o2.pl forum.o2.pl
poczta.o2.pl
E-mail 20GB
Pudelek.pl - plotki, zdjęcia, sensacje
Pudelek
Wrzuta.pl - video, muzyka, mp3
Wideo+mp3
Login: @o2.pl Hasło:
  Strona główna» forum Związki: wszystko na temat
 » Odpowiedz na ten temat

Antykoncepcja - jaka?

[13.04.2016] 14:08
alka17
Chcę zacząć swoją przygodę z antykoncepcją ale nie wiem na jaką się zdecydować. Czym się zabezpieczacie przed niechcianą ciążą. Jakie metody są warte rozważenia?

(Zgłoś do usunięcia)
IP i czas połączenia logowane.
[09.05.2016] 13:42
sabrinna
Sama przemyśl co dla ciebie będzie najwygodniejsze. Ja jaetsm zapominalska to wybrałam plastry z mniejszą iloscią hormonów. Jak zaczynasz antykoncepcję to może rozważ lisvy...

(Odpowiedz cytując)    (Link do tej wypowiedzi)    (Zgłoś do usunięcia)
IP i czas połączenia logowane. [22302180]
[28.06.2016] 09:19
paulak89
najwygodniejsze i najbezpieczniejsze są tabletki antykoncepcyjne. Ja stosuje akurat elin ale są różne. Ale po tych najlepiej się czuje i od początku mi służą. Łatwe w połknięciu, tylko trzeba pamiętać o ich systematycznym braniu. Najlepiej jak sobie ściągniesz jakąś aplikację np. różowe lusterko co przypomina o braniu co będziesz miała problem z głowy bo samo ci będzie przypominać.

IP i czas połączenia logowane. [22359338]
[28.06.2016] 12:32
petryk1234
Może wibrator bedzie najlepszy? jak juz ci tak bardzo zależy na bzykaniu?

IP i czas połączenia logowane. [22359545]
[07.07.2016] 10:50
doonky
ja od jakiegoś już czasu biorę tabletki antykoncepcyjne elin, dobrze się czuję na tej antykoncepcji, dodatkowo poprawiła mi się cera, jestem mniej zdenerwowana przed okresem i sam okres jest mniej bolesny, więc pozytywów jest sporo.

IP i czas połączenia logowane. [22369976]
[21.08.2017] 16:11
[09.08.2016] 13:16
Depir
Może plastry antykoncepcyjne byłyby odpowiednie. Jednak przed ich stosowaniem warto, abyś poczytała troszkę o nich tutaj http://nielykam.pl/ by wiedzieć jak się stosuje co warto o nich wiedzieć i wiele innych ciekawostek Ogólnie uważam, że o każdej antykoncepcji, którą się chce stosować trzeba wiedzieć więcej

IP i czas połączenia logowane. [22407211]
[18.08.2016] 19:54
po_ppi
Najskuteczniejsza antykoncepcja to ta oddziałująca na hormony, ale też najwięcej zmienia w organizmie. Zastanów się, czy tego chcesz. Nikt tutaj nie zna twojej sytuacji, więc nikt ci zabezpieczenia nie dobierze. Pomyśl, jakie masz oczekiwania, obawy i coś wybierz. Nieważne, czy świat mi się po­doba, czy nie, przyj­mu­je go ta­kim, ja­ki jest, i za­kasuję rękawy. - Éric-Emmanuel Schmitt

IP i czas połączenia logowane. [22416034]
[20.10.2016] 22:42
thallos
za dużo jest zależnych czynników przy wyborze metody antykoncepcyjnej, żeby dobierać ją na forum. sama przeszłam przez kilka metod, jedna z nich prawie rozwaliła mi wątrobę, na szczęście później trafiłam na wkładkę hormonalną, z którą póki co wszystko jest ok

IP i czas połączenia logowane. [22486449]
[15.11.2016] 14:13
tereszaa
Ja tez mam wkładkę, lekarz mi zalecił levosert ze względu na moje koszmarnie obfite krwawienia. Teraz mam ich z miesiąca na miesiąc coraz mniej i nie muszę pilnować codziennego pilnowania aby tylko nie zapomnieć o pigułce

IP i czas połączenia logowane. [22519072]
[22.11.2016] 10:07
grymałka
ja od dłuższego czasu łykam tabletki elin, jestem zadowolona z ich efektów działania, dobrze się czuję, do tego poprawiła mi się cera, nie przytyłam i nie spadło mi libido na co często narzekają dziewczyny, a tutaj nic takiego nie odczuwam.

IP i czas połączenia logowane. [22527906]
[01.12.2016] 15:07
maslojka
Mnie też wkładka uwolniła od tych obfitych krwawień, dobrze ze poszłam do dobrego lekarza , który mi levosert zalecił

IP i czas połączenia logowane. [22540342]
[24.01.2017] 23:41
Asateria
Ja zawsze miałam problem z regularnym zażywaniem tabletek, pomimo różnego rodzaju "przypominajek". Niedawno ściągnęłam sobie na telefon aplikację https://play.google.com/store/apps/details?i d=pl.mobiem.android.rozowe_lusterko&amp ;hl=pl różowe lusterko. I ta się u mnie bardzo fajnie sprawdza. Nie ma już mowy o pominięciu dawki

IP i czas połączenia logowane. [22614531]
[16.02.2017] 16:18
antilla
też mam zainstalowaną tą aplikację różowe lusterko, jest super, bo pomimo tego, że przypomina o tabletce to jeszcze dodatkowo można czerpać z niej ogromną wiedzę na temat samej antykoncepcji, warto ją sobie zainstalować.

IP i czas połączenia logowane. [22648025]
[26.02.2017] 23:50
Ajkonte
Tabletki, zdecydowanie tabletki. Mówię na swoim przykładzie, bo po prostu u mnie sprawdzają się najlepiej. I dziewczyny, nigdy nie dajcie sobie wmówić, że antykoncepcja hormonalna, to przede wszystkim skutki uboczne, bo to nieprawda. Jeśli jest dobrze dobrana (a powinna być na podstawie badań) nie powoduje żadnych skutków ubocznych.

IP i czas połączenia logowane. [22659987]
[27.02.2017] 05:57
mk_red
Nawet dobrana przez lekarza może okazać się nieodpowiednia, ale równiez wtedy można pójśc, powiedziec lekarzowi jakie ma się objawy i lekarz dobierze raz jeszcze wiedząc już jak organizm reaguje.

IP i czas połączenia logowane. [22660082]
[28.02.2017] 21:35
Rapalinka
U mnie był problem ze stresem i ciągłym stanem poddenerwowania. Ale lekarz zrobił mi raz jeszcze badania i przepisał mi Vixpo, które ma jedynie 4 dni tabletek placebo, przez co reguluje poziom hormonów. Byłam i jestem z nich zadowolona.

IP i czas połączenia logowane. [22662319]
[16.03.2017] 16:35
ekiertka
ja sobie całkiem niedawno ściągnęłam aplikację Różowe Lusterko na telefon, która przypomina mi o braniu tabletki, bardzo pomocne rozwiązanie dla wszystkich zapominalskich.

IP i czas połączenia logowane. [22680252]
[22.03.2017] 21:44
gooralska
Podobno wkładka domaciczna jest teraz najbardziej skuteczną metodą antykoncepcyjną, przynajmniej takie info znalazłam tutaj: https://zdrowie.enel.pl/artykul/antykoncepcj a-jakie-metody-sa-najlepsze Z drugiej strony czytałam ostatnio artykuł (chyba w Wysokich obcasach) o tym, że idąc do lekarza przez NFZ bardzo cieżko dostać skierowanie na założenie takiej wkładki i potem też niestety ciężko znaleźć miejsce, gdzie taką wkładkę bezpłatnie założą. Zawsze zostaje pójście do lekarza prywatnie, ale to nie jest rozwiązanie dla wszystkich niestety i mam nadzieję, że dożyjemy czasów, kiedy każdy będzie mógł decydować o sobie i temat antykoncepcji przestanie być tematem tabu.

IP i czas połączenia logowane. [22687498]
[23.03.2017] 21:22
regretka
a ja myślę, że antykoncepcja to kwestia indywidualna, powinna być dopasowana do każdej kobiety indywidualnie, ja biorę od jakiegoś czasu tabletki Vixpo bo pomagają mi w rozładowaniu zespołu napięcia przedmiesiączkowego, sam zaproponował mi to lekarz i rzeczywiście działa, nie jestem już taka nie do zniesienia w czasie okresu.

IP i czas połączenia logowane. [22688798]
[27.03.2017] 13:38
eferka
Zgadzam się, ja miałam dobieraną antykoncepcję metodą prób i błędów, dopiero odkąd biorę belarę czuję się bez zarzutu, nic mnie nie boli, nie miewam wahań nastroju jak wcześniej i duży plus to fakt że miesiączki praktycznie przestały mnie nękać

IP i czas połączenia logowane. [22692301]
[28.03.2017] 15:53
Moniak.Monika
Ja zdecydowałam się na wkładkę ale zwykłą bez hormonów. Już wystarczająco ich nabrałam. Teraz nie chce już brać nic. To zabezpieczenie odpowiada mi i jestem zadowolona.
http://internetoweforum.pl/

IP i czas połączenia logowane. [22693548]
[03.04.2017] 13:09
Aganaska
Ja mam założona wkładkę hormonalną levosert. Ale tak jak dziewczyny pisały dobór antykoncepcji to kwestia indywidualna. Należy zgłosić sie do ginekologa aby najpierw porobić badania pod kątem , których dobierana jest metoda zabezpieczenia.

IP i czas połączenia logowane. [22699857]
[22.04.2017] 22:36
telkaa
ja aktualnie biorę tabletki Vixpo, bardzo dobrze się na nich czuję, mocno poprawiła mi się cera z którą walczyłam od lat więc uważam, że ginekolog nie mógł dobrać mi lepszej antykoncepcji.

IP i czas połączenia logowane. [22717223]

» Odpowiedz na ten temat