o2.pl forum.o2.pl
poczta.o2.pl
E-mail 20GB
Pudelek.pl - plotki, zdjęcia, sensacje
Pudelek
Wrzuta.pl - video, muzyka, mp3
Wideo+mp3
Login: @o2.pl Hasło:
  Strona główna» forum Umówmy się na grę w...
 » Odpowiedz na ten temat

Tarcze treningowe, rodzaje, jaką najlepiej wybrać?-Ring Sport.pl

[13.04.2016] 13:20
RingSport
Tarcze treningowe i trening z nimi to podstawowy element treningu praktycznego każdego stylu walki opierającego się na uderzeniach. Służy on poprawieniu celności, jak i siły uderzenia, a także ogólnej sprawności i zwinności naszego ciała. Rodzaj jak i rozmiar tarczy powinien być dobrany odpowiednio do rodzaju treningu. Są tarcze służące do trenowania kopnięć, ale również do trenowania uderzeń ręcznych.
Na co zwracać uwagę podczas wyboru tarczy?
Wszystko zależne jest od rodzaju treningu jaki chcemy prowadzić. Tarcze dzielą się na parę rodzajów: tarcze typu PAO, tarcze tajskie, duże tarcze do kopnięć.
Tarcze typu PAO to tarcze dostępne w niewielkich rozmiarach, a także wadze oscylujących w granicach 40 cm x 25 cm. Te niewielkie rozmiary i waga zapewniają odpowiednią lekkość i komfort podczas pracy z tymi tarczami. Są stosowane do treningu kombinacji technik ręcznych, ale można stosować je również do mniej angażującego treningu kopnięć. Tarcze PAO występują w 2 odmianach:
- proste
- profilowane
Tarcze tajskie są to tarcze zbliżone swoim wyglądem do tarcz PAO, jednak ten rodzaj jest większy. Ich rozmiar to około 50 x 25 cm. Ich większy rozmiar zapewnia również większe bezpieczeństwo podczas treningu. A większa powierzchnia sprawia, że nada się ona również dla osób początkujących ćwiczących swoją celność.
Duże tarcze do kopnięć są to tarcze największe z dostępnych na rynku. Używa się ich w treningach polegających na ćwiczeniu kopnięć, szczególnie lowkicków. Rozmiary tych mat dochodzą nawet do 75 x 35 cm. Tak duży rozmiar zapewnia odpowiednie bezpieczeństwo podczas treningu i przyjmowania kopnięć.

   (Zgłoś do usunięcia)
IP i czas połączenia logowane.

 » Odpowiedz na ten temat