o2.pl forum.o2.pl
poczta.o2.pl
E-mail 20GB
Pudelek.pl - plotki, zdjęcia, sensacje
Pudelek
Wrzuta.pl - video, muzyka, mp3
Wideo+mp3
Login: @o2.pl Hasło:
  Strona główna» forum Oprogramowanie
 » Odpowiedz na ten temat

Systemy ERP

1 2 3
[07.06.2016] 15:08
Streamsoft
Najlepszy dostawca IT dla przemysłu to Streamsoft. Systemy ERP Streamsoft to użyteczne narzędzia w procesie zarządzania firmą, a ich wdrożenie przynosi określone korzyści. Producent proponuje 2 autorskie systemy ERP: dla produkcji, handlu i usług Streamsoft Prestiż, dla retail i e-commerce Streamsoft Verto http://www.streamsoft.pl/systemy-erp/

(Odpowiedz cytując)    (Link do tej wypowiedzi)    (Zgłoś do usunięcia)
IP i czas połączenia logowane. [22337235]
[21.07.2016] 09:09
polcia77
Ja znam tylko SAP ale to rozwiązanie raczej dla dużych firm, chociaż jedno z najlepszych jeśli nie najlepsze. Jak chcesz to o wdrożeniu SAP możesz sobie poczytać chociażby na http://itelligencegroup.com/pl/czym-sie-zajm ujemy/konsulting-sap/

IP i czas połączenia logowane. [22385818]
[22.07.2016] 10:09
Oktawik
Systemy ERP to fajna sprawa nie tylko dla dużych firm ale także dla małych przedsiębiorstw. Przed zakupem warto zapoznać się z etapami wdrażania takiego systemu, można o tym przeczytać np. tutaj http://marketing-e.pl/etapy-wdrazania-system ow-erp/ . Przed kupnem systemu ERP trzeba się poważnie zastanowić nad tym jakie funkcję będą nas interesować i dopiero potem rozpocząć poszukiwanie konkretnego produktu.

IP i czas połączenia logowane. [22386974]
[29.07.2016] 13:06
Atrium 123  Opole@tlen.pl
Od sierpnia 2014 r. moja firma - jako Zamawiający jest beneficjentem dofinansowania UE PARP 8.2 PO IG - działanie 8.2 i co za tym idzie kompleksowego wdrożenia oprogramowania Sage X3 klasy ERP dostarczonego przez SAGE Polska. Za wdrożenie oprogramowania odpowiedzialna jest firma LST-Soft , której zespół do dnia dzisiejszego zmaga się z wdrożeniem oraz jego skutkami technicznymi i ekonomicznymi.
Poniżej załączam główne techniczne problemy z którymi spotkaliśmy się podczas wdrożenia Sage X3:
- wada niestabilnych cen zakupu towarów, błąd ceny zejścia towaru na WZ, błędne ceny na przesunięciach i przyjęciach na magazyn, błąd - ceny wydania i przyjęcia na magazynach MM minus / MM plus. Przykładowo ten sam towar po przesunięciu na inny magazyn z niewiadomych przyczyn zmienia swoją cenę zakupu. Wada związana z błędnymi cenami nie pozwala na prawidłowe ustalenie wartości poszczególnych magazynów firmy
- wada sald kontrahentów związana z podawaniem błędnej wysokości zadłużenia klienta,
- wada niestabilnego obszaru raportów raporty tworzone według tych samych parametrów przedstawiają różne dane, przykładowo 3 raporty dotyczące stanu tego samego magazynu przedstawiają 3 różne kwoty,
Powyższe braki i wady nie wyczerpują długiej listy problemów (ok. 200) spowodowanych moim zdaniem niskim przygotowaniem merytorycznym specjalistów z centrali Sage oraz z firmy wdrożeniowej LST-Soft.
Naszym głównym problemem w pracy na oprogramowaniu Sage X3, wielokrotnie przejawiającym się w ciągu kilku ostatnich miesięcy, jest brak stabilności oprogramowania, w szczególności w podstawowych modułach jakimi są Sprzedaż i Zarządzanie Zapasami. Jedna z najważniejszych wad oprogramowania manifestuje się zjawiskiem niekontrolowanej zmiany cen towarów w różnych lokalizacjach magazynowych, objawiającym się zwiększaniem lub zmniejszaniem cen bez żadnego logicznego powodu. Prace mające na celu usunięcie tej wady nie przyniosły dotąd spodziewanych efektów, pomimo zaangażowania w nie również producenta oprogramowania. Doraźne naprawy nie pozwalały na korektę narosłych wcześniej błędów w księgowości firmy. Straty firmy polegają m. in. na błędach w stosowanej marży - utracie klientów lub zysku, konieczności prowadzenia ciągłych i absorbujących inwentaryzacji, błędach wysyłek, dodatkowych kosztach pracy, co wprost przekłada się na spadek obrotów oraz wzrost kosztów działalności.
Moim zdaniem oprogramowanie Sage X3 nie zostało prawidłowo przygotowane do wprowadzenia na rynek polski. Po zainstalowaniu okazało się, że oprogramowanie nie posiada szeregu funkcjonalności przyjętych jako standardowe, nawet w programach niższej klasy. Przykładowo Sage X3 w module F-K nie posiada szeregu zestawień wymaganych do prowadzenia księgowości, a wypadku H-M np. prawidłowego zestawienia stanów magazynowych towarów wraz z ich cenami na poszczególnych magazynach, z których w sposób łatwy może skorzystać handlowiec.
Poważnym problemem utrudniającym rozwiązanie trudnej sytuacji Zamawiającego są próby uniknięcia odpowiedzialności za produkt ze strony producenta Sage, który powołując się na zapisy umowy licencyjnej stanowczo odrzuca odpowiedzialność za wady produktu. Zamiast rzeczywistych napraw ww. wad, moja firma otrzymuje jedynie deklaracje, mówiące o podchodzeniu ze zrozumieniem do problemów i gotowości do pomocy.
Z wyżej wymienionymi, a także pozostałymi przykładami wad i braków oprogramowania Sage X3 lub jego wdrożenia można zapoznać się na stroniewww.sage-opinie.pl.
Produkt wprowadzony do sprzedaży i użytkowania powinien być wyposażony w funkcjonalności wymagane na polskim rynku oraz stabilne podstawy programistyczne, które powinny gwarantować trwałość wprowadzonych danych i rzetelność generowanych raportów i analiz. Niestety Sage X3 nie okazał się rzetelnym, i co najważniejsze, wiarygodnym narzędziem służącym zarządzaniu wszystkimi procesami przedsiębiorstwa.

IP i czas połączenia logowane. [22395858]
[10.08.2016] 13:23
ingramka
Ja z takich systemów ERP to miałam styczność tylko z SAP. Jest to niby jedno z najlepszych i najbardziej kompleksowych rozwiązań na rynku, z którego korzystają duże firmy. Na tej stronie: http://www.biznesgazeta.pl/czym-jest-sap-fak ty-o-ktorych-nie-miales-pojecia/ jest kilka ciekawostek o SAP, które nie każdy wie.

IP i czas połączenia logowane. [22408137]
[20.09.2017] 00:25
[10.08.2016] 15:11
Klekor
A na stronie http://www.connecto.pl/demo-optima sprawdzaliście wersję demo systemu? Dobrze jest najpierw poznać system ERP przed wdrożeniem i korzystaniem z niego, bo to nie jest zakup na chwilę, a wybór na długie lata.

IP i czas połączenia logowane. [22408235]
[10.08.2016] 16:01
Krzychu90210
Nie miałem dużo do czynienia z systemami ERP, ale na tyle na ile pracowałem na produktach od firmy simple.com.pl to byłem naprawdę zadowolony. Skuteczne i dość proste w obsłudze, przynajmniej dla mnie

IP i czas połączenia logowane. [22408277]
[10.08.2016] 18:34
Robert_gitarowy
Na plus można jeszcze zaliczyć fakt, że umożliwia wypełnianie e-pitów, co znacząco ułatwia pracę księgowości

IP i czas połączenia logowane. [22408382]
[08.09.2016] 15:49
sdwww
W Białymstoku przez stronę http://systemyit.pl możesz wykupić dostęp do systemów ERP marki Comarch na uczciwych warunkach. Aktualizacje oprogramowania są bezpłatne, w razie czego warto o tym uprzedzić. Co jeszcze mi się podoba? Księgowość prowadzę samodzielnie, nie ma z tym żadnego problemu. Wykorzystuję potencjał usługi Comarch ERP Optima. Masz normalnie moduł KPIR, ewidencjonowanie środków trwałych, prosty panel do wystawiania faktur. Informacje o klientach sobie elegancko zbierasz. Wszystkie dane zewnętrznie zabezpieczone, pakiet obiegu dokumentów występuje. Firma rekomendowana przeze mnie na początku jest o tyle dobra, że wdrożeniem funkcjonalności i konfiguracją zajmują się bezpłatnie. Instruktaż również udostępniają, bardzo prosty do ogarnięcia. Solidna marka, na pewno się nie zawiedziesz. Pozdrawiam.

IP i czas połączenia logowane. [22437976]
[21.09.2016] 14:43
EscapeFromTarkov
Simple.ERP, korzystałem, będę korzystał, polecałem i będę polecał. System jest prosty w obsłudze i bardzo funkcjonalny.

IP i czas połączenia logowane. [22450469]
[23.11.2016] 11:41
zdzichzdziszek
Jeśli chodzi o ERP to tylko Symfonia, przed inwestycją sporo w tym temacie wiedzę zagłębiałem. Teraz jeszcze sporą przewagę mają dzięki gwarancjom aktualizacjom prawnym i systemowym przy wprowadzeniu JPK. Przynajmniej jest pewność że plik będzie aktualny jak się tłumaczyć trzeba będzie.

IP i czas połączenia logowane. [22529472]
[28.11.2016] 12:23
Krzystof Miedz
U nad zdecydowali się na polski system erp enova365 i jest ok, bardzo fajnie się sprawdza. Wdrażala nam go firma comacom i ogarnęli wszystko tak jak trzeba, poszło sprawnie

IP i czas połączenia logowane. [22535887]
[03.12.2016] 19:23
mment
U mnie w firmie wdrożyli erp od simple, księgowość sobie chwali. Szczególnie cieszą się, że są e pity, zobaczymy jak się sprawdzi w akcji

IP i czas połączenia logowane. [22543695]
[14.12.2016] 17:56
gonka8
Proszę: http://waynet.pl/uslugi/integracje-e-commerc e/ Jeśli prowadzisz sklep, przy większej liczbie zamówień, system erp będzie niezbędny. Odpowiednie zarządzanie firmą to podstawa.

IP i czas połączenia logowane. [22559449]
[18.12.2016] 12:44
Marcin874
Przy wybieraniu firmy od ERP warto spojrzeć w jakich branżach się ona specjalizuje, inny system będzie dla firmy odzieżowej a inny będzie system ERP dla producenta mebli http://i-pcc.pl/erp-dla-branz/branza-meblowa / Na tej stronie można zobaczyć dokładny opis co taki system zawiera, na czym się skupia. Bardzo dobrze widać tutaj różnice pomiędzy branżami. Warto to wziąć pod uwagę jak będziemy wybierać wykonawcę takiego systemu

IP i czas połączenia logowane. [22563731]
[02.01.2017] 19:54
Chomikta
Myślę, że sprawdzi się również Odeela - system ERP/CRM, który działa online, co też jest bardzo wygodnym rozwiązaniem, bo wszystkie dane dostępne się obojętnie z którego miejsca. Odeela zajmuje się magazynem, zaopatrzeniem, sprzedażą, sprawami kadrowymi i tak dalej. Warto wypróbować.
https://odeela.com/pl

IP i czas połączenia logowane. [22584798]
[03.01.2017] 15:51
bajotech
Systemy ERP są różne i od Ciebie zalezy jaki Ci odpowiada. Sam korzystam z ERP Simple i mogę polecić z całą stanowczością

IP i czas połączenia logowane. [22585933]
[20.01.2017] 11:55
henryk.frolena
Warto zwrócić uwagę, do jakiego rodzaju firm dedykowane jest konkretne ERP. Jedne sprawdzają się dobrze w produkcji, ale kuleją w handlu. Dobrą praktyką jest po prostu poprosić lub poszukać opisów pojedynczych wdrożeń w firmach o podobnej charakterystyce do Twojej. Wiem, że sporo case studies ma Unit4 Teta http://www.unit4.com/pl/produkty/erp Według mnie koniecznie trzeba też zwrócić uwagę na to, jakich wdrożeniowców ma dana firma. Wierzcie mi program może być najgenialniejszym narzędziem na świecie, ale jeśli wdrożeniowiec nawali, to nie masz szans skorzystać ze wszelkich dobrodziejstw, jakie może dać Ci system ERP

IP i czas połączenia logowane. [22608892]
[02.02.2017] 22:25
roobik
Dobre programy erp to zaczyna być podstawa każdej większej firmy. Dużo osób poleca simple.erp, widzialem, że dostali teraz zastrzyk gotowki, wyglada jakby rósł lider rynku

IP i czas połączenia logowane. [22632229]
[03.02.2017] 07:48
judytasa
Po co ERP? Sami musicie wiedzieć,że jest wam potrzebny - wtedy kiedy przestajecie sobie radzić z zarządzaniem wszystkim. Wiem jak to wyglądało u nas. A radzę po prostu poczytać to samo - https://bms.krakow.pl/erp-berberis/dlaczego- berberis/ W pewnym momencie nie dało się tego wszystkiego pilnować, a ERP pozwoliło jednak na łatwiejsze monitorowanie operacji, zarządzanie tym wszystkim, ustawianie odpowiedzialności, zależności pomiędzy operacjami. Wszystko znacznie przejrzyste i łatwiejsze do ogarnięcia. Ale to sami musicie ocenić testując system.

IP i czas połączenia logowane. [22632478]
[06.02.2017] 07:33
adamkolicki
Akurat system Berberis znamy, bo pracujemy na nim od blisko 2 lat. Tutaj na pewno radzę przeczytanie wcześniej całego ich podręcznika, bo macie w zasadzie wszystko o działaniu systemu, jest wersja demonstracyjna, nie kupujecie kota w worku. A co do wersji darmowych - pamiętajcie, że wersje komercyjne to zazwyczaj efekt wieloletnich prac, poza tym w takim przypadku macie pełne wsparcie w przypadku problemów. Przy open source z problemem zostajecie w zasadzie sami.

IP i czas połączenia logowane. [22635414]
[03.03.2017] 10:05
dexteroff
Dobrze jak jest wersja demonstracyjna w jakiejś formie, bo nie wszystkie programy to mają. Sam patrzyłem na różne programy ERP ale w mojej firmie najlepiej sprawdza się simple.erp, jest prosty i skuteczny, więc dla mnie bomba

IP i czas połączenia logowane. [22665044]
[27.04.2017] 10:18
piotrp
Ostatnio zainteresował mnie system Modus ERP. Zapowiada się bardzo obiecująco ale szukam opinii użytkoników. Ktoś z Was zna może ten system?

IP i czas połączenia logowane. [22721125]

1 2 3
 » Odpowiedz na ten temat