o2.pl forum.o2.pl
poczta.o2.pl
E-mail 20GB
Pudelek.pl - plotki, zdjęcia, sensacje
Pudelek
Wrzuta.pl - video, muzyka, mp3
Wideo+mp3
  Strona główna» forum Ziemia - zasoby, ekologia, ludność
 » Odpowiedz na ten temat

Ekologia codzienna.

1 2 3 4   » 9 Strony tematu:
[28.11.2007] 17:29
bezszczelna
naturysta trza było się nie żenić ja 2 razy byłam zaręczona i nie chcę wychodzić za mąż!!po kiego mi mąż...nie ma męża nie ma problemu http://r1.bloodwars.interia.pl/r.php?r=77205< /i>
[28.11.2007] 22:01
Pampelunaaa
No wlasnie. A pozniej tylko problemy z wymiana... www.zuzyteswietlowki.pl
[29.11.2007] 00:20
naturysta.
FigaFigowa (07.11.28 12:09):
bezszczelna (07.11.27 17:03):

nie ma na to gwarancji...trzeba wierzyć na słowo:/
ale myślę, że skoro sklepy się ogłaszają to chyba nie na darmo

W dzisiejszym świecie słowo mało warte. ; /
A co za sklepy się ogłaszają? I z czym? A może to ten co \"nie dla idiotów\" ?

naturysta
A próbowałeś zakleić \"urządzenie wydające głos\"? Z tą wymianą to ostrożnie, najpierw musi być rzecz zużyta

Zakleić się nie da - próbowałem i oberwałem, a do zużycia jeszcze daleko.
[29.11.2007] 00:21
naturysta.
bezszczelna (07.11.28 17:29):
naturysta trza było się nie żenić ja 2 razy byłam zaręczona i nie chcę wychodzić za mąż!!po kiego mi mąż...nie ma męża nie ma problemu

To powiem Ci tak samo - nie trzeba było kupować sprzętu, skoro nie chcą go przyjąć.
[29.11.2007] 14:08
asana
Ale kto nie chce przyjac sprzetu...? Bo chyba cos przeoczylam...
[06.12.2019] 10:01
[29.11.2007] 20:37
FigaFigowa
Na drugi raz moi drodzy będziecie bardziej ostrożni z ewentualną inwestycją w sprzęt. Zanim kupisz, weźmiesz sprawdź czy podlega ewentualnej wymianie czy też utylizacji.
Niebezpiecznym (nie tylko dla środowiska) sprzętom (nie tylko gadającym) mówimy NIE! Płyń pod prąd bo z prądem śmieci płyną.
[30.11.2007] 19:46
leoncja
a to nie jest teraz tak że wszystkie sprzęty elektro można oddać po zużyciu ?
[30.11.2007] 21:00
asana
no tak...ale po zuzyciu
[30.11.2007] 22:04
FigaFigowa
No wszystkie to chyba nie.. chociaż? No nie wiem, ale wyobrażasz sobie gdy przychodzę z Kasprzakiem do sklepu? He he... Może przesadzam teraz, ale chyba bardziej chodzi o nowszy sprzęt. Ale mogę się mylić. Płyń pod prąd bo z prądem śmieci płyną.
[02.12.2007] 19:58
Pampelunaaa
Nie no chyba chodzi o sprzety, ktore zawieraja w sobie jakies szkodliwe dla srodowiska substancje... tak na przykladzie tej swietlowki... www.zuzyteswietlowki.pl
[02.12.2007] 21:53
FigaFigowa
Okej! Świetlówki są beee po zużyciu. Ale może podasz mi jeszcze jakieś inne przykłady? Płyń pod prąd bo z prądem śmieci płyną.
[03.12.2007] 20:22
Pampelunaaa
Juz byly wymieniane... termometr (oczywiscie), telewizory, lodowki, monitory... www.zuzyteswietlowki.pl
[04.12.2007] 20:28
leoncja
większość sprzętów elektro (nawet te nowszej generacji) ma w sobie różne różniaste substancje które są szkodliwe. nie podczas użytkowania oczywiście ale po zużyciu. tak jak rtęć w świetlówkach nie jest szkodliwa dopuki w nich jest, tak np. freon w klimatyzatorze też jest bezpieczny. gorzej jeśli trafi na wysypisko i ziemia go pochłonie...
[05.12.2007] 00:50
FigaFigowa
To chyba ta większa "większość". I nic chodziło mi tylko o te zawierające rtęć. poza tym termometr... czy on jest aż takim niebezpieczeństwem? Tu chodzi bardziej o ilość zużywanych przedmiotów i odzysk produktów bądź półproduktów. Dajmy na to owa rtęć - za darmo to jej nie dostajemy, trzeba ją wszak wydobyć. Dlatego skoro potrafimy odzyskać z zużytego sprzętu choć część, warto zadbać o to by tak się stało.
Na pewno nikt nie będzie kwestionował, że rtęć jest szkodliwa, bo jest!

Wracając do innych niebezpiecznych to złom elektroniczny jest niebezpieczny także ze względu na halogenki oraz ołów. Płyń pod prąd bo z prądem śmieci płyną.
[27.01.2008] 14:28
theran
Jak rozwiazacprzypadek z kartonem po napoju/soku? Z zewnatrz jest papierowy, w srodku odmiana aluminium. Jak to zegregowac?!??!
[01.04.2008] 20:40
nieokrzesany
bezszczelna (07.11.27 17:03):
to tak samo jak ze świetlówkami...niby odbierają w sklepach a za chwile trafia ona do kosza...
nie ma na to gwarancji...trzeba wierzyć na słowo:/
ale myślę, że skoro sklepy się ogłaszają to chyba nie na darmo

www.maax.pl - tanie wczasy w Egipcie, Tunezji i Grecji.
Zaufane biuro podróży
[12.12.2009] 12:21
EkOlll
Chchesz pomóc w ratowaniu środowiska?
To tylko 1 sms za 2,44zł z VAT, a przyczynisz się do odnowy środowiska.
Dostaniesz grę, a pieniądze za gre będą przeznaczone na odnowe środowiska.
Jeżeli chcesz zamówić gre wyślij sms o treści: game mdw4ub na nr 79079
[17.12.2009] 11:07
czlowien3  czlowien3@tlen.pl
Pamiętajmy - ratując środowisko, ratujemy siebie. Oszczędzanie środowiska, to również oszczędność w portfelu, ponieważ produkty ekologiczne, takie jak np. akumulatorki eneloop: https://www.hurt.com.pl/?o=shpp&i=5470 mają bardzo długą żywotność, wystarczają na dłużej, zużywają się wolniej, więc nie musimy kupować nowych i utylizować starych tak często jak to jest z innymi akumulatorkami.. Zastanówcie się
[17.12.2009] 14:01
beatryczka
A czy słyszeliscie juz o ekologicznych metodach ogrzewania domów za pomoca pomp ciepla ?
Czy ktos sie orientuje w tym temacie ?
[10.02.2010] 16:17
majkasz
można sobie sprawdzić
http://www.skup-makulatury.pl http://www.skupmetali.com.pl
[21.02.2010] 21:27
marcel_r
odwołując się do twoich pytań to jeśli chodzi o kartony po sokach nie możesz ich wrzucać do pojemników na makulaturę, bo w środku są nadal wilgotne a to najczęstszy błąd ludzi. Plastikowe butelki - dobrze by było a nawet powinno się je zgnieść (na płasko :|), etykietę zerwać i też pewien błąd - nie wrzucamy butelek z nakrętką mimo że to też plastik.
pozdrowienia
[22.04.2010] 17:27
truha
Znalazłam w sieci taki to artykuł o zdawałoby się ekologicznym domu, czy moglibyście się wypowiedzieć na ten temat, czy może ktoś jest szczęśliwym posiadaczem takiego "pasywnego domu" i czy to jest rzeczywista oszczędność?
tutaj link:
http://www.klubdobrejenergii.pl/dobra_energi a_dla_twojego_domu.html/497/Energia_alternatywna_w_domu/
[30.04.2010] 10:40
michalkornecki
Zadowalający jest fakt, że różnego rodzaju organizacje działajace na rzecz ochrony srodowiska organizuja akcje np zbierania makulatury, segragacji i zbierania śmieci. Dla przykładu działaczom Klubu Gaja w ubiegłym roku udało się zebrać aż 377 ton makulatury!!!
[02.05.2010] 17:38
Malina6845
Truha,słyszałam, że w takim domu wykorzystuje się baterie słoneczne oraz, że są one bardzo oszczędne pod względem zużycia energii. Wydaje mi się, że widziałam takie domy na Zachodzie, u nas nic takiego nie spotkałam.
[03.05.2010] 12:16
ekoludek1.
Ja osobiście zastanawiam sie nad sensem ekologii codziennej bo jeśli ekologia jako nauka nie ma jedynie słusznych podstaw teoretycznych to wybaczcie ale czy ekologia codzienna nie jest li jedynie modą zależną od ilości posiadanej przeze mnie MAMONY? Np. bo mnie sie wydaje, że np. cokolwiek ekologiczne to powinno być tańsze - bo z odpadków. Natomiast prawda jest odwrotna. A jest jeszcze udowodnić , że myślenie ekologiczne na codzień w ogóle ma sens????????????????????????? ekoludek1.
[03.05.2010] 12:17
ekoludek1.
a jeste jeszcze taka kwestia - tak miało być powyżej - jak udowonić że myślenie ekologiczne na codzień w ogóle ma SENS? No jak?
[03.05.2010] 12:20
ekoludek1.
Np prosta sprawa - zbieranie makulatury - czy to ma sens?
Mam na przykład tonę makulatury, którą musze przetworzyć? Na co? Jak?
A teeaz mam na przykład stary las, który mi sie nie podoba - co zrobić - pozbyć się lasu i zasadzic sobie nowy las czy przetwarzać tę makultaurę i co? Nie truć środowiska dymem z kominów przy tym? Wcale

[03.05.2010] 12:24
ekoludek1.
Takie myślenie np. i jego elementy
a. las jakiś tam
b. tona makulatury Jakie myślenie ma sens? chronić ten las czy nie? Spalić tę makulaturę czy nie? No wiecie - to wcale nie jest takie proste.
Może wyciąć 1/3 lasu i mieć 2 tony normalnego papieru, i 4 tony makultaury z tego niż przetwarzać tę gównianą - za przeproszeniem - tonę makultaury, którą już mam i chodzić do tego lasu, gdzie drzewa rosną jak zapałki w pudełku????????????????
[06.05.2010] 20:41
michalkornecki
spalić makulaturę?ale dlaczego spalić? a może by zrobić z niej jakiś użytek?
[07.05.2010] 17:13
ekoludek.
No też tak pomyślałam od razu - a może by tak jakiś recycling znowu. Ale wiesz - ten recycling to bez maszyn też nie istnieje. A jak są zużyte to co - nie pracują gorzej? Może dymią więcej wtedy niż to wszystko warte? A ich wydajność? No i co? Znowu wracamy do 1/3 lasu i świeżutkiego papieru bo ten odzyskany z odzysku i odzysku odzysku to... hmmm... a może trochę młodnika jednak?

1 2 3 4   » 9 Strony tematu:
 » Odpowiedz na ten temat