o2.pl forum.o2.pl
poczta.o2.pl
E-mail 20GB
Pudelek.pl - plotki, zdjęcia, sensacje
Pudelek
Wrzuta.pl - video, muzyka, mp3
Wideo+mp3
Login: @o2.pl Hasło:
  Strona główna» forum Książki i komiksy
 » Odpowiedz na ten temat

Książka

[17.01.2014] 21:47
Czytelnik fantasy
Sięgnąłem po książkę przypadkiem (prezent). Zdziwiłem się, jak jest dobrze napisana. Telica ma dar lekkiego pióra, wartka akcja, niezłe dialogi - to wszystko sprawiło, że ponad 700 stron pochłonąłem w dwa dni - wliczając w to wyjścia do pracy.
Telica nie ukrywa, że rozwija pomysły już dobrze znane (co zaznacza na obwolucie książki ("Gdyby Wiedźmin miał syna..."itd.). Czerpie ze sprawdzonych wzorów, ale tworzy świat bardzo oryginalny i spójny. Jego bohater, Gryppin, to inna wersja Wiedźmina, ale wersja co najmniej fascynująca. Łajdak i obibok, dziwkarz i pijak przechodzi długą drogę, by odnaleźć swe przeznaczenie.
W książce są potwory, źli ludzie, krew i alkohol leją się strumieniami. Wszystko to jednak ma swe uzasadnienie, autor nie epatuje tym wszystkim bez powodu. Gryppin jest jak połaczenie postaci z komiksu (np. o Sopermenie), ale też każdy z nas odnajdzie w nim swe odbicie. Książka mnie urzekła. Naprawdę ją polecam.

(Zgłoś do usunięcia)
IP i czas połączenia logowane.
[17.01.2014] 21:50
Czytelnik fantasy
No tak, zapomniałem podać tytuł książki. To "Serce Gryfa" Jastka Telicy. Pozdrawiam

(Odpowiedz cytując)    (Link do tej wypowiedzi)    (Zgłoś do usunięcia)
IP i czas połączenia logowane. [20991222]
[25.06.2014] 11:29
claudysunshine
mnie też się zdarzyło parę razy, że książka nie koniecznie odpowiadała mi pod względem gatunku a z każdą kolejną stroną podobała mi się coraz bardziej. Kocham czytać, to jest dla mnie najlepszy sposób, żeby się oderwać od szarej rzeczywistości. Teraz jestem po lekturze U progu zagłady i nadal jestem po wielkim wrażeniem

IP i czas połączenia logowane. [21237653]
[01.03.2015] 13:38
amymmm
tak bywa najczęściej, że zupełnym przypadkiem można znaleźć fajną książkę. Ja co prawda nie przypadkiem, ale bardzo mi się podobała książka House of cards. Może i Tobie się spodoba?

IP i czas połączenia logowane. [21646034]
[07.08.2015] 11:56
paula111
Ja uwielbiam ksiązki fantastyczne, przerobiłam już wszystkie Hobbity i Władcy Pierścieni, teraz w wakacje zaczynam "Tron z czaszek. Księga 1" Peter V. Brett zlazłam w Matrasie za 30zł, jak ktoś lubi takie klimaty fantasy to polecam przeczytać

IP i czas połączenia logowane. [21911384]
[22.09.2017] 12:05
[24.09.2015] 18:58
malwen_9
ja także lubię książki fantastyczne. Jednak ostatnio do moich rąk wpadła książka pt. "Jak złapać rosyjskiego szpiega" Naveed Jamali i przyznam, że jestem pozytywnie zaskoczona. Interesująca fabuła, sprawiła, że nie mogła się od niej oderwać. Może Ciebie też zafascynuje.

IP i czas połączenia logowane. [21984029]
[09.10.2015] 13:07
Antonówka
Ja wolę historyczne, ostatnio przeczytałam Karbalę

IP i czas połączenia logowane. [22007606]
[17.10.2015] 14:23
bron234
Czasem warto przeczytać coś innego. Ostatnio nie miałem co czytać więc sięgnąłem po książkę którą właśnie skończyła żona "Dlaczego mężczyźni kochają zołzy" powiem wam że warto j przeczytać http://www.taniaksiazka.pl/dlaczego-mezczyzn i-kochaja-zolzy-argov-sherry-p-221876.html

IP i czas połączenia logowane. [22019374]
[08.11.2015] 16:26
revel
to prawda dobrze jest poszerzać horyzonty, może skusisz się na Fynf und cfancyś Michała Witkowskiego. Moim zdaniem połączenie cierpkiego humoru i szarości lat 90-tych jest genialne.

IP i czas połączenia logowane. [22053664]
[29.11.2015] 22:50
Bunia13
Moją ukochaną najnowszą książka fantasy jest Droga Królów http://www.taniaksiazka.pl/droga-krolow-bran don-sanderson-p-433381.html Brandona Sandersona. Ta książka, wciąga i sprawia, że nie chcesz robić nic innego oprócz czytania jej.

IP i czas połączenia logowane. [22086722]
[16.12.2015] 08:18
OlekK20
Ostatnio zdecydowałem przeczytać się "Grę o tron", każdy ze znajomych ogląda ten serial, więc pomyślałem że zacznę od książki. Jak na razie czyta się bardzo fajnie. Podobno później akcja rozwija się coraz bardziej, ale to już dowiem się za niedługo. Książkę zamówiłem sobie na https://ksiazkiprofinfo.wordpress.com/ jeśli ktoś szukałby fajnej księgarni to polecam tę, mają bardzo szybką wysyłkę.

IP i czas połączenia logowane. [22110210]
[28.12.2015] 08:40
Beatka16
Ja najbardziej lubię książki fantasy, mają to coś, tę magię Ostatnio czytałam "Greccy herosi według Percy'ego Jacksona" i powiem Wam, że jestem mega zadowolona Chłopak wie, jak mnie uszczęśliwić, bo książka jest rewelacyjna, narracja, wątki - super

IP i czas połączenia logowane. [22125195]
[16.04.2016] 13:44
kropeczki
a ja bardzo lubię książki Katarzyna Michalak, ona jest moją ulubioną autorką. Bardzo się cieszę, że będę mogła teraz przeczytać jej najnowszą książkę Zemsta. Już się nie mogę doczekać.

IP i czas połączenia logowane. [22274782]
[27.07.2016] 14:04
rita54
moim ostatnim odkryciem jest Ta Chwila. Polecam http://www.taniaksiazka.pl/ta-chwila-guillau me-musso-p-764212.html

IP i czas połączenia logowane. [22392891]

» Odpowiedz na ten temat