o2.pl forum.o2.pl
poczta.o2.pl
E-mail 20GB
Pudelek.pl - plotki, zdjęcia, sensacje
Pudelek
Wrzuta.pl - video, muzyka, mp3
Wideo+mp3
Login: @o2.pl Hasło:
  Strona główna» forum Inne prace
 » Odpowiedz na ten temat

Stolarz - czy warto?

[04.11.2013] 13:47
stale_ciekawska
Ja tak z innej beczki - czy uważacie,że dzisiaj bycie stolarzem - to dobrze,czy źle? Chodzi mi o to,czy można z tego wyżyć, czy raczej lepiej nie ładować w to pieniędzy? - chodzi mi o własny biznes,a nie pracę u innego stolarza,tylko być panem na "swoich włościach"? Jasna sprawa, że trzeba mieć swoje zaplecze, maszyny i urządzenia, ale od czego są Banki - jeśli tylko ma się chęć coś stworzyć i tworzyć dla ludzi ku ich i naszemu zadowoleniu,a jeszcze jak ma się ku temu predyspozycje, to czy warto "pakować" się w ten biznes? Jak sądzicie? Jakie jest Wasze zdanie?

(Zgłoś do usunięcia)
IP i czas połączenia logowane.
[08.11.2013] 14:30
bobiga
Temat rzeka. Oczywiście, że warto. Natomiast trzeba z siebie dać o wiele więcej aniżeli wtedy, kiedy jest się zatrudnionym gdzieś w zakładzie stolarskim. Na początku zwłaszcza opłaca się zainwestować we własne pomieszczenie. Nie musi być jakieś tam specjalnie duże. Ważne żeby zachęcało klienta do wejścia do środka. Poza tym dobrze byłoby kupić dobry sprzęt. Klienci wbrew pozorom mają niezłe pojęcie na temat marek i typów sprzętów. Znajomy zatrudnił początkującego fachowca, który do niego przyszedł z młoteczkiem i śrubokrętem. Potrzeba było do naprawy drzwi balkonowych nieco więcej. Mój znajomy dał mu własny sprzęt przeklinając przy tym pod nosem, że nie wziął kogoś bardziej kompetentnego. Tego rodzaju błędy popełnia się tylko raz. Następnym razem znajomy pofatyguje się do zakładu i zajrzy, czy stolarz ma pełne wyposażenie. Morał z tego taki, iż od razu na początek trzeba zainwestować w niezły sprzęt. No i nawet przez telefon można powiedzieć, że się pracuje tylko na dajmy na to format4 czy też hammera. To dobrze brzmi i zwraca się szybciej niż chińskie podróby. Pomówmy dla odmiany o czymś interesującym.

(Odpowiedz cytując)    (Link do tej wypowiedzi)    (Zgłoś do usunięcia)
IP i czas połączenia logowane. [20850635]
[10.11.2013] 12:52
nika3
Dobry stolarz to sobie i z samym młotkiem poradzi bo liczą sie w sumie umiejętności ale oczywiście dobry sprzet tez jest ważny, zwlaszcza jeśli chce robić wieksze projekty, choć to duży wydatek, dlatego może lepiej zaczac od praktyki u kogoś

IP i czas połączenia logowane. [20854235]
[11.11.2013] 10:36
stale_ciekawska
Wspomniałam, że nie chodzi o pracę u kogoś,tylko o własny biznes.Każdy dzisiaj chce być panem sytuacji,oczywiście do założenia własnego W-tu potrzebne jest lokum, wyposarzenie w odpowiednie maszyny i urządzenia . Ale np moi znajomi,posiadają takie zaplecze,nawet mają maszynę hobbistyczną Hammera,tylko nie wiedzą,czy pakowaś się w to,czy wogóle warto? Bo jak wiadomo jedna maszyna choćby i dobrej jakości, stolarzem nikogo nie uczyni.Zastanawiam się jedynie nad tym, czy ludzie dzisiaj wolą kupować w sklepach meblowych? czy będą kierować czasami swoje kroki do Zakładu Stolarskiego? Maszyny wiadomo tanie nie są,więc jak interes by się założyło - czy byłaby klientela? W tym sęk.

IP i czas połączenia logowane. [20855806]
[12.11.2013] 16:31
bobiga
He, u nas w domu używaliśmy Hammera przez wiele lat. Potem dostaliśmy od ojca maszynę Feldera, bo na swoim miałam zacząć od droższego sprzętu. To miałby być talizman w nowym mieszkaniu. I to i to dobre.
Co do twoich przemyśleń @stale_ciekawska niektórzy kupują w IKEI, a inni u prywatnego stolarza, zwłaszcza jeśli ten potrafi się dobrze zareklamować. Pomówmy dla odmiany o czymś interesującym.

IP i czas połączenia logowane. [20858257]
[26.09.2017] 23:49
[02.12.2013] 10:41
stale_ciekawska
No wiadomo, jeśli Zakład Stolarski ma dobrze funkcjonować,przynosić zyski,niestety taki właściciel Zakładu musi się starać tak go rozleklamować, aby i wilk był syty i owca cała,tzn przede wszystkim sam musi pokazać,że jest dobrym fachowcem, same maszyny choćby i Feldera nie wystarczą do tego,bo należy wykazać się swoimi wyrobami.To,że jest odpowiedni sprzęt nie oznacza,że jest się dobrym w tym co się robi. Ale z drugiej strony nikt nie otwiera Zakładu Stolarskiego,nie mając o tym zielonego pojęcia, bo i samo jego wyposażenie jest kosztowne. On ma przynosić zyski,mimo,że początkowo może być różnie.Ale kto się będzie starał,ten będzie i miał.Bo w myśl przysłowia..." kto nie ryzykuje,ten nie pije szampana...". jak się chce dobrze zarabiać,ten będzie tak robił,aby klientów zadowolić i mieć ich ciągły przypływ.Pozdrawiam.

IP i czas połączenia logowane. [20895425]
[03.12.2013] 16:28
nika3
Moim zdaniem jedno musi iść w parze z drugim, w branży stolarskiej najważniejszą są umiejętności, bez nich ani rusz i to one decydują o efekcie końcowym pracy ale dobry sprzet duzo ułatwia i przedewszystkim daje duża oszczedność czasu..a wiadomo czas to pieniądz..

IP i czas połączenia logowane. [20897679]
[02.01.2014] 14:07
stale_ciekawska
Hmmm..... pewnie i tak, ale same umiejętności nie wystarczą kiedy nie ma się chęci do pracy, albo posiada się dwie lewe ręce.A samo wiadomo jeszcze nic się nie udało zrobić. Posiadając własny W-tat Stolarski należy liczyć się z tym, że czasami czasu dla siebie nie będzie się miało,no chyba,że nie będzie zbyt wiele klienteli,a to już wiązałoby się z plajtą i aby do tego nie dopuścić i nie zmarnować wyposażenia Stolarni i zakupionych - wcale nie takich tanich maszyn - należy dwoić się i troić,aby pozyskiwać coraz to nowych klientów - bo tylko wtedy biznes będzie przynosił profity.Własny biznes wymaga sporo poświęcenia,czasu, po to tylko aby zadowolić potencjalnych klientów,bo tylko dzięki nim pozyskujemy nowych nabywców,którzy pocztą pantoflową dobre wieści będą przekazywali dalej,a tym samym pracy będzie pod dostatkiem.

IP i czas połączenia logowane. [20958058]
[07.07.2015] 16:30
Gabrysiaq2
Wydaje mi się że jak najbardziej tak. Przynajmniej wtedy będziesz mieć pewność że to co wykona będzie solidne. Musisz tylko znaleźć kogoś sprawdzonego. Wiem że na pomorzu warto korzystać z usług Pana Waldka http://pracowniajawor.pl/pl/oferta.html . Zdecydowanie Pan zna sie na rzeczy i robi swoją pracę bardzo solidnie.

IP i czas połączenia logowane. [21858012]
[23.07.2015] 10:43
meterooo
Własny warsztat to teraz podstawa jest. Trzeba tylko mieć dobre zaplecze techniczne i do tego fajnych dostawców, np. Kipp Polska. Ja u nich zamawiam uchwyty, zamki, zawiasy. Takich produktów się nie dostanie w marketach.

IP i czas połączenia logowane. [21886409]
[29.05.2016] 13:20
alazuś
WArto, ale trzeba mieć fach w ręku, dobre narzędzia I dobre materiały http://kolkidrewniane.pl/ wtedy ta praca zupelnie inaczej wygląda.

IP i czas połączenia logowane. [22326183]
[01.08.2016] 19:34
gebelss
wiadomo, że jak dobry stolarza to musi mieć dobre narzędzia stolarskie. Sam zaopatruję się w Cormak https://www.cormak.pl/

IP i czas połączenia logowane. [22399978]
[31.08.2016] 20:50
renek989
No pewnie że opłaca się być stolarzem. Solidny fach w ręku jest cały czas wysoko w cenie. Tylko faktycznie solidny bo jak ktoś robi fuszerkę to długo nie pociągnie. Druga sprawa to żeby być na tyle obrotnym żeby mieć klientów. No i ostatnia to materiały na których się pracuje. Mój znajomy stolarz zawsze mówi że największy nacisk kładzie na wysokiej jakości tarcicę (jak coś to zamawia tuwww.eurodrew.com.pl ). Także da się ogólnie wyżyć.

IP i czas połączenia logowane. [22430156]
[19.04.2017] 23:46
stefffek0292
Stolarz to baaardzo dobry zawód obecnie. Calkiem niedawno zalożyłem swoj zakład stolarski. Cały czas dokupuję do niego nowe wyposażenie, które usprawni pracę, osttanio nabyłem np. prowadnice liniowewww.metex-lozyska.pl/prowadnice-liniowe/ . Inwestycja w niego zdecydowanie się opłaca - zamówień mam co nie miara.

IP i czas połączenia logowane. [22713775]
[28.07.2017] 13:31
waldi901
Jestem stolarzem. Wykonuję ławy, stoły i krzesła. W kołki zaopatruję się wyłącznie w firmiewww.kolkidrewniane.pl. Jestem z tego dostawcy bardzo zadowolony. A biznes naprawdę się opłaca.

IP i czas połączenia logowane. [22778594]
[28.07.2017] 17:29
waldi901
Tak naprawdę jestem kołkiem drewnianym (reklamodawczym).

IP i czas połączenia logowane. [22778885]

» Odpowiedz na ten temat