o2.pl forum.o2.pl
poczta.o2.pl
E-mail 20GB
Pudelek.pl - plotki, zdjęcia, sensacje
Pudelek
Wrzuta.pl - video, muzyka, mp3
Wideo+mp3
Login: @o2.pl Hasło:
  Strona główna» forum Poznam dziewczynę
 » Odpowiedz na ten temat

Stwardnienie rozsiane i miłość... czy to możliwe?

1 2 3 4 5   » 8 Strony tematu:
[08.11.2006] 16:58
oregon
jestem hory na sm i co z tego
kocham i jestem kochany tak przynajmniej myśle
jestem żonaty mam dziecko
ale czy sm mi przeszkadza w miłości nie
ale czy pomaga też nie
sm przeszkadza mi tylko żeby robić to co chcem
(od kilku miesięcy jestem impotentem)
bo po prostu nie mogę pokazać żonie jak ją kocham
musi czasami wieżyć mi na słowo
ale jeżeli mnie kocha to hyba nie problem

(Odpowiedz cytując)    (Link do tej wypowiedzi)    (Zgłoś do usunięcia)
IP i czas połączenia logowane. [8665668]
[22.11.2006] 22:46
agandzia333
jestem na etapie pisania pracy licencjackiej na ten temat. mam tam studium przypadku a dokladnia kobiete chorującą na sm 22 lata z trójką dzieci i gromadą wnucząt. jej maż nie zyje juz 10lat a ona dalej sobie radzi ze swoja chorobą. moze dobrze ze odeszła ta twoja dziewczyna, ustępuje miejsca komuś bardziej odpowiedniemu. 3-maj sie

IP i czas połączenia logowane. [8776307]
[23.11.2006] 12:43
nicość-ona
Ja mam MPDz. I wiem sporo o tym jak "kochane" są osoby niepełnosprawne. Oto link do mojej historii:

http://forum.o2.pl/temat.php?id_p=4995899

Pozdrawiam i zapraszam na gg: 5983020

IP i czas połączenia logowane. [8779297]
[23.11.2006] 19:43
wierna
nadzieja powinna umrzec ostatnia

IP i czas połączenia logowane. [8784092]
[25.02.2007] 15:03
natalia89
Ja w tym roku będę miała 18 lat, lekarze podejrzewają, że choruje na sm. Jeszcze tylko najważniejsze badanie, i usłyszę wyrok. A podobno w tak młodym wieku ta choroba nie występuje...wszystko jest możliwe.

IP i czas połączenia logowane. [9720021]
[25.11.2017] 08:41
[10.03.2007] 23:07
Juska76
Ja tez jestem chora i jestem kobieta. Wierze ze ktos cie pokocha w koncu.Ajezeli chcesz poznac przyjaciela to polecam sie bo na milosc chyba nie jestem gotowa[tez]. J

IP i czas połączenia logowane. [9826522]
[24.03.2007] 18:11
Ja_w_to_nie_wnikam
Niby w wieku 18 lat nie mozna chorowac?? Ja mam 15 lat i podejrzenie sm ...

IP i czas połączenia logowane. [9937292]
[31.05.2007] 17:38
*noc*
...można na jakiś cza szatrzymać te choróbsko. Ale miesięcznie leki kosztują ponad 5 tys,zł. Ja mam miłość,a chorobę wykryto u mnie rok temu. Jeszcze chodzę i zaczynam już się z tego choróbska śmiać...trzeba kożystać,dopóki się może... Pozdrawiam

IP i czas połączenia logowane. [10438901]
[01.06.2007] 19:18
czuleslowka
Moja mama zachorowala na SM jako 20-latka. To bylo w latach 60. Ojciec wiedzial o jej chorobie gdy brali slub- podobno z milosci...Po kilku latach gdy jej stan sie pogorszyl- odszedl do innej.
Ona sie zalamala, stracila wiare i poddala sie chorobie. Przestala walczyc, nie chciala zyc.Zmarla w wieku 42 lat...Mysle, ze wiara i nastawienie sa najwazniejsze. Wiem, ze mozna zyc w miare normalnie z ta choroba, pod warunkiem, ze sie chce...Zreszta dzis medycyna zrobila wielki postep. Pozdrawiam i zycze powodzenia!!!

IP i czas połączenia logowane. [10446881]
[03.06.2007] 00:50
Saranova
Rany, kto Ci powiedział, że stwardnienie rozsiane może wykluczyć miłość? Mam SM od tak dawna, że już nawet nie pamiętam czasu kiedy byłam zdrowa. Póki co mam...58 lat i dopiero od dwóch lat nie mogę chodzić. Zapewne gdyby nie rozporządzenie ministra o zakazie udostępniania leków nowej generacji ludziom po 50-ce, to może by do tego nie doszło. Tą chorobą nie nalezy się zamartwiać ale za to trzeba tak ustawić swoje życie aby nie narażać się na rzuty. Zdrowy i higieniczny tryb życia na nieco (o jakieś 20%) zwolnionych obrotach wystarczy aby dać czas mielinie na regenerację. Dla przykładu, zamiast uprawiać joging lepiej chodzić na długie spacery z psem. Życie ze stwardnieniem rozsianym wymaga pewnych wyrzeczeń, np. alkohol, ale nie aż takich aby je było trudno znieść. Najgorszy w tej chorobie jest...strach, który prowadzi do przewlekłej postaci depresji, a ta z kolei może wpłynąć na pogorszenie stanu zdrowia. Najbardziej boją się mężczyźni, ale sądzę, że zdrowy rozsądek pozwoli Ci utrzymać strach na wodzy.

IP i czas połączenia logowane. [10456126]
[03.07.2007] 15:27
Alex1111
Znalazłam fajny konkurs fotograficzny.
Kwartalnik Pozytywny Impuls we współpracy z Polskim Towarzystwem Stwardnienia Rozsianego ogłasza konkurs fotograficzny pod hasłem przewodnim „Żyję z SM
w Polsce”. Konkurs skierowany jest do amatorów i artystów, którym problematyka stwardnienia rozsianego jest bliska. Ma na celu zgromadzenie zdjęć, które pokażą sytuację chorych na stwardnienie rozsiane w Polsce, tak jak widzą ją fotografujący pacjenci oraz ich bliscy, przez pryzmat ich sposobu postrzegania i emocji. Zwycięskie zdjęcia muszą odkrywać, poruszać i wzruszać. Nagrodą główną jest wyjazd do Brukseli i wystawa wyróżnionych prac w Parlamencie Europejskim podczas Dni SM w Parlamencie Europejskim, organizowanych w październiku 2007 roku.
Szczegóły oraz regulamin konkursu dostępne na stronie internetowejwww.pozytywnyimpuls.pl
Mój przyjaciel choruje, ja tam biorę udział

IP i czas połączenia logowane. [10689769]
[30.11.2007] 22:28
Monia24
Tak.Przecież jesteśmy tacy sami jak inni.Ja mam chłopaka już trzy lata a choruję od czterech.Różnie można zdrowie stracić np. w wypadku.

IP i czas połączenia logowane. [11756157]
[29.12.2007] 17:31
elkana
Zupełnie nie rozumiem, dlaczego nie możesz kochać, być w związku partnerskim, płodzić.
Przebieg SM jest bardzo różny i w dużej mierze zależy on od chorego, od jego motywacji życiowej, od umiejętności radzenia sobie ze stresem, chęci do życia.
Znam wiele osób z SM. Osoby żyjące prawie normalnie, z drobnymi, poronnymi objawami, ale są osoby, które diagnozę przyjęły jak wyrok śmierci i poddały się na całej linii. I przegrywały.
pozdrawiam

http://www.swistak.pl/p/259033/

IP i czas połączenia logowane. [11940313]
[27.01.2008] 16:34
DePe
Żyję... Mam rodzinę: żona, córka, syn. Mam pracę, z której chyba zrezygnuję. Muszę znaleźć coś innego, łatwiejszego. Moje zdrowie jeszcze jest na poziomie zadowalającym, ale gdzieś tam tli się myśl...

IP i czas połączenia logowane. [12117945]
[28.01.2008] 00:03
xny
mozna kochac chora osobe...mi sie to udalo...tylko na inna chorobe-mukowiscydoze.Tu niestey nie ma nadziji ani pogodnej prognozy na pzryszlosc.Kiedy zapytala mnie,czy mysle o tym ze umrze i to niedlugo.
Odpowiedzilem,ze kazdy z nas umrze,a nie jest powiedzine,ze to ja ją przezyje.

IP i czas połączenia logowane. [12121407]
[30.01.2008] 20:43
DePe
... można...

IP i czas połączenia logowane. [12138545]
[31.01.2008] 23:45
GOSIA114
ja też mam sm teraz obecnie leczę się rebifem!!! wogóle nie czuje że jestem chora oprócz tego że 3 razy w tygodniu biore ten okropny zastrzyk!!! jestem mężatką od paru miesięcy o sm dowiedziałam się przed ślubem pół roku mam 24 lata. Ta choroba nie przeszkodziła nam wziąść ślub ani dalej dażyć się uczuciem!!!

IP i czas połączenia logowane. [12146864]
[01.02.2008] 08:23
DePe
Dowiedziałem się o swojej chorobie w 2001. Na początku brałem Copaxone (codzienne zastrzyki), ale podobno się na niego uczuliłem. Kiedy pisałem pierwsze zdanie na tym forum - a było to chyba w 2002 roku - nie wierzyłem, że będę miał rodzinę. Obecnie mam niewielkie problemy z równowagą po zmianie pozycji. Dokucza mi też zmęczenie. Może ono wynika niekoniecznie z choroby. Jestem nauczycielem wf... Rozmawiałem z żoną co będzie jeśli... Powiedziała, że jej to nie obchodzi. Mnie to jednak obchodzi. Myślę o przyszłości, wymyślam scenariusze... a może to ja jestem tym szczęśliwcem, któremu nie przyjdzie doświadczyć zmagań z bezlitosnym najeźdźcą.

IP i czas połączenia logowane. [12147529]
[03.02.2008] 22:48
gosia114
Ja_w_to_nie_wnikam (07.03.24 18:11):
Niby w wieku 18 lat nie mozna chorowac?? Ja mam 15 lat i podejrzenie sm ...
ZNAM OSOBE KTÓRA MA 13 LAT I WYKRYTO U NIEJ SM!!! TAKŻE TUTAJ NIE MA REGÓŁY

IP i czas połączenia logowane. [12165114]
[03.02.2008] 22:52
gosia114
JEST TU NA TYM FORUM KTOŚ KTO LECZY SIĘ REBIFEM LUB LECZYŁ SIĘ I JUŻ SKOŃCZYŁ LECZENIE??

IP i czas połączenia logowane. [12165143]
[20.02.2008] 13:51
oburzona
Jezu!

Az sie wlos na glowie jezy!
SM w 99% przypadkach nie jest bezposrednia przyczyna zgonu chorego. Ludzie nie umieraja na SM.
SM nie est choroba terminalna!
Co za bzdury tu niektorzy wypisuja, szerza jakies koszmarne stereotypy! zastanowcie sie troche - to oga czytacl udzie, ktorzy 5min temu poznali diagnoze. Pieknie. Pieknie.
Nie kazy trafia na wozek - wrecz przeciwnie. Obecnie z koniecznosci w postaci wozka musi korzystac jedynie 20% chorych.

Moj chlopak diagnoze poznal kilka tygodni temu. Jest w trakcie ustalania szczegolow leczenia. Lekarz od razu go zapewnil, ze bardzo wczesnie chorobe u niego wykryto w zwiazku z czym najprawdopodobniej wystarczy w jego przypadku kuracja zastrzykami 3 razy w tygodniu (prawdopodobnie na wieki) i z olbrzymim prawdopodobienstwem nigdy nic sie z niej groznego nie rozwinie. Jest oczywiscie szansa, ze potoczy sie zupelnie inaczej niz powiedzial neurolog ale moze byc tez tak, ze uda sie bez problemow i komplikacji.
Kazdy przypadek SM jest inny, do tego stopnia, że mówi się, że nie ma na świecie dwóch chorych na dokładnie to samo SM.
Nie można się nigdy poddawać, tracić wiary.

Szczęście w nieszczęściu jest takie, że jest to choroba, z którą większość chorych może żyć jak z cukrzycą - MOŻNA ŻYĆ - co więcej potrzeba? Trzeba umieć znaleźć pozytywne strony.

Ani przez chwilę nie przeszło mi przez myśl, żeby go zostawić. Jesteśmy w trakcie planowania własnego wesela i decydowania się na dzieci. Planujemy wspólną przyszłość. Nie chcemy się martwić na zapas, nie popadniemy w marazm.

Jedyne co się zmienia to fakt, że teraz każda chwila jest ważna, uprawianie sportów stało się ważne, rodzina.Ale plany i zmartwienia te same: rachunek do zapłacenia, pies do weterynarza, samochód do umycia itd. Po prostu normalne życie.

Ktoś wcześniej napisał, że chorzy na SM rzadko przeżywają z chorobą 15 lat (sens miało to taki albo podobny) - za podawanie takich koszmarnych informacji powinna być wysoka kara grzywny!!

To mi przypomina sytuację kiedy pół roku temu lekarka po wstępnym badaniu oznajmiła mi, że mam taki nowotwór, że powinnam juz pogrzeb planować - panika, płacz itd. Wystarczyło jedno proste badanie, żeby się okazało, że to leciutkie zapalenie a nie nowotwór. Nie wiem co teraz robi ta lekarka ale wiem, że ktoś się tym zajął.

Takie rzeczy nie mogą mieć miejsca.

Nie wiesz nic o SM - to się do jasnej ciasnej nie odzywaj!

IP i czas połączenia logowane. [12261556]
[20.02.2008] 21:43
gosia114
mi rozpoznano chorobę rok temu czuję się świetnie a co do tych zastrzyków 3 razy w tygodniu to ta kuracja trwa tylko 2 lata a nie całe życie także puźniej będziesz musiała kupować te zastrzyki które nie są wcale tanie (2900 na miesiąc)!! ja też byłam przed ślubem jak dowiedziałam się o chorobie i teraz jestem już mężatką także choroba w niczym nie przeszkadza!!! życze powodzenia

IP i czas połączenia logowane. [12264694]
[21.02.2008] 23:31
DePe
Oburzona do kogo te słowa:
"Nie wiesz nic o SM - to się do jasnej ciasnej nie odzywaj!"
zaadresuj je

IP i czas połączenia logowane. [12272113]
[26.02.2008] 17:32
iwq

[nie mam nic do powiedzenia]

IP i czas połączenia logowane. [12298920]
[26.02.2008] 17:43
iwq
kochalam ale chyba za bardzo bo jak maz sie dowiedzial co to jest sm to mnie zostawil powiedzial ze z kaleka nie bedzie zyl ico wy na to

IP i czas połączenia logowane. [12298976]
[26.02.2008] 21:19
gosia113
iwq (08.02.26 17:43):
kochalam ale chyba za bardzo bo jak maz sie dowiedzial co to jest sm to mnie zostawil powiedzial ze z kaleka nie bedzie zyl ico wy na to

nie wiem co ci napisać poprostu trafiłaś na jakiegoś człowieka bardzo niodpowiedzialnygo a tak po za tym z sm żyje się całkiem normalnie przecież wcale nie musisz być kaleką poprostu niech on żałuje tego co zrobił. Życzę powodzenia

IP i czas połączenia logowane. [12300221]
[27.02.2008] 17:47
iwq
dziekuje gosiu za slowa otuchy . mam 32 lata i mysle ze co zle to za mna a dobre dopiero nadejdzie . pozdrawiam . iwa.

IP i czas połączenia logowane. [12304273]
[27.02.2008] 20:00
gosia113
iwq (08.02.27 17:47):
dziekuje gosiu za slowa otuchy . mam 32 lata i mysle ze co zle to za mna a dobre dopiero nadejdzie . pozdrawiam . iwa.

nie ma się czym martwić ja mam 24 lata a chora jestem od roku to byłam jeszcze młodsza niż ty jak zachorowałam!!! Ale ja trafiłam na lepszego faceta niż ty bo teraz to mój mąz i zaakceptował to choróbsko

IP i czas połączenia logowane. [12304926]
[28.02.2008] 15:59
iwq
droga gosiu chciala bym sie dowiedziec jak otrzymac zastrzyki o kturtch wspomnialas wczesniej bo lekarz ktury mnie prowadzi z gdanska kaze czekac i odmawia leczenia interferonami.a ja od trzech lat nie wychodze z domu bo nie czuje takiej potrzeby bo boje sie jak mnie odbiora ludzie .mieszkam w pomorskim a tu srodki na sm sa ograniczone.chyba zostalo mi czekac na cud iwa

IP i czas połączenia logowane. [12309000]
[28.02.2008] 20:50
gosia113
iwq (08.02.28 15:59):
droga gosiu chciala bym sie dowiedziec jak otrzymac zastrzyki o kturtch wspomnialas wczesniej bo lekarz ktury mnie prowadzi z gdanska kaze czekac i odmawia leczenia interferonami.a ja od trzech lat nie wychodze z domu bo nie czuje takiej potrzeby bo boje sie jak mnie odbiora ludzie .mieszkam w pomorskim a tu srodki na sm sa ograniczone.chyba zostalo mi czekac na cud iwa

Witaj Iwonko!!! mi lek przepisał mój neurolog on twierdzi że im szybciej zacznę brać interferon tym on przynosi większe efekty!!narazie kupuje mi go ojciec a poza tym jestem na liście oczekujących w nfz ale we wrocławiu żeby dostać się na listę trzeba czekać conajmniej 2 lata!!! czego z domu nie wychodzisz w twoim wieku to trzeba się jeszcze bawić a nie w domu siedzieć jak tak będziesz w domu siedzieć i myśleć o tym wszystkim to jeszcze gorzej dla ciebie!!!
tu masz taką stronkę poczytaj sobie tam są nowe informację dotyczące sm http://www.ldn.org.pl/articles_sm.php?cat_id =1
tu masz moje gg jak byś chciała się czegoś dowiedzieć 9582310

IP i czas połączenia logowane. [12310497]

1 2 3 4 5   » 8 Strony tematu:
 » Odpowiedz na ten temat