o2.pl forum.o2.pl
poczta.o2.pl
E-mail 20GB
Pudelek.pl - plotki, zdjęcia, sensacje
Pudelek
Wrzuta.pl - video, muzyka, mp3
Wideo+mp3
Login: @o2.pl Hasło:
  Strona główna» forum Ziemia - zasoby, ekologia, ludność
 » Odpowiedz na ten temat

W miarę tanie ogrzewanie!

1 2 3
[14.09.2014] 13:31
Aleksander43
Co najlepiej się sprawdza w Waszych domach? czym palicie? i jak to wygląda kosztowo?

(Zgłoś do usunięcia)
IP i czas połączenia logowane.
[14.09.2014] 15:11
Wiechu44
Ja palę u siebie pelletami. Wcześniej paliłem gazem ale strasznie drogo mnie to wychodziło i zdecydowałem się na zmianę.

(Odpowiedz cytując)    (Link do tej wypowiedzi)    (Zgłoś do usunięcia)
IP i czas połączenia logowane. [21352847]
[15.09.2014] 15:34
Aleksander43
A jak to wychodzi kosztowo? na sezon grzewczy?

IP i czas połączenia logowane. [21354272]
[15.09.2014] 19:35
mamrut
Kilka lat temu zmieniłem sposób opalania z gazowego na pellet. Koszmar z rachunkami mam z głowy , po mimo że kupuje bardzo dobrej jakości pellet , sprasowany z odpadów drzew iglastych.

IP i czas połączenia logowane. [21354655]
[20.09.2014] 16:07
Wiechu44
Aleksander43 (14.09.2014.15 15:34):

To zależy jaką masz powierzchnię domu. Bez tego trudno cokolwiek powiedzieć.

IP i czas połączenia logowane. [21361415]
[22.07.2017] 14:38
[25.09.2014] 18:15
Moki12
Wiechu44 (14.09.2014.20 16:07):
Aleksander43 (14.09.2014.15 15:34):

To zależy jaką masz powierzchnię domu. Bez tego trudno cokolwiek powiedzieć.

Powierzchnia i ocieplenie budynku . U mnie najlepiej sprawdził się pellet. Wysokokaloryczny pellet ma tanie same osiągi jak gaz , którym kiedyś paliliśmy.Dodatkowo pellet to ekologiczny opał.

IP i czas połączenia logowane. [21369411]
[28.09.2014] 15:05
erzecznikstelmet
Dzień dobry,
Zachęcam Państwa do przeprowadzenia na naszej stronie www orientacyjnej symulacji kosztów związanych z ogrzewaniem pelletem marki Stelmet:
http://www.polishpellet.com/kalkulator_kosztow. Wystarczy podać metraż
swojego domu.
W razie pytan służę pomocą. Pozdrawiam.
Andrzej Wysocki, eRzecznik pelletów Stelmet

IP i czas połączenia logowane. [21373241]
[28.09.2014] 16:21
erzecznikstelmet
Dzień dobry,
Pellet to ekologiczne paliwo z biomasy- ze względu na właściwości energetyczne - zaliczany jest do najbardziej efektywnych źródeł energii, wykorzystywane do ogrzewania domów i innych pomieszczeń.
Z ramienia eRzecznika marki Stelmet pozwolę sobie przytoczyć parę faktów przemawiających na korzyść naszego pelletu:
- 2,0 kg pelletu zastępuje 1 litr oleju opałowego,
- z 1 tony spalonego pelletu zostaje około 4 kg popiołu (z pelletu
Lava oraz Olimp dużo mniej, ok. 2 kg )
- zmiana paliwa na pellet to zmniejszenie emisji CO2 o 2,5 kg na każdym zaoszczędzonym w ten sposób litrze oleju
opałowego,
- 2 m sześcienne drewna to 5 metrów przestrzennych zrębków, a
to daje 1 tonę pelletu,
- do ogrzania domu jednorodzinnego potrzeba w przybliżeniu ok. 5-8 ton
na sezon grzewczy pelletu rocznie. Zużycie zależy od metrażu,
zastosowanej izolacji oraz sprawności kotła.
Natomiast orientacyjny koszt ogrzewania pelletem marki Stelmet można obliczyć dzięki naszemu kalkulatorowi kosztów online, podając metraż swojego domu:
http://www.polishpellet.com/kalkulator_kosztow/
W razie pytan służe pomocą. Pozdrawiam.
Andrzej Wysocki, eRzecznik pelletów Stelmet

IP i czas połączenia logowane. [21373370]
[28.09.2014] 23:17
Aleksander43
A czy trzeba w jakiś specjalnych warunkach przechowywać ten pellet?

IP i czas połączenia logowane. [21374181]
[29.09.2014] 19:59
mogotka
Gdzie można kupić pellet stelmetowski. Czy można go przechowywać dłużej. Czy jest dowożony czy trzeba samemu po niego jechać.

IP i czas połączenia logowane. [21375454]
[08.10.2014] 12:06
kostorz
Chce zamontowac na zasypowcu podajnik do pelletu i ekogroszku ( plus cała reszta do zautomatyzowania go oczywiscie) - który podajnik byście polecili https://www.youtube.com/watch?v=wcL-I3cyNCI
czy ten może https://www.youtube.com/watch?v=mubssirpnoY

IP i czas połączenia logowane. [21388633]
[08.11.2014] 15:14
Romik1432
A tak sie da? Sam podajnik zamontować i co Ci to da?

IP i czas połączenia logowane. [21438296]
[10.11.2014] 16:55
kostorz
Romik1432 (14.11.2014.08 15:14):
A tak sie da? Sam podajnik zamontować i co Ci to da?

Pisałem przecież że chce zamontować całą automatykę żeby kocioł zasypowy przerobić na podajnikowy, automatyczny ( że nie trzeba co chwila zasypywać tylko raz na jakiś czas a on sam już podaje)
Coś takiego znalazłem do tej przeróbki http://www.sklep-witkowski.pl/c-54/zestawy-d o-kotlow
tylko nie wie który zestaw z jakim podajnikiem wybrać
podpowie ktoś?

IP i czas połączenia logowane. [21442267]
[01.12.2014] 09:34
edexx
ja mam biomase (zwww.termika.pgnig.pl ) i musze powiedzieć, że naprawde fajnie to wyglada pod wzgledem kosztow i eko. mala emisja co2 no i biomasde mozna kupic od dostawcy. fajnie to wszystko wyglada i sprawdza sie jak na razie u mnie.

IP i czas połączenia logowane. [21479272]
[19.12.2014] 14:52
Valdemar39
W moim domu bardzo dobrze sprawił się olej opałowy jako ogrzewanie. Kupuję go od firmy http://www.rawski.pl/ i dom o wiele lepiej się nagrzewa niż to miało miejsce jak korzystałem z węgla. Jeśli chodzi o spalanie, to też nie ma tragedii.

IP i czas połączenia logowane. [21513335]
[26.12.2014] 03:58
ponad 90 procent
ludzkich maup (i to chyba grubo ponad 90 %) nie posiada wlasnego zdania, pogladow, obrazu swiata, wiec sa dosyc dobrymi odbiorcami kryptoreklamy (zwyklej zreszta tez)

IP i czas połączenia logowane. [21523582]
[05.02.2015] 14:34
dżin888
A jakie jest wasze zdanie o kominkach z płaszczem wodnym? To rozsądny wybór?

IP i czas połączenia logowane. [21602239]
[10.02.2015] 15:31
dimitricohet  ploska@tlen.pl
Szczegól noci bardzo powane i bardzo szybka po yczka oferta
Oferta po yczki pieni dzy midzy niezawodne zw aszcza w wysoko ci 2%
Jeste my us ugi po yczanie pieni dzy od osoby, która pomaga wszystkim potrzebuje kredytu, mo emy uzyska kredyt od 1000 do 25.500.000 ze sta stawk w wysoko ci 2%. Dosta kredyt aby wype ni swoje dugi, dla realizacji projektów, na zakup domu lub samochodu marze . Oferujemy poyczki, aby kto móg sp aci naszych potrzeb. Trzeba zrobi kredyt: finansowanie
* Kredyt
Kredyt inwestycyjny
* Auto po yczki
* Konsolidacji zad u enia
* Linia kredytowa
* Kredyt hipoteczny
* Redemption kredytowych
* Osobiste poyczki. Jeste zarejestrowany, Bank zakazane i nie masz przychylno banków, lub lepiej projekt i potrzebujesz finansowania, plik z ych kredytów lub potrzebuj pieni dzy, aby zap aci rachunki.Prosimy o kontakt je li potrzebujesz po yczki pieni dzy
e-mail:.
dimitricohet999@hotmail.com
augustinelopez86@gmail.com
(Sms zawierajcy wiadomo ci e-mail) TEL: + 33730897604
Prze lij nam swoje zapytanie podaj c kwot, jak chcesz zapaci.
Dimitri cohet

IP i czas połączenia logowane. [21610911]
[10.02.2015] 15:38
dimitricohet  ploska@tlen.pl
Jeste my us ugi po yczanie pieni dzy od osoby, która pomaga wszystkim potrzebuje kredytu, mo emy uzyska kredyt od 1000 do 25.500.000 ze sta stawk w wysoko ci 2%. Dosta kredyt aby wype ni swoje dugi, dla realizacji projektów, na zakup domu lub samochodu marze . Oferujemy poyczki, aby kto móg sp aci naszych potrzeb. Trzeba zrobi kredyt: finansowanie
* Kredyt
Kredyt inwestycyjny
* Auto po yczki
* Linia kredytowa
* Kredyt hipoteczny
* Redemption kredytowych
* Osobiste poyczki. Jeste zarejestrowany, Bank zakazane i nie masz przychylno banków, lub lepiej projekt i potrzebujesz finansowania, plik z ych kredytów lub potrzebuj pieni dzy, aby zap aci rachunki.Prosimy o kontakt je li potrzebujesz po yczki pieni dzy
Dimitri cohet

IP i czas połączenia logowane. [21610925]
[10.02.2015] 15:46
dimitri cohet 12  poloska@tlen.pl
* Kredyt
Kredyt inwestycyjny
* Auto po yczki
* Linia kredytowa
* Kredyt hipoteczny
* Redemption kredytowych
Dimitri cohet

IP i czas połączenia logowane. [21610938]
[10.02.2015] 15:48
Dobry wieczór
To byłoby niesprawiedliwe z mojej strony nie lloge z tego, co moje pozwolenie, aby uzyskać ostatni miesiąc pożyczki pieniądze, które miałem trzeba zapisać mnie sytuacji po śmierci moich rodziców. Rzeczywiście początkowo ja ny wierzyć jednej chwili, ponieważ w Internecie spotkaliśmy sporo złośliwe osoby ale moja sytuacja, moja ciekawość doprowadziły mnie, aby spróbować i wreszcie WSiSW dostać ten kredyt, że mój wyjście z tego impasu, w którym mieszkał, jai spełnione warunki i bez molestowania, moje konto została zaksięgowana na 10.000 jako zgłoszony WSiSW. Ci, którzy potrzebują pożyczki, błagam aby nawiązać kontakt z salvador Pan Dimitri jej adres e-mail który est imitrisalvador881@yahoo.fr
Dziękuję, jak mnie wysyłając żądanie do co najwyżej dostać kredytu w ciągu 72 godzin.Tutaj jest jego email imitrisalvador881@yahoo.fr. Tutaj są obszary, w których może pomóc:
Nieruchomości, pożyczki, kredyt inwestycyjny, Konsolidacja zadłużenia, linii kredytowej, druga hipoteka, umorzenia kredytu, pożyczki osobiste, jesteś zarejestrowany, Bank zakazane i nie lubisz banków prosimy po prostu wysłać mu wiadomość e-mail i przedstawić swoje potrzeby i pomoże Ci bo to naprawdę wspaniałomyślny Pan, który znaleźć sens w życiu.
Kontakt - jeśli jesteś w potrzebie
komunikat wreszcie pomóc tym, którzy są w potrzebie

IP i czas połączenia logowane. [21610940]
[10.02.2015] 16:07
dimitri cohet 12 (15.02.2015.10 15:48):
Dobry wieczór
To byłoby niesprawiedliwe z mojej strony nie lloge z tego, co moje pozwolenie, aby uzyskać ostatni miesiąc pożyczki pieniądze, które miałem trzeba zapisać mnie sytuacji po śmierci moich rodziców. Rzeczywiście początkowo ja ny wierzyć jednej chwili, ponieważ w Internecie spotkaliśmy sporo złośliwe osoby ale moja sytuacja, moja ciekawość doprowadziły mnie, aby spróbować i wreszcie WSiSW dostać ten kredyt, że mój wyjście z tego impasu, w którym mieszkał, jai spełnione warunki i bez molestowania, moje konto została zaksięgowana na 10.000 jako zgłoszony WSiSW. Ci, którzy potrzebują pożyczki, błagam aby nawiązać kontakt z salvador Pan Dimitri jej adres e-mail który est imitrisalvador881@yahoo.fr
Dziękuję, jak mnie wysyłając żądanie do co najwyżej dostać kredytu w ciągu 72 godzin.Tutaj jest jego email imitrisalvador881@yahoo.fr. Tutaj są obszary, w których może pomóc:
Nieruchomości, pożyczki, kredyt inwestycyjny, Konsolidacja zadłużenia, linii kredytowej, druga hipoteka, umorzenia kredytu, pożyczki osobiste, jesteś zarejestrowany, Bank zakazane i nie lubisz banków prosimy po prostu wysłać mu wiadomość e-mail i przedstawić swoje potrzeby i pomoże Ci bo to naprawdę wspaniałomyślny Pan, który znaleźć sens w życiu.
Kontakt - jeśli jesteś w potrzebie
komunikat wreszcie pomóc tym, którzy są w potrzebie

IP i czas połączenia logowane. [21610963]
[11.02.2015] 11:05
george...
Najtańszym źródłem ciepła jest miał węglowy. Jest tańszy od pelletu i drewna kominkowego. Cały szkopuł w tym, że trudno go palić w zwykłym piecu i należy go wyposażyć w podajnik z automatyką, podobnie ja@@@ Koszt takiego podajnika to ok 2 tyś zł. i wraca się bardzo szybko.

IP i czas połączenia logowane. [21612223]
[13.02.2015] 20:02
gosciu
Ja mam ogrzewanie na miał ale dodatkowo założyłem sobie klimatyzację. Jest to ciekawe rozwiązanie zwłaszcza latem. Jeśli chcesz jakas firme to mogę polecic Ci http://www.centrowent.pl/ ponieważ mają najlepsze ceny i fachową obsługe.

IP i czas połączenia logowane. [21617508]
[25.02.2015] 23:15
czacze89
latem to wiadomo, czasem upały dają w kość. A co do ogrzewania, u nas jest kocioł CO i nie narzekam, nabyty w firmie http://www.kotlostal.com.pl która w sumie zbiera dość dobre opinie jeśli chodzi o kotły w tym zakresie i ogrzewanie.

IP i czas połączenia logowane. [21639165]
[06.03.2015] 15:56
agataa
jeśli macie w pobliżu staw lub jeziorko to polecam pompę ciepła wodna, my sobie daliśmy założyć , ogólnie energia odnawialna pozwala na oszczędności, my w Olsztynie zamawialiśmy pompę u http://www.jak2002.pl/oferta/pompy-ciepla polecam szybko nam założyli i cenowo tanio

IP i czas połączenia logowane. [21655894]
[24.03.2015] 19:00
y0rEnRcyo  bbsKoSiRj9@tlen.pl
You've maenagd a first class post

IP i czas połączenia logowane. [21685614]
[25.03.2015] 05:25
aJzZtVvs  z5pmk1HJt@tlen.pl
That's a wetlutho-ghl-out answer to a challenging question

IP i czas połączenia logowane. [21686287]
[25.05.2015] 22:28
Siden53
Warto poszukać w swojej okolicy dostawcę dobrej jakości pieców i znaleźć w miarę taniego sprzedawcę opału. Od siebie mogę polecić firmę http://weglosmyk.pl/ u których zaopatruję się w dobrej jakości ekogroszek

IP i czas połączenia logowane. [21783574]
[24.06.2015] 14:26
peciek
Ja opalam ekogroszkiem. Akurat w naszej okolicy jest dobry skład: ma dobre paliwo i cenę. Dużo daje wymiana pieca, u mnie od roku jest piec z podajnikiem kołtona. Po wymianie jest spora oszczędność na paliwie. Sam piec ma dobre sterowanie, proste i niepsujace się.

IP i czas połączenia logowane. [21833754]
[22.07.2015] 22:01
jacek76
Tylko z grzejnikami kanałowymi Verano. Nie ważne czym palisz ważne by grzejnik był sprawny i wydajny.

IP i czas połączenia logowane. [21885831]

1 2 3
 » Odpowiedz na ten temat