o2.pl forum.o2.pl
poczta.o2.pl
E-mail 20GB
Pudelek.pl - plotki, zdjęcia, sensacje
Pudelek
Wrzuta.pl - video, muzyka, mp3
Wideo+mp3
Login: @o2.pl Hasło:
  Strona główna» forum Sci-fi / Fantasy
 » Odpowiedz na ten temat

science fiction a fantasy

[18.02.2015] 13:16
uharc112
Ogólnie widzę znacznie większe zainteresowanie gatunkiem fantasy niż science fiction. Widać to w filmach, książkach, grach. Często widuję ludzi zaczytanych w książkach fantasy. Sam jednak wolę science fiction. Jednak chciałbym się dowiedzieć od was: dlaczego wolicie fantasy od science fiction? Dlaczego wolicie średniowieczne klimaty, sceny batalistyczne z użyciem konwencjonalnej broni, stwory, magów, etc od klimatu fantastyki naukowej? Uprzedzam że nie jestem uprzedzony czy coś w tym stylu. Po prostu spodobała mi się fantastyka naukowa, akcja gdzieś w przestrzeni kosmicznej, w dalekiej przyszłości, gdzie próba rozwikłania jakiejś zagadki prowadzi nierzadko do odkrycia niesamowitej, często mrocznej prawdy o wszechświecie.

(Zgłoś do usunięcia)
IP i czas połączenia logowane.
[31.05.2016] 00:21
aga324
Ja również wolę SF niż fantasy. Wyjątkiem jest tu jedynie Harry Potter. http://www.taniaksiazka.pl/ksiazka/harry-pot ter-i-wiezien-azkabanu-joanne-kathleen-rowling

(Odpowiedz cytując)    (Link do tej wypowiedzi)    (Zgłoś do usunięcia)
IP i czas połączenia logowane. [22328196]
[06.06.2016] 12:43
futn
Wydaje mi się, że trudniej jest pisywać science-fiction, ponieważ opisując np. scenę bitewną w kosmosie wypadałoby znać się na prawach fizyki, technologii itp...

(Odpowiedz cytując)    (Link do tej wypowiedzi)    (Zgłoś do usunięcia)
IP i czas połączenia logowane. [22335898]

» Odpowiedz na ten temat