o2.pl forum.o2.pl
poczta.o2.pl
E-mail 20GB
Pudelek.pl - plotki, zdjęcia, sensacje
Pudelek
Wrzuta.pl - video, muzyka, mp3
Wideo+mp3
Login: @o2.pl Hasło:
  Strona główna» forum Moje doświadczenia z...
 » Odpowiedz na ten temat

badania 18latkow

[09.02.2015] 19:46
przyszly maturzysta  akogo641@tlen.pl
hej! nigdy jeszcze nie mialem w szkole badan tzw bilansowych, teraz podobno mamy takie miec w szkole lub w swojej przychodni, czy to prawda ze doroslego juz badz co badz faceta mozna skierowac na takie badania [ jezeli w przychodni to podobno koniecznie z rodzicem, nie mam jeszcze skonczone 18 lat] na tych badaniach maja badac m.in. rozwoj plciowy, jezeli w przchodni to znaczy, ze mam ja dorosly facet paradowac nago przed lekarka ktora zna mnie juz kilka dobrych lat, a na dodatek przy pielegniarce, ktora notabene mieszka w moim bloku [obie panie okolo 50 lat] ! nie wspomne juz o matce [ojca nie mam], bo to podobno konieczne jezeli sie jest niepelnoletnim, zaznaczam, ze ogolnie nie jestem wstydliwy, ale to napawa mnie strachem, prosze o szczere wypowiedzi jezeli ktos wie cos na ten temat, prosze bez fantazji!

(Zgłoś do usunięcia)
IP i czas połączenia logowane.
[11.02.2015] 18:51
mihalhasper
Rzadko który lekarz bądź lekarka badają rozwój płciowy u mężczyzn (szczególnie nago). Czasami muszą ale tylko wtedy gdy mają wątpliwości. Najczęściej pytają: wszystko tam w porządku? i nie ma problemu. Podczas badanie rodzic nie musi być obecny. Masz prawo wymagać od lekarki żeby zbadała cie prywatnie (obowiązuje ją tajemnica zawodowa, i możesz ją poprosić żeby pielęgniarka wyszła - bo jej nie obowiązuje, tak samo z rodzicem). Takie prawo ma każdy pacjent. Nie musisz być pełnoletni. Mało osób w twoim wieku, wie że ma takie prawa. Co do tego jeśli nie chcesz paradować nago przed lekarką moja dobra rada brzmi: kilka bądź kilkanaście dni wcześniej przestań się golić i zapuść sobie lekką brodę. Pod pachami też się nie gol (niektórzy to robią), na klacie też najlepiej jakbyś miał widoczne owłosienie. Według skali Turnera te znaki już w wystarczającym stopniu określają że rozwijasz się w sposób prawidłowy, i nie będziesz musiał pokazywać penisa. Na takie badania można skierować zarówno nastolatka jak i osobę dorosła, która w dalszym stopniu kontynuuje naukę bodajże do 26 roku życia. To że nigdy na nich nie byłeś nie oznacza że nie masz ich robionych, tzn. część szkolnych pielęgniarek po prostu wypełnia te badania hurtem na podstawie przebytych chorób (zwolnień lekarskich) i ogólnego zachowania. Najczęściej badają tych bądź skierowują na badania osoby u których podejrzewa się nieprawidłowy rozwój, a reszcie zaznacza 'ogólnie dobry' i jest z głowy. Jak masz jakieś pytania to śmiało

(Odpowiedz cytując)    (Link do tej wypowiedzi)    (Zgłoś do usunięcia)
IP i czas połączenia logowane. [21613170]
[12.02.2015] 06:14
bilansowiec
ja mam 19 lat i otrzymałem kartkę na bilans i jest na niej rubryka rozwój płciowy

IP i czas połączenia logowane. [21614055]
[12.02.2015] 15:18
przyszly maturzysta
Dzieki mihalhasper! ale chodzi o to, ze nasza klasa zostala wytypowana do takich szczegolowych badan, a podobno niebedac pelnoletnim (wiekszosc chlopakow w mojej klasie nie ma jeszcze skonczonych 18 lat)musi sie im poddac, wiaze sie to podobno z wydaniem swiadectwa maturalnego. Oprocz tego, ze wiaze sie to z tzw bilansem nastolatkow, to ma to posluzyc do jakichs statystyk.Prosze o odpowiedz kogos, kto byl na takich badaniach w tym wieku.

IP i czas połączenia logowane. [21615037]
[12.02.2015] 19:00
mihalhasper
Do wydania świadectwa maturalnego nie musisz mieć robionych żadnych badań. Szkoła ma obowiązek wydać ci wszystkie dokumenty potwierdzające zdaną/nie zdaną maturę i NIE MOŻE wymagać żadnych dodatkowych dokumentów, w szczególności jakichkolwiek szczegółowych badań. Co do jakiś statystyk możesz słownie nie wyrazić zgody na uwzględnianie cię w nich (masz takie prawo, i nie musisz być pełnoletni - określa to jasno prawo, jeżeli sobie nie życzysz to nie bierzesz udziału. Gorzej jeśli podczas składania papierów był gdzieś tam taki zapis, wtedy musisz się odwołać pisemnie w terminie do 7 dni bodajże do jednostki która dokument wydała czyli najpewniej dyrektora). Jedyne badania jakie może szkołą tobie zlecić są w gabinecie higienistki i jest to wzrok, wzrost, wada, choroby przebyte, choroby nabyte, choroby genetyczne. Na każde bardziej szczegółowe badanie musisz dostać skierowanie do lekarza. Higienistka nie może ci zaglądać do majtek bo nie jest lekarzem! Bilans nastolatka może przeprowadzić tylko lekarz! Ja byłem na takich badaniach, skierowanie normalnie od przychodni zdrowia(NFZ) a nie od szkoły. Ważą cię, wzrost, wzrok, wszystko oczywiście w samych majtkach pojedynczo. Do majtek mi nie zaglądała, bo widziała że mam owłosioną klate, nogi, i spory zarost. W rubryce rozwój płciowy wpisane prawidłowy. Wszystko. Do majtek to tylko na WKU zaglądają Jak masz jakieś pytania: mihalhasper@gmail.com pisz śmiało

IP i czas połączenia logowane. [21615366]
[21.09.2017] 14:08
[18.02.2015] 22:23
bidon
czy to jakas plaga w tym roku, ja tez mam19 lat i zapowiedzieli nam ,ze do konca marca bedziemy musieli wkonac takie badania,jak wy juz mieliscie to dajcie znac

IP i czas połączenia logowane. [21626192]
[19.02.2015] 00:57
mihalhasper
Takie badania są co roku od kilkunastu lat. To nie żadna plaga. I nic strasznego

IP i czas połączenia logowane. [21626353]
[20.02.2015] 23:30
ajax 20
chlopaki nie ma sie xo spinac, bylem w zeszlym roku, na takich badaniach w przychodni, wsztstko zalezy od lekarza, byla lekarka i pielegniarka zwazyla zmierzyla osluchala badanie wzroku postawy i na koniec zazyvzyla sobie zdjecie boksow zsuniecie napletka i wymacala jadra, tak tak choc bylo widac ze jestem dosc zarosniety, ale w koncu to lekarz wiec nie mialem problemu ale gdzies tam w srodku dziwbie pkazywac swoje nagie cialo przed dwoma obctmi kobitkami haha

IP i czas połączenia logowane. [21629735]
[12.03.2015] 01:30
zaciekawiony
i jak chlopaki byliscie juz na tych badaniach?

IP i czas połączenia logowane. [21665754]
[24.07.2015] 09:44
kaarrrolll
u mnie był pełny negliz przed doktorką

IP i czas połączenia logowane. [21888181]
[05.03.2016] 07:26
mam 18
kurcze czy to prawda ze trzeba byc nago na atkich badaniach i yo przy rodzicu mam mitc takie badanie w srode i chyba umre ze wstydumusze isc z mama bo nie mam ojca jestem bardzo owlosiony ale nie mam z tym problemu ale rozebrac sie do naga przy matce i lekarce ktora znam bo jestwm z mejcowosviok 29 tys a chlopaki mowili ze w zeszlym roku juz do wagi i wzrostu mosieli byc nago ale byli z ojcami

IP i czas połączenia logowane. [22223688]
[06.03.2016] 09:49
pielęgniarka szkolna
mam 18 (16.03.2016.05 07:26):
kurcze czy to prawda ze trzeba byc nago na atkich badaniach i yo przy rodzicu mam mitc takie badanie w srode i chyba umre ze wstydumusze isc z mama bo nie mam ojca jestem bardzo owlosiony ale nie mam z tym problemu ale rozebrac sie do naga przy matce i lekarce ktora znam bo jestwm z mejcowosviok 29 tys a chlopaki mowili ze w zeszlym roku juz do wagi i wzrostu mosieli byc nago ale byli z ojcami

Witam podaj e -mail

IP i czas połączenia logowane. [22224889]
[06.03.2016] 20:47
qwert678
pielęgniarka szkolna (16.03.2016.06 09:49):
mam 18 (16.03.2016.05 07:26):

Witam podaj e -mail

Jak masz 18 lat to jesteś dorosły i od ciebie zależy kto jest przy badaniu - nikt nie może cię zmusić, aby matka była. Pomijam już to, że bycie nagim przy całym badaniu to już duże przegięcie - nie ma medycznego powodu, aby np. przy ważeniu być nago - lekarka robi sobie erotyczną zabawę. Ściągasz majtki tylko i wyłącznie w momencie badania genitaliów (zresztą możesz tego odmówić). Nakaz rozebrania się bez powodu to jest wprost molestowanie seksualne. Jak będzie próba szantażu (np. że czegoś nie podpisze) - to wprost mówisz, że jak nie to spotkacie się w sądzie i tam będzie lekarka musiała wyjaśnić po co jej było rozebranie do naga przy całym badaniu. Zresztą nie ma czegoś takiego jak zmuszenie dorosłej osoby do przymusu badania (poza nielicznymi przypadkami choroby zakaźnej zagrażającej innym). Próby szantażu w stylu 'nie dostaniesz świadectwa' jak nie przyniesiesz bilansu są całkowicie bezprawne i od razu mówisz, że sprawa znajdzie się w sądzie i szkoła jeszcze będzie bulić odszkodowanie. Nikt nie będzie ryzykował sprawy w sądzie, czy to szkoła, czy lekarka. W momencie jak jesteś dorosły to bilans jest tylko i wyłącznie twoją dobrą wolą i nie można cię do niczego zmusić. Nie bądź ofiarą. Badać się trzeba, ale u specjalisty jak stwierdzisz, że coś jest nie tak - zmuszanie po raz kolejny (ile było tych bilansów) do sprawdzania głupiej, nie zagrażającej życiu stulejki jest już grubym przegięciem. Szczególnie, że dziewczęta mające dużo więcej problemów z dojrzewaniem nie są tak badane - nawet głupich piersi im nie badają, a już młode dziewczyny mogą mieć guzki i nowotwory, nie mówiąc o torbielach i nowotworach jajników.

IP i czas połączenia logowane. [22225488]
[06.03.2016] 22:49
Adam123
Kto miał takie badanie pisać GG: 57264079

IP i czas połączenia logowane. [22225606]
[10.03.2016] 01:00
mam18
hej no i bylem dzis na tym badaniu qwert latwo Ci dawac dobre rady ale jak by co do czego przyszlo tez bys sie pewnie roxebral zeby miec swity spokoj tak pozaa tym mam 18 ale koncze wsierpniu a na tym skierowaniu pisze wyraznie ze osoby niepelnoletnie musza byc z rodzicami lub opiekunami i takze jest rubryka badanie i ocena narzadow plciowych w szkole dawali nam zreszta wyraznie do zrozumienia ze mozemy miec klopoty co do koncowych i maturalnych ocen niestety taka metalnosc malego miasta [jedno liceum] poszedlem w koncu sam bo moja mama tez powiedziala ze to glupie zeby ze starym koniem chodzila, przeciez juz nie raz chodzilem sam do lekarza wiec poszedlem i pani doktor powiedziala ze mnie przyjmnie ale musze podpisac jej oswiadczenie ze wyrazam zgode aby mogla mnie zbadac bez obecnosci rodzicow ale w obecnosci pielegniarki wytlumaczyla mi ze teraztakie czsy ze ona sie musi zanezpieczyc zeby potem ktos jej nie oskarzal o molestownie i czy zdaje sobie sprawe ze bedzie mnie musiala zbadac dokladnie calego i bede musial sie rozebrac caly wiec mam sie zastanowic bo inaczej to szkoda czasu na polowiczne badania bo wtedy i tak nie bedzie mogla mi podpisac tych badan wiec mam trzy wyjscia nie podchodzic do tych badan ale moga byc konsekwencje w szkole [uprzedza mnie lojalnie, bo zna dyrektora szkoly i wie ze jest na tym punkcie uczulont] przyjsc z mama lub podpisac ten papierek a ona zawola pielegniarke bedzie wtedy tez szbciej zbada mnie i bede mial to zglowy, powiedziala tez ze zna mnie juz tyle lat nieraz mnie badala i to tylko w majtkach wiec nic sie nie stanie mi gdy i reszte zobaczy zalezy mi bardzo zeby koncowe swiadectwo miec dobre wiec coz mialem zrobic zgodzilem sie i z drugiej strony choc pczatkowo czulem sie strasznie glupio to potem przeszlo i rzeczywiscie korona z glowy mi nie spadla, a na koniec powiedziala mi ze przynajmniej wiem ze jestem zupelnie zdrowy pozdrawiam i ciesze sie ze mam to juz za soba

IP i czas połączenia logowane. [22229499]
[10.03.2016] 21:50
piotr789
mam18 (16.03.2016.10 01:00):
hej no i bylem dzis na tym badaniu qwert latwo Ci dawac dobre rady ale jak by co do czego przyszlo tez bys sie pewnie roxebral zeby miec swity spokoj tak pozaa tym mam 18 ale koncze wsierpniu a na tym skierowaniu pisze wyraznie ze osoby niepelnoletnie musza byc z rodzicami lub opiekunami i takze jest rubryka badanie i ocena narzadow plciowych w szkole dawali nam zreszta wyraznie do zrozumienia ze mozemy miec klopoty co do koncowych i maturalnych ocen niestety taka metalnosc malego miasta [jedno liceum] poszedlem w koncu sam bo moja mama tez powiedziala ze to glupie zeby ze starym koniem chodzila, przeciez juz nie raz chodzilem sam do lekarza wiec poszedlem i pani doktor powiedziala ze mnie przyjmnie ale musze podpisac jej oswiadczenie ze wyrazam zgode aby mogla mnie zbadac bez obecnosci rodzicow ale w obecnosci pielegniarki wytlumaczyla mi ze teraztakie czsy ze ona sie musi zanezpieczyc zeby potem ktos jej nie oskarzal o molestownie i czy zdaje sobie sprawe ze bedzie mnie musiala zbadac dokladnie calego i bede musial sie rozebrac caly wiec mam sie zastanowic bo inaczej to szkoda czasu na polowiczne badania bo wtedy i tak nie bedzie mogla mi podpisac tych badan wiec mam trzy wyjscia nie podchodzic do tych badan ale moga byc konsekwencje w szkole [uprzedza mnie lojalnie, bo zna dyrektora szkoly i wie ze jest na tym punkcie uczulont] przyjsc z mama lub podpisac ten papierek a ona zawola pielegniarke bedzie wtedy tez szbciej zbada mnie i bede mial to zglowy, powiedziala tez ze zna mnie juz tyle lat nieraz mnie badala i to tylko w majtkach wiec nic sie nie stanie mi gdy i reszte zobaczy zalezy mi bardzo zeby koncowe swiadectwo miec dobre wiec coz mialem zrobic zgodzilem sie i z drugiej strony choc pczatkowo czulem sie strasznie glupio to potem przeszlo i rzeczywiscie korona z glowy mi nie spadla, a na koniec powiedziala mi ze przynajmniej wiem ze jestem zupelnie zdrowy pozdrawiam i ciesze sie ze mam to juz za soba

A wiesz, jak dziewczęta badają ? Czy stosują także taki szantaż ?
Z tą szkołą to zawsze tak kitują, że nie dadzą świadectwa. To jest bezprawne i dobrze o tym wiedzą. To, że nie masz 18 lat nic nie znaczy ponieważ musi być zgoda opiekuna i badanego (od 16 lat jest zgoda kumulatywna). Większość się nie buntuje, bo co tam 10 min. nago i z głowy. Ale dzięki takiej postawie mamy taką patologię w polskiej służbie zdrowia. Teraz dobrym straszakiem jest PIS - wszystkie urzędasy sikają ze strachu. Wczoraj była ta afera z napisem w kiblu o Dudzie. Najłatwiej w takich sytuacjach, jak ktoś nie chce się poniżyć i bez narażania się na odwet jest przeciągać pójście na badania. Zawsze można zrzucić winę na matkę - że nie ma czasu, nie chce się zgodzić, itp. Tak długo, aż do matury - potem mogą ci skoczyć - matura jest oceniana na zewnątrz, więc tu nic nie zakombinują. Jak nie będą chcieli ci potem wydać świadectwa to są na przegranej sprawie (były już takie sprawy i szkoła nie może nie wydać świadectwa). Po prostu mówisz, że złożysz skargę do kuratorium - teraz kuratorzy będą mogli wszystko i będą się w szkole bali kontroli. Można bardziej zabawnie np. mówisz, że zadzwonisz na telefon interwencyjny TVN jak nie dostaniesz. Wiadomo,że jakakolwiek interwencja mediów ogólnopolskich i od razu dyrektorka wylatuje, bo będą się w gminie/powiecie bali. Można ich postraszyć, że powiesz, że próbowali cię zmusić do rozebrania do naga szantażem, itp. Tytuł w jakimś szmatławcu w stylu "lokalna lekarka wraz z dyrektorką szkoły zmuszały szantażem uczniów do rozbierania się do naga" od razu je załatwi. Jak one szantażują to ty także możesz.

IP i czas połączenia logowane. [22230472]
[12.03.2016] 22:05
ja tez
mam 18 moglbys dokladnie napisac jak wygladalo to badanie? ja tez musze isc na takie badanie

IP i czas połączenia logowane. [22232935]
[14.03.2016] 10:47
Pielęgniarka
ja tez (16.03.2016.12 22:05):
mam 18 moglbys dokladnie napisac jak wygladalo to badanie? ja tez musze isc na takie badanie

Podaj e - mail to powiem Ci dokładnie jak przebiega takie badanie . Bardzo dobrze opisał to chłopak wyżej . A o badaniach piszecie takie rzeczy które nie mają nic wspólnego z badaniami . W tej chwili musi być każdy zbadany i to właśnie PIS zaostrzył i wasze wykręty nic nie dają .I opiekun prawny musi być obecny lub podpisujesz oświadczenie jeżeli już masz prawie 18 lat . Młodsi muszą być z opiekunami i nie ma od tego odwołania . I nie fantazjujcie ,a badanie jest potrzebne i koniec i macie się mu poddać i nikt się was o to nie będzie pytał ani z wami dyskutował .Jak już jesteś w gabinecie to masz wykonywać plecenia pielęgniarki i lekarza .Albo nie iść i czekać na to co będzie . Powodzenia . Zainteresowany proszę podać e - mail .

IP i czas połączenia logowane. [22234689]
[14.03.2016] 20:50
ja tez
Pielęgniarka (16.03.2016.14 10:47):

Podaj e - mail to powiem Ci dokładnie jak przebiega takie badanie . Bardzo dobrze opisał to chłopak wyżej . A o badaniach piszecie takie rzeczy które nie mają nic wspólnego z badaniami . W tej chwili musi być każdy zbadany i to właśnie PIS zaostrzył i wasze wykręty nic nie dają .I opiekun prawny musi być obecny lub podpisujesz oświadczenie jeżeli już masz prawie 18 lat . Młodsi muszą być z opiekunami i nie ma od tego odwołania . I nie fantazjujcie ,a badanie jest potrzebne i koniec i macie się mu poddać i nikt się was o to nie będzie pytał ani z wami dyskutował .Jak już jesteś w gabinecie to masz wykonywać plecenia pielęgniarki i lekarza .Albo nie iść i czekać na to co będzie . Powodzenia . Zainteresowany proszę podać e - mail .

prosze napisz tutaj, inni ktorych to czeka, tez na pewno chetnie przeczytaja, w koncu po to jest forum

IP i czas połączenia logowane. [22235548]
[19.03.2016] 08:49
karollll
no lekarka kazała się rozebrać do majtek, przejść tam i powrotem. potem pomacała po brzuchu, po naciskała coś po plecach. zaglaondneła do majtek zapytała czy wszystko tam ok. po pytała jeszcze i tyle

IP i czas połączenia logowane. [22240900]
[20.03.2016] 19:50
prawiczek....
Pielęgniarka (16.03.2016.14 10:47):

Możesz opisać takie badanie napisz na petryk8@yahoo.pl

IP i czas połączenia logowane. [22242506]
[20.03.2016] 20:13
ja tez poproszę o opis
badanko100@gmail.com

IP i czas połączenia logowane. [22242527]
[05.04.2016] 13:53
zainteresowany 2
do; ja tez, pielegniarki, karoll mozecie opisac dokladnie jak wygladaly te badania? zwlaszcza jestem ciekaw jak to bylo dokladnie u ja tez, opisz dokladnie od chwili gdy sie zgodziles1

IP i czas połączenia logowane. [22260926]
[23.06.2016] 11:09
Randalf
Prosze o opis takiego badania

IP i czas połączenia logowane. [22353923]
[28.06.2016] 12:47
mati96
Ja pamiętam jak miałem taki bilans w szkole. To wchodziliśmy pojedynczo. Kazała się rozebrać do majtek, ważenie, mierzenie, mierzenie ciśnienia, badanie brzucha, ubrać się i do widzenia.

IP i czas połączenia logowane. [22359575]
[22.08.2016] 22:08
manowero
hmm ciekawy temat, szkoda ze ucichl

IP i czas połączenia logowane. [22420199]
[21.03.2017] 00:59
ktos cos
ktos cos ma ciekawego do opisania w tym temacie? mam miec take badanie wiec jak ktos juz mial to niech dokladnie opisze pozdro

IP i czas połączenia logowane. [22685306]
[22.03.2017] 10:16
pielęgniarka
ktos cos (17.03.2017.21 00:59):
ktos cos ma ciekawego do opisania w tym temacie? mam miec take badanie wiec jak ktos juz mial to niech dokladnie opisze pozdro

Musi być opiekun prawny i nie ma od tego wyjątków .Robi sie wywiad z nim a w tym czasie chłopak się rozbiera do majtek i jest ważony ,wzrost ,oczy ,gardło ,kręgosłup jest osłuchany ,ciśnienie i na koniec sprawdza się dojrzewanie według skali Tannera ,bada się jądra dokładnie i sciąga się skórkę z penisa i sprawdza się owłosienie . Chłopcy się wstydzą ,krępują ,są speszeni ,czerwoni ale wykonują wszystkie polecenia i grzecznie opuszczają majtki do kostek . Zdarza się że mają erekcję jest badany dalej i tyle . chlopak jest pytany jeszcze o polucje i masturbację i koniec bilansu .

IP i czas połączenia logowane. [22686684]

» Odpowiedz na ten temat