o2.pl forum.o2.pl
poczta.o2.pl
E-mail 20GB
Pudelek.pl - plotki, zdjęcia, sensacje
Pudelek
Wrzuta.pl - video, muzyka, mp3
Wideo+mp3
Login: @o2.pl Hasło:
  Strona główna» forum Historia
 » Odpowiedz na ten temat

Największy wodospad na świecie

[05.06.2017] 15:31
Rupert
Ostatnio natrafiłem na ciekawy tekst o jednym z cudów świata.
Najwyższy wodogrzmot na świecie to bezsprzecznie Salto del Angel w Wenezueli. Ciecz spada kilkoma kaskadami. Najdłuższy odrębny ciąg wodny ma 807 metrów. Ogólna długość Salto del Angel wynosi omal 1 km, szczegółowo 979 metrów. Wodogrzmot mieści się na potoku Corrao w nieprzystępnej wenezuelskim lasie tropikalnym.
Położony w Wenezueli wodogrzmot spada kilkoma strugami. Najdłuższy jeden strumień mierzy 807 metrów.
Znaleziony w 1935 roku przez urodzonego w Ameryce lotnika Jamesa Angel znanego dodatkowo jako Jimmie Angel, który odkrywał przyległe tereny w znalezieniu skarbu. Zaintrygowany okazałym łomotem spadającej wody ujrzał wodospad. Przed nim jako pierwsza osoba wodospad spostrzegł Ernesto Sanchez la Cruz w 1910 roku. Jednak jedynie Jimmy Angel zwrócił uwagę całego globu. Z tego powodu też obiekt obwołano jego nazwiskiem: w języku hiszpańskim nosi ono nazwę Salto del Angel. Jimmy Angel skarbu jakkolwiek nie odszukał, za to dzięki temu odkryciu stał się popularny na całym globie.
Wodospad Angel jest najsłynniejszą atrakcją w Wenezueli, do którego udają się tysiące podróżników z każdego zakątka świata. Pomimo ciężkości z dotarciem do wodogrzmotu, które niewątpliwie jest fenomenem przyrody odwiedzający dochodzą tutaj na dwa wyjścia.
Według prośby wynalazcy jego prochy zostały rozsypane nad wodospadem. Dokładnie drugiego lipca '60 roku.
Podczas okresu deszczowego, gdy stopień wody jest duży wodospad może rozwarstwić się na 2 inne wodogrzmoty. Rozbryzg wody zauważalny jest wtenczas w odległości 1,5 kilometra.
Źródło: http://vacacion.pl/miejsca/109-najwiekszy-wo dospad-na-swiecie

   (Zgłoś do usunięcia)
IP i czas połączenia logowane.

 » Odpowiedz na ten temat