o2.pl forum.o2.pl
poczta.o2.pl
E-mail 20GB
Pudelek.pl - plotki, zdjęcia, sensacje
Pudelek
Wrzuta.pl - video, muzyka, mp3
Wideo+mp3
  Strona główna» forum Polonia, czyli Polacy poza granicami kraju
 » Odpowiedz na ten temat

Polka i cudzoziemiec, dlaczego nie odwrotnie?

1 2 3   » 11 Strony tematu:
[07.04.2004] 15:36
landrynka z londynu
Zastanawiam sie od pewnego czasu dlaczego jest tak duzo par/malzenstw polsko-obcych w ktorych dziwczyna jest z Polski a chlopak z innego kraju ale tylko wyjatkowo na odwrot.
O co tu chodzi?! Czy tylko o to ze trudniej poderwac dziewczyne w obcym jezyku, bo pary te najczesciej porozumiewaja sie w jezyku innym niz polski?
Nie mysle zeby chodzilo tu tylko o materializm kobiet (ktore szukaja faceta z kasa) i plytkosc mezczyzn (ktorzy szukaja ladnej i uleglej dziewczyny).

Sama mam chlopaka nie-Polaka ale wlasnie dlatego zeby nie byc posadzona o chec zysku
to ja czesciej place za mojego narzeczonego niz on za mnie... I tak samo robi kilka moich kolezanek w podobnej sytuacji.

Co o tym myslicie?
[07.04.2004] 15:56
Z innego kraju
Czy chodzi Ci o pary ktore sie poznaly "na miejscu" czy o pary gdzie cudzoziemiec sprowadzil sobie zone z Polski?
W tym drugim wypadku mija czesto pare lat zanim Polka nauczy sie jezyka i czasem wroci do swego zawodu. Ktos w tym czasie musi ja utrzymywac i jest to mezczyzna.
Gdyby kobieta sprowadzila sobie meza z Polski, to musialaby go utrzymywac dlugi czas,
a to chyba bylaby bardzo nieprzyjemna sytuacja dla przyzwyczajonego do pracy mezczyzny, takie bawienie sie w "pania domu".

[07.04.2004] 16:12
landrynka z londynu
Chodzi mi o pary ktore poznaly sie na miejscu (np tak jak my w anglii, chociaz zadne z nas stad nie pochodzi) - i nie znam zadnej pary gdzie polka zostala "sprowadzona" z Polski i szczerze mowiac nie wyobrazam sobie sytuacji bycia z kims bez znajomosci wspolnego jezyka.
A tak swoja droga to znam jedna tradycyjnie mieszana pare gdzie ona - Polka - pracuje a on (moze niespecjalnie entuzjastycznie ale jednak) zajmuje sie domem i jest na jej utrzymaniu.

[07.04.2004] 20:03
sprowadzanie zon
Amerykanie zenia sie z Rosjankami, zreszta w tej chwili Rosjanki sa chyba najpopularniejszum materalem eksportowym.
Mezczyzni z Europy sprowadzaja sobie Thailandki.
A w Anglii na pewno jest wiele polsko-angielskich malzenstw, tylko ich nie spotkalas.
Jakos to idzie, bo najczesciej wspolnym jezykiem jest jaki taki angielski. Potem trzeba sie porzadnie nauczyc angielskiego lub jezyka w kraju zamieszkania.
[08.04.2004] 12:12
landrynka
do sprowadzanie zon:
o to mi chodzi, spotkalam ok 30 par polsko-angielskich w angli ale tylko jedna gdzie chlopak bylby Polakiem.
Smiesznie jest na prowadzonych w Anglii zajeciach z polskiego dla obcokrajowcow - grupy skladaja sie prawie wylacznie z mezow i narzeczonych polskich dziewczyn D
[20.10.2019] 03:21
[08.04.2004] 13:37
Merrelka
To kobiety-Polki nie ucza sie angielskiego???
A ci panowie to z jakiego kraju?
Chyba Arabowie, bo to oni sie ucza podczas kiedy ich zony nie znaja jezyka, bo siedza w domu i rodza dzieci. Czy o to Ci chodzilo?
Cos niejasno napisalas.
Kiedy piszesz o "cudzoziemcach" to byloby dobrze gdybys napisala z ktorego kraju.

[08.04.2004] 14:16
landrynka
sorry, troche namieszalam, ale sprobuje wyjasnic:
pisze cudzoziemcy bo w londynie jest wielka mieszanaka to sa nie tylko anglicy ale tez amerykanie, hindusi, wlosi, maurytanczycy, itd (wszyscy mniej wiecej mowiacy po angielsku)
ich zony/dziewczyny to Polki, mieszkajace z nimi tutaj (tez na ogol mniej wiecej mowiace po angielsku, chociaz sa wyjatki)
tak wiec chlopaki wkuwaja polskie przypadki najczesciej po to zeby dogadac sie z rodzinami swoich polskich zon podczas wizyt w polsce.

ostatnio widzialam taka scene na ulicy: idzie para, ona blondynka on w turbanie i kloca sie na cala ulice mocno lamanym angielskim w stylu ja robic co chciec ty isc stad. wreszcie dziewczyna wzdycha ciezko i mowi do siebie: @@@, co za scierwo hinduskie @@@ane a nie maz...
[08.04.2004] 14:44
namaste
ja w ogole nie wiem po @@@ sie polki pakuja w zwiazki z obcokrajowcami... po @@@? w innych krajach tez to ma miejsce? na taka skale?
[08.04.2004] 15:35
pijak i zlodziej
"bo polacy to pijacy i zlodzieje", chyba juz to zostalo na tych stronach ustalone...?
[08.04.2004] 15:49
do landrynki
Nie zauwazylam, ze to byly zajecia z jezyka POLSKIEGO. Sorry.

Tu gdzie mieszkam raczej pedu do uczenia sie polskiego nie ma, w kadym razie nie przez mezow Polek.
Ci ktorzy razem wyjechali z Polski (Polka-Arab po studiach w Polsce) mowia oczywiscie po polsku w domu i na ulicy. Smiesznie to brzmi kiedy taki Arab rozmawia z zona i dziecmi po polsku w sklepie!
[08.04.2004] 21:47
landrynka
a wiesz moze ile temu Arabowi zajelo nauczenie sie polskiego tzn jak dlugo mieszkal w polsce?
[08.04.2004] 21:58
mysza_de
noooo... oni maja to do siebie skubancy, ze sie szybko jezykow ucza

"Grzeczne dziewczynki dostana sie do nieba, niegrzeczne dostana sie wszedzie"
[08.04.2004] 23:32
Merrelka
Prawdopodobnie zajelo mu rok, bo tyle trwa kurs przygotowawczy dla zagranicznych studentow pragnacych studiowac w Polsce.
No a potem 5 lat studiow z jezykiem polskim wykladowym.
Osobiscie nie znam takiej pary, znam tylko ich dzieci.
Poza tym spotykam w sklepie pary arabsko-polskie gdzie on mowi czysta polszczyzna.
Arabowie sa fantastyczni jesli chodzi o jezyki. W szwedzkiej telewizji pracuje Arab, ktory jest tlumaczem w 8 jezykach, w tym j.polskim. Ma on 35-40 lat.
[11.04.2004] 16:41
Paryzanka
Merrelka, u mnie na Sorbonie wyklada facet - pochodzenia francusko-arabskiego, mowiacy plynnie w 9 jezykach i potrafiacy imitowac ludzi mowiacych w jednym z tych 9 bedacych obcego pochodzenia - prezentuje np. jak hindus mowi po angielsku, japonczyk po rosyjsku, afrykanczyk po szwedzku, niemiec po francusku... jest niesamowity.

A co do mojego chamskiego przedmowcy, to rzeczywistosc nie zawsze wyglada tak, jak opisujesz. Znam Murzynow bedacych ludzmi kultury, nauki, znakomitych nauczycieli z powolania, ktorzy chodza z bialymi dziewczynami lub maja biale zony, w tym dwoch z Polkami... I nie sa to bynajmniej tanie panienki znad Wisly, ale kobiety reprezentujace pewien poziom, ktorego najwyrazniej mojemu przedmowcy brakuje.

Dobra, sa Slowianki, ktore leca na kase, ale nie dotyczy to nas wszystkich. A dlaczego niektore tak robia? 'przeciez to proste jak drut' zastanow sie nad sytuacja, nad polskimi mezczyznami i nad tym, ze Ty masz w sobie te same geny, co one... no i co, chamie?
[11.04.2004] 18:27
oj paryzanko z pigale
..........za dużo w Tobie Sorbony z Pól Elizejskich na "short time" a za mało intelektu, niestety więc chluby tej skądinąd szacownej uczelni nie przyniesiesz; szkoda bo już chciałem być dumny chociaż z nielicznego polskiego polnego kwiatuszka nad Sekwaną a tak nadal "bryndza" i zwykła miotła!
Robisz studia cyrkówki po francusku?
Mnie się nie musisz tłumaczyć, zrobisz to kiedyś swojemu idiocie jesli Cię któryś niekolorowy zechce albo swoim kolowym dzieciom jeśli Twój cyrkowy guru opanuje dziesiąty język i dostrzeże Twoją rozdziawioną z zachwytu gębę!
Miłej, kulturalnej i bardzo inteligentnie kosmopolitycznej "polce" gdzieś tam ok.100km od Paryża wesołych i zdrowych Świąt Wielkanocnych życzy Polak ze złymi genami ale za to herbowy od 700lat, z trzema fakultetami i dwoma firmami.
Pa i już tak głośno nie rycz mała!
[11.04.2004] 18:46
normalna

[nie mam nic do powiedzenia]
[11.04.2004] 18:51
normalna
zadukafny zakompleksiony debilu
zal mi ciebie bo ci sie chyba wydaje ze kazda panna powinna leciec na ciebie a tu nic z tego... sorry ale tez wole normalnego dobrego czlowieka z jakiegokolwiek kraja niz polaczka z kompleksami wielkosci herbu i firmy
[11.04.2004] 20:52
Brawo normalna
Ten pan z trzema fakultetami to nawet na uniwersytecie wykladal... posadzke... oczywiscie.

Wszedzie jest tendencja do oszczedzania pieniedzy na sluzbe zdrowia, zdaje sie, ze tego pana za wczesnie z zakladu wypuscili... Wiadomo, oszczednosci nawet w Tworkach

A czy nie pisali gdzies, ze arystokratom rozmnazanie sie we wlasnym kregu na glowe padaly i dlatego czasem potrzebowali troche swiezej krwi , aby rozcienczyc te "blekitna"?
Ten nieszczesnik widocznie od pokolen dusil sie w swym arystokratycznym sosie, i teraz takie skutki
[12.04.2004] 10:47
sfinqa
proponuje powrot do tematu a wszystkie \"wtracenia\" osob tzn z dolnej polki ignorowac... bo inaczej wdamy sie w dyskusje na ich poziomie a wcale nie o to chodzi bo temat jest ciekawy i warto go kontunuowac.

powracajac wiec do tematu - ja osobiscie znam tylko dwoch facetow mieszkajacych w anglii i bedacych w stalym zwiazku z osoba nie bedaca polka.
za to wszystkie moje znajome ktory wyszly za anglikow itp... stoja na poziomie i na pewno nie byly to malzenstwa dla kasy czy cos podobnego...
faktycznie tylko zastanawia mnie fakt niskiej liczebnosci facetow w roli - maz nie z polka... faktycznie moze bariery jezykowe... bo w koncu nam kobitkow latiej przychodzi nauka a wogole to jetesmy bardziej atrakcyje (z tego co wiem - nie obrazajac nikogo - faceci postrzegani sa tutaj jako niechluje i osoby lubiace pociagac z gwinta... reszte pozostawiam wyobrazni)

pozdrawiam jescze swiatecznie

www.heylondon.co.uk
------------------------------------------------
there is no design for life [s][f][i][n][q][a]
[12.04.2004] 10:47
sfinqa
proponuje powrot do tematu a wszystkie \"wtracenia\" osob tzn z dolnej polki ignorowac... bo inaczej wdamy sie w dyskusje na ich poziomie a wcale nie o to chodzi bo temat jest ciekawy i warto go kontunuowac.

powracajac wiec do tematu - ja osobiscie znam tylko dwoch facetow mieszkajacych w anglii i bedacych w stalym zwiazku z osoba nie bedaca polka.
za to wszystkie moje znajome ktory wyszly za anglikow itp... stoja na poziomie i na pewno nie byly to malzenstwa dla kasy czy cos podobnego...
faktycznie tylko zastanawia mnie fakt niskiej liczebnosci facetow w roli - maz nie z polka... faktycznie moze bariery jezykowe... bo w koncu nam kobitkow latiej przychodzi nauka a wogole to jetesmy bardziej atrakcyje (z tego co wiem - nie obrazajac nikogo - faceci postrzegani sa tutaj jako niechluje i osoby lubiace pociagac z gwinta... reszte pozostawiam wyobrazni)

pozdrawiam jescze swiatecznie

www.heylondon.co.uk
------------------------------------------------
there is no design for life [s][f][i][n][q][a]
[12.04.2004] 11:31
ten pan z dolnej półki
Oj biedne głuptaski nie wiecie, że jesteście tym dla kolorowych mieszkańców UE kim są Białorusinki, Ukrainki, Mongołki, Rosjanki dla Polaka w Polsce?
Jesteście "mięsem armatnim" wyłącznie dla kolorowych i ostatnich tubylczych nieudaczników których nie chce żadna przyzwoita miejscowa dziewczyna czy kobieta.
Nad to ciekawi mnie jak wygląda ta Wasza miłość i rozmowa jesli polski gartłuk zna 10 słówek?
Chyba pokazujecie sobie "na migi" znane ruchy, że teraz będzie robiona miłość bo chyba o kwiatkach, niebie, zorzy czy innych subtelnościach nawet po 10 latach z murzynem czy innym kolorowym nie ma mowy!
Przecież to bardzo logiczna układanka tylko polska głupkowata bidula zagranicą dorabia sobie jakąś śmieszną teorię.
Za to facetów tych powyżej wymienionych ras chcą w Polsce wyłącznie wykolejone Polki podobnie to wygląda zagranicą.
No nie wiem jak to z tymi Waszymi "półkami" wyglada ale jak narazie to Wasze górne półki są głęboko w podziemiu, tak głęboko, że ich w ogóle nie widać.
Nikt normalnie rozumujący nie widzi ani Waszych "półek" ani Waszych klepek biedne wycieruchy połowy cywilizowanego świata.
Głupie nieinteligentne zapyziałe Polki jesteście świadectwem samych siebie!
[12.04.2004] 18:12
do sfinga

[12.04.2004] 18:12
do sfinga

[12.04.2004] 18:18
do ...
Moze sprecyzujesz co napisalas, bo brakuje mi podania narodowosci :
"faceci uwazani sa za niechlujnych i lubia pociagac z quinta". Faceci z jakiego kraju sa niechlujni?
Z Bangladeszu?
[12.04.2004] 22:26
bzikujipo
co do arabów to klamstwo ze szybko sie jezyków ucza. osobiscie miewszkam w hiszpanii i poziom ich jezyka i wymowy jest na poziomie kali chciec kali miec. i to nawet przy 20 letnich mlodych od 8 lat mieszkajacych tutaj. i z tego co weiem podobna sprawa we francji i w niemczech, wiec nie opowiadajcie mi bzdur ze super sie jezyków ucza bo to najwieksza bajka jaka w zyciu slyszalem.
[13.04.2004] 01:05
jezyki
Arabowie ktorzy przyjezdzaja do Niemiec czy Francji jako "azylowcy" to ludzie ktorzy nawet czytac i pisac nie umieja, z zapadlych wiosek. Jak oni moga znac jezyki?
Tu chodzi o grupe bogatych i WYKSZTALCONYCH Arabow, ale z takimi w fabryce sie nie spotkasz. Ci ktorzy zenia sie z niepismiennymi kuzynkami ze swoich wiosek i biora sie za brudna robote lub zyja na socjalu.
Spotkalam lekarzy Arabow, dentystow i nauczycieli. Ich zony nie nosily chustki na glowie i nie mialy chmary dzieci, czesto byly wyksztalcone tak samo jak maz.

[13.04.2004] 11:34
Paryzanka
Male zdanko do Pana ktorego nawet na staly nick nie stac: od kiedy Sorbona stoi przy Polach Elizejskich? Wiesz, nie jestes jedynym polskim szlachcicem (zasciankowym chyba w tym przypadku albo szlachta-golota), tylko ze ci dobrze urodzeni nigdy nie mowia o swoim pochodzeniu, bo wiedza, ze nie wypada, dlatego tez wydaje Ci sie, ze jestes jedyny... zalosne.
A jezeli tylko mowisz po francusku, polecam zapytac moich profesorow, co sadza o mnie w porownaniu do innych studentow - tych francuskich i tych zagranicznych, ale to chyba pas la peine, pa nawet 'Pigalle' porzadnie napisac nie umiesz. Wiesz, przedmiescia paryskie nie siegaja 100 km, mylisz Paryz z Nowym Jorkiem i nie miesci Ci sie w glowie, ze studentka z Polski moze mieszkac intra muros, w calkiem przyzwoitej dzielnicy, i to nie majac 'firmy'. Rozumiem, ze te trzy 'fakultety' to papierki oplacone na uniwersytecie w Koziej Wolce, a firma, to skup butelek w krzakach pod jakims dworcem... zgadlam?

bzikujipo: jezyki mial(a) racje - wiekszosc imigrantow nie ma studiow wyzszych i nie znaja z gory jezyka, a przeciez obywatele zadnego kraju nie maja wrodzonej cechy poligloty.
Sa wyjatki, jak np moj wykladowca Terminologii Ekonomicznej Angielskiej, ale poligloci sa tez oczywiscie wsrod Polakow - patrz Papiez.

Powracajac do tematu - czy nie wydaje Wam sie, ze nie wymienilismy jeszcze kilku czynnikow sprawiajacych, ze to zazwyczaj Polki wiaza sie z cudzoziemcami, a nie Polacy? Przeciez Muzulmanie moga wiazac sie z kobietami ze wszystkich religii, a Muzulmanki tylko ze wspolwyznawcami (poza nielicznymi wyjatkami) - spora czesc pan z zagranicy odpada. Poza tym nie wiem, jak sytuacja wyglada w innych religiach, np. hinduskich...
Nie zapominajmy tez o naszej wrodzonej dumie i sklonnosci do ksenofobii, ktora jest wieksza wsrod ludzi z niskim wyksztalceniem. A przeciez juz w liceum dziewczyny sa wiekszoscia...
Nie mozna tez zapominac o reakcji otoczenia - kolezanki nie beda sie nabijaly z dziewczyny chodzacej z cudzoziemcem, za to koledzy chlopaka w odpowiedniej sytuacji w wiekszosci przypadkow go wysmieje i uznaja za nieudacznika, czyz tak nie jest? Taka nasza polska mentalnosc.
Na koniec dodam, ze mieszkam w Paryzu juz od pewnego czasu i widze, ze wiekszosc imigrantow z Polski to dziewczyny, a przeciez za granica duzo latwiej poznac obcokrajowca niz w Polsce, nie?

Pozdrawialm serdecznie wszystkich, takze zakompleksionych panow walczacych nie wiem z kim i o co...

hej!
[13.04.2004] 12:45
stały pan z niestałym pseudo
do pseudopani z jedyną stałą rzeczą jaką ma to "stałym nickiem" "paryżanka",
nie rozumiem też twierdzenia "o wyższości i stałości Twojego nicku nad moim również niestałym"?
Czy ja twierdzę, że coś stoi (Sorbona) przy Polach Elizejskich?
Twierdzę natomiast z całym przekonaniem że tam ktoś stoi z Polski i być może że Ty tam też stoisz?
Herb i nazwisko pominę chociaż są nostryfikowane we Francji, Niemczech i we Włoszech, fakt, że nie mam równego partnera do rozmowy dlatego pominę resztę milczeniem.
Masz rację "ci naprawdę dobrze urodzeni nie mówią i niczego głupiego nie robią ale Ty przeciwnie, możesz robić, Tobie wszystko wolno.
Na szczęście nie mówię po francusku chociaż mam pewne wątpliwości do Twojego "po francusku" a "pigale" użyłem wyłącznie jako międzynarodowego synonimu pewnej działalnosci panienek podobnych do Ciebie o ile nie jesteś pryszczatą pokraką na "niskim podwoziu"?
100km również było logicznym przytykiem do Twojej smiesznej "paryskości" bo logicznie rzecz biorąc masz tyle w sobie z Paryżanki ile ma "bułka paryska" z Paryżewa koło znanej Ci Koziej Wólki.
Moje fakultety są całkiem przyzwoite bo techniczne (w tym jeden humanistyczny dla przyjemnosci) z niemałym dorobkiem i ponad 1,2kg medali i krzyży z ostatniego 14-lecia a firmy są z branży szeroko rozumianej kultury ale tego już Ci nie bedę tłumaczyć bo to by było za dużo dla takiej alogicznej blondynki z Polski!
Właściwie to o co Ci chodziło?
[13.04.2004] 15:20
do bzikujpo
Tak jak napisalam, jesli z zapadlej wioski w gorach Kurdystanu przyjedzie do Hiszpanii pare biednych, niedouczonych rodzin i zamieszka z dziesiecioma rodzinami o podobnym pochodzeniu w tym samym ghetto, to cudow nie ma.
Wyrastaja nowe pokolenia, zakladaja rodziny, a ich jezyk z powodu obracania sie w tym samym kregu jezykowym jest na poziomie 5-letniego dziecka hiszpanskiego.
Przyczynia sie do tego fakt ze ogladaja wylacznie telewizje swego kraju, chodza do swoich sklepow, na podworku bawia sie w najlepszym razie z dziecmi z Armenii, Indii czy z Polski.
Skad wiec maja nauczyc sie choc jednego jezyka?
[13.04.2004] 15:24
Para smiejaca sie do lez
jestesmy oboje Polakami, za granica, i z ciekawoscia czytamy wszystkie posty niniejszego tematu... Ale przy naszym przedmowcy nie wytrzymalismy! Czy pan jest gejem, co sprawiloby ewentualnie ze takze misogynem? Albo objetosc w spodniach niewielka... I stad nienawisc do kobiet wlasnego kraju!
Pana postawa jest tak godna pozalowania, ze wrecz smieszna! :-)
Panie ptaku kalajacy wlasne gniazdo, prosze chociaz nie zmieniac tematu!!!

A co do Polek i cudzoziemcow, to chyba normalne, ze kiedy widza przedstwwicieli niby-szlachty takich, jak ten facet plujacy na wlasna matke, to wola cudzoziemcow :) Pan tez pewnie bylby inny i nie siedzial calymi dniami na forum, gdyby ktoras go zechciala... a tu pustka, natura wzywa i nasienie mozg przejelo pod kontrole :)

Facet, dzieki za umilenie nam popoludnia, milo bylo, prosimy o jeszcze, ale moze na osobnym poscie

pa!
[13.04.2004] 15:27
Para smiejaca sie do lez
przepraszamy naszego faktycznego przedmowce, nasza wypowiedz dotyczyla 'pana o niestalym nicku' pa!

1 2 3   » 11 Strony tematu:
 » Odpowiedz na ten temat