o2.pl forum.o2.pl
poczta.o2.pl
E-mail 20GB
Pudelek.pl - plotki, zdjęcia, sensacje
Pudelek
Wrzuta.pl - video, muzyka, mp3
Wideo+mp3
Login: @o2.pl Hasło:
  Strona główna» forum Ziemia - zasoby, ekologia, ludność
 » Odpowiedz na ten temat

Kolektory słoneczne warto?

[16.04.2015] 13:58
Janusz Ziob2
Witam,
znalazłem ostatnio firmę od solarów - Silesia Service Group ze Śląska. Ich reklama rzuciła mi się w oczy, bo mieszkam 500 m od ich siedziby.
Proponuję niedrogi zestaw solarny dla 3 osób. Chciałem zapytać forumowiczów co sądzą o polskich kolektorach słonecznych, bo ta firma montuje kolektory słoneczne wyprodukowane w Polsce. Mam zapłacić 8 tys,zł czy nie można taniej?
Pozdrawiam i dzięki za odpowiedzi

(Zgłoś do usunięcia)
IP i czas połączenia logowane.
[15.06.2015] 21:58
MisiaLe
Ja aktualnie zastanawiam się nad założeniem instalacji fotowoltaicznej i zakupem do niej ogniwa fotowoltaicznego http://ekofachowcy.pl/fotowoltaika/ogniwa-fo towoltaiczne . Ich zadaniem jest produkcja prądu elektrycznego. Dzięki temu mogłabym mieć prąd za darmo i nie szkodziłabym środowisku.

(Odpowiedz cytując)    (Link do tej wypowiedzi)    (Zgłoś do usunięcia)
IP i czas połączenia logowane. [21817007]
[20.07.2015] 15:03
Radziu
Jest to bardzo dobra propozycja dla większych gospodarstw domowych, gdzie po prostu koszta montażu się w krótkim czasie zwrócą. http://kavet.pl/ od wielu lat montuje takie instalacje i warto przed zakupem się do nich zwrócić o poradę.

IP i czas połączenia logowane. [21881726]
[24.09.2015] 13:17
elektro-sanit
Oczywiście warto przyjrzeć się tego typu rozwiązaniom. Ogniwa fotowoltaiczne jak i pompy ciepła to dobre źródło taniej i ekologicznej energii. Warto zwrócić uwagę na dofinansowania z Prosumenta. Moja firma wspiera inwestorów przy pozyskiwaniu środków. Wystarczy wejść na http://elektro-sanit.pl/page/34/fotowoltaika -zakres-uslug po więcej informacji

IP i czas połączenia logowane. [21983420]
[06.10.2015] 01:08
soleu
Pewnie, że kolektory się opłacają. Jeszcze, jak do tego dodasz dobrej jakości ogrzewanie decentralne, będzie super. W http://ekosunkoszalin.pl/ oferują dobrej jakości panele słoneczne.

IP i czas połączenia logowane. [22002125]
[26.05.2017] 16:51
[07.10.2015] 18:19
marta.daruyt
A zamawiał ktoś odwww.carbotherm.pl ? Bo mąż się czai na ich kolektory słoneczne, kolega mu polecał, ale ja szukam jeszcze innych opinii. Proszę o kontakt

IP i czas połączenia logowane. [22004708]
[30.10.2015] 10:51
slonooka
Jesli zdecydujesz się na kolektory- do poprawek dekarskich, czy montazu kolektorów możesz zamówić firmę Alptrek ( http://alptrek.pl ) swietni specjalisci z profesjonalnym sprzętem szybko uporają sie z działaniami na dachu

IP i czas połączenia logowane. [22039535]
[02.11.2015] 21:26
ApollinaN
Czy mógłby się wypowiedzieć ktoś obeznany w przepisach - czy na kolektory produkujące prąd trzeba zezwolenie albo działalność gospodarczą jak to było jeszcze niedawno?

IP i czas połączenia logowane. [22045105]
[03.11.2015] 13:20
mowciemiania
Zdecydowaliśmy się z mężem podczas budowy domu na solary głównie dlatego, że głośno się zrobiło na temat dyrektywy ErP (jeśli ktoś nie wie o czym mówię to proszę http://www.erp-dedietrich.pl/ ) i nie żałuje swojej decyzji. To jest całkiem coś innego niż palenie w piecu węglem bądź innym materiałem.
Nigdy nie miałam jakiegoś zapędu do bycia EKO, ale teraz bardziej mi zależy na tym żeby zmniejszyć ilość CO2 w powietrzu, tym bardziej jak patrzę na naszych sąsiadów, którzy już dawno zrezygnowali z tradycyjnych sposoób ogrzewania i zainwestowali w OZE.

IP i czas połączenia logowane. [22046015]
[27.11.2015] 12:53
Aleksandra.Sana
U Nas w domu korektory były montowane parę lat temu, inwestycja okazała się na tyle opłacalna, że zaczęliśmy się z mężem zastanawiać nad fotowoltaika dla domu (więcej http://www.on-eco.pl/dla-domu/ ). Zwrot inwestycji widoczny jest dopiero po jakimś czasie, ale mimo wszystko czasami warto poczekać.

IP i czas połączenia logowane. [22083077]
[03.12.2015] 13:10
maniakmaniakow
My zastanawialismy sie nad panelami fotowoltaicznymi i zdecydowalismy sie na firme Elve. Zrobili nam najlepsza oferte i w sumie na dniach montujemy panele.

IP i czas połączenia logowane. [22092008]
[09.12.2015] 13:20
anulka20
My też pytaliśmy o ofertę w tej firmie Elve i mają atrakcyjne warunki no i 25 lat gwarancji na panele. Znalazłam ich stronę http://elve.pl/ w sieci i zostawiłam kontakt do siebie i błyskawicznie się odezwali.

IP i czas połączenia logowane. [22100559]
[16.01.2016] 14:05
grella
ja zastosowałam i nie żałuje a nie wiem czy to też nie zależy od nasłonecznienia AHT energia mają taka mapę u siebie to zobacz jak z tym u ciebie na stronie u nas robili ale my wlaśnie w dobrym punkcie jesteśmy

IP i czas połączenia logowane. [22154992]
[30.04.2016] 13:27
inga.p
u nas panele fotowoltaiczne zakładała firma http://instalpolska.pl/ , tez długo się wahaliśmy ale z perspektywy czasu myślę, że to była dobra decyzja poza tym jesteśmy Eko

IP i czas połączenia logowane. [22292718]
[31.05.2016] 16:14
arek334
też mamy i jesteśmy bardzo zadowoleni i z perspektywy czasu mogę powiedzieć że to była dobra decyzja. Nam montowała firma www.komarpol.pl , bardzo solidna ekipa.

IP i czas połączenia logowane. [22328791]
[23.06.2016] 21:53
Jerzy662
Warto, warto, bo inwestycja się zwraca. Ja zamawiałem na promagsklep.pl i postarałem się jeszcze o dofinansowanie, więc jestem zadowolony.

IP i czas połączenia logowane. [22354666]
[04.08.2016] 23:39
Szymek773
Również zamawiałem kolektory na promagsklep.pl. Świetna firma i dobre dofinansowania.

IP i czas połączenia logowane. [22403427]
[24.08.2016] 22:10
gevin881
w moich okolicach z kolei dobre opinie zbiera http://remor.pl/solar/ - oferują instalacje fotowoltaiczne i systemy solarne, bez problemu można się z ich ekipą dogadać i ustalić wszystko.

IP i czas połączenia logowane. [22422338]
[01.09.2016] 15:47
tomimi
U mnie to był trochę problem z dachem, ale pomogli mi ludzie z Bison Energy -www.bisonenergy.pl Mają doświadczenie i indywidualne podejście do klienta. Stawiają na dokładny audyt zanim za cokolwiek się zabiorą, żeby dokładnie klientowi pokazać jak to będzie wyglądać, jakie będą zyski z instalacji i ile to łącznie będzie kosztowało. Polecam

IP i czas połączenia logowane. [22431112]
[07.09.2016] 16:42
Klubikddd
Warto warto i jeszcze raz warto! Ludzie z http://www.pndpolska.pl/ położyli mi panele słoneczne na dachu, i teraz rachunki za prąd mam mniejsze niż za abonament w telefonie! Polecam bo warto!

IP i czas połączenia logowane. [22436930]
[29.09.2016] 15:17
Glesias14
Jeżeli szukasz pasywnego i ekologicznego źródła energii to oczywiście że warto. Fakt, faktem że na początku taka inwestycja trochękosztuje ale potem tylko procentuje. Dodatkowo polecam przeczytaćnp. ten artykuł na temat kolektorów - http://www.darumacoaching.pl/ekologiczny-dom -systemy-fotowoltaiczne/ .

IP i czas połączenia logowane. [22459167]
[10.11.2016] 15:41
Karina645
Panele fotowoltaiczne to bardzo opłacalna inwestycja. Sama już liczę spore oszczędności dzięki nim.

IP i czas połączenia logowane. [22513293]
[04.12.2016] 23:20
nowak.m
Ogolnie warto inwestowac w odnawialne zrodla energii. I dbasz o srodowisko i oszczedzasz pieniazki. Jesli chodzi o to czy panele sloneczne czy fotowoltaiczne to juz kwestia Twoich preferencji. Koszt jest rozny i zalezy i od tego gdzie i jak bedziesz chcial miec zamontowane, ale i jakiej jakosci calosc chcesz miec. Najlepiej bedzie jak sie zglosisz do profesjonalistow. Ja wszystkie problemy rozwiazalem w AHT Energia Krakow i teraz mam na swoim dachu panele fotowoltaiczne, z ktorych jestem zadowolony.

IP i czas połączenia logowane. [22545427]
[25.12.2016] 19:39
Olek92222
Kredyty firmowe do 500 000 zł, Minimum formalności, udokumentowane dochody firmy. Udzielamy każde leasingu i kredytów gotówkowych, mieszkaniowych dla osób indywidualnych do 350 000 zł. Zapraszam Olek 668 810 547

IP i czas połączenia logowane. [22572987]
[28.12.2016] 18:16
anox_33
To, ze masz do niej blisko, wcale nie znaczy, że jest dobra. Zdajesz sobie z tego sprawę? Wiesz, to jest jakiś tam konkretny koszt, który ma nam się zwrócić na przełomie jakiegoś okresu czasu, dobrze by było, aby tak się stało ; ) Często się słyszy, że jakaś pseudo firma coś zakłada, a niedługo po tym się rozpada, a oni umywają ręce. Więc warto zainwestować pod patronem dobrej firmy, by potem nie żałować. Na przykład w tejwww.remor.pl/ . Słyszałam o niej naprawdę wiele dobrego. Do tego wszystkiego jest największym producentem systemów montażowych dla paneli słonecznych w Polsce i jednym z liderów tej branży w Europie. Również ja im zaufałam i mogę to ocenić z perspektywy wiarygodnego klienta, że podchodzą do sprawy naprawdę profesjonalnie, a cały osprzęt działa bez zarzutów i spełnia swoją funkcję, dlatego ze swojej strony mogę spokojnie polecić te, a nie inna firmę. Pozdrawiam i życzę powodzenia w dalszych działaniach : )

IP i czas połączenia logowane. [22577047]
[12.01.2017] 11:56
Valter22
No pewnie że warto zainwestować w takie rozwiązania. Pozyskiwanie energii z odnawialnych źródeł jest przede wszystkim ogromną oszczędnością dla naszego domowego budżetu a przy tym wspieramy działania mające na celu ochronę środowiska. Osobiście polecam Wam firmę http://www.hewalex.pl/oferta/kompletne-insta lacje/ która specjalizuje się w montażu oraz instalacji takich paneli słonecznych. Ja już się na to zdecydowałem i uważam to za najlepszy ruch w minionym roku.

IP i czas połączenia logowane. [22598212]
[17.01.2017] 11:59
Maralma
moim zdaniem jak najbardziej warto tym bardziej jeżeli jest szansa na dofinansowanie i nie trzeba pokryć całych kosztów, my mamy panele z ahtenergia i faktycznie widać różnicę w rachunkach

IP i czas połączenia logowane. [22605071]
[20.03.2017] 20:54
erykwwww
Myślę, że Swatt mogę Ci polecić. Na portalu www.swatt.pl jest cała oferta hurtowni. Dobre rozwiązanie z punktu widzenia firm instalacyjnych takich jak moja. Mają korzystny stosunek jakości do ceny, są to sprowadzone produkty, zwłaszcza mam na myśli systemy fotowoltaiczne, które głównie tutaj zamawiam. Solidne, nieawaryjne moduły, łatwe i wygodne w montażu, a przy tym nie kosztują przesadnie dużo.

IP i czas połączenia logowane. [22685096]
[29.03.2017] 11:49
olek5641
Jest dobra hurtownia na stronie swatt.pl. Sprzedają nie tylko instalacje pod odnawialne źródła, ale też dużo innych. Ja głównie bazuję na ich częściach do systemów solarnych. Porządne, wydajne kolektory o nowoczesnych parametrach do kupienia w dość niskich cenach. Obsługa jest kompetentna, widać, że osoby które sprzedają dobrze wiedzą czym handlują, to się wyczuwa po dwóch zdaniach rozmowy.

IP i czas połączenia logowane. [22694478]
[18.04.2017] 16:27
lavretc23
Zgadza się, firmawww.remor.pl zdecydowanie nie do pobiją. To lider w Polsce jak i za granicą, tylko pozazdrościć mogą im tego inne firmy, naprawdę. Ale nie dostali takiego posłuchu za nic, bo wykonują naprawdę świetne produkty, stąd to uznanie. Sam posiadam i chwale, niezastąpieni.

IP i czas połączenia logowane. [22712317]
[19.04.2017] 20:08
hugo090
Dobre mam doświadczenia z hurtownią Swatt jeśli chodzi o instalacje solarne. Mają dobrej jakości zestawy, nowoczesne sterowniki, płyny, grupy pompowe można u nich rzeczywiście zrobić całościowe zakupy jeśli ktoś się zajmuje instalacjami. Na stronie www.swatt.pl są ładnie w kategorie podzielone ich produkty, także dość łatwo można dotrzeć do tego czego się szuka, ewentualnie warto też im maila wysłać z zapytaniem produktowym, mają dość szybką obsługę.

IP i czas połączenia logowane. [22713525]

» Odpowiedz na ten temat