o2.pl forum.o2.pl
poczta.o2.pl
E-mail 20GB
Pudelek.pl - plotki, zdjęcia, sensacje
Pudelek
Wrzuta.pl - video, muzyka, mp3
Wideo+mp3
  Strona główna» forum Gdzie i jak wyjechać?
 » Odpowiedz na ten temat

Platformy wiertnicze

1 2 3 4 5   » 33 Strony tematu:
[21.04.2006] 02:27
robert123
hej riger, masz racje, na wierceniach pracujacy na wiertni maja ciezki kawalek chleba i wierze ze maja po uszy tej roboty.. pewnie dlatego zmniejszaja sie cykle pracy na 28/28, a w cywilizowanych krajach 14/21, ja pracuje na eksploatacji i poza regeneracja otworow czy zapuszczaniem pomp niewiele mam wspomnien z wiercen. Nie wiem jakie sa wymagania dla osob na stanowiska na wiertni ale zalecam ostrozne kalkulacje.. po odliczeniu podatku, ubezpieczen w polsce, podzieleniu pensji na miesiace spedzone w domu, moze sie okazac ze srednie dochody nie sa powalajace..
Jeszcze raz przestrzegam - prawdziwi posrednicy pracy nie pobieraja zadnych oplat od poszukujacych pracy, za znalezienie pracownika placa im pracodawcy. Jesli sie nie myle, jest prawnie zabronione pobieranie oplat od poszukujacych pracy.
Jedyna agencja jaka ja znam w Polsce ktora wysyla na platformy (czy tez statki wiercace) to Gromowska-Czaplis w gdansku. Tel w necie.. osobiscie znam ludzi ktorzy jezdzili z tej agencji, (wszyscy specjalnosci morskie).
Riger, jezeli wiesz opowiedz jak dostac prace na stanowiskach o ktorych mowiles, ja tez jestem ciekaw jak dostaja sie tam ludzie z Polski..
pozdr, robert
[21.04.2006] 20:02
TRANSPORTER
Witam Serdecznie!
Drodzy obywatele RP obawiam się że Pan orangutan ma rację.Fakt może jest trochę szorstki w swoich wypowiedziach ale dobrze mówi.Ja nie mam nic wspólnego z morzem, a raczej z transportem drogowym i ratownictwem medycznym.Kiedyś wiozłem autokarem dzbana który był jakąś figurą na platformie i po rozmowie z nim wywnioskować można było że naprawdę trzeba mieć doświadczenie i pokazać co się potrafi.Ja dobrze czuje się za sterami tira 40 tonowego lub autokaru i specjalizuje się w ratownictwie i powiem że siebie nie widze w alkatras na morzu.To takie prywatne zdanie mam nadzieje że sie nie gniewacie.Z opowieści tego człowieka wcale nie wynikało zadowolenie , owszem duże zarobki ale czasami za wysoka cene.
Pozdrawiam wszystkich
Transporter
[22.04.2006] 01:33
aabbcc
radzilbym skontaktowac sie ze znajomym - jesli ma sie takiego- kto mieszka w norwegii lub innym kraju skandynawskim, chyba powinny takie osoby wiecej wiedziec, albo latwiej dojsc do informacji ?
[27.04.2006] 19:00
shuttle
robert123 (06.04.21 02:27):
hej riger, masz racje, na wierceniach pracujacy na wiertni maja ciezki kawalek chleba i wierze ze maja po uszy tej roboty.. pewnie dlatego zmniejszaja sie cykle pracy na 28/28, a w cywilizowanych krajach 14/21, ja pracuje na eksploatacji i poza regeneracja otworow czy zapuszczaniem pomp niewiele mam wspomnien z wiercen. Nie wiem jakie sa wymagania dla osob na stanowiska na wiertni ale zalecam ostrozne kalkulacje.. po odliczeniu podatku, ubezpieczen w polsce, podzieleniu pensji na miesiace spedzone w domu, moze sie okazac ze srednie dochody nie sa powalajace..
Jeszcze raz przestrzegam - prawdziwi posrednicy pracy nie pobieraja zadnych oplat od poszukujacych pracy, za znalezienie pracownika placa im pracodawcy. Jesli sie nie myle, jest prawnie zabronione pobieranie oplat od poszukujacych pracy.
Jedyna agencja jaka ja znam w Polsce ktora wysyla na platformy (czy tez statki wiercace) to Gromowska-Czaplis w gdansku. Tel w necie.. osobiscie znam ludzi ktorzy jezdzili z tej agencji, (wszyscy specjalnosci morskie).
Riger, jezeli wiesz opowiedz jak dostac prace na stanowiskach o ktorych mowiles, ja tez jestem ciekaw jak dostaja sie tam ludzie z Polski..
pozdr, robert

hej robert i rigger.mam pytanie-czy ab z doswiadczeniem na shuttle tanker i chemical carrier ma jakies szanse na prace na platformie?ewentualnie jaki zawod?czym sie zajmuje rigger?pozdrawiam
[27.04.2006] 19:09
ROUGNECK
riger (06.04.20 10:24):
hej robert123 ty chyba jestes dpo albo stab off i nigdy nie byles na rig floor zeby zobaczyc jak tam praca wyglada. wiekszosc tych kolesi ma szanse dostac prace jedynie jako roustabout lub roughneck i dla nich paraca na platformie nawet nowej gdzie wszystko chodzi w auto, gdzie jest prs, iron roughneck ipt zawsze bedzie ciezka, a czasami nawet bardzo ciezka i po 12 godzinach beda marzyli tylko o snie a gdy skonczy sie wreszcie 28 dniowa hitch beda mowili nigdy wiecej... ale wroca znowu za 4 tygodnie bo pracowac gdzies trzeba, a lepiej pracowac za wieksza kase, nawet ciezko!

hej jest nowa firma ktora bedzie wysylac na platformy rozne zawody w maju lub czerwcu,glownie ekipy remontowe.tel(091)-431-83-91.wymagany angielski.(narazie trwaja negocjacje z anglikami)-pozdrawiam BYCZEK
[19.05.2019] 10:52
[27.04.2006] 19:12
BYCZEK123
robert123 (06.04.14 23:21):
..
MIALBYM DO CIEBIE JESZCZE PARE PYTAN.
JESLI SIE CZASEM NUDZISZ I CHCIALBYS POPISAC TO MOJ ADRES:
rmman@wp.pl

smialo, dawaj na forum.. inni pewnie tez chetnie poczytaja..
jak bede mogl to postaram sie odpowiedziec..

pozdr, robert

ROBERT MAM PYTANIE ,CZY MOGLBYS OPISAC CZYM SIE ZAJMUJE ROUGNECK A CZYM ROUSTABOUT?
[27.04.2006] 19:16
BYCZEK123
JESLI SZUKACIE PRACY NA PLATFORMIE WIERTNICZEJ TO ZAPYTAJCIE SIE POD TEL 091)-431-83-91.
[27.04.2006] 21:38
dzindzer
PS2. \\\\\\\"Pub\\\\\\\'ow\\\\\\\" nadmorskich (potocznie zwanych w \\\\\\\"towarzystwie\\\\\\\" brudnymi wackami) jako takich w polsce juz nie ma (eh gdzie ten klimat albatros w Swinoujsciu, roza wiatrow na skwerku w Gdyni, śp. bosmanska w Szczecinie) nazywaja sie teraz agencje towarzyskie i nawet tam wam dadza poruchać Tym bez doswiadczenia tez Buzki wy moi cape hornowcy kochani!

a od kiedy szczecin lezy nad mozem głąbie!!!!!!!!!
[29.04.2006] 12:43
robert123
Hej shuttle.. Jako AB oczywiscie mozesz dostac prace na platformie, tez sa marynarze do prac na pokladzie, przeladunki, bunkrowanie, malowanie itp. (praca taka sama jak na statku).. Ale o ile sie orientuje pensje sa podobne jak na statku, a prace dostac trudno, bo wiekszosc tych stanowisk obsadzaja filipiny i inne tanie nacje..

Byczek123 - opisy stanowisk http://www.infooil.com/jobsbytitle/Roustabou t.aspx

Wogole polecamwww.google.com
(No i NIGDY nie plac za znalezienie pracy!! To pracodawca placi za znalezienie pracownika.. Wszystkie platne oferty w sieci to naciagacze.)
[29.04.2006] 16:22
shuttle
dzieki robert za informacje..ja mam kogos kto chce mnie wkrecic na platforme bez zadnych oplat.tylko zastanawialem sie na jakie stanowisko moge liczyc.bo wiem ze mozna sie doszkolic .ja prawdopodobnie pojde do anglikow .,tylko czekam na oferte(mam znajoma ktora prowadzi rozmowe z angolami i powinno sie cos wyklarowac w polowie maja)boje sie jedynie o angielski bo wiem ze sie kladzie nacisk na to aby byc komunikatywnym.
[29.04.2006] 16:34
MALY JON
LUDZIE JESLI CHCECIE PRACOWAC NA PLATFORMIE WIERTNICZEJ TO TYLKO DWIE FIRMY W POLSCE LEGALNIE WYSYLAJA NIE POBIERAJAC OPLAT.SA TO AGENCJA GROMOWSKA-CZAPLIS(GDANSK)ORAZ SEVEN SEAS(W SZCECINIE)-ADRESY I TELEFONY MOZNA ZNALEZC W PORTALU MORSKIM.POWODZENIA
[20.05.2006] 23:26
szymoonek
witam. chcialbym bardoz pracowac na takiej platofrmie i uwazam ze bym sie do tego nadawal. wlasnie bede rozpoczynal studia na politechnice na wydziale techniki morskiej kierunek ceanotechnika. CZy moze ktos sie orientuje czy po takim kierunku mam szanse?? a moze sa jakies inne lepsze kierunki...

prosze o szczera odpowiedz.

Szymon
[22.05.2006] 01:36
driller
Witam i pozdrawiam goraco z platformy na M.Polnocnym (nie pisze nazwy gdyz to tajemnica sluzbowa).Moja droga do platform byla troche inna niz u piszacych w poprzednich postach,skonczylem dzial maszynowy Akademi Marynarki Wojennej w Gdyni,doszedlem do stopnia kapitana w wojsku,ale administracyjna sluzba w marynarce wojennej nudzila mnie,ciagnelo mnie w Swiat,po znajomosci zaciagnalem sie na statek badawczo-poszukiwawczy ropy naftowej u wybrzezy Nigerii dla francuskiej firmy Elf,na stanowisko mlodszego maszynisty,pozniej byla Indonezja dla British Petroleum,nastepnie Emiraty Arabskie dla Chevron Texaco az w koncu wyladowalem dla Statoil na M.Polnocnym.Pracuje na stanowisku szefa zmiany pracownikow utrzymania ruchu,mechanicy,spawacze,elektrycy i.t.p
Dla chetnych do pracy w tym sektorze jedynie moge powiedziec jedno,ze nie jest latwo tutaj sie dostac,trzeba miec odpowiednie kwalifikacje i doswiadczenie na morzu, no i oczywiscie biegle angielski.Najlatwiejszym sposobem zdobycia doswiadczenia jest zaciagnac sie najpierw na statek,tam nie stawiaja az tak wysokich wymogow jak na platformy i moze szczescie dopisze,nie ma rzeczy niemozliwych.Jezeli chodzi o ogloszenia w internecie o wolnych miejscach pracy na platformach to nie polecam,zadna firma poszukujaca pracownikow ne rekrutuje ta droga,jedynie naciagacze,w wiekszosci Polacy, zerujacy na ludzkiej niewiedzy.
[22.05.2006] 02:10
do drillera
no ladnie,najpierw wyksztalcenie w marynarce wojennej na koszt podatnikow a pozniej wypiales sie na narod dla wlasnych korzysci,jestes zdrajca i bedziesz kiedys rzygal tym co zarobiles na tych platformach,a w twoim domku w Gdyni albo Gdansku ja bede mieszkal
[23.05.2006] 21:31
pytanko do drillera
A kobiety przyjmuja do pracy na platformach ?
[05.06.2006] 23:24
ulijaa
wsrod wiertnikow kobieta to rzadkosc.

jelsi szukacie pracy na platformach wiertniczych lub wiertniach poza Polska radze sprawdzisc najpierw polskie firmy Poszukiwan Nafty i Gazu.
wymagania-procz wyksztalcenia to oczywiscie jezyk. przedwszystkim angielski plus jezyk kraju w ktorym sie pracuje.

np krakwoskie PNiG wysyla swoich ludzi do Kazachstanu, Pakistanu czy na Kamczatke.

o pracy na platformi wiem niewiele, ale ta na ladzie latwym chlebem nie jest....
[09.06.2006] 17:59
cheops25  neomat23@tlen.pl
słuchajcie ja mam bardzo cięzką sytuację w domu. finanse mojej rodziny są w rozsypce. praca na platformie dała by mi poczucie stabilizacji finansowej oraz komforty życiowego. jestem po studziach znam trzy języki w tym angielski biegle w mowie i pismie a po mimo to nie mogę znaleźc pracy. jezeli wiecie gdzie mozna dostać adres internetowy pod którym mozna składać aplikaćje pomóżcie mi z góry dziękuje
[02.07.2006] 23:26
wist4
Znasz jakieś strony www gdzie szukać?
[05.07.2006] 22:00
kocu 007
Oil and Gas companies

Amerada Hess Norge A/S -www.hess.no
BP -www.bp.no
ChevronTexaco -www.chevron.com
ConocoPhillips Norge AS -www.conocophillips.no
Det Norske Oljeselskap AS -www.dno.no
DONG Norge -www.dong.dk
Esso Norge -www.exxonmobil.no
Gaz de France Norge -www.gazdefrance.com
Idemitsu Petroleum Norge a.s -www.idemitsu.co.jp
Marathon Petroleum Company -www.marathon.com
Norsk Agip A/S -www.eni.no
Norsk Hydro ASA -www.hydro.no
A/S Norske Shell -www.shell.no
OER oil AS -www.oeroil.no
Paladin Resources (Norway) Ltd -www.palardinresources.plc.uk
Petoro AS -www.petoras.no
RWE Dea Norge AS -www.rwe-dea.no
Statoil ASA -www.statoil.no
Talisman Energy Norge AS -www.talisman-energy.com
Total -www.total.no

i prosze dosyc kłótni
ja pracuje w norwegii od 6 miesiecy w stoczni jako monter rurociagow bo wiem ze bez doswiadczenia nie ma szans na prace w branzy wydobywczej. obecnie pracuje jako rurarz na statkach-rafineriach @@@ista robotai naprawde godsne zarobki. to dopiero poczatek ale zarabiam okolo 10-11 tys zł miesiecznie. jesli ktos chce sprobowac sil polecam firme: "adecco marine" albo "adecco norge" tam wiem ze są przyjecia do pracy . adresy sa na necie wiec juz sobie dacie rade .pozdrawiam
[05.07.2006] 22:10
kocu 007
Informacja o wolnych miejscach pracy znajduje się również na stroniewww.aetat.no . Na stroniewww.oilinfo.no możesz znaleźć informacje o wolnych miejscach pracy i listę potencjalnych pracodawców.
[07.07.2006] 02:00
--FE--
Bezpieczna Skandynawia rajem dla przestępców znad Wisły

ZAGRANICA:
Złodzieje z Polski kradną łodzie i silniki w Norwegii
Norwegię opanowali polscy złodzieje. Ich specjalnością są kradzieże łodzi motorowych i silników, których setki znikają rocznie z bezpiecznych dotąd przystani.

Skandynawia przeżywa najazd polskich przestępców. Po Szwecji, do której gangi przemycają setki kilogramów amfetaminy, w zainteresowaniu półświatka znalazła się Norwegia. ­ Niestety, jak wskazują norweskie statystyki, jesteśmy na pierwszym miejscu wśród cudzoziemców, jeżeli chodzi o stwierdzone przestępstwa typu przemyt alkoholu, papierosów, narkotyków, a także kradzieże aut, jachtów, łodzi i silników do nich ­ mówi współpracujący z norweską policją podinsp. Arkadiusz Skrzypczak z Centrum Szkolenia Policji w Legionowie. W sumie liczba przestępstw z udziałem naszych rodaków w roku 2005 wzrosła – w porównaniu do roku 2004 – o blisko 48 proc. – z 1350 do ponad 2000.
[07.07.2006] 02:13
--FE--
Do kocu 007,poopowiadac to Ty sobie mozesz,najwyzej u siebie w Koziej Wolce gdzis tam kieleckim albo bialostockim,w stoczni w Norwegii nie zarobisz wiecej jak max 12 tys zl brutto,odlicz podatek ok 40 procent to na reke wiecej nie masz jak 7,5tys zlotych,dalej jako Polak bez dobrej znajomosci jezyka norweskiego i ukladow,nie masz szans do pracy na platformie,nie dopuszcza Cie do tego same norweskie zwiazki zawodowe,ktore bardzo dbaja o interesy swoich zrzeszonych,mianowicie Norwegow,Dunczykow,Szwedow,nie wiem kto Ci tych bzdur naopowiadal o mozliwosci pracy na platformach norweskich,jezeli ktos ma szanse to wybitni specjalisci gornictwa,marynarki i.t.p z duzym doswiadczeniem i wyzszym wyksztalceniem,tak jak ten wojskowy driller czy jak mu tam,w poprzednich postach.Poza tym ilosc platform naftowych w Norwegii maleje razem z wydobyciem ropy,wiec maleje takze zapotrzebowanie na pracownikow,Norwegia stawia obecnie na wydobycie i export gazu.
[23.07.2006] 18:00
jez120
innym sposobem zeby dostac sie na platformy to specjalizacja w kierunku Non Destructive Testing. Caly equipment na platformach potrzebuje przetestowania co jakies 6 miesiecy. Kursy sa dosyc drogie ok £600 pozdrawaim
[24.07.2006] 19:16
Roman1981
witajcie

nie słuchajcie tych po PNiGIE że tylko z doświadczeniem przyjmują oczywiście że tak jest, ale może to by również doświadczenie w spawalnictwie itp. Najważniejszy jest język obcy oraz wytrzymałośc fizyczna i psychiczna ,która jest badana w czasie przesłuchań rekrutacyjnych
[27.07.2006] 16:08
nixon111
jez120 (06.07.23 18:00):
innym sposobem zeby dostac sie na platformy to specjalizacja w kierunku Non Destructive Testing. Caly equipment na platformach potrzebuje przetestowania co jakies 6 miesiecy. Kursy sa dosyc drogie ok £600 pozdrawaim

[27.07.2006] 16:26
nixon111
jez120 (06.07.23 18:00):

możesz napisać cos więcej o tym?nie mam doświadczenia,nie mam zawodu.chcialbym znalezc sposob na dostanie sie na platforme.moge skonczyc odpowiednie kursy i isc w tym kierunku tylko potrzebuje pomocy co moze mi dac ta mozliwosc.moj mail to pierog111@poczta.onet.pl.jesli ktos moze mi pomoc prosze o kontakt.z gory dzieki
[27.07.2006] 16:27
nixon111
pierog111@poczta.onet.pl. dzieki
[27.07.2006] 16:28
nixon111
pierog111@poczta.onet.pl
[30.07.2006] 12:12
Batttman
Caledonian Offshore Ltd to jedena wielka lipa... Podobnie jak wszyscy oszusci ktorzy prosza o wysylanie jakichkolwiek pieniedzy - zaliczek... polecam link na temat tych oszustow bazujacych niby w Kanadzie.. http://www.slucia.com polecam takze forum dyskusyjne...

http://www.oilcareers.com/content/community/ board/
view.asp?forumID=23&catID=8&topicID=1372&lsd=&login=&pag eNo=1&num=20
[08.08.2006] 22:01
tomasz-30
olescu (05.05.12 22:44):
jestescie naiwni i wogule nie wiecie gdzie szukac. ludzie którzy was oszukali tak samo jak wy chcą pracowac na platformach ale tez nie wiedza gdzie szukac ale przynajmniej sa na tyle bystrzy by was oszukac. nie rubcie z siebie mułów tylko zacznijcie od strony ambasady norweskiej i wogule przegladnijcie strony koncernów naftowych oczywiscie na stronach miedzynarodowych bo na polskich nic oprucz owych oszustów nie ma. na stronach koncernów sa zaproszenia do współpracy lub ogłoszenia.
pozatym pewnie sie napaliliscie na tą prace a tak naprawde nic z morzem w zyciu nie mnieliscie do czynienia tylko podnieciliscie sie zarobkami. nikt nie rozmawia z ludzmi którzy nie pracowali wczesniej w morzu i tymi którzy nie mają pojecia o kursach podstawawych marynarskich.
po tym co przeczytaliscie wiekszośc stwierdzi ze trafiłem w setno a wy poprostu jestescie jedna wielka pomyłką, ale ktos z was przejży te strony zrobi te kursy w najbliższej szkole morskiej lub innej instytucji i dojdzie do celu tak jak ja. pozdraiwam wszystkich nieudaczników.
PS. mi sie udało po 3 latach szukania.

jesteś taki mondry to daj innym tą strone chyba że tesz jesteś jak ci naciągacze bo inny dał by konkretny namiar koleś i nie kozacz bo nie ty jeden masz ztym doczynienia.apropo a żebyś podpadł szefom

1 2 3 4 5   » 33 Strony tematu:
 » Odpowiedz na ten temat