o2.pl forum.o2.pl
poczta.o2.pl
E-mail 20GB
Pudelek.pl - plotki, zdjęcia, sensacje
Pudelek
Wrzuta.pl - video, muzyka, mp3
Wideo+mp3
Login: @o2.pl Hasło:
  Strona główna» forum Po 30-tce - ogólna dyskusja
 » Odpowiedz na ten temat

Kto to pamieta?

1 2 3   » 20 Strony tematu:
[10.06.2003] 04:19
Sarkastyczna
O ile dobrze sie orientuje, jest to forum osob, ktore trzydzieste urodziny maja juz za soba. Wiem, wiem... Pojawiaja sie mlodsi... Ale przewazaja roczniki 60-te i 70-te (tak mi sie przynajmniej wydaje). Z reszta mniejsza o to. Przejde do sedna. Chcialabym z Wami powspominac nasze lata dziecinstwa i wczesnej mlodosci. Co wspominacie z lezka w oku, z czego sie sie teraz smiejecie, a powiedzmy w latach osiemdziesiatych bylo malo zabawne, za czym tesknicie.
Wiec moze ja zaczne. Chyba najwiekszym symbolem tamtych czasow (za ktorymi absolutnie nie tesknie) byly kolejki. Szczegolnie uwielbiane przez emerytow, rencistow i kobiety w ciazy. Zaradniejsze osoby stawaly w kilku kolejkach na raz (niejednokrotnie po ten sam towar).
Inna rzecza, ktora mi sie kojarzy z tymi czasami byly slodycze \"zastepcze\". Jedliscie moze kiedys kogiel-mogiel?? Z cukrem?? Bleeee...
A kto pamieta kolorowe gazety z plakatami zespolow takich jak Modern Talking, czy C.C.Catch?? Dostepne tylko w sobote. Hehe

Nie licze na dyskusje teraz. Jest dosc pozno. Ale moze uda mi sie jutro tu zajrzec.

Rzeczywistosc to iluzja wywolana brakiem alkoholu

(Zgłoś do usunięcia)
IP i czas połączenia logowane.
[10.06.2003] 04:26
wredny
Lubiałem czytać \'Świat Młodych\'

I ♥ mu♪ic

(Odpowiedz cytując)    (Link do tej wypowiedzi)    (Zgłoś do usunięcia)
IP i czas połączenia logowane. [895749]
[10.06.2003] 04:30
Sarkastyczna
Zdaje sie, ze tam byl komiks na koncu?? Chyba ta ostatnia strona byla najwazniejsza

A w sobote plakaty, hehe

IP i czas połączenia logowane. [895750]
[10.06.2003] 04:42
wredny
Sarka, a pamiętasz taką gazete, chyba to była jakaś muzyczna hehe. Zamieszczali tam co jakiś czas takie syfne okładki do kaset różnych kapelek jak; Scorpions, Modern Talking itp.. Było kilkanaście różnych okładek, które można było wyciąć i włożyć do pudełka od kasety. Po tym \'pirat\' wyglądał jak oryginał

Pamiętam też w Krakowie działały stragany gdzie legalnie można było sobie nagrać na kasetach \'Koda\' jakiegoś zagranicznego wykonawce
Póżniej oczywiście wyciąć z gazety okładke i już na półce była kaseta jak oryginał

I ♥ mu♪ic

IP i czas połączenia logowane. [895752]
[10.06.2003] 04:52
Sarkastyczna
Wredny, nie pamietam takich piratow. Moze tego procederu w moim rodzinnym miescie nie bylo
Pamietam natomiast kasety Stilon. Nosnik dzwieku w owych czasach nazywany compact cassette w trzech wersjach C-60, C-90 i C-120. Pamietam, ze byly czerwone, pomaranczowe i niebieskie. Wkrecaly sie wszedzie i we wszystko obok czego lezaly.
Ciekawa jestem czy ktos jeszcze compact cassette uzywa

IP i czas połączenia logowane. [895755]
[29.03.2017] 03:30
[10.06.2003] 06:47
eXocet
Pamietam moje pierwsze dwie sympatje. Jednej pamietam i imie i nazwisko, a drugiej tylko imie. Pomimi ze to pewnie 22 lata temu. Elka i Kamilla. Pmietam apel wszkole i koszule bo bylismy im Juliusza Slowackiego i jakis kretyn podjal deyzje ze na apelach mielismy miec koszule taj jak Juliusz Slowacki. Ale bryndza...

If you don´t understand something - get rid of it...

IP i czas połączenia logowane. [895785]
[10.06.2003] 07:12
adam_59
Masz racje słonko........i dlatego robie zdjecia........bo przychodzą takie momety w życiu kiedy siada si chetnie w samotności i wsponina.nie raz człowiekowi "rura zmieknie"
Z ciekawostek to pamietam awanture w domu o to , że nie chciałem stać w kolejce za kawą.....

IP i czas połączenia logowane. [895804]
[10.06.2003] 07:16
adam_59
a tak nawiasem mówiąc to temat rzeka, jak dla facetów wojsko....
i choć czasy się zmieniają my pozostajemy tac sami.........jak w piwnicy śpiewaja
ta nasza młodość z kości i krwi...
ta nasza młodość co z czasu drwi........
co nie ustoi zbyt długo........
co pierwszą jest , potem drugą

IP i czas połączenia logowane. [895808]
[10.06.2003] 07:21
adam_59
Penie nie pogadamy dzisiaj , ale zapraszam do pisania e-maili po28 i pół strony....
w sumie nie wiem dlaczego napisałem o takiej ilości stron, ale musisz przyznać - taki mail robi wrażenie (jeszcze takiego nie napisałem), ale przecież jeszcze żyjemy........miłego dnia

IP i czas połączenia logowane. [895809]
[10.06.2003] 07:26
a.
u mnie jest magnetofon kasetowy i czasem /rzadko/ korzystam z niego
z tamtych lat to pamietam, ze pisywalam do Swiata Mlodych - nawet drukowali

IP i czas połączenia logowane. [895813]
[10.06.2003] 07:27
nudziarz
o muzyce....

kasety?... plyty?.... moze i byly ale...
pamietam te zarwane noce i nie tylko.. gdy czekalo sie na jakis utwor lub plyte puszczana w radiu...... 3....... i przez chwile na 2 lub 4.... nie pamietam juz....... o luxemburgu nie mowie bo to klasyka.......

i pamietam jeszcze wiele innych rzeczy ale do milych to raczej one nie naleza
[nie mam nic do powiedzenia]
aż do.... i

aaa.... taaaa...

IP i czas połączenia logowane. [895814]
[10.06.2003] 07:31
jesienna
... i kasety z nagraniami były tańsze od czystych. Pamiętam, kupowałam jakieś bajeczki dla dzieci i na tym nagrywałam z radia Marillion, a-ha, Budkę Suflera, Europe, VooVoo... magnetofon \"Wilga\", mono. Najlepszą muzykę dawał wtedy Niedźwiecki w Liście Przebojów Programu Trzeciego, ale żeby trafić na utwór w całości, trzeba było nieźle się postarać

Jestem szczęśliwym człowiekiem

IP i czas połączenia logowane. [895819]
[10.06.2003] 07:36
dzikus2
Pamiętam jak koczowałem pod kioskie by kupić \"Świat Młodych\" i \"Razem\".
Pamiętam kasety ze \"stilonu\" i chyba było coś takiego jak \"forte\".Fakt-wkręcały się wszędzie gdzie tylko mogły.
Pamiętam wielkie,masywne magnetofony szpulowe na które nagrywałem wyrwane gdzieś tam w nocy kawałki z radia.
Pamiętam płyty analogowe po które uastawiały sie tasiemcowe kolejki.
Pamiętam Jarocin i \"Festiwal Muzyki Młodej Generacji\".
Pamiętam....ile ja jeszcze rzeczy pamiętam....Fajny topic,myślę,że pojawię sie jeszcze wieczorem,teraz muszę gnac do pracy.Tego z tamtych lat niestety nie pamiętam.

... fajnie być idiotą, zwłaszcza jak nikt nie patrzy...

IP i czas połączenia logowane. [895823]
[10.06.2003] 07:37
adam_59
Tamte lata to nie tylkonagrania, oczywiście, tonasze dni powszednie, spacery, szkoły, wycieczki,parki i rzeki które kiedyś wydawały sie ogrome, wielki, ateraz jakby trochę zbladły...parki małe.rzeczki to włściwie płynace scieki...

IP i czas połączenia logowane. [895824]
[10.06.2003] 07:45
dam_59
tak nawiasem mówiac (to chyba drugi nawias).gdy się wspomina to.........wielokropi są chyba najlepszymi znakami interpunkci..........bo słów niekiedy, a czasu zawsz brakuje by wszystko powiedzieć.......

IP i czas połączenia logowane. [895832]
[10.06.2003] 08:05
connie
zamienniki na kartki zamiennie mozna bylo kupic wiele rzeczy, regionalizacja kartek oraz przez pewien czas przypisanie ich do konkretnego sklepu, w ktorym i tak niczego nie było , masło sprzedawane w cwiartkach ! i pozniej w lodówce lezaly same takie pokrojone kosteczki .
Wyrób czekoladopodobny.
Wyprawki dla niemowlat i dla małzeństw.
Talony na sprzęt RTV i AGD za sprzedaż tuczników.
POMARAŃCZE, BANANY I BAKALIE były 2 razy do roku, na świeta , a w NRD były przez cały czas, nie mogłam uwierzyć własnym oczom , ale za to nie mieli czereśni i szparagów .
Hoff-land w Domach Centrum w W-wie !
Własnie ! Domy Centrum ! Cepelia , Central i Uniwersal w Łodzi ! Wycieczki handlowe do Łodzi .
Handel wymienny między zakładami - my wam dywany, wy nam masło ....i wypłata pensji w naturze.
Wycieczki - zgoda na paszport , który po powrocie trzeba było oddawac na Komendę Milicji, pieczątka w dowodzie osobistym na wyjazd do krajów RWPG, donosiciele na ycieczkach, Zakładowe organizacje partyjne... flagi i pochody na 1-szego Maja...
ehhhh... można w nieskonczoność...

"... jesli coś kochasz, puść to wolno. Jeśli wróci - jest twoje, jeśli nie - to znaczy, że nigdy tego nie było..."

IP i czas połączenia logowane. [895863]
[10.06.2003] 08:05
arabeska
A za moich czasów.........drogie dzieci....!!!! Ja najlepiej pamiętam towar na talony . Najbardziej w tym okresie śmieszyło mnie to,że w księgarni można było kupić buty, w sklepie obuwniczym lodówki itp. , i te setki ogłoszeń w gazetach ...Z A M I E N I E...to był obłęd , ludzie kupowali wszystko , co się pojawiło w sklepach , a potem M A C H N I O M ...!!! Pamiętam pierwsze sklepy komercyjne , w których było wszystko ale nie każdego było stać na kupno importowanego towaru. Państwowe wyprawki dla młodych matek i kredyty dla młodych małżeństw. Specjalne teczki w kioskach \"Ruchu\", {po znajomości zakładane dla kilku osób} gdzie odkładano rewelacyjne pisma dla kobiet głównie : Burda, Kobieta i Zycie Panorama itp. ....ehhh to były czasy...!!!

IP i czas połączenia logowane. [895864]
[10.06.2003] 08:15
joce
Ja w tamtych czasach za muzyka nie przepadałam(wybryk natury?),za to pamiętam,ze w szkole sprawdzano nam ,czy tarcze mamy przyszyte, czy tylko na zatrzaskach
I przyjaźnie na "śmierć i zycie"...
"Pewex", gdzie można było kupic oryginalne ciuchy,oczywiście za bony towarowe,bo dolary były...tak w połowie nielegalne
Albańskie papierosy,których nie dało się palić,a na swoje własne kartki byłam...za młoda
Pamiętam też to wszystko, o czym Wy piszecie...i chociaz ówczas kartki,kolejki i brak wszystkiego było mało radosne, dzisiaj wspominam z nostalgią
pozdrawiam.

IP i czas połączenia logowane. [895888]
[10.06.2003] 08:30
jesienna
joce tarcze szkolne... a ktoś miał odznakę \"wzorowy uczeń\" ? Takie czerwone, owalne.
A najgorsze to były białe kołnieżyki od fartuszków, brudziły się niesamowicie szybko.
... i jeszcze pamiętam u nas w stołówce szklankę gorącego mleka dla każdego.
... i jak przekonywałam Mamę, że ma mi kupić \"sinkę\", czyli zwykły boczek wędzony. To był rarytas !

IP i czas połączenia logowane. [895931]
[10.06.2003] 08:32
jesienna
...przepraszam... kołnierzyki oczywiście przez RZ... co nie zmienia faktu, że były okropne.

IP i czas połączenia logowane. [895937]
[10.06.2003] 08:47
tiiiaaaa
..talony na buty, numerki do kolejki po chleb, dziki tlum przy ladzie gdy rzucili dlugie
cukierki-laski na choinke, odcinki kartek na mieso, cukier, spirit, .. magnetofon szpulowy zdobyty cudem przez brata.. wielkie wydarzenie -zakup cz-b telewizora marki ametyst! i jego rozliczne naprawy pozniej , pralka Frania z reczna wyzymaczka..
ech...piekne czasy..

IP i czas połączenia logowane. [895990]
[10.06.2003] 08:55
arabeska
...A ja bardzo miło wspominam ..A U T O S T O P..!!! Teraz to nie to samo, dziewczyny już nie mogą same podróżować autostopem,bo wiadomo, jeśli nie zamordują takiej, to w najlepszym wypadku,tylko...zgwałcą !!!

IP i czas połączenia logowane. [896022]
[10.06.2003] 08:56
Aproxymat
Mam jeszcze kilka stilonowskich kaset do dziś.

Wszystkie odpowiedzi są błędne

IP i czas połączenia logowane. [896027]
[10.06.2003] 09:24
ślepa i brzydka
urodziłam się na początku lat 80 tych i mam dokładnie takie same wspmnienia, no... podobne... być może dlatego, że moja siorka jest pięć lat starsza i to ona kupowała Świat Młodych, zbierała puszki po zagranicznych piwach i ustawiała je w piramidkę, słuchała Sandry, Sabriny i orientowała się w modnych filmach, jak Dirty Dancing, czyli Wirujący Sex
pamiętam wystawanie w kolejkach, puszki z szynką i gumy Donald od rodziny w Holandii oraz mydło Palmolive (mam właśnie ten niepowtarzalny zapach pod noskiem...), miłostki z przedszkola (P.U i T.K)... kogel mogel naturalnie też... Pewexy i Baltonę...
być może z racji tego, że byłam wtedy małą dziewczynką, te czasy kojarzą mi się tak dobrze... te 15, 16 lat temu nie zdawałam sobie sprawy z wielu rzeczy...

jest miła strona, która przypomina uroki tamtych czasów... najlepsze są etykietki z mydeł i innych produktów codziennego użycia... http://polskaludowa.com/ ... i nie zapomnijcie założyć kapci przed zwiedzaniem...

asereje ja de je de @@@e tu de @@@ere seibiunouva,
majavi an de bugui an de buididipi,
majavi an de bugui an de buididipi.

IP i czas połączenia logowane. [896110]
[10.06.2003] 09:29
Mr MW
autostop byl naprawde super Arabeska. Pamietasz ksiazke i film \"Podroz za jeden usmiech\" ?
Czy pamietacie rowniez filmy \" Fantomas\" , albo \" Angelika\" ? , a moze polska premiere Kleopatry z Liz Taylor?
Najwazniejsze jednak , czy pamietacie nadzieje w polowie lat 70 - tych ? nadzieje na to , ze naprawde bedzie lepiej.

IP i czas połączenia logowane. [896129]
[10.06.2003] 09:34
kjela
Połowy lat 70tych to ja nie pamiętam...
Ale za to doskonale pamiętam wielkanocne zające z czekolady przysyłane ze Stanów, które cały rok stały na półce, bo były zbyt piękne żeby je zjeść
I listy z których po ocenzurowaniu zostawało tylko kilka linijek pozdrowień, a reszta zamazana czarnym paskudztwem...

...zły to czas na dobre sny...

IP i czas połączenia logowane. [896146]
[10.06.2003] 09:36
Klastor
Dudusia i Wakacje z duchami! Przeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeebacz mi Brunhildo

IP i czas połączenia logowane. [896154]
[10.06.2003] 10:22
joce
jesienna,ale przynajmniej ta niby-szynka miała smak,nie to co teraz
A słodycze i cytrusy dostępne tylko przed świętami, nadawały tym świetom niepowtarzalny urok,były inne niz kazdy dzień.
zdarzyło mi się mieć tarczę "wzorowego",acha...u nas była jeszcze tablica z podobiznami tych "wzorowych",ale zaraz po tym jak się tam znalazłam-strasznie narozrabiałam i z hukiem spadłam z miejsca "dla zasłuzonych"
I pamiętam wagary, na które chodziło się "kanałami",bo kazdy milicjant spotkawszy osoby w szkolnym wieku poza szkoła miał prawo takiego delikwenta wylegitymować i powiadomic zacnych rodziców,gdzie to ich latorośl w danym czasie przebywała.
Ja chcę z powrotem...20 lat do tyłu...

IP i czas połączenia logowane. [896286]
[10.06.2003] 10:32
UM
60 minut na godzine i Powtorka z rozrywki - takie audycje.
Jak sie wtedy sluchalo tekstow i szukalo 2go, 3go i kolejnych znaczen i aluzji... i radocha - ale Im dolozyli, a poszlo na antene...
Ksiazki z drugiego obiegu... 1984 odbieralo sie wtedy zupelnie inaczej...
Zreszta z pierwszego tez... kto w 80tych latach czytal Zajdla ten wie..

Dawno temu Bóg dał ludziom skrzydła, żeby mogli zostać Aniołami.
Ale ludzie bali się latać i stali się kurami...

IP i czas połączenia logowane. [896310]
[10.06.2003] 10:34
ślepa i brzydka
do jednej rzeczy nie chciałabym wrócić! dwa kanały telewizji publicznej, z czego na jednym w godzinach przedpołudniowych chodził piękny niebieski zegar, a drugi przedstawiał planszę testową z godziną i datą!!! kto wyobraża sobie teraz życie bez 50 kanałów kablówki (naturalnie spośród tych, którzy w ogóle oglądają TV)???

majavi an de bugui an de buididipi,
majavi an de bugui an de buididipi.

IP i czas połączenia logowane. [896314]
[10.06.2003] 10:36
eXocet
Smolen i Laskowik ?
Janosik
Zycie na goraco...

If you don´t understand something - get rid of it...

IP i czas połączenia logowane. [896319]

1 2 3   » 20 Strony tematu:
 » Odpowiedz na ten temat