o2.pl forum.o2.pl
poczta.o2.pl
E-mail 20GB
Pudelek.pl - plotki, zdjęcia, sensacje
Pudelek
Wrzuta.pl - video, muzyka, mp3
Wideo+mp3
  Strona główna» forum Gdzie i jak wyjechać?
 » Odpowiedz na ten temat

Platformy wiertnicze

1 2 3 4   » 33 Strony tematu:
[02.06.2005] 14:48
orangutan z wroclawskiego ZOO
\"Ja nie pływam z prostej przyczyny na morzu nie ma miejsca dla kobiet\". Przepisy Unii Europejskiej WYMAGAJA aby u armatorow 30% stanowisk zajmowaly kobiety. Ja osobiscie sie spotkalem juz z takimi koszmarkami jak np. 3 i 4 mechanik kobieta (bo na pokladzie to nic nowego). Niesamowite? A jednak. Oczywiscie jesli brac pod uwage PŻM, PŻB i innych polskich armatorow (tych 5cio stakowych jak PLO np.) tego nie uswiadczysz ale my zyjemy w azji. Przepisy sie zmieniaja ale to trzeba wiedziec a nie @@@ic tylko farmazony i mlodym glupkom jak tym tam powyzej wciskac \"morskie opowiesci\". Dzieki romantycznym kretynom i kretynkom z tzw. \"tradycjami morskimi\" gdzie w domu @@@ilo sie nie o pracy tylko o \"zamorskich przygodach\" nie raz juz widzialem u mlodych chlopakow po WSM (a obecnie AM) lzy w oczach. Obrzygani po pachy, bez wiedzy, z celem, ze on \"chcial sie sprawdzic\". I po co to? Nie lepiej napisac jak ja, moze za wulgarnie to fakt, ze NIE MAJAC PRAKTYKI I DOSWIADCZENIA NA JAKAKOLWIEK PRACE NA MORZU DOSTANIECIE SIE TYLKO DZIEKI LAPOWKOM A POTEM WY@@@A WAS NA WLASNY KOSZT DO DOMCIU. A jak i gdzie to zrobic nie podam z prostej przyczyny - nie zycze sobie takich ludzi w zalodze. Zreszta nie tylko ja ale kazdy ktory potem musi siwiec za takich baranow. Radze przemyslec, dopiero potem rzucac kamieniem Pozdrawiam marynarz ze stakow w butelce

wilk wilkowi człowiekiem
[03.06.2005] 08:06
yasql
@@@ ci w dupe orangutan kto chce to i tak bedzie pracowal gdzie chce nie potrzebna mu twoja aprobata
[03.06.2005] 12:21
Kaliko
Nie chcesz by rzucano kamieniami, a to robisz przepisy przepisami, a życie życiem mam pytanie czy ty się urodziłeś na morzu i tam już zaczynałeś. Bo raczej nie sądze, a mam wrażenie że zanim nauzyes się mówić pływałes juz na statku. Jak Ty zaczynałeś jak zdobyłes doświadczenie. Bo wszystko ma swój początek i ma swój pierwszy raz. Radze przemyśleć swoje własne słowa. Odpowiedz sobie na moje pytanie bo wydaje mi się, że spotkałam własnie fenomena z nabytym zespołem doświadczeń od urodzenia alez masz fart.
[03.06.2005] 12:25
Kaliko
Ah i mówiąc o kobietch na morzu nie miałam na mysli przepisów zabraniających mi pływać, a fakt że nie popieram takiej pracy wykonywanej przez kobiety poprostu. Wole robić to co robię na lądzie i nie jestem feministką od brudnej roboty są mężczyźni nie Ja.
[03.06.2005] 14:41
\"mam wrażenie że zanim nauczyles się mówić pływałes juz na statku\", tak było moje słońce. żeby było smieszniej pływałem na statku... zanim się urodziłem jak to mozliwe zostawiam dla glebszych analiz.
\"Jak Ty zaczynałeś jak zdobyłes doświadczenie\" - To nie wina yasqula czy innych ze sa tacy glupi. To wina szkolnictwa. Kiedys za moich czasow zostajac oficerem trzeba bylo wyplywac na samych studiach min. 2 lata (nie zapominajmy o liceach morskich ktore szkolily juz wczesniej!): mlodszy marynarz/motorzysta, marynarz/motorzysta, asystent pokladowy/maszynowy i dopiero po tym wskakiwalo sie na stopien 3oficera badz 4 mechanika. teraz po polrocznej praktyce dla mechanikow (skandal) mozna dostac dyplom 3(!!!) mechanika i rocznej dla nawigatorow dostaje sie dyplom 2(!!!) oficera. Absurd. Ci z postami na gorze nie maja nawet tego, maja jakas zawodowke i mysla o wykonywaniu specjalistycznej pracy. 60% obecnych absolwentow nie nadawaje sie wogole do tej dosc specyficznej pracy, a pozostale 40% musi przez pierwsze pol roku miec ochronke czyli... ktos zapieprza za nich. Dobrze jesli taki chlopak (badz dziewczyna) wykazuje checi po temu by sie nauczyc to wtedy idzie wytrzymac. Niestety 60% mysli jak odwalic 8 godzin i isc sobie w cholere. To nie lad kochani tu sie robi dluzej i ciezej ZA TO SIE PLACI nie za bycie marynarzem (tudziez pracownikiem platformy) samym przez sie. Ale to tez wina WSM (oh AM sorry) bo jest zla selekcja. Dlatego jeszcze raz ostrzegam ludzi myslacych tylko \"ze tam sa pieniadze\". To droga calkowicie zgubna, a opowiesci o zamorskich dziewczynach spijajacych sol z ust itp. wsadzcie sobie tam gdzie chcial umiescic mi @@@a yasqul.Na tym koncze te dyskusje, a topic i tak umrze smiercia naturalna tak jak i wasze dziecinne marzenia. Pozdrawiam
PS. \"przepisy przepisami, a życie życiem \" no jak, taka madra jestes innym radzisz i polecasz a sama watpisz?

wilk wilkowi człowiekiem
[24.08.2019] 13:59
[03.06.2005] 15:53
Kaliko
Znam statki rybackie wielkie i smierdzące od podszewki,kontenerowce bunkierki itd nie wątpie a jestem realistką. W moim domu nikt nie opowidał o cudach podrózy, a o niewdzięcznej pracy na własne oczy widziałam jak mój ojciec wyjeżdzając z właosami czarnymi jak heban wrócił biały jak papier. Zapytaj go co się stało nigdy ci nie powie chyba, ze potrafi się słuchac i wyłapywac między wierszami. Zapytaj tych co przeżyli katastrofę Heweliusza dlaczego oni przezyli, a inni nie. Pływasz to wiesz jak to wyglądało ja mam rodzinę, w której wszyscy mężczyźni pływają, ja tez wiem że to nie zabawa. Jednak Twoje zycie zalezy na wodzie równiez od innych ilu z nich kiedy będzie sytuacja kryzysowa pomoże Ci. Ilu będzie w stanie się poświęcić. Czy ty sam potrafiłbyś to zrobić. Widzisz usłyszałes kiedyś, zdanie ze jak statek się wywróci i nie możesz wyjść z kabiny bo nie otworzysz drzwi to podetnij sobie zyły. Taką dostałam radę i dlatego nie pływam bo mają rację. Pamiętaj jednak że na miejsce starych muszą wchodzić nowi i nie da się inaczej.( I dalej uważam ze facet który płaci za seks jest nieudcznikiem)
[03.06.2005] 16:08
kaliko
ach "tak było moje słońce..."? Jak miło, że spuściłeś z tonu i odpowiednio dostosowałeś go do osoby, z którą konwersujesz mh niezmiernie mi miło. Nareszcie zauważełes kobietkę
[03.06.2005] 16:29
\"Zapytaj tych co przeżyli katastrofę Heweliusza dlaczego oni przezyli, a inni nie\" - akurat pewna bardzo bliska mi osoba w ten dzien na \"Huraganie\" miala sluzbe i ich ratowala to wiem... A uwierz mi szlo ich uratowac o wiele, wiele wiecej

wilk wilkowi człowiekiem
[03.06.2005] 16:46
kliko
Nie musze wierzyć, lekceważysz mnie znowu, Ja o tym wiem, że można było uratować wiele osób nie mówię że wszystkich ale jakoś dziwnym trafem uratowali się tylko ci co akurat nie spali
[03.06.2005] 17:52
Alez nie musisz wierzyc ja mam to w dupie Tylko szkoda ze przez blad jednego czlowieka ktory nie umial podac miejsca katastrofy mylac wschod z zachodem wielu umarlo na hipotermie czekajac na pomoc niemieckiej \"Arkony\" ktora byla najblizej a zrobila sie najdalej.
Ty naprawde wierzysz ze ktokolwiek z zalogi i pasazerow spal tam przy przechyle 15 stopni? Bardzo sie mylisz myslac ze duzo cial zostalo we wraku a dlaczego ich nie odnaleziono to juz nie historia na forum dla \"plywajacych inaczej\".
A, jestem za zmiana starych na mlodych jak najszybciej ale do tego nie dojdzie szybko przez wykladowcow. ty wiesz ze student czy na walach w szczecinie czy na morskiej w gdyni wytykajacy blad nauczycielowi, albo majacy pomysl jak zmienic te zajecia by to cos dawalo jest skonczony? A no tak beton ksztalci beton. Wiem bo znam jeszcze od czasow studenckich wykladowcow obydwu ehmm... Akademii
No ale straczy juz @@@enia w tym temacie papatki i tym pedalom tez zycze by wyrwali sie ze swinoujscia i zaczeli zyc jak ludzie

wilk wilkowi człowiekiem
[03.06.2005] 18:16
yasql
nie musisz sie bac orangutan nie bede narazal czyjegos zycia mam prawie 30 lat ja tam jade zapieprzac po korytarzach na szmacie sprzatajac po bogatych wakacjowiczach i nosic ich manele a ukonczylem technikum zywienia kwoli scislosci

pewnie slyszales ze istnieje poza pokladem tez dzial hotelowy i tam wlasnie ja albo reszta tych co szukaja pracy, zamiast siedziec na dupie i plakac ze bezrobocie w polsce, jesli chcemy to pojdziemy i do tego nie trzeba zadnego cholernego doswiadczenia no moze poza tym z miotla z wojska

co dalej kto zrobi z swoim zyciem to tez jego sprawa jade po tobie czlowieku bo wparowales rzucajac miesem na lewo i prawo ... gdybys to przekazal nie obrazajac jednych czy drugich pewnie siedzial bym cicho ale mnie najzwyczajniej wkurwiles
[03.06.2005] 18:27
yasql
i wkurwiaja mnie te @@@ane pedaly z O2 co moderuja albo @@@a robia na tym forum bo @@@ @@@e nie reaguja na takie posty jak te [dam glowe ze moj skasuja] i zblokuja moj IP chyba ze tepaki nie maja zielonego pojecia w jaki sposob to zrobic 3 razy do nich @@@ pisalem zeby cie wycieli za twoje zachowanie ale widocznie zlewaja na to co sami napisali w @@@anym regulaminie forum na temat tzw. "netykiety" teraz mam to w @@@zie niech se kto chce @@@ na@@@a slownictwem jakim chce do kogo chce
[03.06.2005] 19:33
kaliko
w sumie masz racje Yasql
[03.06.2005] 21:20
a moze oni to poczytali i wzieli moja strone? Mniejsza z tym, na stewarda jedz i szesc Ci Boze z tego co czytam charakter pod@@@acza masz to sie nadasz, mi chodzi o zalogi poklad -maszyna tam lipy byc nie moze (nie powinno heh). Tylko uwazaj na Chief Stew. (moze miedc inna nazwe) to kanalie (wieksze od Ciebie) ktore tylko zyja z tego na Cruiser\'ach zeby znalezc np. kawalek niedomytej podlogi i za to maja twoja premie

wilk wilkowi człowiekiem
[03.06.2005] 23:00
yasql
1: to jedyny sposob by cie wypieprzyc z tego forum [jak widac nieskuteczny], bylo by po sprawie

2: nie kule ogona gdy koles miesza mnie z gownem

3: jestes wredny typ juz mi sie nie chce bluzgac z toba

4: nie mam takiego charakteru ale wyslal bym do tych dupkow jeszcze wiele maili gdyby tylko cie uciszyli

5: koniec sagi o ludziach morza

[05.06.2005] 00:07
AMEN

wilk wilkowi człowiekiem
[05.06.2005] 13:55
XETI  xeti@tlen.pl
Witam. Temat jest interesujący, dlatego proszę o pomoc w znalezieniu pracy na platformie. Ja osobiście mogę podpowiedzieć w jaki sposób można zarobić trochę kasy - bez naciągania kogokolwiek.

XETI  xeti@tlen.pl
Witam. Temat jest interesujący, dlatego proszę o pomoc w znalezieniu pracy na platformie. Ja osobiście mogę podpowiedzieć w jaki sposób można zarobić trochę kasy - bez naciągania kogokolwiek.

XETI  xeti@tlen.pl

[31.12.2005] 01:56
pracanaplatformachgazeta.pl
Witam!
Myślę, że mogę pomóc każdemu kto szuka pracy tego typu. Sam kiedyś bardzo interesowałem się pracą na platformach, jednak sytuacja rodzinna mi uniemożliwiła podjęcie konkretniejszych kroków.
Zgromadziłem wiele informacji, którymi chciałbym się podzielić z innymi ludźmi, którzy tak jak ja kiedyś, teraz szukają informacji na ten temat. Posiadam adresy stron internetowych około 1000 firm, które bezpośrednio współpracują z platformami wiertniczymi. W większości przypadków współpraca ta polega na rekrutacji i szkoleniu odpowiednich pracowników. Nie ma co ukrywać, że selekcja jest bardzo duża- bo i wymagania są wysokie i chętnych nie brakuje. Tym co przyciąga ludzi do tej ciężkiej i wymagającej wielu poświęceń pracy jest pieniądz i chęć sprawdzenia się w najcięższych warunkach.
Jeżeli należysz do tej grupy ludzi i doceniasz mój poświęcony czas (dziesiątki godzin spędzonych przed monitorem w poszukiwaniu informacji), to proszę o maila. Ja w odpowiedzi podam nr konta na które należy przelać 10 pln. Jak tylko pieniądze zostaną zaksięgowane wysyłam plik zawierający wszystkie zgromadzone przeze mnie dane.
Pozdrawiam i czekam na ewentualne pytania.

pracanaplatformach@gazeta.pl
[31.12.2005] 11:43
Adam Adams
olescu (05.05.12 22:44):
jestescie naiwni i wogule nie wiecie gdzie szukac. ludzie którzy was oszukali tak samo jak wy chcą pracowac na platformach ale tez nie wiedza gdzie szukac ale przynajmniej sa na tyle bystrzy by was oszukac. nie rubcie z siebie mułów tylko zacznijcie od strony ambasady norweskiej i wogule przegladnijcie strony koncernów naftowych oczywiscie na stronach miedzynarodowych bo na polskich nic oprucz owych oszustów nie ma. na stronach koncernów sa zaproszenia do współpracy lub ogłoszenia.
pozatym pewnie sie napaliliscie na tą prace a tak naprawde nic z morzem w zyciu nie mnieliscie do czynienia tylko podnieciliscie sie zarobkami. nikt nie rozmawia z ludzmi którzy nie pracowali wczesniej w morzu i tymi którzy nie mają pojecia o kursach podstawawych marynarskich.
po tym co przeczytaliscie wiekszośc stwierdzi ze trafiłem w setno a wy poprostu jestescie jedna wielka pomyłką, ale ktos z was przejży te strony zrobi te kursy w najbliższej szkole morskiej lub innej instytucji i dojdzie do celu tak jak ja. pozdraiwam wszystkich nieudaczników.
PS. mi sie udało po 3 latach szukania.

Ty to jakiś @@@us / Nawet po polsku nie potrafisz sklecić jednego zdania a wymądrzasz się jakbyś naprawdę pracował na platformie, a tam nie przyjmują analfabetów !!!!
[12.01.2006] 05:18
Tak fajnie
Adam Adams (05.12.31 11:43):
olescu (05.05.12 22:44):
jestescie naiwni i wogule nie wiecie gdzie szukac. ludzie którzy was oszukali tak samo jak wy chcą pracowac na platformach ale tez nie wiedza gdzie szukac ale przynajmniej sa na tyle bystrzy by was oszukac. nie rubcie z siebie mułów tylko zacznijcie od strony ambasady norweskiej i wogule przegladnijcie strony koncernów naftowych oczywiscie na stronach miedzynarodowych bo na polskich nic oprucz owych oszustów nie ma. na stronach koncernów sa zaproszenia do współpracy lub ogłoszenia.
pozatym pewnie sie napaliliscie na tą prace a tak naprawde nic z morzem w zyciu nie mnieliscie do czynienia tylko podnieciliscie sie zarobkami. nikt nie rozmawia z ludzmi którzy nie pracowali wczesniej w morzu i tymi którzy nie mają pojecia o kursach podstawawych marynarskich.
po tym co przeczytaliscie wiekszośc stwierdzi ze trafiłem w setno a wy poprostu jestescie jedna wielka pomyłką, ale ktos z was przejży te strony zrobi te kursy w najbliższej szkole morskiej lub innej instytucji i dojdzie do celu tak jak ja. pozdraiwam wszystkich nieudaczników.
PS. mi sie udało po 3 latach szukania.

Ty to jakiś @@@us / Nawet po polsku nie potrafisz sklecić jednego zdania a wymądrzasz się jakbyś naprawdę pracował na platformie, a tam nie przyjmują analfabetów !!!!

Gamoni studentów bez doświadczenia też nie.
[15.01.2006] 18:12
kici
Witam
niesamowite jak to FACECI potrafią pierdoły \\\"popychać\\\" zamiast konkretów myślałam że to tylko babski talent.
gratuluję interesującego forum
[17.03.2006] 14:25
migawa
CZESC.JA ROWNIEZ JESTEM ZAINTERESOWANY PRACA NA PLATFORMIE I WCIAZ SZUKAM I SZUKAM..
MOWIAC SZCZERZE TEZ NIE MAM WIELKIEGO DOSWIADCZENIA I NAWET SAM SIEBIE NIE NAZYWAM MARYNARZEM.
JESLI CHODZI O AGENCJE Z PUCKA TO MOZNA PRZEZ NICH ZALAPAC SIE NA KONTRAKT DO CARNIVAL CRUISE LINES LUB NA INNE STATKI WYCIECZKOWE.
JA PRACOWALEM DLA CARNIVALA.
PROBOJAC DOSTAC TAM PRACE OCZYWISCIE TRZEBA MIEC BADANIA ALE NAWET NIE WYMAGAJA PODSTAWOWYCH CERTYFIKATOW TAKICH JAK STCW.
JESLI KTOS SPROBOJE RZYCZE SZCZESCIA.(TAM TEZ JEST BARDZO WIELU LUDZI Z FILIPIN I INDONEZJI I RADZE NA NICH UWAZAC BO ONI NAWET NIE ZDAJA SOBIE SPRAWY ZE SA DONOSICIELAMI)

BYLBYM WDZIECZNY ZA JAKIES UZYTECZNE INFORMACJE DOTYCZACE PRACY NA PLATFORMIE:WYMAGANIA,KURSY,GDZIE,CO,I ZA ILE? ITP.

POZDROWIENIA
[10.04.2006] 02:31
robert123
Ja pracuje na platformie. Prace dostaje sie majac odpowiednie doswiadczenie do stanowiska ktore chce sie zajac.. Dla osob bez przynajmniej kilkuletniego specjalistycznego doswiadczenia drzwi sa zamkniete i nie ma ABSOLUTNIE!! mozliwosci dostania sie do pracy. Kursy to: standardowe kursy do pracy na morzu jak dla marynarzy
te kursy sa do zrobienia w osrodkach szkoleniowych dla marynarzy np.w gdyni przy akademii morskiej, koszt kolo 1000zl
STCW 95 COURSES:
* Fire Prevention and Fire Fighting
* Personnel Survival Technique
* First Aid
* i ewentualnie Helicopter Underwater Escape Training (dla tych ktorzy beda latac helikopterem -zwykle zalatwiane przez pracodawce)
te kursy umozliwiaja EWENTUALNA prace na morzu
do tego potrzebna jest (prawdopodobnie ale nie wiem na 100%) ksiazeczka zeglarska -Seamens Book, nie wiem jak sie ja teraz zdobywa bo ja dostalem po ukonczeniu akademii morskiej w gdyni
Nastepnie nalezy zdobyc kilka lat doswiadczenia w pracy na morzu i/lub przemysle stoczniowym + angielski
Jeszcze raz podkreslam - stanowiska specjalistyczne TYLKO!! dla ludzi z branzy i z wieloletnim doswiadczeniem
Stanowiska typu marynarz, kucharz, steward dla ludzi z morza/statkow
Wiertnicy (ci co na filmach walcza z rurami cali uwalani w czarnej ropie) to rowniez specjalisci zwiazani z wydobywaniem kopalin otworami wiertniczymi.. tu koledzy ze slaska po AGH mogliby sie precyzyjniej wypowiedziec..
I na pocieszenie - praca nie jest wcale ciezka (tylko te ciagle wyjazdy dobijaja), jest dobrze platna, nudna, zycie wygodne.. To co pokazuja na filmach to bzdury..
Ja wlasnie siedze w pracy i sie nudze wiec generuje tego posta
Pracuje na platformach 4lata, jestem inzynierem..
Faktycznie polskie (i nie tylko) strony o pracy na platformach to oszusci i naciagacze.. prawdziwe oferty pracy sa na przyklad nawww.rigzone.com
polecam obejrzec cv kandydatow i poczytac jakie maja kwalifikacje..
Pozdrawiam wszystkich i polecamwww.google.com
[10.04.2006] 20:21
MIGAWA
ROBERT 123
DZIEKI ZA JAKIES KONKRETNE INFORMACJE!
MIALBYM DO CIEBIE JESZCZE PARE PYTAN.
JESLI SIE CZASEM NUDZISZ I CHCIALBYS POPISAC TO MOJ ADRES:
rmman@wp.pl
[11.04.2006] 20:17
Alias3
Drogi Olescu
Skoro już masz wszystkie kursy niezbędne do pracy na platformie, proponuję Ci udać się na kurs poprawnej polszczyzny dla bardzo początkujących.
[14.04.2006] 23:21
robert123
..
MIALBYM DO CIEBIE JESZCZE PARE PYTAN.
JESLI SIE CZASEM NUDZISZ I CHCIALBYS POPISAC TO MOJ ADRES:
rmman@wp.pl

smialo, dawaj na forum.. inni pewnie tez chetnie poczytaja..
jak bede mogl to postaram sie odpowiedziec..

pozdr, robert
[18.04.2006] 17:42
sisa12
Siemanko ja szukam pracy na platformach wirtniczych i moge powiedziec tyle ze toniejest trudne.A interesuja mnie tylko na morzu plunocnym.narka
[20.04.2006] 10:24
riger
hej robert123 ty chyba jestes dpo albo stab off i nigdy nie byles na rig floor zeby zobaczyc jak tam praca wyglada. wiekszosc tych kolesi ma szanse dostac prace jedynie jako roustabout lub roughneck i dla nich paraca na platformie nawet nowej gdzie wszystko chodzi w auto, gdzie jest prs, iron roughneck ipt zawsze bedzie ciezka, a czasami nawet bardzo ciezka i po 12 godzinach beda marzyli tylko o snie a gdy skonczy sie wreszcie 28 dniowa hitch beda mowili nigdy wiecej... ale wroca znowu za 4 tygodnie bo pracowac gdzies trzeba, a lepiej pracowac za wieksza kase, nawet ciezko!

1 2 3 4   » 33 Strony tematu:
 » Odpowiedz na ten temat