Login: @o2.pl Hasło:

Temat: GRABOZON - czy ktoś wie gdzie zdobyć ten lek?
[30.01.2005] 13:41 Satori
bardzo proszę o pomoc

z góry dziękuję

pozdrawiam

Czasami lepiej nic nie robić; światło świecy służy istniejąc.

IP i czas połączenia logowane.
[23.06.2006] 08:37 Kejzi
Oto tekst ze stronwww.informacje.farmacja.pl
W rękach ministra
Ziemia Kaliska
Wynalazca nigdy nie miał u nas łatwego życia. Nie ma go również Włodzimierz Grabowicz, łódzki farmaceuta i twórca preparatów leczących uporczywe rany. Teraz los jego leków zależy już tylko od decyzji ministra. Pisząc o jego kłopotach z rejestracją ,Grabozonu\", nie przypusz-czaliśmy, jak wielu Wielkopolan liczy na tę ostatnią deskę ratunku, jaką są jego preparaty. Nasi Czytelnicy już nawiązali kontakt z autorem farmaceutyków i niebawem rozpoczną leczenie.
O patent łatwiej
Włodzimierz Grabowicz, dr farmacji, przez prawie 40 lat pracował nad ulepszaniem produkcji leków dostępnych na polskim rynku. Jemu zawdzięczamy mniej bolesne zastrzyki pyralginy i nowatorską technologię wytwarzania binazyny, leku na obniżenie ciśnienia. Napisał ponad 400 prac z toksykologii i syntezy leków, opracował też ponad 100 projektów wynalazczych, z których 16 uzyskało patenty. Nas szczególnie interesują cztery najnowsze preparaty - Grabozon (maść), Egrabozon (płyn) opatentowane w 2004 r oraz Grabofluon (maść) i Egrabofluon (płyn), które zo-staną opatentowane w tym roku. Otóż, jak już opisywaliśmy perturbacje łodzianina, dostał odmowę zarejestrowania tych leków na polskim rynku. Sprawa została teraz skierowana do ministra zdrowia i, jak nas informuje Włodzimierz Grabowicz, szef resortu zdrowia może wydać decyzję pomyślną dla leków i pacjentów, albo skazać wynalazek na ,obieg podziemny\".
Warte rejestracji
O tym, że preparaty łódzkiego farmaceuty są warte aptecznych półek, zaświadczają lekarze z Kliniki Dermatologii AM w Poznaniu, gdzie były testowane i otrzymały pozytywne opinie. Przekonało się o tym również ponad 2 tys. autorów błagalnych listów, w których proszono wynala-cę o przesłanie maści pocztą. Wł. Grabowicz odpowiada na takie prośby i nie przestaje walczyć o preparaty, które ratują kończyny przed amputacją, zabliźniają wieloletnie rany podudzi, zabijają bakterie i gronkowce niepoddające się dotąd antybiotykom. Czy te fakty przemówią do ministra zdrowia?
Danuta PAWLICKA
Kontakt z wynalazcą:
Można telefonować do Wł. Grabowicza, który odpowiada na pytania i ewentualnie prześle zamówiony lek. Tel: (042)648 6173.

(Link do tej wypowiedzi)
IP i czas połączenia logowane. [7382012]
[25.06.2006] 13:25 AutorJulek
Trzezwy komentarz pod wspomnianym artykulem:

\"....Jak można leczyć \"korespondencyjnie\"???? Jak można sprzedać lek nie znając historii choroby, nie wiedząc czy jest cukrzykiem, czy nie oraz nie wiedząc na co uczulony jest pacjent? Moja mama ma owrzodzenie podudzi (ropiejące rany). Kupowała i stosowała GRABOZON przez 3 m-ce. Doszło do tego, że rany się powiększyły, zaropiały, aż w końcu nastąpiły bardzo obfite krwotoki z ran. Nie wierzę, że wydając negatywną opinię o GRABOZONIE ministerstwo nie sprawdziło leku oraz że pracują tam sami laicy. Nie wierzę też, że firma p.Medyńskiego sprzedaje, a \"Nasz Dziennik\" i TV \"TRWAM\", propagują lek z samej filantropii, nie oglądając się na zysk...\" A kto widzial badania kliniki dermatologii, na ktora sie powoluje
handlarz? Kolejna sciema - jak Vilcacora z otepialym starcem misjonarzem Szeliga. Ludzie sprzedawali domy, zeby poleciec do rzekomego instytutu medycyny andyjskiej w Peru. Po przylocie okazalo sie, ze takiego czegos nie ma. Poproszony, wychodzil z kosciola niezyjacy juz Szeliga, podawal reke i mowil zycze poprawy, do widzenia.

Podobny mechanizm jak przy \"cudownym\" preparacie innego 80-letniego dziadka \"Profesora\" Nowackiego \"Novit\", ktory przez
media koscielne byl reklamowany jako niezawodny lek na raka.
Krotka akcja i okazalo sie, ze nikt po nim nie ozdrowial, a dopuszczony byl do sprzedazy, jako produkt zywnosciowy. W dodatku \"Profesor\" okazal sie byc inzynierem po politechnice.

A preparat Prof. Tołpy z torfu? Przeminal z wiatrem.

Jakis cwaniak szuka dziadka z odpowiednim zyciorysem i sprzedaje, firmujac sie autorytetem tej osoby, nic nie warta masc.

Nie da sie zadna mascia zabic bakterii, bo one siedza w warstwie, gdzie zadna masc nie wniknie - chyba, zeby zatruc cala tkankei mlode,
wrazliwe komorki, ktore probuja zagoic rane. Otwarte rany podudzi pochodzenia zylnego nie goja sie dlatego, ze 95% lekarzy i pacjentow robi blad. Taka rane nalezy z zewnatrz ucisnac z cisnieniem 7-10 cm slupa wody - bandazujac cala noge. Kto zna mechanizm, jak sie te rany tworza - ten wie dlaczego. Jak sa bole, to dac nawet morfine na 2 dni, albo posmarowac mascia znieczulajaca, po 2 dniach kompresji sytuacja sie na tyle poprawia, ze nic nie boli. Mozna znacznie przyspieszyc leczenie robiac bardzo prosty przeszczep naskorka.
I obojetne, ze w ranie sa bakterie - one sa tam zawsze.
Nie ma znaczenia, czy i jaka stosuje sie masc - i tak z suchym opatrunkiem osiaga sie najlepsze wyniki - nasze cialo potrafi reperowac ubytki, byle nie zabijac mlodych komorek gojacych.
Ja jeszcze nie widzialem rany, ktora po zastosowaniu tych prostych regul nie zagoilaby sie w ciagu 3-4 tygodni. Z przeszczepem naskorka szybciej.
Ten topik powstal w celu reklamy i handlu tym bezwartosciowym badziewiem.

(Link do tej wypowiedzi)
IP i czas połączenia logowane. [7400719]
[03.06.2007] 23:54 natik83  nattalka@tlen.pl
witam!!!maść Grabozon jest rewelacyjna!!!!!moj tata jest chory na cukrzyce typu 2 tak w skrocie :w przebiegu tej choroby jak wszyscy wiedza i nie wszyscy dochodzi na skutek dlugotrwalego procesu i jezeli ktos nie dba o to by utrzymac odpowiedni poziom cukru we krwi do uszkodzen naczyc krwionosnych co sie wiaze z martwica zwlaszcza u osob insulinozaleznych moj tata w niedawnym szasie doswiadczyl amputacji drugiego palca k.d do tego ma owrzodzenie k.d po stronie piszczelowej nawet najlepsze plastry z drobinkami srebra itp.opatrunki podczas dlugotrwalego uzytkowania nie potrafily doprowadzic do czesciowego zagojenia rany az wreszcie natrafilismy na ta rewelacyjna masc!!!!!zaledwie tydzien wystarczyl zeby bylo efekty !!!!!!naprawde polecam i nie ma co sie obawiac jest to masc na bazie antybiotykow takze insulina wchodzi w sklad masci jezeli macie pytania o skladzie lub kontakcie prosze pisac na nattalka@tlen.pl chetnie odpisze jeszcze dodam ze moj wujek ktory mial wypadek w postaci wciagniecia calej reki w maszyne szwalnicza rowniez uzywal tej masci na wygojenie tzw.ran i w swietnej formie ma reke jezeli chodzi o wyglad....

pozdrawiam,,,

(Link do tej wypowiedzi)
IP i czas połączenia logowane. [10462662]
[13.06.2008] 15:27 zbrote
natik83 (07.06.03 23:54):
witam!!!maść Grabozon jest rewelacyjna!!!!!moj tata jest chory na cukrzyce typu 2 tak w skrocie :w przebiegu tej choroby jak wszyscy wiedza i nie wszyscy dochodzi na skutek dlugotrwalego procesu i jezeli ktos nie dba o to by utrzymac odpowiedni poziom cukru we krwi do uszkodzen naczyc krwionosnych co sie wiaze z martwica zwlaszcza u osob insulinozaleznych moj tata w niedawnym szasie doswiadczyl amputacji drugiego palca k.d do tego ma owrzodzenie k.d po stronie piszczelowej nawet najlepsze plastry z drobinkami srebra itp.opatrunki podczas dlugotrwalego uzytkowania nie potrafily doprowadzic do czesciowego zagojenia rany az wreszcie natrafilismy na ta rewelacyjna masc!!!!!zaledwie tydzien wystarczyl zeby bylo efekty !!!!!!naprawde polecam i nie ma co sie obawiac jest to masc na bazie antybiotykow takze insulina wchodzi w sklad masci jezeli macie pytania o skladzie lub kontakcie prosze pisac na nattalka@tlen.pl chetnie odpisze jeszcze dodam ze moj wujek ktory mial wypadek w postaci wciagniecia calej reki w maszyne szwalnicza rowniez uzywal tej masci na wygojenie tzw.ran i w swietnej formie ma reke jezeli chodzi o wyglad....

pozdrawiam,,,

(Link do tej wypowiedzi)
IP i czas połączenia logowane. [12924382]
[13.06.2008] 15:49 zbrote
Chcę przytoczyć moją historię. Mam wrzodziejące zapalenie podudzi na tle gośćcowyn. Kiedy rozpoczęła się ta choroba , chodziłam do różnych dermatologów, zażywałam różne leki , leżałam w szpitalu na oddziale dermatologicznym,gdzie zaaplikowano mi 4 antybiotyki jednocześnie. Efektem tego było ogromne uczulenie a rany zostały niezagojone.Wszystko to trwało około dziewięciu miesięcy. Pewnego dnia przyszła do mnie znajoma, której dawno nie widziałam, opowiedziałam jej o moich kłopotach z wrzodami , a ona poleciła mi właśnie maść GRABOZON.Z pewną rezerwą podeszłam do tej propozycji,ponieważ jestem z zawodu pielęgniarką, ale jak nie ma żadnego ratunku, to \"tonący brzytwy się chwyta\" a ja tej maści. W ciągu trzech tygodni wygoiłam wszystkie wrzody.Jestem wdzięczna mojej znajomej, ale także osobie która stworzyła tę maść.
Jedno co zaleciłabym w używaniu tej maści i nie tylko, to przestrzeganie aseptyki w bardzo dużym stopniu.

(Link do tej wypowiedzi)
IP i czas połączenia logowane. [12924485]
[17.04.2011] 21:52 krewna
ten lek można odstać dzwoniąc pod ten numer: 077 48 58 381
w godzinach od 7 do 10 rano.

(Link do tej wypowiedzi)
IP i czas połączenia logowane. [18279416]
[28.04.2011] 18:29 Anna Grabowicz
Witam
Jestem wnuczką dr Grabowicza chciałam poinformować wszystkich ze mój dziadek zmarł w 2007 r niestety... jego leki byly naprawde fantastyczne widzialam mnóstwo ludzi ktorzy przychodzili do mojego dziadka i naprawde w niektórych przypadkach mozna było mówic o cudzie rany które sie nie leczyly przez kilkanascie lat goiły sie w przeciagu kilku miesiecy w zależności on ich stanu zaawansowania. Także opinie niektórych użytkowników sa nie na miejscu ze jest to jakas lipa! Niestety ja nie moge udzielac tych leków nikomu z panstwa bo nie mam wykształcenia ani medycznego ani farmaceutycznego dlatego nie mam do tego uprawnień. jest mi naprawde bardzo przykro. jedynie jak moge panstwu pomóc to jesli ktos potrzebuje tych leków to wiem ze dystrybucja leku o bardzo podobnym składzie i bardzo podobnym działaniu który również jest opatentowany przez mojego dziadka zajmowal sie pan Medyński z Głubczyc firma nazywala sie KOSMED prosze poszukać info na internecie moze znajdzie sie jakis kontakt. Jest to maśc o nazwie grabozon i płyn e-grabozon. nie mam pojecia czy ta firma jeszcze funkcjonuje czy nie ale prosze próbować. Moj dziadek był wspaniałym człowiekiem i farmaceuta i wiem ze mnóstwo osób które go znały potwierdziłby bez zastanowienia moje słowa
pozdrawiam

(Link do tej wypowiedzi)
IP i czas połączenia logowane. [18319887]
[01.09.2013] 20:20 chopperr231  518667911@tlen.pl
Wiem kontakt tel.
Syn

(Link do tej wypowiedzi)
IP i czas połączenia logowane. [20712618]
[01.09.2013] 20:28 chopperr2311  518667911@tlen.pl
Wiem kontakt tel.
Syn

(Link do tej wypowiedzi)