o2.pl forum.o2.pl
poczta.o2.pl
E-mail 20GB
Pudelek.pl - plotki, zdjęcia, sensacje
Pudelek
Wrzuta.pl - video, muzyka, mp3
Wideo+mp3
  Strona główna» forum Fotografia
 » Odpowiedz na ten temat

kurs fotografii na forum o2

1 2 3   » 6 Strony tematu:
[30.12.2004] 06:30
Mr MW
widze , ze na forum sporo jest poczatkujacych fotografow, lub tez srednio zaawansowanych , ktorzy w pewnych sytuacjach nie daja sobie rady. Mysle , ze w zwiazku z tym , zamiast bez konca odpowaiadac na indywidualne pytania warto by zalozyc topik, ktory bedzie czyms w rodzaju podstawowego kursu fotografowania. Mam nadzieje, ze Ci z Was , ktorzy opanowali te sztuke w wystarczajacym zakresie przylacza sie i pomoga mi redagowac poszczegolne lekcje i cwiczenia, oraz zajma sie rowniez krytyka zamieszczanych prac. W zwiazku z tym bedzie potrzebna strona , najlepiej na jakims polskim serwisie , na ktorej uczestnicy tego kursu mogliby swoje prace zamieszczac. Czy jest ktokolwiek , kto moglby taka strone przygotowac? To jest raczej kluczowa sprawa w prowadzeniu \"kursu \" o ktorym wspomnialem. Inaczej bedziemy musieli korzystac z ogolnie dostepnych stron , co bedzie sie wiazalo z duza niewygoda i wiecznym problemem w szukaniu prac.
Skonczmy na teraz te sprawy organizacu=yjne . Pozwolcie , ze zaczne pierwsza lekcje.

SWIATLO!!!

Chcialbym aby wszyscy potraktowali swiatlo jako energie ( prosze mi tylko nie mowic teraz o dwoistej jego naturze) ....gdyz dla potrzeb fotografii , takie traktowanie ma najwazniejsze znaczenie!!!
Jakie sa tego konsekwencje?
Otoz aby prawidlowo naswietlic dany film ( zakladam stala czulosc filmu) , to w kazdych warunkach bedziemy potrzebowali te sama porcje wyzej wymienionej energii.
Czyli , jesli swiatla zabraknie , bedziemy zwiekszac ekspozycje ( obojetnie , czy za pomoca wydluzonego czasu, czy bardziej otworzonej przyslony) , gdy swiatlo jest w nadmiarze , ekspozycje bedziemy zmniejszac.
Teraz - wprawadzmy metode stopni ( nie wiem czy dobrze tlumacze na polski ...niestety moja wiedza fotograficzna zostala nabyta w jezyku angielskim i czasem bede mial trudnosci z tlumaczeniem)
Zalozmy , ze roznica jednego stopnia albo ekspozycje zwieksza , albo zmniejsza dokladnie dwukrotnie. Z tego wynika , ze dwa stopnie zmieniaja ekspozycje 4 - krotnie , 3 stopnie 8- krotnie , itd.
Teraz mamy doczynienia z nastepujaca sytuacja .... w aparacie jest film 100 ISO (ISO jest tym samym co ASA, ale w nazwie ma International , a nie American )
Swiatlomierz wskazuje nam na nastawienie czas - 1/125s a przyslone 16 (prosze pamietac, ze w przypadku przyslony - czym wieksza liczba, tym mniejszy jest otwor przyslony, czyli mniej swiatla wpada przez obiektyw). Okazuje sie jednak, ze nasz przedmiot zainteresowania porusza sie w miare szybko , a wiec chcielibysmy go \"zamrozic\" w kadrze. potrzebujemy szybszego czasu - powiedzmy , ze 1/500s.Z tego wynika , ze czas naswietlania bedzie sie roznil o 2 stopnie , czyli w konsekwencj bedzie o 4 razy krotszy. Co za tym idzie , aby dopuscic te sama ilosc swiatla do filmu musimy otworzyc przyslone o 2 stopnie....czyli dopuscic 4 razy wiecej swiatla do filmu. Tak wiec pierwszym stopniem w kierunku otwarcia przyslony jest 11 , a drugim stopniem 8....z czego wniosek , ze trzeba by dobrac wartosc 8 dla przyslony , aby nie zmienic ekspozycji. Oczywiscie niektore aparaty maja mozliwosc wymiany filmu w kazdej chwili ( bez jego konczenia) tak wiec mozemy pojsc dwa stopnie w gore z czuloscia filmu, by zachowac taki sam efekt ( chociaz ekspozycja bedzie oczywiscie inna ....czterokrotnie mniejsza)...a wiec jeden stopien w gore czulosci mamy 200 ISO, a 2 stopnie - 400 ISO. Z tego wniosek , ze jesli wymienimy film na 400 ISO, to zmieniajac czas naswietlania z 1/125 na 1/500 ciagle zachowamy prawidlowa ekspozycje.
Tyle teorii - w praktyce jednak przy wartosciach ekstremalnych mamy do czynienia z pewnym fenomenem w zasadniczy sposob zmieniajacym to , co powyzej napisalem. Mysle jednak , ze to zjawisko zostawimy sobie na znacznie pozniejsze lekcje, gdyz jako poczatkujacy powinniscie w tej chwili unikac warunkow ekstremalnych. Mysle , ze to wystarczajaco , jak na pierwsza lekcje. Chcialbym teraz zadac cwiczenia, ale po pierwsze - nie wiem jakie bedzie zainteresowanie tym topikiem , po drugie ....nie ma strony , na ktora moznaby nadsylac prace wykonane w ramach cwiczen.
Prosze o Wasz komentarz, czy warto trzymac ten topik, prosze rowniez o doswiadczonych fotografow , by sie przylaczyli.
W razie czego - moje gg 765 81 69, ale jeszcze lepiej jesli ktos ma skype\'a- moj to \"markvax\"

[30.12.2004] 07:33
dede
ja jestem obiema rękami zaaaaa ale raczej jako uczestnik kursu bo z moim warsztatem to raczej tylko nauka zostaje

pozdrawiam
biada Ci wzbudzić gniew w ludziach cierpliwych...
[30.12.2004] 08:02
aluśka
No to masz już drugiego kursanta . Chętnie sobie poczytam
[nie mam nic do powiedzenia]
Mam nadzieję, że się mój mistrz nie obrazi
Pozdrawiam [czesc
[30.12.2004] 09:32
apartamentalista
Świetny pomysł. Ja również chętnie dołącze do kursantów. Co do strony gdzie będzie można zamieszczać prace, no cóż, jako technik informatyk, raczej nie będę miał z tym problemu więc chętnie się tego podejmę Jedynym problemem może być jedynie brak wolnego czasu, ale noce są teraz takie długie, że pewnie coś wyskrobie Pozdrawiam.
Lepiej być znienawidzonym za to kimś się jest, niż kochanym za to kimś się nie jest.
[30.12.2004] 11:48
Mr MW
Apartamentalisto - bardzo bym prosil o ta strone, gdyz w zasadzie jest to jeden z warunkow powodzenia tego kursu.

Mam nadzieje , ze znajdzie sie ktos jeszcze , procz mnie , kto bedzie w stanie przygotowac jakies i lekcje i cwiczenia. Rowniez potrzebny jest ktos , kto jest teoretykiem , lub praktykiem sztuk plastycznych, kto napisze cokolwiek o kompozycji, perspektywie itp.
[19.06.2019] 03:17
[30.12.2004] 14:39
dede
teoretycznie można skorzystać z jakiejś galerii foto np onephoto net gdzie każdy może wystawić zdjęcia za free co prawda zdjęcie na tydzień ale zawsze to coś a może jakieś inne galerie za free gdzie kursanci zamieszczaliby swoje prace? Może ktoś zna adresy
[nie mam nic do powiedzenia] biada Ci wzbudzić gniew w ludziach cierpliwych...
[30.12.2004] 14:49
Mr MW
Dede- mam nadzieje , ze Apartamentalista cos splodzi. Problem z ogolniedostepna galeria jest taki, ze tam wysyla sie zdjecia do oceny , ale z punktu widzenia wartosci artystycznej. My natomiast potrzebujemy miejsce , aby mozna bylo wystawiac swoje zdjecia w celu wysluchania komentarza technicznego. Poza tym na galeriach jest oczywisty problem ze znalezieniem fotki , nie mowiac juz o ograniczeniu wystawiania.
[30.12.2004] 16:49
apartamentalista
Witam. Spłodzi, spłodzi Jak narazie jest domena pod którą będzie strona i serwer. Jest to darmowy serwer angielski z paskundą reklamą po prawej stronie, ale :

- jeden z lepszych z których korzystałem

-od ponad roku korzystam z tego serwera i nie było ani jednej awarii jak w przypadku niektórych polskich serwerów

-50 mb przestrzeni dyskowej (jeśli braknie, nie ma problemu, założy się drugi serwer )

-do tej reklamy można się przyzwyczai
Jeśli znajdę jakiś lepszy sewer, przerzuce tam stronę, ale narazie myśle, że wystarczy.

Całą stronę zacznę robić po nowym roku (może czas pozwoli) więc cierpliwości

Narazie można zobaczyć tylko tyle ---> http://www.fotokurs.oned.pl
Pozdrawiam
P.S. Jeśli macie jakieś sugestie na temat wyglądu strony, działów itp. proszę pisać na maila lub na gg 5091414
Lepiej być znienawidzonym za to kimś się jest, niż kochanym za to kimś się nie jest.
[30.12.2004] 17:09
Mr MW
Apartamentalisto - super ! Ciesze sie , ze taki jest odzew Czy moglbys odezwac sie do mnie poprzez skype'a? moj kontakt markvax

Pamietaj tylko prosze , ze jest miedzy nami 9 i pol godziny roznicy, to znaczy do swojego czasu dodaj te 9 i pol gpdziny i bedziesz mial moj. Nigdy nie ide spac przed 2 w nocy - zwykle pracuje dpo nawet jeszcze pozniejszej pory.
[31.12.2004] 07:51
dede
no pięknie chwyciło Pozdrawiam i czekam na rozwój

A w nowym roku wszystkim życzę pięknego światła i wytrwałości w dążeniu do celu.
[31.12.2004] 10:58
Mr MW
Lekcja 1 - cd.

Wczoraj wyznaczylismy zaleznosci pomiedzy przyslona , a czasem naswietlania i jaki wplyw ma na to czulosc filmu . lub ustawiona czylosc CCD (copled charged device) czylinajczesciej uzywanego rodzaju matryc. W zwiazku z tym bardzo prosze , jesli mozecie wykonac cwiczenie.

1 swiatlomierz (obojetnie , czy reczny , czy tez w aparacie) wskazuje czas na swietlania 1/60s, przy przyslonie 16 . My jednak robimy zdjecia sportowe i musimy zdecydowanie zmniejszyc czas - o 4 stopnie. Czy mozecie napisac jaki to bedzie czas i jaka przyslone dobrac do tego czasu?

2 wyobrazmy sobie , ze fotografujemy aparatem cyfrowym , ktory ma moznosc ustawiania czylosci matrycy. Obecnie ustawiona mamy na 200 ISO. Przy tym ustawieniu warunki ekspozycji sa nastepujace: czas 1/250 s , przyslona 8. Jednak poniewaz nasz obiekt jest ruchomy - musimy zmniejszyc czas naswietlania o 2 stopnie. Nie mozemy jednak zmienic wartosci przyslony , gdyz w chwili obecnej osiagnelismy glebie ostrosci , ktora odpowiada nam perfekcyjnie ( przyslona jest jednym z 2 czynnikow regulujacych glebie ostrosci , o czym powiemy sobie na specjalnie zadedykowanej temu zjawisku lekcji) Pozostaje wiec jedynie zmiana czulosci matrycy, lub w przypadku fotografii tradycyjnej - wymiana filmu.

Prosze mi napisac jaka czulosc nalezy dobrac , aby nie zmienic ekspozycji
Mowiac o swietle , nie sposob nie wspomniec o metodach jego pomiaru , jako zemaja one kluczowa role w prawidlowym dobraniu ekspozycji. Kazdy fotograf musi rozumiec limity, jakie naklada na niego aparat. Jednym z najwazniejszych czynnikow limitujacych mozliwosci jest wlasnie rodzaj pomiaru swiatla. Zrozumienie w jaki sposob sie odbywa , pomoze rowniez zidentyfikowac warunki , ktore wplywaja na przeklamanie wskazan , a co za tym idzie - pomoze nam dokonac prawidlowej ekspozycji.

O tym juz jednak napisze w Nowym Roku.

Tymczasem zycze wszystkim Wam naprawde najpiekniejszych wrazen zycia w tym nadchodzacym roku!

Marek
[31.12.2004] 14:20
apartamentalista
Witam.

Moja odpowiedź brzmi
Ad. 1 Jeśli zmienimy wartości czasu i przysłony o 4 stopnie, to według mnie należy ustawić czas na 1/500s i przysłone na 4
Ad. 2 Przy tych ustawieniach czasu i przysłony, aby nie zmieniać ekspozycji należy ustawić matryce na ISO 800
Mam nadzieje, że dobrze zrozumiałem pierwszą lekcje
Pozdrawiam serdecznie i życzę wszystkim wielu radości i szczęścia w Nowym Roku
[nie mam nic do powiedzenia] Lepiej być znienawidzonym za to kimś się jest, niż kochanym za to kimś się nie jest.
[01.01.2005] 08:42
Mr MW
Apartamentalisto - na razie nie chce komentowac Twojej odpowiedzi , gdyz czekam na nastepne- powiedzmy , ze termin nadsylania odpowiedzi pisemnych ustalamy na jeden tydzien , podczas , gdy nadsylanie cwiczen praktycznych - proponuje na miesiac. Jesli ktos ma inne propozycje - prosze sie wypowiedziec.

Tymczasem Apartamentalisto - jednak sprawdzilbym raz jeszcze wlasna odpowiedz.

Dla tych z Was , ktorzy nie maja klopotow z technicznym jezykiem angielskim , polecamm przestudiowanie tej strony :

http://www.daveread.com/uw-photo/exposure101 /digression1.html < />
Jesli bedzie taka potrzeba - z pewnoscia pomoge zarowno w tlumaczeniu , jak i zrozumieniu.

Prosze - napiszcie , czy dla lepszego zrozumienia tematu , powinienem wchodzic w stosunkowo prosta arytmetyke i geometrie?

Czekam na wypowiedzi
[04.01.2005] 12:39
dede
Moim zdaniem to będzie
Ad 1
t 1/1000 bo czwarty stopień od 1/60 to po kolei 1/125; 1/250;1/500;1/1000

f 4,0 bo trzeba rozjaśnić obraz za pomocą przesłony i po kolei 16; 11; 8; 5,6; 4,0
ad 2
Zakładamy film o czułości ISO 800 (200; 400; 800) i mamy czas t = 1/1000 przy niezmienionej przysłonie f = 8
a co do arytmetyki i geometrii to proszę bardzo
[04.01.2005] 13:29
Mr MW
na razie nie komentuje Dede - ciagle czekam na dalsze odpowiedzi. tydzien uplywa 06 01, a wiec do tej pory milcze , jak grob

...a tak swoja droga - zdawalo mi sie , ze jednak bylo tu pare osob wiecej , osob majacych autentyczne pojecie o fotografii....gdzie sie podziali? nie maja ochoty pomoc?
[04.01.2005] 18:19
Mr MW
widze , ze nastepny kursant do nas dolaczyl czy moglby ktos najpierw wziac go na indywidualne korepetycje z zakresu savoir vivre'u? ...tak , zeby mogl przejsc przez egzamin dopuszczajacy
[04.01.2005] 21:17
aluśka
Nie sądzę by jakakolwiek wiedza była przyswajalna dla tego typka
Jutro ostatni dzień zalicze
[04.01.2005] 21:45
Mr MW
06 01 Aluska ....czyli pojutrze ...policzmy zreszta - jutro bedzie 05, pojutrze 06 .....taaak!!!! - pojutrze !!!
[04.01.2005] 21:45
Mr MW
06 01 Aluska ....czyli pojutrze ...policzmy zreszta - jutro bedzie 05, pojutrze 06 .....taaak!!!! - pojutrze !!!
[05.01.2005] 12:54
Mr MW idiota.
EGZAMIN ODWOŁANY
Panienki egzaminuję indywidualnie , u mnie w baraku.Proszę zabać ze sobą zapasowe majtki, mydło i ręcznik,kondony i coś dożarcia i picia bo jestem głodny a z forsą krucho.

No , dziewczyny myjcie się i pędem do mnie na superruchanko !!

Zdjęcia też będę robił - jak fachowiec.
[05.01.2005] 12:55
Mr MW idiota.
EGZAMIN ODWOŁANY
Panienki egzaminuję indywidualnie , u mnie w baraku.Proszę zabać ze sobą zapasowe majtki, mydło i ręcznik,kondony i coś dożarcia i picia bo jestem głodny a z forsą krucho.

No , dziewczyny myjcie się i pędem do mnie na superruchanko !!

Zdjęcia też będę robił - jak fachowiec.
[05.01.2005] 14:05
dede
Mr Mw widzę że dorobiłeś się cienia który z zazdrości aż się pieni coby Ci dorównać ale nie tędy droga pasowałoby poduczyć delikwenta z:

1. Dobrych manier (jakichkolwiek manier)

2. ortografii

3. etyki

4. samokrytycyzmu

5. itp
To tak na początek a później się zobaczy jakie postępy robi bo może to glon intelektualny
[05.01.2005] 14:07
dede
Mr Mw widzę że dorobiłeś się cienia który z zazdrości aż się pieni coby Ci dorównać ale nie tędy droga pasowałoby poduczyć delikwenta z:

1. Dobrych manier (jakichkolwiek manier)

2. ortografii

3. etyki

4. samokrytycyzmu

5. itp
To tak na początek a później się zobaczy jakie postępy robi bo może to glon intelektualny
[05.01.2005] 17:40
Mr MW
nie bardzo wiem Nadine do kogo adresowany mial byc ten Twoj post. Czy dobre wrazenie odnosze , ze do mnie?
[05.01.2005] 19:00
A-75
Spróbuje wykorzystać okazję i się zapytam (tematu w "Szukaj,,," nie znalazłem
Jak wykalibrować monitor do (przed) obróbki zdjęć cyfrowych, aby kolory były jak najbardziej zbliżone do rzeczywistych ? Na razie zdjęć nie wywływałem i trzymam je na kompie, niektóre zostały lekkiej obróbce poddane, inne nie. Wiem, że najłatwiej byłoby mi skorygować kolory po wywołaniu w fotolabie, ale chciałbym uniknąć przykrej niespodzianki przed tym pierwszym razem

W końcu jeśli fotografia cyfrowa nam takie możliwości oferuje, warto z nich skorzysta
Mój monitor ma do wyboru nastepujące profile: 6500K, 9300K, User.

Bliższe "prawdy" będzie 6500K czy 9300K ?
[05.01.2005] 21:37
Mr MW
A 75... z tymi stopniami - jak najbardziej masz racje. Moze jeszcze bedziesz w stanie powiedziec , dlaczego wspolczynnik przy czasie jest 2 , a przy przyslonie 1,4 ?

Jesli nie Ty , to moze ktos inny?

Kalibracje monitora przprowadzam poprzez Adobe Gamma - jest to podprogram Photoshopu, a jednoczesnie najdokladniejszy program kalibrujacy , jaki znam.
[05.01.2005] 23:32
A-75
Logika każe mi się domyślać, że 1,4 to w przybliżeniu, więc chyba dokładnie chodzi o pierwiastek z 2 ? Czyli o umowne przeliczenie na ilość światła przechodzącą przez otwór w kształcie kwadratu. Mam nadzieję, że prawidłowo wnioskuj
Z kalibracją już trudniej. Kiedyś jkimś "gamma" (nie pamiętam czy akurat Adobe) ustaiwałem, ale mimo siegnięcia do pomocy nie byłem peweny rezultatów. Gdy przyjdzie potrzeba, raz jeszcze nad tym usiąde
Pozostaje mieć nadzieję, że apartamentalista zajmie się w miarę możliwości stworzeniem strony, a ta "pomarańczka" przestanie nam i Tobie osobiście życie uprzykrzać

Sam też mam teoretyczną mozliwość umieszczenia strony na serwerze praktycznie bez ograniczeń, ale wiąże się to z dodatkowymi kosztami, na które na dziś mnie nie stać niestety. Plus brak znajomości HTML-a. Jednak o ile zaistnieje taka potrzeba, myślę, że bez problemu będę mógł umieszczać zdjęcia (galerie) do ściągnięcia, gdyby apartamentalista miał problemy z ograniczoną pojemnością lub transferem. Zobaczymy zresztą, jak się dalej topic potoczy i co z tego wyniknie.
[06.01.2005] 17:32
raflin
Dziwnie brzmi to A-75 skierowane do mnie, więc wracam do "źróde
Nie wiem jaki będzie ciąg dalszy, gdyż wygląda, jakby aktywność uczestników spadła
Nowym zadaniem, zmuszasz mnie Marku (pozwolę sobie po imieniu, gdyż tak będzie wygodniej) do zajrzenia w instrukcję aparatu (Tak jak pisałem, dotychczas był tylko pełen automat
Tym razem sprawy formalne tylko związane z publikacją (udostepnianiem) fotek. Jeśli wszystko zadziała, będzie to jakieś ułatwienie. Bez strony internetowej, ale z dostępem do zdjęć.

Linki testowe:

http://raflin.piastlan.net/kurs/

http://raflin.piastlan.net/kurs/raflin/zacho d1_test

http://raflin.piastlan.net/kurs/dede/las_tes t
Proszę o odpowiedź czy działają.

O ile linki będa działać (u mnie rozszerzenie *.jpg nie jest potrzebne, ale nie wiem, jak z forum będzie), pozostaje kwetsia uporządkowania folderów, nazewnictwa aby mieć jakąś przejrzystość.

Na razie tyle ...
[07.01.2005] 07:24
dede
Ja jestem cały czas i się przyglądam czujnym okiem linki działają a troll się oddalił na razie wqięc odetchnijmy i ruszajmy z robotą.
[07.01.2005] 21:50
apartamentalista
Witam serdecznie
Parę dni mnie nie było, a tu takie rzeczy się dzieją No, cóż nie będę tego komentował. Chodzi mi oczywiście o "te" posty... Szkoda gada
W związku z pytaniami i moją odpowiedzią, w pierwszym zasugerowałem się moim aparatem na którym czasy są tylko do 1/500s. Drugie pytanie okej
W sprawie strony, jest już prawie gotowa. Mam jedynie prośbę, abyście napisali tu na forum lub na mój mail jak Waszym zdaniem powinna wyglądać ta strona : Czy chcecie, aby lekcje też tam były, wtedy musiałbym mieć zgodę P. Marka na kopiowanie jego tekstów z forum

Jeśli macie jakiekolwiek propozycje co oprócz zdjęć ma być zamieszczone na stronie bardzo proszę napiszcie, to bardzo pomoże w jej stworzeniu
W sprawie przysyłania zdjęć, jeśli będzie już tak daleko, wysyłajcie je na mój mail i tu uwaga: prosił bym gorąco aby każde zdjęcia miało nazwę Waszego nicka i numer np. dede1 , drugie: dede2 itd. Nie będę wtedy musiał szukać po Waszych mailach kto jest kto i czyje zdjęcia są czyje
Pozdrawiam serdecznie.
[07.01.2005] 23:38
raflin
Witam
Wszystko praktycznie zależy od Mr MW i od tego czy zgodzi się prowadzić ten kurs w innym miejscu. Sam mam sentyment do tego forum, pisuję tu już parę lat, ale jak tu jest, każdy widzi
Ja, w przeciwieństwie do Mr MW, tak kultruralnie wobec tego typu debili się nie zachowuję. A prześladuje on Marka już pewnie ponad roka. Zresztą, wiele by o tym można pisać ...

Ze wzgledu na to, że temat zakończenia tego procederu było już wielokrotnie podejmowany również przez innych użytkowników w róznych topic`achi nie przyniósł praktycznie żadnego efektu, zaczynam podejrzewać za może się za tym kryć nawet jakiś moderator (lub też ktoś nad nim ...).

Tutaj można się oczywiście do właściwego posta dostać, ale jest to dość uciążliwe i nie ukrywajmy, kiepsko szukać kolejnego wpisu po przewinięciu pół metra ekranu

Dlatego osobiście optowałbym za całkowitym przeniesieniem tego kursu właśnie na stronę.

Ale mój nie decyduje praktycznie o niczym. Liczy się to jak wygodfniej i na czym zależy Markowi. Jeśłi będzie trzeba, chyba jakoś tu wytrzymam
Teraz cd. spraw formalnych. Cieszę się, że prace nad stroną posuneły się już tak daleko.

Co do wysyłania zdjęć i ciągu dalszego kursu (o ile będzie mieć w jakiejś postaci miejsce) sugerowałbym tez dodanie do nazwy zdjęcia np. C1_1_raflin, czyli Ćwiczenie pierwsze_zdjęcie pierwsze. Lub czegoś w tym rodzaju, aby później mozna byłoby łatwiej powiązać zagadnienie ze znalezieniem odpowiadającego mu zdjęcia
Jak tam będzie z miejscem na fotki lub limitem transferu ? U mnie w standardzie jedna fotka zajmuje ok. 0,8 MB. A jeśłi ktoś miałby Tiff lub RAW, to ... szans nie ma bez zmniejszenia. A chyba lepiej byłoby uczyć się na oryginałach, ale tu już tez pozostawiam decyzję p. Markowi
W razie potrzeby - miejsce u mnie może być wykorzystane. Albo gdyby miejsca Ci brakło, na stronie pomniejszona fotka, a link do "dużego" oryginału - gdybys ktoś chciał - u mnie.

Wszystko do ustalenia.

Aha ... Ja byłbym tez za tym, aby utworzyć na stronie coś chcoćby na kształ "forum". Najlpepiej gdyby dało się ograniczyć nie tylko do osób zalogowanych, ale też, o ile byłoby możliwe (gdyż nie wiem, jakiego typu macie łącza), do stałego IP
Ale i tak musimy czekać na to, co o tym wszystkim myśli i napisze Mr MW
Pozdrawiam.

[czesc

1 2 3   » 6 Strony tematu:
 » Odpowiedz na ten temat