o2.pl forum.o2.pl
poczta.o2.pl
E-mail 20GB
Pudelek.pl - plotki, zdjęcia, sensacje
Pudelek
Wrzuta.pl - video, muzyka, mp3
Wideo+mp3
Login: @o2.pl Hasło:
  Strona główna» forum Ziemia - zasoby, ekologia, ludność
 » Odpowiedz na ten temat

Ciekawostki o Antarktydzie

[02.06.2017] 21:16
drapak212
Antarktyda to niezwykły kontynent, o którym wciąż niewiele wiemy. Naukowcy z dnia na dzień odkrywają ten skrawek lądu na nowo.
Ostatnio natrafiłem na artykuł zatytułowany Antarktyda ciekawostki - http://vacacion.pl/ciekawostki-ze-swiata/319 -antarktyda-ciekawostki - gdzie przeczytałem wiele fascynujących faktów. Miedzy innymi taki, że to właśnie tam odbył się najmroźniejszy koncert świata. Z okazji 30-lecia zespołu na tym terenie swój koncert rozegrał znany na całym świecie zespół Metallica. Ciekawe czy nie było im mroźno. Kolejny ciekawy fakt - na Antarktydzie występują praktycznie wszystkie strefy czasowe. Jak to możliwe? W danej stacji badawczej obowiązuje godzina kraju macierzystego.
Najmroźniejsza odnotowana temperatura na Antarktydzie to -89 stopni Celsjusza, wytrzymalibyście w takim chłodzie? Ja chyba nie, jestem zmarzluchem. Niemniej czytając te ciekawostki chciałbym kiedyś wylądować choć na chwile w tym miejscu, być może będzie w końcu dane. Nie da się jednak ukryć, że jest to niezwykle droga zabawa. Z pewnością czeka mnie jeszcze wiele, wiele lat pracy na etacie, aby móc się tam wybrać. http://vacacion.pl/ciekawostki-ze-swiata/306 -niemcy-ciekawostki

   (Zgłoś do usunięcia)
IP i czas połączenia logowane.

 » Odpowiedz na ten temat