o2.pl forum.o2.pl
poczta.o2.pl
E-mail 20GB
Pudelek.pl - plotki, zdjęcia, sensacje
Pudelek
Wrzuta.pl - video, muzyka, mp3
Wideo+mp3
  Strona główna» forum Po 30-tce - ogólna dyskusja
 » Odpowiedz na ten temat

Czy doświadczyliście mobingu w pracy?

1 2 3 4   » 6 Strony tematu:
[05.01.2006] 15:26
bc
tak i szukam wzorów pozwu do śadu Pracy
[05.01.2006] 23:32
Aquilas
Doświadczyłam, doswiadczam i mam nadzieję, że już niedługo będę mieć to za sobą, gdyż podjęłam, już stosowne kroki
[27.01.2006] 00:20
slowik_1
zestresowana (02.11.16 15:15):
Moja dyrektorka jest zandarmem systemu.
Stosuje metody zastraszania i rozbija wszelkie przyjaznie wsrod pracownikow.
Zarzadza starymi metodami przez konflikt. Nikt z nas nie integruje sie z tym miejscem pracy, kazdy boi sie usta otworzyc, bo nie wiadomo, kto jest przedluzeniem oka naszej "wladzy" To tez forma mobbingu.

Nie nerwoj sie dziewczyno ich tego ucza na kursach - tak wiem bo mam stycznosc z ludzmi ktorzy zostali przeszkoleni. Wiesz za co wylecilem z pracy *nie mialem sily juz walczyc* za stwierdzenie "w tym chinskim swochozie to nawet dywan jest zamaly aby wszystkie syfy po niego zamiesc". Moja pani kierownik przyznala mi racje a potem dale alternatywa 3 nagany pod rzad (zwolnie dyscyplinarne jest czlowiek znajdzie sie paragraf), albo porozumienie stron i ok opinia. No i co ty na to? Ja to zlewam bo znam swoja wartosc i Ty tez ja znajdz!
jak chcesz pogadac napisz slowik_10e10@o2.pl. Moze Ci co pomogem? Z tym mozna wygrac.
[06.02.2006] 10:33
irek 77
cały czas doświadczam mobing w pracy pracuje w prywatnej firmie w której księgowa jest siostrą szefa myśli że sie może znęcać nad pracownikami ale nie ma wyjścia musze to znosić nie wiem jak długo dam rade ją znosić
[06.02.2006] 14:19
exniebieski
bc (06.01.05 15:26):
tak i szukam wzorów pozwu do śadu Pracy
podaj coś bliżej to może znajdę odpowiedni pozew w mojej bazie - o co chcesz pozywać pracodawcę mam około 200 wzorów dotyczących prawa pracy Pracuj tak, jakbyś nigdy nie potrzebował pieniędzy, tańcz tak jakby nikt na ciebie nie patrzył i zawsze kochaj tak jakbyś nigdy wcześniej nie kochał…….
[20.01.2019] 21:14
[10.02.2006] 21:19
retiko
tak mobing stosują przełożeni którzy dbaja tylko o swoje stołki lub boja sie konkurencji oraz ludzie nieskazitelni wg koscioła tj działajacy w organizacjach kokatolickich i mający ich poparcie
[10.02.2006] 22:48
bader mainhow
Ja nie spotkałem się z tym wstosunku do mojej osoby, ale widziałem to na innych. Cześciowo interweniowąłem w ich sprawie, ale przyznam że
na ich miejscu nie mogąc się normalnie obronić odwołał bym się do metod skrytych lub jak kto woli terrorystycznych.
[10.02.2006] 23:31
peppermint
na szczęście nie, gdyby tak było uciekałabym z krzykiem
[11.02.2006] 14:11
to prawdziwy
problem ten mobing
[13.03.2006] 17:28
żak
Moje doświadczenie jest okropne. Na wskutek mobingu dyrektorki poroniłam. Związki zatuszowały tę sprawę, a pracownicy bali się stanąć po mojej stronie. Jest strasznie od paru lat.
[13.03.2006] 22:20
Frendzik
kiedyś na targach przy kliencie szef kazał mi się przebrać (niby żartem) w spódniczkę, podawać napoje, oczywiście olałem to, ale potem przygadywał, no hostessa podawaj napoje...ch..j złamany, zaraz potem się zwolniłem
Obecnie mam swoją firmę i bardzo szanuję swoich pracowników !
Choć pewnie i bez tamtych doświadczeń bym to robił...
Pozdrawiam z hasłem : Miejcie swoją dumę i znajcie swoją wartość oraz pokazujcie, że macie tego świadomość, niezapominając o szacunku dla tych szefów porządnych.
[10.04.2006] 22:28
archeusz
estem nowym pracownikiem pewnej firmy w województwie śląskim. Po okresie
próbny zostałem zatrudniony na stałe w tej firmie. Po czym zacząłem pracować
tylko miałem kłopoty w domu, które odbiły się niekorzystnie na moją prace w
tej firmie. Po tym dołkuku wyciągłem sie i wróciłem do normalnego stanu.
Jednak kierownik stwierdził, że nie mam co tu szukać i chce mnie po cichu
zwolnić. Mam dosyć dobre kontakty z resztą personelu i mają o mnie
przeciętną opinię. Cały problem polega na tym iż chcą mnie do tego zmusić
podstępem i cichymi kroczkami, tak żebym to ja zrezygnował a nie mnie firma
zwolniła, gdyż mam umowę na czas nieokreślony i wiąże się to z określonymi
kosztami z prawa pracy. Ostatnio został przyjęty nowy pracownik w naszej
brygadzie, który jak zauważyłem zainteresował się mną bardzo konkretnie i
zaczą być coraz bardziej nachalny do dnia dzisiejszego. Jest to osoba, która
została przyjęta po znajomości przez protekcję wiceprezesa firmy. Osoba ta
nie jest tolerowana przez reszte brygady oprócz mnie ponieważ lubię pomagać
innym bezinteresownie. Jest to osoba, która nie potrafi posługiwać się
narzedziami pomiarowymi na swoim stanowisku pracy i stąd podejrzewam iż jest
podstawiona żeby mi utrudniać zycie w pracy. Jest to oosoba chroniona z góry
i nawet brygadzista nie jest w stanie nic zrobić. Proszę o odpowiedz na
pytanie. Czy mam oficjalnie zdemaskować takiego człowieka tak aby każdy
wiedział kto to jest lub ignorować tą osobą w mojej obecności aby zrozumiała
, że nic nie wskóra, lub czy też macie inny sposób na takiego delikwenta?
Zaznaczam, że chce się utrzymać w tej pracy jeszce dość długo. Proszę o
jakąkolwiek odpowiedz co jest najlepsze w takiej sytuacji.
[10.04.2006] 22:42
archeusz
archeusz (06.04.10 22:28):
estem nowym pracownikiem pewnej firmy w województwie śląskim. Po okresie
próbny zostałem zatrudniony na stałe w tej firmie. Po czym zacząłem pracować
tylko miałem kłopoty w domu, które odbiły się niekorzystnie na moją prace w
tej firmie. Po tym dołkuku wyciągłem sie i wróciłem do normalnego stanu.
Jednak kierownik stwierdził, że nie mam co tu szukać i chce mnie po cichu
zwolnić. Mam dosyć dobre kontakty z resztą personelu i mają o mnie
przeciętną opinię. Cały problem polega na tym iż chcą mnie do tego zmusić
podstępem i cichymi kroczkami, tak żebym to ja zrezygnował a nie mnie firma
zwolniła, gdyż mam umowę na czas nieokreślony i wiąże się to z określonymi
kosztami z prawa pracy. Ostatnio został przyjęty nowy pracownik w naszej
brygadzie, który jak zauważyłem zainteresował się mną bardzo konkretnie i
zaczą być coraz bardziej nachalny do dnia dzisiejszego. Jest to osoba, która
została przyjęta po znajomości przez protekcję wiceprezesa firmy. Osoba ta
nie jest tolerowana przez reszte brygady oprócz mnie ponieważ lubię pomagać
innym bezinteresownie. Jest to osoba, która nie potrafi posługiwać się
narzedziami pomiarowymi na swoim stanowisku pracy i stąd podejrzewam iż jest
podstawiona żeby mi utrudniać zycie w pracy. Jest to oosoba chroniona z góry
i nawet brygadzista nie jest w stanie nic zrobić. Proszę o odpowiedz na
pytanie. Czy mam oficjalnie zdemaskować takiego człowieka tak aby każdy
wiedział kto to jest lub ignorować tą osobą w mojej obecności aby zrozumiała
, że nic nie wskóra, lub czy też macie inny sposób na takiego delikwenta?
Zaznaczam, że chce się utrzymać w tej pracy jeszce dość długo. Proszę o
jakąkolwiek odpowiedz co jest najlepsze w takiej sytuacji.

[13.04.2006] 18:11
Brovarczyk
... czego to sie w pracy nie doswiadczylo ... :/
http://brovar.atspace.com
[13.04.2006] 18:18
Brovarczyk
Kiedys szef powiedzial do jednego z kumpli
- za to grozi zwolnienie dyscyplinarne
ten mu na to
- pierw mnie musisz zatrudnic prezes zeby zwolnic
heh... samo zycie chlopak juz tam nie pracuje bo i po co ?? ja juz tez nie
http://brovar.atspace.com
[14.04.2006] 16:20
archeusz
Ciekawe czy tego typy sposoby perswazji są czesto używane w pracy, a może ktoś zna bardzej delikatne i ciche sposoby mające na celu podjęcie decyzji o zwolnieniu sie z pracy?
[15.04.2006] 16:16
studnetka_E
Witam wszystkich serdecznie,

Mobbing dotknął mnie osobiście - przez długi czas byłam szykanowana w firmie, w której zarządzie było dwóch psychologów i prawnik...

Teraz kończę psychologię, piszę pracę magisterską na temat mobbingu i jestem wolontariuszem w jednym ze stowarzyszeń antymobbingowych.

Tych, którzy potrzebują pomocy zachęcam do kontaktu, mój e-mail to mobbing.stop@op.pl.
Bardzo proszę również o zgłaszanie się na mój e-mail osób, które są/były mobbingowane, a które mogłyby mi pomóc w realizacji pracy magisterskiej wypełniając kilka testów.

Polecam też kontakt z odpowiednimi instytucjami, gdzie każdy otrzyma pomoc psychologiczną i prawną i ludzkie wsparcie.

Pozdrawiam serdecznie i życzę wszystkiego dobrego
Ewelina
[24.04.2006] 23:01
kaja_76  kaja_76@tlen.pl
Tak... Na myśl o wyjściu do pracy chciało mi się płakać. Odliczałam minuty do wyjścia z tego koszmaru. Na szczęście to już przeszłość... Powiedziałam dość i nie przedłużyłam umowy. Nigdy więcej.
[25.04.2006] 08:25
Niestety ale
mobbingu praktycznie nie da się udowodnić, poza skrajnymi przypadkami wyzywania przy świadkach. A gdy przełożony z uśmiechem mówi "jak zwykle nic nie robisz", pomija przy nagrodach, daje do zrozumienia że wybrany pracownik to zero i do niczego się nie nadaje... To wtedy nie mobbing, tylko normalna demokracja, gospodarka rynkowa... Mobbing nie do obrony, chyba, że przez ucieczkę.
[28.04.2006] 15:37
Roy
Jak szef nie chce przyjąc wypowiedzenia to co ????? Poleconym wysłać czy e-mailem, czy zrobić oswiadczenie woli przy kilku swiadkach ????
Czy powiedzieć, że się pójdzie na chorobowe ????
Ewentualnie co obijać się do końca, aż sam wypierd... tylko , że to tak nie bardzo ciagle się kłóćić ???? a dlaczego ???
[28.04.2006] 15:42
Dynus1969
Musi przyjąć to jest jego obowiązek Tylko szczęśliwi dają szczęście,tylko radośni dają radość
[28.04.2006] 15:45
Roy
to co mam mu powiedzieć, że jest leniwy i nie chce wypełniać swoich obowiązków ??? a dlaczego ???
[28.04.2006] 15:49
Dynus1969
A nie masz tam jakiejś księgowej albo kadrowej Tylko szczęśliwi dają szczęście,tylko radośni dają radość
[28.04.2006] 16:10
Roy
Coś wymysle, tylko że cholera kolejny miesiąc robienia sobie i z siebie jaj.
a dlaczego ???
[28.04.2006] 18:27
beretexzielony
fajnie jedna zauważyła że istnieją takie instytucje w których mobbing jest "służbowo zakazany" albo zamyka się 2 pkt:1.szef ma zawsze racje2.jak nie ma racji-patrz pkt.1.Najciekawiej jest to rozgrywane w woju bo tam poza mobbingiem oczywistym występuje opcja ściganie.W tv nie ma i nie będzie wzmianki że nasza kochana wyzwolicielka allahów
takie coś!A tam zwykłe proste chamstwo,nadużywanie "pagonów",ściganie-to chlebus codzienny.Tyle że tam zamyka się pysk nieznanym przełożonym pkt.z regulaminu który skrzętnie na okoliczność zaistnienia lizusy kadrowcy wyciagają i jedną notatką służbową albo ukaraniem delikwenta kończą.Współczuje wszystkim którzy się tak ochotniczo tam teraz garną!Ludzie-czy podawana w tv ubruttowiona kasa odda wam te 24/dobę,świątek piątek,stracone dożywotnio zdrowie?Przecież tam, aby uznali wam choćby jedną chorobę nabytą w związku z pracą i dali III(takie tam jeszcze są) musicie wiecie co albo od mjr wzwyż albo zaliczyc szpital psychiatryczny?Innych opcji nie ma.Był tu kiedyś topik w temacie ale szybko zniknął więc czas i takie cudo poruszyć.
[28.04.2006] 18:35
Dostojny
kiedyś widziałem taki dowcip rysunkowy :
Szef wydziera się na pracownika krzycząc :
- Jaki k... mobing, zwykły op...dol ! Always look on the bright side of life
[05.05.2006] 20:09
SOCIOL
WALCZ Z MOBINGEM RAZEM ZNAMI ZWIĄZEK PRAW I GODNOŚCI CZŁOWIEKA
Śledząc przebieg polityki prowadzonej w Polsce, można z łatwością zauważyć, że rząd polski wprowadził system selekcji ludności polskiej. System ten bezpowrotnie spycha część społeczeństwa polskiego na margines nie dając w zamian żadnej możliwości godnego życia, które jest niezbywalnym prawem każdego człowieka. Już ponad 22 miliony Polaków żyje na skraju nędzy przysłowiowo ledwo wiążąc koniec z końcem. Dzieje się tak dlatego, iż ze wzrostu gospodarczego de facto ogłaszanego szumnie w środkach masowego przekazu, nie korzystają zwykli obywatele. Coraz bogatsze stają się elity polityczne i gospodarcze. Jednocześnie powiększa się grupa osób biednych i żyjących na granicy ubóstwa. Różnice w dochodach w Polsce są o wiele większe niż w bogatszych krajach zachodnich. Powiększające się zróżnicowanie zarobków spowodowało, że liczba osób uzyskujących dochody na poziomie minimum socjalnego zwiększyła się drastyczne z niecałych 8 milionów w 1991 roku do ponad 22 milionów w 2003 roku. Liczba osób żyjących w skrajnej nędzy wzrosła w tym samym okresie z prawie 2 milionów do 4,5 miliona. Rosnąca stale grupa bezrobotnych powoduje walkę na rynku pracy nie o pracowników ale o pracę. Korzystający z tego pracodawcy rozwijają i bogacą swoje firmy nie przez profesjonalnie wykonywanie swoich towarów i usług ale przez coraz to większe wykorzystywanie swoich pracowników. Czyli obniżanie stawek wynagrodzenia i wzrostu liczby przepracowanych godzin.

Skutkiem takiej polityki jest:
- Stale wzrastające bezrobocie.

- Brak perspektyw dla młodych ludzi kończących szkoły zawodowe , licea i studia. Czego skutkiem jest emigracja ludzi młodych i wykształconych w poszukiwaniu chleba i godziwej płacy. Jednak poniżanie i wykorzystywanie społeczeństwa polskiego poza granicami naszego kraju powoduje powrót większej części osób do kraju i punktu wyjścia.

- Wzrost przestępczości, tworzenie przestępców - aby przeżyć trzeba ukraść.

Należy pamietać, że jedynym sposobem ukrócenia tej polityki i poprawienie warunków życia jest wspólne działanie.

Celem związku jest przywrócenie prawa do pracy, chleba, życia i godności człowieka.

Głównym naszym zadaniem jest dążenie do tego, aby nasze państwo:
1) Uznało za swój podstawowy obowiązek ożywienie przemysłu i poprawę warunków życia obywateli Polski.

2) Uznało za swój podstawowy obowiązek walkę z bezrobociem. A co za tym idzie zapewnienie minimum socjalnego ludziom pozbawionym pracy bez swojej winy do czasu podjęcia nowej pracy, co regulować powinny jasnoskonstruowane przepisy dotyczące zatrudnienia pracowników, co zmniejszyłoby wyzysk przez pracodawców. Każdemu obywatelowi naszego państwa należy się godziwa płaca za pracę. Czas nareszcie na ujawnienie prawdziwej liczby bezrobotnych a nie ciągłą reprodukcję fałszywych statystyk. Bezrobotni muszą mieć realną szansę na podjęcie pracy po zwolnieniu a nie tylko ciągłe i bezowocne podpisywanie listy dla bezrobotnych.

3) Następnym ważnym obowiązkiem państwa jest całkowita ochrona i zabezpieczenie socjalne dla ludzi w wieku emerytalnym. Państwo musi wziąć na siebie obowiązek troski o podniesienie poziomu zdrowia i opieki medycznej każdego obywatela Polski. Państwo powinno dbać o rozwój edukacyjny młodych obywateli a w szczególności tych utalentowanych pochodzących z rodzin ubogich.

4) Żądamy jasnego i przejrzystego przepisu wobec tych, których działalność jest niezgodna z interesem społecznym to znaczy: korupcja, nielegalne dochody, przywłaszczenie mienia społecznego itd.

Opinie na wyżej wymieniony temat prosimy kierować pod adres: zpigcz@o2.pl Przewodniczący ZPiGCz: Edward Roguski
[08.05.2006] 12:21
Zawias
a co to jest mobing?
bo nei bardzo moge znalezc precyzyjną definicje tego pojecia

http://www.martineden.republika.pl/
[09.05.2006] 15:00
Roy
kto szuka ten znajdzie. a dlaczego ???
[11.05.2006] 14:57
szada
tak i mam juz dosyc dzien w dzien tabletki uspokajające........... nic się nie da zrobić wszyscy się boją

1 2 3 4   » 6 Strony tematu:
 » Odpowiedz na ten temat