o2.pl forum.o2.pl
poczta.o2.pl
E-mail 20GB
Pudelek.pl - plotki, zdjęcia, sensacje
Pudelek
Wrzuta.pl - video, muzyka, mp3
Wideo+mp3
Login: @o2.pl Hasło:
  Strona główna» forum Proza i poezja
 » Odpowiedz na ten temat

Prolog do mojej ksiazki fantasy

[28.05.2015] 22:50
Desoji  burduns@tlen.pl
Nie wiem co się stało jeszcze wieczorem kładłem się spać czytając bajki które dostałem na moje urodziny a rano siedziałem w środku lasu. Płacząc patrzyłem przed siebie i cichym głosem wyszeptałem "gdzie jestem". Jedyne co pamiętam kiedy się obudziłem będąc jeszcze w domu to ludzi krzyczących na tatę że jest szalony oraz płacz mamy i brata który nie spał i mówił mi ze teraz się zacznie prawdziwe życie i żebym się nie bal tego co zobaczę ponieważ zmienimy świat. Ale jak mam się nie bać skoro znalazłem się w miejscu którego nie znam a obok mnie leży ciało mojego taty. Znaleziono mnie dopiero po 3 nocach skulonego przemarzniętego nie pamiętam szczegółów ale zanieśli mnie do jakiejś wioski pełnej dziwnych zgarbionych istot trochę przypominających ludzi, różnica była tylko taka ze byli zgarbieni i owłosieni na barkach oraz nogach. Zanieśli mnie do jakiejś chatki i wtedy straciłem świadomość lecz zapamiętałem jedna cechę której ciężko było nie zauważyć u mojego wybawiciela był wysokim człowiekiem z niską barwą głosu. Mając trzynaście lat zostałem przygarnięty przez jakąś rasę zwaną Delidzi (zgarbieni, owłosieni na barkach i nogach ludzie). Byli rasą która walczyła o przetrwanie z powodu wojny która trwała z świecie zwanym Uredia. Wojna ta toczyła się już około pięćdziesięciu lat ponieważ rada praistot sprawująca rządy w tym świecie została spaczona przez istoty zwane Aracnologami były to blade chodzące na sześciu owłosionych odnóżach pająka potwory nie posiadały nóg za to miały ręce jak zwykły człowiek. Wielki kamień który był ich świadomością został opanowany przez króla Aracnologi który dzięki temu przejął świadomość praistot i zaczął terroryzować Uredie. Oczywiście tylko słabsze rasy miały problemy ponieważ silne były bogate i płaciły oraz wykonywały wszystkie rozkazy tyrana. Po roku tyran stwierdził "ten świat nie jest dla istot słabych" wprowadził przelicznik siły i każdy kto po ukończeniu osiemnastego roku życia nie osiągnął trzydziestu tysięcy jednostek musiał zostać zabity wiec wielu zaczęło protestować i się chować lecz problem pojawiał się ze tyran kontrolował praistot który z łatwością mogły znaleźć uciekinierów wiec były król największego miasta niegdyś o nazwie Herel zebrał swoich najpotężniejszych wojowników i poszedł szukać pomocy wśród podróżników którym nie pasowała cala ta sytuacja szukając wojowników znalazł ich na tyle ze mógł założyć wolne miasto i okrążyć je bariera magiczna która nie pozwala przejść tam osób o złych intencjach względem Uredi bądź spaczonych złą magia wstępu pradawne istoty. Miasto było oblegane przez kilka lat i nie upadło. Nazywam się Desoji w tej chwili mam siedemnaście lat a do moich urodzin zostało dziesięć dni i właśnie zaczyna się moja historia
To tylko wstepny opis historii bede to poprawiac ale co powiecie o fabule

(Zgłoś do usunięcia)
IP i czas połączenia logowane.

» Odpowiedz na ten temat