o2.pl forum.o2.pl
poczta.o2.pl
E-mail 20GB
Pudelek.pl - plotki, zdjęcia, sensacje
Pudelek
Wrzuta.pl - video, muzyka, mp3
Wideo+mp3
  Strona główna» forum Gdzie i jak wyjechać?
 » Odpowiedz na ten temat

Platformy wiertnicze

1 2 3 4 5 6   » 33 Strony tematu:
[09.08.2006] 12:50
Marynarz 789
Witam, tak się składa że znam tego kolesia , który zniechęca was do tej pracy i nazywa nieudacznikami.Mie ma się co przejmować - to alkoholik i niedoszły rybak
[26.08.2006] 15:25
Kurt008
Hej!No ja tez szukam pracy na platformie. Obecnie siedze w anglii.. tu sa ogloszenia pracy na platformach .. i wiecej placa niz w polskich propozycjach podaja. Ogolnie jako pomocnik mozna sie zalapac(z tego co wiem) na platforme i wcale inzynierem wiertnictwa byc nie trzeba
Szukam kogos kto na powaznie chcialby sie wybrac na platforme.. Chetnie tez poslucham kogos kto juz byl na platformie..teoretykom dziekuje Pozdrawiam
[26.08.2006] 15:32
Kurt008
do Marynarz 789 :
Witam, a wiesz moze czy i jak mozna sie zalapac na platforme(na jakiekolwiek stanowisko na poczatek)??Jakie sa wymagania?Moze znasz kogos kto byl na platformie??
Pozdrawiam i z gory dzieki!
[06.09.2006] 20:54
Marynarz 789
ja sie przespalem z DPO Officerem i jakos mi zalatwil. jak jestes wysokim szczuplym blondynem to sie dogadamy
[10.09.2006] 10:05
Asiaa  askio@tlen.pl
Zastanawiam się, czy na takich platformach potrzebni są tłumacze? Pewnie zależy to od kraju, w jakim się pracuje - np. pol.-ang.-nor.?Jestem tłumaczem angielskiego. Chcę wypuścić się na północ, tak na dwa lata. Taka praca byłaby pewnie intersująca, również finansowo.
Czy na platformach pojawiają się wogóle kobiety? Czytałam już, że raczej nie, ale chcę się Was o to spytać.

Pozdrawiam wszystkich na morzu
[19.08.2019] 06:10
[10.09.2006] 20:34
robert123
Asiaa (06.09.10 10:05):
Zastanawiam się, czy na takich platformach potrzebni są tłumacze? Pewnie zależy to od kraju, w jakim się pracuje - np. pol.-ang.-nor.?Jestem tłumaczem angielskiego. Chcę wypuścić się na północ, tak na dwa lata. Taka praca byłaby pewnie intersująca, również finansowo.
Czy na platformach pojawiają się wogóle kobiety? Czytałam już, że raczej nie, ale chcę się Was o to spytać.

Pozdrawiam wszystkich na morzu

tlumacze niestety nie sa potrzebni.. wszyscy lepiej lub gorzej mowia po angielsku na calym swiecie (jezeli zalogi sa wielonarodowe), nawet na najnizszych stanowiskach, zreszta jest to rowniez jedno z kryteriow przyjecia do pracy..
I naprawde, nie bedac specjalista w jakiejs dziedzinie scisle zwiazanej z wydobyciem ropy na platformie, trudno jest znalezc prace za dobra kase.. pracuje na platformie od 5lat jako inzynier i wiem jak ciezko dostac dobra prace na platformie..
[11.09.2006] 19:34
Asiaa
Robert,
Bardzo dziękuję za szybką odpowiedź. Trzeba się zakręcić w innych sektorach... Ale wyjechać trzeba. W tym kraju, nawet pracując jako tłumacz w międzynarodowej korporacji, nie stać mnie na żadne mieszkanie.

Pozdrawiam!!!
[19.09.2006] 09:40
jasiofixfarciaż
a ja miałem poprostu @@@istego farta i znajomości staruszków.może to i niewiem niechonorowe czy cos w tym stylu.niemam żadnego doświadczenia z praca na platformach,pływałem ale tylko żaglowcami,jedyne co mam to patent sternika morkiego wiele sie nameczyłem zeby go zdobyc ale chyba na niewiele sie zda na platformie.niewiem.ja poprostu mam staruszków ze znajomosciami i przyfarciło mi sie,tydzien temu podpisalem kontrakt na 5 lat 16 dni pracy 24 w dupie tak jak w durnych ogłoszeniach od oszustów.kasa nienażekam!!!na poczatku listodpada zaczynam 1 kurs a w styczniu przyszłego roku wyjeżdżam,na norweską platforme,bedziecie ciezko to juz wiem napewno ale jakos dam rade.po pierwrzym powrocie z platformy napisze do was jak to jest jak to wyglada oglądane okiem niedoswiadczonego gnojka(mnie)moze pomoge niektórym tym najbardziej zdecydowanym i zdeterminowanym w dostaniu sie na platforme.zobaczymy jak to bedzie.puki co zajarany jestem jak dzwonek że przyfarciło i sie!!!!w chu...j ciezkiej pracy mnie czeka i pieniazków sporo za nia.pozdrawiam wrzystkich i zycze wam powodzenia.kombinujcie ile sia da!!!(jasio0
[05.10.2006] 20:58
pablitos
tak apropo wycieczkowce to napewno wypas komunikatywny angieski to już teraz podstawa wszędzie, cruise ships - to jest właściwa terminologia, nie wiem czy dobrze zrozumiałem pracujesz na polskich statkach więc zaropki relatywnie są małe chciałbym wiedzieć jaki. ja pracuje dla P&O
[11.10.2006] 01:34
COS WIEM
PRACUJE PRZY PLATFORMACH NA SZELFIE SZKOCKIM JESTEM MECHANIKIEM NA AHTS [STATEK CHOLOWNIK DO PRZESTAWIANIA KOTWIC OD PLATFORMY...CZASEM PEŁNIACY FUNCJE DOSTAWCZE] DOSTANIE SIE NA PLATFORME GRANICZY Z CUDEM NAWET DLA FACETA Z DOSWIADCZENIEM MORSKIM...A TO Z PROSTEJ PRZYCZYNY...ZWIAZKI ZAWODOWE...ZAROBKI NA PLATFORMACH SA DUZO WYZSZE NIZ NA ...AHTS CZY SEJSMIKACH A PRACA JEST LATWIEJSZA...NIE CHCE TU TEZ PISAC O MALYCH DOZOROWCACH STREFY [MALA LUDKA] CZTERECH LUDZI PLYWA W KOLO PAJPY [DAWNY MALY KUTER RYBACKI] GENERALNIE LATWIEJ PRACOWAC PRZY WIERZY ZA 1500USD PENSJA NP. A/B PRZEZ JEDNA Z GDYNSKICH AGENCJI I BYC MUSTROWANY PRZEZ SPOLKE NA BERMUDACH
[11.10.2006] 14:38
COS WIEM
A TO JESZCZE DOPISZE MAM DYPLOM OF. MECH. II.KL. I NIE DOSTAŁEM SIE ANI W SZKOCJI ANI W NORWEGII A TO Z PROSTEJ PRZYCZYNY PREDZEJ ZATRUDNI SIE SZKOCKIEGO CZY NORWESKIEGO MECHANIKA [ZWIAZKI ZAWODOWE[ TYM BARDZIEJ ZE PRACA LATWIEJSZA PRZYNAJMNIEJ W MOJEJ SPECJALNOSCI....NA PLATFORMIE NAJCZESCIEJ JEST ZAINSTALOWANE 4 DO 6 AGREGATOW FIRMY CATERPILAR TO BAJKA W MOJEJ SPECJALNOSCI...DLA LUDZI BEZ DOSWIADCZENIA MORSKIEGO PROPONUJE PRACE W CHARAKTERZE PRAKTYKANTA NA KUTRZE DO POŁOWOW DORSZA NA HAKI NIEZLE PIENIADZE [ISLANDIA NORWEGIA SZKOCJA] OKOLO 60 EURO DZIENIE TYLKO MALY PROBLEM PO 1 MC. POLOWA SPIER. NA WLASNY KOSZT BO NIE WYRABIA FIZYCZNIE
[11.10.2006] 15:36
COS WIEM
SORKI TAM BYŁO WCZESNIEJ PYTANIE O KOBIETY...NA PLATFORMACH NIE WIEM ALE NA SEJSMIKACH SA STEWARDESY POLECAM PORTAL MORSKI ALBO KONTAKT Z FIRMA OSM W GDYNI LUB PSM FILIA W SOPOT
[13.10.2006] 17:34
Napalm
Pytanie do Pana *COS WIEM* czy moglbys podac namary na te longlinery o ktorych piszesz.Bardzo zainteresowała mnie sprawa platform ale widze ze to niejest łatwe niemajac doswiadczenia w tej branzy czy chocby doswiadczenia w spawaniu. Wiec zostane pry swoim fachu a mianowicie bycie rybolem skonczylem rybactwo na Akademii Rolniczej w Szczecinie czyli nie jestem marinero. Mam pewne doswiadcznie na trawlerach na alasce i polnocnym atlantyku i przetworniach na ladzie. Jesli sie tyczy alaski byla dobra kasa ale wiza sie skonczyla a na morzu polnocnym bylem przez polska firme wiec kokosow nie zarobilem. Wiec jak bys mogl to podaj namiary na te praktykanckie kutry taklowe.
[13.10.2006] 19:47
COS WIEM
proponuje kontakt z agencja ECA FISHING LIMITED Z GDYNIA kolega tam pływa i jest zadowolony
[13.10.2006] 19:52
COS WIEM
co do innych to jest jeszcze pare adresow ale ten to jest pewniak mysle ze znasz komunikatywnie angielski zycze powodzenia.....
[13.10.2006] 21:46
napalm
Jestem w głebokim szoku niespodziewałem sie tak szybkiej odpowiedzi. Spróbuje na dniach do nich zadzwonić zobaczymy co z tego wyjdzie dzięki Ci bardzo. Oby wiecej bylo takich ludzi na forach a nie mitomanów. Hell ain't a bad place to be
[13.10.2006] 23:30
COS WIEM
NIE MA PROBLEMU ,PRZECZYTAŁEM TO CO LUDZIE PISZA I WIDZE ZE POŁOWA TO TOTALNE BREDNIE....BEZ DOSWIADCZENIA TEŻ PRZYJMUJA....SORY ALE ZA KOGO ZA DZWIGOWEGO???? ZEBY POZABIJAŁ LUDZI Z AHTSa JAK BEDZIE KONTENER ZE NP. SMIECIAMI OPUSZCZAŁ NAWET ZEBY SIE DOSTAC DO MNIE NA AHTS....WYMAGAJA PRAKTYKI NA PODOBNYM ALBO W RATOWNICTWIE OKRETOWYM....NA TYM CO JA JESTEM JEST SZKOT KAPITAN I C/E 1 OF. Z CHORWACJI 2 OF. POLAK [WCZESNIEJ 6 LAT W RATOWNICTWIE] JA JESTEM ZA 2 .ENG. JEST KADET Z MASZYNY TEZ SZKOT POLSKI KUCHARZ I 3 A/B POLACY I CHORWACI ORAZ FITER POLAK [PAPIERY SPAWACZA PRS]
[14.10.2006] 12:07
napalm
Więc własnie na morzu nie ma miejsca na scieme choć napewno zdarza sie niekompetencja. Jesli chodzi o dzwigi roznego rodzaju wyciagarki. Jest teraz na discovery niezla seria o kraberach w ktoryms odcinku dobitnie bylo pokazane jak trudno jest operowac takim dzwigiem zwlaszcza w tak ekstremalnych warunkach. Co do spawaczy niema tak jak niektorzy mysla ze sobie zrobią kursy i juz beda wielkimi spawaczami trzeba doswiadczenia liczonego w latach a papiery tez kosztuja a jest ich mnostwo jaka metoda spawasz, blache czy rury. Zeby miec umiejetnosci poswiadczone przez PRSy to trzeba poswiadczac ciaglosc w zatrudnieniu jako spawacz masz paro miesiecznoa przerwe i trzeba odnawiac papiery. COS WIEM ty skonczyles akademie w Gdyni czy w Szczecinie albo pniesz sie po szczeblach kariery kursami? A kolega o ktorym wspominales tez jest motorkiem na ty kutrach czy zwykły deckhand? Hell ain't a bad place to be
[14.10.2006] 13:00
COS WIEM
JA SKONCZYLEM TECHNIKUM BUDOWY OKRETOW NA MORZU PRACUJE OD 15 LAT NO JESTEM 38 LATKIEM....A JAK DOSTALEM SIE NA PŁYWANIE NAJPIERW MARYNARKA WOJENA ZEBY ODAC KRAJOWI CO SIE NALEZY POTEM POLSKI ARMATOR TATUS I BRAT POMOGLI TEZ NA MORZU UPADEK POLSKIEJ FIRMY PIERWSZY KONTRAKT ....TAKI GREK STARE GOWNO BANANOWIEC BYŁEM WTEDY MOTORKIEM JUZ POTEM KURS NA WEGLOWEJ W OSRODKU SZKOLENIA ZDALEM PIERWSZY RAZ ZA MECGANIKA STARY TRUP MASÓWKA 30 LAT. POTEM RO RO DUZO SIEDZIALEM W MORZU W MIEDZY CZASIE ROZWÓD ZONA NIE WYTRZYMAŁA POTEM TRAF SZUKALI LUDZI NA SEJSMIKI DOSTAŁEM SIE POTEM KURS NA DRUGICH...I PIERWSZY AHTS KUMPEL MI POMUGŁ I DO DZIS TAM SIEDZE OCZYWISCIE PRUBOWALISMY NA WIERZE ALE TO BARDZO CIEZKO 3 ROZMOWY KWALIFIKACYJNE I DUPA TZN. WSZYSTO NIBY SUPER ALE PIERSZENSTWO MAJA SWOI...CO DO TEGO KUMPLA TO TAM NIE MA MOTORZYSTÓW. JEST MECHANIK SKIPER1 SKIPER2 2 STAR.RYBAK 2 RYBAK / PRAKTYKANT ON JEST ZA RYBAKA
[14.10.2006] 13:15
COS WIEM
TYLKO JAK DO NICH ZADZWONISZ ZACZNIJ OD TEGO ZE BYLES NA STATKU RYBACKIM.....
[21.10.2006] 01:22
robert123
A ja wreszcie po 4latach zwolnilem sie z platformy i bardzo sie z tego ciesze..
Dostalem kontrakt 3on/3off na amerykanskiego cruisera i niezla kase i przynajmniej mam kontakt z ludzmi i codziennie w porcie.. A ze jestem oficerem to i na lampke koniaku wieczorem, i na steka, i na dobra kolacje moge sobie chodzic kazdego dnia..
Pozdrawiam wszystkich szukajacych..
robert
[21.10.2006] 11:38
napalm
Spróbujcie wytłumaczyc nie poinformowanemu co robią na platformie oficerowie marynarze czy to jest jakis skrót myslowy i pracujecie na AHTSach lub PSVach ? Hell ain't a bad place to be
[21.10.2006] 18:33
robert123
napalm (06.10.21 11:38):
Spróbujcie wytłumaczyc nie poinformowanemu co robią na platformie oficerowie marynarze czy to jest jakis skrót myslowy i pracujecie na AHTSach lub PSVach ?

Platforma w swietle prawa jest prawie taka sama jednostka morska jak statek, wiec zaloge stanowia marynarze i wiertnicy, ktorzy sa jakby uzytkownikami tej jednostki, jak np.naukowcy na statkach badawczych. Sa wiec na platformie marynarze, bosman, oficerowie maszynowi i pokladowi, nie ma kapitana, jest kierownik jednostki..
pzdr,
[22.10.2006] 12:44
napalm
Do robert123 A mógłbyś opisac co robi oficer na pflatformie wiertniczej czym sie zajmuje. I jak by Ci sie chcialo to opisz w telegraficznym skrocie prace na platformie bede wdzieczny. Jest ciężej niż na statku? Hell ain't a bad place to be
[27.10.2006] 01:19
robert123
Robi to samo co na statku: bunkrowanie, przeladunki, p.poz, administracja, konserwacja..
Co do pracy na platformie to bardzo podobnie jak na statku, kto jest z morza ten wie jak jest... jest ciezko (bo nie ma alkoholu, kobiet i portow)
[27.10.2006] 12:59
lama71
robert123 a czy mógłbyś w wielkim skrócie napisać, jak znaleść taką pracę, gdzie składać aplikację, wymagania czy co tam. Oczywiście nie na kapitana. Moja specjalność to elektryka, maszyny, sterowanie nimi, inst. elektryczne itd. mam w tym względzie doświadczenie lądowe, żadnego morskiego. No, może poza tym, że wiem jakiego typu silniki można zastosować np. do pomp, napędów itp.
[27.10.2006] 15:42
robert123
lama71 (06.10.27 12:59):
robert123 a czy mógłbyś w wielkim skrócie napisać, jak znaleść taką pracę, gdzie składać aplikację, wymagania czy co tam. Oczywiście nie na kapitana. Moja specjalność to elektryka, maszyny, sterowanie nimi, inst. elektryczne itd. mam w tym względzie doświadczenie lądowe, żadnego morskiego. No, może poza tym, że wiem jakiego typu silniki można zastosować np. do pomp, napędów itp.

Juz o tym pisalem.. bez doswiadczenia morskiego, dyplomu oficera elektryka, nie masz szans..
[29.10.2006] 10:50
franczesko
Witam, moze ktos z Was zna GAWBUS informujaca o pracy na platformach wiertniczych lub Caledonian Offshore? Z gory dziekii za odpowiedz
[29.10.2006] 11:30
napalm
Gawbus to niewiem co to jest ale caledonian to oszuści. Specjalnie stworzona strona do naciągania naiwnych. I niekorzystaj z usług co niektórych sprytnych typków ktorzy sie oglaszaja w gazecie wyborczej.
Pogoogluj sobie to znajdziesz warte świeczki strony. Hell ain't a bad place to be
[29.10.2006] 12:59
Lama71
Tak sobie myślę, że jeśli ktoś z was naprawdę chce szukać racy w tym zawodzie, musi się nastawić na to, że sam będzie musiał przetrzeć sobie drogę. Sam lub w większej grupie,co uważam za nieco łatwiejsze, gdyż wspólnie można zredagować dokumenty, przejrzeć większą liczbę ofert itd. Lecz trzeba najpierw pozbyć się ludzi, którzy wchodzą na strony tylko dlatego, żeby się dowartościować w taki czy inny sposób. Najłatwiejszą metodą tak sobie myślę, będzie przejście a angielski, powód wyjaśniam poniżej. No i moje pytanie do robert123. Pozwól, że wyrażę je po angielsku. Jeśli faktycznie pracowałeś tam gdzie pracowałeś I jesteś tym za kogo się podajesz, nie będzie to dla Ciebie żadnym problemem. Za wszelkie błędy stylistyczne, ort. i inne z góry przepraszam, ale się uczę dopiero (angielskiego oczywiście)

My English isn’t well, but I try. But some of idiots, who wrote on someone website’s didn’t translate text in language who didn’t know well. If someone with us wont work on the oil platform, need known English – if don’t known then need forget on this job. So, therefore I propose write on this page on English.
Dear robert123. I asked you , because I didn’t need information about my qualification – you person is good or not good for this job. I asked you, because I needed information about, what I have had to done, when I wont work on oil platform. If you have big experience on this work, then write my some words about this. I don’t ask you because I need for you help in dispose to work. Some days ago, I heart about my far friend, who working on the oil platform. He isn’t officer, hi isn’t a sailor. Hi didn’t have a high school. Hi working in office on the platform. I hope found him and speak to him on this work. Some of work on platform is clear engineering work – e.g measurement condition of electrical machines – bearings, brake a cage on induction motor, electromagnetic noise. The measurement’s method is irrespective of plate’s when are applied Measurement equipment made by differently. Programming or service of power converters, clear faults of them. and all of this jobs you don’t need was a seaman – you need was a engineer, electrical engineer, not exactly programming engineer, because clear someone of faults to require a deep engineers expertise. At the end- if you have some of pieces of advice with them, how I have to do- when search a work offers, what documents I have to prepare, what course etc. them I will by grateful for you help. If you didn’t have not to talk apart from “ you didn’t have a chance” them… thanks for you time.

1 2 3 4 5 6   » 33 Strony tematu:
 » Odpowiedz na ten temat