o2.pl forum.o2.pl
poczta.o2.pl
E-mail 20GB
Pudelek.pl - plotki, zdjęcia, sensacje
Pudelek
Wrzuta.pl - video, muzyka, mp3
Wideo+mp3
Login: @o2.pl Hasło:
  Strona główna» forum Moralność i etyka
 » Odpowiedz na ten temat

Świadkowie J. prawda czy fałsz?

[24.03.2016] 13:38
Apokaliptyk
Proszę tylko o sprawdzone i wyważone odpowiedzi

(Zgłoś do usunięcia)
IP i czas połączenia logowane.
[24.03.2016] 13:45
Jaskółka
Jeszcze się żadne proroctwo Russela nie sprawdziło! Jak mogą być sprawdzone?

(Odpowiedz cytując)    (Link do tej wypowiedzi)    (Zgłoś do usunięcia)
IP i czas połączenia logowane. [22246804]
[26.03.2016] 10:49
lubię rozmawiać
z tymi świadkami zwłaszcza dlaczego wiarę zmieniają kiedy w żadnej nie chcą wojny też w każdej są ludzie i ludziska J mają swoje domy królestwa a pod zakrytym krzyżem leżą w ostatniej drodze
wiarę łączą dzieci chrzszczą tez nie każdy ksiądz jest przeciwnością wiary gdzie do wiary się dąży ale się nie zmusza J są od dawien dawna
Biblię lepiej znają niż nie jeden chrześcijanin ale czy ją pojmują
zwłaszcza kiedy na proste pytanie nie mają odpowiedzi

IP i czas połączenia logowane. [22248820]
[26.03.2016] 11:20
Hehehe!
Dobra znajomość Biblii może prowadzić do ateizmu.Jak się Biblię przeczyta ze zrozumieniem tekstu i włączonym zdrowym rozsądkiem to jest to po prostu żydowska mitologia pełna bzdur i niekonsekwencji jak pozostałe mitologie.Już w pierwszym rozdziale jest sporo bzdur a potem jest już tylko gorzej.

IP i czas połączenia logowane. [22248844]
[15.04.2016] 13:36
annapostulka
To wszystko to fałsz, żadne proroctwo się nie sprawdziło.

IP i czas połączenia logowane. [22273795]
[14.12.2017] 16:09
[15.04.2016] 16:46
umiecie czytać czy tylko pisać
Nie widzicie pytania w zagajeniu? Prawda, istnieją świadkowie j.

IP i czas połączenia logowane. [22273978]
[15.04.2016] 18:11
a pewnie że istnieją
umiecie czytać czy tylko pisać (16.04.2016.15 16:46):
Nie widzicie pytania w zagajeniu? Prawda, istnieją świadkowie j.

i jak w każdej wierze też i u nich są ludzie praktykujący tacy co chodzą i nauczają jat też są tacy co nie tylko czarną kaszankę zjedzą
choć nie powiem biała też jest smakowita niczym gulasz

IP i czas połączenia logowane. [22274075]
[15.04.2016] 23:48
Świadkowie Jehowy
ci to dopiero gadkę mają! Potrafią dosłownie zagadać i rzeczywiście Biblię znają na pamięć i aż dziw, że tak gorliwie wierzą w te wszystkie bzdury tam wypisane Rzeczywiście, normalny, zdrowo myślący człowiek, po dokładnym przeczytaniu Biblii, może zostać ateistą i tak sie stało u mnie. Tam się nic kupy nie trzyma, no ale wszyscy "dobrzy" ludzie na świecie wierzą w te bzdury...

IP i czas połączenia logowane. [22274467]
[16.04.2016] 17:23
ja mam swoje zdanie
Prawda czy fałsz-to właśnie jest pytanie.Ja jeśli miałbym przystać do jakiejś religii wybrał bym ŚJ.Oni chociaż wiedzą w co wierzą tzn.znają biblię na której opierają swoją wiarę.Który zatwardziały moher przeczytał biblię w całości!?

IP i czas połączenia logowane. [22274949]
[16.04.2016] 20:55
właśnie
ja mam swoje zdanie (16.04.2016.16 17:23):
Prawda czy fałsz-to właśnie jest pytanie.Ja jeśli miałbym przystać do jakiejś religii wybrał bym ŚJ.Oni chociaż wiedzą w co wierzą tzn.znają biblię na której opierają swoją wiarę.Który zatwardziały moher przeczytał biblię w całości!?

mohery przeczytały Biblię w całości i teraz leża przed nią plackiem w kościele u kś. Rydzyka

IP i czas połączenia logowane. [22275074]
[17.04.2016] 15:59
to nie zlecenie to wiara
właśnie (16.04.2016.16 20:55):

mohery przeczytały Biblię w całości i teraz leża przed nią plackiem w kościele u kś. Rydzyka

nie sztuką jest czytać a sztuką jest rozumieć

IP i czas połączenia logowane. [22275834]
[18.04.2016] 14:24
ApollinaN
to nie zlecenie to wiara (16.04.2016.17 15:59):
właśnie (16.04.2016.16 20:55):

nie sztuką jest czytać a sztuką jest rozumieć

Prawda... przeczytać może każdy, gorzej ze zrozumieniem, a nawet jeśli to same bzdury, to przecież czegoś nas uczą

IP i czas połączenia logowane. [22276987]
[20.04.2016] 10:09
goralb
Taka sama prawda, jak i wszystkie inne religie. Czyli nieprawda

IP i czas połączenia logowane. [22279376]
[22.04.2016] 12:08
uprzejmy apostata
Świadkowie Jehowy rzekomo we wszystkim zgadzają się z Ewangeliami, ale negują służbę wojskową podczas gdy Jan Chrzciciel nie zakazał pytającym sie go orady żółnierzy rzymskich, by porzucili swój fach, tylko by nie czynili nadużyć i nie uciskali. Już samo to dyskwalifikuje świadków Jehowy jako autorytet religijny, bo mają w tym sprzeczność. Fajnie, jak będziemy uprzejmi i życzliwi.
"Nonsensem jest nakaz związków heteroseksualnych, jeśli ktoś odnajduje szczęście w związkach z człowiekiem tej samej płci. W imię jakich wartości mielibyśmy zmuszać się do wyboru takiego związku erotycznego, który statystycznie częściej występuje?" - Maria Szyszkowska

IP i czas połączenia logowane. [22282223]
[04.05.2016] 20:17
worekwtorek
Coraz wiecej u nich spotyka sie przestepcow i to ich zgubi.

IP i czas połączenia logowane. [22297291]
[08.05.2016] 10:18
Taaa...
Biblia jest takim samym dowodem na istnienie Boga jak książka pana Makuszyńskiego na istnienie Koziołka Matołka.

IP i czas połączenia logowane. [22300856]
[21.06.2016] 15:08
nerl
Niezależnie czy chodzi o świadków Jehowy, katolików czy prawosławnych dziwi mnie jak można wierzyć w księgę w której niejaki Jehowa/Jahwe wzywa do zabicia dzieci pogan z podbijanego przez hebrajczyków Kanaanu...

IP i czas połączenia logowane. [22351844]
[20.07.2016] 18:15
Tentam
Podobnie jak Rzymscykatolicy zamienili wiarę w boga w wiarę w organizacje, tylko inaczej przeinaczają biblię . Ponadto wymagają absolutnego podporządkowania organizacji, nawet bardziej niż Rzymscykatolicy .

IP i czas połączenia logowane. [22385307]
[02.08.2016] 17:03
tataniana_nak
Falsz od poczatku do konca.

IP i czas połączenia logowane. [22400733]
[29.08.2016] 11:13
Danbog.pomarańczowy
1. Świadkowie praktycznie nie czytają biblii , tylko opracowania na jej temat wydawane przez towarzystwo Strażnica .
2. Biblia którą posługują się świadkowie jest ich autorskim tłumaczeniem różnym od wszystkich innych biblii .
3. Ich doktryna jest sprzeczna nawet z ich biblią [ np. mają w swojej biblii , że kto myli się w proroctwach jest prorokiem fałszywym - ale to ignorują ] .
4. Tworzą typ organizacji niewolniczej [ z czego są nawet dumni - dążąc do ideału niewolnika doskonałego ] .
Zmuszają pod rygorem wyrzucenia swych wyznawców do pracy na rzecz sekty [ np. świadczenie chodząc po domach ] , ale to właściwie cecha wszelkich religii .
5. Izolują swoich wyznawców od reszty społeczeństwa , zniechęcając do utrzymywania kontaktów z ludźmi z poza sekty .
6.. Wymuszają na dzieciach przystąpienie do organizacji i całe życie szantażują konsekwencjami odejścia [ nakaz zerwania wszelkich kontaktów ze strony rodziny i przyjaciół będących wyznawcami J. ]

IP i czas połączenia logowane. [22426962]
[29.08.2016] 16:59
Niczym się nie różnią
od ktoli, muslimów czy innych wyznawców boga żydowskiego.

IP i czas połączenia logowane. [22427380]
[31.08.2016] 18:34
Nie kumam
jak to z katolami jest. Niby każdy katol to antysemita a klęka przed żydem z Nazaretu i modli się do boga żydowskiego
Kompletna schiza

IP i czas połączenia logowane. [22429973]
[31.08.2016] 20:09
a czy trzeba ją tylko znać

czy raczej wypada ją zrozumieć 'cóż znaczy wiara'? zwłaszcza kiedy wiarę się łączy a nie prześladuje by móc powiedzieć, dlaczego człowiek wiarę zmienia? czy w dotychczasowej jemu było źle? czy wiar chce wojny
czy ludzie w wierze obojętnie jakiej?w

IP i czas połączenia logowane. [22430098]
[01.09.2016] 07:30
yes! yes! yes!
Nie kumam (16.08.2016.31 18:34):
jak to z katolami jest. Niby każdy katol to antysemita a klęka przed żydem z Nazaretu i modli się do boga żydowskiego
Kompletna schiza

IP i czas połączenia logowane. [22430530]
[03.09.2016] 11:17
i myślisz że to dobrze
uprzejmy apostata (16.04.2016.22 12:08):
Świadkowie Jehowy rzekomo we wszystkim zgadzają się z Ewangeliami, ale negują służbę wojskową podczas gdy Jan Chrzciciel nie zakazał pytającym sie go orady żółnierzy rzymskich, by porzucili swój fach, tylko by nie czynili nadużyć i nie uciskali. Już samo to dyskwalifikuje świadków Jehowy jako autorytet religijny, bo mają w tym sprzeczność.

też nie wiem czy na oczach gdy dzieci ich ktoś inny gwałcił,stać będą mówiąc tak musi być też są mściwy jak nie jeden człowiek w każdej innej wierze,a wiesz że w każdej są ludzie i ludziska
też zanim coś napiszesz o wierze to najpierw zapytaj się
czy idiotą nie jesteś i żeby było wszystko jasne rody też zamknięte mamy nie przez człowieka ale przez kurię jak też przez Królestwo
Jechowych,gdzie wymagań się wiele wymaga a sami nie wiedzą iż też marnie zginą tylko niech się zastanowią nad bólem,który nie każdemu
towarzyszy tak w świecie powinien być ład a nie rozpierducha
kto jest lepszy czy gorszy zwłaszcza kiedy się widzi tych co uczą
a tak nawet na gównie się nieznając mówiąc o ideologii wiary

IP i czas połączenia logowane. [22432649]
[05.09.2016] 18:10
nie każdy
Nie kumam (16.08.2016.31 18:34):
Kompletna schiza

nie każdy.
Większość katoli ma w rodzinie żyda i nie jest to problem póki żyd nie kojfnie w kalendarz. Dopiero wówczas się pojawiają problemy z pochówkiem, ceremonią czy synagogą lub kościołem.

IP i czas połączenia logowane. [22434752]
[19.09.2016] 13:42
katanos
Taka prawda jak wszystkie inne religie. A ponieważ one wzajemnie sobie przeczą i się oczerniają, no to łatwo jest się domyśleć co to za "prawda" .

IP i czas połączenia logowane. [22448160]

» Odpowiedz na ten temat