o2.pl forum.o2.pl
poczta.o2.pl
E-mail 20GB
Pudelek.pl - plotki, zdjęcia, sensacje
Pudelek
Wrzuta.pl - video, muzyka, mp3
Wideo+mp3
Login: @o2.pl Hasło:
  Strona główna» forum Inne
 » Odpowiedz na ten temat

Otwieranie firmy - na co uważać?

1 2 3
[12.02.2014] 10:09
Edek2
Otwieram firmę. Okazało się, że samo zakładanie firmy w urzędzie nie jest niczym skomplikowanym, wbrew temu, co się mówi. Jednak chciałbym tez posłuchać co maja na ten temat do powiedzenia osoby, które już swoje działalności prowadzą od jakiegoś czasu. Na co warto zwrócić uwagę? Jakich błędów unikać?
Znalazłem taki artykuł: http://kreatorem.pl/zakladanie-firmy-jakich- bledow-unikac może coś dodacie? Jakich błędów Wy byście uniknęli gdyby przyszło Wam zakładać firmę jeszcze raz?
Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi.

(Zgłoś do usunięcia)
IP i czas połączenia logowane.
[12.02.2014] 10:48
MonikaD
Przede wszystkim zaplanuj skąd będziesz brał klientów. Sami najprawdopodobniej nie przyjdą, trzeba się będzie o nich postarać. Musisz się więc zainteresować metodami reklamy, na przykład w internecie. Tak naprawdę to właśnie to jest najtrudniejsze w prowadzeniu biznesu, a nie samo zakładanie firmy w Urzędzie Miasta - papierologia to w tym przypadku pikuś. Założyć jest łatwo, ale dużo trudniej utrzymać i jeszcze do tego rozwijać. Poczytaj jak najwięcej o reklamie.

(Odpowiedz cytując)    (Link do tej wypowiedzi)    (Zgłoś do usunięcia)
IP i czas połączenia logowane. [21038226]
[12.02.2014] 11:44
Maciej23
Dla mnie zakładanie firmy to bardzo ważny etap w całej przygodzie z przedsiębiorczością. Jest to tak naprawdę ostatnia chwila na to, żeby na spokojnie, bez presji czasowej (bo trzeba zarobić na ZUS) przemyśleć wszystko i przygotować. Trzeba ten etap wykorzystać jak najlepiej. Dlatego uważam, że otwieranie firmy trzeba zacząć nawet kilka miesięcy przed jej zarejestrowaniem - w ciszy, w domu lub w terenie wśród potencjalnych klientów: obserwując, dokształacając się, rozmawiając z tymi, którzy mogą potem być naszymi potencjalnymi klientami.

IP i czas połączenia logowane. [21038332]
[13.02.2014] 09:41
Weronika Mosz
Nie spiesz się z otwieraniem firmy. nie ma nic gorszego niż zakładanie firmy na szybko, bo dofinansowanie trzeba wziać. Wiem, bo mój szwagier tak zrobił i wyszło byle jak. miał jakąś koncepcję ale nie przemyslał do końca i teraz się męczy z tym

IP i czas połączenia logowane. [21039826]
[02.03.2014] 21:18
kreatorem
Otwieranie firmy to taki dziwny etap, w którym wypadałoby wiedzieć to, czego człowiek nauczy się dopiero jak już firmę założy Oczywiście jest trochę żartobliwe ujęcie tematu, bo można wiele rzeczy się nauczyć, poznać, zrozumieć, sprawdzić nie mając doświadczenia, ale jednak - za pierwszym razem siłą rzeczy jesteśmy podatni na popełnianie błędów. Dlatego ja radzę znaleźć jakiegoś mentora, który pomoże, podpowie, poprowadzi, ułatwi uniknięcie błędów. Musi to być więc człowiek, który jest w biznesie dalej niż my, a nie wujek, który ma kolegę, który ma firmę Pamiętajcie, że Polacy wypowiadają się w wielu tematach, również w tych, o których nie mają najmniejszego pojęcia. Dlatego doradców warto dobierać sobie mądrze.

IP i czas połączenia logowane. [21071588]
[23.10.2017] 00:52
[04.03.2014] 17:21
carollines19
Bardzo ciekawy artykuł. Dobrze jest też zadbać o marketing firmy. Ja korzystałam z usług tlumaczonline.com. Ich zadaniem była promocja produktów w Niemczech, Wielkiej Brytanii, Belgii, Holandii, oraz Rosji, a prościej reklama naszej firmy poza granicami kraju w innych państwach europejskich. Teraz jestem zadowolona, bo biznes się kręci.

IP i czas połączenia logowane. [21073920]
[07.04.2014] 10:12
magazee
dokładnie, marketing, promocja, te sprawy to ważna kwestia, fajnie jest zrobić z wizerunkiem swojej firmy coś nieszablonowego np, jakieś gadżety dla klinetów itp np tu zobacz sobie http://www.czargraf.eu

IP i czas połączenia logowane. [21123802]
[09.04.2014] 08:33
estel1
zakładanie firmy to sprawa prosta, jej rozwój w okresie gdzie można korzystać z obniżonego zus-u też nie jest trudne jeśli się jakichś klientów ma. Ale to jest jedyny okres gdzie powinno się tak intensywnie podziałać żeby tych klientów było coraz więcej. Bo jeśli przegapisz ten czas i zaczniesz płacić pełny zus ... moze się okazać ze cała twoja praca jest po to, żeby opłacić zus i skarbówkę, bo te instytucje są najbardziej pazerne jesli chodzi o twoje zarobki! ---------------------------------

IP i czas połączenia logowane. [21126686]
[13.10.2014] 23:04
Licelalistka
Są dobre tematyczne portale informacyjne, na których dowiesz się na co uważać, np.: zakladanie-spolek.com.pl. Na pewno warto dobrze opisać przedmiot działalności aby nie był zbyt wąski, warto też przed założeniem działalności ponegocjować z kontrahentami - od strony zakupów i sprzedaży. Prawdź też jaka jest konkurencja w okolicy, czy łatwy jest do Ciebie dostęp i dojazd.

IP i czas połączenia logowane. [21397156]
[14.10.2014] 15:07
eulalja
Założenie firmy warto rozpocząć od przygotowania sobie dobrego planu marketingowego. Najważniejsze jest też zaplanowanie wydatków i znalezienie firm, które będą z tobą współpracować. Ja zaczęłam od znalezienia dostawcy materiałów biurowych ( http://www.biuroklub.pl/ ) bo wydawało mi się to jedną z najwazniejszych i podstwaowych spraw funkcjonowania dobrej firmy.

IP i czas połączenia logowane. [21397981]
[20.10.2014] 11:49
ewfwew
na poczatku biznes plan i szukanie partnerow u ktorych mozna bedzie kupic rozne przedmioty, np artykuly biurowe sie przydadzawww.boxline.pl warto miec to na uwadze

IP i czas połączenia logowane. [21407424]
[20.10.2014] 18:33
felix
Witam,
miał ktoś do czynienia z zakładaniem firmy w Norwegii? Głęboko sie zastanawiam czy nie przenieść tam swojej firmy budowlanej. Jestem na etapie orientowania się jak tam wyglądają sprawy urzędowe, prawne, podatki itd. Jeśli ktoś coś wie, proszę o opinie, porady, jakiekolwiek informacje.

IP i czas połączenia logowane. [21408148]
[21.10.2014] 09:15
robi888
W Norwegii najlepiej znaleźć biuro rachunkowe, które zajmie się Twoimi sprawami, dużo Polaków którzy otwierają własna firmy korzysta z usług takich biur, bo rodacy raczej norweskiego dobrze nie znają , a z angielskim nie wszędzie dasz rade.

IP i czas połączenia logowane. [21408911]
[21.10.2014] 12:26
karol w
Na szczęście pojawiło się kilka biur doradczych z polska obsługą, które zorientowane są na polskie firmy, osobiście słyszałem o jednej, nazywa się norwegia consulting i pomaga w załatwianiu wszystkich formalności na starcie, a później można jej zlecić prowadzenie księgowości i kadr. W sumie ktoś wpadł na dobry pomysł, żeby otworzyć coś takiego w Norwegii, zawsze to lepiej załatwiać tego typu sprawy w ojczystym języku.

IP i czas połączenia logowane. [21409237]
[22.10.2014] 16:11
felix
dzięki, zorientuję się co to za biuro i będę działać

IP i czas połączenia logowane. [21411443]
[31.10.2014] 05:21
Tomek 5662
Witam
Chciałem polecic Państwu ciekawy lokal w warszawie przy ul Zamienieckiej 70, proszę szukać w wyszukiwarce " lokal 30 m2 przy ul zamienieckiej warszawa ".
Duża witryna wychodząca na ruchliwą ulicę.
Idealne miejsce do prowadzenia działalności.

IP i czas połączenia logowane. [21426046]
[28.11.2014] 12:11
Radosław345
Jeżeli otwierasz firmę to możesz zaoszczędzić an akcesoriach biurowych,np dobrej jakości papier i koperty znajdziesz na Shan.com.pl

IP i czas połączenia logowane. [21473967]
[15.12.2014] 10:00
armatorka
założenie firmy to pikuś. najważniejsze jest trafić w niszę a teraz już jej prawie nie ma. ważna jest lokalizacja-oczywiście zależy to jaka to ma być firma. bo np. czarter jachtów-to co sama prowadzę to tylko kwestia biurka w pokoju i dostęp do internetu. ale w marketingu najważniejsze są 4 elementy: produkt, cena, dystrybucja i promocja. i wiesz już wszystko. powodzenia! Armatorka
http://czarter4u.pl

IP i czas połączenia logowane. [21505414]
[08.06.2015] 09:37
ZbyszelZ
Własna firma to na prawdę super sprawa jeśli mamy oczywiście dobry pomysł który się przyjmie na rynku a co za tym idzie jesteśmy wytrwali w dążeniu do sukcesu. Trzeba się nastawić na wiele wyzwań takie jak odpowiednie zarządzanie personelem poprzez motywowanie do pracy. Polecam zapoznać się z bardzo ciekawym artykułem http://manager24h.pl/motywowanie-pracownikow Poświęconym właśnie tym zagadnieniom. Uważam że każdy kto myśli o założeniu swojej firmy powinien tam zajrzeć.

IP i czas połączenia logowane. [21803978]
[16.06.2015] 12:07
htrhrthr
Wiadomo, ze na początku nie ma się do dyspozycji wielkich funduszy, warto jednak zainwestowac w promocje tak jakby samemu, np. kalendarze dla klientow to dobra sprawa. Ja takie robilem dla swojej firmy wwww.tomexsc.pl

IP i czas połączenia logowane. [21817634]
[27.06.2015] 20:15
Licelalistka12  licelalistka12@tlen.pl
Zawsze możesz też skorzystać z pomocy osób z dużym, kilkunastoletnim doświadczeniem w zakładaniu spółek, firm, działalności gospodarczych, itp.
Zadzwoń np.: do kancelarii adwokackiej specjalizującej się w prawie handlowym lub gospodarczym - pierwsza z brzegu wygooglana to:www.holowka.com.pl. Zawsze pytaj się czy możliwe jest spotkanie konsulatcyjne lub ile porada będzie kosztować. Heyka.

IP i czas połączenia logowane. [21840389]
[14.07.2015] 11:37
millami
W własnej firmie trzeba mieć dobry system do zarządzania aby nie popłynąć. Np Comarch erp optima http://kotrak.pl/oferta/comarch-erp-2-0/coma rch-erp-optima/ jest super bo można go sprawdzić przed kupnem. Nie lubię wydawać kasy na kota w worku. Tu można testować 60 dni. I zobaczyć jak bardzo będzie przydatny. Czesto w biznesie kupuje się mase programów które potem leżą i do niczego się nie nadają.

IP i czas połączenia logowane. [21869874]
[15.07.2015] 10:53
Karolcia_jaa
Jeśli zaczynasz prowadzić biznes, to musisz pamiętać o tym, że nie zawsze będzie dobrze. Rynek wciąż się zmienia. Dlatego warto już na początku przygotować się na taką ewentualność. Zacznij od samego początku od nawyku oszczędności w firmie. Od tego na pewno nie zubożejesz a możesz wiele zystać. Poczytaj o http://taniaenergia-dla-firm.com.pl/ i zmień dostawcę energii to na pewno wyjdzie na Twoja korzyść i uda Ci się zaoszczędzić kilka groszy co na początku przyniesie Ci dużo korzyści. Szczęśliwi czasu nie licza - http://outletwatch.pl/

IP i czas połączenia logowane. [21871718]
[31.07.2015] 19:10
Krzys52
Na pewno warto rozeznać się czy dana usługa jest w ogóle w okolicy potrzebna. Ja tak zrobiłem zakładając studio nagraniowe do którego sprzęt audio zakupiłem od http://www.soundkrak.com.pl/ i udało mi się trafić w niszę na którą było zapotrzebowanie

IP i czas połączenia logowane. [21901770]
[24.08.2015] 17:33
SeriaaaaLoVa
ja otworzyłam mała firmę odzieżowa i powiem szczerze ze na pocxatku wszystkie formalności bardzi mnie przerażały, ale pomógł mi wujek który całe Zycie kręcie jakieś binesy i ma zna dobrze przepisy. Na pewno trzeba uważać na zmieniający się rynek. U mnie na początku babki nie chciały kupować bo woalały tansze chinskie centra handlowe itp. Ale w koncu zaczeły wrcac, bo mam unikatowe wzory no i przede wszyzdtkim porządne materialy z tej hurtowni http://migro-tex.pl maja nawet tkaniny garniturowe w tym sklepie.

IP i czas połączenia logowane. [21937078]
[26.08.2015] 10:05
gość9847
Mnie się wydaje, że najkorzystniej jest założyć firmę w Inkubatorach, np. Inkubatorach AIP. Oni użyczają swojej osobowości prawnej, więc nie musimy rejestrować działalności gospodarczej, dzięki temu omijamy składki ZUS. Oferują też biura, z których można korzystać (w ponad 20 miastach) i obsługę księgowo-prawną. To bardzo ważne, bo zaczynając przygodę z biznesem, nie wiemy wielu rzeczy i nie mamy się do kogo zwrócić. Takie inkubatory to społeczność, gdzie spotykają się startujące przedsięwzięcia biznesowe, więc jest szansa, by wymienić się z innymi swoimi doświadczeniami.

IP i czas połączenia logowane. [21939379]
[27.08.2015] 13:18
makrosz_
Decydując się na własną działalność warto zacząć od logotypu, który jest pierwszym nośnikiem informacji dla klienta. Równie ważne będą materiały reklamowe - ulotki, wizytówki, opakowania, banery. Jeżeli szukacie wsparcia w zakresie identyfikacji wizualnej firmy, zachęcam do zapoznania się z portfolio studia graficznego XS z Kielc - http://studioxs.pl/portfolio/wizualizacje-gr aficzne .

IP i czas połączenia logowane. [21941268]
[11.09.2015] 17:22
pablooooOeee
jak założyłem swoja firme, to w pierwszych miesiącach wiele razy watpliłem w jej sens. Bałem się konkurencji i troche mnie tez przerazały aspekty prawne, te wszystkie urzędowe sprawy itp. Zdecydowanie lepiej mi się pracuje odkąd koszystam z usług grupy MTS z Katowic . korzsytam z usług biura rachunkowego, bo nie potrzebuję księgowej na cały etat i z usług agencji reklamowej http://grupamts.com.

IP i czas połączenia logowane. [21962817]
[19.09.2015] 20:32
boniie49
no to ja na pewno nie oszczędzałabym na monitoringu. niestety ale okazało się że trafiłam na nieuczciwego pracownika i miałam niezła nauczkę. zgłosiłam się od razu do firmywww.teldata.pl która mi to wszystko ogarnęła i mam teraz spokój. są rzeczy które powinny być podstawami.

IP i czas połączenia logowane. [21975599]
[20.09.2015] 10:02
asyst-entka
To sporo was wyniosło otwarcie firmy, tych dodatkowych kosztów...

IP i czas połączenia logowane. [21976136]
[04.11.2015] 20:54
tyhgfbg
ja podczas otwierania firmy od razu rozejrzałem się za jakims biurem rachunkowym. znalazlemwww.marsola.com.pl - moge polecic.

IP i czas połączenia logowane. [22048173]

1 2 3
 » Odpowiedz na ten temat