziewia). Ludzie zamiast siedziec na forach polecam wysilek i cierpliwosc. I wcale nie chodzi tu o wysilek fizyczny. Na platformie nie potrzeba silnych i odwaznych. Czasy statkow pirackich minely bezpowrotnie. Zwykly rastabout, pracuje w ciagu dnia na wierzy 2 godziny pozostale 10 to meetining na temat bezpieczenstwa. Az plakac sie chce jak sie czyta niektore glupoty. Tak jak ktos wspominal Bosiet, huet mist itd... to so warunki konieczne, by sie tam dostac, Ale jest cala masa innych dokumentow ktore trzeba zrobic i wydanie 10 kola na bosieta i hueta to tylko czubek gory lodowej. Czy nie rozumiecie ze gdyby chodzilo tylko o taki drobne 10 kola za 3 kursy kazdy by juz siedzial na wiezy. Oczywiscie trzeba miec troche farta, ale bez konkretnych kwitow nawet nie ma co marzyc o takiej pracy. Czy kots kto placi doslownie milion dolarow za jeden dzien pracy statku wiertniczego na morzu, zaryzykuje angaz ambitnego kompletnego ciemniaka? Nie bo ma wnosie oszczednosc paru dolarow, gdyz ryzyko zwiazane z nawiwijaniem przez takiego przypadkowego pracownika moze przekraczac nie jeden ale wiele milonow dolarow i utrate reputacji firmy. A ta w tej branzy jest chyba najwazniejsza. Naprawde nie dajcie sie naciagac. Jeli ktos bardzo jest zdeterminowany, wystarczy pojsc do jakiejs agencji, i zapytac sie jakie papiery trzeba miec, a potem trzeba sie zastanowic czy macie sile, kase i czas by sie za to brac. Pozdrawiam, zeglarzy ktorzy majac patent i src mysla ze sa marynarzami .
ps. Czy juz wam ktos mowil ze w offshore'ze obowiazuje no alcohol no drug policy? Nie? To ci ktorzy popalaja jakies gooowna juz moga sie pozegnac z taka praca.
[22.06.2016] 09:52
gutbier
Witam
Mam pytanie czy inspektorzy badań nieniszczęcych NDT pracują na platformach?
Posiadam VT,MT,PT,UT oraz wieloletnie doswiadczenie w badaniach oraz jesyk angielski srednio zaawansowany.
Czy ktoś pracujący na platformie spotkał sie z takimi inspektorami - jeśli tak czy są oni zatrudnieni na stałe czy tylko z doskoku na kontrakty paru tygodniowe?
Pozdrawiam
[06.12.2017] 12:11
janUar5
tez kiedyś pracowałem na platformie, ale podjąłem decyzję o tym, żeby wrócić do kraju.
[06.12.2017] 14:50
KuBa4443
moim zdaniem lepiej skromniej, ale blisko rodziny. A jeśli szukacie pracy to np. na tym portalu http://praca-malopolskie.pl/ są bardzo ciekawe oferty pracy dla rożnych sektorów. Teraz zaczyna się w końcu rynek pracownika i coraz mniej opłaca się wyjeżdżać za granicę.
[17.01.2019] 19:52
wolnytybet
A propos alkoholu i dragow,
kolego co do alkoholu to tak nie popije się na platformie i nie popala się gandzi ani nie weźmie fety ale nie pisz że jak ktoś coś popala to jest spalony na wstępie Nikt mi żadnych testów nie robił a byłem kilka razy na platformie. Zresztą tylko idiota będzie chciał chlac i ćpać w takiej robocie. Jak nie panujesz nad używkami to zapomnij o offshore!
Pozdro dla wytrwałych

1 «   31 32 33 Strony tematu:
 » Odpowiedz na ten temat