o2.pl forum.o2.pl
poczta.o2.pl
E-mail 20GB
Pudelek.pl - plotki, zdjęcia, sensacje
Pudelek
Wrzuta.pl - video, muzyka, mp3
Wideo+mp3
Login: @o2.pl Hasło:
  Strona główna» forum Nauka + Filozofia + Socjologia
 » Odpowiedz na ten temat

jak uczyc dzieci angielskiego i w jakim wieku

[21.01.2015] 11:40
jonueszek
hej zastanawiam sie nad rozpoczeciem nauki angielskiego u syna, ale nie wiem do konca jak sie za to zabrac. ma 3 lata, mowi po polsku tak srednio, nie wiem czy ma sens juz nauka jezyka. znalazlem artykul http://www.e-angielski.com/forum/w-jaki-spos ob-zaczac-uczyc-dzieci-jezyka-angielskiego - wg niego moglbym sam prowadzic poczatkowe lekcje, ale zona upiera sie na platny kurs bo nauczyciel niby lepiej nauczy niz ja. co o tym sadzicie? jak uczyc mlodego jezyka?

(Zgłoś do usunięcia)
IP i czas połączenia logowane.
[21.01.2015] 11:44
Kufel śmigło o muerte
zapisz je do Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu

(Odpowiedz cytując)    (Link do tej wypowiedzi)    (Zgłoś do usunięcia)
IP i czas połączenia logowane. [21573819]
[21.01.2015] 13:29
Kufel śmigło o muerte
Albo do Akadeji Ateistycznej im. Koncity Paruwy.

IP i czas połączenia logowane. [21574000]
[23.01.2015] 09:43
jonueszek
do torunia mam troche daleko ale poszperam za roznymi szkolami i poczytam opinie. poki co sam ucze z fiszek dla dzieci. od wczoraj

IP i czas połączenia logowane. [21577071]
[24.01.2015] 01:06
guicomgego1986oacgz
jonueszek (15.01.2015.23 09:43):
do torunia mam troche daleko ale poszperam za roznymi szkolami i poczytam opinie. poki co sam ucze z fiszek dla dzieci. od wczoraj

Jasne http://www.baronsofbullshit.com/l/16

IP i czas połączenia logowane. [21578913]
[11.12.2017] 08:42
[16.04.2015] 10:07
Waster
http://englishprofessionals.com.pl - Polecam osobiście zacząc od tej szkoły. Jak dla mnie jesst dobra.

IP i czas połączenia logowane. [21722764]
[29.04.2015] 09:51
tadeusz_k
Najlepiej mówić do dziecka po angielsku. Nauczy się języka tak samo, jak ojczystego. Na początku może niestety mieszać w codziennej komunikacji dwa języki.

IP i czas połączenia logowane. [21744886]
[26.05.2015] 15:36
karanina
Nie wiem jak jest do końca z tą nauką języka u 3-latka, ale moja córka swoją przygodę z angielskim rozpoczęła właśnie w przedszkolu. Była to raczej forma zabawy, ale już od wczesnych lat miała styczność z językiem. Teraz jest już starsza i przerabiamy fiszki - tutaj widać już fajne efekty. Jak dla takiego malucha może rozpoczęlibyście od: "FISZKI + GRA MEMORKI - hobby" - wygrzebałam na ich stronce Gra niedroga, więc dlaczegoby nie spróbować? Pozdrawiam

IP i czas połączenia logowane. [21784466]
[27.05.2015] 17:27
kawa z mlekiem
ciekawy pomysł na dzień dziecka, gdzie można ją kupić? są jakies przedziały wiekowe i stopnie zaawansowania?

IP i czas połączenia logowane. [21786088]
[28.05.2015] 22:05
karanina
My zaopatrujemy się w fiszki z wydawnictwa cztery głowy. Tutaj: http://www.fiszki.pl/jezyk-angielski/fiszki- dla-dzieci/ znajdziesz ofertę kierowaną dla dzieci (przedział dla malucha i dla starszaka) -
w tym grę o której wspominałam.
Obecnie pracujemy na fiszkach - starter. Córka jest w pierwszej klasie i jestem przekonana, że z lekka wyprzedziłyśmy materiał

IP i czas połączenia logowane. [21788034]
[03.06.2015] 09:41
Mamana2191
myślę, ze autor tematu troszeczkę przesadza. 3 latek na kursie? Moim zdaniem najlepszym sposobem dla takich małych dzieci jest nauka jezyka angielskiego przez zabawę. Mój syn zaczal się uczyc już w przedszkolu. Teraz chodzi do prywatnej szkoły podstawowej Promyk w Szczecinie http://www.szkolapromyk.szczecin.pl/ i maja angielski codziennie, ale nie w formie takich suchych lekcji a głownie przez zabawe. Dzieciaki dzieki temu nie zrażają się do nauki.

IP i czas połączenia logowane. [21795621]
[15.06.2015] 20:39
karanina
To zależy jak podejdziesz do tematu. Nauka przez zabawę to najfajniejszy sposób i fajna sprawa

IP i czas połączenia logowane. [21816877]
[16.06.2015] 14:03
AdrianPP
Ucz od jak najwcześniejszego wieku. Mów do nich po angielsku, czytaj im bajki, puszczaj angielską telewizję.

IP i czas połączenia logowane. [21817825]
[24.08.2015] 12:06
alikrysiak
Moje dziecko oprócz chodzenia do przedszkola uczy się z babcią na taich kartach pracy: http://www.wsip.pl/oferta/cykle/5-6-latki/wy chowanie-przedszkolne/angielski-dla-starszakow/ Jest to o tyle dobre, że uczy się i Julek i babcia. To motywuje obydwie strony

IP i czas połączenia logowane. [21936613]
[28.09.2015] 20:42
Anecik_78
wszystko zależy oczywiście od dziecka - jedne dzieci są w stanie szybciej się uczyć, inne wolą się bawić. Moje dzieci zaczeły podstawową naukę języka w szkole podstawowej - teraz jak nauka jest czymś co lubia (co jest dziwne) chodzą do sokratesa na warszawskim ursynowie i tam uczą się więcej i dokładniej

IP i czas połączenia logowane. [21990439]
[08.11.2015] 19:17
mamNIkoli77
małe dzieci bardzo szybko się uczą języków, ale moim zdaniem nie powinno się takich maluchów zmuszać do wkuwania słówek. Nasza córka uczy się od przedszkola a w podstawówce mają codziennie angielski i to nie tylko w formie zwykłych lekcji, ale różnych imprez i zabaw. Dzięki temu dzieci nawet nie zauważają, kiedy zaczyna się uczyć. W szkole promyk jest b. wysoki poziom jeśli chodzi o jezyki http://www.szkolapromyk.szczecin.pl/.

IP i czas połączenia logowane. [22053844]
[26.01.2016] 19:18
adrej
mysle ze najlepiej zapisac do szkoly jezykowej. tam znaja dobre metody dzieki ktorym dotra do kazdego dziecka. ja moge polecic akademie jezykowa w gdyni, maja swietnych nauczycieli

IP i czas połączenia logowane. [22169578]
[01.02.2016] 14:51
marianna85
Jak najwcześniej i tak, jak się dzieci uczy rodzimego języka.

IP i czas połączenia logowane. [22177610]
[19.02.2016] 17:08
frANKa76
moim zdaniem dzieci powinny się uczyć języków przez zabawę, bo wtedy nie jest to dla nich męczące i nie zraża się do nauki za szybko. Takie metody przynajmniej sa w szkole językowej Promyk do której chodzą moje dzieci http://www.szkolapromyk.szczecin.pl/. Musze stwierdzić ze starszy syn był na takim poziomie chyba pod koniec gimnazjum jak te mniejsze w podstawówce.

IP i czas połączenia logowane. [22203499]
[29.02.2016] 17:18
koziołek2
ja malucha swojego uczę na aztekium.pl łatwo i przyjemnie a dla umilenia czasu i drobnej przerwy sprawdzie tez aztekium bota

IP i czas połączenia logowane. [22218006]
[09.03.2016] 13:51
Monsterss
ja jestem zdania, że dzieci muszą uczyć się języków w zasadzie od kiedy zaczną mówić. Mam porównanie - mój syn i ja. Synek mówi płynnie po angielsku i nieco słabiej po hiszpańsku. Ja uczyłem się ang dopiero w szkole. Antka zapisałem na specjalny kurs dla dzieci w Sokratesie.

IP i czas połączenia logowane. [22228614]
[24.10.2016] 19:59
Depir
Myślę, że języka dziecko powinno uczyć się od najmłodszych lat najlepiej 2 na raz by w przyszłości miało więcej możliwości. Najlepiej by dziecko uczyło się języków w szkole podstawowej. Niestety publiczne szkoły zazwyczaj oferują tylko jeden język dlatego czasem warto wysłać dziecko do takiej http://profuturo.edu.pl/ szkoły prywatnej jeżeli ma się takie możliwości. W tej szkole uczą 2 języków. Plusem jest to, że są liderami w nauczaniu języka. Myślę, że warto zwracać uwagę na takie rzeczy.

IP i czas połączenia logowane. [22491564]
[25.10.2016] 20:15
Adoniss
No taka dwujęzyczna podstawówka jak w ProFuturo, to świetny pomysł. Bo dziecku w tym wieku nauka języka obcego przyjdzie zdecydowanie łatwiej niż później. Dodatkowo, czytałam, że nauczają tam też innych języków obcych jak francuski, czy niemiecki. Oczywiście nie ma co też przeładować dziecka. Ale jeśli lubi języki obce, to taka nauka od małego na pewno będzie bardzo owocna

IP i czas połączenia logowane. [22492942]
[30.12.2016] 19:28
monika.r
nasze dzieci chodzą do polsko-angielskiej szkoły podstawowejwww.teczoweabecadlo.pl. Uważam, że to jest świetne rozwiązanie jeśli chodzi o naukę języków obcych bo dzieci mają większy kontakt z językiem.

IP i czas połączenia logowane. [22580251]

» Odpowiedz na ten temat