o2.pl forum.o2.pl
poczta.o2.pl
E-mail 20GB
Pudelek.pl - plotki, zdjęcia, sensacje
Pudelek
Wrzuta.pl - video, muzyka, mp3
Wideo+mp3
Login: @o2.pl Hasło:
  Strona główna» forum Inne prace
 » Odpowiedz na ten temat

Mam taki tekst do opracowania nie mogę sobie poradzić

[20.02.2015] 09:40
zwariowanynayukowiec
Pkt 1 Biologia. Uczyliśmy się o komórkach, komórka jest żywą istotą. Ma w sobie np wakuolę, w której zbiera materiały, zapasy, pozyskane z zewnątrz. Tylko że nie wszystko z zewnętrznego otoczenia potrafi pozyskać dla każdego z substancji, musi mieć wyspecjalizowany mechanizm.
Pkt 2 My jesteśmy żywymi istotami. Człowiek, ludzki umysł, możemy przedstawić w przenośni jako komórkę, to jest jakis zbiór zamknięty, odgrodzony od otoczenia. W umyśle człowieka jest zbiór wiedzy w naszej przenośni odpowiada to wakuoli. Wakuola wiedzy. Tą wiedzę pozyskuje z otoczenia. I podobnie jak komórka, nie potrafi pozyskać wszystkich możliwych rodzajów informacji. Np. Osobnych narzędzi umiejętności, czy też mechanizmów musi użyć do wiedzy technicznej, innych do wiedzy o społeczeństwach, itd. Więc możliwy zasób wiedzy każdego człowieka, oraz i wszystkich ludzi na całym świecie łącznie z zapisami na różnych nośnikach , jest ograniczony i niepełny. Niekompletny, pewnych rodzajów informacji każdy z nas nie jest w stanie pozyskać, albo jeśli będzie w stanie pozyskać to na nauczenie się tego poświęci tyle zasobów swojego umysłu, że nie wystarczy na umiejętności pozyskania innych rodzajów informacji.
Pkt 3. Teraz wiedząc to, spróbuj osądzać sprawiedliwie innych. Masz niepełny zasób informacji. Masz nieaktualne informacje. Jak zaktualizujesz informacje na jeden temat, to w tym czasie zdezaktualizują się lub możesz zapomnieć (pamięć nie jest doskonała, z czasem zafałszowuje to czego się uczyłeś), informacje z innej dziedziny. Szczególnie, jak możesz osądzać człowieka, osobę, jak nie nadążysz zdobywać informacji o tym co myśli? Gdybyś nawet nadążył, to w tym czasie zajmie ci to co najmniej większość twojego umysłu, po prostu zaczniesz myśleć jego myślami (i oczywiście wtedy go osądzisz tak jak on sam siebie osądza!). Może podzielić pomiędzy wieloma ludźmi to śledzenie czyichś myśli (załóżmy że da się zbdować urządzenie które w czasie rzeczywistym skanuje jego umysł, tego osądzanego). Teraz, musisz najpierw mieć pewność że ci ludzie którzy rozdzielili między sobą śledzenie myśli osądzanego, są sprawiedliwi i są w stanie prawidłowo odczytać i ocenić dane myśli. No i muszą jeszcze między sobą się porosumiewać i wymieniać między sobą na bieżąco, bo jedne myśli i uczucia są kontekstem innych.
W tym momencie da już się udowodnić że nie jest możliwe całkowicie sprawiedliwe osądzanie innego człowieka. Przez człowieka. A przez maszynę, superkomputer?
Pkt 4. No właśnie, ludzie mają uczucia, więc swoimi umysłami nie potrafią ocenić w 100% obiektywnie innego człowieka. Komputer no właśnie, komputer też jest systemem zamkniętym, w którym jest zawarta wiedza. I te same ograniczenia dotyczące pozyskiwania wiedzy z zewnątrz. Jak komputer, który nie ma uczuć, może pozyskać i właściwie ocenić informacje na temat uczuć człowieka? Może ocenić ilościowo, ale nie jakościowo. To które uczucia są z definicji lepsze od innych, to musi wpisać do komputera CZŁOWIEK. I ten człowiek de facto decyduje jak superkoputer będzie oceniał ludzi. Człowiek subiektywny, z uczuciami, bo żeby przyznać priorytety różnym uczuciom, wartości, to musi znać te uczucia, nie opisowo bo to jest to samo rozumienie które ma komputer. Tylko czując te uczucia.
No więc wracamy tutaj do pkt 3. Infinite loop. Próba uruchomienia czegoś takiego to próba zbudowania Perpetuum Mobile.
Ergo, doskonale obiektywna ocena, całkowity obiektywizm, leży poza zasięgiem ludzkości i wszelkich istot żywych!

   (Zgłoś do usunięcia)
IP i czas połączenia logowane.
[07.03.2015] 08:14
czajniczek123456
czytelniejsza wersja na stronie http://czarnyzajaczek.bblog.pl/wpis ,pierwszy;szkic,158141.html

   (Odpowiedz cytując)    (Link do tej wypowiedzi)    (Zgłoś do usunięcia)
IP i czas połączenia logowane. [21656914]

 » Odpowiedz na ten temat