o2.pl forum.o2.pl
poczta.o2.pl
E-mail 20GB
Pudelek.pl - plotki, zdjęcia, sensacje
Pudelek
Wrzuta.pl - video, muzyka, mp3
Wideo+mp3
Login: @o2.pl Hasło:
  Strona główna» forum Po 30-tce - ogólna dyskusja
 » Odpowiedz na ten temat

Nartoskoczki

1 2 3 4 5 6 Strony tematu:
[10.01.2018] 17:33
zasadniczo to
rzec można (18.01.2018.10 16:41):
Tak to się przez jakiś czas kręciło, aż w końcu dobry Bóg zobaczył, że pieniądze również szczęścia człekowi nie dają a odsuwają go od Niego. Postanowił więc to zmienić.

Zasadniczo to Dobry Bóg szczęście obiecał ludziom w niebie, a i to bardzo, bardzo nielicznym. Nawet jeśli limit 144 tys. miałby dotyczyć tylko Żydów z wszystkich pokoleń to i tak procent zbawionych byłby ohydnie wprost niski, a można zakładać, że w przypadku narodów mniej przez Dobrego Boga lubianych będzie jeszcze niższy. A poza tym skąd wiadomo, że Dobry Bóg postanowił zamieszać w finansach, kiedy i jak?

(Odpowiedz cytując)    (Link do tej wypowiedzi)    (Zgłoś do usunięcia)
IP i czas połączenia logowane. [22865486]
[10.01.2018] 18:05
zasadniczo to
rzec można (18.01.2018.10 16:32):
To prawda z tym Adamem, nudą, kobietą i przykazaniem "nie kradnij". Przykazanie nie zmienia jednak statusu tego prawa; tego, że jest ono czymś ustanowionym a nie naturalnym. I owszem, wybrany lud Abrahama, Izaaka i Jakuba otrzymał odpowiednie warunki do bogacenia się, do generowania zysku. Wszak to im Bóg dał całe stworzenie w posiadanie. I przyznać trzeba, że synowie Neftalego, Gada, Dana, jako też innych sług Jahwe zdolni byli w generowaniu zysków.

dawno mnie nikt tak nie przeraził. Załóżmy hipotetycznie, że wariatka od projektu Formalny ohydynie mnie wkurzyła. Kombinuję jakąś wyjątkowo złośliwą obelgę, pracowicie wklepuję ohydny tekst, wysyłam i czytam post na forum - "Jak się masz moje Formalne Słoneczko? [kizi] [mizi] Mam nadzieję, że wspaniale, bo jak nie to może Ci napiszę jakiś zabawny wierszyk. Chcesz? Jakby co, daj znać. [papatki] [buziaczki] [kwiatuszki]" Znaczy się zadziałało naturalne prawo ohydnej życzliwości.

IP i czas połączenia logowane. [22865497]
[10.01.2018] 18:32
rzec można
żem Krasnoludce nadal wstrętny... i merytorycznych a przemyślanych wpisów nie puszcza, jeno takie coś nijakie.

IP i czas połączenia logowane. [22865517]
[10.01.2018] 18:48
zasadniczo to
rzec można (18.01.2018.10 18:32):
żem Krasnoludce nadal wstrętny... i merytorycznych a przemyślanych wpisów nie puszcza, jeno takie coś nijakie.

tak ma być. Przychodzisz zasadniczo z ulicy i chcesz, żeby Urocza Forumowa Krasnoludka puszczała Twoje posty rownie chętnie jak moje po 15-stu latach ohydnego podlizywania się?

IP i czas połączenia logowane. [22865525]
[10.01.2018] 19:31
Formalny autorytatywnie
rzec można (18.01.2018.10 16:46):
blokują mnie że ho ho

Tylko jeden delikwent z WP uporczywie blokuje.

IP i czas połączenia logowane. [22865538]
[17.01.2018] 23:12
[10.01.2018] 20:31
Formalny oświadcza
To powyżej nie jest moim wpisem, lecz znanego cymbała, który również usiłuje stwarzać wrażenie, że podbijanie tematów jest również mojego autorstwa. Jest duże prawdopodobieństwo, że znam kim jest ten chory osobnik - bardzo znany "wielki człowiek z tego i nie tylko forum". Jaki będzie dalszy ciąg, to już jednak inna historia...
Oświadczam, że żaden z następnych wpisów mających sugerować, że są mojego autorstwa nie będzie nim, lecz tego "wielkiego człowieka", a w rzeczywistości prymitywnego cymbała.

IP i czas połączenia logowane. [22865556]
[13.01.2018] 18:18
rzec można
zasadniczo to (18.01.2018.10 17:33):
Zasadniczo to Dobry Bóg szczęście obiecał ludziom w niebie, a i to bardzo, bardzo nielicznym. Nawet jeśli limit 144 tys. miałby dotyczyć tylko Żydów z wszystkich pokoleń to i tak procent zbawionych byłby ohydnie wprost niski, a można zakładać, że w przypadku narodów mniej przez Dobrego Boga lubianych będzie jeszcze niższy. A poza tym skąd wiadomo, że Dobry Bóg postanowił zamieszać w finansach, kiedy i jak?

że większość egzegetów nie traktuje podanej liczby "dosłownie". Zerojedynkowo.

IP i czas połączenia logowane. [22867424]
[13.01.2018] 18:19
rzec można
Bóg dał ludziom szczęście w Raju już na Ziemi, dopiero postępek pierwszej pary wyalienował ich stamtąd. A w postępku owym widzimy pierwszy symptom tego, co wg Ciebie jest najważniejsze w kontekście dobrobytu. Otóż kapitalizm.

IP i czas połączenia logowane. [22867425]
[13.01.2018] 18:21
rzec można
Pierwszą postacią w historii myśli kapitalistycznej była Ewa (jeśli mówimy o ludziach). To ona zapragnęła zdobyć i mieć więcej, niż potrzebowała wraz z Adamem. Mieć więcej, niż potrzeba, to nadwyżka. Nadwyżka to zysk. Zysk to w kapitaliźmie clou programu. Zaznaczam jednak, że postępek kapitalistyczny popełniła Ewa nie sama z siebie, ale za namową szatana. Jasno widać, że chęć posiadania w rozdmuchanej do pragnienia zysku postaci, nie jest czymś naturalnym ale wyuczonym, podsuniętym przez intelekt. To kalkulowanie.

IP i czas połączenia logowane. [22867426]
[13.01.2018] 18:28
rzec można
próba tekstu: czy Krasnoludka puszcza takie brzydkie wyrazy jak komunizm, Jezus, Lenin, rżnąć, antykapitalizm, Dobra Nowina?

IP i czas połączenia logowane. [22867431]
[13.01.2018] 18:30
Cicho bez logunku
Adam był minimalistą, wystarczyły mu pierogi z brokułami i zimne APA.

IP i czas połączenia logowane. [22867432]
[13.01.2018] 18:35
rzec można
zasadniczo to (18.01.2018.10 12:50):
obawiam się, że ohydnie Cię zbulwersowałem i chcesz okrutnie pognębić szyderstwem podłego mizogina. Nie chciałbym być złym prorokiem Szlachetny Nadszyszkowniku ale jeśli nie porzucisz tej naiwnej donkiszoteri to skończysz marnie. W moim poście zasadniczo nie chodziło o wykazanie ohydności mojej osobistej prapra...babci Ewy tylko wykazanie ohydnemu polemiście, że przywiązanie do własności to żadna (sorry Najsiostrzenico) aberracja człowieczeństwa tylko jeden z fundamentalnych elementów natury ludzkiej.

Spójrzcie, a oto braciszkowie ptacy na niebie. Nie sieją, nie rżną, nie gromadzą w spichlerzach, a jednak mają co jeść. Zali sądzicie, żeście mniej ważni od nich? I wam da dobry Pan, tylko musicie wierzyć...
jak o tym przekonywał Mateusz.

IP i czas połączenia logowane. [22867434]
[13.01.2018] 18:37
rzec można
Cicho bez logunku (18.01.2018.13 18:30):

też tak myślę I to była właściwa i naturalna postawa, a nie jakieś zyski i kapitały...

IP i czas połączenia logowane. [22867435]
[13.01.2018] 18:42
rzec można
że ja to rozumiem, żem tu z ulicy trafił i mam braki w podlizywaniu, więc... całuję nóżki, o, Krasnoludko!

IP i czas połączenia logowane. [22867439]
[13.01.2018] 18:45
rzec można
w dużym skrócie:
posłał ludowi Jezusa. Po nim był John Lennon.

IP i czas połączenia logowane. [22867441]
[13.01.2018] 18:46
rzec można
i obu zabili

IP i czas połączenia logowane. [22867442]
[13.01.2018] 18:48
rzec można
na szczęście dzisiaj jest... Franciszek.

IP i czas połączenia logowane. [22867444]
[13.01.2018] 18:50
Cicho bez logunku
rzec można (18.01.2018.13 18:37):
Cicho bez logunku (18.01.2018.13 18:30):

też tak myślę I to była właściwa i naturalna postawa, a nie jakieś zyski i kapitały...

Chociaż skrzynka na czarną godzinę w piwnicy jest wskazana.
Ale tak serio, gdyby nie to, że człowiek nauczył się uprawiać rośliny i przechowywać je na trudniejszy okres, oraz hodować zwierzęta, to zapewne nadal mieszkalibyśmy w jaskiniach. Natomiast to, że się tego nauczył, było od niego niezależne - po prostu, tak go Pan Bóg stworzył, albo jakiś inny kosmita.

IP i czas połączenia logowane. [22867446]
[13.01.2018] 18:54
Cicho bez logunku
rzec można (18.01.2018.13 18:48):

Podobno chce abdykować - jednego lewaka mniej.
Taki żarcik.

IP i czas połączenia logowane. [22867450]
[13.01.2018] 18:58
rzec można
drogi Erectusie, że masz rację. Skrzynka piwa w piwnicy to nawet trochę mało. Zrozumiałe jest gromadzenie dla własnych potrzeb. Potrzeba stanowi tu swoiste kryterium odniesienia. Przekroczenie progu potrzeb oferuje już tylko niezdrową satysfakcję z bogacenia się ponad miarę nie dla zaspokojenia własnych potrzeb życiowych, lecz dmuchania w balon ego. Sam cytowałeś niedawno tekst o wielbłądach i bogaczach a królestwie niebieskim
Socjalista też ma swoją piwniczkę, swój loszek i coś tam sobie gromadzi dla własnej konsumpcji.

IP i czas połączenia logowane. [22867455]
[13.01.2018] 18:59
Cicho bez logunku
rzec można (18.01.2018.13 18:45):
w dużym skrócie:
posłał ludowi Jezusa. Po nim był John Lennon.

To dlaczego nie obchodzimy dwóch Bożych Narodzin?

IP i czas połączenia logowane. [22867458]
[13.01.2018] 19:00
rzec można
Cicho bez logunku (18.01.2018.13 18:54):

Taki żarcik.

ja słyszałem, że mu to doradzają "życzliwi", nie że on sam chce

IP i czas połączenia logowane. [22867459]
[13.01.2018] 19:02
Cicho bez logunku
rzec można (18.01.2018.13 18:58):
drogi Erectusie, że masz rację. Skrzynka piwa w piwnicy to nawet trochę mało. Zrozumiałe jest gromadzenie dla własnych potrzeb. Potrzeba stanowi tu swoiste kryterium odniesienia. Przekroczenie progu potrzeb oferuje już tylko niezdrową satysfakcję z bogacenia się ponad miarę nie dla zaspokojenia własnych potrzeb życiowych, lecz dmuchania w balon ego. Sam cytowałeś niedawno tekst o wielbłądach i bogaczach a królestwie niebieskim
Socjalista też ma swoją piwniczkę, swój loszek i coś tam sobie gromadzi dla własnej konsumpcji.

Wiadomo, co za dużo, to i świnia nie zeżre.

IP i czas połączenia logowane. [22867461]
[13.01.2018] 19:10
Cicho bez logunku
rzec można (18.01.2018.13 19:00):
Cicho bez logunku (18.01.2018.13 18:54):

Taki żarcik.

ja słyszałem, że mu to doradzają "życzliwi", nie że on sam chce

On jest Boss, więc jeśli się zdecyduje, to będzie jego suwerenna decyzja. Chociaż Watykan, to wielkie szambo, i już się zdarzało, że ktoś do niego wrzucał granat. Tacy, jak my maluczcy nie mają na to wpływu, więc nie warto sobie tym głowy zawracać.

IP i czas połączenia logowane. [22867464]
[13.01.2018] 19:43
Cicho bez logunku
Już mnie maluczki kutanio blokuje.

IP i czas połączenia logowane. [22867476]
[13.01.2018] 19:49
Cicho bez logunku
A propos szamba, o którym wspomniałem. Chciałem wkleić ale...wiadomo.
Mt23. (może przemycę)

IP i czas połączenia logowane. [22867480]
[13.01.2018] 20:08
Długi frędzel u płaszcza :)
Wiem, o czym wspominasz zacny Erectusie. Mt 23, 1-12 a może i dalej? Cycata jednak puścić nie chcą.

IP i czas połączenia logowane. [22867494]
[13.01.2018] 20:16
zasadniczo to
rzec można (18.01.2018.13 18:58):

mówienie jednym tchem o socjalizmie i kapitalizmie jako alternatywnych systemach gospodarczych jest bez sensu. Nieprzypadkowo mówiono, że gdyby socjalizm wprowadzić na Saharze to by wkrótce tam piasku zabrakło. Dlatego socjalista nie ma swojej piwniczki, w której cokolwiek by gromadził. Kapitalizm nie powstał w wyniku burzy mózgów wybitnych ekonomistów. To naturalny system gospodarczy. Dodatkowo ohydnie wydajny. Socjalizm w ogóle nie jest systemem gospodarczym, bo nie mógłby samodzielnie istnieć. Żadnemu z ekonomistów socjalizmu nie udało się stworzyć zadawalającej metody ustalania cen towarów i ich wzajemnych relacji. Wprowadzenie gospodarki socjalistycznej prędzej czy później prowadzi do bankructwa państwa i przejścia obywateli na dietę z trawy i kory.

IP i czas połączenia logowane. [22867497]
[13.01.2018] 20:17
Cicho bez logunku
Ja mam takie pytanie do faryzeusza Franciszka.(może się uda zadać)
Ilu uchodźców przyjął Watykan?

IP i czas połączenia logowane. [22867500]
[13.01.2018] 20:29
Powrót do korzeni :)
zasadniczo to (18.01.2018.13 20:16):
Wprowadzenie gospodarki socjalistycznej prędzej czy później prowadzi do bankructwa państwa i przejścia obywateli na dietę z trawy i kory.

"Oto wam daję wszelką roślinę przynoszącą ziarno i wszelkie drzewo, którego owoc ma w sobie nasienie: dla was one będą pokarmem". Byłby to więc powrót do pierwotnej wersji boskiej pięciotysiąclatki i krok ku zdrowej żywności. Rzec jednak można, że każdy system ma swoje wady i zalety, każdy też jest niedoskonały i musi prędzej czy później upaść. Gdyby kapitalizm był supercool, to do tej pory istniałyby liczne państwa czystokapitalistyczne, bez socjalnych wtrętów niepotrzebnych. Sęk w tym, że te systemy są częścią składową organizacji państwa. A państwa to ohydne uprawomocnienie przymusu wobec wolnego człowieka. Państwa (liczba mnoga) to zło... może dzisiaj jeszcze zło konieczne, ale zło. Również z tym rozprawia się Dobra Nowina głosząc Jedno Królestwo, w którym wszyscy są braćmi i siostrami, bliźnimi... no taka może aberracja, ale dobrze pomyślana.

IP i czas połączenia logowane. [22867511]

1 2 3 4 5 6 Strony tematu:
 » Odpowiedz na ten temat